ماجراجویی

هیجان شهربازی و لذت از پارک خانوادگی در شهر رویاها اصفهان

فهرست مطالب

برای ما اصفهانی‌ها که شهربازی اصفهان را سال‌های سال از دوران کودکی تاکنون، جایی نزدیک به رودخانه و آن‌سوی پل شهرستان در انتهای خیابان آبشار دیده‌ بودیم، حالا شهر رویاها مفهوم و معنای کاملی از یک شهربازی مدرن است. دیر زمانی بود که شهربازی اصفهان با دستگاه‌های مستعمل و آهنی‌ انتهای خیابان آبشار و نزدیک به محل دائمی نمایشگاه‌ها، میزبان شب‌ها و روزهای تعطیل خانواده‌ها بود. وقتی خبر اجرای پروژه‌ شهر رویاها را به‌عنوان یک شهربازی مجهز و جدید و جایگزین شهربازی آبشار در مکانی دور از شهر در بزرگراه کمربندی شرق اصفهان شنیدیم، دیگر کودک نبودیم و فکر می‌کردیم از ما گذشته است؛ اما به‌عنوان پدران و مادران کودکانمان شاد شدیم که جایی بهتر برای تفریح فرزندمان خواهیم داشت. برای آشنایی بیشتر با این شهربازی از دیدنی های اصفهان با من در نابرو همراه باشید.

. ویدئو از محمد حسین طاهری

حال‌وهوای شهر رویاها

زمانی ‌که برای اولین بار در سال‌های آغاز به‌کار شهر رویاها، با پرداخت مبلغ 30000 تومان ورودی برای استفاده از تمام بازی‌ها به آن قدم گذاشتم، انگار به دوران کودکی‌ام بازگشتم. روزهایی با همان تاب‌های فلزی پر سروصدا که با صدای زنگ شروع به چرخیدن می‌کرد، شادی و لذت و هیجان زیادی را تجربه می‌کردم. حالا به‌جای آن دستگاه‌های کهنه، وسایل بازی بزرگ و عجیب‌وغریبی را می‌دیدم که دوست داشتم امتحانشان کنم. به‌جای آن صندلی‌های چرخان، سیب قرمزرنگ بزرگی را دیدم که داخل این سیب تعداد زیادی صندلی فلزی می‌چرخید و بالا می‌رفت. آن‌قدر بالا که ارتفاع زیادی را از زمین زیر پایم مشاهده می‌کردم.

شهربازی شهر رویاها اصفهان

هیجان و لذت سوار شدن بر دستگاه‌های بازی‌ مجهز و اتوماتیک شهربازی، از آن تفریحاتی است که افراد در هر سنی دوست دارند آن‌را تجربه کنند. در شهربازی شهر رویاها تعدادی از این وسایل تجهیز شده و با ایمنی کافی و در سطح استانداردهای بین‌المللی، در اختیار شهروندان اصفهانی و مسافران اصفهان قرار گرفته است.

. ویدئو از محمد حسین طاهری

شهر رویاها مجموعه‌ای از پارک و فضای سبز، رستوران و کافی‌شاپ، جاهایی برای استراحت و پهن‌کردن بساط و نشستن و همچنین تعداد زیادی دستگاه بازی مجهز است. علاوه‌بر تمام آن‌ها چند ساختمان خاص را هم می‌شود دید که داخل هرکدام اتفاقات هیجان‌انگیز و لذت‌بخشی در حال وقوع است.

شهربازی شهر رویاها اصفهان

ورود به شهر رویاها

وقتی به ورودی می‌رسید، گیشه‌های بلیت‌فروشی را کنار درب ورودی می‌بینید که راه‌های متفاوتی را برای استفاده از این فضای تفریحی در اختیارتان می‌گذارند. این مکان کارت ویژه‌ و جداگانه‌ای برای شارژ ندارد و با داشتن اصفهان کارت به‌راحتی می‌توانید تمام پرداخت‌ها را انجام دهید.

اگر فقط قصد ورود به پارک بزرگ شهر رویاها را دارید، کافی است بلیت‌های 6000 تومانی را برای هر نفر تهیه کنید. اگر قصد دارید از تمام وسایل بازی استفاده کنید، می‌توانید پکیج 60000 تومانی را خرید کنید و ضمن ورود به آنجا از تمام بازی‌ها (البته به غیر از بازی‌های کامپیوتری) بدون پرداخت هزینه‌ دیگر، استفاده کنید.


یکی دیگر از جذابیت‌های منحصربه‌فرد شهر رویاها، «شهر واژگون» است. داستان شهر واژگون به این‌صورت است که دایناسورها از زمان قدیم به زمان کنونی آمده و به شهر شما حمله کرده‌اند.

اما راه دیگری هم دارید؛ اینکه کارت اصفهان خود را به مبلغ مورد نظرتان شارژ کرده و بعد از ورود به پارک، برای هر بازی‌، فقط هزینه‌ مربوط به همان بازی را پرداخت کنید. برای اطلاع شما از مبلغ بازی‌ها، استند بزرگی کنار گیشه بلیت تعبیه شده که نام بازی‌ها با قیمت‌هایشان در اختیار شما قرار می‌دهد.

قیمت‌ها متعادل و مطلوب هستند و به‌نظر می‌رسد با 6000 تومان تقریبا از بیشتر بازی‌ها می‌توانید استفاده کنید. بنابراین اگر تمایلی به استفاده از کل بازی‌ها ندارید، شاید بهتر باشد به‌جای خرید پکیج، اصفهان کارت را با مبلغ کمتر و دلخواه خودتان شارژ کنید. اگر کارت منزلت داشته باشید، از تخفیف‌های ویژه هم می‌توانید برخوردار شوید. برای اطلاع درباره‌ کارت منزلت، می‌توانید به وب‌سایت شهرداری اصفهان isfahan.ir مراجعه کنید.

شهربازی شهر رویاها

شهر رویاها، پارکی برای تفریح سالم

نزدیک ورودی شهر رویاها، مکان‌هایی نسبتا وسیع تعبیه شده که پر از نیمکت‌های کوچک یک‌نفره و سقفی از جنس برزنت روی این محوطه‌ها است. خانواده‌ها می‌توانند بنشینند و استراحت کنند و چایی بنوشند. بنابراین اگر با مادر یا پدر پیرتان هم به این پارک بزرگ بروید، مشکلی برایشان ایجاد نخواهد شد. آن‌ها می‌توانند در طول مدت زمانی که شما در حال بازی هستید، از حال و هوای پارک، فضای سبز و نوشیدن چای زیر این سقف‌ها لذت ببرند.

. ویدئو از محمد حسین طاهری

وسط پارک، حوض بزرگی قرار گرفته که متاسفانه در بیشتر روزهای سال بدون آب دیده می‌شود. این حوض بزرگ، ساختمان زیبایی را در وسط احاطه می‌کند و با فواره‌های زیادی در کناره‌های خود و به‌صورت آبنما درست شده است.

ساختمان وسط این حوض، جایی است برای سینمای چهاربعدی دنیای زیر آب که انیمیشن زیبای داستانی را همراه با شخصیت‌های شناخته‌شده‌ نمو، به‌صورت چهاربعدی به‌تصویر می‌کشد. اگر پکیج را در ابتدای ورود خریده باشید، برای این سینما احتیاجی به تهیه بلیت ندارید، در غیر این‌صورت باید بلیت جداگانه برای تماشای فیلم چند دقیقه‌ای دنیای زیر آب تهیه کنید.

شهربازی شهر رویاها اصفهان

دنیای زیر آب در شهر رویاها

در ساختمان دنیای زیر آب که سقف آن کاملا شبیه صدف دریایی سفید و بزرگ طراحی و ساخته شده، شما برای چند دقیقه وارد دنیای زیر آب می‌شوید و در رویارویی با حیوانات آبی متنوعی قرار می‌گیرید.

جلوه‌های این سینما چند بعدی هستند که بخشی از این جلوه‌ها را به‌صورت انیمیشن سه‌بعدی مشاهده می‌کنید. ماهی‌ها از کنارتان رد می‌شوند، خرچنگ کاملا به صورتتان نزدیک می‌شود و با شما حرف می‌زند. بخش دیگر به‌صورت صدای آب و حس باد و حرکت زیر پایتان نمایانگر می‌شود که شما را به فضای واقعی زیر آب نزدیک‌تر می‌کند.

شهربازی شهر رویاها

شهر واژگون

یکی دیگر از جذابیت‌های منحصربه‌فرد شهر رویاها، «شهر واژگون» است. داستان شهر واژگون به این‌صورت است که دایناسورها از زمان قدیم به زمان کنونی آمده و به شهر شما حمله کرده‌اند. همه جای شهر خرابی به‌بار آورده‌اند و حالا نیروهای امداد (وقتی سوار ترن هستید و در شهر گشت می‌زنید) به کمک شما می‌آیند و شما را از میان شعله‌های آتش و خرابه‌های ساختمان‌ها و حمله‌های گاه‌و‌بی‌گاه نجات می‌دهند. بخشی از جلوه‌های این بازی به‌صورت سه‌بعدی طراحی شده (مانند حملات دایناسورها به شما) و بقیه‌ آن واقعی و فیزیکی قابل مشاهده است.

نمای این ساختمان، کاملا به‌صورت یک ساختمان وارونه و مخروبه ساخته شده که دایناسورهای سنگی و رنگی از بالای ساختمان و از میان پنجره‌هایش سر بیرون کرده‌اند. این ساختمان با هنرمندی طراحان و سازندگانش، حس و حال یک شهر واژگون را به‌تصویر می‌کشد. در محوطه‌ جلوی ساختمان هم ماکت سنگی بسیار بزرگی از چند دایناسور با ژست‌های مختلف می‌بینید. دیدن دایناسورها پیش از ورود، دلهره‌ رفتن به داخل ساختمان را بیشتر می‌کند.

شهربازی شهر رویاها اصفهان

به محض ورود به ساختمان شهر واژگون و پیش از رسیدن به سالن سوارشدن ترن، با جذابیت‌های دیگری روبه‌رو می‌شوید. در سالن اول و دوم، بازی‌هایی با قوانین ریاضی و فیزیک طراحی شده که می‌تواند دقایقی طولانی سرگرمتان کند. همچنین می‌توانید از دیدن ظاهر تغییر شکل ‌یافته‌ خودتان در آینه‌های محدب و معقر، خنده‌های بلند سر دهید. بعد از گذراندن این سالن‌ها به انتهای صف ورود به شهر واژگون می‌رسید که با طی‌کردن ۳ اتاق دیگر در صف، نوبت شما برای سوارشدن به ترن خواهد رسید. به‌خصوص در فصل گرما و در روزهای تعطیل ناچارید زمان زیادی را در صف شهر واژگون سپری کنید.

شهربازی شهر رویاها اصفهان

سفر به فضا

ساختمان دیگری که در قسمت بالایی پارک، با ماکتی از یک موشک بزرگ خودنمایی می‌کند، سفر به فضا نام دارد. برای ورود به این ساختمان، راه‌های فلزی شیب‌داری ساخته شده. پس‌ از پشت‌سر گذاشتن صف افراد، چند راه شما را به درب ورودی ساختمان در قسمت بالایی آن می‌رساند. در این ساختمان آنچه تجربه می‌کنید، چند دقیقه حس معلق ‌بودن در فضا و ارتباط با اجرام آسمانی است. بنابراین اگر به فضا و کرات آسمانی علاقه‌مندید، رفتن به این سینمای چندبعدی و سوارشدن بر کابین‌هایش را به شما توصیه می‌کنم.

بلیت سینماها گران‌ترین بلیت موجود در میان سرگرمی‌ها محسوب می‌شود. برای استفاده از آن‌ها باید در ساعات خاصی که روی تابلوها مشخص شده، به سینماها مراجعه کنید. بهتر است زمان بازی خود را با زمان شروع هر سینمایی که قصد استفاده از آن را دارید، تنظیم کنید تا کمتر فرصت خود را در طول مدتی که در شهر رویاها هستید، از دست بدهید.

شهربازی شهر رویاها اصفهان

ترن هوایی معلق

از بازی‌های بزرگسال این مکان می‌توان به ترن هوایی معلق اشاره کرد. با سوار شدن بر آن، هیجان فوق‌العاده‌ای را می‌توانید در کنار خانواده‌تان تجربه کنید. این ترن هوایی شامل صندلی‌های معلق چهار نفره‌ای است که زیر یک ریل پیچ‌درپیچ با سربالایی‌ها و سرازیری‌های تند در حرکت است. بعد از قرارگرفتن در بالای ریل به کمک زنجیرها، حال نیروی محرکه‌اش را از جاذبه‌ زمین می‌گیرد تا به جای قبلی‌اش برگردد.

شهربازی شهر رویاها اصفهان

. ویدئو از محمد حسین طاهری

استراحتگاه و خوراکی‌هایی که می‌توانید استفاده کنید

اگر تصمیم دارید چند ساعتی را در شهر رویاها سپری کنید، حتما گرسنه خواهید شد. بنابراین می‌توانید پیش از آمدن به آنجا، فکر برداشتن خوراکی، تنقلات و شام برای خودتان را بکنید؛ اما اگر هم چیزی برای خوردن همراه خود نداشتید، نگران نباشید. می‌توانید از کافی‌شاپ و رستورانی که در مرکز پارک ساخته شده، انواع فست‌فودها، سیب‌زمینی و قارچ سرخ ‌شده، چای و نسکافه، بستنی و سایر تنقلات را تهیه کنید. اینجا میز و صندلی‌هایی برای نشستن در فضای بیرون تعبیه شده که در فصل‌های گرم می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

شهربازی شهر رویاها

ساختمان‌های دیگر موجود در مجموعه

در قسمت بالای شهر رویاها چند ساختمان ساده با رنگ‌های گرم می‌بینید که به‌خاطر سقف‌های قرمز رنگ و طراحی خاصشان، منظره‌ای زیبا، منظم و منسجم شبیه به محله‌های چینی را به‌وجود آورده‌اند. اینجا علاوه‌بر چند ساختمان اداری و تاسیسات که رفت‌وآمد خاصی به آن‌ها نمی‌شود، نمازخانه بزرگی واقع شده که برای خلوتی کوتاه و رازونیاز با خدا در نظر گرفته شده‌. سرویس‌های بهداشتی در کنار این ساختمان در اختیار شما است؛ اما علاوه‌بر آن، ساختمان بزرگ‌تری نیز در سمت راست پارک، مابین ترن هوایی و کاترپیلار برای سرویس بهداشتی ساخته شده است.

اگر سوالی درباره‌ هر یک از قسمت‌های شهر رویاها یا نحوه کارکرد قسمت‌ها داشته باشید، می‌توانید از مسئولین هر دستگاه بپرسید. همچنین می‌توانید به بخش اطلاعات در قسمت ورودی پارک مراجعه کنید. همچنین پارکبانان مهربانی در آنجا مشغول فعالیت در زمینه‌ نظافت و مراقبت از فضاهای سبز محوطه هستند. می‌توانید با آنان هم‌کلام شوید و اگر موردی به‌نظرتان می‌رسد که به کارشان مربوط است، بپرسید یا حداقل یک خسته نباشید و خداقوت به آن‌ها بگویید. آن‌ها شاهدان هر روزه‌ شادمانی مردم هستند.

شهربازی شهر رویاها

قیمت‌ بلیط در شهربازی

بلیط دستگاه‌های بازی مبالغی بین 4000 تا 12000 تومان دارند. بعضی از این دستگاه‌ها برای سنین کمتر از ۱۰ سال و برخی دیگر بالای ۱۶ سال مناسب هستند. دستگاه‌های مناسب کودکان خردسال، قیمت کمتری دارند. علاوه‌بر دستگاه‌ها، سالن سرپوشیده‌ دیگری هم در شهر رویاها وجود دارد که شامل بازی‌های کامپیوتری است. در این سالن می‌توانید با استفاده از اصفهان کارت خود و شارژ آن به‌میزان دلخواه از تمام دستگاه‌ها با مبلغ 4000 تومان برای هرکدام استفاده کنید. این بازی‌ها تمام کامپیوتری و شامل راندن ماشین، هواپیما، اسب‌سواری و بازی‌های مشابه است.

شهربازی شهر رویاها

پیشینه تاریخی شهر رویاها

شهر رویاها سابقه تاریخی ندارد و پروژه‌ای کاملا مدرن و جدید در روزگار ما محسوب می‌شود. در سال ۱۳۸۸ به همت شهرداری، زمینی نزدیک دانشگاه خوراسگان شرق اصفهان برای ساخت شهربازی درنظر گرفته شد و پروژه با مشارکت کشور چین آغاز شد. در سال ۱۳۹۳ پروژه تقریبا به پایان رسید. از آن سال به مرور زمان بخش‌های ناتمام، تکمیل و بخش‌های دیگری به آن اضافه شده و همچنان قسمت‌های جدیدی مانند هتل، رستوران گردان و استخر در حال ساخت است. دستگاه‌های ساخته شده در این شهربازی جزو باکیفیت‌ترین و استانداردترین دستگاه‌ها در خاورمیانه هستند.

البته بد نیست بدانید بازی های هیجان‌انگیز انواع مختلفی دارند و آنچه که گفته شد فقط بعضی مکان‌ها و برخی تفریحات ماجراجویانه و هیجان‌انگیز است، یکی دیگر از پر هیجان‌ترین انواع بازی‌ها و تفریحات تجربه اتاق فرار است. اتاق فرار هم نوعی بازی محسوب می‌شود که در آن به طور گروهی باید یک معما را در یک اتاق پر رمزوراز حل کنید. برای حل معما زمان محدودی دارید و باید از نشانه‌های موجود در اتاق استفاده کنید. اگر می‌خواهید حس‌وحال جدیدی در تفریحات را تجربه کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتما اتاق فرار را هم به فهرست برنامه‌های هیجانی خود اضافه کنید و تجربه خود از آن را با ما در نابرو به اشتراک بگذارید.

آدرس و اطلاعات تماس و ساعات کار

شهر رویاها کنار کمربندی شرق اصفهان و در نزدیکی دانشگاه آزاد واحد خوراسگان قرار دارد. به‌همین دلیل اگر قصد رفتن به آنجا را دارید، بهتر است با ماشین شخصی بروید. پارکینگ هم برای پارک ماشین شما کنار درب ورودی فراهم شده. البته مسیر اتوبوس خط ارغوانیه هم شما را به مقصدتان می‌رساند؛ اما ممکن است تا دیروقت آنجا بمانید و بعد از ساعت کاری اتوبوس‌ها، دیگر نتوانید با اتوبوس برگردید. شاید استفاده از اسنپ در صورتی‌که ماشین شخصی ندارید، کار عاقلانه‌تری باشد.

ساعت‌های کاری شهر رویاها در فصل‌های گرم از ساعت شش بعدازظهر تا آخر شب است؛ اما در فصل‌های سرد از حدود ساعت ۱۰ صبح تا هفت شب می‌توانید از مجموعه شهر رویاها استفاده کنید. پیش از مراجعه، حتما از باز بودن شهر رویاها اطمینان پیدا کنید. ممکن است در روزهای خاصی بنا به‌دلایل مناسبتی یا تعطیلات عمومی، باز نباشد. برای تماس با مجموعه از تلفن ۰۳۱۹۵۰۲۰۹۶۰ استفاده کنید.

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

 1. جهت اطلاع از ساعت کاری مراکز تفریحی شرکت توسعه گردشگری اصفهان

  شامل تله کابین صفه و بولینگ, بیلیارد,زیپ لاین وپل معلق,شهر بازی رویاها,کارتینگ رویاها,تله سی یژ ناژوان از طریق زیر در تماس باشید

  شماره تماس:/12 03136759010
  سایت: http://www.stdconline.com

  کانال: sepahantourismco@

  اینستگرام : sepahantourismco

 2. پارک و شهربازی تم دار شهررویاها، نمونه کم نظیری در ایران است. این‌پارک در خروجی اصفهان و پیش از رسیدن به دانشگاه آزاد خوراسگان در فضایی بزرگ و حاشیه‌کوه ساخته شده است. شما با خرید بلیط میتوانید از کل مجموعه استفاده کنید. که با توجه به زمان بندی های مختلف و سئانس کاری برخی بخش ها چیزی نزدیک به ۴-۵ ساعت زمان برای استفاده از کل وسایل خواهید داشت. پس از ورود به مجموعه اولین بخشی که آن میرسید بخش بازی های دیجیتال است، که شبیه سازهای مختلف و بازی الکترونیکی در فضای سرپوشیده ساخته شده است. روبروی آن ساختمان های مختلفی از قبیل دنیای وارونه، موشک فضایی و …است که پس از ورود به ساختمان سوار یک ترن یا سفینه فضایی (بسته به ساختمانی که وارد میشوید) میشوید و در طبقات مختلف حرکت میکنید. هر طبقه دارای دکوراسیون خاص خود است و با مانیتورهای سه بعدی تجهیز شده است و شما پس از ورود و با حرکت در ساختمان یک روند داستانی سه بعدی و جذاب را دنبال میکنید. بعنوان مثال ساختمان وارونه، بر اثر حمله دایناسورها به زمین خراب شده و شما در این مسیر با تیم مقابله با دایناسورها همراه میشوید تا دایناسورهای مهاجم را از بین ببرید. در بخش بازی های فضای سرباز نیز یک ترن هوایی و تاب چرخشی و بلند و خطرناک هم وجود دارد. اگر نگران خیس شدن تان هم نباشید بخش جذابی برای بازی های آبی وجود دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن