متفرقه

حداقل دستمزد کارگران سال 99 و میزان افزایش حقوق 99

فهرست مطالب

میزان افزایش حقوق سال 99 یکی از موضوعات داغ و بحث‌برانگیز روزهای پایانی سال است. موضوعی که برای همه کارمندان و کارگران در هاله‌ای از ابهام و سؤال است؛ اما واقعا حقوق قانون کار سال 99 چه میزان افزایش خواهد داشت؟ حداقل دستمزد کارگران سال 99 چقدر است؟

لایحه بودجه سال 99 برای حقوق قانون کار سال 99 در آذر ماه به مجلس ارائه شد. در این لایحه بندی قرار داده شده بود که میزان افزایش دستمزد کارگران در سال آینده را مشخص می‌کرد. طبق این بند میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران 15 درصد درنظر گرفته شده است. باتوجه به این مورد حداقل دستمزد کارگران در سال 99 باز هم مبلغ قابل توجهی نمی‌شود. سال گذشته، حقوق قانون کار مبلغ 1.516.882 تومان درنظر گرفته شد که با احتساب این پانزده درصد، حقوق قانون کار برای سال 99 چیزی حدود 1.744.000 تومان می‌شود!! (لحظه تحویل سال 99 را می‌دانید؟)

میزان افزایش حقوق کارمندان در سال 99 چقدر است؟

طبق ماده 41 قانون کار، حقوق و دستمزدها باید با توجه به سبد معیشت خانواده و نرخ تورمی که توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین می‌شود، به‌ گونه‌ای باشد تا حداقل نیازهای کارمندان و کارکنان را پوشش دهد. در سال‌های گذشته میزان افزایش حقوق، تنها بر اساس نرخ تورم بوده، بدون این که به حداقل نیازهای کارمندان و کارکنان توجهی شود و این موضوع برای حقوق قانون کار سال 99 هم تکرار شده است.

حقوق قانون کار سال 99

حتی در مواردی شرط نرخ تورم هم رعایت نشده و میزان حقوق و دستمزدها خیلی کمتر از تورم افزایش پیداکرده است. در حال حاضر نیز سازمان برنامه‌ و بودجه، افزایش 15 درصدی حقوق کارکنان دولت را برای سال 99 در نظر گرفته است. قبل از این نیز دکتر محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه میزان افزایش حقوق را با تحلیلی از نرخ تورم و احتمال کاهش آن در پایان سال جاری «1398» 15 درصد اعلام کرده بود.

این رقم نشان می‌دهد که در محاسبه حقوق و دستمزد سال 99 نیز نرخ تورم و معیارهای 41 قانون کار در نظر گرفته نشده است. با توجه به این که که در حال حاضر نرخ تورم نزدیک به 40 درصد است، اگر نرخ 15 درصد برای افزایش حقوق و دستمزدها تصویب شود شکاف درآمد و هزینه نسبت به قبل بیشتر خواهد شد و حقوق قانون کار سال 99 با این ارقام پاسخگوی نیاز این قشر نیست.


از آنجایی ‌که افزایش 15 درصدی حقوق سال 99 با هزینه‌ها و نرخ تورم در سال  99  که حدود 40 درصد اعلام‌شده همخوانی و مطابقت ندارد، کمیسیون اقتصادی مجلس اعتراضاتی را به حقوق و دستمزد در سال 99 وارد کرده است.

(مالیات حقوق سال 99 چقدر است؟ این مقاله نابرو را از دست ندهید!)

حقوق قانون کار سال 99 کارگران چند درصد افزایش می‌یابد؟

افزایش دستمزد کسانی که مشمول قانون کار هستند باید طبق قانون کار در شورای عالی کار به‌ صورت سه‌ جانبه میان شرکای اجتماعی که متشکل از نمایندگان کارگری، نمایندگان کارفرمایی و نمایندگان وزارت کار است، نهایی و تصویب شود.

شورای عالی کار وظیفه دارد، هر سال حداقل دستمزد کارگران را برای نقاط مختلف کشور با توجه به نرخ تورم و بدون در نظر گرفتن مشخصات جسمی و روحی کارگران و ویژگی‌های کار محول شده، تعیین کند و حداقل دستمزد کارگران باید به‌اندازه‌ای باشد تا زندگی یک خانواده با جمعیت متوسط را تأمین کند. در صورتی ‌که نرخ 15 درصد برای حقوق قانون کار سال 99 کارگران نیز تصویب شود، قطعا اعتراض‌های زیادی را  به همراه خواهد داشت؛ چرا که با توجه به نرخ بالای تورم در کشور قدرت خرید آن‌ها به‌شدت پایین خواهد آمد.

از آنجایی ‌که افزایش 15 درصدی حقوق سال 99 با هزینه‌ها و نرخ تورم در سال  99  که حدود 40 درصد اعلام‌شده همخوانی و مطابقت ندارد، کمیسیون اقتصادی مجلس اعتراضاتی را به حقوق و دستمزد در سال 99 وارد کرده است و برای تعیین حقوق قانون کار سال 99 جلسات بیشتری را لازم دانسته است.

حداقل حقوق کارگران

طبق اظهارات تقی کبیری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، درباره حقوق قانون کار سال 99 افزایش 15 درصدی نرخ دستمزدها با توجه به تورمی که نزدیک به 40 درصد است از نظر مجلس نیز منطقی و منصفانه نیست؛ چرا که افزایش 15 درصدی دستمزدها نصف نرخ تورم را هم پوشش نمی‌دهد و این باعث می‌شود، قدرت خرید مردم پایین بیاید. همچنین آقای تقی کبیری اظهار داشت: نمایندگان در کمیسیون تلفیق و در صحن  مجلس پی‌گیر هستند تا درصد افزایش حقوق و دستمزدها را تغییر دهند و در تلاش هستند تا بتوانند حداقل نرخ 30 درصد را به تصویب برسانند.

این نماینده مجلس در مورد این که گفته می‌شود، دولت با کسری بودجه و کمبود منابع رو‌به‌رو است گفت: «ما هم قبول داریم که دولت با کمبود منابع و کسری بودجه مواجه است اما دولت باید هزینه‌های دیگری که غیرضروری هستند کاهش دهد، به جای این ‌که کمبود منابع را از محل دستمزد کارمندان و کارگران جبران کند».

برخی از مسئولان از جمله نماینده مجلس و نماینده کارگران در شورای عالی کار معتقد هستند که میزان حقوق قانون کار سال 99 کارگران باید حدود سه میلیون تومان باشد، اما در این مورد هنوز هیچ تصمیمی از سوی شورای عالی کار گرفته نشده است.

حقوق سال 99

حداقل حقوق کارگران در سال 98 چقدر بود؟

در دویست و هشتاد و دومین جلسه شورای عالی کار، پیرامون تعیین حداقل دستمزد سال 98 کارگران مصوب شد که حداقل دریافتی کارگران از مبلغ یک میلیون و 114 هزار تومان که دستمزد مصوب کارگران در سال 97 بوده است، با افزایش 403 هزار تومانی به یک میلیون و 517 هزار تومان در ماه برسد. با در نظر گرفتن این مبلغ به عنوان پایه حقوق، می‌توان گفت که دستمزد روزانه کارگران معادل 505 هزار و 662 ریال است. در این مصوبه حق خوار و بار ماهیانه معادل 190 هزار تومان، حق مسکن ماهیانه 100 هزار تومان و حق اولاد را تقریبا 150 هزار تومان ماهیانه برای هر فرزند در نظر گرفته‌اند.

با مقایسه پایه حقوق مصوب سال 97 و حداقل دستمزد روزانه که معادل 37 هزار تومان مشخص شده بود، می‌توان درصد افزایش حقوق کارگران در سال 98 نسبت به سال 97 را به صورت زیر محاسبه کرد که برای حقوق قانون کار سال 99 ارقام ناکافی به نظر می‌رسند.

ردیفشرحماهیانه سال 97 ( بر حسب ریال)ماهیانه سال   98 ( بر حسب ریال)درصد افزایش
1حداقل دستمزد111126901516882036%
2حق خوار و بار1100000190000073%
3حق مسکن4000001000000150%
4حق اولاد ( برای هر فرزند)1111260151688237%
5پایه سنوات ( با فرض داشتن حداقل یک سال سابقه کار)51000070000037%
6مجموع دریافتی افراد مجرد126126901806882043%
7مجموع دریافتی یک کارگر با یک فرزند137239501958570243%
8مجموع دریافتی یک کارگر با دو فرزند148352102110258442%

میزان افزایش حقوق سال 98 چند درصد بود؟

با مقایسه دریافتی ماهیانه کارگران در سال 97 و 98 میتوان به این نتیجه رسید که میزان حقوق سال 98 نسبت به سال 97 برای کارگر مجرد معادل %43، برای کارگری با یک فرزند افزایشی معادل با %43 و نیز برای کارگری با دو فرزند 42 درصد افزایش داشته است.

نکته حائز اهمیت در اینجا توجه به این مسئله است که شاخص تورم در سال 98 برای کالاهای خوراکی 50 درصد، در بازار مسکن 150 درصد و در حوزه بهداشت و سلامت 38 درصد بوده است. با نگاهی گذرا با میزان افزایش نرخ هر یک از موارد فوق و مقایسه آن با افزایش حداقل درآمد کارگران، می‌توان به این نتیجه رسید که افزایش حقوق صورت گرفته، نمی‌تواند به جبران افزایش هزینه‌های ناشی از تورم حاکم بر کالاهای اساسی و مصرفی بپردازد. با در نظر گرفتن این شرایط، می‌توان انتظار داشت که شرایط معیشتی برای این قشر سخت‌تر از گذشته شود. بنابراین حتی افزایش حقوق قانون کار سال 99 کمکی به این قشر نخواهد کرد.

حداقل حقوق کارگران

بن کالا در کنار افزایش حقوق

امروزه شرایط اقتصادی کشور به میزان زیادی تحت تاثیر تحریم‌ها قرار گرفته است و مردم هر روزه با تورم و افزایش قیمت‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند. وجود تورم بالا در کالاهای خوراکی و مصرفی به عنوان دغدغه‌ای برای تمامی اقشار جامعه و به خصوص قشر کارگری مطرح شده است. به صورتی که بسیاری از خانواده‌های کارگری برای تهیه مواد خوراکی و کالاهای اساسی زندگی خود به مشکل برمی‌خورند.

پیشنهاد دولت در خصوص کاهش فشارهای ناشی از افزایش حقوق به کارفرمایان و افزایش مزایا برای کارگران، تهیه بسته های حمایتی برای کارگران با نرخ ارز دولتی (4200 تومان) بوده است. در سال جاری (1398) سبد معیشتی مبلغی معادل  3 میلیون و 760 هزار تومان در نظر گرفته شده بود که این مبلغ برای سال 1399 با افزایش1  میلیون و 528 هزار تومانی، مبلغی معادل4  میلیون و 940 هزار تومان خواهد بود. بر اساس آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار کشور نرخ تورم خوراکی ها دی ماه سال جاری معادل 52.1 درصد بوده است ولی میزان مبلغ افزایش سبد معیشتی با نرخ تورم 54.06 درصد لحاظ شده است.

فرامرز توفیقی، رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شوراها اظهار کرده است که با توجه به در نظرگیری افزایش1  میلیون و 528 هزار تومانی برای سبد معیشتی، در راستای حفظ قدرت خرید کارگران لازم است حداقل میزان افزایش حقوق کارگران نیز به همین مبلغ باشد. او همچنین اظهار کرده است برای ما افزایش ریالی دستمزد مهم است نه افزایش درصدی آن، زیرا در این صورت است که قدرت خرید کارگران حفظ خواهد شد.

حداقل حقوق کارگران

زمان نهایی تعیین حقوق قانون کار سال 99 کارگران

همان‌طور که قبلا گفتم، میزان افزایش حقوق قانون کار سال 99 از سوی دولت 15% در نظر گرفته‌ شده اما در مورد کارگران هنوز تصمیمی گرفته نشده و هیچ‌ رقمی اعلام ‌نشده است. حداقل حقوق کارگران همه ‌ساله در ماه اسفند، توسط شورای عالی کار طبق ماده ۴۱ قانون کار گرفته می‌شود. طبق رسم هر سال، وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی، توافق نهایی در مورد رقم افزایش حقوق کارگران در سال جدید را نیز انتهای ماه اسفند اعلام خواهد کرد.

وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی گفته است: «دستمزد کارگران بر اساس حداقل‌های زندگی و سبد هزینه معیشت و تورم انتظاری سال 99 تعیین خواهد شد ولی باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که سهم دستمزد در قیمت تمام ‌شده تولید آن‌ قدر بالا نرود که منجر به زیان تولید و افزایش سطح عمومی قیمت‌ها شود و کارگران آسیب ببینند».

حالا باید منتظر بمانیم تا ببینیم جلسات شورای عالی کار تا پایان سال به کجا ختم می‌شود و حداقل حقوق کارگران در سال 99 چقدر خواهد شد؟

نوشته های مشابه

‫921 نظرها

 1. آخه با تورم ۱۰۰ درصدی ۱۵ درصد چیه آخه همینجوریشم داریم الکی دست وپا میزنیم بعد میگید چرا جوونا ازدواج نمیکنن

  1. تقصیر ندارن خودشون تموم امکانات زندگی دارن حقوق چندصد ملیونی میگیرن به فکر قشر‌پایین جامعه نیستن کارگر جماعت بمیرن گرسنگی همینکه کار کن سرمایه اونا زیاد بشه کافیه .یه مثال خوب هست که میگه کار کردن خر خوردن یابو

  2. حقوق اضافه میشه میان از اضافه کاری کم میکنن میگن منابع و کسری داریم شاشیدم به این افزایش حقوق گند زدید به زندگی مردم

   1. رحمت ب پدر و مادرت ٢٠٠ساعت ب زور نگه میدارن بعد ۶٠ ساعت بیشتر نمیدن میگن همینی ک هست هرکی نمیتونه خدافظ

   1. اون دنیایی اگ وجود داشت من از شما نمیگزرم اگرم حقوق رو 30درصدم بکنین کم ما گارگرا هستیم ک جامعه داره میچرخه شما مسئولا درد ماررو هم انشاللله اگ اون دنیایی باش میکشین .آمین.

     1. خداییش با این پول یه کار گر بدبخت چیکار کنه من با یه خوانواده ۵ نفری موندم تو گل دارم دستو پا میزنم خداااااا خودت کمکمون کن

  3. داداش به حرف اینا گوش نکنی زنبگیری
   من الان با دوتد بچه از یه طرف ترس از بیکار شدن دارم از یه طرف هرشب شرمنده زن وبچم
   حدا نگذره ازشون کاری کردنهرشب شرمنده زن وبچه هامون بشیم

  4. باسلام مسئولین عزیز خواهشا به فکر کارگر ها باشید بازم کارمندها دلشون خوشه به بیمه و مزایایی که دارن ولی کارگر شرکتی نه بیمه درست حسابی دارد نه قرارداد درستی نه حقوقی که بتونه شکم زن و بچه رو سیر کنه واقعا زشته ۱۵ درصد الان یک کیلو گوشت میشه ۷۵ واقعا خیلی کمه با این وضع گرانی حداقل از نظر بنده باید ۴۰ درصد باشه که یخورده جبران بشه اینجوری خیلی سخته کارگر هم مثل شما خانواده داره خوراک داره فرزندانش آرزوی خوشبختی دارن این همه تفاوت بین کارگران و کارمندان درست نیست خدا راضی نیست به خدا اگر یک کارگر دندان خراب داشته باشد راهی جز کشیدن نداره چون نمیتونه با درآمد الان دندانی را درست کنه مسوئلان پیگیر حال کارگران باشید انصاف نیست اجر و پاداش شما رو خدا میده کمکشون کنید به خدا ظلمه….

  5. جوونا میتونن برن توی خیابون برقصن و آهنگ بزنند که یک عده با رای به روحانی این بلارو سر خودشون و بقیه آوردن!!
   آخه مگه میشه تورمی که دیده شده بیش از 500 درصده در دوره دولت یاس و ناامیدی بعد افزایش حقوق براساس پیش بینی های سال بعد؟؟؟!!!
   دولت آقای روحانی کف بینی هم می کنه ظاهرا ولی در این کارهم مثل همه کارهای دیگه بی کفایت و ناتوانه

 2. سلام تورو خدا به فکر کارگرها باشید چرا حقوق کارگر باید 3الی4درصد اونهایی که پشت میزها نشستن بله واقعا دیگه از زن بچم خجالت میکشم دوتا دختر 16و18ساله داروبم ااین هبرم خرج دانشگاه مدرسه وووووومستاجر 15ساله رفتگرم حتی 50متر زمینم بهم ندادن االآنم که کمر درد وارتروز گردن ناراحتی شدیییید معده دارم بقران تو خدا دست بردارید عباس پاکبان از قم

  1. خدا بانی شو لعنت کنه خودشون ۱۵ میلیون میگیرن ۱۵ درصد اضافه میکنن کارگر ۱۵۰۰ میگیره ۱۵ درصد اضافه میشه بعد دم از اسلام میزنید

   1. این مملکت برای امان زمانه وقتی بیاد درصدی شمارو قطعه قطعه میکنه تا عذابی که مظلوم کشیده رو ظالمم بچشه

  2. واقعا،خجالت نمی‌کشید .که زنده ایید .سنگ هم بود با این اراجیف 40سال که بافته اید واین تاراج هاییکه انجام داده‌اید آب میشد.افسوس که از سنگ وخارو خاشاک هم پسترهستید.دست ازسراین مردم بدبخت بردارید

   1. اره والا . خودشون که کم نمیارن . برجی ۱۵۰۰ اجاره خونه . ابو برق و گاز نمیدن . برجی خداتومن قسط وام با سود ۱۸ درصد نمیدن . باید این باشه دست مزد کار گر . والا . کار گر تو هر شرایطی بدبخته .

  3. الهی که سران مملکت بمیرن از بالا تا پایینشون ، بخداوندی خدا اگه مسئولین مملکت و دارو دسته اش ، پیام شمارو بخونن و از خجالت نمیرن ……………. انسان نیستن ، خدا لعنت کنه همه شونو ، جد و ابادشونو ، تف به شرفشون ، تف به غیرتشون .

   بشماها میشه گفت مسئول؟ بیجا میکنید مملکت داری بلد نیستید تا حالا وایسادید. برید گمشید ، بذارید یه متخصص بیاد مملکت داری کنه.
   صابخونم کرایه خونه رو از 600 تومن کرده 1 میلیونو 400 تومن ……. میگه اگه نمیتونی اجاره بدی ، بلند شو صد نفر هستن که اجاره کنن……………………..
   خداااااااااااااااااااااااا چرا صداهای مارو نمیشنوی.

 3. یکی از شماهایی که نشستید این عدد و رقم هارو دادید،مرد باشید فقط بمدت یکماه ،دخل و خرج یک خانواده کارگر رو مدیریت کنید.فقط یکماه

 4. به خدا بااین حقوقی که مامیگیریم فقط برکت خدا توش میفته که میتونیم باهاش زنده بمونیم ،وگرنه فقط خورد وخوراک میرسه، جواب گو قبض هستش ،اونم با برکت خدا وگرنه یه خانواده ۴ نفره بااین حقوقها چطور میتونن زندگی کنن،،، خدایا خدایا هرحقی از ما به گردن اونایی که فکر ما رونمیکنن ونبخش ونیامرز

   1. خدا لعنت کنه سیاست مردهایی رو که از شکم مردم و از مردی که جلو زنو بچه ش شرمنده شدن هیچ خبری ندارن و سره سفره انقلاب دارن شکماشونو پر میکنن

    1. یه حساب کتاب معمولی که بچه ابتدایی هم میتونه انجام بده.
     نصف این صدقه ای که دولت به اسم حقوق میده باید صرف اجاره خونه بشه.
     پول آب برق گاز ۲۵ درصد پزشکی و خورد و خوراک ۲۵ درصد.
     واسه لباس بریم به سبک انسان های اولیه زندگی کنیم.
     اونقدر بی لیاقت هستن که نتونستن جلوی گرونی که تو همه ابعاد ایجاد شده رو بگیرن.
     فکر خونه دار شدن و ماشین دار شدن رو که باید بگور ببریم.
     من الان ۳ شغله کار میکنم.نه زنمو میبینم نه بچم.به قرآن قسم این همه بلا و مصیبت که پیش میاد از جمله کرونا وسیل و زلزله همه عذاب کارهاشونه که هیچ موقع سعی نکردن خودتونو جای یه کارگر بذارن.

 5. یه سوال که تو ذهن خیلی مردم هست اینه میشه ۱۵درصد حقوق رو افزایش ندید ولی مردم رو هم با افزایش چند برابریی روبه رو نکنید؟ امکانش هست که کلا تصمیمی درباره حقوق و افزایش نزخ خرید ها نگیریید؟

  1. تو جهنم میبینمتون.بخورید بخورید حق کارگر رو بخورید عذاب خداوند در انتظار شناسی

   1. کدوم جهنم ؟!؟ بهشت و جهنم همینجاست !!! با ترسوندن ما از جهنم، بهشت رو برا خودشون ساختن!
    چقدر ساده ایم ما … : (

 6. اقای مسئولی که چندین میلیون پول داری ازسفره دولت حقوق میگیری چه طوری میخوای جواب خدارو بدی ما مردم که داریم باحقوق 1 میلیون و 500 هزارتومانی با وضعیت متاهل و کرایه نشین زندگی میکنیم واقعا لطف و برکت خداست که داریم زندگی میکنیم شما مسئولین می تونین بااین حقوق 10 روز زندگی کنید تورا به حضرت عباس قسم محض رضای خدا فقط یکم به فکر مردم باشین

 7. آقای نوبخت 15 درصد فقط برای خودت عالیه که ماهی 30 میلیون حقوق و پداش مزایا داری 15 درصد 30میلیون میشه 3 برابر حقوق ما کارگرا که هیچ مزایایی نداریم و فقط 1میلیون 600 خالص دریافتی داریم ما مردم کارگر هیچ کدام از شما مسئولین رو حلال نمی کنیم خدا هم قطعا از شما نمی گذره

  1. واقعا خدا نگذره از ستم و ظلم . الان برا کارگر جهنمه . بعد جهنم اون دنیا بهشته ‌واقعا

 8. وقتی اون کارگر خودش هر خر حمالی را انجام میده یعنی خودش داره میگه من گاوام یونجه بریز راضی ام در این جمله منظور از یونجه پول کم بده راضی ام
  اونا هم (کارفرما) میگه خب گاو دیگه خودش هم که میگه راضی ام و هرکاری میکنم من بیام جلو گاو ذرت گرون بریزم همون یونجه را میریزم خودش هم دوست داره و میخوره
  نه شما خودتون خونه حیوان گاو داشته باشید یونجه و کاه میریزید یا ذرت و برنج جلو گاو کارفرما هم همینجور کارگر را نگاه میکنه پس کار درست را انجام میده چون کارگر خودش راضی هست به این حقوق و به این کار سخت
  خود کارفرما خودش خودکارش بیوفته زمین حاضر نیست دولا بشه خودکار را برداره چون میدونه ارزش کمرش بیشتر از خودکاره هست ولی کارگر نمیفهمه نه اینکه نخواد بفهمه و ادامه..

  1. شما هم مثل بقیه پولدارا نمیفهمی برای سیر کردن خودت وزن وبچه ات مجبوری باهمین حقوق کارکنی

   1. تقصیر خودمون تا چیزی می شه همیشه در صحنه ایم دولت خوب داره جوابمون رو می ده همون آقازاده هایک ماه حقوق ما را بگیرن به ثانیه نمی کشه براشون ولی ما یک ماه با هاش سر می کنیم

   1. تو رو خدا یه کم به فکر کارگر ضعیف و بدبخت این جامعه هم باشید والله بخدا این حقوق و دستمزد وزارت کاری پول جیبی بچه های شمام نمیشه. درست نیست خیلیا از مردم فلک زده ی ایران و بخصوص استان های ضعیفتر رو دارید زیر پاتون له کنید.دولت حکومت بفکر ما نباشه کارفرما باید باشه که پولا رو میریزن تو شکم خودشون!!!؟ اگهههههههه اون دنیاییم باشه مطمعن باشید خدا این یقه ی آخوندیتونو میگیره

     1. حقوق کارمند ها در اخر بهمن ۹۸ حدود ۵۰ در صد افزایش یافت. بدبخت کارگرا

  1. سلام نظرکارگران چه اهمیتی داره مگه هرسال نظردادن تاثیری داخل حقوق گذاست فقط خدا رحم کنه

 9. من یک خانواده چهار نفری کارگری هستم که حقوق ماهیانه ام یک میلیون و پانصد هزار تومان است من چهار نفری قبول دار. میشوم هر چقدر هزینه چهار راس گاو یا چهار راس قاطر در یک ماه شد به همان اندازه حقوق ماهیانه برایم در نظر بگیر ند من می دانم که هزینه خورد وخوراک چهار راس حیوان از حقوق ماهیانه یک خانواده چهار نفری کارگری بیشتر مبشود امروزه یک طویله ویک انبار کاه یکصد متری را بخواهی کرایه کنی برای چهار راس گاو بیشتر از پانصد هزار تومان است بیش از یک میلیون تومان هم خورد وخوراک حیوانات میشوند مسخره است که کارگر آرزو کند با حیوانات در یک راستاه قرار گیرد شرم آور است به مسولین چه بگویم که حقوق حیوانات از کارگران در ایران بیشتر است

 10. از خدا بترسید از آه مردم بی گناه از آه گارگری که سر سفره همیشه ی خدا سرش پایینه شرمنده ی زن و بچشه….به امام حسین قسم بترسید

 11. از حال کارگر خبر ندارید اگر خبر داشتید۱۵ درصد اضاف نمیکرپید خودتون پول های میلیاردی میگیرید خبر ندارید از حال مردم

  1. من خدایی موندم، تازه هم ازدواج کردم، یه سی میلیون وام ازدواج که قسطشو چجوری بدم،باحقوق کارگری۲میلیون تومان با اضافه کار بن کارگری اینا کلا دوتومن میدن،قسط واجاره خونه قبض واینا حدود ۱۵۰۰میشه بعد اونوقت ۵۰۰تومنم میمونه که با اون یه ماه برم تا ماه بعد حقوق بدن قطعا وقطعا نمیشه هرجوری حساب میکنم ازهمه چی هم که بزنم بازم نمیشه خلاصه بهتون بگم قشر کارگر با۱۵۰۰یا دوتومن یعنی زیر زیر زیر خط فقر حقوق ما کارگران کم کم باید ۳تا ۵میلیون باش بشه گذروند نه که دست وپا بزنیم برای زنده موندن

 12. یک درصد جمعیت دنیا در مقابل ۹درصد ثروت دنیا ۱۴میلیون کارگر در ایران یعنی ۱۴میلیون شرمنده زن و بچه حتی خود راه چاره اینه که از بریز و بپاش قشر ثروتمند و مقامات کم بشه جلو دزدی‌ها گرفته بشه اگه تا حالا نشده پس سیاست اینه تا سالیان درازی کارگران واقشار کم درآمد فقیرتر بشن

 13. من فقط میتونم بگم ماشین پرشیا قیمت کار خانه ۸۵ میلیون بیرون ۱۴۰ میلیون ایا مسعولی هست تو ایران والله نه یه دلال بیارن جلو چشمان مردم به دار بزنن برا بقیه عبرت بشه اصلا مملکت صاحب ندارد

  1. خدا لعنت کنه کسی رو که باعث این گرونی ها شد،اخه ۱۵ درصد تو این وضعیت کجای مشکلات ما رو میگیره،

  1. تویه شرکت ده سال جون کندم آخردیسک کمرگرفتم گفتن به درده مانمیخورى مثل یه حیوون پرتم
   کردن بیرون خدانگذره ازتون مسولین اینه وضع مملکت ماهیچکسم جوابگونیست

   1. خودتون وخودشون این انتخاب را داشتین بعد منتظر یوسف هستید بیاد خرابکاریهامون را درست کنه….تا نخواین نمیاد

   2. جامعه دو طبقه دارد
    کسانی که کار میکنند و نمیخورند
    وکسانی که میخورند و کار نمیکنند

 14. خدا لعنت کنه کسی را که سنگ بنای استخدام قراردادی و پیمانکاری و شرکتی را گذاشت و قانون استخدام رسمی را برداشت که مردم این همه تو فشار باشند

  1. خداوند نگذره از سر تقصیرشون

   ماندم چرا دم از بهشت و جهنم میزنن

   آیا واقف نیستن که همشون در قعر جهنم جا میگیرن

 15. اگه کل کارگر ها بخوان اعتراض بکن حکم تیرشون رو میدن کارگر جزئی از جامعه نیست هیچ کس نمیتونه اعتراض بکنه

  1. تبعیض بین حقوق کارگر وکارمند ظلم بزرگی است که مسئولین بی انصاف باید در قیامت پاسخ گو باشند حقوق باید طبق تورم زیاد شود

 16. پیامبر ما گفت تا عرق کارگر خشک نشده دستمزد اون و کامل بدین .امام خمینی هم گفت ما انقلاب کردیم تا ثروت و از ثروتمندها بگیریم به فقرای جامعه بدیم .ماهیت اسلامی هم که امام علی اجرا کرد .همین بود .ولی متاسفانه چون ژن خوبای ما خودشون بدون تحصیلات کافی و سواد عالی خودشون و استخدام میکنن .این حرفا تو کتشون نمیره .فقط میدونم حق ناس جواب پس دادن داره .البته این برا کسی است که بدونه اصول دین چیه

  1. همینکه یه سری احمق هنوز دارن به اون از دا بی خبر میگن امام، یعنی ما حالا خالا ها بدبختیمو این وضع ادامه داره

 17. این سیصد گاو بی خاصیت پر مصرفی که بایک گاوچران توی یک طویله دارند خدا نیست ونابودشان کنه انشاالله

 18. پدرسگهای بی شرف حقه باز شماها هزار میلیارد هزارمیلیارد دزدی می کنید آنوقت حقوق کارگر زحمتکش را صد تومان اضافه مکنید خدا شمارا لعنت کنه

 19. تعجب میکنم قرارسال ۹۹وام ازدواج بشه نفری ۵۰ میلیون قسطش چقده بعدچکارمیشه باش خرید

 20. همیشه دعا میکنم منی که زنده ام از خودم یه خونه ندارم الهی که تمام این صاحب منصبایی که الان دارن توخونه های اعیونیشون کیف میکنن بعد مردن براشون قبر پیدانشه لااقل لاشه هاشون آواره بمونه

 21. اگه ضد در صد هم زیاد کنند چه فایده کارفرما از زیرش به راحتی در می ره هیچ نظارتی هم از اد ره کار نمیشه کارفرما یه برگه میرزاده جلو کارگر بدبخت که این مبلغ رو نقدی گرفتم کارگرم مجبورا امضا کنه باید یه فکری واسه پرداخت ها بشه

 22. دارای 2فرزندهستم.ازترس مخارج باخانوادم بیرونم دیگه نمیرم شبم سعی میکنم دیر بیام خونه.ماهی 1میلیون کرایه خونه میدم تنها چیزی که ازتون میخوام اینه که به این اوضاع رسیدگی بشه.چوب خداصدا نداره یکمم به فکر مردم باشین.

 23. سلام..امروز۲۷بهمن به ما یک میلیونودویست هزارتومان به عنوان عیدی دادن…درصورتی ک اعلام شده حداقل عیدی سه میلیونوخورده ای هستش..ما کارگرایه بدبخت به کدوم نهاد شکایت کنیم؟؟

  1. اگه عرزه داری برو اداره کار شکایت کن من تو شرکت خصوصی بودم پریروز رفتیم هممون شکایت کردیم کارفرما نو مجاب کردن هرکدوممون حدود 6ملیون جریمه بده بهمون بابت عیدی سنوات حق اولاد حق مسکن و…

 24. خدا لعنتشان بکندبااین جلساتشون که500بارجلسه می گذارن 500میلیون کیک وموز واب میوه قهوه مرگشان میکنند واخرش هم15درصد به حقوق کارگر اضافه میکنند وبعدهم بااب وتاب میگن 15درصد اضافه کردیم.

 25. سلام، آدم واقعا این حرفارو میشنوه میسوزه آخه چرا؟ما انقلاب کردیم که مستضعف زدایی کنیم نه اینکه مستضعف زیاد کنیم.اگر تحریم هست .اگر شرایط بده براهمه بد است .چرا برا عده ای تحریم نباشه ولی برا عده ای باشه منم مثل شما خدمتگزار مدرسه ام بادریافتی ماهانه 2تومان و فاصله دریافتی ما با معلم ها 2الی4 میلیونه اونا ژن خوبن مدرک منم کاشناسی ارشده رسمی ام تویک سازمان هم بین کارمنداناعدالتی و تبعیض وجود داره همش مدیریت ناصحیحه منابع و ثروت زیاد کشور داری علم می خوادحقیقت اینه که اونایی که انقلاب نکردن انقلابو به نفع خودشون مصادره کردن اینا سواد مملکت داری ندارن سواد خوردن و دم از اسلام زدن دارن سران کشور همشون فاسدن آخه شکایت رو پیش کی ببریم

 26. خدا لعنت کنه آخه من باسه تا بچه با ماهی یک و هفتصد چجوری زندگی کنم کرایه خونهاهم که سر به فلک کشیده آدم بمیره بهتره تا زنده بمونه این زندگی به جز حقارت و شرمندگی هیچی نداره😔😔😔

 27. ای کاش تو این گرونی کار فرما یا اونایی که ۱۵درصد عادلانه میدونن برای کارگر خودشونو برای یک ماه جای کارگر مثل درامد کارگر ماهی۱۶۰۰ یا۱۷۰۰ به اون خدایی که همه حرفشو میزنن ولی در نظرش نمیگیرن اگه بیشتر از۱۵هر ماه دیگه پولی براش بمونه همیشه پیش زن بچم شرمنده هستم

  1. حتما منتظر نظر شما بودن وقتی 22بهمن می‌ریزی خیابونا بدو بدو میرین رای میدین بیشتر از اینا باید با گریه التماس کنین. صبر کن سال 99 همه میمیرن یا از گشنگی. یاجلوی توپ و تانک این حرومزاده ها

 28. خوب ارتباط مطلب حداقل دستمزد کارگران و تعبیر خواب به سایت گردشگری چیه؟ چرا چرت و پرت تحویل ملت میدین؟

 29. هر کس به ظالمی در ظلم کردنش یاری برساند به ظلم ان ظالم گرفتار اید حضرت علی علیه السلام والسلام

 30. چه دینی چه نمازی وقتی طرف چند تا خونه تو شهر گرفته (به قول خودش سرمایه گذاری کرده)و بااین کارش باعث گرونی مسکن میشه بعد میاد صف اول نماز اشک تمساح میریزه بیشرف بی همه چیز برو جای دیگه سرمایه گذاری کن بذار از قیمت مسکن کمی بیاد پایین تا اون کارگری که ماهیانه دریافتی 1500 داره لا اقل بتونه پیش خانواده اش شرمنده نباشه.

 31. بی خود کردین به درصد اضافه می کنید درصد حقوق یک و پانصد با حقوق سی میلیونی یکی میشه مگه ؟

 32. اگر امسال همگی پرشور در انتخابات شرکت کنید، سال دیگه حقوقتون بیشتر اضافه میشه.

 33. زندگی مان از دست گرانی و حقوق کم سیاه شده واقعاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا زندگی با این حقوق لاممکن است

 34. این نماینده هایی که الان میرین صف میکشین رای بدین بهشون همینایی هستن که برا شما حقوق و دستمزد تعییین میکنن.این نماینده های بی ناموسی که نشسن اونجا پول یکماه کار کارگر خرج یک روز الواطی بچه هاشونه

 35. یک بار مسولین محترم با حقوق کارگری امرار معاش کنند عمق فاجعه رو درک می کنند خبر ندارند ؟؟؟؟

 36. کاش می دونستم اون مسولی که خودش حقوق بالای ۳۰ میلیون تومن شایدهم بالاتر میگیره چجور وژدانش قبول میکنه میگه حقوق کارگر باید یک میلیونو شصدتومان خوبه نمیدونم این ادم انسانیت سرش میشه توی این گرانی بدبختی با ۱۰ ملیون هم کارگر بدبخت زیر خط فقر هست انشالله خدا حق کارگر رو ازش بگیره

 37. بایداین حقوق کارگران رابدن ب همینا ک حقوق کارگران را معلوم میکنند وبشون بگن خودتون بیاید با این حقوق یک ماه زندگیتون را بگردونید.ببینیم میتونید.

 38. همین کارگرای بدبختن صب تا شب دارن تو این شرکتا جون میکنن که شما محتاج کشورای خاجی نباشین اخه لامسبا چرا همش کارگر بدبخت باید باشه چرا هفته اخر اسفند به افزایش حقوق کارگر بپردازین چون ی هفته سرو تهشو هم بیارید بعدشم بگید وقت نداشتیم. ایشاا.. سال بعد نکنید اینکارارو بترسین از خدا بترسین از اخرت حق الناسه ککارگر به اندازه کافی بدبخت هستن ما خدارو داریم روزیمونم از اون میخوایم وای به حال شما که چار صبا زندگیو ابدی میبیننین

 39. خدا لعنتتون بکنه آخه با این حقوق کم چیکار باید بکنیم فقط دارم برجی ۲ میلیون قسط واجاره خونه میدم بخدا تو خرج خونم موندم این بی شرفا شکمشون سیره از دل کارگر بدبخت چه خبر دارن هرچی قانون تصویب شده به نفع سرمایه داره همه کاری میکنم که به این پولداران فشاری نیاد خدایا این همه ظلم و میبینی و هیچ کاری نمیکنی

 40. سلام چرا به کارکنان علوم پزشکی سختی کار تعلق نمیگیرد آن ها با مواد الکی و شوینده ( جوهر نمک . وایتکس . ) سرکار دارند چرا دولت رسیدگی نمیکند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 41. باسلام آخه آقای نوبخت شما که ملیارد ملیارد پول دارید آیا درد منه کارگر رو میدانید آیا میدانید یک خانواده کارگر چطور زندگی میکند آیا شما و خانواده شما میدانند بدبختی یعنی چی وووووووووووووووو

 42. 30 بهمن 98 آقای نوبخت بخشنامه افزایش 50 درصدی برای کارکنان دولت ابلاغ کرد که از اول اسفند پرداخت میشه . 15 درصد هم از اول سال به اون اضافه میشه که در مجموع میشه 57/5 درصد . مگه ما توی این مملکت زندگی نمی کنیم ؟!!! یا خون کار کنان دولت از بقیه رنگین تره ؟!!!

  1. سلام . مامردمانی هستیم که به راحتی به همدیگه درـوغ میگیم ولی بزرگترین معیارمون براشروع هرکاری صداقته.. نوبخت ـ کهنه بخت و الی اخر همشون دزد و مفت خورن که ملت رو باریچه کردن. گرچه خودشون عروسک خیمه شب بازی بیش نیستن

  2. درخصوص نرخ تورم عین سگ دروغ میگن بی همه چیز حقوق یکسال کارگر باتمام مزایااندازه پول رنگ ریش های شیطانیش نیست

 43. زندگی تو ایران برای افراد زحمتکش و کسانی که با شرافت زندگی میکنند یعنیئ مرگ تدریجی، یعنی جهنمژ……..و برای یه عده دلال و دزد و مال مردم خور یعنی بهشت……درود بر مسئولان و حاکمان مملکت که اینقدر با انصافن و حق این مردم را بخوبی ادامیکنن…

 44. اگه میخواستن خدا و مردم راضی باشن و این وضع درست بشه به کسی که مسئولیت داره پول زیاد و ماشین گرون و خونه چند میلیاردی و حقوق نجومی نمیدادن هم سطح مردم میدادنشون تا درک کنن مردم چی میکشن و مشکل چطوری حل میشه تا حلش کنن

 45. دیگه سر شدیم ایشالله شرایطمون رو انقدر بدتر کنین که به خاطر نیاز شدید بالاخره همین قشر آوار بشن رو سرتون
  ظلم کنید
  ارمغان بدبختی باشین
  ولی یه روزی از جایی میخورین که فکرشم نمیکردین
  حالا هی به قشر کارمند و کارگر سختتر بگیرین

 46. ماکارگران کجایی این انقلاب اسلامی جاداریم کسی هست به فکر ماباشه بخدا نیست ما محکمیم به زنده بودن نه زندگی کردن خستم خیلی خسته ازاین وضع معیشت کارگری

 47. ا ی دا د ای فریادای هوار بابا جان بداد بازنشسته هابرسیداخه این چه قانونیه که اجرانمیشودپس اصلابرای چی زحمت کشیدندونوشتن این راقانون مینویسندوچیزدیگری اجرامیکنندپس قانون راپاره کنیدتابدانیم ماده ای بنام 41نداریم که هرساله افزایش حقوق به تناسب نرخ تورم درجامعه باشد واقعا امسال تورم این است؟ در8 سال دفاع مقدس ریالی افزایش حقوق برای کارگران و بازنشستگان نداشتیم حالاهم که تحریم ووووکمرمان شکست دردمانرابه کی وبکجابایدبگیم اشکمان درامده بخدانه یک مسافرتی نه یک تفریحی مرگ هم نمیادسراغمون اگه خودکشی حرام نبودخودمان راحلق اویزمیکردیم که دیگه انقدرافسوس نداشتن هرچیزرانمیخوردیم دریغ ازیک مسافرت زیارت واقعا ما بازنشستگان جزءآدمهاهستیم یعنی شماهاماراجزء انسان میدانیدافسوس افسوس چنان به بازنشستگان سخت میگذردکه شایدبارهاوبارهاازخدامیخواستم که ای کاش اصلابدنیانمیامدم والسلاوعلیکم ورحمت الله

  1. سال گذشته نتونستم گوشت قرمز واسه خونه م بخرم ببرم ب پسر ۵ساله فقط از ضرر گوشت قرمزگفتم الان دیگه گوشت نمیخوره کلا خونه کسی بریم گوشتی هم تو غذاباشه نمیخوره کلا عذابوجدان دارم چرا با این شرایط تصمیم ب بچه دار شدن گرفتم قیامت هم بزنه طرف رو صاف کنه به چه درد من میخوره وقتی هرروز صد مرتبه میمیرم و زنده میشم همیشه شرمنده زن و بچه یه دوچرخه بچه گانه چیه ک همونم نتونستم بخرم

 48. من بیشتر از کارگرا دلم واسه شماهای که نظراتتون را اینجا مینویسید میسوزه آخه به نظرتون کسی هم توجه میکنه به صحبتهای ما .میگن اگه میخای به عرب جماعت حکومت کنی شکمشو سیر کن اگرم میخای به ایرانی جماعت حکومت کنی همیشه گرسنه نگهش دار

 49. خدایا چقدر ما بدبختا باید عذاب بکشیم به طوری که اگر بخوایم جلوی کارفرما بلندبشیم میگه برید بسلامت نیروی افغاانی میاره بدون بیمه وحقوق پایین وبدون مزایا

 50. کارگر تو ایران یک موجود بی ارزش وبه دردنخوره.اگه راه داشته باشه همین حقوق رو هم نمیدن.سال ۹۹ سال ازبین رفتن کارگر وبنیان خانواده اش هستش.الابرکت االه

 51. سلام مسئولین محترم….ما خودکار دستمون نیست لباسمون اتو کرده تنمون نیست ولی هروز بااین دستهای پینه بستمون بایدجواب زنو بچمون روبدیم.. که این حقوق ۱۵۰۰ درماه تاپنجم برج هم نمیرسه .تور رو خدا اگه به اون دنیا اعتقاد دارید ومیخوان هرشب عذاب وجدان نداشته باشید با۴۰ درصدش موافقت کنین…

 52. بدادمان برسیددیگرنه پولی داریم نه نفس نه دین وایمان برایمان مانده نمیدانم چکسی بایدبفریادمابرسدشایدامریکاییهایااسراییلیهاشایدهم شیطان رجیم یامنافقین کوردل یاهم ضدانقلابهایاافریقاییهاماده41قانون کارهم دکوراست برای لای جرزخوبه آن بنده خدا آقای کبیری هم میفرمایندحداقل حقوق کارگران باید30درصدافزایش یابدهم پششششم است بابااصلاشمابه چه صراطی اعتقادداریدحتماکارگربایدازنداری خودراحلقه اویزکند یاخودش رااتش بزندتابفهمیدکارگران درد دارندوالله اگراگراگراعتقادبه قیامت داریدکه نداریدبدادمان برسیداگرداشتیدانقدرحق کارگرپایمال نمیشد

   1. اقای مسول که بنزین رو مخوای با قیمت جهانی بدی دست مردم که مال خود مردمه کارگر ساده پنجاه هزار دلار حقوق میگیره یعنی هفتادو پنج میلیون تومان

 53. مرتیکه های خر مگر سیستم برده داری راه انداختید چندر غاز پول که به هیچ جامون نمیرسه دارید میدید اونم کشوری که اینهمه ثروت و نیروی انسانی متخصص داره میتونست جزو کشورهای جهان دوم باشه تا الان

  80 میلیون ایرانی رو بدبخت کردید چند میلیون هم فراری دادید از کشور با این حکومت داریتون
  اسلامتون رو نخواستیم 40 سال هست پدر ما مردم رو در اوردید اقتصادمون زندگیمون تا مرحله نابودی بردید ازادی رو ازمون گرفتید با همه دنیا دشمن هستیم و هیچ جا راهمون نمیدن جوانان اکثرا بیکار یا یک حقوق بخور نمیری اگر گیرشون بیاد اینده تیره تار همه مردم و خود کشور
  اگر حکومت اسلامی اینه که ما تو این 40 سال دیدیم لعنت به هرچی حکومت دینی هست جمع کنید برید تا هنوز فرصت دارید یا مملکت و زندگی مردم رو درست کنید تا فرصت دارید

 54. خدالعنتشون‌کنه‌.اینهادزد‌هستند‌وبه‌فکرمردم‌نیستند.بازهم‌بریدبهشون‌رای‌بدید

 55. حقوق کارمندان اوایل اسفند98 به میزان 50درصد افزایش داشته است ودر پایان سال هم 15 درصد افزایش خواهد داشت حالا وقتی نوبت کارگرا میرسه هزار تا دلیل میارن که افزایش ندن از جمله اینکه میگن تورم زا است.تو فامیلمون کارمندی هست که دو میلیون هشتصد حقوقش اضافه شده

  1. البته کارمندا به استثنای معلمای بدبخت…………..
   یه 400 تومن با 15 سال سابقه زیاد شد 200 تومنش برای مالیات و کوفت و زهرمار کم شد…
   انگار داریم گدایی میکنیم……

 56. دوستان همیشه حق کارگرپایه مال.من یک نمونه از کار براتون میگم کارگران شهرداری یابهتر بگم پاکبان.این ادمان عزیز درسرما گرما همه جوره هستن شیفته شبشون واقعا سخت کارمیکن وقتی ما خوابیم اونا توی سرمابارون برف خاک وخیلی چیزهای دیکه که ما حتا از کنار اونا ردنمی شیم.وحالمون خراب می شه اونا جم میکنن کنار الودگی گند کثافت بیماری وغیره وای به حال خانوادهای اونا.یکشب ازین شبهای که سیل برف بارون کولاک هستش فقط باماشین برید ببینید اونا چکار میکنن نه امکاناتی دارن نه حقوقی دارن نه امنیتی دارن هیجای دنیا هم ازشون خبری ولی از تمای کارهای دنیا اولین کاراین که اگه اینا نباشن گند تمام دنیا روبرمیداره خواهشن این پست .نظر رو بگذارید وبه گوش مسئولین برسانید که اینا نباشن زبالهای خودتون روخوتون از جلوی خونه هاتون برنمی دارید

 57. پدران ما واسه چی انقلاب کردند؟شعارهاشون چی بود؟مگر نمی‌گفتند مرگ بر استکبار؟مگر نمی‌گفتند ما جامعه اسلامی بر پایه عدل علی میخواهیم؟ واقعاً این بود قول‌های که به ما دادید؟اینه جامعه اسلامی بر پایه عدل علی؟ این استکبار ستیزی هستش؟ هر جا میرم مبینم مستکبران جایگاه بالا در هر جای جامعه دارند که با هر چیزی دارن فخر فروشی میکنند

 58. ای بابا .خودشون تو ناز ونعمت کی فکر کارگر بدبخته .انکس که در ناز وتنعم زیست ..چه داند حال گرسنه چیست

 59. وقتی اون بالا دستی دزد و دروغگو هست از زیر دستی ها بیشتر از این نمیشه انتظار داشت

  1. غلط کردیم که گفتیم مسلمان هستیم .سیاه بازی نکنید برای ملت دست تون خیلی وقت رو شده آقایان مسئول جمهوری ظالمین

 60. خدا لعنتتون کنه موقع عیدی میشیم کارمند موقع حقوق کارگریم الهی همتون کرونا بگیرید به درک برید ایشالله که مردم و بدبخت کردید

 61. سلام من دوتا بچه دارم از۹۷/۹/۲۵تا امروزکه ۹۸/۱۲/۸هست شکایت پیمانکار کردم که ۵میلیون طلب کارشم هنوز گیرم نیومده با این حکومت دزد واقعا زن گرفتن اشتباه

 62. باسلام خسته نباشی .
  من یک کارگرم . فقط میتونم بگم از مسئولین محترم خواهش میکنم به احترام خدا ی کمی به فکر حق وحقوق کارگران باشید.
  مسئولین محترم جهموری اسلامی ایران .
  باور کنید با این تورم و حقوق کارگران باعث می شود.که خانواده هایشان پاشیده شود.

 63. با سلام اولا که نرخ تورم خیلی بالاتر از این حرفها میباشد مثلا اگه بگین ۱۴۰ درصد باور کردنش راحت تره تا ۴۰ درصد بعدم چرا دولت و مجلس به خودشون اجازه میدن خارج از قانون عمل کنن و اضافه حقوق کمتر از نرخ تورم ۴۰ درصدی باشد که به دروغ اعلام کرده اند از اون گذشته مملکت چهل و یک سال داره نفت میفروشه یعنی هرچی تا الان فروخته صرف مملکت داری شده یا صرف بخور بخور مسئولین و آقازاده های بی شرف که الان مملکت به نداری خورده لطف کنین از رئیس جمهور نا لایق درخواست کنین از دزدیهاش کم کنه و جلوی دزدی وزیران محترم روهم بگیره و نمایندگان محترم مجلس هم کمتر اختلاس کنن و به همین کیسه پری که از قبل سفره انقلاب انباشته کردن بسنده کنن اونوقت میبینن که میشه تو همین اوضاع هم حقوق کارگر و کارمند رو هزار درصد افزایش بدن
  مسئولین محترم نظام بترسین از روزی که ما مردم به پا خیزیم

  1. باسلام.دوست عزیز اینها که مثل منو شما چشمشون به حقوق اخر ماه ،نیست اونقدر چاپیدن ک هفت جدوابادشون بسه وگرنه اینایی ک دارن دستمزد رو تعیین میکنن اگر در میان مردم زندگی کرده باشن میفهمن ک حداقل حقوق باید 10 میلیون باشه با توجه به شرایط الان.ولی انگار این بیشرفا در کره ی دیگری زندگی میکنن . اصلا تو ایران نیستن و از هیچی خبر ندارن

   1. اگه به اقای روحانی و مجلسیان محترم ماهی دو پونصد بدن ببینیم چجوری با خونه مستاجری زندگیشونو با دو تا بچه میگذرونن اومدین مسکن ملی دادین ۴۰ ملیون اورده با ماهی ۱۵۰۰ قسط من کارگر دختر وقت جهازشه اون یکی بچم دبستان بخدا شرمندش میشم گاهی اوقات نون خالی میبره مدرسه .اخه کارگر نباشه که پایه مملکت میخابه همجای دنیا هوای کارگرو دارن ما اگه مریض بشیم باید وایسیم سر ماه تا حقوق بگیریم ماهی دوبار میوه زن بچمون میخوری ماهی دوکیلو گوشت و دو کیلو مرغ و یک کیسه برنج نخاله میشه ۵۰۰.هزار یک تومن کرایه خونه .زن بچه های ما خرج دیگه ندارن پول اب و برق و گاز به ولله کارگرای ایران خیلی مردن که میرن سر کار بعضی وقتا بخودکشی فکر میکنم ولی دلم برا زن بچم میسوزه

 64. تنها راه افزایش حقوق که هم به نفع کارگر و کارفرما باشه حذف مالیات و ارزش افزوده از کارفرماها به ازای افزایش حقوق متناسب با تورم جاری می باشد وگرنه هر سال این آش است و این کاسه و دولت بشکن زنان خیالشم نیست !

  1. چه بلایی بر سر کارگر و کارفرما می اورید اقای ریس جمهور به وزرا و آقازاده ها بگو کمتر حیف میل کنن کمتر دزدی کنن کارگر مگه حق نداره ایا شما با حقوق ۱۵۰۰ میتونی زندگی کنی قصد بانک اجاره خونه وووووووووبماند از خدا بترسید از ملت بترسید که روزی آخر بپا میخیزن حقوق کارگر باید ماهی ۵ملیون باشه چون داره پول خون جونش را میگیره

  2. خداوندا من دوچار شک شده ام نمیدانم ایا مادم از مسلمانی میزنیم چرا یک مرتبه اینجوری شد چرا این همه دزد این همه وطن فروش به کجا این سکانس میرسد معلوم نیست خدایا برسان مهدی صاحب زمان به خودت قسم دیگه بریدم

   1. سلام،
    آقای مسول اقای رییس جمهور شما که نمیدونی با کدوم ماشینت کدوم روز بری دور دور واسه هر جلسه ای که میری لباس مخصوص خودتو داری وقتی کرونا میگیرین حواسشون بهتون هست که مبادا اتفاقی براتون بیوفته شماها که واسه بچه هاتون مدرسه خصوصی میسازین در رفاه و آسایش کاملین. من و امثال من که قشر ضعیف جامعه هستیم. وقتی روز اول حقوق میگیریم روز سوم تموم میشه ! باورتون میشه،! اگه نمیشه یه روز بیاین دره خونه یه کارگرو بزنین ببین چی تو خونش پیدا میشه که جلوتون بذاره چه برسه دیگه به خانواده خودش!! لطفا منصف باشین نذارین هزارتا آه و ناله پشت سرتون بمونه.
    از درد و رنج کارگر کم کنین نه که یه چیزیم بهش اضافه کنین. یا حق، التماس تفکر و تأمل برای مسئولین حق شناس!!

   2. تا زمانی که این افکار خود محدود کننده مثل دین در اذهان مردم باشه وضعیت همینه …
    اگه اسلام در ایران وجود نداشت ، از بهترین کشور های دنیا بودیم

    1. اخه چه ربطی به اسلام داره تو فکر میکنی اگر اسلام نبود این دزدهایی که الان هستن
     بی خیال دزدی میشدن
     نه داداش من با لباس و کروات و سر لخت هم دزدی میکردن

 65. دولت برای ،افزایش حقوق کارگران هزینه های تولید،نظیر ،اب،برق،مالیات،گاز،مواد اولیه رو کم کنه،تا شرکت ها از پس حقوق کار گران بر،بیاند و هزینه تولید بالا نره

 66. خداوند از مسئولین فاسد حکومت ما نگذره و روزگارشونو مث خواهر محمد رضاپهلوی کنه و با پیسی بمیرن

 67. واسه خودشون میلیون میلیون دلار خرج میکنن خیالی نیس. واسه سفرای بی فایده به خارج از کشورشون انگار از کیسه خلیفه میبخشن.حالا اگه انقد از بیت و المال حیف و میل میکردن و کارایی داشت بازم خوب بود ولی یه دولت بی لیاقت و بی کفایت داریم که موقع حقوق کارگر میرسه انگار میخاد از ارث و میراث پدرش بهمون بده.خداوند به اشد مجازات جواب گشنگی مردمو ازتون بگیره.فمن یعمل مثقال ذره شر یره

 68. باسلام. از آنجایی که کارگران قلب تپنده جامعه اند با این رکود اقتصادی افزایش 50 درصدی حقوق کارمندان در اسفندماه98 و 15 درصدی در فرودین ماه 99 جایی بس سوال دارد که چرا همه قضایا برعکس اتفاق می افتد. در جوامع پیشرفته همچون آلمان حقوق کارگران بیش از حقوق کارمندان می باشد ولی از آنجایی که مملکت اسلبامی است و عدالت عدل علی بایستی قلب تپنده جامعه سکته داده شود تا بلکه بیگانگان بر این مملکت حکومت کنند. حیف از خونهایی که به زمین ریخته شد و جوانان طبقه پایین برای این مملکت جان دادند واقعاً حیف

  1. اناخع چرا اینجوری میگی بنده خدا کارمند خسته میشه انقد. میشینه دستشو میکنه تو دماغش انصاف نیس کمه باید نود درصد بزنن تا دماغشو از ته دلش تمیز کنه بعد بره خونه اش

 69. اونقدر نظر دادیم که دیگه نظاره گر شدیم کی و چه وقت یوسف پیامبر بیاد این کاهنان معبد رو بده دست صاحبش

 70. خداوکیلی اون احمق هایی که نشستن تصمیم میگیرن برای ما کارگرها میتونن باماهی ۲میلیون زندگی کنن که ما زندگی کنیم

 71. وجدانا خجالت داره بابا کمتر پول مملکت رک خرج این و اون کنین و از ذهن زن و بچه ما به اینو اون ندین مشکل حل میشه چرا از جیب خودت ن خرج لبنان و سوریه و یمن نمیکنین چرا دارین از زن و بچه ما مایه میزارین تازه افتخار هم میکنین که مسلمانین اگه گرون کلفت دارین از خودت ن مایه بزارین از زمین های آقای لاریجانی بفروشین از این همه ادم فاسد هزینه کنین چرا یقه کارگر بدبخت رو گرفتین واقعا خجالت داره

  1. باسلام
   دوستان ۱۲ساله ازدواج کردیم بخاطرهمین مسایل بچه دارنشدیم لااقل بچه مون به این روزنیفته ماکه سوختیم,حسرت پدرومادرشدن به دلمون گذاشتن,دولت هم قشرکارگربرای آینده نداره میگه بچه دارشید,فقط بیایدباهم دعاکنیم امام زمان ظهورکنه وعدالت روبرقرارکنه ایناصدای مارو نمیشنوندوگرنه این همه سال درحق کارگرظلم نمیشد
   فراموش نکنید کسی رو که خوابه میشه بیدارکرد اما کسی که خودشو به خواب بزنه هرگز

 72. خدا شمارو لعنت کنه که میخواین به کارگر جماعت پول میدین این همه عذابش میدین خدا از شما نگذره اینم نوعی حق الناسه

 73. من خودم یه کارگرم با ماهی ۱۸۹۰ با تمام مزایا که خودم روم نمیشه جلو زن بچه ام بگم مزایا میشه ۲۲۰۰با ارث بابام یه خونه خریدم با ماهی ۲میلیون وام که الان ده میلیون عقب افتاده حالا فکر کنید منه نوعی برم کرونا بگیرم بمیرم بهتر از این زندگیه که من دارم اسمش اینه صاحب خونه هستم آخر سالم با چند تا آدمک و چند تا جلسه سوری نهایت دویست تومن میرن رو حقوق افتخارم میکنن
  ما کارگرا زنده مرده ایم

 74. چقدر خوب شد خیلی ممنون از این تصمیم تون همین قدر بابا خجالت هم خوب چیزی انصاف هم که ندارید ما کارگر ها شرمنده زن بچه همون هستیم دلم خوش که کار میکنیم تا 10روزبیشتر حقوق نداریم خودتون بذارین جای ما . ماچه گناهی کردیم که کارگر متولد شدیم خداکنه هرکه این تصمیم گرفته کرونا بگیره

 75. خوبه که حقوق کارمندا را یک شبه 50 درصد افزایش میدن به کارگر که میرسه تصمیمش مشکل میشه.

 76. چقدر خبر نویسی تون مشکل داره ی جمله رو 60 بار تکرار کردید بابا جان مطلب رو تو دو تا پاراگراف بگید دیگه…..

 77. خدا وکیلی دیگه پیش خونواده هامون شرمنده هستیم پیش بچمون شرمنده هستیم با این حقوق چندر غازی یه کم شرف داشته باشین

 78. موقع انتخابات کارگری را دیدم که می‌گفت این زمونه جز گرانی زجر برای من چیزی نداشته ولی باز این انقلاب رو با هیچی عوض نمیکنم و رای میدهم برای من سوال شده همون کارگر الان تو این وضعیت کارگری هم نمی‌تواند بکند چه کند؟؟؟!!!

 79. سگ تو روح هر چی وزیر بیشرف سگ تو این زندگی ک میکنیم. مرگ تدریجیه ن زندگی . ماهی ۱۸۰۰ میدن ماهی ۵ میلیون حداقل خرج یه زندگی عین سگ. به خونشون تشنم ولی حیف ….

 80. خداوندا خودت به داد ما برس ما دیگه از این دولت وحرام خوارانش انتظاری نداریم .انشالله روزی برسه که روی کارگر تو این کشور بخنده…

  1. لعنت ب این تبعیض و ظلم و فساد…کثیف ترین و ظالم ترین مسئولین دنیا دارن بر ما حکومت میکنن.اعتراض کنی ب رگبار میبندنت…همه با هم اعتراض کنیم و متحد باشیم

 81. سلام
  من ارزومه ازدواج کنم
  تشکیل خانواده بدم
  الان تو یک شرکت اپراتورم ماهی ۱۸۰۰
  قید ازدواجو بخدا زدم هر گناهیی که من بکنم به گردن افرادیه که نمیزارن من ازدواج کنم

 82. سلام واقعا برای دولت مردان که حقوق نجومی دریافت میکنند متاسفم که حق کارگر را میخورند انشاءالله همگی تون کرونا بگیره ما کارگران که همیشه در حق مون ظلم میشود خدارو خوش نیست که حق زن و بچه مارو پایمال کنید حقوق مون رو سروقت نمی دهند عیدی مون رو دیر می دهند بیمه مون رو دیر واریز می کنند حالا هم افزایش حقوق ما کارگران را پایمال میکنند

 83. خدا لعنت کنه هرکی روز اول خصوصی سازی را اوردم کارگر شهرداری هستم ماهی 1و600هزار حقوق هیچ گونه مزایایی ندارم اومدن کارودادن پیمانکار،پیمانکار میگه هرکی دوست داره بااین حقوق کارکنه هرکی دوست نداره یا علی،اینم حقوق اداره کار یکی نمیادبگه کارگر بدبخت چقدر بهت میدن نمیدن تازه اونم سه ماه یه بار حقوق یک ماه میدن تورا به هرکی میپرستین مسئولین نالایق یه کاری بکنیین

 84. اینا آقایون تصمیم بگیر کجا آمدن سرکارگر زحمتکش بپرسن که ایامیتونین با ماهی دومیلیون زندگی کنید خود این مف خواری بیشرف که ماهی خداتومن حقوق میگیرن بیان دو ماه با دو میلیون زندگی کنن اگه اونا تونستن ماهم میتونیم

 85. الهی کسانی که این تصمیمو گرفتن شرمنده زن و بچه هاشون بشن تا درک کنن بنده خدا کارگر چی بهش میگذره . خداوکیلی انصاف هم خوب چیزیه . از ته دل امشب آه کشیدم و دلم برای همسر کارگرم سوخت 😢😢😢😢

 86. واقعا بی انصافیه.با ۱۵درصدافزایش حقوق شخص پاسخگوی هزینه های خودش هم نیست چ برسد ب این ک زن وبچه هم داشته باشد

  1. ای خدا ای خدا ای خداتو رو به ذوات مقدسه ات قسم میدم خودت جواب هر کسی رو که حق کارگر جماعت رو میخوره به بدترین شکل ممکن بده

 87. پس کی دزدی کنه مگه واسه کسی این زندگی سگی ما مهمه سالی ۱۰۰تومن مثل گداها زیاد میکنن

 88. حقوق یک کارگربایدحداقل برابرقیمت یک سکه باشدیعنی 6میلیون تومان تاقدرت خریدخوردخوراک داشته باشه .

 89. ظلم از این بیشتر؟
  مگر اینها که صحبت از ۱۵ درصد میکنند در این جامعه زندگی نمیکنند؟
  فقط خداوند متعال میتونه حق کارگران مظلوم را از این مسئولین بی کفایت و ظالم بگیره!
  آه ای خدا ، خودت جوابشان را بده…….

 90. آخه من موندم کی اسم اینا رو گذاشته آدم
  تف به هیکل نحسشون که اسم انسان رو اینجوری خراب کردن

 91. با سلام و درود به همه کارگرایه زحمت کش این سرزمین….
  من میخوام ببینم که یه اخوند باید 20تا30 میلیئن تومن تازه یه حقوق پایش باشه اونم تاز با مزایای دیگه که بماند دارن …بعدش هم که اصلن کار نمی کنند مفت خوری می کنند پدر سگ ها بعدش ما کا از صبح داریم زحمت می کشیم همه جای بدنمون هم درد می کنه باید قطره قطره حقوقمون زیاد بشه!!!!!!!!
  اخه بی شرفا مگه همه چیزه به دلار نیستش مگه پس حقوقوه هم حداقل باد 1000 دلار امریکا حساب شه دیگه…………میشه چقدر 15 میلیون نه 10 میلیون باید به تورم لعنتی که هر روز بیشتر میشه محاسبه شه!!!!!!!!!! پس چه جوری اون بالی منبرهستین بر اساس کدوم فرمول محاسبه می کنید تخمه سگهاااااااااااا

 92. وقتی پایه حقوق معلمی که تازه ۲ روز استخدام شده باشه ۳۸۰۰۰۰۰
  پایه حقوق کارگر باید ۴۰۰۰۰۰۰ بشه خیانت نکنید فقط و فقط پایه حقوق وزارت کار کمه وگرنه کارمندی دولت شرکت های وابسته پول مفت دارن میگیرن مثلاطرف تو شرکت م…پ..نا کرج داره ۷۰۰۰۰۰۰۰ تومن میگیره با ۱ ماه سابقه و با پارتی بازی رفته سرکار

 93. با سلام به مسئولان عزیز،یکم به کارگران نظر زیادی بدهند،درمورد بیمه تامین اجتماعی این سازمان کارگران سخت وزیان آور خیلی گیر میدهند که بازنشسته نشند،واین سازمان که بازنشته میکنندکه چهاردرصدآنان رانمتوانند از کار فرما بگیرند،‌کاگران را بازنشسته نمی کنند،کارگرم مجبور هست،از جیب خود بدهد یاماشین بفروشد،یا اگر جور شد وام بگیرند،این هم وضع ماست کارگران وقتی بازنشسته میشوندپول میگیرندولی ما باید پول بدهیم،تورابخدا تعالی به قرآن مسئولان به حال مارسیدگی شود،ازدولت محترم تقا ضا دارم رسیدگی کنند،خود من با بچه معلول چه جوری این پول را بدهم

 94. با یه حساب سر انگشتی با حقوقی که الان میگیرم به دو شرط محال من میتونم ۱۵ سال دیگه خونه دار شم اونم یک خونه ۵۰ متری تو جنوب شهر تهران
  شرط اول اینکه از حقوق هیچ استفاده ای نکنم و همش و پس انداز کنم(ینجه بخورم)
  شرط دوم اینکه از این به بعد قیمت خونه اصلا و ابدا گرون تر از این نشه

 95. باید رید تو اون مجلسی که این امار وارقام وتایین میکنند. همیشه دروغ وفریبکاری وهمیشه ریا از مسعولین . بااین کارشون فاصله طبقاتی رو زیاد میکنند وسرمایه دار کلفتر وکارگر ومردم عادی فقیرتر میشوندتاکی که این قده چرکین سر باز کند وبشیم سوریه دوم

 96. سلام.دوستان این مملکت الان فقط یکی مثل خلخالی میخواد که کلیه اختلاس گران و احتکارکنان ودزدان رو تو هر مبلغی حکم اعدام صادره کنه اگر اینا رو بگیرن گردن بزنن درست میشه فقط حکم اعدام باشه.اونوقت درست میشه.بدبختی اینه که خوده رده بالاها همه کاره هستن وکسی توشون سالم نیست که بتونه گردنشون رو بزنه.خدا رحمت کند.امام خمینی رو تا بود اینها نمیتونستن دزدی کنن

 97. خدا رحمتت کند امام خمینی تا بودی کسی نمیتونست دزدی کنه.8سال تو جنگ بودیم.تحریم بودیم فشار رو ملت نبود .اما حالا چی همه دزد شدن وهمه هم میگن دزدی بد هست اما انجام میدن.کارگران اگر راست میگن باید یک هفته کار نکن واعتراض کنن تا معلوم بشه کی این مملکت رو میچرخونه.ولی افسوس خانه کارگری هم یه مشت بی لیاقت هستن

 98. چرا برای یکبارم شده نباید کارگر یه حقوق در شانش دریافت کنه اون نماینده که میگه 15درصد اگه بتونه با این حقوق سه روز زندگیش بگزرون همین اینم اضافه نکنن برای کارگر خدا وکیلی با این حقوق میشه زندگی کرد ما فقط خودمون زنده نگه میداریم

 99. سلام دوستان کارگر ماھرچی میکیشم ازدست خودمونہ وگرنہ کارفرما خود اقایون ھستن کہ بالانشینن کارخونہ ھامال خودشونہ مافقط حمال بی مزدیم اگہ مردن بگن حقوق کارگر ۵میلیون باتورم ۲۰۰درصدی تاماھم بتونیم زندہ بہ مونیم میزارن اخر سال میگن حقوق کارگر شد۲میلیون

 100. با درود فقط همین …چرا من در اداره ای باید کار کنم که شرکتی باشم نصفه پولم شرکت برداره بعد با منت بقیه رو به حسابمون واریز کنه من بگیرم یک میلیون و ششصد بعد یکی تو اداره دست به سیاه و سفید نزنه استخدام رسمی باشه چه فرزند شهید چه حالا از دوره های قبلی که همکاری پدرامون بدون بگیرن ده تومن
  آقا لطفا به روحانی بگین که اگه تو این دوره فحش و لعنتی که برات میفرستن این شرکت رو حذفش کنن واین میان تبعیض قائل نشن پشت سرش دعا خونواده رو به جون خریده

 101. سلام بنده یک خانواده 5 نفره هستیم که یک پسر دانشگاهی و دو دختر راهنمایی و دبستانی دارم و حقوق ماهیانه ام 2260000 تومن است که با این تورم و گرانی کمرشکن اصلا جوابگو نیست و همیشه شرمنده زن و بچه هام هستم
  همانطور که مقام معظم رهبری در جلسه ای با اعضای هیات دولت گوشزد کردند که بفکر مردم باشید و همدردی کنید بامردم
  مردم خوب تفاوت حقوق 2 میلیونی و 50 میلیونی میدانند اما متاسفانه کسی بفکر اقشار کم درامد جامعه نیست

 102. با سلام.
  من ی نیروی قراردادی در یکی از ادارات هستم با بیش از ۱۸ سال خدمت.
  حقوقم با اضافه کاری همه چی ۱۸۰۰۰۰۰ میشه.
  سه تا بچه هم دارم.
  دیشب برای همکاران رسمی ما ۵۰ درصد اضافه کردن.کمترین حقوقی ک براشون اومد هشت میلیون بود بخدا.
  اما یک ریال برا ما اضافه نشد میگن شما قانون اداره کاری هستین شامل نمیشه.
  اخه کدوم عدالت.
  بقران شرمنده زن و بچم هستم.
  هر ماه فقط باید نگاهشون کنم و حرص و اشک و غم.
  اخه خدا تا کی؟…
  من ک ۱۸ ساله دارم تو ی سازمان کار میکنم چرا باید کمتر دو میلیون بگیرم؟
  خدا نابودشون کنه.
  خدا ازشون نگذره.
  هر روز هر شب باید شرمنده زن و بچم بشم.😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢

 103. به نظر شما آیا این نظرات که شما منتشر میکنید حتی یک ذره هم فایده داره به خدا اگه یک ذره کسی به فکر باشه یا کسی این نظرات را بخونه این همه دروغ ریا مریضی فقط به فکر خودشونن چه فایده که ما نظر بدیم و حرفی بزنیم فقط خدا لعنتشون کنه. خدا از سرشون نگذره فعلا مردم را با کرونا سرگرم کردن تا هز کاری بخوان بکنن و کسی نفهمه ما مردم بدبخت هم از هیچ جا خبر نداریم خدا لعنتشون کنه

 104. چی میگی ادمین !۱۵ درصد چیه دیگه حداقل باید دوبرابر بشه با این وضع گرونی .تف به غیرتشون ما کارگرا چه گناهی کردیم نمیدونم

 105. خدایا منو بکش که نمیتونم 1 زندگی رو اداره بکنم . همه جا میگید برو زن بگیر بفرما گرفتم .
  بفرمایید الان چه غلطی بکنیم؟ این وضع قیمت ماشینه اینم خونه . چرا باید زندگی بکنم؟
  هیچ امیدی نداریم برا زندگی هم خودم هم همسرم .
  کم کم به فکر خود کشی هستیم .
  اون دنیا میبینمت مسئول !
  اسلام اینه؟ اینطوریه اسلام؟ تو بگیری ماهی 30 تومن من 2 ؟؟؟
  باشه حسابمون بمونه واسه بعد.

 106. عالی بود باید حقوق کارگر نسبت به تورم که رشد ۱۴۰ درصدی داشته تعیین شه.از قشر کارگر مظلوم تر نداریم.باید از کارگر حمایت شه…

  1. توو این مملکت کارگر بیچاره همیشه باید بسوزه. با اینکه دستمزد کارگر رو هم مشخص می کنن ولی کارفرما توافقی و حق کارگرو نمیده. چرا؟ چون مملکت بی صاحبه. هر چی ادمه مفت خور و بیسواد اومدن نشستن توو راس مملکت و به فکر منافع خودشونن. تف به این بی غیرتی

   1. چرا حقوق پرسنل خدمات کشوری مثل بانکها باید ۳میلیون اضافه باشه ، بعد حقوق تامین اجتماعی انقدر کم اضافه بشه . ما اندازه اضافه حقوق خدمات کشوری ، حقوق نمیگیریم . مگر هر دو قشر در یک مملکت کار نمی کنیم . معیارتون چیه ؟ خدمات کشوریا ، تخم دو زرده میزارن !!!!

 107. همیشه به سود دولت و پیمانکار کار کردن با این اوضاع گرانی و تودم
  نه میشه کرایه خونه داد نه قسط حقوق امسال برا ۱۰ روز زنده بودن کافیه

  1. با سلام ؛
   از کلیه کارفرمایانی که با افزایش حقوق کارگران به تناسب حداقل نیازهای یه خانواده (خوراک ،پوشاک،مسکن)که حداقل نیازهای بشر است خواهشمندم که حداقل یک ماه خود را جای کارگران قرار بدهند ببینند آیا میتوانند تا ۱۰ روز بعد از دریافت حقوق زندگی کنند؟(اونم زندگی در شرایط سخت و حداقل امکانات)
   خدا وکیلی انصافی یه طوری بشه که نه سیخ بسوزه نه کباب بله برای کارفرما یه درصد افزایش نا مقول سخته (تجربه افزایش ۵۰ درصدی دولت احمدی نژاد)و برای کار گران چه تبعاتی داره !
   کلاه خودشون رو قاضی کنن کارگر هم انسانه و هر انسانی حق حیات داره !!

 108. کارگرای امروزه باید خودمان را کوشت چون ۱۲چهارملیون هم بگیریم نمیتانیم یه پراید ۷۰ملیونی رابگیریم

   1. به قول امام راحل این مردم هستند که شمارا سر کار می آورند ، این مردم هستند که شما را همایت میکنند ، این مستضعفین هیتند که شمارا حفظ میکنند وگر نه اغنیا که سرشان به کار خودشان است باید مستضعفین را همایت کنید

    هیف که از امام فقط عکس و اسمش مونده

    1. ب نظرشما کارگری ک با ۲۰ سال کارگری و زحمت کشی نتونسته صاحب خونه بشه وهنوز مستاجره با این گرانیهایی ک توامسال بوجوداومده میتونه خرج خونوادش روبده یا باید کاسه گدایی دست بگیره وهمیشه شرمنده زن وبچش باشه توروخدا یخورده منطقی ب قضیه نگاه کنین آیا بااین حقوق خودشما میتونید زندگی کنید؟چراهمیشه باید کارگر بیچاره بسوزد وبسازد آیا او نیاز ب آسایش وآرامش نداردوداشتن یک زندگی آبرومندانه حق کارگرنیست

 109. واقعا عدالت این حداقل اداره کار یک بهانه شده واسه پیمانکاران که ما با هر مدرک و هر میزان سختی کار حقوق ناچیز بگیریم چون حداقل اداره کار انقدره

   1. سلام . از نمایندگان کارگری خواهش میکنم که با ۱۵ درصد موافقت نکنن . به خدا با افزایش ۱۵ درصد کارگر بدبخت چه شکلی میتونه رندگیش رو بچرخونه از همه اینا مهمتر اینکه قربونش برم این شرکت هایی که ما کارگرا کار میکنیم همه قراردادی هستیم اونم سفید امضا که خیلی دیگه خوب پول بده دو ماهی یه بار حالا قضاوت با خودتون ۱۵درصد افزایش و دو ماهی یک بار حقوق انصافه؟؟؟؟؟

  1. همه‌ی تولیدات صنعتی حداقل ۳۰۰درصد افزایش قیمت بافته، چطور میشه که مسئولین برای افزایش حقوق کارگران طبق قانون کار و تورم نگران قیمت تمام شده محصولات میشن، به نظر من، مسئولینی که عرضه مهار افزایش قیمت هر روزه این ننگو ندارند، حتی صلاحیت اظهار نظر راجع به حقوق کارگران رو هم ندارن، خدا ،اگر قابل هدایتین هدایتتون کنه، در غیر این صورت شر تون رو از سر این نظامو این ملت کم کنه

   1. ترو خدا به فکر گارگر باشین برین یک ماه باهمین حقوقی که تئین میکنین واسه کارگر خودتون زندگی کنین توهمون محیط پائین شهر باهمون اجاره خونه و قسطها ببینم میتونین بخدا اگه یک هفته بتونین زندگی کنین ما گارگرها ازهمه بیشتر زحمت میکشیم ازهمه کمتر دستمزد داریم خیلی جاها هم پولمونم نمیدن هیچ کسی هم نظارت ودفاع نمیکنه شما بزرگان بگید ما به کجا پناه ببریم بخدا نمیتونم واسه عید یک لباس بخرم میترسم سال جدید واسه پول پیش خونم بمونم نه مسافرتی ن تغذیه درستی نه هیچی اخه مگه ما ادم نیستیم فقط به فکر کارمندان دولت هستین وفرهنگیان کلی مزایا دارن ولی کارگر نمتونه شکم زنو بچشو سیرکنه شمارو به امام حسین قسم میدم کمک کارگر کنین ممنون

  2. حداقل سه میلیون بشه از اونطرف حق بیمه تامین اجتماعی هم بالا میره ودوباره از حقوقت کم می کنن.

 110. سلام بااین تبرم کارگربیچاره چه کند من بیکاری یک وپانصدمیگیرمکفاف کار نمیده چرابه فکرمانیستنداین دولت

 111. چراپسرنماینده چالدران قاچاقچی بزرگی درمنطقه میکندکسی جلوشونمیگیره دربازرگان شریفپورومابدبخت کارگران هم واسه نان شب مانده ایم

 112. یا صاحب الزمان ای یاور مستضعفان آقای ما مولای ما واقعا دل ازهمه چیز بریدیم و به امید تو نشستیم اللهم عجل لولیک الفرج

   1. متاسفانه حرفت درسته هر جا اعتراض صحیح کردیم گفتند صاحب الزمان

    به خدا حساب صاحب الزمان از مفسدان جداست

    اینها کسانی هستند که به گفته روایت به امام معصوم میگن چرا ظهور کردی ما برای دین جدت کافی بودیم

    اکفیانی لدین جدک

 113. تورو. خدا به داد کارگرا برسین، به خدا ما هم حق زندگی تو این مملکت سرشار از منابع داریم، چرا باید گروه خاصی غنی باشن.

  1. این نماینده کارگرها رو کی مشخص میکنه؟؟چقدر بدبختی بکشیم هرسال یه حقوق ناچیز تعیین میکنن و میگن سال دیگه درموردکارگرها کوتاه نمیایم .خدا نابودتون کنه این چه دردی که گرفتار ماشده؟باید از این آقایون پرسید تاحالا کرایه خونه دادید؟من دارم روزانه 16ساعت کار میکنم اما سرماه نشده ازحقوقم هیچی نمیمونه. مسخره گردید خوتون رو .همین کارهای شما باعث شده همین 4تا جوان هم که پای این نظام موندن از این انقلاب برگردن.خدالعنتتون کنه

 114. حداقل حالا که مدرک تحصیلی میدید اما کار مناسب ندارید کارگر شدیم مبلغ حقوق مون کمی بالاتر باشه، درسته کاری که کارگرها میکنن میکنیم اما خودمون نخواستیم تو این شرایط باشیم، برای جایگاه بهتر زمان گذاشتیم هزینه کردیم! پس اون هزینه از کجا برگرده، شاید بعضی ها بگن رشته ت خوب نیست اما کسی که مثلا مهندسی نفت بخونه رشته ش عالیه اما بدون پارتی به جایی نمیرسه

 115. باسلام اول اینکه حقوقا رو تعیین میکنین یماه بعدش کل اجناس دوسه برابر قیمتش بالا میره متاسفانه دستگاه نظارتی هیچ نظارتی ندارن.
  بعدشم خیلی شرکتا کارخونه ها کارفرماهشون اون تعیین شده قانون کار رو به کارگرا نمیدن زیر حق و حقوق با هاشون کار میکنن متاسفانه نه بیمه نه اداره کار پی گیر این مسایل نیستن یا از کارفرما شیرینی میگرن کاری برا کارکر انجام نمیدن

  1. نوبخت یک دزد است نخواهد ماند چرا کسی نیست که دزدی های او و آقای دلخوش را شفاف سازی کند که ببیند این آقا چند کارخانه تو استان گیلان و شهرهای دیگ داره ،
   آقای نوبخت قیمت کت وشلوارتون چنده؟
   یک دست کت شلوارتون برابری میکنه با ۲ماه حقوق کارگران البته اگه از بیت المال نباشه شما روزی تاوان همه اینها رو میدید اینو بهتون قول میدم ظلم پایدار نیست امسال پدر من جونشو تو جبهه گذاشته یکیم مث شما…………

 116. سلام کارگران مظلوم
  هیچکس به فکر من وشماکارگر نیست اینها فقط به فکر جیب خودشان هستند.!

 117. سیاستشونه.. مردم رو گرسنه نگه دار و حکومت کن.. قیمت دلار و ارز و خودرو و مسکن همه دست خودشونه.. میدونن تا چه اندازه گرون کنن تا مردم سگدو بزنن و همیشه دنبال یه لقمه نون باشن تا دیگه وقت واسه فکر کردن به بقیه مشکلات نداشته باشن.. تا میبینن قشر مثلن کارگر میتونن ماشین بخرن سریع ماشینو گرون میکنن باز میبینی پولت کمه مثلن یه پراید بخری یا اگه میخواستی ماشینتو عوض کنی باز نمیتونی.. فقط قیمت نون رو زیاد بالا نمیبرن تا دیگه زیاد هم گشنه نمونی و بتونی حداقل نون بخری و زنده بمونی و باز براشون کار کنی.. اصلن هم اجازه نمیدن اتحادیه های کارگری شکل بگیرن تا در مقابل قشر حاکم قرار بگیرند.. آخر اسفند که میشه حقوق و دستمزد رو خودشون تعیین میکنن.. اول اسفند یه نفر از خودشون مثلن در دفاع از کارگرا میگه حقوق کارگر باید افزایش پیدا کنه مثلن 3 میلیون بشه .. بعد تا اخر اسفند بازی و بحث کارفرما و کارگر راه میندازن .. آخر اسفند باز همون 15 درصد افزایش حقوق رو اعلام میکنن مثل هرسال و به ریش کارگر میخندن..

 118. فکر نکنم همون 15 درصد هم افزایش پیدا کنه
  اصلا بگو 60 درصد افزایش، ایا واقعا جوابگوی نیازهامون هست؟
  تا کی باید حقوق بخور و نمیر بگیریم؟
  پس کی باید ما هم بتونیم صاحب خونه بشیم؟هیچوقت؟
  خونه رو بیخیال، ما که ماشین هم نداریم

 119. واقعا یک کارگرچطوری بایک میلیون وهشتصدباسه بچه زندگی کنه اجااره خونه پول اب وبرق وخیلی چیزهای دیگه یه یرنامه هم دولت بده برای هزینه هاممنون میشیم انصاف تونوشکربه خدا بمیریدان شاالله…

 120. با این تورم فعلی افزایش حقوق 15% برای کارمندان یعنی کوچکتر شدن سفره هاشون!
  چرا دولت توجهی به وضعیت معیشت کارمندان نمیکنه

 121. بنظرم اکه سه میلیون هم بشه بازم کمه ، ده ساعت کار میکنم یک و ششصد دو ساله حتی یه روسری واسه خودم نگرفتم اصلا عدالت نیست

 122. با سلا واحترام
  خدمت وزارت محترم قانون کار
  خواهمشند است با توجه به تورمی که داریم ودر سال 99 هم تورم به نسبت سال قبل افزایش خواهد داشت حقوق کارگران را افزایش دهید آقای نماینده کارگری در مقابل نماینده کارفرمایان کم نیار البته به ظاهر نماینده کارگری از کارگران حمایت میکند ولی در باطن با کارفرمایان است
  راستی هوا آلوده میشه کرونا میاد باید کار گر همچنان کار کند ولی کارمندان دولت وقتی هوا آلوده میشه یک ساعت دیر میرند سرکار وقتی کرونا میاد فقط سه ساعت مکار میکنه ببینید این رواست خدا خوش میاد (در کشوری که انتقاد نباشه اون کشور رو به زوال است) با تشکر کارگر مظلوم ایرانی

 123. من کارگری هستم با ۱۵سال سابقه کار در نیشابور. باوجود داشتن ۳فرزند واینکه مستاجرمیباشم کلا یک میلیون و پانصد خالص در یافتی دارم نه حق اولاد نه بن کارگری نه حق شیفت هیچی نمیدن تازه لیست بیمه را ۱۵روز در ماه رد میکند و چک سفید امضا بابت مزایای داده نشده از ما میگیرن اداره کار نیشابور هیچ نظارتی بر اجرای قانون کار ندارم بعد میگن کارگر مزایا میگیره چرا قانونی نیست تاکا فرما نتونه قانون کار را دور نزنه

 124. واقعا متاسف هستیم که در ایران بدنیا امده ایم.
  جایی که فقط اقا زاده ها فکر منافع خورشون هستن.و اینکه چطور اب خاک مملکت رو تقسیم شخصی کنند.در حالی که وقتی پای دفاع از اب خاک میافته مردم مدافع هستن و وقتی پای بهره میاد وسط سفره شخصی و مال اونا میشه.
  تو ایران چطور با این همه منابعی که در هیچ کجای دنیا نیست و همچنین جمعیت کم،مردمش اینقدر فقیر بدبخت هستن.
  واقعا متاسفم که در ایران بدنیا امده ام.و از این بابت همیشه سر به زیر هستم.

 125. به خدا بی مسئول باشیم از بهتر حداقل کسی نیست اختلاس کند

 126. خداهیچ مردی روجلوخانوادش سربزیرنکنه بخداداریم فقط کارمیکنیم که زنده باشیم توروبه عزیزانتون قسم یکمم به فکرماکارگراباشیدبخداحقوق که میگیرم دورازقسط واجاره وبدهکاری کلافقط واسه5روزمیتونیم خوش باشیم.ازبس گرانی هست.خدانکنه ادم مهمون گیرش بیادبااین حقوق وگرانی وگرنه حقوقمون پول2کیلوموزوگوشت میشه که بزاریم واسه یشب مهمانی.توروجون عزیزانتوبفکرباشید(.شماکه میگیداگه حقوق کارگربره بالاپیمان کاربایدکارگراخراج کنه چون مالیاتش میره بالاخوب پدربیامورض شماکه اینومیدونیدمالیت کمتربگیرداخه بخداماهم ادمیم ماهم دوست داریم زندگی خوبی واسه زنوبچمون درست کنیم.ماحقوق نجومی نمیخوایم مافقط حقوقی میخوای که بتونیم حداقل1ماه باهاش زنده بمونیم

 127. اقابه حضرت عباس حقوق1500یک میلیون پانصدهزارتومنی به والله پول نون خشکم نمیشه به والله نمیشه توروبه جان زنوبچتون به فکرکارگرباشید.شماحقوق ماکارگراروهم بکنیدماهی3میلیون1ماه بعدش همچیزبازمیره بالا.البته هرچندکه چه شمابه حقوق مااضاف کنیدچه نکنیداین اتفاق میوفته ولی بزاریدماهم واسه چندماه جلوزنوبچمون سرافکنده نباشیم.بخدااین قدرقسط وبدهکاری وکرایه میدیم که حتی پرایددست دووم قسطی هم نمیتونیم بخریم

 128. با سلام خداوکیلی کدوم مسولی میتونه با یه فرزند با حقوق دومیلیونی زندگی کنه هم قسط بده هم اجاره خونه هم خرج و مخارج زندگی رو تو رو بخدا یه فکری به حال ما کارگرای بدبخت که ن خونه داریم دومیلیون هم باید بدیم قسط و اجاره لطف کنید یه کاری کنید شرمنده زن و بچه نشیم آخه چقد نخوریم نپوشیم حتی نتونیم یه مسافرت یکی دو روزه بریم مسولین لطفا فکری کنید باتشکر

 129. سلام‌خداکنه‌تمام‌کسایی‌که‌‌حق‌کارکروزیرپامیزارن‌کرونای‌حادبگیرن‌بابا‌‌مشاغل‌کارگری‌روطبقه‌بندی‌کنین‌کجای‌دنیا‌همه‌کارگرا‌یه‌جورن‌‌حقوق‌بایدبراساس‌شغل‌تعین‌بشه

 130. خدانابو دش‌کنه‌که‌این‌پیمانکاربازیو‌آوردایناهمه‌دزدن‌حق‌ماوشمارومیدوزدن‌میریزن‌توجیب‌اون‌حرومزاده‌هاشون‌توکشورای‌خارجی‌‌که‌برن‌عشقوحال‌ازگوراول‌آخرشون‌آوردن‌بچه‌۱۶سالشون‌پورشه‌۵میلیاردی‌سوارمیشه‌بعد‌من‌کارگربدبخت‌یه‌‌سقف‌برازنوبچم‌ندارم‌که‌راحت‌زیرش‌بخوابن

 131. خدایی اگه شما آقایی که میگی دولت با کم بود بوجه طرف شده اگه حقوق خودتون اندازه حقوق یه کارگر باشه زندگیتون چه رنگ و بویی میگیره بیشترین کاریی که این وزیرایی که اون بالا بالا نشستن میکنن چیه چرا یه نماینده حقوقش 20ملیون یا بیشتر یا کمتر باید باشه مگه داره چیکار انجام میده خدا لعنت کنه خودشو خونوادشو عزیزاشو کل خاندان اونیایی که میتونن حقوق کارگرارو بیشتر ولی نمیکنن،با بهونه کمبود بوجه مواجه هستیم میخان زندگی کارگرو سخترو و سخترش کنن.اما اگه واقعا درک میکنن ما رو ماهم دعا خیر نصارشون میکنیم بجای توف و لعنت

 132. سلام. آقایون نماینده کارگری تو رو قرآن البته اگه پیغپبر و کتابش رو میشناسین برا یه بار هم که شده یه کاری کنین که نظر شما عملی بشه و درصد افزایش حقوق با نرخ تورم اضافه بشه البته اگه این نظرات شما هم بازی زر گری نباشه. خداوکیلی من ۱۰ ساله که کنتور نویس سازمان آب هستم با این حقوقای کم زانو هام آب اورده حالا به اینکه تو این ده سال دروغ نگفته باشم صد ها نفر اومدن مشغول به کار شدن تو قسمت ما ولی با پارتی های قوی جابه شدن ولی من چون پارتی نداشتم موندگار شدم با مدرک لیسانس حسابداری در کل به خاطر زانو هام دکتر رفتم دکتر میگه تقویت کن خودتو اخه خودتون قضاوت کنید با چندرغازی که میگیریم چه شکلی میشه تقویت کرد ؟؟؟؟اجاره و قسط و پول برق و گاز و آب و تلفن و خرج خوراک یومیه میشه تقویت کرد؟؟؟از بازدید کنندگان عذر خواهی میکنم اگه طولانی شد به خدا دلم خیلی پره از بی عدالتی که تو این ده سال دیدم اندازه ده سال میتونم بنویسم.حرف آخر اینکه ماها الکی اینجا خودمون رو خسته میکنیم هیچ کس به فکر قشر ما کارگر های بیچاره فقیر نیست. پس مسولین بترسین از آه مظلومی که فریاد رسی جز خدا ندارد . بازم شرمنده که خیلی طولانی شد

  1. ای بابا دادا اولا درکت میکنیم نیاز به عذر خواهی نیست بابت زیاد نوشتن . دوما این درد دل همه ماست حرف همه ما کارگراست منم اتفاقا کنتور نویس اب هستم با ۹ سال سابقه کاش میشد این درد دل هامون رو میشنیدن ببینین چه عکس العملی نشون میدن. سوما تو اداره ما هم این جابه جایی بیداد میکنه هر کس سفارش شده باشه جابه جا میشه و از این کار بیخود کنتور نویسی راحت میشه هر که هم مثل من و شما کسی رو نداشته باشه باید بمونه تا زانوهاش از کار بیفتن و اون موقع بره زیر نظر بیمه بیکار و کار افتادگی. ببین با این داستان کرونا خودشون که استخدامی هستن و داخل اداره و خطر کمتر یه خط در میون میان اداره اونم با بهترین ماسک و دستکش و ژل ضد عفونی و اونوقت ما ضد گلوله ها رو بدون هیچ تجهیزاتی میفرستن برای قرائت که زمانی هم که اعتراض میکنیم میگن اقا نمیتونی بری به سلامت برو خونت بشین کرونا نگیری اخه بی مروت ما هم آدم هستیم زن و بچه دار ‌ولی زور دست اوناست به قول شما فقط باید واگذارشون کرد به خود خدا

  1. با سلام

   لااقل کاشکی میتونستیم بریم پاکستان یا افغانستان .. قطعا زندگی آنجا بهتر است..
   ای خدا داغونیم

 133. سلام من موندم تو کار خدا صاحبکاری که نماز میخونه میگه من شیعه حضرت علی هستم بعد علنی حقت رو میخوره ازتم یه برگه میگیره میگه برو به سلامت رسیدگی کنید خواهشاً

 134. کارفرما از هر کارمندش به ازای 10نفر کار میکشه و بعد شما زورتون میاد حقوق اداره کاری رو افزایش بدید
  لعنت به همتون

  1. من هم با مدرک لیسانس در اداره خصوصی با حقوق اداره کاری 2شیفت کار میکنم و به اندازه100نفر ازم کار میکشن بخدا.
   متاهل هم هستم
   از این همه سگ جونی و ذلت خسته شدم
   خدا ازتون نگذره

 135. من هم با مدرک لیسانس متاهل در یک اداره خصوصی کار میکنم خداوکیلی به اندازه 100نفر ازم کار می کشن با حقوق اداره کاری 2شیفت
  واقعا از این همه بدبختی و سگ جونی خسته شدم
  خدا ازتون نگذره

 136. من هم با مدرک لیسانس در اداره خصوصی با حقوق اداره کاری 2شیفت کار میکنم و به اندازه100نفر ازم کار میکشن بخدا.
  متاهل هم هستم
  از این همه سگ جونی و ذلت خسته شدم
  خدا ازتون نگذره

 137. با سلام آقای مسئولی که افزایش حقوق کارگر و ۱۵ درصد تایین میکنی یه چرخی تو بازار بزن ببین چه خبره !!!!!!آها ببخشید اصلا حواسم نبود شما اصلا از بازار ایران خرید نمیکنی وقتی بچه هات دارن اون ور آب عشق میکنن

 138. سلام خداقوت کبیری هستم تورورو خدا به فکر ما قراداد کارگری ها هم باشید کارگری که نتونه سال ۹۸ یک کیلو گوشت برای خونه بگیره خاکش به سره!درطول سال ماکارگریم ولی اخرسالدمیشیم کارمند و یک عیدی به نمیدهند.؟؟؟؟ مستاجر هم هستم لطفا هر کسی می خونه از مسئولین پیگیری کنه. ممنون

  1. حق کارگر زحمت کش خوردن نداره من یک بچه دارم تو خرجش موندم واقعا شرمنده زن و بچه شدم خدا از کسی که در حق ما ظلم میکنه ازش میگذره عباس کبیری

  1. چند ساله با این حرفای مفت سپریش میکنید امسالم روش تف به زاتتون بیچاره کردید ملتو خدا نسلتون را از رو زمین برداره ….

 139. باسلام خدمت کارگران زحمت کش من فکر میکنم هرچه بدبختی هست واسه کارگره نه دولت به فکر ماست نه کار فرما حقوق کم میگیریم امنیت شغلی نداریم رفاه نداریم همیشه شرمنده خانوایم با این پولی که میگیریم کمترین حقوق پایه برای کارگران با این تورم پنج میلیون باشد کارگر هم بتونه با روحیه باشه

 140. امروز یه ۵۰۰تومان امد به حساب من .نمیدونم عیدیه یا یکی صدقه برام فرستاده ‌ من کارگر قراردادی یک شرکت هستم . با توجه به اینکه سه فرزند دارم .پس عیدی دو میلیونی دروغ بود ؟
  خدا کنه اونی که ما رو به این بدبختی رسوند تو همین دنیا به بدترین وضع بیفتد .

  1. سلام مسوولین وکارفرما به فکر خودمون نیستند فقط دست به طرف خداوند دراز کنیم وخداوند خودش زندگی خودمان را راست وریس بکنه.

 141. همه آدمن جزکارگربدبخت که ازصب تاشب بدون استراحت وتعطیلی کارکنه واسه چندرغاز.اونم نمیدن

 142. هرکه میتونه واسه کارگران کاری کنه انجام بده.بخدا ما کارگرها هم مثل بقیه انسانیم.تو زندگی حق داریم

 143. ای کاش ریس جمهورمیتوانست درک کنه مردم چه حالی دارن متاسفم براش چطورماهیچی نیستیم جلوی خداهمشرمنده نیستی

 144. همه حرفها درست،حق کارگر و کارمنده که حقوقش حداقل ماهی 6 میلیون باشه ولی منم یه شرکت کوچک دارم با 5 تا نیرو،تو سه سالی که شرکت رو راه اندازی کردیم یه هزاری سود برداشت نکردیم،بفرمایید شرکتای خصوصی باید چی کار کنن،چه جوری حق بیمه این حقوق رو بدن حتی?ما که همه در شرف تعطیلی هستیم.بله دولت واسه ما پروژه و کار تعریف کنه،مطالبات مارو بپردازه،قبول حقوق اصلا بشه 6 میلیون

  1. عدالت اسلام و علی (ع) کجاست؟؟؟
   چرا حقوق یک کارگر با روزی 8 ساعت کار سخت و در محیط روانی و فیزیکی بسیار خسته کننده از حقوق یک معلم ساده یا یک کارمند ساده ادارات و بانک اینقدر پایین تر هست؟؟؟؟؟
   گویا در این کشور به دلیل آنکه بعضی افراد مشاغلی دارند که با نشستن بر روی منبر و یک سخنرانی حقوق بالا در جیب می گذارند، سیاست بر این است که همواره به فردی که بیشتر می نشیند و بیشتر استراحت می کند و بیشتر تعطیل است حقوق بالاتری داده شود تا ایرادی به حقوق بعضی افراد وارد نگردد
   اگر عدالت در این کشور اجرا میشد، حقوق کارگر با 8 ساعت در روز نصف حقوق معلمی که 2 ساعت در روز روی صندلی میشینه نبود
   از نصف کمتره حقوق کارمندی که نصف روز در حال پاس پاس کردن مردم و تخمه خوردنه نبود
   حقوق کارگر باید 4 برابر 2 برابر حقوق کارمندان باشد تا عدالت اجرا شده باشد.
   تو این روزگار که اکثریت کارگران جوانان تحصیلکرده بخصوص تحصیلات دانشگاه های معتبر هستند و اکثر کارمندان افرادی با مدرک سازی ضمن خدمت و مدارک دانشگاه ها ضعیف پولی هستند ، پس این نبود عدالت در دادن حقوق کارگران به چه دلیل است؟؟؟؟؟

   1. واسه ی کارگر شرکت ماهی بایکوپونصد دوتومن واقعا کمه واقعا سخته چ مجردش چ متهلش بخدا سخته تو این شرایطی ک ما داریم تو این کشورمون

   2. بنده معلم هستم
    حقوق یک معلم ساده در سال 98
    1500000 تومان است . یک میلیون پانصد هزار تومان است .
    حکم من با چهار سال سابقه دو میلیون و دویست است .

    1. اصلا با حقوق معلم نمیتوان مقایسه کرد.
     حقوق معلم باید فراتر از این پرداختی ها باشد.

    2. آقا میلاد
     دو دسته معلم داریم
     معلم هایی که از 18 سالگی تو آزمون سراسری با پارتی بازی شدن معلم و از اول می خورن میخوابن
     معلم هایی که با آزمون استخدامی میشن معلم که همونجام کسی که پارتی داره حرف اول رو می زنه
     در هرصورت اگه معلمی نون آبدار نبود اینقدر برا رسیدن بهش له له نمی زدین
     حقوق تو با 4سال سابقه 2/200 هست و حقوق همکارت با 20 سال سابقه 4/200 که فقط روزی 2 ساعت میری سر یه کلاس ، سخت ترین کارت تدریسه که اونم اکثر معلما درست انجام نمیدن و بلد نیستن
     حالا حقوق یک کارگر با 20 سال سابقه خیلی عالی که باشه 2/000 تومنم نیست،روزی 8ساعت کار در سخت ترین شرایط
     از همون روز اول که رفتم مدرسه تا آخرش هرمعلمی رو دیدم کاسه گدایی در دست داشت و سرکلاس کارا شغل دیگشون رو انجام میدادن
     دولتی ها مجلسی ها و تموم صاحبان این حکومت خودشون پشت میز نشینن و همیشه حقوق پشت میز نشین هارو زیاد می کنن تا حقوق نجومی خودشون تابلو نباشه
     هیچکی به فکر کارگر طفلی نیست
     کارگران هرچی سرمون بیاد حقمونه چون عرضه نداریم حقمونو بگیریم

    3. وقتی حقوق یک کارگر با سابقه با روزی 8ساعت کار 1500 هست ، اونوقت شما تازه معلم شده داری 2/200 میگیری که درکنارشم کلی وام و امکانات و بیمه دارین شاکی هستی؟؟؟؟؟؟
     تازه حقوق شمارو دارن یهو 60درصد بالا می برن و تمام و کمال هم میدن
     ولی برا کارگر سر سال میگن 15درصد افزایش و هیچ کارفرمایی همین 15 درصد رو هم رعایت نمیکنه و میگه همینه که هست نمی خوای نیا
     اصلا روت شد اومدی اینجا مطابق عادت معلما گریه و گلایه کنی از حقوقت

   3. انقدر دنبال اسلام علی و…. دویدید هنوز نفهمیدید چه کلاهی سرتون رفته
    اتفاقا از نظر اسلام همینقدر هم زیادته
    تاریخ بخون میفهمی

   4. باید در این بحران کرونا تمامی معلمان و تمامی افرادی که به اسم بسیج و دلسوز وطن کلی امتیاز و امکانات گرفتن در صف اول پیشگیری و مبارزه با کرونا باشند
    باید فراخوان بزنن و هرمعلمی و امتیازبگیری که برای انجام خدمت در مسیر پیشگیری و مبارزه با کرونا حاضر نشد از شغلش و حقوق مفت دولتی اخراجش کنند

  2. امام علی (ع) قبل از خلافت با زور و بازوی کارگری نان خود و مستمندان رو بدست می آوردند و بعد از خلافت عدالت برایشان اصلی ترین اصول دین بود
   هرچی این نظام داره بخاطر ایثار قشر کارگر هست و بعد از همه بدبخت تر همین کارگر ها هستند
   چه فرقی بین معلمی که از 18 سالگی با یه دیپلم داره حقوق از دولت میگیره و حتی سربازی هم نرفته با یک کارگر لیسانسه یا فوق لیسانسه و اخیرا دکتری اونم از یک دانشگاه دولتی معتبر هست؟؟
   که معلمه ماهی 4 میلیون حقوق میگیره و همیشه هم تعطیل و یا کارمند ماهی 6 میلیون حقوق میگیره و همیشه هم خواب و بعد کارگر ماهی 1400 حقوق میگیره تازه اونم اگه کارباشه ، 8ساعت در روز جون بکنه و تو بدترین فشار کارکنه

    1. احتمالا پس بابات حتی برا بچشم مظلوم نمایی میکنه و دروغ میگه به تو
     چون اگه بابات معلم باشه و رسمی حتما معلم های زیادی رو می بینه که راحت حقوقشون بالا 4میلیون تومان هستش
     الان معلم تازه کار داره میگیره 2/800
     معلم 10 سال سابقه خوردن خوابیدن میگیره 3/500
     معلم 2 سال سابقه خوردن خوابیدن میگیره 4/000 به بالا
     وقتشه نظام بخور و بخواب برچیده بشه

    2. عموی من معلمه چند سال پیش که اومد ضامنم بشه حقوقش مساوی بود باحقوق منو شوهرم
     فک کنم اون سالی که پایه ۹۳۰ بود ۲۲۰۰ دریافتیش بود بعد از کسر وام و……
     قبل کسر ۳۰۰۰۰۰۰

  3. تو دوره ای هستیم که پشت میز نشینان بی سوادان مملکتند و کارگران قشر با سواد و خوش فکر مملکت
   با همت ما جوانان تحصیلکرده که به دلیل بی عدالتی حقوقی که از کارگری به ما میرسه نصفه حقوق معلم همیشه تعطیل و یک سوم حقوق کارمند همیشه خواب هم نمیشه ، باید تمامی کارگران را هوشیار کنیم تا حقوق قشر کارگر عادلانه پرداخت شود
   ریشه اصلی تورم مملکت بخاطر همین بی عدالتی در پرداخت حقوق ها می باشد
   افتخار می کنم که یک کارگر هستم
   شاید قسمت من این بود علاوه بر این که بسیار دانش اموز و دانشجوی باهوشی بودم سرنوشت مرا کارگر کند تا در کنار کارگران بجنگم برای استیفای حقوقشان

   1. آخه وجدان ندارین ، مسلمون نیستین،انسان نیستین ، لااقل یکم حیوون باشین
    تو دنیای حیوانات هم اوضاع از اوضاعی که تو ایران هست بهتره
    این چه وضعیه، همیشه سرسال که میرسه حقوق کارمند ها و معلم هارو یهویی کلی می برین بالا تا حقوق خودتون که مدیراشون و جزوه همین دسته هستین چندبرابری بره بالا
    بعد حقوق کارگر رو بصورت نمادین اعلام میکنن چند درصد افزایشش دادیم، خب کدوم کارفرمایی همین افزایش رو پرداخت کرده؟؟؟؟؟؟
    بماند که 50درصد جوانان کلا دنبال کار هستن و حقوقی ندارن
    اونوقت این قشر کارگر و بدون کار ضعیف چطوری می تونن تو تورمی که بخاطر افزایش حقوق کارمندا و معلما ایجاد میشه زندگی کنن؟؟؟؟؟؟؟
    من و شمایی که کارگریم و بیکاریم باید دلمون به حال خودمون بسوزه، قشر کارمند و معلم از این وضع خیلی هم راضی هستند
    اینقدر تو این سایت ها و فضاها مجازی باید مطلب بنویسیم که برا تمام قشر کارگر و بیکار بیدار کننده باشیم

  4. بابا کو علی؟ یه عمر دل به عدالت علی بسته بودیم و میگفتیم علویون رهرو عدالت علی اند حالا که یکم سرد و گرم چشیدم میفهمم با حلوا حلوا دهن شیرین نمیشه ، مگه میشه بیای روی منابر فریاد بزنی و رگ گردن کلفت کنی و بگی علی فلان علی بهمان بعد به ریش ما بخندیو بگی علی هم وسیله استحمار این امته ، من شیعه علیم ولی به ولله از این شیوه تبرا میگیرم

  5. پیشنهاد عالی به دولت
   در استخدام معلم ها پارتی و سهمیه رو بذارین کنار
   معلمایی استخدام کنید که همه توانایی تدریس در مقطع دبیرستان را داشته باشند که بتونن همزمان دبیرستان و راهنمایی تدریس کنند، دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم رو کلا حذف کنید و از طریق آزمون استخدامی نخبگان دانشگاه هارو جذب کنید( چون خیلی مسخره هست که شما یک فردی رو تربیت می کنین برا معلمی و پرورش افرادی که در اینده باید وارد صنعت و خدمت بشنود ولی معلمشان اصلا رنگ و بویی از صنعت و خدمت را ندیده حتی داخل دانشگاه و فقط خورده و خوابیده تو دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم با یک سری کلاس تئوری خیلی ضعییف)
   کلاس اول تا 6 ابتدایی را 1 شهریور تا 30آذر دایر کنید و دی و بهمن کلا تعطیل باشند این گروه و 1 اسفند تا 1 فروردین دایر بعد 1 فروردین تا 7 فروردین تعطیل و از فروردین تا 15 تیر دایر باشد و بشه اتما یک سال تحصیلی و 15 تیر تا 1 شهریور تعطیل
   و اما برای کلاس 7 تا کلاس 12 حتما از معلمینی استفاده بشه که توانایی تدریس در کلاس 12 روهم داشته باشن و کلاس 7
   حالا بریم ر برنامه ماهانه
   کلاس 7 تا کلاس 9 از 1شهریور تا30 اذر کلاس و از 1 اسفند تا (7روز اول فروردین تعطیل) 30خرداد کلاس
   کلاس 9تا کلاس 12 در ایام تعطیل کلاس 7 تا کلاس 9 بصورت تمام وقت و در دو شیفت صبح و عصر برگزار شود و الباقی ایام را تعطیل باشند و به طریق مجازی (اینترنتی نه و از طریق فیلم اموزشی کسب علم کنند)
   و معلمین کلاس 7 تا کلاس 12 وطیفه تدریس در تمام ایام سال برعهده شان قرارگیرد تا اینقدر حقوق مفت و همیشه تعطیل نباشن
   که طرف میاد ریاضی تدریس میکنه بعد خود معلمه میره سه ماه تعطیلی برمیگرده فرمولارو یادش رفته خخخخخخخ

   1. واقعا وقتی خیلی راحت میشه با یک فلش و استفاده از یک مدرس توانا دانش آموز تو خونه خودش و با یک تبلت دروس تئوری را خیلی بهتر و دقیق تر از حضور در یک کلاس شلوغ و زیر دست یک معلم بی اعصاب و شعیف یادبگیره چرا اینقدر هزینه می کنه دولت و از بیت المال میده به این معلمان همیشه تعطیل
    از کلاس 10تا 12 رو همین الان دانش آموزها برا گرفتن مدرک دیپلمه میرن سرکلاس و شاهدیم که اکثر رتبه برترهای کنکور فقط و فقط با استفاده از فیلم آموزشی موفق شدند
    مدرسه و حضور معلم بصورت فیزیکی فقط از کلاس 1 تا کلاس 6 لازم هست و از کلاس 7 تا کلاس 12 ترکیبی باشه نصفی معلم و نصفی فیلم اموزشی
    و از کلاس 10 تا 12 بیشتر فیلم اموزشی و درکنارشم کلاس حضوری برا حل سوالات دانش آموزان که حتی همونروهم میشه از طریق اینترنت انجام داد و دانش آموز سوالاتشو بصورت صوتی تصویری از معلم سوال کنه
    تو این وضعیت دیگه خیلی مسخرس یه حقوق بالا بدی به معلمی که فقط 24 ساعت در هفته میره سرکلاس و مثل طوطی تخته رو سیاه میکنه و 4ماه روهم تعطیله

  6. فکرکنم تمام افرادی که تو این کشور در راس امور هستند ، قسم خوردن که تصمیماتی بگیرن و کاری کنند که مردم فقیر تر و بدبخت تر باشند و گرونی بیشتر و تفاوت طبقاتی گسترده تر شود
   هر آدم یه ذره عاقل هم میتونه بفهمه ریشه تورم و ریشه تفاوت طبقاتی و ریشه افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی بخاطر میزان حقوق و دریافتی های ناعادلانه هست بین اقشار مختلف جامعه
   پزشک و مهندسی که با پارتی مدیره و مدیر و دفتر دار و وکیل و قاضی و ….. با درآمد ها نجومیشون هم باعث تورم و هم باعث خروج ارز از داخل کشو ربه خارج می شوند
   یه عده کارمند و فرهنگی هم داریم که بخاطر حقوق مفتی که میگیرن همواره پشتیبان و حامی این سیاست ها هستند و نمیذارن مردم کارگر و بیکار اعتراض کنند

 145. با سلام
  متاسفانه اون فردی که به عنوان نماینده قشر کارگر اونجا باید از حق کارگر دفاع کنه گرگی است در لباس میش و اصلا از زندگی کارگران خبر نداره که با این هزینه های بالا حقوق باید بشه اینقدر واقعا خنده داره

  1. اصلا چه کسی ایشون رو نماینده کارگری قرار داده؟
   نماینده کارفرما و نماینده دولت حرفشونو به کرسی مینشونن. نماینده ماهم باید از حق کارگر جماعت دفاع کنه.
   تورو جون هرکی که دوس دارین شرایط تورم و معیشت زندگی رو درنظر بگیرین بعد درصد افزایش رو مشخص کنید.

 146. سلام. خدایش این چه عدالتی هست که یه کارخانه تولیدی با 300تا کارگر به هر کارگر ماهانه حداقل 3تا 4میلیون حقوق پرداخت کنه به سود خودش در ماه میانگین 3تا 5میلیارد باشه واقعا این عدالت هست؟کارگر بدبخت باید 12ساعت روز یا شب کارکنه بعد هم کله حقوق رو یا قسط بده یا بدهکاری😧😧😧😧😧😧

 147. واقعا قشر کارگر زیر فشار اقتصادی و تمام افزایش حقوق مربوط به کارمندان و معلمان است که ۱۰ درصد کارگران کار نمیکنند مهم نیست همیشه از جیب قشر پایین به جیب قشر بالا سرریز بوده کاش یکی معنی عدالت رو می فهمید و میتونست عدالت یعنی هر کس اندازه زحمتی که می کشه دستمزد بگیره

  1. سلام صددر صد دولت فقط به فکر جیره بگیران خودش هست این دیگه همه میدنن و برای همه روشن هست از درصد آرا مشخصه

  2. میخواستی توهم درس میخوندی کارمندبشی یامعلم میشدی اگه کارگرهستی مقصرخودتی چون خودت انتخاب کردی کارگربشی

   1. گنده تر از دهنت حرف میزنی نفست از جای گرم درمیاد راحت بگم بیش از پنجاه درصد کارگرا فوق دیپلم به بالاهستن

    1. سلام به همگے کارگران وطنم من یک جوان ایرانے هستم و خواهش میکنم با در نظر گرفتن تورم سال ٩٨ و افزایش ٣۶.۵ درصدے حقوق پایه سال ٩٧ به سال ٩٨ بفکر افزایش ۴٠ درصدے حقوق کارگرا باشید نه کمتر که اگه این امر اجرا نشه همین کارگرا که خونشون رو به شیشه میکشید و ازش برا پسرا و دختراتون توے خارج کاخ میسازید و حال دنیا رو میبرید بترسید از اتحاد همین کارگراے که حتے آگاهے درونے و بیرونیشون از ٩٠ درصد پشت میز نشینان زیاد تره شخصا میگم من نوعے دیگه تحمل این همه فشار اقتصادے رو ندارم گناه من و امثال من که نمیتونن مستقل بشن و پراید ٧ میلیونے که شده ۶٠ میلیون یدونه مدل ٨٠شو داشته باشن بترسید که آب از سر ما گذشته حالا نوبت ما کارگرانه که با این تصمیم خیلے خیلے مهم و سرنوشت سازتون برقصیم پول ده درصد از اختلاس هاے که توے سال ٩٨ شده هم نیست ١۵ درصد افزایش حقوق کارگران بحث رو کش نمیدم یاشاسین آزربایجانیم یا باید بشه یا بازم باید بشه اون زندگے و عدالت علے وارے یا باید منتظر طغیان ملت کارگر باشید امان از روزے که همه کارخانه جات و تولیدات صنعتے و کشاورزے و… درشون تخته بشه دیگه بسمونه این همه ذلت و خوارے پیش خونواده آقایان به ظاهر متدین و مدبر خدا قوت

     1. ما کارگر ها را به خیر شما صاحبان این حکومت هیچ امیدی نیست ، شر مرسانید
      چرا هرسال میاین حقوق خودتون و کارمندهاتون رو افزایش میدین و از بیت المال میذارین تو جیبتون؟؟؟؟؟؟؟؟
      بعد حقوق کارگر رو اعلام میکنین فلان درصد پایه حقوق رفت بالا، ولی خودتون هم می دونین هیچ کارفرمایی همچین حقوقی به کارگرش نمیده
      بخدا صدبار دیگه هم جنگ بشه میرم جلو دشمن می ایستم و الان هم که دشمن ملت ایران شما صاحبان همین حکومت فریبین جلوتون می ایستم
      کارگری که خودش به فکرخودش نیست و هیچ اعتراضی نداره حقشه که اینطور سواری بده

    2. توگنده ترازدهنت حرف نزن احمق بی خاصیت.یه جوری میگی که انگاربه زوربردنت گفتن بیاکارگری کن خودت باپای خودت رفتی کارگری کردی هرکسی سرنوشت خودشوتعیین میکنه فقیری قشرضعیفی چون خودت دوس داری اینجوری فقیرانه زندگی کنی میتونستی کارگری نکنی درسم نخونی بری صنعت یادبگیری واسه خودت کارکنی به ادم های بی عرضه ترازخودتم خم نشی بگی چشم اقای خودت باشی.وقتی کی جوونی میکردی دستتومیزاشتی توجیبت میشگتی خیابونا یاتوخونه میشستی بامدرک لیسانس توهم میزدی که دولت بایدبه من یه میز بده میرفتی حداقل صنعت یادمیگرفتی اینقدرناله نمیکردی پول که همش تودرس وکارمندی نیس!!

     1. خب الان تویی که اینقدر ادعا داری چکاره هستی؟؟؟
      جون عزیزت تو بیا و شغلت رو بگو
      تو مملکت فعلی ما آدم های بیکار از خیلی کارمندها و معلم ها مفید تر هستند
      لااقل چون بیکارن یا کارگرن و حقوقشون پایین هست موجب ایجاد تورم نمی شوند
      در صورتی که کارمندان و دولتی ها با پول مفتی که میگیرن مدام تو بازارن و خرید و بریز بپاش و باعث میشن قیمت اجناس مدام بره بالا
      کارمند و معلمی که هر سال یکبار دکور خونشونو عوض کنه، سالی دوبار بره بهترین سفر
      همیشه جنس مارک خارجی بخره
      خب ضررش خیلی بیشتر از کاگریه که همه وجود یک کارگر فایده هست

   2. اگه همه مثل شمافکرکنن ومهندس یامعلم بشن پس کی میخوادکارهای کارگری روانجام بده یه کم منطقی کن

   3. چرت نگو نادون
    بخدا این حرفا از صدتا شمشیر بدتره
    من با فوق لیسانس راننده وانتم
    کاش میشد خفت کنم

    1. ببین حتماتوکدوم روستای دانشگاه درس خوندی وباچه معدلی خوندی کی الان راننده وانتی!!!دانشگاه دولتی میخوندی بامعدل خوب مطمعن باش دستتومیبوسیدن والان کم کم بااون مدرکت تودانشگاه تدریس میکردی حداقل به عنوان مربی

     1. فکر کنم اصلا تو این مملکت نیستی تو محمد
      الان هرکی بی سوادتر و مدرکش داغون تر هست تو ادارات استخدام می کنن

    1. الکی زر نزن هممون لیسانس کمتر نداریم ولی فقط پارتی دارا سرکارن
     راجبه زندگی هیچکسی قضاوت نکن شعورم خوب چیزیه
     اگه همون کسی که داره واسه کارگرا حقوق تعیین میکنه نظر تو بیشعورو داشته باشه کافیه

    2. چه فایده داره لیسانس هستی ازدستت کاربرنیاد حرفه بلدنباشی صنعت بلدنباشی لیسانست به هیچ دردی نمیخوره اون ادمی که دیپلم داره فنی هس بلده یه کارایی بکنه ازتوی لیسانس خیلی جلوتره وهمیشه واسش کارهس نه اینجاحتی توکشورهای دیگه.اینقدرلیسانس لیسانس نکن

     1. چه ربطی داره، بحث این هست که چرا به دولتی ها حقوق بالا میدن و باعث ایجاد تورم میشن
      افرادی که دولتی نیستن و حقوقشون زیاد نمی شه باید چیکارکنن؟؟؟

   4. احمق خر
    من خودم فوق لیسانس مکانیک هستم و در یکی از شرکت تولید کننده به عنوان مهندس شرکت کار میکنم و جزء همین کارگرا هستم و افتخارمم هست، و مطمئن باش شعورم از تو که حرف زدن بلد نیستی بیشتره، اول برو سواد فرهنگی و اجتماعی تو ببر بالا بعد بیا با هم بحث کنیم ، تو هنوز درک درستی از کلمه کارگر و کارمند نداری، بدبختی کشور ما همینه که فکر میکنیم دو کلاس درس خوندیم باید بریم پشت میز بشینیم و به دیگران فخر بفروشیم

    1. با سلام واقعا قشر کارگر خیلی زحمت میکشن حقشون این ناعدالتی نیست با این حقوقی که هر سال دولت براشون در نظر میگیره همیشه شرمنده خانواده خودشون هستن اونا هم زن و بچه دارن دوست تودرو خدا وفتی حق یه کارگر ضایع میکنی بفکر اخرتتون هم باشین چرا از خدا نمیترسین …

    2. تواگه مهندس یه شرکت بودی هیچ وقت نمیومدی این سایت ببینی حقوقه کارگری چنده وچقدراضافه شده اقای فوق لیسانس مکانیک!!!!

     1. چرا نیاد؟؟؟؟؟
      وقتی تو این مملکت ارزش مهندس رو آوردن پایین و چندتا شغل خدماتی دولتی حقوق مفت رو میگیرن یک مهندس میاد که دردو دلشو بگه

   5. یعنی اگه باکوچکترین پارتی رفتی سرکار و کارمندشدی خداهمچون بذاره توکاست تاقشرکارگرو درک کنی.همین وبس

   6. با شعور …باسواد …پروفسور…تو خودش و ناراحت نکن …فشار میاد …اونوقت جنس ایرانی پاره میشه…

   7. اقایان بی سواد که کارمند شدید بخدا ما با مدرک دانشگاه سراسری یا دولتی کارگر شدیم چون پارتی نداشتیم

   8. این مردک بیشعوری که توهین کرد به کارگرها مطمئن باشید خودش یه معتاد علاف خیابانگردی بیش نیست که توهم زده و داره مزخرف مینویسه محل به همچنین حرومزاده ها نذارید . بی شرف بی حیثیت کارگر ستون اقتصاد جامعه است آشغال تو معلومه فقط اسمت داخل شناسنامه بابات هست وگرنه پسر واقعیش نیستی از مامانت بپرس ببین بابای واقعیت کیه شاید یکی از همین کارگرهاست که فشار بهت نیاد

   9. تو هم خیلی احمقی هم خیلی نفهم و نادان. متاسفم برات. این حجم از حماقت و نادانی میتونه از تو یک کاندید خوب برای ریاست یک بخش از این کشور بسازه تا در کنار بقیه احمق هایی مثل خودت به خدمت به مردم بپردازی.

   10. ولی اونایی که فوق لیسانس مهندسی مکانیک و برق و شیمی گرفتن چی. اونا باز کارگر محسوب میشن

   11. اگه همه تحصیلکرده ها پارتی میداشتن که معلم و کارگر میشدن اونوقت شما معلم یا کارمندی که سخت ترین فعالیت زندگیت خوردن و خوابیدنه و پشت میز لم دادن ، کی میخواست برات خانه،جاده، مدرسه، اداره،بیمارستان و کلی امکانات دیگه رو بسازه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اگه تو این مملکت عدالت وجود میداشت و با آزمون های عادلانه نه آزمون های دکوری فعلی استخدام ها انجام میشد مطمئن باش توهم الان کارمند یا معلم نبودی
    من افتخار میکنم که کارگرم و قول هم میدهم ما کارگران تحصیلکرده و تحصیلنکرده همه باهم حقمون رو خواهیم گرفت

   12. بی شعور خانم بنده فوق لیسانس مکانیک هستم ولی برای مبنی دستمزد کارگران امیده میشم بفهم

   13. گوه نخورعوضی یا بابات پول داره یا ارث بهتون رسیده گنده گوزی مکنی ترررن ما کارگرا نباشیم سرماه نکشیده بو مکنی گوزو

    1. چرا انقدر ناسزا ؟؟؟؟
     متاسفانه ما ایرانی ها اصلا بلد نیستیم باهم بحث کنیم حتما باید فحش بدیم به همدیکه

   14. مقصر ما نیستیم !! مقصر نظام فاسدیه ک ی مشت بیسواد با پارتی بازی و سهمیه میشن کارمند و معلم !! معلمی ک نصف سال و در تعطبلاته ، کارمندی ک نصف ساعت کارشو عملا کار نمیکنه!!! اونوقت شاگرد اول بهترین دانشگاه تهران با مدرک دکتری بیکار باشه یا من با مدرک ارشد کامپیوتر الان باید ی کار در حد فوق دیپلم داشته باشم، و زیر دست ی مشت عقب مونده کندذهن کار کنم ک لیسانسشونم بزور پارتی و رشته های مسخره تر از خودشون خوندن،بخاطر اینکه کار نیست!!!
    خدا از باعث و بانیشون نگذره

   15. یکم مختو بکار بگیر 90 درصد کارگرا مدرک لیسانس به بالا دارن تو به هم به درس خوندنت نناز به جای اینکه درس خوندنتو به رخ یه کار گر تحصیلکرده بکشی برو به مقامات بالا اعتراض کن

   16. پسرجون اگه قراره کارمند ومعلم بشی که اتفاقا نباید درس بخونی باید دنبال پارتی باشی
    حالا تو هزارتا کارگر و معلم یکی دوتا شانسی و بدون پارتی جذب شدن ، الباقی که هم با پارتی هستن
    من درس خوندم خیلی هم زیاد ولی کارگرم

   17. بنده کارشناس رادیولوژی هستم ولی به علت بی عدالتی با ما طبق قانون کار و کارگری حساب میکنن

   18. مردک احمق توباپارتی کارمندشدی یعنی نوکردولت .بی سوادی توادارات بی داد میکنه .کارگرهاهمشون شعورشون ازتوبیشتره .هم تحصیلات دارن مهندس برق مکانیک وغیره .پس خفه شو اگرکارگرنباشه توباخانوادت بایدبریدگدایی

   19. محترمانه بهت میگم دهنتو ببند وقتی فوق لیسانس رشته خوب دانشگاه دولتی داره با حقوق اداره کاری کار می کنه امثال تو باید حتما با رانت و پراتی بشینن پشت میز که … متاسف براش برای خودت و شعور و فهم پایینت

  3. خدا ازشون نگذره
   قشر کارگر در این مملکت خیلی مورد ظلم هست
   حقوق ها بالارو میدن به معلم و کارمندی که نتیجه بی عرضگی هاشون وضع عقب مونده و پرفساد فعلی مملکت هست تا زمان راهپیمایی و انتخابات بیان تو صحنه و پشتشون بایستند که بخدا همین قشر از همه بیشتر دارن جاسوسی می کنن و تیشه به ریشه نظام می زنن و مافیای دلار و سکه و احتکار و همه موارد زیر سر همین هاست چون همیشه تعطیلن و حتی ساعتاهم که سرکارن فکرشون دنبال دلالی و پول رو پول گذاشتنه چون کار که نمیکنن سرکار
   برجی 4میلیون حقوق میدن به معلم و 6 میلیون به کارمند بعد به کارگر کارفرما میاد برجی 1400 حقوق میده اونم نه بیمه و نه هیچی و این کارگر باید با این 1400 تو این تورم که بخاطر همون حقوق ها نجومی که میدین به کارمند و معلم ایجاد شده چکار کنه؟؟؟؟؟
   ولی باید بدانند بازهم تو شرایط سخت و دشمنی ها شدید امریکا همین قشر کارگر هستند که مثل شیر جلو دشمن رو می گیرن
   حاج سلیمانی هم یک کارگر زاده بود

  4. سلام
   یک طرفه قضاوت کردن هم درست نیست چرا از دید کارفرما به افزایش حقوق نگاه نمیکنید بنده خودم یک کارفرما هستم چطور میتونم این همه هزینه رو از پسش بر بیام خیلی از چیز ها رو متاسفانه نمیبینیم مثل مالیات ،بیمه و هزارتا هزینه دیگه که وقتی آخر سال میشه فقط دعا میکنیم بتونیم حداقل هزینه ها رو سربه سر کنیم سود پیش کشمون مشکل این افزایش ها نیست ریشه مشکلات فراتر از این حرف هاست برادرمن

   1. مشکل پول نفتیه که کارمند ها دارند حیف و میل می کنن تا موقعی که از پول نفت کارمند ها حیف و میل کنن هیچ چیزی عوض نمیشه

 148. آقای وکیل آقای مدافع اقا یه به استلاح مدافعه حقوق کارگر عزیز داداش تو خودت با این حقوقی که تصویب بشه میتونی زندگی یک خانواده با خودت ۴ نفره را اداره کنی اونهم تا یک سال که تکون هم نمیخوره من میگم نماینده کارگر باید کارگر باشه اگر این ۱۵ درصد تصویب بشود بی بورو و برگرد زیر میزی گرفته

 149. سلام واقعاسخته بااین حقوق کارگری خودشون بااون حقوقهای نجومی نوبت مامیشه حقوق ۱۵ درصد این چه عدالتی

  1. والا الان تو این وضعیت باید حقوق ۴ تومن به بالا باشه من خودم شاغلم همسرم هم کار میکنه وای سر ماه بازم کم میاریم

 150. در سال ۹۸ تموم اجناس ۳ یا ۴ برابر شد سود اینها به نفع دولت و کارفرما بود کارگر بیچاره فقط باید بیشتر کار کنه اون نماینده کارگر یا وزارت کار چه خبر از نون خشک خوردن کارگر دارد، کجاست عدالت در کشور اسلامی؟

  1. کارگر جماعت باید دست به دست هم بدیم سرکار نریم ببینیم این دولت چطوری کارش و پیش میبره

   1. سلام به نفع دولته وکارفرما میشه خودمون اجاره بهای خونه وقسط و وام از کجا بیاریم اگه سر کار نریم؟

 151. متاسفانه اکثرنماینده هاخودشون کارفرماهستن ونمیخوان سقف حقوق کارگران بیشتربشه .فقطخدابه دادمردم برسه بااین گرانیها این حقوق کم کفاف مخارج رانم کنه

 152. اگر پایه حقوق زیر 3 میلیون باشه من اولین نفریم که تو خیابون میام از الان مسئولین بهتر بگن من عامل آمریکا وسعودیم

 153. نماینده کارگر باید خودش کارگر باشه تا درد کارگر رو بدونه نه کسی که خودش تو رفاهه از کجا میدونه با چه زجری این کارگرا دارن روزشون رو شب میکنند

 154. با توجه به این اوضاع گرونی ۳۰ درصد هم هیچ کمکی به قشر ما نمیکنه.کارگر باید روز وشب کار کنه بتونه چیزی پس انداز کنه اونم سر قرارداد خونه که میرسه باید بدی صاحب خونه از خدا بیخبر.
  کم کم باید ۵۰ درصد اضافه کنن.وگرنه هیچ تغییری ایجاد نمیکنه شایدم بد تر بشه

 155. سلام لطفاحقوق گارگررااگروجدان داریدمطابق سبدمعیشت اصافه کنیدچراهرسال بایدکارگرضرربکنه حقوق من با۲۰سال سابقه یک میلیون ونهصدتومان است هرسال به نفع پیمانکاران ظالم ورانت خواروبی وجدان حقوق زیادمیشه

 156. با سلام . من فقط یک دعایی در حق دوستان زحمتکشی بکنم ک خیلی ب فکر ما هستن و خسته شدن انقدر ک جوش کارگر رو زدن ، خدا لعنت بکنه اون کسی رو ک در حق کارگر کوتاهی میکنه و حق کارگر رو نادیده میگیره . من خفت تو رو خواهم گرفت برادری که برای حق و حقوق من هیچ درکی از کارگر و جامعه کارگری نداری. مطمعن باش ک ازتون نمیگذرم . کافیست ک آخرتی باشه ، اگه نباشه ک برو حالشو ببر .

 157. خدا وکیلی این افرادی که حقوق کارگر ها رو اعلام میکنن اصلا میدونن کارگر یعنی چی؟
  میدونن همه کارگرها چشمشون به عیدی هست که البته به لطف همه کارفرماها و کارخونه دارها همشو بعد از عید میدن البته اون هم به صورت قسطی و چند ماهه
  میدونن وقتی بچه میگه این کفش و لباس رو میخوام و پدر نتونه بخره چقدر فشار رو پدر خانوادست
  پدر کارگری که شاید 2سال یکبار هم برای خودش خرید نمیکنه
  میدونن چرا چون واقعا دیگه خرد شدیم زیر بار این همه فشار و فاصله طبقاتی
  انصاف داشته باشید ما هم ایرانی هستیم بخداااااااا

 158. یه دوست خوبی گفته بودن که ۳تا ۴ میلیون حقوق میگیرم این که رقم خوبیه میشه واسش برنامه چید همسرخود من خوبش ۲تومن میگیره خداروشکر میگذرونیم ولی مادونفر وخیلی از زوج هوی جوون دیگه که اصلا کم نیستن تا کی باید بار منت صاحبخونه های بامعرفتمون رو بکشیم وچجوری میتونیم با این وضع تورم امید به خونه دارشدن داته باشیم خداروشکر وام مسکن هم اقساطش رو جوری میگیرم که فکر میکنم کمتر کسز از پسش بربیاد

  1. خیلی جالبه بنزبن ۲۰۰ درصد گرون شده ماشین و خونه بالا ۲۰۰ درصد گرون شده هر چیزی که وجود داره از خوراکی و لباس و اجاره خونه و …… همه شون کم ترین افزایشش بالا ۱۰۰ درصد بوده حالا حقوق ۱۵ درصد افزایش پیدا کنه؟؟ اون بی پدر و مادری که در مورد حقوق میاد نظر میده این تورم هارو یادشه؟؟ نه یادش نیست چوت خودش حقوقش بالا ۶۰۰ درصد افزایش پیدا میکنه اون چه میفهمه پایینی ها چی میکشن؟ اصلا بفهمه هم چیکار داره مگه خودش جای پایینی ها هست زجر بکشه؟ کارگرا زجر بکشن نکش به اون چه ربطی داره

 159. کدوم نماینده کارگری اینها همه پشمن معلمها 50درصد که تمام سال خونه هستند یا به خاطر آلودگی, برف,الان هم که کرونا اومده بعد میشه تابستان ماشاالله اینقدر اذیت میشن که از پس که درس میدن ماشاالله….

   1. باسلام به همه ی دوستان ماهمان رعیت های قدیم هستیم فقط اسم مون شده کارگر
    تورم40 درصد حقوق کارگر15درصد انصافا ترازوی عدالت یعنی همین

 160. عزیزان وبزرگواران سلام همانتور که میدانید کارمندان عزیز باافزایش های 50 درصدی ویک افزایش 15 درصدی با خیال راحت به خانه هایشان میروند وباخانواده محترم اماده میشوند سال اینده را باخیالی اسوده سر کنند اما ما کارگران هنوز از افزایش حقوقا خبری نداریم چون افزایش حقوق خبری نداریم وسر ان دعواست وهنوز تصمیم نگرفتند که چه زمانی جلسه تشکیل بدهند وچه تصمیمی بگیرند خدا داند اگر کار صحیح باشد بخاطر رفع تبعیض می بایست ان افزایش 50 درصدی را نیز برای ما کارگران نیز در نظر بگیرند

 161. کارفرمای بدبختی که تو این اوضاع بد اقتصادی و هزینه های خیلی بالا اومده سود کنه داره ضرر میکنه از کجا بیاره افزایش حقوق کارگر و عیدی و … بده؟
  مشکل از اقتصاد هست وگرنه ۲ میلیون حقوق چیزی نیست درآمد باید باشه نه فقط هزینه بدون درآمد

  1. سلام ایشالا هر بلایی که سر مامیارن سر بچه های خودشون بیاد از عرش به فرش بیفتن ما دو نفری میریم سرکار اما بازم کفافمونو نمیده خدا به فریاد برسه آخه 15 درصدچیه وقتی تورم 200 درصده

  2. درد ما می دونید چیه جای چوپان و کوسفند عوض شده یه گوسفند بزاری برای اقبصاد این مملگت بهتر از اینا عمل می کنن بخدا صد رحمت به گوسفند

 162. باسلام عزیزان الان همه دستگاهای دولتی هم چه لیسانس چه فوق لیسانس باشی طبق قاتون کار حقوق میدن کارمندو کارگر تو ادارات معنی نداره نیروهای جدید ادارات همه کارگری حقوق میگیرن

 163. خدایی دیگه کارگری نیس برده داری هستش تازه زمان قدیم برده ها رو سیر میکردن تا کار کنن الان با این حقوق حتی نمیشه شکم کارگرارو سیر کردو خجالت اوره برای نماینده کار گر و کار فرما و کل اجمعین

 164. مشکل اصلی افزایش غیر منطقی تورم هست.اگه حقوق رو بیشتر از حدی افزایش بدن کارفرما تعدیل نیرو انجام میده.همه ابعاد یک تصمیم رو در نظر بگیرید.الان فروش نفت نداریم و تمام درآمد دولت از مالیاتی هست که از کارفرما میگیره .اگر سود کارفرما از یک حدی کمتر باشه یا سرمایه اش رو میبره یک کشور دیگه یا جمعش میکنه.هم کارگر بیکار میشه هم دولت از درآمدش می افته نمیشه زیاد فشار آورد.

  1. چرا تورم غیر منطقی داریم چرا فروش نفت نداریم چرا جموری اسلامی داریم چرا با دنیا رابطه نداریم .و هزاران چرای دیگر بهتر بشناسیم مسول گشور ما اون استانداری هست سیل به کلستان امد اقا تو سفر خارجی بود بعدش هم یه مسولیت بالا تری بهش دادن در کل از دو حالت بیشترخارج نیست یا عدالت حضرت علی مشکل داره یا این مسول های ما یه عده گرگ بیشتر نیست خدا لعنتتون کنه مردم رو از اعتقاد هم انداختید

 165. سلام خدمت همه دوستانم.درکل بگم.در ایران نگاه اول ب گردن کلفتا هست…بعدش نمیان بگن ک فقیر هم هست تو این مملکت…متاسفانه بادروغ وترس از اینکه همه دنیا بدونن ک ایران داره ب مردمش فشار میاره.هیچ اهمیتی ب مردم نمیذارن..وقتی نظارت دزد باشه.نماینده دزد باشه.استاندارد حرام خور….نماینده مجلس هراستان پول ندید و ب نیت خوردن مال بیان…دیگه کی نگاهش ب کارگر باشه…

  1. سلام و خسته نباشید به همه کارگران وطنم و زحمت کشانی که به فکر ما هستن و لعنت به همه کسایی که به اسم نماینده ی کارگری یا در هر اداره ای که بعنوان خدمتگزاران کارگری مشغول تیشه زدن به ریشه کارگری که چشم به قطره ی کوچکی از حقوقی که حق ماست قرار هست برای ما تصویب بشه زمین و زمان در اسفند سال جدید بر هم میریزد و عیدی که قراره برای ما شادی بیاورد غم میاورد لطفا حقوق ما را با توجه به گرانی محاسبه کنید ولا غیر ممنون

 166. واقعا متاسفم واس کشوری جزپنج کشورثروتمندجهان ههست اما این وضع ملت ماباشه بااین همه گرونی 15درصد افزایش حقوق کارگری شرم آوره بایک میلیون وهفتصد قسط بانک بدیم یاکرایه خونه ی میلیونی بنزین ومیتونین گرون کنین!!
  ازیه طرف دولت وازطرف دیگرکارفرما سواستفاده میکنه
  بخدا خجالت هم خوب چیزیه خودشون حقوقای نجومی میگیرن کسی نیست بگه چرا اما اسم حقوق کارگر که میادانگار میخوان خونشون وبکشن

 167. فقط میخوان از جیب کارگر بزنن کسری بودجشون جبران شه
  کارگرم که صداش به گوش کسی نمیرسه
  ای که صد لعنت بر شما

 168. وااای که چقدر به جامعه کارگری ظلم میشه…
  ینی خداییش با افزایش تورم اینچنینی 15درصد افزایش حقوق به چه کارمون میاد
  تازه 30درصدم دردی و دوانمیکنه.چراهمیشه حرف نماینده ی کارفرماها میرسه و نماینده کارگرا نه؟
  مسئولین محترم ایکاش یه فکری به حال این مردم کنید

 169. کار ازریشه خراب 35سال حق بیمه پرداختم شش میلیون هفت صدبابت 10سال سختی کارپرداختم تادیوان عدالت رفتم درحال حاضریک ششصدپنجاه مستمری میگیرم کجای دین .شرع.عرف.درقانون مملکت اجرا میشه. وقتی مسئول پشت تلوزیون میاد میگه مستعضین جاشون روسرمنه امانمشود حقوق اش بامنه زحمت کشیده انقلاب درس خونده یکی باشه ..پس عزیزان نمخوادبیمه بشیدحق بیمه بدین عناوین طرح ها هست.مثل بیمه سلامت کمیته امداد امام.طرح60 ساله هابیشترازتامین اجتماعی حقوق مزایا میدن.گله شکایت.نکنید دادرسی نیست.فقط متوسل ب ظهورصاحب زمان که.بیاد.خرس.هم نخورید

 170. بنده کارمندم و دو ماهی میشه استخدام شدم البته تو ازمون نمره خوب کسب کردم و پس از یک سال مراحل استخدامی رو پشت سر گذاشتم خوشبختانه مراحل مصاحبه تخصص و گزینش تهران بود که موفق شدم.تو اداره ای که من هستم واقعا سرمون خیلی شلوغه روزی نیست که سه تا شش ساعت اضافه کاری بدون حقوق انجام ندم ولی متاسفانه حقوقی که میگیرم سه تومنه با دو بچه اجاره خانه و مخارج پوشاک خوراک و بهداشت و درمان واقعا ریالی نمیتونم پس انداز کنم که هیچ همیشه اخر برج به مغازه دار جماعت بدهکارم میشه با این تورم عدد 15 درصد افزایش حقوق رقمی نیس.چون یقین دارم تا سه الی چهار ماه دیگه تورم اصلی تازه خودشو نشون میده

 171. تف بر این دولت واین کشور دیکتاتور به خدا کارگران همان بردهای یک قرن پیش در کشورهای اروپایی هستتد که امروز حکومت جمهوری اسلامی ایران داره ازشون برده داری میونه خدا لعنت بر نظام جعلی ودیکتاتور جمهوری اسلامی ایران

 172. واقعا خیلی سخته یه کار گر فقط اخر هر ماه یه حقوقی ناچیزی دریافت میکنه درصوریتی که کارمنده همون اداره که اون کارگر کار میکنه هر ماه غیر از حقوق پاداش و مزایاهای که میگیره بیشتر از حقوق یه کارگر چقد این ناعدالتی باید تو کشور ما باشه چرا کسی به داد قشر ضعیف جامعه نمیرسه …..

 173. آخرش ما نفهمیدیم چقدر زدنند روی حقوق ما کارگران بدبخت از همه طرف می دزنند ومی خورند ومی برند تا نوبت حقوق ما کارگرهای بدبخت می رسه همه چیز به هم می ریزه آخه چندرغاز می خواهید بزند روی حقوق یک ماهه دارید بس می کنیید دیگه خسته شدیم گناه ما کارگرشدنه

 174. والا ماهم درس خوندیم هم خیلی پراستعداد وباهوش بودیم ولی تو این مملکت کسی از آدم استعداد و هوش وکارنمیخاد فقط یه کله بی مغز میخان که بله قربان گو باشه و البته و صدالبته پارتی و صدجور سهمیه این اجازه رو به کسی نمیده وارد این چرخه بشه،ولی دنیا اینجوری نمیمونه

 175. بچه ها خدا وکیلی اداره کار یعنی چه یعنی اینکه حامی کارگر باشه متاسفانه ما یه ادارکار داریم که بر عکس حامی پول دارها ست اینم قانون جدید اداره کاره

 176. وقتی به اونجایی برسه که مردم لنگ نون شب بشن و ناموس و خانوادشونو در خطر ببینن دست به هرکاری میزنن که پول در بیارن حتا آدمای عادی همین کارگران که صبح تا شب سرکار میرن واسه یه لقمه نون و ما داریم با این افزایش دستمزدهای سالیانه به اون انفجار نزدیک میشیم و خیلی خطر نزدیکه

 177. باسلام خدمت شما بایدعرض کنم که دوران ریاست جمهوری روحانی تلخ ترین وبدترین دوره زندگی خودراپشت سرنهاد. دراین هشت سال هیچگونه پیشرفتی درعرصه اقتصادیازندگی کارگران مشاهده نشد.دولت تدبیروامیدنه تنهاکاری برای کارگران نکردبلکه تنهاروزنه های امیدبه آینده بهتررانیزازمردم گرفت وناامیدی وانزوا،فقروفحشاواعتیادچنان پیشرفت چشمگیری داشته که اکثرجوانان ازدواج راامری پوچ وخانمانسوزمیدانندوعده زیادی ازمردم بدبخت آرزوی مرگ میکنند.آری نتیجه وعده های دروغین وتوخالی دولتمردان ایران باعث نابودی وفلاکت مردم بیچاره شد.البته عده ای هم دراین بین ازآب گل آلودماهی گرفتندوبادریافت وامهای میلیاردی وخارج کردن ارزازمملکت روزگارمردم راسیاه ترازهمیشه کردند.لعنت خدابرهمه کسانی که این مرزوبوم راکه زمانی مهدعدالت وآبادی بودبه نابودی کشاندند.ازخداوندمیخواهم که ریشه هرچه آدم دروغگووحقه بازکه سرملت بدبخت کلاه نهادندرابخشکاند.آمین

 178. کسی راباید بزارن مسئول تعیین کننده حقوق کارگر که خودش لباس کارگری پوشیده باشه
  تا ماهی تو آبه هر چی درمورد آب توضیح بدی نمیدونه مگر اینکه بیاد بیرون آب
  پس مسئول محترم یه شب برو پیش کارگر کار کن بعد برا من تصمیم بگیر خدا خیرت بده
  اگه ناحق تصمیم بگیری انشاالله کرونا بگیری…….

 179. با سلام اگر عدالت کورش هست باید منتظر عدالت علی هم باشیم….داداش کارت به استخوان کشیده به داد فرزندان این خاک پاک برسید نزارید سفره کارگری به فساد کشیده بشه… که روزی آن فساد گریبان شما شاهزداها راهم بگیره ….چوب خدا صدا نداره آگاه بزنه دوا نداره….به امید روزی بهتر…

 180. باسلام تو این مملکت ۴۰ ساله که حق تموم مردمو خوردنو بردن ولی از همه مهمتر این قشر ضعیف کارگریه که بیشتر از همه پایمال شده بقول بعضی از نظرات کاربران عزیز کارگر ۸ساعت کار سخت با استرس روحی وجسمی تلاش میکنه سر برج ۱۵۰۰۰۰۰ میگیره ولی قشرهایی مثل کارمندان بیسواد و مفت خور که دم خونشون سوار سرویس میشن وقتی از سرویس پیاده میشن چشاشون نیمه بازه که نکنه خوابشون بپره با اون حالت میرن تو دفتر کار و ادامه خواب تا ۱۰ صبح بعد بسختی بلند میشن یه صبحونه میزنن بر بدن نجسشون با موبایلشون ور میرن تا ظهر موقع نماز یه وضویی میگیرن میرن نماز جماعت اون جلو جلو وای میسن که مدیرهای بیلیاقت تر از خودشون چششون بهش بیفته سر برج آکوردشو بالا بزنه بعد میرن رستوران غذای مفتو حاضر آماده که یه مشت کارگر بدبخت آماده کردن میرن میشینن خیلی شیک زهر مار میکنن یه گپی بارفیقاشون میزننو میرن مجددا دفتر کار(همون دفتر خواب) تا ساعت ۴ بعداز ظهر خوابنو بازی میکنن بعد میرن سوار سرویس میشن میرن دم خونشون پیاده میشن بعد میرن خونه ور دل زنو بچشون سر برج هم یه حقوق حداقل ۷و۸ میلیونی بعضیهاهم مثل مدیرها وباسابقه کار بالاها بالای ۱۰ میلیون میگیرن ۸روز هم در ماه بدون احتساب تعطیلات رسمی تعطیلن خدایا این کجای عدالت علی(ع) تا کی این ظلم به کارگرها ادامه داره این همه جوون تحصیل کرده با مدرک بالا بیکارن برن دزدی یا این همه کارگر بیکارن سر میدون وای میسن تا یه متشین وای میسه ۱۰۰تا کارگر میریزن سرش که برن کار کن جون بکنن یه لقمه نون خالی سرسفره زنو بچشون ببرن بیعدالتی تا کی خدایا اکثر مردای این مرزو بوم شرمنده زنو بچشونن خدایا خودت نسل این کسایی که به مردن ستم میکننو نابود کن خدایا ریشه ی هر چی اختلاص کننده ودزد که دست به بیت المال میزننو نابود کن به خاک سیاه بنشون خوارو ذلیلشون کن اینها یه مشت غارتگر وحرومزاده ان بامید روزی که تمام خیانت کارهای به مردم نابود شن و انسانهای شریفی همچون سردار سلیمانی در راس کار باشن آمین یا رب العالمین

 181. سلام بر نمی دونم کی و چی
  من یه جوا 25 ساله چیکار کنم کار نیست اگه هم باشه 8 ساعت کار پول هم بعد چند ماه بعد من نه خونه می خوام نه ماشین فقط یه کار که زور نکن سر موقع پول بدن ایا خواسته زیادی هست بعد بری اعتراض هم کنی می گن ضد انقلاب ضد خدا ضد همه انقلاب و خدا و دین ایمانتون مال خودتون فقط یه کار ایا خواسته زیادی هست اش دوست دارم بر جهنم وایسم اونکنار ببینم کیا میان این جهنم ایا اون خواننده زنی که 30 سال پیش مرحوم شده الان الان هم خیریه اش بر پاست اونم میاد ایا می خوام ببینم اون مسولی که یه پاش از مسجد دور نمی شد اونم میاد ای خدا ای خدا بخدا شما مسولین مردم رو هم از اعتقاد انداختید خدا لعنتون کنه

 182. سلام
  خدا رو شکر که هنوز در این مملکت میتونم نفس بکشم . دیگر از مسئولین شکایتی ندارم . ولی از دست خدا شکایت دارم که چرا من را در این مملکت آفرید . هر روز از روی زن و فرزندم خجالت میکشم که نمیتوانم نیازهای اولیه آنها را فراهم کنم . این است مقام والای کارگر که پیامبر به دست او بوسه زد . شاید این حرفها برای آرام کردن دل ما زده شده یا برای فریب ما ؟ نمیدانم . در هر صورت تمام قانون گذاران برای سود خود و ضرر امثال من قانون مینویسند .
  خدا از شما که روز به روز از مال حرام فربه میشوید و هر روز فکری برای بیجاره تر کردن بیچارگان دارید نگذرد .اگر پول و دارایی نیست بگذارید برای همه نباشد . نداشتن و نبودن بودجه برای ماست ولی شما چی ؟
  خداوند تمام کاینات را بر اساس تعادل افرید آنان که این تعادل را به هم زدند و حق کارگران و محرومان را خوردند روزی آن را پس خواهند داد ۀ یا با مال یا با فرزند ناصالح یا با همسر ، و من مطمعنم عذابی سخت در این دنیا و در آخرت در انتظار آنان است .

 183. چرا این افزایش به کارکنان قراردادی اعمال نمیشه این کجای عدالت اجتماعی به کارمندان رسمی پنجاه درصد اضافه شود به قراردادیا اضافه نشه این فریادا را چه کسی میشنوه خدا ازشون نگذره چرا مسئولان به فکر قراردادیا نیستن…

 184. نماید کارگران اگر شماهستید چرا هق کارگران را پایمال میکنید ورزنداری شهر خود را کم کنید نمایدکارگرانباشیید

 185. خدا انصافتون بده من محمد هستم فوق لیسانس زبان انگلیسی سال ۷۰ استخدام شدم یعنی ۲۹ سابقه ولی کی باورش میشه حقوق من ۳ میلیون و دویست هست ایا می دونستید که یه کارمند شرکت گاز با سابقه و مدرک من حد اقل ۳۵ میلیون در ماه حقوقش هست؟

  1. چرا اینقدر راحت دروغ میگی
   حکم یک معلم بالا سال سابقه میلیون به بالا هستش
   شما اینقدر وام و امتیازات گرفتی که الان از حقوقت حتما میره برا اونا (وام گرفتی میلیون دلارو ماشین خریدی و زمین حالا شده میلیون، اونو نمی بینی؟؟)
   هرکی می تونه معلم بشه حتما بره معلمی حتی از پزشکی بهترره
   شما بری کلی خرج کنی درس بخونی تا پزشکی قبول بشی و 8سال جون بری دانشگاه تا بشی پزشک عمومی و ماهی 15 درامد داشته باشی
   ولی یک معلم از 18 سالگیش به درامد میرسه و میره زمین و ماشین میخره و هرروز سود میاد رو سرمایش
   شغل دومم می تونی داشته باشی
   میری سرکلاس میخوابی و عصرا و ماه ها تعطیلم به شغل دومت میرسی

 186. به نظر بنده تنها هزار تومن هم برای معلمان هم زیاده چرا که با این سطح سواد بچه هامون که کلا خانواده اگه بی سواد باشه بچه بیچاره می شه. همین که آقا عید تعطیلید تابستون تعطیل کرونا تعطیل زمستون تعطیل فقط مفت خوردید. به ولای علی قسم شبانه می رم ماموریت هیچ تک تومنی هم نمی گیرم . دارم داغ.ن می شم اعتراض هم بکنم می گن اونکه زیاده بیکاره برو بیرون.

 187. آیا کسی که این درصد تعیین مکنه خودش با چند بجه وکرایه خانه می نامه زندگی کنه یا میلیاردی دوست داره انصاف همیشه چیزخوبی که نیست

  1. خدا وند برای ما رحم کنه ما کار گر از کجا بیارم روز به روز زندگی خست تر میشه یکم از خدا بترسی ای دولت مردان جمهوری اسلامی شما فقط فکر خودت هستی یکم فکر آخرت هم باشی

 188. یعنی از زیر خط فقر هم میخواین مالیات بگیرین
  اون وقت میگین انقلاب کردیم برای حمایت از قشر محروم جامعه .
  واقعا برای خودم متاسفم که مجبورم توی چنین مملکتی و زیر دست همچین حاکمان ظالمی زندگی کنم . واقعا خاک بر سرتون

  1. داداش مگه نشنیدی آقا گفت مستضعف منم نه مردم محروم چی میزنی داداش که توقع داری از این اوباش به فکر زندگی منو تو باشن منو تو و مردم توی کرونا بدبختی و فقر و فلاکتیم اما خبری از حضرت آقا و رییس جمهورو فرمانده های گردن کلفت سپاه ایران خوار نیست

  2. انقلاب رو اونایی که کردند الان همه وزیر و وکیل اند.ماها که ضد انقلابیم باید همین حداقل حقوق ها رو بگیریم

 189. تنها راهی که بتواند این مشکل رو حل کنه هم کارگر و هم کارفرما در دریافت و پرداخت دچار مشکل نشوند حذف مالیات و ارزش افزوده است تا کارفرما با دست بازتر بتواند حقوق متناسب با تورم واقعی به کارگران پرداخت کند . این وسط مهره گم شده که همیشه کارفرما و مجلس و کارگرا رو به جون هم میندازه زیاده خواهی های دولت هست که اصلا در رسانه ها بهش اشاره نمیشه !!! سوالی که مطرحه اینه که در اینصورت دولت چگونه کسری حاصل از این حذف مالیات از کارفرماهارو جبران کنه ؟ دولت محترم می تونه با اعمال مالیات بر ثروت افزوده (غیرکارفرمایی) مثل آپارتمان های خالی و ماشین های میلیاردی و انواع ثروت های باد آورده این کسری رو جبران کنه (مالیات هدفمند)

  1. اسم خدا رو میارین حسین علی میگین سینه میزنید اشتباه میکنید اول انسانیت بعد دین ،دین قران امام همشون واسه انسان اومده همشون بعد ادم اومده نه اینکه انسان واس امام و قران بیاد ،حضرت علی میگی وزارت کاری که پایه حقوق تائین میکنی کارتو درست انجلم بده نزاشتن اعتراص کن ت۱ویه کن خودت ولی ۸۰ملیون نفر مردم رو به گوه نکش واسه یه نفر خودت

   1. خواهشن به فکر قشر ضعیف جامعه باشین ..کارگرا با این حقوق سر ماه شرمنده زن و بچه هاشون هستن..این حقوق به ده روز هم نمیرسه ..لطفا دولت یه نگاه ویژه به کارگرا بکنه

  2. حقوق کارمندان رسمی و پیمانی ۵۰ درصد افزاش یافته آنهم در اسفند ماه بدون احتساب درصد سال ۹۹ اونوقت حقوق کارگر مفلوک کلا ۳۰ درصد این از شکاف طبقاتی همگذشته گسله کجای این عدالکه

  3. میگه تورم چهل درصده ، چرا باید حقوق من با همکارم که یک جا و یک نوع فعالیت را داریم فقط به خاطر اینکه اون رسمی هست شش میلیون اختلاف داشته باشه ، چرا من باید یک و نیم میلیون حقوق بگیرم و رئیسم هجده میلیون ، اخه با این حقوق چطور اجاره یک و نیم میلیونی رو بدم ، پس خورد و خوراک و پوشاک و باقی مخارجم چی میشه ، نکنه با اون چهل هزار تومن یارانه باید بگذرونم ، لعنت به هر چی مسئول و سیاست مدار ، خوب لامذهبا شما که روی شاه رو سیاه کردید شما که نمیتونید مملکت داری کنید حداقل مرزهارو باز کنید تا بتونیم بریم

  4. واقعا فکر کردن با این ۱۵ درصد افزایش میشه زندگی کرد قرار باشه قسطای وام پرداخت کنه و کرایه خونه بده دیگه خوردو خوراکشم باید بمیره واقعا به چی فکر میکنید اینجوری تصمیم میگیرد راست گفتن سیری به فکر گرسنه نیست اینجاست. خودتون با این حقوق دوماه زندگی کنید ببینید تو میتونید زندگی کند؟

 190. واقعا من موندم این پایه حقوق هارو کیا تعیین میکنند که دمشان گرم که طوری تعیین میکنند که بخور نمیر باشه یه وقت نتونی پولی پس انداز بکنی که جزو ثروتمندان نش خدایی نکرده همیشه کارگر بمانی

 191. با سلام و خسته نباشید ،لطفا کاری نکنید که ما بیشتر تو چاله بیفتیم سال ۹۸ بخاطر مالیات و گرونی بیمه کارفرمای ما ۱۳۰۰۰۰۰تومان حقوق میده و مرخصی هم نداریم تو سال حتی یک روز ،خودتون چقدر حقوق میگیرید خیالتونمونیست کارگر ها ،جوان ها امروز بزرگ شدن نمیتونند ازدجاج کنند از بی مصعولیتی شما،پدرم نتونست پول دانشگاه بده درس بخونم تقصیر شما هست حداقل از این به بعد انصاف داشته باشید واسه یک لحظه ادم باشید و قانون رو درست بزارید حقوق کارگرا رو بیشتر کنید لطفا

  1. واقعا شرم اور هست خجالت بگشید که صورتم‌پر جوش هست پول دکتر رفتن ندارم میرم سرکار هر رو رفت برگشت ۸هزارتومان کرایه میدم خونه میدونی چنده پراید ۶۰ ملیون خودتون خوانواده ندارین ،خجالت بکشین و مایه حقوق هارو بالای دوملیون و پنصد هزارتومان کنید دندونام خرابه تو ۲۱ سالگی پول ندارم درستشون کنم عوضی های بدرد نخور اشغال

  2. تعیین پایه حقوقشون تو سرشون بخوره یه مشت دزد نشستن اون بالا .یارانه معیشتی یه ملتی را دارن میخورن.

 192. باسلام خدمت هرکسی این میخونه من زندگیم دزد برد کارگاه کوچولو خیاطی داشتم العان ده ساله شدم سرایدار ساختمون نه بیمه دارم نه مزایا دارم حقوقم هم ۸۵۰ تومان هست نصفشم قسط وبیمه خانمم که خونه داره ودیسک کمر داره میدن .هیچی هم ندارم تو زندگیم حتی یه موتور خاهشم از کسانی که مسوولن یه فکری به کمکی به من بکنم .تامجبو ر نشم کلیه ام بفروشم…

 193. فقط اینو بگم ک یاما مردم بی دفاع و بیچاره ایرانو گیر آوردید یا خودتون و دارید میزنید ب خرییت اسلان میخوام بدونم شما هم از مردمی ایا منم اگه ی همچین پولای کلون اختلاسی می دیدم شاید امروز ب درآمد ناچیز مردم میخندیدم

 194. واقعا بااین همه گرونی یه کارگر باسه تا بچه قدرت خرید داره براخداکارکنیداسمش کارگره ولی کارش زیاده انصاف نیست فکر اساسی کنید

 195. تابوده همین بوده//منم کارگرم 29سالمه پدرم کارگربودهیچ خیری ندیدبااون همه زحمتی که کشیدالانم مثلاً بازنشسته منم تاحالا هیچ ازاین زندگی نفهمیدم یکی دیگ روهم بدبخت کردم حالا هم نوبت منه کم زحمت نکشیدم اماکوحق دستمزدی که میدن به حساب نمیادباورکنیدرنگ هیچ چیزونمیبینیم تاکی آخه هیچ جای دنیااین شکلیه

 196. واقعا براتون متأسفم،اون همه کار کنه کارگر،بعدش دانشجومعلم که فقط دانشجوهستش2.800حقوق بگیره?????یا کلی کارمندای دیگه بابهترین حقوقا ،6ماهه ازدواج کردیم درامدمون منفیه بخاطر اجاره

 197. بترسید از اه مظلومی که جز خدا کسی دیگه رو نداره
  اخه خجالت نمیکشید با این رقم و ارقام که اعلام میکنید
  حقوق کارمندا 50 درصد اسفند ماه و 20 در صد هم اول فروردین کلا 70 درصد 4 برابر حقوق کارگر اخر عدالت دیگه باشه این نیز بگذرد

   1. کارگر کارمند چه فرقی میکنه تورو خدا یکم به فکر جوان ها هم باشید با ۱۷۰۰ کسی نمیتونه زندگی رو بچرخونه

    1. سلام میدونی فرقش چیه فرقش اینه که کارگر کار میکنه کارمند به نام خودش به مافوقش ارائه میره کارگر زجر میکشه کارمند راحت طلبی میکنه البته به موفوقشم میرسه خواچه پاری میکنه کارگر همیشه مظلومه کارمند ورئساشون ظالمند حقالناس پذیرند بله اینه فرقش الهی که از گلوش پایین نره اونی که حق کارگر میخوره

 198. سلام من در یک شرکت وکارخانه خصوصی در شهرک صنعتی استان8 بامدرک فوق لیسانس مهندسی صنایع با 2 عنوان شغلی برای شرکت کار میکنم (بجای 2نفر)حقوق یک نفر سیکل وکارگر(حداقل حقوق وبدون هزینه ایاب وذهاب) را به من میدهندو بدلیل کمبود ونبودن کار وگذراندن مخارج زندگی مجبورم اینجاکار کنم . قرارداد سال جدید که بسته شده است از 5 اسفند است چون کارفرما دلش میخواهد4روزاول فروردین را حقوق عیدی وسنوات ندهد ودلیلشان این است که سنوات پرداخت کردند وما تسویه حساب هستیم در صورتیکه هنوز حقوق دی و بهمن واسفند را پرداخت نکردند اگر تسویه کردین پس حقوق این 3ماه را هم بپردازین بعد قرارداد 4روز را نبندین واین پیشنهاد متاسفانه از طرف اداره کار به ایشان شده است.وقتی اداره کار طرف کارفرما باشد وای به روزگار کارگرهای بدبخت ایران. واقعا برای خودم و تمامی مردم کشورم متاسفم تو این کشور زندگی میکنیم. اینها دارند از اسلام و دین سوء استفاده میکنند.اسلام این نیست که در ایران اجرا میشود.باتوجه به شیوع کرونا همه موظفند تا 28اسفند سرکار باشند.

 199. یه مشت دزد دارن حق کارگر میخورن پانزده درصد به چه درد کارگر میخوره این همه گرونی این همه افزایش نرخ تورم اونوقت پانزده درصد خاک تو سر کسایی که این تصمیم گرفتن اینا مگه خودشون خانواده ندارن واقعا قانون کار اسم مسخره ای هستش برای وزارت کار که ازش سواستفاده میکنن برای تیکه پاره کردن کارگر

 200. کارگر با کارمند چه فرقی داره مگه کارگرا زندکیشون خرج نداره که پایه حقوق کارمندا باید از ۲۸۰۰کمتر نباشه اونوقت کارگرا ۱۷۰۰ در صورتیکه ساعت کار شون بیشترهم هست

 201. سلام بنده درالودهترین مکان یعنی تصفیه خانه فاضلاب کارمیکنم دقیقا ۱۷۰۰۰۰۰۰حقوق میدن بهمون خداشاهده اضافه کارهم نداریم واقعا انصاف نیست بعضی ها ۶میلیون حقوق بگیرندوخیلی هامثل ما همیشه درحسرت باشیم خدابه داد ما برس

 202. یه کاری بکنین این کارگر دیگه بمیره از بهشت جهنم میگن فک کنم اون جهنم صد مرتبه ازاین بهتره نمیدونم کی درس میشه اصلا این مملکت درس شدنی نیس مردن بهتره که تو اینجا زندگی کنین

 203. خدارو خوش نمیاد اینقدر مسخره میکنین مردمو ما ۵ هزار کارگریم تو یه شرکت هر روز میریم سر کار حالا آقایون که ۱۰ نفرن و میخان جلسه بزارن میگن به خاطر کرونا لغوه

 204. ۵ هزار کارگریم تعطیل نمیکنن حالا واسه ۱۰ نفر که میخوان جلسه بزارن به حساب خودشون تصمیم بگیرن واسه حقوق کارگر میگن به علت شیوع کرونا جلسه لغو شد کجایه این انصافه،فرق شما با ما چیه،کرونا شما رو میشناسه که طرف شما نمیاد

 205. حقوق و دستمزد روزانه کارگر میشه دو ماسک فیلتر دار اونوقت من نمیدونم ما انقلاب کردیم و یا انقلاب ما رو…

 206. سلام من یه زن هستم تو سن 39 همه جور مریضی گرفتم تو خرج خونه موندم شوهرم کار نداره خودم جایی کار مبکنم که فقط پایه قانون کار میده130 برای بیمه رد میکنه یه هفته کار تعطیل میشه من میمونم با هزارتا بدبختی آگه حقوقمو بخام یابد برم بیام گدایی میکنم بده یه ماه کار میکنم تو عرضه 3ساعت تموم میشه بعدش میگن فساد زیاد شده تورو به خدا انصافه من با اجاره نشینی جیکار کنم

 207. سلام انشالله به حق علی اون دنیا جواب ما قشر ضعیف را میدید طوری نیست از ما میگذره ولی وایییی به حال شما خدا ازتون نگذره که چقدر این مردای کارگر باید خجالت خانواده را بکشند فقط امام زمان باید بیاند تا حق ما را بگیرند

  1. با کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری برو ۱.۷۰۰ بگیر ای تف تو شرف نداشتتون شما چیتون از بقیه بالاتره ک اینجور ظلم میکنین
   قیامت نزدیکه

   1. سلام معلمی که نصف سال به بهانه های مختلف درحال استراحته افزایش حقوق ومزایای داره همیشه کارگروراننده بخش خصوصی انگار آدم نیست که کل سال راباید خدمت کند وامنیت شغلی که ندارد هیچ دیده نمیشه واقعا مگه امام زمان بیاد عدالت روبرپا کنه

 208. خداوند لعنت کنه کسی که دزدی میکنه و بفکر کسی دیگه نیست.من شنیدم دزدای واقعی موقعی چیزی میدزدن تا به رفیقشون که سهم داشته نرسونن خودشونم نمیخورن.بی شرفا لاعقل دزدی میکنید بیارین باهم بخوریم

 209. بخدا این حقوق کفاف نمیکنه یکم به فکر ما کارگران باشید بخدا سر برج کم میارم کرایه خونه وغیره بماند آخه آقای ریس مصعول حقوق کارگران خودت میتونی با این حقوق

 210. اقا از قدیم گفتن ایرانی رو گشنه نگه دار ، عرب رو سیر تا بتونی حکومت کنی
  که دمشون گرم خوب دارن حکومت میکنن به ما کارگرهای بیچاره

 211. شماهارو چه به انسانیت؟؟؟
  بنده لیسانسم
  ۲تا بچه دارم و کادگرم
  با این حقوق نمیشه زندگی کرد
  به امام زمان.به سر بریده حسین زنم ۲-۳ ماهه هرشب دندونش درد میکنه
  و هرشب برای امواتتون خیرات میفرسته. نکنید این کارو با ملت. برای رای آوردنتون دست ملتو میبوسید یادتون بمونه دست تو جیب کسی نکنید که سرتونو بالا آورده

 212. حقوق کارمندها 3میلیون 3میلیون زیاد میشه اونوقت حقوق کارگر 150 تومان. عدالت به معنای اسلامی.

 213. حداقل حقوق کارمندان دولت 5میلیون تومان هستش با دریافت ماهانه رفاهی و اضافه کاری و…. میشه حداقل ماهی 7 تومان که باز هم دارن زار زار گریه میکنن و کیسه گدایی توگردنشونه. حقوق کارگر بدبخت حداکثرش با کلی اضافه کاری و بدبختی میشه 3میلیون.کارمندای مفت خور شدن کائنان معبد آمون. لعنتی ها.

 214. خاک عالم تو سرتون بخوره شماها غلط میکنید برای گارگران تاعین تکلیف میکنید اخه دزدچه به این کارها

 215. راحت بگین کسی که حقوق ناچیز میگیره و با کرایه خونه و چیزای دیگه بمیریم بهتره وگرنه هروز باید بمیریم خیلی سال سختی جلوپامون گذاشتین

 216. هرکه کاری ازش بر میاد توروخدا برا کارگر بکنه اخه پایه زیر سه ملیون مگه میشه زندگی کرد خواهشن رییس راسا یه کم دل داشته باشین خواهشا

 217. بدون سلام که اصلا لایق سلام کردن هم نیستین اخه چه فشاری به کارفرمامیاوکه درسال چندین دفعه محصولشوگرون میکنه ولی کارگربدبخت بایدصبرکنه تاآخرسال بعدم احه این حقوق کترگردیگه چیه که این قدرمالیات بایدبده حتی پول بیمه ای هم که کارگرپرداخت میکنه ازش مالیات کم میکنن مصلا یه دریافتی ۲۹۰۰۰۰۰هزارتمنی ۱۱۰۰۰۰هزترتومان مالیات کم میکنن خاک توسرتون که خون کارگراروتکشیشه کردین یامثلا ۲۲۰۰۰۰هزارتومن بیمه کم میکنن بعدم که اعتراض میکنیم میگن مصوبه دولته من برایخودم مثاسفم که تواین مملکت دارم نفس میکشم

 218. من ی کارگر هستم با ۳۰ سال سن
  حقوق رو که طبق قانون نمیدن هیچ،سنوات و کوفت و زهرمار دیگه رو هم باهاش نمیدن.
  بعد انتظار میره که منه جوون تو اوضاع مملکت،ازدواج هم بکنم
  والا من که مجرد هستم تو خونه بابام هستم.دارم کلی قسط و بدهی میدم،کم آوردم چ برسه که یه بنده خدایی رو هم کنار خودم آواره کنم

 219. خودشما میتونید باهمچین حقوقی زندگی کنید اونوقت میگید چرا دزد زیاد شده خداروخوش نمیاد یه فکری به حال گارگرای بدبخت بکنید ازهمه ببیشتر کار میکنن از همه حقوقشون کمتر خدا باعث وبانیشو لعنت کن

 220. از نشانه های دزد بودن این حکومت اینه که جلسات رو یکی دو روز آخر میگذارن و تمومش میکنن که در باد عید به فراموشی سپرده بشه و کار تموم شده از آب در بیاد کجایی رضا شاه.

 221. کارکردن خر خوردن یابو
  با کارگری و کارگری کردن آدم هیچ وقت به جای نمیرسه کلا کارگری درجا زدن هست فقط چیز.. کسی دیگه داره کلفت میشه و پولدارتر…(صاحب کار-کارفرما)
  از نظر من هیچ وقت این مسئله حقوق کارگری حل نخواهد شد یعنی اون بالاتری ها نمیزارند مثلا اگه حقوق کارگر بشه فلان اونی که دکتره مهندسه اعتراض میاره میگه اون انقدر میگیره من بالا تر هستم من همیشه حقوقم ۳۰برابر کاگر بوده اعتراض میاره چرا با من یکی شده حقوقش میبرند واسش بالا دوباره همون میشه
  زمانی حل میشه که حقوق اونا بشه واسه کارگرا و حقوق کارگرا بشه برا دکتر مهندسا باور کن این اتفاق هم اگه بیوفته نمیاند کارگری همون حداقلی را میگیرند..
  حقوق بیشتره را باید کارگر بگیره کارسخت داره نه اون دکتر مهندس که با خودکار هست..
  برا همین هست که وقتی از بچه ها میپرسی میخوای در آینده چی کاره بشی میگند دکتر مهندس کار راحت و خودکاری پول بیشتر

 222. اخه تو مملکتی که 41 ساله. دولتها همدیگه رو دزد میکنن.و صدا و سیمایش مدام عذادار ی رو ترویج میده و. مردم ساده رو با دین و امام ها و امثال هم گول میزنن.درحالی که خودشون ذره ای به این چیزها اعتقاد ندارن.انتظار چی رو دارین. این حکومت ساله اس عدالت رو گردن زده.خودشون میخورن و می‌ریزن و میپاشن گور پدر مردم. اخه ما چقدر ابله و کودن هستیم. تا کی. باید دیگه چه اتفاقی رو رقم بزنن. تا. باورمان شود.((یه وطن فروش .معاند.دستنشانده غرب))

 223. ااین حقوق ده روزجواب میده اجاره قسط رومیدیم چیزی نمیمونه تا اخرماه سیب زمینی سرخ میکنیم لباس نونمیتونیم بخریم ما کارگرها خیلی بدبخت شدیم اخه ما انسان نیستیم

  1. حقوق هارو زیاد میکنن از اون ور هم چیز دگ رو مثل بیمه مالیات زیاد میکن در نهایت چیزی زیادی دست کارگر رو نمیگیره

   1. خدا لعنت کنه هرکی که به مظلوم ترین قشر جامعه ستم میکنه

    خدا لعنت کنه رفسنجانیو که قانون حمایت از کارفرما رو گذاشت و استخدامو لغو کرو ایشالا نعشش گور به گور شه

    همه جا حقوقا منصفانه بالا میره فقط به کارگر که میرسه اسمون میتپه

    بترسید از وعده خدا که ضعیفان وارثان بر حق زمینند

  2. چطور حقوق یک معلم که بطور مفید روزی ۴ساعت هم کارنمیکنن باید ۵۰درصد افزایش پیدا کنه اونوقت حقوق کارگر بدبخت که صبح میره شب میاد باید ۱۵درصد اضافه بشه

   1. واقعیت اینه که معلمها خوب بهتون اموزش ندادن
    وگرنه لیاقتشون خیلی بیشتره
    کشوری که معلمش درامدش کمه لیاقتش بیشتر از این نیست

    1. باسلام.من یک نگهبان بازاردراندیشه فاز4 هستم حقوقش 1400میده اونم باتاخیر25روزبه بالا.نه بیمه داره نه مزایا.مجبورم میشه کمکون بکنید.

    2. شما حتما خودتون معلم هستید که این حرف رو میزنید..من هم پدر و مادرم معلم هستن و خودم شاغل تو بیمارستان خصوصی ام که طبق قانون کار بمن حقوق میدن..با روزی 8 ساعت کار که برام 6 ساعت و 45 دقیقه محاسبه میکنن در طول ماه فقط دو روز تعطیلم جمعه ها و تعطیلات رو باید بیام بدون اضافه کار بدون تعطیل کاری بدون جمعه کاری….تو این بحران کرونا باید هر روز سرکار باشم حتی تعطیلات عید هم تعطیل نیستم . مرخصی هم میگن که نمیشه بگیری تا بعد از بحران..اونوقت معلمی که یه ماهه تعطیله و عید هم تعطیله نابستون هم تعطیله حقوقش هم سرجاشه تازه 50 درصد هم اضافه کردن..خودم دوتا بچه مدرسه ای دارم مگه این معلما چیکار دارن میکنن..همشون طلبکار .حتی خودشون تربیت درست حرف زدن با دانش اموز و اولیای دانش اموز هم ندارن …تو یه هفته یه ویس میذارن تو کانال تا میاییم ازشون سوال کنیم بجای اشکال گیری میگن وقتمون داره گرفته میشه..هیچ چیز تو این مملکت سر جای خودش نیست اگر که سرجای خودش بود معلم با شعور و با تربیت باید تو مدارس میبود.

     1. خوش به حال شما معلما داری از تعطیلی و اضافه کاری ۵۰درصد افزایش حرف میزنی ما کارگرای معدن روزی ۱۲ساعت با ۱ساعت استراحت در روز که اونم صرف نهار هستش رو داریم بدون تعطیلی و مرخصی با حقوق ۱,۷۰۰تومان با اون همه سختی کار با اون همه خطر وخستگی ۱۵ درصد افزایش میتونه کجای دردمو چاره کنه منی که ۲۵سالمه موقع ازدواجمه نه پس اندازی میتونم داشته باشم نه چیزی واقعا کارگر بدبخت ترین فرد توی جامعس هیچ کس نیست که ازش حمایت کنه ولی معلم و کارمند حقوق بگیر دولت سالی ۵۰درصد افزایش دارین نمیگم حقتون نیست حقتونه نوش جونتون زحمت میکشین ولی کاش یکم هوای کارگر رو هم داشتن که اینقدر شرمنده ی زن و بچش نشه کاش …

     2. لایک داری به خدا واقعا الان یاد گرفتن تو کلاس با گوشی بازی میکنن تو ساعت مدرسه کلاس تقویتی پولی و اجباری میزارن آخرش بار آموزش دادن به بچه رو ی دوش پدر و مادر هستش چرا که تو کلاس چیزی یاد نمیگیرن

     3. سلام من کارگر فزای سبز هستم هنوز حقوق دی ماهواره نگرفتم وعیدی امسالو

    3. شما حتما خودتون معلم هستید که این حرف رو میزنید..من هم پدر و مادرم معلم هستن و خودم شاغل تو بیمارستان خصوصی ام که طبق قانون کار بمن حقوق میدن..با روزی 8 ساعت کار که برام 6 ساعت و 45 دقیقه محاسبه میکنن در طول ماه فقط دو روز تعطیلم جمعه ها و تعطیلات رو باید بیام بدون اضافه کار بدون تعطیل کاری بدون جمعه کاری….تو این بحران کرونا باید هر روز سرکار باشم حتی تعطیلات عید هم تعطیل نیستم . مرخصی هم میگن که نمیشه بگیری تا بعد از بحران..اونوقت معلمی که یه ماهه تعطیله و عید هم تعطیله نابستون هم تعطیله حقوقش هم سرجاشه تازه 50 درصد هم اضافه کردن..خودم دوتا بچه مدرسه ای دارم مگه این معلما چیکار دارن میکنن..همشون طلبکار .حتی خودشون تربیت درست حرف زدن با دانش اموز و اولیای دانش اموز هم ندارن …تو یه هفته یه ویس میذارن تو کانال تا میاییم ازشون سوال کنیم بجای اشکال گیری میگن وقتمون داره گرفته میشه..هیچ چیز تو این مملکت سر جای خودش نیست اگر که سرجای خودش بود معلم با شعور و با تربیت باید تو مدارس میبود.

     1. با سلام بنظرمن فقط تو ایران حق کارگر زایه میشی یک ما کار کن دوملیوان بگیر ۵۰۰ بده اجاره ۲۰۰ بده آب برق گاز و غیر سالی دوباره میوه بگیر

     2. معلمی جز کارهای سخت هست. حقوقشونم خیلی زیاد نیست. در واقع میشه گفت حقوق هر معلم باید حدود ۵ میلیون باشه.

      البته اینم در نظر داشته باشید که حقوق یک کارگر هم باید حد اقل ۶ میلیون تومان باشه.

      تو این مملکت به همه مردم داره ظلم میشه.
      اما در حال حاضر بیشترین ظلم به کارگران میشه و هیچ پشتیبان و حامی هم ندارن.

     3. والا با این افزایش ها و کساد بازار اکثر بنگاهها مجبور به تعدیل نیرو میشن و خیلیها بی کار میشن چاره نیست.

    4. با وضع فجیع کارگری روبرو نشدی که این حرفو میزنی. معلم لیاقتش بالاس ولی کارگر باید بمیره. من باید با مدرک ارشد از دانشگاه تهران سگ دو بزنم برا یک و پونصد ولی یه معلم با دوروز کار اونهمه حقوق بگیره بازم زبونش دراز باشه!!!!این عدالته جامعه ی ماس

    5. معلم نشسته توی خونش تفریحشم بجاس تابستون و عید تعطیله من توی این وضع کرونا مجبورم برم سرکار.

     1. ن بابا چرا حقوق کارگر رو افزایش بدن اون موقع پول برا اختلاس این بی شرفا نمبمونه

    6. فقط حرف نزنید ی تاریخ همه کارگرا بریم جلو وزارت کار بعد میفهمن حقوق کم یعنی چی فقط اینجوری باید حالیشون کرد

    7. به شماهم خوب اموزش ندادن،داره مقایسه میکنه اونابلهر تعطیلی تطیلن همینکه سه ماه خونن و دارن حقوق میگیرم الان حقوق هرکدومشون کم کم ۵ تومنه،اما من کارگر که هرروز میرم دوتومنه…..عدالت..

    8. فک کردین معلم کیه????یکیه مثل بیشتر افراد جامعه،فقط یک تحصیلکرده ست!!نه بیشتر

   2. ایول دمت گرم …بابا حرف حقیقت کارگر بیچاره تو گرما سرما گرد خاک دود با کلی حرف حدیث ۱۵ درصد واقعا شرم اوره

  3. هیچ غصه ای نخورید کرونا اومده انتقاممون روبگیره، لبیک یا کرونا ، کرونا زنده باد ، یاشاسن کرونا ،هرکی میگه کرونا بده خودش بده ، کرونا زندگیههههههههههههه ،

   1. همه در یه ممکلت زندگی میکنیم اونوقت حقوق کارگر وکارمند اینهمه تفاوت.؟ مگه کارگر آدم نیست که با این حقوق زندگی کنه

    1. واقعا متاسفم برای جامعه ای ک ادعای اسلامی بودن داره ، تورم ۴۰ درصد ولی افزابش حقوق ۱۵ درصد
     آخه کجاش عدالته
     بنده تو اورژانس خصوصی کار میکنم
     در ماه ۳۶۰ ساعت کار میکنم
     حقوق قانون کار و اضاف کار سقف ۵۰ ساعت و ساعتی ۵ هزار ت
     حقوقم ۱۸۷۰ میشه
     بخدا ظلمه از سر و ته همین قانون کار کوفتی هم بزنن
     این همه پول ریختو پاش میشه تو این مملکت
     ینی کارگر بدبخت باید تاوان بده ؟
     زوری هم نداریم ک بخوایم کاری بکنیم

  4. عوضش امنیت داریییییییییییییین دیگه چی میخاین شماااااا . مملکت به این گل و بلبلی به این زیبایی آدم باباسیلش میزنه بیرون از این همه رفاه و امنیت و شادی و درآمد سرشار و پول نفت و ….

  5. ای مردم برید دنباله زندگیتون ،بابا کدوم تورم ، کدوم رکود،کدوم گرونی ، حقوق تون عالیه عالیه، همتون هم تو امنیت ورفاهید ،علی برکت الله

 224. با سلام سال 98 سیصد هزار به حقوق اضافه شد
  فقط صاحب خانه چهارصد هزار گذاشت رو اجاره خونه

 225. من یک کارگر هستم نسبت افزایش کم حقوق اعتراض میکنم همه کارگران باید اعتراض کنند چرا که همین برج حقوق پنجاه درصدی کارمندان بودیم ودیدیم حالا تا ببینیم اقایون چه تصمیمی میگیرن

   1. اخه اون محجوب خودش کارفرماست بایدم طرف کارفرما باشه نمیدونم کی اونو گذاشته نماینده کارگر اون ازمانیست

 226. آخه بی ناموسا آخه این دستمزده علام کردین خیلی خیلی بی غیرتین انشالله خدا توری بذاره تو کاستون که دادشما برسه به اجدادتون که گوربه گورشدن

  1. اقا بخدا حقوق کم میدن سال 99حقوق 2800 بازم کم چجوری زندگی کنیم مسعولین نگاه کنین چجوری داریم بدبخت میشیم

 227. کارگر یعنی برده یعنی بد بخت .تو این مملکت هیچکس به فکر کارگر نیست و همه‌دم از عدل علی (ع) میزنند

  1. خدا وکیلی مگه میشه با ای حقوق و ۲تا بچه زندگی کرد من ۴ماه نتونستم ی اسکوتر به بچه ام بخرم مرگ بهتر از این کارگری است

   1. او اقایی که حقوق کار گر بدبخت ۱۵ درصد اضافه اعلام میکنه یک ماه حقوق خودش و با حقوق کارگر جابجا کنه بعد بگه ۱۵ درصد

 228. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه کارگران زحمت کش و مظلوم در جمهوری اسلامی ایران:
  احتراما به استحضار همه مسئولین فرمایشی دفاع از حقوق کارگران و کارکنان در این کشور که توسط خود وزارت کار و رفاه اجتماعی تعیین میگردند و همه آنها از حقوق و مزایای بسیاری برخوردار هستند نمی توان انتظار دفاع از حقوق ما کارگران و کارکنان مظلوم را در بخش خصوصی و دولتی داشته باشند زیرا در بسیاری از این شرکت‌های خصولتی و خصوصی (مثل شرکت‌های شستا) ، این و زارتخانه وبعضی از نهادهای وابسته به این وزارتخانه که مدعی دفاع ازحقوق ما کارگران مظلوم است،خود این نهادها سهام دار بزرگی هستند که توسط همین امثال ما کارگران مظلوم اداره و نگهداری میشوند که اگر از حقوق کارگران مظلوم دفاع کنند برای آنها بار مالی بحساب می آید و ما نباید انتظار دفاع از حقوق مان را از این نهاد فرمایشی داشته باشیم،و این یک نوع برده داری نوین در جامعه ما است.والا کمتر کسی پیدا نمی‌شود که با این حقوق در نظر گرفته از سوی اینگونه نهادها به کمترین حقوق و آسایش خود دست پیدا کند، و جای تأسف دارد برای تصمیم گیرانی که خود را بعنوان مدافعان حقوق کارگران نامیده اند.و حقوق و دستمزد کارگران مظلوم و زحمت کش را به مسخره گرفته اند.
  به امید روزی که همه حقوق و دستمزد کارگران با عدالت پرداخت شود و حقوق و حرمت این قشر مستضعف و مظلوم عادلانه رعایت شود .
  و من الله التوفیق

  1. با سلام بنده یه پیشنهاد برای مدیران گرامی داشتم و اینکه ما نمیگیم خودتون رو جای ما کارگران بذارید و با این حقوق و دستمزد ببینید میتونین زندگی کنین یا نه .عرض بنده اینه که یک ماه در کنار ما کارگرها و در همسایگی ما زندگی کنین و از نزدیک با چشمهای خودتون درد کارگرها و عدم توازن دخل و خرج رو و همینطور بیماری و خرج مدرسه و دانشگاه فرزندان رو شرمندگی یه پدر پیش خانوادش رو حسرت خریدن دو کیلو گوشت و…. از نزدیک مشاههده کنین و ببینین این قشر مظلوم با چه وضعیتی زندگی میکنن و با چه امیدی باید برن محل کارشون شب تا صبح جون بکنند و تهشم کلی مالیات و بیمه هم از حقوقشون کسر بشه و بعد درصد خیلی ناچیز افزایش حقوق رو در مقابل تورم برای سال آینده کارگر پیشنهاد و تصویب کنین.

   امیدوارم خدا به هممون انصاف و عمر با عزت بده.

  2. همه از سر ناچاری مجبورن با این حقوق کار کنن اگه کار نکنن پول نون خشکم ندارن بخورن خدا به فریاد کسی برسه که بچه بززگم داره باید جهیزیه بخره یا بچشو دانشگاه بفرسته پس یه فکری بحال مردم بکنن

 229. چرابین کارگرمجردومتاهل بدون بچه فرقی نیست کارگرمتاهل خرج زندگیش بیشتره که majid.jahanpor.2017

 230. چرافرقی توحقوق کارگرمجردومتاهل بدون بچه نیست کارگرمتاهل خرج زندگیش بیشتره که البته کلااین حقوق جواب ده روزم نمیده majid.jahanpor.2017

 231. سلام ، حقوق ها رو زیاد میکنن از یه طرف بیمه و مالیات رو زیاد میکنن و از اون حقوقی که زیاد شده چیزی دست آدم رو نمیگیره و کلی باید پول کرایه ماشین و لباس و کرایه خونه و دکتر داد بعضی از عزیزان نوشتن که خرج و مخارج فرد متاهل بیشتره در صورتیکه هیچ کسی توی زندگی هیچ کسی نیس من خودم بعنوان یه دختر مجرد خودم تنها کار میکنم و خرج خودم رو خودم میدم و اصلا برام پولی نمیمونه الان خیلی از دخترای مجرد کمک خرج خودشون و خانواده شون هستن و توی این شرایط اقتصادی همه افراد خانواده هم کار کنن بازم خرج و مخارج کم میاد الانم که همه شرکت ها حقوق ها رو سر وقت نمیدن با دو سه ماه تاخیر هر چه قدر دوست دارن میدن و بقیه رو نگه میدارن من خودم به عنوان یه دختر مجرد خیلی آرزوها دارم ولی با این حقوق ها نمیشه حتی یه دست لباس در حد متوسط خرید من خودم با هزار بدبختی درس خوندم و برای مدرکی که گرفتم ارزش قایل نیستن الان یه فرد سیکل حقوقش از من که سواد دارم بیشتره همه جا تبعیض میزارن .

 232. سلام
  من همسر تو پمپ بنزین کار میکنه فقط یه حقوق پایه بهشون میدن نه حق مسکن نه حق خوار بار نه عیدی نه پاداش هیچ مزایایی بهش نمیدن الان چند ماه عقد کردیم نمیتونیم بریم سرخونه زندگیمون دلشون خوشه وام ازدواج دادن باید ماهی یک میلیون ۱۰۰هزارتومان پرداخت کنیم واقعا دیگه چیزی نمیمونه بخواهی زندگی کرد

 233. واقعا دولتمردان که حقوقهای نجومی میگیرن بایدم اینجور مزخرف درباره افزایش 15درصدی حقوق کارگران نظربدن از قدیم گفتن سیر را از گرسنه خبر نیست

 234. سلام و عرض ادب.
  خواهش میکنم در کنار حقوق کارگران از طریق سبدهای معیشتی حمایت کنید و اصلاً انتظار ندارم سبدهای معیشتی بلاعوض باشه استدعا دارم هر سه ماه یک سبد معیشتی شامل برنج و گوشت و روغن و اقلام خوراکی و بهداشتی را در یک پک جاگذاری کنید و به قیمت دولتی که خودتان تهیه کرده اید و دلال در آن نقشی ندارد و قیمتهاش مناسب است از طریق شرکتهای تعاونی کارگران در اختیار آنها قرار دهید تا از این طریق حداقل اقلام ارزان تر به دست کارگران برسد.خواهش میکنم از مسئولین به فکر این قشر مظلوم و زحمت کش باشید این مردم عاشق کشور و مملکت و نظام و انقلاب و رهبر خودشان هستند تورو خدا دلسردشان نکنید.

 235. از این ور حقوق میره بالا از یه طرف هم صابخونه میخاره میگه هرچی اضافه کردن یه چیزی بذار روش بده به من کاش خودشون یه روز مستاجر شن ببین چه خبره

  1. واقعا تاسف‌آوره
   یکبار درطول سال افزایش حقوق برای کارگر بدبخت انجام میشه الان مارو با ۱۵درصد اهلی میکنن؛ از اون‌ور درطول سال ۳۶۵ بار افزایش قیمت اقلام مصرفی رو باید تحمل کنیم
   آخه چجور…
   به وللاه مقدمه فساد فحشا … همش برمیگرده به این بی‌ملاحظگی دولت؛ به این بی‌وجدانی دست‌اندرکاران و بی‌دینیِ مسئولین
   آخه چرا…

 236. خب یه دفعه بگید کار از گشنگی بمیرم قشر کار رو به مسخره گرفتن مایم که چرخ این مملکت رو می چرخونیم وسهمون از همه کمتر انگار میخوان صدقه بدن

  1. سلام
   واقعا خجالت دارد وقتی کسانی که حقوق بالا می گیرند می خواهند برای ما کارگر ها زحمتکش تصمیم بگیرند باید این فکر کنند که یک ماه با حقوق کارگر زندگی کنند ، ببینند خودشان می توانند زندگی را بگردانند
   بچه های ما تا چه زمان حسرت نیازهایشان را باید بخورند .
   من دیگر طاقت خجالت زن و بچه را ندارم

 237. سلام .من یک خانواده سه نفره هستیم دیگه کم آوردم باین وضیعت من نمیدونم کسی که تعین دستمزد میکنه خودش بااین حقوق زندگی می کنه دارند به کارگر واقعا حقوق میدن والا همش شرمندهایم .خدا رحم کنه

 238. سلام ماکارگران باید بمیریم اگه کل کارگران کشور یک صدا یک ماه تعطیل کنند و کار نکنند دولت خودش حقوق مارو تسویب می کنه نه نماینده کار فرما که الان داره فرار می کنه و کرونا را بهانه می کنه

 239. خودشون رو مسخره کردن. شکم خودشان را با حلال و حرام پر کرده اند و از قشر ضعیف خبر ندارند .
  مرده شور این دولت را ببرم که مملکت را به گند کشید .
  ضعیف ضعیف تر شد و غنی غنی تر .
  خاک عالم بر سر شما

 240. سلام‌شمارادبقران09358161763به خاطر خدا این‌شماره منه‌زنگ‌بزنید کمک‌مالی نیاز دارم

 241. سلام‌شماره بقران5859831057112640این شماره‌ک من است شده‌صدقه هاتون‌را‌بریزیذ‌مجید‌اسدی‌تورا‌خدا

  1. اون ۱۵ ￶￵￶￵.۲۰دصد اضافه نکنید مسخره است نظرتون چیه ۵۰درصد کسر کنید به جاش خیلی خوب میشه اینطوری گیر اوردن مردم بدبختو واقعا متاسفم برای خودم

 242. با سلام لطفا حقوق کارگر یا همون ضعیفترین قشر جامه رو بر حسب تورم و اجاره خونه و سبد معیشتی در نظر بگیرید که حداقل مرد کارگر زیر هفت ملیون یعنی ظلم به طبقه قشر کارگر و اختلاف طبقاطی و فساد جامعه یک تالار دار درآمد روزانه صد ملیون و هفتاد در صد سود خالص اما آشپزی که با 20سال سابقه کار باید چهار ملیون بگیره در صورتی که بیمه مزایا عیدی و سنوات هم با هزار حیله و کلک از زیرش در میارن من 20سال کار کردم کمتر از ده سال بیمه دارم کی میخواد جواب بده این یعنی ظلم به قشر کارگر هیچ کس هم جوابگو نیست چون کار فرما و دولت دزد و شریک قافله هستن تو این چهل سال که اینطوری بوده

 243. من چطور با سه بچه با این حقوق سر کنم درحالی که یکی شون رو خوب نمی تونم اداره کنم چون رهن خونه ندارم ۷۰۰ هزار هم باید کرایه بدم به قرآن یکی از این مسئولین رو یه روز جای ما بگذارن خودکشی میکنه ولی ما دیگه پوست کافت شدیم تو رو خدا به داد این کارگرهای بدبخت برسید

  1. سلام من کارگر شهرداری دراهواز منطقه ۵ ناحیه ۲ پیمانکارمون یک ادم دوزد عوضی توی روز روشن حق کارگر می خوره نه حقوقی درست حسابی می ده نه پاداش وعیدی نه بیمه در می کنه الان ۴ ماه حقوق نداده توی این وضع مملکت کجابریم شکایت کنیم همشون دوزدن از اداره کار بگیر تامهدسین خدمات شهری به خدا دوزدی علنی می کنند

 244. با سلام دوستان کو گوش شنوا کجاست یک مسئول و نماینده کارگر دلسوز تنها منافع خود رو میبینن امیدی هم به این مسئولین نیست یه افزایش حقوق در روزهای آخر سال جایی برای بحث نداره فقط چیزی که مشخص هست روز به روز زندگی سخت تر و قشر کارگر ضعیف تر خسته شدم … با چه امیدی و چه درآمدی نمیدونم تا کجا میتونم ادامه بدم….. فقط میگم خدایا شکرت

 245. آخه 15 درصدچیه دوماه ازسال نگذشته قیمت همه چی 200درصدافزایش پیدامیکنه.میدونین یکبارباید این مسولین بی کفایت رو پایین کشیدماکه سوختیم حداقل فرزندانمون درآینده راحتترزندگی کنن. ازقدیم گفتن خلایق هرچه لایق تقصیرخودمونه

 246. باسلام ودرودخدابرشما خواستم بدانم این مسئولین که دلسوزمردم.نیستن آیانمیدانند که این کارگر بااین حقوق درماه چجوری باید زندگی خودرابسازد آیااجاره خانه پول دکتریاهرچیزدیگری که.فشاربرکارگرهست رانمی بینند پس چرامزدکادگررابه ۷۰ یا۸۰.درصد نمی کنند

  1. لعنت خدا بر تمام مسئولین کشور انشالله که نسلشون برداشته بشه آخه مگه میشه از اوضاع کشورت بیخبر باشی بعد رگ غیرتت برنخوره که مردمی که همیشه کمک حال کشور بودن توچه فلاکتی دارن زنده میمونن چون زندگی کردن کو ایران آرزو شده بابا چرا اینجوری هستید واقعا هرمدیر به هر استان بره هزینه های سرسام آور داره واگر نه هیچ سودی جز ضرر نداره یکم مرد باشید مردمی که شما رابه اینجا کشوندن ونگهتون داشتن جبران کنید

  2. این همه نگرانی شما درست ولی کارگشا نیست باید همه دست به دست هم با یک هشتک یا کانالی ک فقط کارگران باشند عضو بشند تا همه متفق القول یک تصمیم مشترک در سراسر کشور گرفته بشه تا یک نتیجه واحد داشته باشه.وگرنه این کامنت گذاشتنا همش کشکه

  1. هیچ فایده ای ندارد این اعترازات وکامنت ها هیچ دردی را دوا نمی کند فقط خدا یک انسان واقعی را بفرستد تا ما را نجات دهد این مسئولین که زندگی ما را به بازی گرفتند این همه استرس وفشار تا کی من که تا حالا خنده کارگرا را ندیدم همیشه توی فکر بد بختی هاشون هستند خدا از باعث وبانیش نگذره ما منتظر می مانیم تا خدا به دادمون برسد چون زورمون نمی رسد تواین مملکت هر کس با زور خودش زندگی می کنه عدالت وجود نداره هر کی هر چقدر زورش رسید میکنه میبره میخوره بدبخت کارگر ها که زوری ندارن زور بالا سرشون هست ومجبورن تحمل کنن

   1. پس برین خداتونو شکرکنین که این ویروس اومده عدالت رو برقرار کنه بعداز گذرزمان خیلی چیزهارو میفهمید، عشق من کرونا ،کرونا زنده باد.

   2. هیچ اانسانی وپیامبری نمیتونه عدالت روبرقرار کنه ،بیخود منتظر کسی نباشید ، فقط منتظر قیامت باشید تاخداوند اون روز حکم کنه ، عدالت نام خداست وخداوند بهترین عادل.

    1. همین امثال شماهان که ما رو بدبخت کردین وگرنه خدا زندگی داده باید زندگی کرد نه اینکه بذاریم اینا بخورن و ما بمیریم اونم با درد بعد خدا انتقام بگیره ،از قدیک گفتن حق گرفتنی است ن دادنی

     1. چون راهه دیگه ای نیست ، یا مرگ یا زندگی باذلت. انشالله شهاب سنگه به حق قران کریم بخوره زمین هممون رو منقرض کنه ،یه بار هم شده خشک وتر باهم برن .

 247. سلام حقوق رو افزایش میدن ولی از این طرف هزینه هارو نگاه کنید اجاره خونه,گرونی مواد غذایی,بیمه,مالیات و غیره این حقوق اصلا جوابگوی معیشت یک مجردم هم نیست تا اینکه برسه به اوناهایی که دارای چند فرزندن ,واقعا به کارگر ظلم میشه

 248. چقد بابات میگفت درس بخون….!!!!!!!!!!!! گوش نمیکردی میرفتی بازیگوشی…حالا اینم نتیجش! خر حمالی .فکر از ما …مزدش ماله مهندس های بیسواد!!!!!!!!

  1. ای خاک بر سر من که حرف بابام را گوش کردم!!!!! که یعنی الان بگن مهندس. ای خاااااک
   ای کاش از اول رفته دلالی، دزدی، اختلاس گری چیزی شده بودم
   ای خااااک بر سر من

   مسئول محترم سایت کامنت را تو را به خدا تائید کنید