فرهنگ و هنر

باغ علم کودک در باغ کتاب تهران برای پرورش خلاقیت کودک

فهرست مطالب

باغ علم کودک از محیط‌های آموزشی مجموعه باغ کتاب تهران به شمار می‌آید و در  تابستان سال 1396 تاسیس شده است. باغ کتاب در واقع یکی از بزرگترین مجموعه‌های کتاب و سرگرمی علمی کشور محسوب می‌شود و در عباس آباد تهران قرار دارد.

مجموعه باغ علم کودک برای استفاده کودکان و دانش‌آموزان با رده سنی 6 تا 13 سال طراحی و راه‌اندازی شد تا محیطی آموزشی و مفرح بر پایه علم برای این کودکان فراهم شود.

در این محیط آموزشی امکانات ویژه‌ای برای کودکان وجود دارد و آن‌طور که من دیدم برای هر نوبت حدود 27 نفر از مراجعه‌کنندگان به مدت 2 ساعت می‌توانند از امکانات مجموعه استفاده و تفریح‌های آموزشی را تجربه کنند. بعد از خواندن این مقاله، می‌توانید به این محیط ایده‌آل و هیجان‌انگیز آموزشی مبتنی بر علم و سرگرمی مراجعه کنید.باغ علم کودک در باغ کتاب تهران

کاربری این مجموعه در واقع به سرگرمی‌های علمی، آموزشی و تفریحی مرتبط است و تور علمی به همراه مربی با‌تجربه برگزار می‌شود. در این مقاله می‌خواهم باغ علم کودک (LG) از مکان های دیدنی تهران را به شما معرفی کنم؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنم تا انتهای این مقاله همراه من بمانید.

باغ علم کودک در مجموعه باغ کتاب

همانطور که از نام این مجموعه برمی‌آید، امکانات آن هم برای کودکان و دانش‌آموزان در نظر گرفته شده، ولی والدین و بزرگسالان هم به عنوان همراه، می‌توانند به این محیط بروند. وقتی تصمیم گرفتم به بازدید از مجموعه باغ کتاب تهران بروم، تصور چنین مجموعه بی‌نظیری را نمی‌کردم. کنار تمام امکانات باغ کتاب، محیطی به نام «باغ علم و کودک» در نظر گرفته شده تا بچه‌های 6 تا 13 سال بتوانند کنار بازی و سرگرمی به فراگیری علم و دانش بپردازند؛ بنابراین اگر فرزندی با این محدوده سنی دارید، توصیه می‌کنم تور علمی این مجموعه را هرگز از دست ندهید.

باغ علم کودک در باغ کتاب تهران

باغ علم و کودک مجموعه باغ کتاب تهران در طبقه اول بلوک C قرار گرفته است و می‌توانید با پرداخت هزینه ورودی از این تور علمی در کنار کودکتان به مدت 2 ساعت استفاده کنید.

تور علمی باغ علم کودک

بلوک C مجموعه باغ کتاب از پرطرفدارترین و شلوغ‌ترین مکان‌های این مرکز به شمار می‌آید و بخش باغ علم و کودک این مجموعه طرفداران خاص خود را دارد.


همچنین اگر بخواهید به صورت عادی بلیط ورود به باغ علم کودک را تهیه کنید، باید مبلغ 40 هزار تومان را برای هر کودک و 20 هزار تومان برای همراه پرداخت کنید.

وقتی به این محیط آموزشی و تفریحی کودکان رفتم، بسیار شگفت‌زده شدم. تور علمی باغ علم کودک هر روزه از ساعت 9 صبح تا 21 شب، شرایط را برای بازدید 27 نفر در هر نوبت به همراه بکی از والدین کودکان به عنوان همراه فراهم می‌کند.

مهم‌ترین نقطه قوت که در باغ علم کودک دیدم، شیوه آموزش علم بر پایه سرگرمی‌های علمی و تفریحی است و شامل 4 بخش به نام‌های داستان بدن، داستان شهر، داستان خانه و داستان زمین می‌شود. در هر یک از این بخش‌ها کودکان به انجام چند فعالیت علمی مرتبط با موضوع می‌پردازند.

جاذبه های باغ علم کودک

در این تور علمی راهنماهای آموزش‌دیده‌ای وجود دارند و قسمت‌های مختلف را به شما معرفی می‌کنند. آن‌گونه که مسئولین مجموعه گفتند، زبان تور علمی این مجموعه فارسی است؛ اما شما می‌توانید در صورت نیاز یکی از زبان‌های انگلیسی، فرانسوی یا عربی را انتخاب کنید.

مجموعه باغ کتاب محیط جذاب و وسیعی است که برای عاشقان کتاب و علم گزینه مناسبی به شمار می‌آید و در کنار امکانات آموزشی، شما می‌توانید از امکانات متنوعی چون سرگرمی، کافه و رستوران برای یک تفریح و گردش شاد و مفرح استفاده کنید. در ادامه می‌خواهم 4 بخش اصلی تور علمی باغ علم و کودک مجموعه باغ کتاب تهران را به شما معرفی کنم تا در کنار تفریح و سرگرمی، کودکتان به شیوه نوین مطالب علمی را با هیجان آموزش ببینند.

آشنایی با بخش‌های تور علمی باغ علم کودک

همانطور که گفتم، وقتی وارد محیط باغ علم کودک (LG) می‌شوید، با 4 بخش اصلی داستان بدن، داستان شهر، داستان خانه و داستان زمین مواجه می‌شوید که راهنمای تور هر قسمت را به صورت ساده و روان توضیح می‌دهد.

باغ علم کودک

بچه‌ها چند فعالیت علمی مرتبط با آن بخش را انجام می‌دهند و سپس هر کودکی آزادانه به بخش‌های مختلف و دستگاه‌های موجود، سری می‌زند تا آن‌ها را امتحان کند. در واقع چیزی که من در هر بخش از این محیط آموزشی تفریحی دیدم، شامل موارد زیر است:

1.   بخش داستان بدن

به نظر من، یکی از جذاب‌ترین بخش‌های باغ علم کودک، بخش داستان بدن است که در آن به موضوعاتی چون سلول‌های بدن، دی‌ان‌‌اِی، مقابله ویروس با گلبول‌های سفید و صداهای اندام مختلف بدن پرداخته می‌شود و بچه‌ها با ساختار کلی بدن انسان آشنا خواهند شد. هیجان‌انگیزترین امکان در این بخش، این است که کودکان می‌توانند صورت خود را اگر در قاره‌ای دیگر به دنیا می‌آمدند، ببینند و این یکی از مهیج‌ترین امکانات باغ علم کودک محسوب می‌شود.

باغ علم کودک در باغ کتاب تهران

2.   بخش داستان خانه

در قسمت داستان خانه، بچه‌ها با وسایل و تجهیزات الکترونیکی منزل مانند تلویزیون، یخچال و … آشنا می‌شوند.

3.   بخش داستان شهر

در قسمت داستان شهر باغ علم کودک، کودکان با انرژی‌های پاک به طور کامل آشنا می‌شوند تا تصور خوبی از عوامل آلودگی‌های محیطی پیدا کنند.

4.    بخش داستان زمین

زمین و مسأله گرمایش جهانی که مورد بحث بسیاری از دانشمندان جهان است از دیگر موضوعاتی محسوب می‌شود که در بخش داستان زمین باغ علم و کودک به آن پرداخته می‌شود تا بچه‌ها با راهکارهای سبز مقابله با پدیده گرمایش جهانی بیشتر آشنا شوند.

دیدنی های باغ علم کودک

در انتهای این تورعلمی و سفر هیجان‌انگیز، انیمیشن سه بعدی با موضوع سفر به فضا به نمایش گذاشته شد. تماشای این انیمیشن سه بعدی مهیج به خوبی حس سفر در دنیای تکنولوژی را به شما القا می‌کند.

امکانات باغ علم کودک

در این بخش با امکانات متنوعی مواجه نمی‌شوید، ولی همان تعداد کم هم بیشتر از یک ساعت وقت می‌خواهند تا بتوانید از آن‌ها بازدید کنید. از جمله امکانات باغ علم کودک، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • با ورود به این مجموعه می‌توانید نقاشی چهره خود و فرزندتان را توسط ربات نقاش این مجموعه دریافت کنید که بی شک نقاشی بسیار جذاب و دیدنی از چهره شما برای یادگاری از این مجموعه محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که برای دریافت نقاشی چهره، باید هزینه 10 هزار تومانی پرداخت کنید و این موضوع در حدود 5 دقیقه طول می‌کشد.

باغ علم کودک در باغ کتاب تهران

  • می‌توانید از فروشگاه این مجموعه محصولات علمی، خریداری کنید. در این فروشگاه انواع محصولات علمی برای فروش، قرار داده شده‌اند.
  • از دیگر امکانات باغ علم کودک، باید فروشگاه کتاب را معرفی کرد. اگر شما هم مثل من به کتاب و کتاب‌خوانی علاقه‌مند هستید، توصیه می‌کنم از این فروشگاه کتاب به صورت رایگان، بازدید کنید و در صورت تمایل کتاب مورد نظر خود را خریداری کنید.

باغ علم کودک در باغ کتاب تهران

شرایط استفاده از باغ علم کودک

اگر از اهالی کتاب و کتاب‌خوانی، پدیده‌های جذاب علمی، تفریح و سرگرمی هستید، بدون شک به باغ علم کودک مجموعه باغ کتاب، سری زده‌اید یا اگر تا به حال نرفته‌اید، توصیه می‌کنم این دنیای شگفت‌انگیز علم را از دست ندهید و مانند من این محیط ایده‌آل و شگفت‌انگیز را تجربه کنید.

این محیط همه روزه از ساعت حدود 9 صبح تا 21 شب آماده ارائه تورهای علمی است و هر تور به 2 ساعت زمان نیاز دارد. برای استفاده از باغ علم و کودک، می‌توانید به صورت رزرو عادی، رزرو گروهی و رزرو مدارس بلیط تور را خریداری کنید.

جاذبه های باغ علم کودک

در هر نوبت تور علمی هر جنسیتی می‌تواند شرکت کند و ظرفیت کلی برای هر نوبت 27 نفر است. آن‌گونه که مسئولان فروش بلیط گفته‌اند، قیمت بلیط ورودی برای هر دانش‌آموز با تخفیف در سال 1398 برای مدارس دولتی 20 هزارتومان و برای مدارس غیردولتی 25 هزارتومان در نظر گرفته شده است.

همچنین اگر بخواهید به صورت عادی بلیط ورود به باغ علم کودک را تهیه کنید، باید مبلغ 40 هزار تومان را برای هر کودک و 20 هزار تومان برای همراه پرداخت کنید. شما می‌توانید برای راحتی بیشتر به سایت رزرو بلیط باغ کتاب به آدرس reserve.bagheketab.ir مراجعه کنید یا با باغ علم و کودک به شماره 96045770-021 تماس بگیرید.

باغ علم کودک

چگونه به مجموعه باغ کتاب تهران بروید؟

اگر قرار است اولین بار به مجموعه باغ کتاب تهران بروید، بهتر است آدرس کامل این مجموعه را بدانید. من هم اولین باری که تصمیم گرفتم از این مجموعه دیدنی و جذاب بازدید کنم، آدرس کامل را از سایت اصلی مجموعه باغ کتاب، دریافت کردم.

اگر می‌خواهید بازدید هیجان‌انگیز و مهیج از باغ علم کودک این مجموعه را تجربه کنید، باید مسیر میدان ونک، بزرگراه حقانی، مسیر غرب به شرق، بعد از تقاطع بزرگراه شهید مدرس، خروجی کتابخانه ملی را طی کنید تا به مجموعه باغ کتاب تهران برسید.

باغ علم کودک در باغ کتاب تهران

در آخر

بدون شک رفتن به مجموعه باغ کتاب تهران، برای اهالی کتاب و کتاب‌خوانی در کنار علاقه‌مندان به تفریح و سرگرمی گزینه مناسبی محسوب می‌شود. تجربه شخصی من در بازدید از مجموعه باغ کتاب و باغ علم کودک این مجموعه ‌این است که شما می‌توانید ساعات مفرح و شادی را همراه با بار علمی آموزشی بالا در این مجموعه سپری کنید. اگر کودک درونتان مانند من هنوز در کارتون‌های تخیلی دوران بچگی می‌چرخد، توصیه می‌کنم به همراه کودکتان از باغ علم کودک بازدید کنید و از تماشای انیمیشن سه بعدی، حس سفر هیجان‌انگیز به فضا را تجربه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن