شکم گردی

کافه رستوران های ‌نون تهران؛ شکم‌گردی در باغ موزه هنر ایرانی

فهرست مطالب

کافه رستوران های نون، اشتباه نخوانید منظور چند رستوران با نام نون نیست، اسم رستوران « های ‌نون» است. این رستوران به جز ناهار و شام با منوی سلف سرویس صبحانه نیز پذیرای شما است. کافه رستوران های نون در باغ موزه هنر ایرانی قرار دارد و به همین سبب فضای دلنشین و زیبایی دارد که از نشستن در آن‌جا به هیچ وجه خسته نمی‌شوید. باغ موزه هنر ایرانی فضایی سرسبز دارد که پس ‌از بازسازی معروف شد و موردتوجه قرار گرفت.

این باغ جاذبه‌هایی از جمله نمایشگا‌ه و کارگاه‌های هنری، فضای سبز، باغ ایرانی، مرکز فروش صنایع دستی، محصولات فرهنگی و کافه رستوران دارد؛ اما یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های آن، ماکت‌های اماکن دیدنی و تاریخی کشورمان است که برای جشن‌های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی به هنرمندان ایتالیایی سفارش داده شد. این باغ به باغ سپهبد نیز شهرت دارد؛ زیرا اقامتگاه سپهبد امیراحمدی در سال ۱۳۱۰ آنجا ساخته شد.با من در نابرو همراه شوید تا با دیدنی‌های تهران آشنا شویم.

کافه رستوران های ‌نون تهران

فضای کافه رستوران های ‌نون

کافه رستوران های ‌نون در این باغ موزه قرار دارد تا گردشگران و بازدیدکنندگان از باغ موزه، فضایی برای استراحت و میل غذا داشته ‌باشند. این کافه رستوران در زیبا‌ترین قسمت باغ قرار گرفته و شامل یک فضای باز دلباز با یک حوض زیبا درست روبه‌روی اقامتگاه سپهبد است.

کافه رستوران های ‌نون تهران

در این فضای باز میز و صندلی چیدند که می‌توانید از آن استفاده کنید. فضای سرپوشیده داخلی هم با پنجره های بزرگ و یکسره، دید کاملی به فضای دلباز بیرون دارند.

اگر قصد نشستن در فضای باز را دارید باید آمادگی‌ این ‌را داشته باشید که ممکن است گربه‌ها آزادانه دور ‌میز شما بچرخند. چون فضای باز این مجموعه پر از گربه‌های دوست داشتنی است که اگر با این موضوع مشکل دارید می‌توانید از فضای داخلی مجموعه استفاده کنید.

کافه رستوران های ‌نون تهران

در مورد دکوراسیون و حس فضا می‌شود گفت به سبب قرارگیری رستوران در باغ موزه و هم‌جواری با اقامتگاه تاریخی از سبک روستیک و تقریبا قدیمی استفاده شده. بدین دلیل که تضادی ایجاد نشود و هم‌خوانی متریال و بافت‌ها به خوبی دیده ‌شود.

کافه رستوران های ‌نون تهران

داخل رستوران از دیوارهای آجری استفاده شده و میز‌های چوبی. همچنین المان‌ها و تزئینات چوبی است و از در و پنجره سرتاسر شیشه استفاده کردند؛ تا به خوبی از منظره‌ بیرون بهره ببرند و نور را به خوبی به فضای داخل منتقل کنند.

همچنین برای هم‌خوانی و هماهنگی بیشتر فضای داخل کافه رستوران های نون با بیرون باریکه راه آب مصنوعی در داخل ساختند و روی آن را با شیشه نشکن پوشاندند تا به‌راحتی بتوان روی آن‌ راه رفت و اطرافش از سنگ به‌عنوان کف‌پوش استفاده کرد. با دقت کردن به جزییات می‌توان کاملا متوجه دقت طراح به هماهنگی‌ها شد. فضای بیرون با میزهای طرح حصیر چیدمان شده.

کافه رستوران های ‌نون تهران

برای هر میز هم چتر برای بارش باران و یا آفتاب شدید تعبیه شده. برای بیرون سیستم گرمایش و سرمایش هم دارند و درختان هم سایه خوبی برای میزها ایجاد کردند. حوض بزرگی وسط و روبروی آن عمارتی که اقامتگاه سپهبد است، می‌بینیم که برای گرفتن عکس فضا را مناسب‌تر کرده است.

کافه رستوران های ‌نون تهران

منو کافه رستوران های ‌نون

قیمت صبحانه سلف سرویس به ازا هر نفر ۱۰۰ هزار تومان است. صبحانه کیفیت قابل قبولی دارد اما به نسبت قیمت، تنوع خیلی بالایی نسبت به کافه رستوران های مشابه با قیمت پایین‌تر ندارد. کافه رستوران های ‌نون از ساعت ۱۰:۳۰ الی ۲۴ در تمامی روزهای هفته باز است.

کافه رستوران های ‌نون تهران

در منوی صبحانه انواع پنیر، مربا، سوسیس و کالباس، عدسی، لوبیا، سیب زمینی با پنیر، لبو، پنیر سوخاری، دتاکس، شیر، آب‌میوه، چای، قهوه و… را دارد. اما فقط یک نوع آب‌میوه دارد و پنکیک و وافل و… ندارد. املت هم به صورت سفارشی است. در منوی ناهار و شام، سالاد و پیش غذا، غذای فرنگی، غذای ایرانی، غذای عربی و نوشیدنی‌ها سرو می‌شود.


توجه داشته باشید که این محل دارای پارکینگ نیست و برای پیدا کردن جای پارک کمی به زحمت خواهید افتاد.

مختصری از قیمت‌ها به شرح زیر است:

سیب زمینی مخصوص ۳۵هزار تومان

سالاد سزار ۳۸هزار تومان

کباب ترش ۷۰هزار تومان

شیشلیک ۱۱۰هزار تومان

صبحانه ۱۰۰هزار تومان

مدیریت کافه رستوران های ‌نون برعهده بازیگر محبوب کشورمان سیامک انصاری است.

کافه رستوران های ‌نون تهران

دسترسی ها

برای رسیدن به کافه رستوران های نون که در باغ موزه هنر ایرانی قرار دارد، می‌توانید در خط یک مترو به ایستگاه تجریش رفته و پس از خروج از ایستگاه به ضلع جنوب غربی میدان تجریش بروید و از خیابان مقصودبیک با تاکسی‌های گذری یا ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پیاده‌روی به این باغ موزه برسید.

کافه رستوران های ‌نون تهران

همچنین اگر قصد رفتن با خودروی شخصی را دارید می‌توانید از خیابان ولیعصر(عج) به پارک‌وی رفته و پس از آن به خیابان فرشته (فیاضی) بروید و از خیابان بوسنی و هرزگوین به باغ موزه هنر ایرانی برسید.

توجه داشته باشید که این محل دارای پارکینگ نیست و برای پیدا کردن جای پارک کمی به زحمت خواهید افتاد. همچنین اگر قصد استفاده از اتوبوس را دارید، ایستگاه تجریش در خطوط بی‌آرتی را پیدا کنید و پس ‌از رسیدن به ایستگاه تجریش به ضلع جنوب غربی میدان رفته و از خیابان مقصودبیک با تاکسی‌های گذری یا ۱۵ الی ۲۰ دقیقا پیاده‌روی به باغ موزه برسید.

کافه رستوران های ‌نون تهران

پس از رسیدن به باغ موزه هنر ایرانی از در اصلی وارد می‌شوید. هزینه بلیت ورودی سه هزار است. سپس به سمت انتهای باغ بروید تا کافه رستوران های ‌نون را پیدا کنید.

آدرس: خیابان فرشته، خیابان بوسنی هرزگوین، چهار راه دکتر حسابی، باغ موزه هنر ایرانی، پلاک ۳۰

تلفن: ۰۲۱۲۲۲۱۳۰۶۷

صفحه اینستاگرام: highnoon_restaurant

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن