شکم گردی

تجربه‌ای نوستالژیک و خاطره‌انگیز در کافه دهه شصتیا شهرکرد

فهرست مطالب

امروزه شکم‌گردها و کافه‌گردها فقط به‌دنبال سیر کردن خود نیستند، بلکه در پی تفریح، تجربه و دیدن مکان‌های جدید و خاص هستند. ایده‌های ناب و خاص در مشهور شدن یک کافه نقش به‌سزایی دارند، کافه ده شصتیا یکی از کافه های دیدنی شهر کرد است. با من در نابرو همراه باشید تا گشتی در دهه شصت و دنیایی از نوستالژی بزنیم و خاطره‌بازی کنیم با دهه شصتیا.کافه دهه شصتیا شهرکرد

داستان کافه دهه شصتیا

آقا سجاد که همراه خانواده‌شان در شهرکرد زندگی می‌کردند، با بازنشسته‌شدن پدر به فکر راه‌ انداختن کسب‌وکاری می‌افتند. در همین زمان سفری هم به شیراز می‌روند و ازقضا در بازار وکیل گم می‌شوند. توجه آقا سجاد به عکسی از یک فولکس که روی پلاکش نوشته شده بود دهه شصتی‌ها جلب می‌شود.

کل مسیر شیراز به شهرکرد مشغول به فکر کردن بودند که نتیجه آن را ما در کافه دهه شصتیا می‌بینیم. البته به همین آسانی و یک‌شبه شکل نگرفته است.

کافه دهه شصتیا شهرکرد

حدود 12 بار پشیمان و از کار خود مأیوس می‌شوند. از مشکلاتی مثل دزدیدن ایده، ساخت دکور و فراهم کردن وسایل کافه می‌گذرند تا اواسط دی 1397 کافه‌شان را افتتاح می‌کنند.


نکته حائز اهمیت آن است که این کافه بوی خیلی خاصی دارد؛ شاید نزدیک‌ترین چیز که بتوان به بوی آن تشبیه کرد، بوی اقامتگاه‌های بوم‌گردی صدساله باشد.

آقا سجاد در دانشگاه رشته معماری خوانده و تمام سعی و تلاش خود را کرده هرچه را که یاد گرفته، در کافه خود به کار ببندد. نتیجه آن هم شد کافه‌ای که از دیوارهای کاهگلی و ظروف پذیرایی قدیمی تا حس و بوی آن، همه و همه ما را به یاد خانه‌های قدیمی و به‌اصطلاح «خونه‌ مادربزرگه» بیندازد. من و دوستانم که طبق معمول به آن‌جا می‌رویم، دهه شصتی نیستیم، ولی باز از آن لذت می‌بریم، پس فکر نکنید که این کافه فقط مخصوص دهه شصتی‌هاست.

کافه دهه شصتیا شهرکرد

کیفیت و منوی کافه

منوی این کافه روی تخته‌سیاهی نوشته شده و با دیگر طراحی‌ها شما را یاد کلاس‌های مدرسه که برای دهه فجر تزیین می‌کردید، می‌اندازد. منوی کافه تشکیل‌شده از انواع دمنوش‌ها، مثل آویشن کوهی، چهار تخمه و گل‌گاوزبان، سنبل‌الطیب، انواع چای‌های خوشمزه که پیشنهاد من امتحان‌کردن چای‌ترش است که نحوه سرو کردن آن بسیار خاص و جذاب است. این منو شامل انواع قهوه و عرقیجات و آب‌میوه‌های مختلف می‌شود که در منو عنوان ویتامین طبیعی را دارد.

منوی کافه دهه شصتیا بخش خوشمزه دیگری هم دارد که عنوان آن تم خوراکی مخصوص دهه شصتیا است که بی‌شک با سفارش کیک‌بستنی آن و دیدن سفارشتان غرق در ایام کودکی و مدرسه خود می‌شوید.

جاذبه های کافه دهه شصتیا شهرکرد
dav

قسمت جالب ماجرا آنجاست که منوی این کافه قیمت ندارد و وقتی می‌خواهید حساب کنید، با جمله «هرچقدر حال کردید کارت بکشید» مواجه می‌شوید و بعید می‌دانم به آن اندازه که کیف و حال کرده‌اید، بتوانید حساب کنید.

منوی کافه دهه شصتیا شهرکرد

محیط کافه دهه شصتیا

در خیابان مولوی غربی شهرکرد، توجه همه به باجه تلفن زردرنگی جلب می‌شود. نزدیک‌تر که می‌شویم، جلوی درِ ورودی کافه نقش لی‌لی را می‌بینیم و یک موتور قدیمی که به‌طور معمول گلدانی روی آن قرار دارد.

وقتی وارد کافه می‌شوید، سمت راست تخت‌سیاه تزیین ‌شده‌ای را می‌بینید که همان منوی کافه است و سمت چپ، دکور بزرگ و چوبی که ر‌وی آن رادیو و ظرف‌های قدیمی ملامینی و چینی گل سرخ قرار دارد. در قسمت‌های مختلف این کافه طاقچه‌ها و قفسه‌هایی پر از چیزهای قدیمی و نوستالژیک وجود دارد که شما با دیدن هر کدام این جمله را تکرار می‌کنید: «وای از اینا!»

دیدن یهای کافه دهه شصتیا شهرکرد

در کافه دهه شصتیا درکل چهار میز وجود دارد که روی هر میز یک آلبوم و یک دفتر مشق قدیمی قرار دارد. شما می‌توانید وقتی منتظر سفارش خود هستید در دفتر خاطره‌ای بنویسید و از موسیقی‌های دهه شصت لذت ببرید یا آلبومی را ورق بزنید که در آن تیزر انیمیشن‌ها و فیلم‌های قدیمی موجود است.

کافه دهه شصتیا شهرکرد

بی‌‌شک با دیدن سفارش خود شگفت‌زده خواهید شد، چراکه با بوییدن و خوردن یا نوشیدن، آن طعم کودکی شما زنده خواهد شد. نکته حائز اهمیت آن است که این کافه بوی خیلی خاصی دارد؛ شاید نزدیک‌ترین چیز که بتوان به بوی آن تشبیه کرد، بوی اقامتگاه‌های بوم‌گردی صدساله باشد.

کافه دهه شصتیا شهرکردبا دنبال کردن صفحه اینستاگرام آن می‌توانید بخش‌های از انیمیشن‌های دوره کودکی یا اسباب‌بازی‌های قدیمی را ببینید. شما می‌توانید قبل‌از رفتن به کافه هماهنگ کنید و با خیال راحت به آنجا بروید یا برای تولد یا هر مناسبت دیگری آنجا را رزرو کنید. در مناسبات مختلف این کافه با تغییراتی میزبان شماست، برای مثال در شب یلدا با گذاشتن کرسی و آماده کردن خوراکی‌های مخصوص آن شب میزبان شماست.

کافه دهه شصتیا شهرکرد

آدرس کافه دهه شصتیا

شهرکرد، مولوی غربی، بین کوچه 16 و18

03833355158 – 09903202800

Kafe.dahe60ia

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن