بازارگردی

پرسه‌زنی میان دو هزار گونه گیاه در بازارچه گل و گیاه شهید لشکری

فهرست مطالب

هرچقدرکه آپارتمان‌نشینی فضای زندگی امروز آدم‌ها را از باغچه و گل و گیاه دور کرده باشد؛ اما علاقه فطری به طبیعت باعث شده متناسب با شرایط امروز گیاهانی مناسب فضاهای محدود و کم‌نور به خانه‌ها راه پیدا کند. روی آوردن مردم به خرید گل‌ها و گیاهان آپارتمانی و قراردادن فضایی هرچند کوچک از خانه‌ها به گل و گیاه باعث شده در سال‌های اخیر مغازه‌های کوچک گل‌فروشی پاسخ‌گوی نیاز خریداران گل و گیاه نباشد. به‌این‌ترتیب در شهرها بازارچه‌های دائمی و فصلی گل و گیاه شکل گرفتند تا نیاز مردم برای خرید گل‌، درختچه، گلدان و ملزومات باغچه را تامین کند. در این مطلب از نابرو با من همراه باشید تا سری به بازارچه گل و گیاه شهید لشکری از دیدنی های تهران بزنیم.

بازارچه گل و گیاه شهید لشکری در تهران

اهمیت بازارچه‌های گل و گیاه

وجود بازارچه‌ها باعث شده علاقه و میل مردم برای خرید گل‌های زینتی و انواع گیاهان آپارتمانی افزایش یابد. به‌دلیل فعالیت این بازارچه‌ها، خانه‌ها و حیاط‌های کوچک ما هنوز رنگ‌وبوی سبزی و طراوت گیاهان را دارند.

اتفاق خوب دیگر طی سال‌های اخیر رونق کاشت سبزی و صیفی‌جات در خانه‌‌ها است؛ سبزی‌هایی که قابل کاشت و برداشت در گلدان هستند. امروزه به هر خانه‌ای که سر بزنید، احتمالا یکی دوتا از گلدان‌های گوجه گیلاسی یا ریحان را می‌بینید که گوشه‌ای از خانه جای گرفته‌اند. ضمن اینکه وجود سبزی در خانه علاوه‌بر تامین نیاز روزمره غذایی اهالی خانه در روحیه بخشی نیز تاثیر خوبی دارد.

بازارچه گل و گیاه شهید لشکری در تهران

این روزها در کوچک‌ترین شهرها هم بازارچه‌های گل را پیدا می‌کنید. اتفاقی که مخصوص به شهرهای بزرگ صنعتی یا پایتخت نمی‌شود. در هر شهر متناسب با نیاز مردم نمایشگاه‌های کوچک و بزرگ گل و گیاه شکل گرفته‌اند. برخی از این نمایشگاه‌ها کوتاه‌مدت و برخی دیگر دائمی و محل فروش فصلی و سالانه گل و گیاه هستند.

بازارچه‌های گل و گیاه در تهران

در تهران نیز چندین بازار گل در نقاط مختلف شهر وجود دارد که بزرگ‌ترین آن بازار گل امام رضا (ع) در اتوبان خاوران شرق تهران است. علاوه‌براین در شمال، شرق و غرب تهران نیز بازارچه‌های گل متعددی طی سال‌های اخیر به عرضه انواع گیاهان و گل‌ها می‌پردازند که برای علاقه‌مندان هم فال است و هم تماشا.

بازارچه گل و گیاه شهید لشکری در تهران

هرساله نمایشگاه گل نیز در بوستان گفت‌وگو تهران برگزار می‌شود که نمایش و فروش گل‌های زینتی و غیرزینتی و انواع گیاهان از برنامه‌های آن است. نمایشگاهی که حضور در آن خالی از لطف نیست و یکی از اتفاقات دیدنی سالانه در شهر تهران به‌حساب می‌آید.

بازارچه گل و گیاه شهید لشکری

جدیدترین بازارچه گل غرب تهران بازارچه گل و گیاه شهید لشکری است. این بازارچه در کیلومتر ۱۰ اتوبان شهید لشکری یا همان جاده مخصوص کرج قرار دارد که با داشتن بیش از 2000 نوع گونه گیاهی پذیرای مشتریان زیادی از نقاط مختلف تهران است.


در این مکان به‌جز گل و گیاه لوازم جانبی باغ و باغچه نیز برای فروش وجود دارد؛ مثل انواع گلدان یا بذر گیاه، گل و سبزی که در بخشی از گلخانه مجموعه به‌فروش می‌رسند.

مجموعه بازارچه گل شهید لشکری مثل اکثر بازارچه‌ها چند بخش دارد. بخشی از گل‌ها درون حیاط نگهداری می‌شوند که ازجمله گونه‌های آن می‌توان به شمعدانی، داوودی و مرجان اشاره کرد. بیشتر این گیاهان متناسب فضای حیاط و باغات هستند و انواع گل و درختچه‌ها را شامل می‌شوند.

بخش گلخانه‌ای بزرگ‌ترین قسمت این‌بازارچه است. گیاهانی که در این بخش نگهداری شده و به‌فروش می‌رسند، انواع گل‌های آپارتمانی، درختچه‌های تزئینی، گیاهان خاص ‌و گونه‌های نادر هستند. برای مثال درختچه‌ای در اینجا قرار دارد که گونه خاص محسوب می‌شود و ۱۰۰ میلیون قیمت دارد.

بازارچه گل و گیاه شهید لشکری در تهران

بخشی از گلخانه نیز متعلق به‌فروش کاکتوس‌ها است.‌ مقاومت کاکتوس‌ها باعث شده تا پای آن‌ها به خانه و ادارات زیادی باز شود. به‌همین دلیل همیشه بخش کاکتوس در بازارهای گل مشتری‌های بیشتر و مخصوص به‌خود را دارد. در اینجا از کاکتوس‌های بزرگ گرفته تا کاکتوس‌های کوچک مینیاتوری به‌فروش می‌رسد.

در بخش دیگر گلخانه که مشابه مغازه‌های گل فروشی است، شاخه‌های گل تزیینی را می‌فروشند. گل‌های به‌صورت دسته‌گل و تاج‌گل تزئین شده هم اینجا وجود دارد.

کافی شاپ

در میانه قسمت گلخانه‌ای بخشی را با سنگفرش و دیوارهای آجرنما از بقیه گلخانه جدا کرده‌اند. همان‌طورکه از تبلیغات بیرون بازارچه مشخص بود، می‌توان حدس زد اینجا کافی شاپ است. میز و صندلی‌ها و تخت‌های این بخش را برای استراحت مشتریان تدارک دیده‌اند.

بازارچه گل و گیاه شهید لشکری در تهران

حتی اگر قصد خرید گل و گیاه از بازارچه گل و گیاه شهید لشکری را ندارید، حضور در این کافی شاپ کوچک اما پر از گل ‌و گیاه انگیزه خوبی برای حضور در بازاچه گل است. اگرچه منوی کافی شاپ چندان پر و پیمان نیست، ولی لذت نوشیدن یک چای یا قهوه در فضای مرطوب گلخانه کنار هزاران گیاه سبز که از همه طرف شما را احاطه کردند، جالب خواهد بود.

بازارچه گل و گیاه شهید لشکری در تهران

فروش لوازم گلخانه

در این مکان به‌جز گل و گیاه لوازم جانبی باغ و باغچه نیز برای فروش وجود دارد؛ مثل انواع گلدان یا بذر گیاه، گل و سبزی که در بخشی از گلخانه مجموعه به‌فروش می‌رسند. هر آنچه به رسیدگی به یک باغچه علاوه‌بر کاشت گیاهان مربوط می‌شود را در اینجا می‌توان پیدا کرد. کارگران بازارچه از هشت صبح تا هشت شب درحال رسیدگی به گل‌ها و گیاهانی هستند که توسط خریداران به‌عنوان عضوی از خانه‌هایشان خریداری می‌شوند.

بازارچه گل و گیاه شهید لشکری در تهران

راه‌های دسترسی به بازارچه گل و گیاه شهید لشکری

می‌توانید از چند مسیر به بازارچه گل و گیاه شهید لشکری بروید. برای استفاده از اتوبوس کافی است از پایانه میدان آزادی و اتوبوس‌های شهرک دانشگاه استفاده کنید. به‌دلیل قرارگرفتن این بازارچه در اتوبان نیز به‌راحتی امکان استفاده از ماشین شخصی وجود دارد. مخصوصا که پارکینگ بزرگ‌ بازارچه نیز حضور با وسیله‌نقلیه شخصی را راحت‌تر کرده است.

اگر بازارگردی در بازارچه گل و گیاه شهید لشکری را تجربه کرده‌اید، نظراتتان را با نابرو به‌اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن