طبیعت گردی

اقامتگاه های بوم گردی کاشان؛ اقامت در عمارت‌های تاریخی

فهرست مطالب

یکی از راه‌های اینکه مقصد سفر خود را تمام و کمال زندگی کنید، انتخاب اقامتگاه‌های بومگردی به جای هتل‌های چند ستاره است. این اقامتگاه‌ها همه امکانات رفاهی موردنیاز را دارند و تجربه زندگی در خانه‌های تاریخی را برایتان فراهم کرده‌اند. کاشان یکی از شهرهای گردشگری ایران است. جاهای دیدنی کاشان را با خانه‌های تاریخی‌اش می‌شناسند. خانه‌های تاریخی با آینه‌کاری، گچ‌بری، حیاط‌های بزرگی که در وسط آن‌ها حوض قرار دارد و اتاق‌هایی با پنجره‌های چوبی و شیشه‌های رنگارنگ. بنابراین چه چیزی بهتر از اقامت در خانه‌های تاریخی شهر با قدمت چندصد ساله که مانند چند روزی زندگی کردن در دل تاریخ است. در این مطلب از نابرو، تعدادی از بهترین اقامتگاه های بوم گردی کاشان را بشناسید.

1- اقامتگاه بوم گردی سرای سایه

سرای سایه یکی از بهترین اقامتگاه های بوم گردی کاشان است. اقامت در سرای سایه مانند سفر کردن در زمان است. این خانه تاریخی 200 سال قدمت دارد و این روزها میزبان مسافرانی است که می‌خواهند چند روزی را به سبک مردمان مقصد زندگی کنند. به محض ورود، معماری سنتی اقامتگاه و اتاق‌هایی که دور تا دور حیاط قرار گرفته‌اند شما را یاد خانه‌های قدیمی می‌اندازند. درست در وسط خانه حوضی کوچک و دور آن تخت‌های چوبی قرار دارد تا آخر شب‌ها بتوانید از هوای مطبوع کاشان و هم‌صحبتی با سایر مهمان‌ها لذت برید.

اقامتگاه بوم گردی سرایه سایه شش اتاق و ظرفیت پذیرایی از 19 مهمان را دارد. همه اتاق‌ها تخت، سرویس کف‌خواب، سرویس بهداشتی و حمام مستقل، کولر گازی و رادیاتور دارند. همچنین رستوران سنتی، صندوق امانات، اینترنت رایگان، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی در حیاط، اتاق چمدان و خدمات بیدارباش در این اقامتگاه وجود دارد.

اتاق‌های اقامتگاه تلویزیون ندارند. در قسمت‌های مختلف از خانه پله وجود دارد، بنابراین اگر همراه با کودکان و سالمندان سفر می‌کنید، به این نکات توجه کنید. فاصله اقامتگاه با جاهای دیدنی کاشان مانند مسجد آقا بزرگ، حمام تاریخی سلطان امیر‌احمد و خانه تاریخی عباسیان کم است و شما می‌توانید بدون اتلاف وقت از شهر دیدن کنید.

اقامتگاه های بوم گردی کاشان

آدرس : کاشان، میدان کمال‌الملک، خیابان فاضل نراقی، کوچه فرهنگ بیست‌و‌نهم

شماره تماس : 03155445828


نشان دادن مکان روی نقشه

2- اقامتگاه بوم گردی خانه نقلی

خانه نقلی یکی از زیباترین و بهترین اقامتگاه های بوم گردی کاشان است، خانه‌ای تاریخی با معماری ‌و دکوراسیون سنتی. گوشه و کنار این خانه حال‌و‌هوای خوب دارد و خاطره دلنشین اقامت در اینجا، تا مدت‌ها با شما باقی می‌ماند. خانه نقلی در عهد قاجار ساخته شده است و و این روزها میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.

این مجموعه اقامتی با 150سال قدمت، هفت اتاق، دو سرداب، حیاط اندرونی، حیاط بیرونی، بادگیر و حوض دارد. با اقامت در این خانه شما به سبک مردمان کاشان در قدیم زندگی می‌کنید، از پنجره‌های رنگی حیاط را تماشا کرده و غذاهای سنتی نوشی جان می‌‌کنید. بعضی از اتاق‌ها سرویس بهداشتی و حمام مجزا دارند و بعضی دیگر نه. تمام اتاق ‌ها امکانات رفاهی مانند سیستم تهویه هوا، سرمایش، گرمایش، تخت و سرویس کف‌خواب دارند. بنابراین فرصت اقامت در خانه تاریخی که در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده را از دست ندهید.

اقامتگاه های بوم گردی کاشان

آدرس : کاشان، میدان کمال‌الملک، خیابان شریف، کوچه پامنار، گذر آب‌انبار ‌خان، کاشی 20

شماره تماس : 03155233324


نشان دادن مکان روی نقشه

3- اقامتگاه بوم گردی ثنا

اقامتگاه بوم گردی ثنا خانه‌‌ای 200 ساله با حیاط پر از شمعدانی و حوض فیروزه‌ای رنگ، پنجره‌های ارسی رنگارنگ و اتاق‌های سنتی و بی آلایش، مسافران را مجذوب خودش کرده است.  این خانه سنتی در بافت قدیمی شهر کاشان قرار دارد و اقامت در آن مانند سفر کردن در دل تاریخ است. آرامش و فضای صمیمی اقامتگاه با شما کاری می‌کند که دل کندن از آن در روز آخر سخت باشد، هرچند شما را با خاطراتی فراموش‌نشدنی بدرقه می‌کند.

این خانه سنتی 12 اتاق دارد که تعدادی از آن‌ها سرویس‌ بهداشتی فرنگی و حمام اختصاصی دارند. تمام اتاق‌ها یخچال، کولر گازی، شوفاژ، تخت و سرویس کف‌خواب دارند. در محوطه اقامتگاه نیز سرویس‌بهداشتی وجود دارد. درضمن رزرو مسافران همراه با سرویس صبحانه است. متاسفانه این هتل پارکینگ و رستوران ندارد.

اقامتگاه های بوم گردی کاشان

آدرس: کاشان، خیابان فاضل نراقی، کوچه مسجد آقابزرگ، کوی مخبر

شماره تماس : 03155243508


نشان دادن مکان روی نقشه

4- اقامتگاه بوم گردی خانه ماجون

اقامتگاه بوم گردی خانه ماجون خانه‌ای کاهگلی با حیاطی پر از گل‌های شمعدانی و منظره‌ای دیدنی از طبیعت روستای مرق در اطراف شهر کاشان است. این اقامتگاه حال‌و‌هوای صمیمی و فضایی سنتی دارد و از بهترین اقامتگاه های بوم گردی کاشان است. یک تخت چوبی در حیاط است که دور تا دورش را درخت پوشانده تا در سایه از خوردن چای و میوه لذت ببرید.

اقامتگاه ماجون چهار اتاق دارد که به‌جز یکی، همگی سرویس‌بهداشتی و حمام مجزا دارند. یک سرویس‌بهداشتی ایرانی نیز داخل حیاط مجموعه قرار دارد. اتاق‌های اقامتگاه همگی سرویس کف‌خواب و سیستم گرمایش و سرمایش با بخاری گازی و پنکه دارند. درصورتی که تمایلی به سفارش غذا از اقامتگاه ندارید، می‌توانید در آشپزخانه عمومی وعده‌های غذایی خودتان را تهیه کنید. ظرفیت اقامتگاه در مجموع 15 نفر است.

شما می‌توانید دو نوع رزرو داشته باشید، اقامت با صبحانه و یا اقامت فولبرد که شامل صبحانه، نهار و شام است. اقامت برای کودکان زیر شش سال نیز رایگان است. این اقامتگاه با کاشان 37 کیلومتر فاصله دارد.

اقامتگاه های بوم گردی کاشان

آدرس:کاشان، روستای مرق


نشان دادن مکان روی نقشه

5- اقامتگاه بوم گردی کوشک فردوس

اقامت در خانه‌ای تاریخی با قدمت 120 سال که اواخر دوره قاجار ساخته شده، تجربه‌ای فراموش نشدنی را برایتان رقم می‌زند. اقامتگاه بوم گردی کوشک فردوس یکی از بهترین اقامتگاه های بوم گردی کاشان است. این خانه سنتی، حوضی بزرگ و فیروزه‌ای رنگ در حیاط دارد و اتاق‌هایش پنجر‌ه‌هایی چوبی با شیشه‌های رنگی. حس نوستالژیکی که اقامت در اتاق‌های این خانه به مسافران می‌‌دهد، همان چیزی است که آن‌ها را به مشتریان ثابت‌اش تبدیل کرد‌ه است.

اقامتگاه کوشک فرودس، پنج اتاق در ایوان خانه و سرداب دارد که همگی مجهز به سرویس‌بهداشتی و حمام، سیستم گرمایش و سرمایش، تخت و سرویس کف‌خواب هستند. اتاق‌های مجموعه فاقد یخچال و تلویزیون هستند اما درصورتی که مواد غذایی فاسدشدنی همراهتان باشد، می‌توانید به پرسنل اقامتگاه  بسپارید. درصورتی که با سالمندان سفر می‌کنید توجه داشته باشید که اقامتگاه دو طبقه است و در قسمت‌های مختلف پله وجود دارد.
رزرو شما شامل سرویس صبحانه است و از آنجایی که اقامتگاه رستوران ندارد باید وعده‌های غذایی را از بیرون سفارش دهید. درصورتی که علاقه‌مند باشید نیز امکان برگزاری تورهای داخل شهری و روستا گردی وجود دارد.

اقامتگاه های بوم گردی کاشان

آدرس : کاشان، خیابان ملافتح الله، خیابان نخل، کوچه آب انبار حاج شریف، روبروی آب انبار


نشان دادن مکان روی نقشه

6- اقامتگاه بوم گردی سرای عادل (نه چم)

قدمت اقامتگاه بوم گردی سرای عادل یا نه چم به دوره قاجار برمی‌گردد و این روزها یکی از بهترین اقامتگاه های بوم گردی کاشان است. این اقامتگاه دو طبقه است و در حیاط آن حوضی فیروزه‌ای رنگ با درختی قدیمی وجود دارد. شما می‌توانید از پشت‌بام مجموعه بافت سنتی شهر کاشان را در هنگام غروب تماشا کنید و لذت ببرید.

این اقامتگاه شش اتاق دارد که تنها یکی از آن‌ها در طبقه همکف یا اول مجموعه قرار دارد. اتاق‌ها دارای امکاناتی مانند تخت‌ و سرویس گرمایش و سرمایش هستند اما متاسفانه سرویس‌بهداشتی، حمام و تلویزیون ندارند. مجموعه سرویس‌بهداشتی ایرانی و فرنگی عمومی دارد.

اقامتگاه های بوم گردی کاشان

آدرس : کاشان ، خیابان فاضل نراقی، فرهنگ ششم (کوچه نه چم)، خانه تاریخی مروارید (عادل)

شماره تماس : 031۵۵۲۲۴۴۹۵


نشان دادن مکان روی نقشه

7- اقامتگاه بوم گردی ترنج

اقامتگاه بوم گردی ترنج می‌تواند خانه شما برای مدت زمان اقامتتان در کاشان باشد. این خانه سنتی هفت اتاق با ظرفیت 50 نفر در دو طبقه است. این اقامتگاه اتاق‌های اختصاصی و دو اتاق بزرگ برای سفرهای گروهی تورها و خانواده‌ها دارد. اتاق‌ها همگی دکوراسیونی سنتی دارند و تمامی آن‌ها مجهز به سرویس کف‌خواب، سیستم گرمایش و سرمایش‌اند.

هیچ کدام از اتاق‌ها سرویس‌بهداشتی ندارند و شما باید از چهار سرویس‌بهداشتی و سه حمام عمومی مجمومه استفاده کنید. اقامتگاه دو آشپزخانه عمومی با لوازم آشپزی هم دارد تا اگر تمایلی به سفارش غذا از بیرون ندارید، وعده غذایی دلخواه‌تان را تهیه کنید. در نزدیکی اقامتگاه نیز یک پارکینگ عمومی برای ماشین مسافران وجود دارد. نکته مثبت این اقامتگاه نزدیکی آن به مسجدآقا بزرگ، قلعه جلالی و حصارسلجوقی، خانه‌های تاریخی کاشان، شهرزیرزمینی اویی و باغ فین است.

اقامتگاه های بوم گردی کاشان

آدرس : کاشان ، خیابان ملافتح الله، روبروی پارک ملافتح الله، جنب کارگاه صنایع دستی کاشان

شماره تماس : 03155434038


نشان دادن مکان روی نقشه

8- اقامتگاه بوم گردی سرای ملک

اقامتگاه بوم گردی سرای ملک 120 سال قدمت دارد و از قدیمی‌ترین اقامتگاه های بوم گردی کاشان است. اتاق شاه عباسی این اقامتگاه در زمان قاجار و سایر اتاق‌ها در دوره پهلوی ساخته شده‌اند. این اقامتگاه هشت اتاق، دو تخته، سه تخته و چهار تخته دارد. اتاق‌هایی با نام‌های نیلوفر، زنبق، شاه عباسی، خلوت سرا، ترنج، محراب، اسلیمی و اشرفی که همگی تخت، یخچال، حمام، سیستم سرمایش و گرمایش با اسپیلت و سرویس‌بهداشتی ایرانی و فرنگی دارند.

وعده صبحانه نیز جزو خدمات رزرو شما است. بعضی از اتاق‌های مجموعه فاقد پنجره و دارای نورگیر هستند. محوطه و تعدای از اتاق‌ها نیز پله دارند. این اقامتگاه در فاصله کمی از بازار بزرگ صفویه، آرامگاه شاه عباس اول صفوی، خانه بروجردی‌ها و مسجد آقا بزرگ قرار دارد و انتخاب مناسبی برای چند روزی اقامت در شهر کاشان است.

اقامتگاه های بوم گردی کاشان

آدرس : کاشان، خیابان شهید رجایی، خیابان آیت الله مدنی، کوی فخر آور

شماره تماس : 03155440622


نشان دادن مکان روی نقشه

9- اقامتگاه بوم گردی خانه مرشدی

خانه مرشدی یکی از زیباترین و بهترین اقامتگاه های بوم گردی کاشان است. این اقامتگاه 200 سال قدمت دارد و با معماری زیبا و اصیل خود مسافران را در همان بدو ورود سر به هوا می‌کند. امکانات اتاق‌های اقامتگاه و راحتی آن‌ها با اتاق هتل‌های چند ستاره در یک سطح است. هتل سنتی خانه مرشدی کاشان هشت اتاق دارد که همگی امکانات رفاهی از جمله سرویس‌بهداشتی، حمام، سرمایش، گرمایش و تلویزیون‌ دارند. سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی عمومی نیز در لابی قرار دارد. درضمن رزرو شما شامل صبحانه است. رستوران دارای سالن صبحانه خوری، چایخانه، رستوران و کافه است. این اقامتگاه حمام خزینه سنتی هم دارد.

اتاق‌ها دور تا دور حیاط و حوض فیروزه‌ای رنگ میان آن قرار دارند و گوشه و کنار خانه پر از اشیا قدیمی است. شب‌ها زمانی که چراغ‌های اقامتگاه و دالان‌هایش روشن می‌شوند، تماشای انعکاس نور در آب و لذت بردن از سکوت خانه، آرامشی وصف‌ناپذیر دارد. اینجا ریتم زندگی کند است و تجربه زندگی به سبک مرمان مقصد را به شما هدیه می‌دهد.

اقامتگاه های بوم گردی کاشان

آدرس : کاشان، میدان کمال الملک، خیابان دروازه اصفهان، کوچه بوستانی

شماره تماس : 03155222600


نشان دادن مکان روی نقشه

10- اقامتگاه بوم گردی مهینستان راهب

اقامتگاه بوم گردی مهینستان راهب را می‌توان یکی از زیباترین و بهترین اقامتگاه های بوم گردی کاشان دانست. این هتل تاریخی که در فهرست آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است قدمتش به دوران قاجار برمی‌گردد. معماری اصیل و زیبا این خانه تاریخی هوش از سر هر بازدیدکننده‌ای می‌برد.

این اقامتگاه سه حیاط اندرونی، بیرونی و خدمه، 16 اتاق لوکس و تمامی امکانات رفاهی لازم برای مسافران مانند سرویس‌بهداشتی، حمام، سیستم گرمایشی و سرومایش را دارد. رزرو اتاق نیز همراه با سرویس صبحانه است. 12 اتاق این مجموعه در طبقه دوم و 4 اتاق دیگر در طبقه اول قرار دارد.

این اقامتگاه از طرف میراث فرهنگی لقب لوکس‌ترین اقامتگاه تاریخی را گرفته است و در سال میزبان مسافران داخلی و خارجی بسیاری است. هتل سنتی مهینستان راهب دارای رستوران، چایخانه، سالن کنفرانس، نمازخانه، اینترنت در لابی، خدمات لاندری و صندوق امانات است. جاذبه‌های گردشگری کاشان مانند شهرزیرزمینی نوش ‌آباد، خانه تاریخی طباطبایی، چشمه سلیمانیه، تپه سیلک، حمام تاریخی سلطان امیر احمد و باغ فین در نزدیکی این اقامتگاه قرار دارند.

اقامتگاه های بوم گردی کاشان

آدرس : کاشان، خیابان فاضل نراقی، محله درب باغ، کوچه فرهنگ31

شماره تماس : 03155452417


نشان دادن مکان روی نقشه

11- اقامتگاه بوم گردی موزه اسباب‌ بازی

این خانه تاریخی قدمتی 150 ساله دارد و در دوره  قاجار ساخته شده است این مجموعه در ابتدا موزه عروسک و اسباب‌بازی بود تا اینکه در سال 1396، بخش اقامتی به آن اضافه شد. این اقامتگاه 7 اتاق دارد که دور تا دور حیاط قرار گرفته‌اند و تعدادی از آن‌ها سرویس بهداشتی، حمام و یخچال ندارند. هیچ کدام از اتاق‌های مجموعه نیز تلویزیون ندارند. با اینحال اتاق‌ها تخت، سیستم گرمایشی و سرمایشی دارند. سرویس‌بهداشتی و حمام مشترک و آشپزخنه عمومی نیز در محوطه قرار دارند.

سرویس صبحانه نیز جزو رزرو شما است. اگر با سالمندان سفر می‌کنید توجه داشته باشید که ورودی اقامتگاه و اتاق‌ها پله دارند. همان‌طور که گفتیم در این خانه موزه عروسک و اسباب‌بازی قرار دارد بنابراین زمانی را به بازدید از از قدیمی‌ترین عروسک‌ها، اسباب بازی‌ها و عروسک‌های خیمه شب‌بازی مربوط به دوران قاجار اختصاص دهید.

اقامتگاه های بوم گردی کاشان

آدرس : کاشان، خیابان فاضل نراقی، خیابان علوی، باستان ششم، رو به روی خانه طباطبائی ها، بن بست علامه، پلاک 43

شماره تماس : 03155225134


نشان دادن مکان روی نقشه

12- اقامتگاه بوم گردی صادقی

اقامتگاه بوم گردی صادقی یکی از بهترین اقامتگاه های بوم گردی کاشان است. این خانه تاریخی 300 سال سن دارد و معماری چشم‌نواز و اصیل به سبک ایرانی. لذت نشستن روی تخت چوبی در نزدیکی حوض و گلدان‌های شمعدانی، چیزی است که در هیچ هتلی نمی‌توان پیدا کرد. آرامش این خانه تمام کم و کاستی‌هایی که در مقایسه با یک هتل پنج ستاره دارد را ناچیز می‌کند.

این اقامتگاه 10 اتاق  با تخت، کولر گازی و سیستم گرمایشی دارد. تعدای از اتاق‌ها نیز سرویس‌بهداشتی و حمام اختصاصی دارند. اتاق‌های آتر و مهرداد فاقد حمام و سرویس‌بهداشتی اختصاصی هستند و اتاق تیشتر و اتاق میترا نیز پنجره ندارند. حمام و سرویس‌بهداشتی ایرانی به ‌صورت عمومی در حیاط بالا و حیاط پایین اقامتگاه قرار دارند. اگر همراه با سالمندان سفر می‌کنید باید بدانید که این اقامتگاه در ورودی حیاط و اتاق‌ها پله دارد.

اقامتگاه های بوم گردی کاشان

آدرس : کاشان، خیابان فاضل نراقی، ابتدای خیابان علویی، کوی شهید هاشمیان

شماره تماس : 03155224637


نشان دادن مکان روی نقشه

13- اقامتگاه بوم گردی کاشانه روشن

اقامتگاه بوم گردی کاشانه روشن یکی دیگر از اقامتگاه های بوم گردی کاشان است که با معماری اصیل خود، مسافران زیادی را برای تجربه زندگی در اتاق‌ هایش وسوسه می‌ کند. لذت زندگی در خانه‌ای قدیمی با امکانات رفاهی کامل، تجربه‌ای است که به راحتی نمی‌توان از آن گذشت. این خانه سنتیِ دو طبقه دارای 9 اتاق است که 5 اتاق آن‌ دارای سرویس‌بهداشتی اختصاصی و مابقی فاقد سرویس هستند. همه اتاق‌‌های اقامتگاه کاشانه روشن، تخت ، سیستم سرمایش و گرمایش با اسپیلت، گاوصندوق، چای‌ساز و مبلمان‌ دارند.

صبحانه جزو رزرو مسافران است و امکان استفاده از چایخانه و سفارش غذا از بیرون وجود دارد. متاسفانه اقامتگاه پارکینگ ندارد اما می‌توانید ماشین‌تان را در کوچه کناری پارک کنید. درضمن جاذبه ‌های گردشگری کاشان مانند خانه زیبای بروجردی‌ها و خانه طباطبایی در نزدیکی این اقامتگاه قرار دارند. در صورتی که مایل باشید امکان برگزاری تور برای داخل و خارج شهر توسط لیدرهای مجموعه وجود دارد.

اقامتگاه های بوم گردی کاشان

آدرس : کاشان، میدان کمال الملک، خیابان فاضل نراقی


نشان دادن مکان روی نقشه

14- اقامتگاه بوم گردی سرای درب باغ

اقامتگاه بوم گردی سرای درب باغ با ستون‌های بلند و معماری چشم‌گیر، حیاطی با باغچه سرسبز و حوض فیروزه‌ای رنگ و اتاق‌‌هایی با تمام امکانات رفاهی در سال 95 بعد از مرمت و بازسازی آغاز به کار کرد. قدمت این خانه سنتی به دوره پهلوی اول برمی‌گردد و با 5 اتاق دور تا دور حیاطی که به آن گودال باغچه می‌گویند، خاطراتی فراموش‌نشدنی را برای مسافران رقم می‌زند.

شما می‌توانید روی تخت‌های حیاط بشینید و از آرامش مجموعه و یا تماشای منظره بافت سنتی شهر کاشان در کافی‌شاپ پشت‌بام لذت ببرید. تمام اتاق‌های این اقامتگاه دارای تخت‌، مبلمان، سیستم تهویه مطبوع و سیستم سرمایش و گرمایش‌اند. خدمات اقامتگاه نیز شامل صبحانه، روم سرویس، خشکشویی، خدمات ترانسفر، پذیرش ۲۴ ساعته، خشکشویی، ترانسفر با هزینه و اینترنت در لابی است.

اقامتگاه های بوم گردی کاشان

آدرس : خیابان فاضل نراقی، کوچه فرهنگ ۳۱، سمت راست کوچه، گذر درب باغ

شماره تماس : 03155441968


نشان دادن مکان روی نقشه

شما کدام یک از اقامتگاه های بوم گردی کاشان را می‌شناسید؟ از حس و حال اقامت در این بناهای تاریخی برای نابرو بنویسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن