بازارگردی

تجربه خرید و شکم گردی در مجتمع کردستان سنندج

فهرست مطالب

مجتمع تجاری کردستان یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید سنندج است. شما می‌توانید با رفتن به این مجتمع خرید، گشت‌وگذار و کارهایی مانند تعمیرات و پروژه‌های دانشجویی و… را همزمان انجام دهید و درنهایت ضمن پیش بردن همه کارها و خریدهای خود کافی‌شاپ و فست‌فودی‌های آن را امتحان کنید. اگر شما هم دوست دارید با این مجتمع کامل از امکانات آشنا شوید، با من در این مطلب از نابرو همراه باشید تا شانه به شانه در مجتمع تجاری کردستان که یکی از دیدنی‌های سنندج است، با هم قدم بزنیم.

مجتمع کردستان سنندج

ورودی مجتمع کردستان

مجتمع کردستان سه ورودی اصلی دارد که هر سه‌ آن‌ها در پیاده‌روی خیابان پاسداران قرار دارند. این پیاده‌رو به دو بخش کنار هم تقسیم شده است. قسمتی از آن جزئی از مجتمع کردستان و مغازه‌های آن است و قسمت دیگر پیاده‌رویی است که جداست. اما هردو پیاده‌رو کمابیش به یک اندازه شلوغ هستند.

مجتمع کردستان سنندج

کافه و فست فود

وقتی از پیاده‌روی روبه‌روی مجتمع عبور می‌کنید، زرق‌وبرق کافه‌ها و فست‌فودی‌های چسبیده‌به‌هم با بوی قهوه، سیب‌زمینی سرخ‌شده و ذرت مکزیکی که فضای آنجا را در بر گرفته، اولین چیزهایی هستند که شما را دعوت به ماندن می‌کنند.


برای اهل کتاب، کتاب‌فروشی کتاب شهر می‌تواند گزینه قابل‌توجهی باشد. می‌توان گفت این کتاب‌فروشی دنیایی جدا از کل مجتمع دارد.

چندین کافه، خانه سیب‌زمینی، پیتزا و ساندویچ و… در بخش بیرونی مجتمع قرار گرفته‌اند و جذابیت خاصی به خود مجتمع و خیابان داده‌اند. اغلب کافه‌ها نیز دو ورودی دارند که یکی از آن‌ها همان ورودی اصلی است و دیگری داخل مجتمع قرار دارد. با کمی گشتن در این بخش می‌توانید محلی مناسب برای صرف نوشیدنی‌ و خوراکی یا استراحت پیدا کنید.

جاذبه های مجتمع کردستان سنندج

مغازه‌ها

مغازه‌های بیرونی که شامل کیف و کفش، لباس، لوازم آرایشی و فروش قهوه می‌شود، زیاد نیستند و به همین دلیل کنار کافه‌ها و فست‌فودی‌های آنجا زیاد به چشم نمی‌آیند. کل مغازه‌ها، کافه‌ها و فست‌فود‌ی‌ها در یک راستا و بین اولین ورودی تا آخرین ورودی قرار دارند.

داخل مجتمع کردستان

داخل مجتمع دیگر خبری از کافه و فست‌فود و مغازه‌های کیف و کفش به اندازه بیرون آن نیست. در این قسمت بیشتر خدمات دانشجویی مثل کپی و کتاب و…، خرید و فروش لپ‌تاپ و موبایل و تعمیرات آن‌ها، کالای ورزشی، لوازم حرفه‌ای موسیقی و کنار آن‌ها دفتر چندین شرکت مختلف و رستوران غروب با غذاهای ایرانی باکیفیت در طبقه دوم این مجتمع قرار دارد.

مجتمع کردستان سنندج

معماری مجتمع کردستان

اولین ورودی مجتمع از چندین ستون تشکیل شده و پیاده‌روی مجتمع هم سلسه‌ای از چندین ستون است. ورودی دوم هم یک ورودی قوس‌مانند است که جلوی آن کمی فضای سبز طراحی شده تا نمای زیباتری ایجاد شود. معماری داخلی مجتمع ساده است، اما متناسب با کاربری مورد استفاده مجتمع ساخته شده است.

ورودی پاساژ

کتاب‌فروشی

چندین کتاب‌فروشی داخل مجتمع تجاری کردستان وجود دارد که این مجتمع را به اولین منبع کتاب و جزوه دانشجویی در سنندج تبدیل کرده است.

مهم‌ترین کتاب‌فروشی این مجتمع برای خرید کتاب‌های دانشجویی، کتاب‌فروشی چیستاست و کتاب‌فروشی کتاب شهر برای کتاب‌های غیردرسی انتخاب خوبی خواهد بود.

مجتمع کردستان سنندج

کتاب شهر در مجتمع کردستان

برای اهل کتاب، کتاب‌فروشی کتاب شهر می‌تواند گزینه قابل‌توجهی باشد. می‌توان گفت این کتاب‌فروشی دنیایی جدا از کل مجتمع دارد.

با ورود به کتاب‌فروشی به‌خوبی می‌توان تفاوت را دید. از پله‌ها که بالا می‌روید، نظم کتاب‌فروشی به‌خوبی خودش را نشان می‌دهد و نسبت‌به مساحت کم آن، همه‌چیز به‌خوبی کنار هم قرار گرفته و کمبود خاصی حس نمی‌شود. اگر از پله‌ها به طبقه دوم آن بروید، با گذر از تابلوی زیبای کنار پله‌ها، با انبوهی از کتاب‌ها در آن طبقه نیز روبه‌رو می‌شوید.

لابه‌لای کتاب‌ها پنجره‌های کوچکی تعبیه شده که با نگاه کردن به آن‌ها خیابان‌های اطراف را می‌توان دید. این پنجره‌های کوچک همان حسی را ایجاد می‌کنند که کتاب‌ها ایجاد می‌کنند، یعنی رفتن به مکانی یا قرار گرفتن در حالتی که با خواندن کتاب برای ما دست می‌د‌هد.

کتابفروشی با چیدمان زیبا

سخن پایانی

اگر قصد سفر به سنندج را دارید یا در آنجا زندگی می‌کنید، با کمی بازارگردی متوجه می‌شوید اجتناب از رفتن به مجتمع کردستان کار آسانی نیست؛ زیرا با شروع بازارگردی، باتوجه‌به موقعیت این مجتمع، خودتان را جایی در نزدیکی آن پیدا می‌کنید.

فضای داخلی پاساژ

راه‌های دسترسی به مجتمع کردستان

برای رفتن به مجتمع کردستان از همه‌جا می‌توانید سوار تاکسی یا اتوبوس شوید، چون در مسیر میدان اقبال، یعنی مرکز شهر، قرار دارد.

کمی بالاتر از سه‌راه ادب، مجتمع تجاری کردستان در راستای خیابان پاسداران عرض اندام کرده است و تا نزدیک میدان شهرداری ‌(سنه‌دژ سابق) ادامه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن