طبیعت گردیماجراجویی

با بهترین جاهای دیدنی ایران در زمستان آشنا شوید

فهرست مطالب

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که با از راه رسیدن فصل زمستان به جز ماندن در خانه چاره‌ای ندارند. این تصور درستی نیست! وسعت و شرایط آب و هوایی ایران باعث شده که ما بتوانیم هر چهار فصل سال را در هر گوشه‌ای از این کشور به کامل‌ترین شکل تجربه کنیم. سرگرمی‌ها و تفریحات متنوعی وجود دارند که در سرمای زمستان هم می‌توانیم از آن‌ها بهر‌مند شویم. با من همراه شوید تا در کنار هم جاهای دیدنی ایران در زمستان را بهتر بشناسیم و با تفریحات زمستانی بیش‌تر آشنا شویم.

در زمستان ایران به کجا سفر کنیم؟

در ایران هر فردی بسته به سلایق و امکاناتش می‌تواند در زمستان به گوشه‌ای سفر کند و به انجام تفریحات مورد علاقه خود بپردازد. از مناطق سردسیر کوهستانی گرفته تا نواحی گرم و سوزان جنوب، می‌توانند از جمله مقاصد گردشگری زمستانی به شمار آیند. من در این مقاله، تلاش می‌کنم تا بخشی از جاهای دیدنی ایران در زمستان را برای سپری کردن تعطیلات زمستانی را به شما معرفی کنم.

1- پیست اسکی دربندسر

پیست اسکی دربندسر یک مجموعه خصوصی است که در فاصله 50 کیلومتری تهران قرار دارد. این پیست با در نظر گرفتن شرایط جوی از ابتدای آذر ماه تا اوایل اردیبهشت ماه برای ارائه خدمات آماده است و از بهترین جاهای دیدنی ایران در زمستان به شمار می‌آید. امکانات و فضای پیست دربندسر به گونه‌ای طراحی شده که علاقه‌مندان به ورزش مفرح اسکی در سطوح مبتدی، پیشرفته و حرفه‌ای بتوانند از آن استفاده کنند.

از امکانات پیست اسکی دربندسر می‌توان به بالابر چکشی ویژه مبتدیان، تله‌اسکی، تله‌سیژ، مدرسه اسکی، پیست شب، رستوران و کافی شاپ و واحد اورژانس و کمک‌های اولیه اشاره کرد.

جاهای دیدنی ایران در زمستان

پیست دربندسر همه روزه از ساعت 8:00 صبح تا 20:00 شب آماده ارائه خدمات است.

آدرس: تهران، رودبار قصران، شهر شمشک، دربندسر


نشان دادن مکان روی نقشه

2- پیست اسکی توچال

پیست اسکی توچال، بخشی از دامنه رشته کوه‌های البرز است که در ایستگاه هفتم مجموعه توچال یا بام تهران قرار دارد. این مکان یکی از برف‌گیرترین پیست‌های اسکی است که بسته به شرایط جوی بیش از هشت ماه در سال قابل استفاده است. از امکانات پیست توچال که آن را به یکی از جاهای دیدنی ایران در زمستان تبدیل کرده می‌توان به دو پیست مجزا، تله‌کابین، تله‌سیژ، باتجربه‌ترین مربیان اسکی، مدرسه اسکی و هتل توچال که مجهز به 30 اتاق و سوییت مجزا است اشاره کرد.

در صورت مساعد بودن شرایط جوی، پیست اسکی توچال در روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه، پنج شنبه، جمعه و ایام تعطیل آماده ارائه خدمات است.

برای دسترسی به ایستگاه هفتم توچال باید از تله‌کابین استفاده کنید. ساعات کاری تله‌کابین توچال عبارت است از: 8:00 صبح تا 12:30 بعد از ظهر (در صورت تکمیل ظرفیت).

توچال

آدرس: تهران، انتهای خیابان ولنجک، مجموعه تفریحی بام تهران، ایستگاه هفتم توچال

در صورت تمایل می‌توانید چند روز را در هتل این منطقه اقامت کرده و در کنار ورزش و لذت بردن از مناظر زمستانی، تعطیلاتی باور نکردنی را تجربه کنید.


نشان دادن مکان روی نقشه

3- پیست اسکی آبعلی

پیست اسکی آبعلی، قدیمی‌ترین پیست اسکی ایران است. این پیست در استان تهران قرار دارد و دارای پنج پیست مجزا برای اسکی کردن است. امکانات پیست اسکی آبعلی عبارتند از تله‌اسکی، تله‌کابین، هتل، رستوران و مرکز اورژانس.

آبعلی

آدرس: کیلومتر 57 جاده هراز – تهران.


نشان دادن مکان روی نقشه

4- پیست اسکی بین‌المللی شمشک

پیست اسکی شمشک یکی از معروف‌ترین پیست‌های استان و از جاهای دیدنی ایران در زمستان است که از قدیم، مکان خوبی برای انجام تفریحات زمستانی به شمار می‌آمد. این پیست به خاطر وسعت و امکاناتی که دارد لقب پیست اسکی بین‌المللی را به خود اختصاص داده و بسته به شرایط جوی از اوایل آذر ماه تا اواسط فروردین آماده ارائه خدمات است.

امکانات پیست اسکی شمشک عبارتند از تله‌اسکی بشقابی، تله‌اسکی چکشی، تله‌سیژ، پیست شب، دو هتل و مرکز اورژانس.

شمشک

آدرس: شهرستان شمیرانات، رودبار قصران، شمشک، کیلومتر 57 شمال شرق تهران.


نشان دادن مکان روی نقشه

5- پیست اسکی دیزین

پیست اسکی دیزین، مهم‌ترین پیست در ایران و کل خاورمیانه است. این پیست زیبا که در دامنه‌های البرز و  شهرستان کرج قرار دارد هم برای اسکی بازان مبتدی، پیشرفته و حرفه‌ای و هم برای برگزاری مسابقات بین‌المللی مناسب است. این پیست بسته به شرایط جوی از اوایل آذر ماه تا اواسط اردیبهشت ماه برای ارائه خدمات آماده است.

بالابر مبتدیان، تله‌کابین، تله‌اسکی بشقابی، تله‌اسکی چکشی، چندین پیست مختلف از جمله پیست مناسب برای اسنو بردینگ، 19 کلبه (مخصوص اقامت اسکی بازان و سایر افراد علاقه‌مند)، چندین رستوران و مرکز اورژانس از امکانات این پیست است که آن را به یکی از جاهای دیدنی ایران در زمستان تبدیل می‌کند.

جاهای دیدنی ایران در زمستان

آدرس: جاده کرج – چالوس، در فاصله 123 کیلومتری تهران و 74 کیلومتری کرج.


نشان دادن مکان روی نقشه

6- پیست اسکی خور

پیست اسکی خور در استان البرز و در فاصله نه چندان دورتر از سد امیرکبیر قرار دارد. این پیست زیبا از جاهای دیدنی ایران در زمستان است که در دامنه‌های برف‌گیر البرز واقع شده و فضایی مناسب برای سپری کردن تعطیلات زمستانی است. در حال حاضر، این پیست برای استفاده عموم همه روز آماده ارائه خدمات است.

خور

آدرس: 23 کیلومتری جاده کرج – چالوس، پیش از ورودی تأسیسات سد امیرکبیر، مسیر فرعی به سمت شرق، بعد از روستاهای ارنگه و جی، روستای خور.


نشان دادن مکان روی نقشه

7- پیست اسکی آلوارس

پیست اسکی آلوارس، وسیع‌ترین پیست اسکی ایران است که در دامنه کوه سبلان و در نزدیکی شهرستان سرعین استان اردبیل قرار دارد. محیط زیبای این منطقه، چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. پیست اسکی آلوارس در طول زمستان فقط روزهای پنجشنبه و جمعه باز بوده و بسته به شرایط جوی در حدود شش تا هشت ماه از سال قابل استفاده است. این پیست مجهز به بالابر و تله سیژ است.

آلوارس

آدرس: استان اردبیل، 12 کیلومتری روستای آلوارس، 24 کیلومتری شهرستان سرعین.


نشان دادن مکان روی نقشه

8- پیست اسکی پولادکف

پیست اسکی پولادکف در استان فارس واقع شده و دومین پیست اسکی بزرگ و بین‌المللی ایران به حساب می‌آید. این پیست هم بسته به شرایط آب و هوایی و میزان بارش برف از نیمه‌های پائیز تا اوایل بهار برای اسکی کردن آماده است. امکانات پیست اسکی پولادکف عبارتند از تله‌کابین، تله‌اسکی، رستوران، مهمان‌سرا، هتل، موتورهای برفی و آموزشگاه اسکی.

پولادکف

آدرس: استان فارس، شهرستان سپیدان واقع در ۸۸ کیلومتری شمال شیراز و کیلومتر ۱۵ جاده سپیدان به آبشار مارگون.


نشان دادن مکان روی نقشه

9- پیست اسکی تربیت بدنی اردکان فارس (سپیدان)

این پیست کوچک هم در شهرستان سپیدان استان فارس و در ارتفاعات زاگرس قرار دارد و از جاهای دیدنی ایران در زمستان است. این منطقه یکی از مناطق پربارش و به نسبت سردسیر استان فارس است. این پیست در فاصله 10 کیلومتری پیست بین‌المللی فولادکف قرار گرفته است.

در صورت تمایل می‌توانید از فضای زیبا و آرام‌تر این پیست استفاده کنید و در عین حال، از امکانات اقامتی پیست فولادکف بهره ببرید. پیست اسکی سپیدان همه روزه از ساعت 8:00 صبح تا 13:00 و از 15:00 تا 22:00 برای ارائه خدمات آمادگی دارد. این پیست دارای تله‌اسکی است.

جاهای دیدنی ایران در زمستان

آدرس: استان فارس، شهرستان سپیدان، 80 کیلومتری شهر شیراز و 10 کیلومتری پیست بین‌المللی فولادکف.


نشان دادن مکان روی نقشه

10- پیست اسکی خوشاکو

پیست اسکی خوشاکو در غرب ارومیه و در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این پیست با منظره‌ای عالی و شیب کافی برای علاقه‌مندان به ورزش اسکی بسیار مناسب است. پیست اسکی خوشاکو در روزهای تعطیل از ساعت 9:00 تا 16:00 برای ارائه خدمات آمادگی دارد. این پیست در حال حاضر از امکانات ویژه‌ای برخوردار نیست. با این حال، مکان مناسبی است که می‌توانید در آن به برف بازی، سورتمه سواری و اسکی مبتدی بپردازید.

جاهای دیدنی ایران در زمستان

آدرس: پیست اسکی خوشاکو در فاصله 30 کیلومتری از غرب ارومیه و در استان آذربایجان غربی قرار دارد.


نشان دادن مکان روی نقشه

11- پیست اسکی نسار

پیست اسکی نسار در شهر بیجار و در استان کردستان قرار دارد و از جاهای دیدنی ایران در زمستان است. اگر قصد سفر به استان کردستان را دارید پیشنهاد می‌کنم به این پیست استثنایی هم سری بزنید. استثنایی بودن این پیست به این دلیل است که مشرف به شهر بیجار بوده و دسترسی به آن حتی با پای پیاده هم امکان‌پذیر است.

امکانات این پیست شامل تله‌سیژ، تله‌کابین، مدرسه اسکی، پارکینگ و هتل است.

نسار

آدرس: استان کردستان، شهر بیجار.


نشان دادن مکان روی نقشه

12- پیست اسکی کاکان (دنا)

پیست اسکی کاکان در نزدیکی شهر یاسوج و در استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد و از جاهای دیدنی ایران در زمستان است. این پیست برفی و زیبا با شهرهای مرکزی و جنوبی کشور فاصله چندانی ندارد.

در صورت مراجعه به آن خواهید دید که عده زیادی از استان‌های اصفهان و خوزستان به این جا آمده‌اند تا علاوه بر اسکی به سورتمه سواری، برف بازی و تیوب بازی بپردازند. پیست اسکی کاکان دارای سه بالابر بشقابی است. به علاوه چند هتل هم در فاصله‌ای نه چندان دورتر از این پیست قرار دارند.

دنا

آدرس: کهگیلویه و بویراحمد، ۱۸ کیلومتری شهر یاسوج، نزدیک به دهستان کاکان.


نشان دادن مکان روی نقشه

13- پیست اسکی تاریک دره (الوند)

پیست اسکی تاریک دره که با نام پیست اسکی الوند هم شناخته می‌شود در شهر همدان و در دامنه کوه الوند واقع شده و از بهترین جاهای دیدنی ایران در زمستان است. این پیست نه چندان بزرگ هم از مزیت نزدیکی به شهر برخوردار است.

پیست اسکی تاریک ده بسته به موقعیت آب و هوایی از اواسط آذر ماه تا اوایل فروردین ماه برای اراده خدمات به علاقه‌مندان آمادگی دارد. از امکانات این پیست، می‌توان به مواردی مانند تله‌اسکی، سالن غذاخوری، مهمان‌سرا و مدرسه اسکی اشاره کرد.

تاریک دره

آدرس: شهر همدان، ۱۰ کیلومتری جنوب غربی جاده گنج نامه.


نشان دادن مکان روی نقشه

14- پیست اسکی سهند

پیست اسکی سهند، واقع در استان آذربایجان شرقی به عنوان بزرگترین پیست اسکی شمال غرب و از جاهای دیدنی ایران در زمستان شناخته می‌شود. این پیست هم به دلیل وسعت و امکانات یکی از پیست‌های بین‌المللی کشور است.

سهند

آدرس: آذربایجان شرقی، تبریز، حدود 30 کیلومتری جنوب شرقی تبریز، کیلومتر 27 جاده تبریز – تهران بعد از پلیس راه.


نشان دادن مکان روی نقشه

15- پیست اسکی شیرباد

پیست اسکی شیرباد در استان خراسان رضوی، در نزدیکی شهر مشهد و در ارتفاعات رشته کوه بینالود قرار دارد. این مکان هم با مناظری زیبا و امکاناتی قابل قبول، محل مناسبی برای گذراندن تعطیلانی به یاد ماندنی است. اگر در زمستان قصد سفر به شهر مشهد را دارید، پیشنهاد می‌کنم به پیست اسکی شیرآباد هم مراجعه کنید.

بهتر است توجه داشته باشید که مسیر دسترسی به این پیست یک مسیر برفی و کوهستانی است. بنابراین، توصیه می‌کنم در سفر به این پیست از اتومبیلی مناسب و زنجیر چرخ استفاده کنید. امکانات پیست اسکی شیرآباد عبارتند از تله‌اسکی، رستوران، کافی شاپ و سوییت‌های اقامتی.

جاهای دیدنی ایران در زمستان

آدرس: استان خراسان رضوی، جاده مشهد – چناران، دوربرگردان گلمکان، انتهای دره دولت‌آباد.


نشان دادن مکان روی نقشه

16- پیست اسکی چلگرد (کوهرنگ)

پیست اسکی چلگرد در استان چهارمحال و بختیاری و در فاصله نه چندان دورتر از شهرکرد روی دامنه‌های زاگرس قرار گرفته و از جاهای دیدنی ایران است. این پیست زیبا از آذر ماه تا پایان اسفند برای استفاده عموم در دسترس قرار دارد. خوشبختانه، دسترسی به این مکان بسیار آسان است.

این پیست از بالابر مبتدیان، بالابر ویژه خانم‌ها و آقایان، سه محوطه تفکیک شده برای خانواده‌ها، خانم‌ها و آقایان و پارکینگ برخوردار است.

جاهای دیدنی ایران در زمستان

آدرس: استان چهارمحال و بختیاری، 85 کیلومتری شهرستان شهر کرد.


نشان دادن مکان روی نقشه

17- پیست اسکی فریدون‌شهر

پیست اسکی فریدون‌شهر در استان اصفهان و در نزدیکی فریدون شهر قرار دارد. این مکان هم بر دامنه کوه‌های زاگرس قرار گرفته و با چشم‌انداز زیبا و فضای برفی، محل خوبی برای گذراندن تعطیلات زمستانی به شمار می‌رود. اگر در استان اصفهان هستید، فرصت برف بازی و اسکی کردن در این پیست که از جاهای دیدنی ایران در زمستان است را از دست ندهید.

فریدونشهر

آدرس: استان اصفهان، ۱۸۰ کیلومتری غرب اصفهان و ۶ کیلومتری فریدون‌شهر.


نشان دادن مکان روی نقشه

18- پیست اسکی پاپایی

پیست اسکی پاپایی در مناطق کوهستانی اطراف استان زنجان قرار دارد و از جاهای دیدنی ایران در زمستان است. وقتی به این منطقه برسید، متوجه خواهید شد که این پیست دارای شیب ملایمی است و به همین دلیل برای اسکی‌بازان مبتدی بسیار مناسب است. آب و هوای عالی و چشم انداز زیبای منطقه تجربه‌ای فراموش نشدنی را برای شما ایجاد خواهد کرد.

پیست اسکی پاپایی به خاطر شیب ملایمش برای برف بازی، سورتمه سواری و تیوب سواری هم عالی است. این پیست از امکاناتی مانند بالابر، بوفه، مدرسه اسکی، تله‌اسکی، سوییت، رستوران و پارکینگ برخوردار است.

پاپایی

آدرس: استان زنجان، ۴۵ کیلومتری جنوب غربی زنجان، ۳ کیلومتری مرکز شهرستان ایجرود.


نشان دادن مکان روی نقشه

19- پیست اسکی سقز (وزنه)

پیست اسکی سقز که به وزنه هم شهرت دارد در استان کردستان واقع شده است. این منطقه زیبا، حداقل شش ماه در سال پوشیده از برف است. پیست اسکی سقز مجهز به بالابری است که به تازگی افتتاح شده. پیشنهاد می‌کنم در سفر به کردستان به این منطقه هم مراجعه کنید و از برف بازی و اسکی لذت ببرید.

آدرس: استان کردستان، محور سقز به بانه، ضلع شمالی کوه وزنه.

20- پیست اسکی یام

پیست اسکی یام در شمال شهر تبریز قرار دارد و یکی از قدیمی‌ترین پیست‌های آذربایجان شرقی محسوب می‌شود. این منطقه هم به طور معمول از اوایل دی تا اواسط فروردین پوشیده از برف است و به همین دلیل آن را به عنوان یکی از جاهای دیدنی ایران در زمستان می‌شناسند.

اگر در فصل زمستان به شهر زیبا و تاریخی تبریز سفر می‌کنید، فرصت برف بازی و اسکی در پیست یام را از دست ندهید. این پیست، به شرط مساعد بودن شرایط جوی، هر هفته در روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت 8:00 صبح تا 17:00 آماده ارائه خدمات به علاقه‌مندان است. وجود مکان‌های مناسب برای استراحت و پارکینگ از امکانات پیست اسکی یام به حساب می‌آیند.

یام

آدرس: آذربایجان شرقی، کیلومتر ١۵ جاده مرند – تبریز.


نشان دادن مکان روی نقشه

21- جزیره کیش

باور دارم که جاهای دیدنی جزیره کیش، نیازی به معرفی ندارد. تصور می‌کنم هر ایرانی حداقل یک بار به این جزیره گرمسیر و زیبا سفر کرده یا وصف آن را شنیده است. کیش در ماه‌های دی تا فروردین از آب و هوایی باورنکردنی برخوردار است و به همین دلیل به یکی از جاهای دیدنی ایران رد زمستان تبدیل شده است.

درست زمانی که اغلب مناطق ایران با سرما و بارندگی دست و پنجه نرم می‌کنند، شما می‌توانید در این جزیره به شنا و انجام ورزش‌های دریایی نظیر غواصی، ویندسرفینگ، پاراشوتینگ و اسکی روی آب بپردازید.

جاهای دیدنی ایران در زمستان

این جزیره زیبا و خاطره‌انگیز از جاذبه‌های گردشگری زیادی برخوردار است که کشتی یونانی، پارک آبی اوشن، دلفیناریوم، باغ پرندگان و شهر باستانی حریره بخشی از آن هستند.


نشان دادن مکان روی نقشه

22- جزیره قشم

جزیره قشم هم درست مانند کیش در زمستان، پذیرای میهمانانی است که از سرمای هوا به تنگ آمده و به انجام ورزش‌هایی دریایی و استفاده از آب و هوایی معتدل تمایل دارند. بهترین زمان مسافرت به قشم از اوایل آبان تا اواخر فروردین است.

جاهای دیدنی ایران در زمستان

پیشنهاد می‌کنم در این سفر از جاهای دیدنی قشم مانند دره ستارگان، بندر لافت، جنگل‌های حرا، تنگه چاهکوه، سد و روستای گواران و دره تندیس‌ها بازدید کنید.


نشان دادن مکان روی نقشه

23- جزیره هرمز

جزیره هرمز با آب و هوایی بی‌نظیر و خاکی سرخ رنگ یکی از  بهترین جاهای دیدنی ایران در زمستان است. در این جزیره، آبی دریا و سرخی خاک در کنار هم منظره‌ای شگفت‌انگیز را ایجاد می‌کنند.

جاهای دیدنی ایران در زمستان

از مناطق دیدنی جزیره هرمز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دره مجسمه‌ها
  • جزیره بکر مفنق
  • دره رنگین کمان
  • تنگه هرمز

نشان دادن مکان روی نقشه

24-  جزیره هنگام

جزیره هنگام در فاصله بسیار کمی از قشم قرار گرفته و مکانی بکر و زیبا برای استراحت است. می‌توانید در آب‌های نیلگون خلیج فارس، بازی و رقص دلفین‌ها و رفت و آمد لاک پشت‌ها را ببینید. این منطقه برای غواصی هم بسیار مناسب است.

جاهای دیدنی ایران در زمستان

از سایر دیدنی‌های جزیره هنگام که آن را به یکی از جاهای دیدنی ایران رد زمستان تبدیل کرده می‌توان به بازار ساحلی و سنتی و تاسیسات بندری انگلیسی‌ها اشاره کرد.


نشان دادن مکان روی نقشه

25- جزیره ناز

جزیره ناز هم یکی از جزایر نزدیک به قشم است که به ویژه در زمستان از آب و هوایی بی‌نظیر برخوردار است. تماشای طبیعت بکر و باور‌نکردنی این منطقه بهترین چیزی است که می‌توانم به شما پیشنهاد کنم. این جزیره با صدف‌های رنگارنگ و عروس‌های دریایی انتظار شما را می‌کشد.

جزایر ناز

تماشای مرغان دریایی، فلامینگوها و سایر پرندگان مهاجر چنان تصاویری به وجود می‌آورند که بیننده احساس می‌کند در بهشتی رویایی قرار دارد.


نشان دادن مکان روی نقشه

26- چابهار

چابهار به شهر چهار فصل معروف است. آب و هوای این بندر در زمستان بسیار معتدل و مطبوع است و به همین دلیل آن را به عنوان یکی از جاهای دیدنی ایران در زمستان می‌شناسند. بعضی از دیدنی‌های چابهار عبارتند از:

  • کوه‌های مینیاتوری یا مریخی
  • ساحل زیبای چابهار و تماشای فیتوپلانکتون‌ها که در شب می‌درخشند.
  • اسکله ماهیگیری
  • بازارهای ساحلی

چابهار


نشان دادن مکان روی نقشه

27- چشمه آب گرم گنو

چشمه آب گرم گنو واقع در بندرعباس یکی دیگر از مکان‌هایی است که در زمستان می‌توانید به آن سفر کنید و از آب و هوایی مطبوع و مناظری زیبا بهره‌مند شوید.

جاهای دیدنی ایران در زمستان

چشمه آب گرم گنو دارای استخرهایی مجزا است که برای استفاده خانم‌ها و آقایان در نظر گرفته شده‌اند. آب‌های این منطقه دارای گوگرد بوده و آبتنی کردن در آن‌ها برای بدن بسیار مفید است.


نشان دادن مکان روی نقشه

28- کویر نایبند طبس

کویرنوردی یکی از بهترین کارهایی است که در زمستان می‌توان انجام داد. روستای نایبند در مسیر طبس به روار قرار گرفته و یکی از زیباترین روستاهای و جاهای دیدنی ایران در زمستان به حساب می‌آید.

این روستا در نزدیکی کویر لوت قرار دارد و با نخل‌های سربلند و سبز احاطه شده. در سفر به این روستا می‌توانید از تماشای کویر لوت و مناظر بدیع آن هم لذت ببرید.

جاهای دیدنی ایران در زمستان

29- آبگرم سرعین

سرعین نام یک شهر کوچک است که در جنوب اردبیل قرار دارد. این شهر در منطقه کوهستانی واقع شده و در زمستان آب و هوای سردی دارد؛ با این حال، سرشار از چشمه‌های آب گرمی است که در جهان شهرت دارند.

جاهای دیدنی ایران در زمستان

بنابراین، می‌توانید در فصل زمستان به این شهر سردسیر سفر کنید و از چشمه‌های آب گرم آن که هر یک از خواص جداگانه‌ای برخوردارند هم بهره‌مند شوید.


نشان دادن مکان روی نقشه

اطمینان دارم که هنوز موفق نشده‌ام تمام جاهای دیدنی ایران در زمستان را به شما معرفی کنم؛ چرا که ایران، کشوری وسیع و سرشار از جاذبه‌های گوناگون است. همان‌طور که دیدید، زمستان، فصل خانه‌نشینی نیست! بهتر است، هر چه زودتر چمدان‌ها را ببندید و به انتخاب خود به یکی از این مناطق زیبا سفر کنید. خاطرات خوش سفرهای زمستانی، بهترین سوغاتی است که با خود به همراه می‌آورید. تفریح زمستانی شما در ایران چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن