فرهنگ و هنر

کتاب ‌الهیه‌ تهران؛ جزیره‌ لاکچری کتاب‌ها و محصولات فرهنگی

فهرست مطالب

مجموعه‌ کتاب ‌الهیه با وسعتی درحدود ۱۳۰۰ مترمربع، یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین مراکز فرهنگی‌ هنری در قلب خیابان فرشته‌ تهران بوده که با هدف ارائه‌ خدمات و عرضه‌ محصولات فرهنگی متنوع، دایر شده است. این مجموعه علاوه‌بر عرضه‌ بیش‌از 20 هزار عنوان کتاب با موضوعات و سطوح متنوع، محصولاتی دیگر در زمینه‌های: خانه‌ کودک، کتاب‌های اورجینال، آلبوم‌های موسیقی، نوشت‌افزار، اسباب‌بازی و بازی‌های فکری، لوازم دکوری، گل و گیاه، صنایع دستی و بسیاری از محصولات باکیفیت دیگر را در مجموعه‌ خود داراست. در ادامه‌ این مطلب از نابرو، با ما همراه باشید تا با این محیط رنگارنگ و هیجان‌انگیز بیشتر آشنا شویم.

پیدایش کتاب ‌الهیه

تاریخچه‌ مالک زمین کتاب ‌الهیه به فخرالملوک و پس ‌از وی به فرزند محمدعلی فروغی بازمی‌گردد. سال‌ها بعد، در سال ۱۳۴۲ این زمین توسط حسین رشاد، مالک کارخانجات ایران‌گرام خریداری و ساختمان کنونی ساخته می‌شود. طراحی زیبای فضای داخلی نیز توسط یک خانم فرانسوی به‌نام «مادام کوکو» انجام شده است. آقای رشاد از این تاریخ تا سال ۱۳۷۶ همراه‌بخانواده در این خانه‌باغ زیبا سکونت داشتند. سپس به‌دلیل مهاجرت مجبور به فروش این خانه‌باغ به مالک بعدی شدند.

مجموعه کتاب الهیه

بیست سال پس‌از آن تاریخ، مجموعه‌ کتاب ‌الهیه مدت‌ها در کوچه‌باغ‌های منطقه‌ الهیه ‌دنبال فضایی منحصربه‌فرد بود. فضایی که در قالب یک مجموعه‌ تماشایی و یک محیط‌فرهنگی، برای استفاده‌ همراه‌هان همیشگی کتاب، لوازم فرهنگی، کافه‌بازها و… باشد. پس‌از جست‌وجو و پرسه‌های فراوان سرانجام در سال ۱۳۹۷ این مکان خریداری شد.

معرفی بخش‌های متنوع کتاب ‌الهیه

مجموعه‌ کتاب از جاهای دیدنی تهران از بخش‌های متنوع و وسیعی تشکیل شده است. در بخش فروشگاهی کتاب، در قسمت کتاب «بزرگسال» بیش‌از 12 هزار عنوان کتاب در مباحث روان‌شناسی، علوم‌اجتماعی، فلسفه، ادبیات‌ جهان، ادبیات ‌ایران، رمان ‌ایرانی، هنر ایران ‌و جهان، اقتصاد، انگیزشی و تاریخی قرار گرفته است. در قسمت کتاب «کودک‌ونوجوان» نیز بیش‌از ۳۰۰۰ عنوان کتاب مانند کتاب‌های آموزشی کودک، خلاقیت‌، نقاشی و… مناسب برای همه رده‌های سنی، قرار گرفته است.

مجموعه کتاب الهیه

در قسمت کتاب «اورجینال» بیش ‌از ۵۰۰ عنوان کتاب در زمینه‌های هنر، سینما، عکس، معماری، داستان و ادبیات‌ جهان و عناوین دیگری از معتبرترین انتشارات جهان به‌چشم می‌خورد‌. قسمت‌های دیگری مانند کتاب‌ «آموزش زبان انگلیسی»، کتاب‌های «نفیس» مانند قرآن‌کریم، کتاب‌های شعارای بزرگ، و کتاب‌های «موسیقی» که علاوه‌بر انواع آلبوم‌ها و مجموعه‌های موسیقی در بسته‌هایی جذاب، انواع کتاب‌های آموزش موسیقی و آموزش سازها را می‌توان در درون آن یافت، قرار گرفته است.

در بخش «نوشت افزار» مجموعه کتاب ‌الهیه تنوع بسیار بالایی از ادوات نوشتاری و زیرمجموعه‌های آن قرار دارد. دفترهای یادداشت، انواع خودکار و مدادرنگی تا انواع نوشت‌افزارهای تخصصی، هنری و همچنین محصولات متنوع از معتبرترین برندهای خارجی و داخلی در آن دیده می‌شود.

مجموعه کتاب الهیه

در بخش «اسباب‌بازی» جدیدترین و باکیفیت‌ترین اسباب‌بازی‌های روز دنیا با برندهای مطرح جهانی در رده‌های سنی مختلف قرار گرفته است. همچنین بخشی به بازی‌های هیجان‌انگیز و متنوع برای افراد بزرگسال نیز اختصاص داده شده است.

بخش دیگری از کتاب ‌الهیه نیز به‌نام بخش «پازل‌ها» وجود دارد که می‌توان در آن انواع و اقسام پازل‌های اورجینال در قطعات و ابعاد متنوع را دید. پازل‌های فلزی سه‌بعدی با درجه‌ سختی مختلف از جنس استیل هم قرار دارد که سبک و نشکن هستند و داخل آن‌ها ابزار لازم و حرفه‌ای ساخت پازل وجود دارد.

مجموعه کتاب الهیه

خانه کودک کتاب ‌الهیه

بخش «خانه‌ کودک» بخش دیگری از مجموعه است که برای نگهداری کودکان درنظر گرفته شده است. این بخش با بازی، نقاشی و کتاب‌خوانی برای کودکان همراه بوده و والدین می‌توانند با خیالی آسوده کودکان خود را به این بخش بسپارند و بدون دغدغه از فضای مجموعه لذت ببرند.

جاهای دیدنی تهران

شکم‌گردی در بخش کافه

در بخش «کافه» کتاب ‌الهیه دو فضای شیک و متفاوت توسط مجموعه درنظر گرفته شده است. یک فضای تماشایی کافه در محیط بیرونی ساختمان و در حیاط‌جنوبی، و دیگری در طبقه‌ دوم مجموعه با دکوراسیونی درجه ‌یک قرار دارد که انواع غذاها و نوشیدنی‌ها در تنوعی بالا ارائه می‌دهد.

جاهای دیدنی تهران

هدایا و گلخانه مجموعه کتاب ‌الهیه

بخش دیگری به‌نام «هدایا» درنظر گرفته شده که در آن انواع فرش‌های دستبافت به‌صورت کلاژ شده در اندازه‌های مختلف با قیمتی مناسب، مجسمه‌های اورجینال، گلدان و ظروف زیبا، دکورهای تزیینی، صنایع دستی نفیس، زیورآلات و بسیاری دیگر در دوبخش ارائه‌دهنده‌ محصولات است.


در بخش «نوشت افزار» تنوع بسیار بالایی از ادوات نوشتاری و زیرمجموعه‌های آن قرار دارد. دفترهای یادداشت، انواع خودکار و مدادرنگی تا انواع نوشت‌افزارهای تخصصی، هنری و همچنین محصولات متنوع از معتبرترین برندهای خارجی و داخلی در آن دیده می‌شود.

در بخش «گل و گلخانه» کتاب ‌الهیه که در فضایی شیک با دکوراسیونی خاص قرار گرفته است، می‌توان انواع گل‌ها و گیاهان زیبا و ویژه، گلدان‌های به‌خصوص و دست‌ساز و گل‌های رنگارنگ و تزیینی را مشاهده کرد. محیط فرح‌بخشی که حتی دیدن و تماشای آن نیز لذت بخش است.

مجموعه کتاب الهیه

کنار بخش‌های متنوع، دراین مجموعه رخدادهای فرهنگی متنوعی همچون رونمایی از آلبوم‌های خوانندگان محبوب، مراسم نقدوبررسی کتاب با حضور نویسندگان و ناشران، مراسم‌ رونمایی و معرفی کتاب، نشست‌های دیدار و گفت‌وگوی هفتگی و بسیاری از رویدادهای دیگر انجام می‌پذیرد.

به‌علاوه در کتاب ‌الهیه فضاهای مشخص و زیبای مطالعه و جست‌وجوی پیشرفته‌ کتاب‌ها فراهم شده است. همچنین در فصول سرد سال با برپایی کُرسی تجربه‌ای دلچسب برای مطالعه فراهم شده است.

جاهای دیدنی تهران

گشتی در فروشگاه کتاب ‌الهیه

اواسط خیابان فرشته، مجموعه‌ زیبای کتاب ‌با حیاطی سرسبز قرار دارد. با عبور از حیاط‌ و درب برقی ساختمان، وارد ساختمان می‌شوید. سمت‌راست، صندوق بزرگ مجموعه با تزیینی مثال‌زدنی با صدها کتاب قرار گرفته است. انتهای این محوطه، با پله‌هایی آهنی به طبقه‌ دوم می‌روید که قسمت کافه و فضای استراحت مهمانان است.

مجموعه کتاب الهیه

بین این دو قسمت، سمت‌راست با دربی برقی وارد محوطه‌ دیگری می‌شوید که سمت‌چپ آن، یکی از بخش‌های هدایا قرار دارد. چند قدم سمت‌چپ کنار تزییناتی تماشایی و درختچه‌ای بزرگ، درب دیگری قرار دارد که شما را به بخش گیاه و محوطه‌ باز کافه در حیاط‌جنوبی مجموعه، هدایت می‌کند.

سمت‌راست این قسمت از کتاب ‌الهیه با بالا رفتن از چند پله وارد سالن بزرگ طبقه‌ اول خواهید شد. بخش‌های متنوعی در این سالن طبقه‌بندی شده است. اگر از سمت‌چپ قصد گردش داشته باشید ابتدا بخش بزرگ نوشت‌افزار قرار گرفته است که این قسمت به بخش گیاه نیز دسترسی دارد. کنار این قسمت، ابتدا بخش کودک و نوجوان، سپس بخش بگ‌ها، کارت‌پستال، کاغذکادو، کیسه‌های پارچه‌ای و… قرار دارد. پشت این فضا نیز ابتدا بخش اسباب‌بازی، پازل‌ها و بازی‌های بزرگسال قرار دارد. در ادامه محوطه‌ زیبایی قرار دارد که با لوستری صورتی‌رنگ آراسته شده است. سمت دیگر این محوطه پله‌های چوبی قرار گرفته که با آن به طبقه‌ دوم مجموعه با بخش‌های متنوع کتاب، هدایت می‌شوید.

جاهای دیدنی تهران

طبقه‌ دوم سمت‌چپ، کتاب‌های اورجینال و سمت دیگر کتاب‌های نفیس قرار دارند. در این دو قسمت، صندلی و مبل‌هایی برای مطالعه درنظر گرفته شده است. امتداد بخش نفیس، قسمت دوم بخش هدایا با اجناس و محصولات لوکس‌تر قرار دارد.

با عبور از این قسمت، بخش موسیقی و کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی قرار دارند. همچنین طبقه‌بندی‌های گوناگون انواع کتاب‌ها با عناوین مختلف کنار هم چیده شده است. در ویترین‌های بزرگی هم انواع خودکارهای لوکس، روان‌نویس و ادوات نوشتاری قرار گرفته است.

مجموعه کتاب الهیه

آدرس و ساعت‌کاری

مجموعه‌ کتاب ‌الهیه در خیابان فیاضی(فرشته)، بالاتر از خیابان چناران، شماره ۵۰ قرار گرفته است. این مجموعه همه‌روزه از ساعت ۱۰ الی ۲۳ میزبان مهمانان خود است.
تلفن مجموعه: ۲۶۲۰۲۷۳۰ – ۰۲۱

برای سفارش غیرحضوری همه محصولات می‌توانید با شماره‌ فوق و داخلی ۱۱۰ تماس بگیرید.

مجموعه کتاب الهیه

نحوه‌ دسترسی به کتاب ‌الهیه

شما می‌توانید از طریق وسایل نقلیه‌ عمومی، اتوبوس‌های بی‌آرتی خط پایانه‌ ‌جنوب و پایانه‌ ‌افشار، و اتوبوس‌های تندروی فعال در خیابان ولیعصر(عج)، در ایستگاه پارک‌وی پیاده شوید. سپس خیابان ولیعصر(عج) را اندکی به‌سمت شمال حرکت کرده و وارد خیابان فیاضی(فرشته) شوید و این خیابان را تا پس‌از تقاطع نیلوفر ادامه دهید. مجموعه‌ی کتاب ‌الهیه اندکی جلوتر از خیابان نیلوفر، قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن