شکم گردی

حس‌ کافه گرگان؛ یک کافه دنج و آرام برای چند دقیقه آرامش

فهرست مطالب

در بین ده‌ها کافه شهر گرگان هرکدام ویژگی‌هایی منحصربه‌فرد دارند و بنابراین هر کدام با حال و هوایی خاص هماهنگ هستند. گاهی دلمان حیاطی دنج و خلوت می‌خواهد برای نشستن و ورق زدن کتابی همراه با عطر یک دمنوش بهاری، گاهی هوای برگرهایی خوشمزه و شب‌های دورهمی و کافه‌نشینی با دوستان در سر داریم، گاهی دلمان عطر قهوه و یک برش کیک شکلاتی می‌خواهد به همراه نمای خیابان از پس پنجره باران‌خورده کافه. برای تمام این احوال می‌توان کافه‌ای مناسب در شهر گرگان یافت. کافی است در کوچه‌پس‌کوچه‌های این شهر قدم زد تا یک به یک آن‌ها را شناخت و با حال و هوایشان آشنا شد. حس‌ کافه یا کافه‌تریا حس یکی از همین کافه‌های شاید گم‌شده در پسِ کوچه‌های شهر گرگان است. در این مطلب نابرو سری به حس‌ کافه می‌زنیم تا با آن بیشتر آشنا شویم.

جایی دور از انتظار درهای حس‌ کافه به روی مشتریان باز است

برای دوست‌داران کافه‌گردی در گرگان میدان گرگانپارس و کوچه‌ها و خیابان‌های اطراف آن پر است از کافه‌های نام‌آشنا و احتمالا آنقدر آن‌ها را گشته‌اند و در آن‌ها خاطره ساخته‌اند که شاید هر بار بدون فکر مستقیم راهی یکی از همین کافه‌های محبوب خود شوند.

اما جایی در حوالی همین میدان که شاید کمتر رفت و آمد ماشین‌ها وجود داشته باشد، درست کنار رودخانه‌ای که میان انبوهی از درختان چنار از وسط گرگان می‌گذرد، فضایی نسبتا باز در گوشه آرام و دنج خیابان وجود دارد که چند سال پیش کافه‌ای در آنجا ساخته شد؛ حس‌ کافه. کافه‌ای کوچک و جمع‌و‌جور اما محبوب بسیاری از  کافه‌نشین‌ها.

رنگ آمیزی زیبای کافه

شاید این کافه که از مکان های تفریحی گرگان محسوب می‌شود را تنها کسانی دیده باشند که روزی تصمیم گرفته‌اند از یک مسیر همیشگی و مشخص در خیابان مرداد راهشان را کج کنند و مسیری جدید را امتحان کنند، و عبور از مسیرهای جدید و ناشناخته همیشه انسان را در موقعیت‌ها و فرصت‌های جدید قرار می‌دهد، این بار شاید به اندازه کشف یک کافه جدید و تجربه فضایی متفاوت از کافه‌گردی.

با پیچیدن به سمت خیابان مرداد شرقی، وقتی که از کنار رودخانه و درختان تنومند چنار عبور می‌کنید درست گوشه خیابان کافه‌ای با ظاهری آرام و حسی خوب شما را به خود می‌خواند. در پس تمام مشغله‌ها و دویدن‌های روزانه، در پس تمام خستگی‌ها و نگرانی‌ها باز هم می‌توان زمانی را به خود اختصاص داد، حتی به کوتاهی تازه کردن گلو با یک لیوان نوشیدنی یا لذت از طعم یک برش کیک. پس فکر بدی نیست که سری به این کافه در گوشه آرام خیابان بزنید و نفسی تازه کنید.

حس کافه

محیط حس ‌کافه؛ سه فضای مجزا

فضای حس کافه به صورت کلی به سه قسمت مجزا تقسیم شده که مشتریان براساس سلیقه خود می‌توانند یکی از این فضاها را برای نشستن انتخاب کنند.

فضای بیرونی حس کافه با محیط دلباز

فضای بیرونی کافه شامل محوطه جلوی در کافه می‌شود که البته لازم به ذکر است که این فضا کاملا از خیابان جداست و حتی می‌توان گفت صدای ماشین‌هایی که از این خیابان عبور می‌کنند، هم به راحتی به این قسمت نمی‌رسد، پس حتی فضای بیرونی حس‌ کافه نیز حالتی دنج و آرام دارد. در این قسمت تعدادی میز و صندلی به همراه سایه‌بان برای استفاده در روزهای آفتابی وجود دارد و برای شب نیز چراغ‌هایی با نور کافی آنجاست.

حس کافه

طبقه اول و جنب‌وجوش و سرزندگی

فضای داخلی حس‌ کافه یک فضای دو طبقه است. در طبقه پایین تعدادی میز و صندلی چوبی با طرحی کلاسیک، یک تابلو نقاشی جالب و پیشخوان کافه قرار دارد. به محض ورود به کافه عطر قهوه و صدای دستگاه‌های قهوه‌ساز حس عمیقی از آرامش به انسان منتقل می‌کنند.


میزها در اینجا با فاصله‌ای مناسب نسبت به هم قرار گرفته‌اند و به این ترتیب حریم خصوصی افراد تا حد زیادی حفظ می‌شود. عاملی که بیشترین زیبایی را به این فضا می‌دهد طراحی خاص دیوارهای کافه است.

فضای طبقه پایین با نور ملایمی که از در شیشه‌ای به داخل سرازیر می‌شود با گل‌های طبیعی در بخش‌های مختلف می‌تواند انتخاب کسانی باشد که شاید فرصت چندانی برای نشستن در کافه نداشته و بخواهند غذا یا نوشیدنی خود را در زمانی کوتاه میل و کافه را ترک کنند. در هر صورت این قسمت فضای تردد مشتریان و کارکنان کافه است و ممکن است آرامشی که به دنبال آن هستید اینجا آنچنان محقق نشود.

دکوراسیون زیبا و آرامبخش

طبقه دوم حس کافه با محیطی دنج و خلوت

اما اگر فرصت کافی برای صرف غذای خود دارید و از طرفی هم به دنبال آرامش بیشتر هستید، بهتر است یکی از میزهای طبقه بالای کافه را انتخاب کنید. طبقه بالای حس ‌کافه دکوراسیونی تیره رنگ با نوری بسیار ملایم دارد. اینجا هم تابلوهایی زیبا و جالب روی دیوار به چشم می‌خورند و فضای کافه را دلنشین‌تر می‌کنند.

میزها در اینجا با فاصله‌ای مناسب نسبت به هم قرار گرفته‌اند و به این ترتیب حریم خصوصی افراد تا حد زیادی حفظ می‌شود. عاملی که بیشترین زیبایی را به این فضا می‌دهد طراحی خاص دیوارهای کافه است. دو طبقه چوبی با نورپردازی خاص و زیبا و همچنین قرار دادن اشیای تزیینی مناسب روی آن‌ها زیبایی و جلوه خاصی به این بخش از کافه داده است و فضای آن را به فضای یک کافه آرام تبدیل کرده است.

حس کافه

البته در این طبقه یک فضای ویژه یا VIP نیز در نظر گرفته شده که با استفاده از پارتیشنی جالب از بخش‌های دیگر کافه جداست. افرادی که قصد برگزاری جشن تولد یا سایر مراسم را دارند، می‌توانند این قسمت را از قبل رزرو کرده و در فضای نسبتا خصوصی حس‌ کافه جشن خود را برگزار کنند.

برخلاف سایر بخش‌های کافه که دارای میز و صندلی‌های چوبی است، در این قسمت صندلی‌های راحتی با یک میز نسبتا بزرگ قرار داده شده تا فضای آن برای جشن‌ها و دورهمی‌های خاص کاملا مناسب شود.

منوی متنوع کافه تریا

منوی رنگارنگ و متنوع این کافه دست شما را برای هر انتخابی باز گذاشته است. در هر ساعت از روز که به این کافه سر بزنید، پیشنهادی به جا و هیجان‌انگیز برای خوردن یا نوشیدن پیش روی شماست.

حس کافه

نوشیدنی‌های سرد و گرم

اگر از دوست‌داران قهوه هستید حس ‌کافه جای شماست. در منوی کافه لیست بلندبالایی از انواع قهوه‌ها وجود دارد، از قهوه‌های کلاسیک مثل ترک، فرانسه، موکا تا انواع خاص‌تر مثل اسپرسو کن پانا، آفوگاتو و ماکیاتو با سیروپ دلخواه.

اینجا حتی در صورت تمایل می‌توانید قهوه‌ها و سایر نوشیدنی‌های معمول و همیشگی را با طعمی جدید امتحان کنید، قهوه ترک با هل یا ترکیب هات‌چاکلت با انواع میوه از جمله گزینه‌های جالب منوی حس ‌کافه هستند. اما برای کسانی که بیش از یک دوست‌دار معمولی قهوه هستند، حس ‌کافه بخشی ویژه برای قهوه‌های موج سوم در نظر گرفته است. کِمِکس، سایفون، آئروپِرِس و V60 از جمله قهوه‌های موج سوم در منو ‌کافه هستند که بدون شک تجربه‌ای جدید از عطر و طعم قهوه به شما می‌دهند.

بخش دمنوش‌ها نیز به اندازه قهوه‌ها متنوع و رنگارنگ است. از دمنوش‌های ساده مثل چای شیرعسل و چای زعفرانی تا چای مراکشی، نوشیدنی به اسم دمنوش آسمانی، دمنوش انرژی‌زا و حتی شیر داغ، شاید برای یک روز سرد برفی، در بخش دمنوش‌های منوی ‌کافه وجود دارند.

خوراکی های خوشمزه و متنوع

بخش نوشیدنی‌های سرد نیز شامل انواع نوشیدنی‌های اصیل ایرانی مثل شربت سکنجبین و عرق بهارنارنج تا نوشیدنی‌های غیر ایرانی مثل انواع موهیتو، انواع کوکتل و همچنین انواع مختلف اسموتی با طعم‌های جذاب می‌شود.

حتی آیس‌کافی‌های حس ‌کافه نیز متنوع هستند. در این منو حداقل پنج آیس‌کافی مختلف وجود دارد.

انواع آبمیوه طبیعی، بستنی با بیش از ده طعم مختلف، تنوع بی‌نظیری از شیک‌ها، گلاسه‌ها و فلامنت آیس از دیگر بخش‌های منوی حس ‌کافه هستند.

چیدمان مناسب میزها

کیک‌‌ها و وعده‌های غذایی مختلف

کیک‌ها نیز دارای تنوع مناسبی هستند و هریک از آن‌ها در کنار یکی از نوشیدنی‌های منو می‌توانند ترکیب جذابی برای شما بسازند.

بخش صبحانه حس‌ کافه شامل صبحانه‌های کلاسیک ایرانی مثل عدسی و لوبیا تا صبحانه‌های خاص‌تر، مثل بشقاب آهن برای آن دسته از افرادی که می‌خواهند روز خود را با یک صبحانه سالم و مقوی شروع کنند تا صبحانه مخصوص حس می‌شود.

در بخش فست‌فودها تنوع بی‌نظیری از انواع پیتزا و ساندویچ مشاهده می‌شود. چند نوع سالاد مختلف، انواع پاستا، چیکن، و حتی آش ماش که غذای محبوب مردم گرگان است و چند نوع اسنک از بخش‌های دیگر منو حس ‌کافه هستند.

خوراکی های خوشمزه و متنوع

آدرس حس کافه

آدرس: گرگان، انتهای مرداد شرقی، بین تیر و مرداد شرقی، انتهای رودخانه

این کافه از ساعت 9 صبح تا حدود 22 دایر است.

اگر شما هم به این کافه رفته و از حضور در آن تجربه‌ای دارید، آن را با مخاطبان نابرو درمیان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن