ماجراجویی

ایران لند شیراز؛ بزرگ‌ترین شهربازی سرپوشیده شهر

فهرست مطالب

«ایران لند» یکی از بزرگ‌ترین شهربازی‌های سرپوشیده شیراز و حتی می‌توان گفت ازجمله بزرگ‌ترین شهربازی‌های سرپوشیده کشور است. ایران لند از آن دست جاهایی است که پس‌از بازدید از جاهای دیدنی شیراز، سر زدن به آن می‌تواند اوقات شادی را برایتان فراهم کند. این شهربازی بزرگ، در دل یکی از هفت مجتمع تجاری بزرگ دنیا، یعنی مجتمع تجاری تفریحی گردشگری خلیج‌فارس، واقع در ابتدای ورودی شهر جدید صدرا، در ورودی شمال‌غربی شهر زیبای شیراز قرار دارد.

واقع‌ شدن در یک مجتمع بزرگ تجاری، فرهنگی و تفریحی، به‌روز بودن بازی‌های شهربازی ایران لند، تنوع بالای دستگاه‌های بازی، در اختیار داشتن دستگاه‌های بازی منحصربه‌فرد که نمونه‌ای مشابه با آن‌ها در شیراز و حتی ایران وجود ندارد، وجود امنیت کامل در استفاده از اسباب‌بازی‌ها، قیمت بسیار مناسب، نزدیکی به فود کورت و… تنها چند دلیل انتخاب ایران لند برای یک گردش و تفریح جذاب در شیراز است. با من در این مطلب از نابرو همراه باشید تا درباره ایران لند بیش‌تر بدانید.

ایران لند

امروزه اختصاص دادن فضایی به‌عنوان شهربازی، یکی از روش‌های متداول در احداث و راه‌اندازی مجتمع‌های بزرگ تجاری است. در شیراز نیز مجتمع‌های بزرگی همانند «زیتون»، «ستاره» و چند مجتمع معروف دیگر این شهر، از این امر مستثنی نیستند. در سال 1392، بانیان مجتمع بزرگ تجاری تفریحی گردشگری خلیج‌فارس، نیز با معرفی ایران لند شروع به خدمات‌دهی در این زمینه کردند؛ با این تفاوت که ایران لند در فضایی کاملاً متفاوت و غیرقابل قیاس با دیگر شهربازی‌های سرپوشیده شیراز افتتاح شود.

ایران لند شیراز

تنوع کنونی بازی‌های این مرکز تفریحی چیزی بیش از 160 بازی است. به گفته مسئولان ایران لند، 20 تا 25 بازی موجود در این مجموعه نمونه‌هایی در ایران ندارد و تنها ایران لند ارائه‌دهنده این بازی‌هاست. به‌طور مثال سینما چهاربُعدی مجموعه ایران لند که به‌طور هم‌زمان امکان خدمات‌دهی به هشت نفر را دارد، از اولین‌ها در ایران است.

بخش عمده بازی‌های شهربازی ایران لند مورداستفاده رده سنی کودک و نوجوان است، بااین‌حال، برای رده‌های مختلفی سنی از خردسالان تا بزرگ‌سالان بازی‌های متنوعی در این مجموعه وجود دارد. مجموعه «ایران لند» یک انتخاب بسیار عالی برای خانواده‌هایی است که از یک‌ طرف علاقه‌مند به خرید هستند و از طرفی دیگر کودکانی علاقه‌مند به انجام بازی‌های هیجان‌انگیز دارند.

در مجتمع «خلیج‌فارس» می‌توانید هر آنچه لازم دارید، از مواد غذایی گرفته تا پوشاک و انواع دیگر کالاها را بیابید و خریداری کنید و از آن ‌طرف، در حین خرید یا پس‌از آن برای یک گردش شاد و مفرح، سری به طبقه سوم و بلوک شماره هفت این مجموعه، یعنی ایران لند، بزنید.

ایران لند شیراز

آشنایی با فضای ایران لند

اگر بخواهید از درِ اصلی ایران لند واقع در طبقه سوم مجتمع خلیج‌فارس وارد آن شوید، ممکن است در انتخاب خود دچار شک و تردید شوید. اندکی صبر داشته باشید و چند قدم جلو بروید و خود را به قسمت پشتی گیت ورودی و باجه فروش بلیط برسانید. مطمئنا از این فضای رنگارنگ بزرگ و پر از اسباب‌بازی‌های گوناگون، شگفت‌زده خواهید شد.

جاذبه های ایران لند شیراز

در ایران لند، حتی سقف و ستون‌های بزرگ میان سالن، با رنگ‌ها و المان‌های کارتونی به شکلی جذاب زیباسازی شده است. فضای کلی مجموعه ایران لند به چند بخش اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. هر یک از این فضاها، مناسب برای بازی و تفریح یک رده خاص از علاقه‌مندان است. به‌طور مثال در سمت راست درِ ورودی با محوطه‌ای روبه‌رو می‌شوید که در بالای آن نوشته‌ شده است: «محل نگهداری کودک».


ساعت کاری ایران لند، 16 عصر تا 24 شب است. توجه داشته باشید که در ساعاتی غیر از ساعتِ کاری تعیین‌شده فقط با چراغ خاموش آن مواجه خواهید شد! یکی از مشکلات اصلی مراجعه‌کنندگان به ایران لند عدم آگاهی از ساعات کاری آن است. لذا به این مورد حتماً دقت کنید.

بخش‌ کودک شهربازی

این قسمت از مجموعه، علاوه‌بر اینکه با حصارکشی از بقیه شهربازی جدا شده، با استفاده از بازی‌های تقریبا بی‌خطر برای کودکان مانند سرسره و… تجهیز شده که می‌توانید با خیال راحت کودکان خود را به مسئولان آنجا بسپارید. در یک ‌گوشه سینما چندبعدی ایران لند قرار دارد.

به‌تناوب اسباب‌بازی‌های گردان را می‌توانید در هر گوشه از آن ببینید. ماشین‌های شارژی مختلف در همه‌جا وجود دارند و… بازی‌های گوشه سمت راست در قسمت انتهایی سالن، معمولاً بازی‌های با رده سنی بالاتر است. ماکت بزرگ دایناسور ایران لند، از دیگر قسمت‌های این مجموعه است که بیش‌از همه به چشم می‌آید.

میان انبوه وسایل اسباب‌بازی‌های جورواجور ایران لند، یک پله‌برقی به سمت طبقه بالای مجموعه خودنمایی می‌کند. اگر قصد شکم‌گردی دارید، می‌توانید از این قسمت بالا بروید و خود را به فود کورت بالای ایران لند برسانید. مجموعه فست‌فودهای مجتمع بزرگ خلیج‌فارس در طبقه چهارم آن و درست بالای سر ایران لند قرار دارد.

ایران لند شیراز

معرفی بازی‌های ایران لند

تنوع وسایل بازی ایران لند آن‌قدر بالاست که اسم بعضی از آن‌ها شاید برای اولین بار به گوشتان خورده باشد. ازجمله بازی‌های ایران لند می‌توان به قطار کودک، مری گوراند، دارک راید، خرس شناور، هامر، تکان‌دهنده نیرین، ماشین آتش‌نشانی، سونیک دو و چهارنفره، فست ترک، ترن هوایی، انواع ماشین برقی، گایرولوپ و… اشاره کرد. علاوه‌بر بازی‌های شاد و مفرح در ایران لند، اتاق گریم و اتاق تولد نیز در این مجموعه وجود دارد.

جاذبه های ایران لند شیراز

آنچه لازم است قبل‌از رفتن به ایران لند بدانید

قوانین ورود به ایران لند: ایران لند همانند هر شهربازی سرپوشیده‌ای برای خدمات‌دهی بهتر به مهمانان خود قوانینی وضع کرده است. به‌طور مثال شما با ترولی یا همان چرخ خرید، نمی‌توانید وارد محوطه ایران لند شوید. اسباب‌بازی ایران لند برای استفاده کودکان سه سال به بالاست؛ لذا به پدرومادرانی که کودک خردسال دارند، در این زمینه سخت‌گیری می‌شود و تا زمانی که مسئولیت هر اتفاقی را قبول نکنید، به شما اجازه استفاده از اسباب‌بازی‌ها داده نمی‌شود. قانون مهم دیگر اینکه مبلغ کارت شارژ باقی‌مانده درون آن عودت داده نمی‌شود و تنها می‌توانید کارت خود را با دریافت مبلغ تعیین‌شده برای خرید آن پس بدهید.

قوانین استفاده از بازی‌های ایران لند: با توجه به برقی بودن اکثر بازی‌های ایران لند، شما باید یک کارت مخصوص فعال‌کننده بازی‌ها را از قسمت ورودی مجموعه تهیه کنید. ابتدا با 10،000 تومان یک کارت می‌خرید و مبلغی پول به‌عنوان شارژ، به‌حساب آن واریز می‌کنید. هر دستگاه محلی مخصوص برای کشیدن کارت دارد. با کشیدن کارت مخصوص، برای مدت‌زمان مشخصی بازی فعال می‌شود و می‌توانید از آن استفاده کنید. معمولاً قیمت هر راند بازی، با تابلویی در بالای آن نمایش داده شده است.

جاذبه های ایران لند شیراز

محدوده قیمت: نرخ پرداختی بابت انجام هر راند بازی، با توجه به تکنولوژی به‌کاررفته برای پیاده‌سازی آن تعیین شده است. بااین‌حال، ارزان‌ترین بازی‌ها از 3،000 تومان شروع می‌شود و گران‌ترینشان کمتر از 35000 تومان، نرخ خورده‌اند. ویدئو گیم‌ها که بخشی بزرگی از اسباب‌بازی‌های مجموعه را تشکیل می‌دهند، معمولاً بین 8،000 تا 10،000 تومان برای هر راند، نرخ خورده‌اند.

ساعت فعالیت: ساعت کاری ایران لند، 16 عصر تا 24 شب است. توجه داشته باشید که در ساعاتی غیر از ساعتِ کاری تعیین‌شده فقط با چراغ خاموش آن مواجه خواهید شد! یکی از مشکلات اصلی مراجعه‌کنندگان به ایران لند عدم آگاهی از ساعات کاری آن است. لذا به این مورد حتماً دقت کنید.

نشانی: شیراز، اتوبان دکتر حسابی، ابتدای ورودی شهر صدرا، مجتمع تجاری خلیج‌فارس.

شماره تماس: 36665111، 36662222، 36663333، 36667067 و 36667068. دقت داشته باشید کد شیراز 071 است.

ایران لند شیراز

بولینگ و بیلیارد مجتمع خلیج‌فارس

مجتمع خلیج‌فارس بنابه دلایل زیادی ازجمله جاهای دیدنی شیراز شناخته می‌شود. این مجتمع علاوه‌بر شهربازی ایران لند، درست در زیر همین قسمت دارای بزرگ‌ترین سالن بولینگ و بیلیارد کشور است. درِ ورودی سالن بولینگ و بیلیارد در طبقه دوم مجتمع خلیج‌فارس قرار دارد. سالن بولینگ، با 14 خط مخصوص بزرگ‌سالان و دو خط ویژه برای کوکان خدمات‌دهی می‌کند. از طرفی دیگر، در قسمت سالن بیلیارد، تعداد 25 میز برای انجام این بازی قرار داده شده است.

بانوان علاقه‌مند به بیلیارد نیز می‌توانند در سالن مجزای مخصوص به خودشان به انجام این بازی مشغول شوند. توجه داشته باشید که سالن بولینگ و بیلیارد مجتمع خلیج‌فارس علاقه‌مندان فراوانی دارد. لذا قبل‌از مراجعه به این محل بهتر است یک‌زمان مشخص را رزرو کنید. برای رزرو می‌توانید با شماره 36667060 تماس بگیرید.

همچنین قبل‌از ورود به سالن مجهز بولینگ و بیلیارد مجتمع خلیج‌فارس می‌توانید تجهیزات خاص و احتمالی موردنیاز خود را از مغازه روبه‌روی درِ ورودی سالن تهیه کنید. از بابت نوشیدنی و این مسائل نیز نگرانی نداشته باشید؛ چراکه در سالن بزرگ این مجموعه، کافی‌شاپ برای ارائه این خدمات راه‌اندازی شده است.

اندکی درمورد میزبان ایران لند

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، مجتمع خلیج‌فارس شیراز به‌عنوان میزبان ایران لند، جزو هفت مجتمع بزرگ تجاری دنیاست. چهار طبقه تجاری مجتمع تجاری، تفریحی، فرهنگی و گردشگری خلیج‌فارس، دارای هفت بلوک اصلی است. بلوک دو و سه تمامی طبقات با نام «بازار ابریشم»، بلوک چهار و پنج تمامی طبقات با نام «بازار جام جم»، بلوک شش و هفت بلوک اول و بلوک شش طبقات دو تا چهار با نام «بازار الماس» نام‌گذاری شده است.

ایران لند شیراز

پوشاک بزرگ‌سالان و کودکان، کیف و کفش، ساعت، زیورآلات و تقریباً هر کالایی که مدنظرتان است، در این بازارها یافت می‌شود. بلوک یک، طبقه سه و چهار نیز به هایپر استار بزرگ مجموعه اختصاص داده شده است. کافه سنترال و کافه گرین ازجمله کافی‌شاپ‌های زیبا و منحصربه‌فرد این مجموعه است که می‌توانید با سر زدن به آنجا اوقاتی خوش برای خود بسازید.

کنار همه این موارد، پارکینگ بزرگ این مجتمع باعث شده است افرادی که چه برای خرید و چه برای تفریح به این مجتمع سر می‌زنند، هیچ نگرانی‌ای درخصوص جای پارک نداشته باشند.

اگر شما هم در طی سفر به شهر بهارنارنج از مجتمع خلیج‌فارس و ایران لند دیدن کردید، حتماً تجربیات خود را با نابرو به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن