شکم گردی

کافه کارفه تهران؛ بهانه‌ای برای حالی بهتر

فهرست مطالب

افراد با قصد و نیت‌های متفاوتی به کافه می‌روند. استراحت و نوشیدن یک فنجان قهوه، کارکردن، دورهم جمع‌شدن با دوستان، صرف غذا و… از دیگر علت‌های کافه‌گردی است. همه دوست دارند بعد از اینکه کافه را ترک می‌کنند، انرژی بیشتر و حال بهتری نسبت به قبل از آن داشته باشند؛ چیزی که بین بیشتر مراجعه‌کنندگان به کافه‌ها مشترک است. کافه‌ای دوست‌داران زیادی خواهد داشت که محیطی فراهم کند تا رضایت سلیقه‌های گوناگون را برآورده سازد و تجربه‌ای آرامش‌بخش را فراهم آورد. کافه کارفه عناصر موردنیاز برای ایجاد چنین محیطی را فراهم آورده است؛ محیطی که مهم نیست با چه قصدی وارد آن می‌شوید. این کافه فقط تلاش می‌کند با رضایت از آن خارج شوید. با من در نابرو همراه باشید تا به این کافه و دیدنی‌های تهران سری بزنیم.

کافه کارفه تهران؛ همسایه فرهنگ و هنر

در ذهن بسیاری از مردم، نام ایرانشهر با خانه هنرمندان و تئاتر ایرانشهر گره خورده است. جایی از شهر که بسیاری از اتفاقات مهم و باکیفیت فرهنگی و هنری تهران را میزبانی می‌کند. کافه کارفه در همسایگی خانه هنرمندان قرار دارد. کارفه که در دلش خانه کارفه و گوشه کارفه را نیز جا داده است، میزبان رویدادهای فرهنگی و هنری مختلفی است.


فضای کارفه برای کار، قرارهای دوستانه و عاشقانه، قرارهای کم‌جمعیت و قرارهای کاری غیررسمی، محیط بسیار مناسبی است.

کافه کارفه انتهای کوچه بیژن، در ضلع شرقی پارک هنرمندان و در خانه پلاک ۱۷ قرار دارد. محله ایرانشهر در محدوده طرح ترافیک است و برای آمدن با خودروی شخصی، باید این نکته را در نظر داشته باشد. از ایستگاه متروی طالقانی فقط با 10 دقیقه پیاده‌روی می‌توانید به کارفه برسید. اوضاع پارک‌ کردن خودرو در کوچه بیژن و خیابان‌های اطرافش متغیر است. نزدیک‌ بودن به ساعت اجرای برنامه‌های فرهنگی یا روز و ساعتش، در پیداکردن یا پیدانکردن محل پارک اثر دارند؛ اما به‌طورکلی، می‌توانید جای پارک در نزدیکی کافه پیدا کنید.

کافه کارفه تهران

کارفه؛ خانه‌ای بزرگ با حیاطی وسیع

با ورود به کافه، در حیاطی قدیمی و باصفا قدم خواهید گذاشت. باغچه میان کافه و طاقی از برگ‌های رونده در بالای سرتان، راهرویی تشکیل داده‌اند. انتهای راهرو، در ورودی خانه‌ای قرار دارد که بخش سرپوشیده کافه است. در سوی دیگر باغچه نیز فضای باز کافه در میان انبوهی از درختان قرار گرفته است. این بخش از حیاط، سقفی دارد تا در زمان بارندگی یا تابش شدید خورشید بتوانید از نشستن در فضای باز لذت ببرید. حیاط با گلدان‌ها و گیاهان سبز به‌خوبی تزیین شده است. علاوه‌براین، استفاده از سایر عناصر تزیینی، مانند کامواهای رنگی در حیاط، حال‌وهوای دل‌چسبی به آن داده‌اند.

کافه کارفه تهران

فضای داخل، فضایی بزرگ و پر از جزییات تزیینی است. میزها با فاصله از یکدیگر چیده شده‌اند و تنوع زیادی دارند. میزهای بزرگ برای دورهمی‌های پرجمعیت و میزهای مناسب کار یا قرارهای دونفره وجود دارند. پشت بعضی از میزها علاوه‌بر صندلی، مبل‌‌های تک‌نفره و دونفره قرار گرفته‌اند که برای نشستن‌ و گپ‌زدن‌های طولانی مناسب‌اند.چیدمان فضای داخل، حال‌وهوایی مانند خانه دارد. قدم‌ زدن اطراف و تماشای نقاشی‌های روی دیوارها، کتاب‌های داخل کتابخانه و بشقاب‌های روی دیوار و بالای پیانو، خالی از لطف نیست.

کافه کارفه تهران

در هر گوشه‌ای از فضا آینه‌ای با اندازه‌ها و قاب‌هایی متفاوت پیدا می‌شود. رنگ‌ دیوارها و کاغذدیواری‌‌ها نیز متنوع‌ اما در تناسب باهم انتخاب شده‌اند. همه این‌ها فضایی را به وجود آورده‌اند که ساعت‌ها نشستن، لذت‌بردن و کسب آرامش را ممکن ساخته‌ است.

در فضای داخل و حیاط کافه، موسیقی به گوش می‌رسد و موسیقی‌ها با سلیقه و متناسب با محیط انتخاب می‌شوند. از داخل خانه، دری رو به تراس باز می‌شود. روی تراس میز و صندلی وجود دارد. از همان تراس می‌توان وارد حیاط شد. آشپزخانه کافه کارفه، داخل خانه است؛ اما بوی غذا یا صدای آشپزی مزاحمتی ایجاد نمی‌کند.

سرویس بهداشتی در زیرزمین قرار دارد و به‌خوبی بازسازی‌اش کردند و بسیار تمیز است. سیگار کشیدن در فضای حیاط آزاد است. همچنین کارفه اینترنت رایگان در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد که لازم است رمز عبور را از کارکنان خوش‌برخورد کافه بپرسید.

کافه کارفه تهران

منوی کافه کارفه

در منوی کافه کارفه علاوه‌بر خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های کافه‌ای، صبحانه و غذا هم دیده می‌شود. قهوه، قهوه‌های دمی، نوشیدنی‌های گرم، چای‌ها، نوشیدنی‌های سرد، قهوه‌های سرد، شیک‌ها و شیرینی‌ها بخشی از منو را تشکیل می‌دهند. نان‌ها، کوکی‌ها و کروسان‌ها همگی در کارفه پخت می‌شوند. علاوه‌بر نام چای‌هایی که در این منو نوشته شده‌اند، منوی اختصاصی دیگری وجود دارد که نام چند نوع چای و دمنوش در آن دیده می‌شوند.

کافه کارفه تهران

این نوشیدنی‌ها در دو اندازه قوری یک‌نفره و قوری دونفره آماده می‌شوند و شامل چای شبنم صبحگاهی، چای سبز، دمنوش بابونه، چای ریبوس، چای ترش، چای عصر شرقی و چای شب است. ترکیبات و خواص هرکدام از چای‌ها زیر نامشان شرح داده شده‌اند.

خوراکی‌های منوی صبحانه، هر روز به‌غیراز شنبه‌ها که ساعت کار کافه از چهار عصر است، از ساعت ۱۰ صبح تا چهار عصر عرضه می‌شوند. علاوه‌بر غذاهایی که به‌صورت ثابت در منو وجود دارند، هر روز یک غذای روز با نام «بشقاب شادمانی» در کافه طبخ می‌شود، غذاهایی مانند کوفته گوچه، لوبیا پلوی گیاهی،‌ عدس پلو و … .

کافه کارفه تهران

گوشه کارفه

نزدیک در ورودی کارفه و در کنجی از حیاط، اتاقی قرار دارد که به گوشه کارفه شناخته می‌شود. اینجا محلی برای دیدن و خریدن محصولات فرهنگی و هنری است، مانند کتاب، موسیقی و محصولات تجسمی و تزیینی.

کافه کارفه تهران

خانه کارفه

در کارفه رویدادهای مختلفی برگزار می‌شوند. اتاق تجربه و اتاق مستند، نام بعضی از فضاهایی‌اند که مستند پخش می‌کنند یا دیدار با نویسندگان و برگزاری کارگاه‌های آموزشی به‌همراهش اتفاق می‌افتد.

کافه کارفه تهران

سخن آخر

کارفه با فراهم‌آوردن محیطی مناسب و ارائه سرویسی شایسته، پسندیده افراد گوناگونی شده است. فضای کارفه برای کار، قرارهای دوستانه و عاشقانه، قرارهای کم‌جمعیت و قرارهای کاری غیررسمی، محیط بسیار مناسبی است. بسیاری از مراجعه‌کنندگان، قبل یا بعد از برنامه‌های فرهنگی اجراشده در خانه هنرمندان یا تئاتر ایرانشهر یا دیگر مکان‌های فرهنگی نزدیک، به کافه کارفه می‌آیند. برای بسیاری دیگر، کارفه مقصد اصلی است و از چند ساعت وقت‌گذرانی در آن لذت می‌برند.

کافه کارفه شنبه‌ها از ساعت چهار بعدازظهر تا ۲۳ و یکشنبه‌ تا جمعه از ۱۰ صبح تا ۲۳ باز است. با پیشنهاد کافه، بهتر است پیش از مراجعه، به‌صورت تلفنی جایتان را انتخاب کنید. این کار به‌ویژه در روزهای شلوغ یا روزهایی که نشستی در کافه برگزار می‌شود، از بروز ناهماهنگی و نارضایتی جلوگیری می‌کند. تلفن تماس کارفه ۰۲۱۸۸۸۴۶۳۳۵ است.

خانه کارفه، گوشه کارفه و کافه کارفه در شبکه اینستاگرام صفحات جداگانه‌ای دارند که به اطلاع‌رسانی مشغول‌ هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن