فرهنگ و هنر

غذاهای همدان؛ میزبان خوش عطر و رنگ مسافران

فهرست مطالب

یکی از بخش‌های جالب سفر برای گردشگران بعد از بازدید جاهای دیدنی همدان، تجربه طعم غذاهای سنتی این استان است، و خوشبختانه با لیست بلند بالای غذاهای این استان گردشگران انتخاب‌های زیادی برای تجربه طعم‌های همدانی دارند. بخصوص برای آن دسته افرادی که طرفدار انواع آش هستند، همدان می‌تواند یک مقصد بسیار جذاب باشد. در لیست غذاهای همدان انواع مختلفی از آش را می‌توانید پیدا کنید که چشیدن طعم آن‌ها قطعا می‌تواند تجربه‌ای بی‌نظیر برای شما باشد.

در این مطلب نابرو با غذاهای سنتی استان همدان بیشتر آشنا خواهیم شد.

1- آش خشکبار یا آش ترش ملایر

آش خشکبار ملایر، همانطور که از نام آن مشخص است، شامل انواع مختلفی از خشکبار است که از آن‌ها، در کنار حبوبات مختلف، یک غذای کامل و مقوی تهیه می‌شود. برای طبخ آش خشکبار که از محبوب‌ترین غذاهای همدان است، گوشت استخوان‌دار یا قلم به همراه ادویه در آب پخته می‌شود و سپس نخود، لوبیا و عدس به آن اضافه می‌شود.

خشکباری که در این آش استفاده می‌شوند شامل برگه زردآلو، آلبالو خشک، برگه هلو و آلو ترش است که همگی از جمله محصولات مرغوب و شناخته شده استان‌های مرکزی و غرب کشور هستند و به همین دلیل در غذاهای این مناطق به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرند. سبزی آش و رشته آش نیز به همراه سرکه و شیره انگور به این مواد اضافه خواهند شد تا در نهایت آش خشکبار همدان آماده شود.

آش خشکبار

2- آبگوشت قرمه

برای افرادی که با غذاهای همدان آشنایی چندانی ندارند، اسم آبگوشت قرمه یا آبگوشت قرمه‌سبزی شاید قدری عجیب به نظر برسد. این غذا کم و بیش مشابه قرمه‌سبزی است. برای تهیه آبگوشت قرمه همدانی، گوشت به همراه سبزی، لوبیا قرمز و ادویه پخته می‌شود.

بخش متفاوت طبخ این غذا با قرمه‌سبزی، اضافه کردن سیب‌زمینی و تخم‌مرغ است که در مراحل آخر پخت غذا انجام می‌شود. آبگوشت قرمه در کنار ماست و همراه با نان یا برنج سرو می‌شود.

غذاهای همدان

3- کباب سرداشی

کباب سرداشی یا تتاله یکی از غذاهای همدان است که با داشتن ترکیبات شناخته‌شده می‌تواند برای بسیاری از افراد دوست‌داشتنی باشد. برای تهیه این غذا، گوشت، سیب‌زمینی و پیاز چرخ‌کرده همراه با ادویه ترکیب و کف ظرفی پهن می‌شوند.

بر روی آن‌ها سیب‌زمینی و گوجه‌فرنگی ورقه شده قرار می‌دهند و این مواد را همراه با هم در فر می‌پزند. همدانی‌ها در گذشته سرداشی را در تنور می‌پختند که به این شکل غذا طعمی دودی به خود می‌گرفت.

غذاهای سنتی همدان

4- آش برنج

یکی از آش‌های ساده و در عین حال مقوی همدانی آش برنج است. همدانی‌ها برای تهیه این آش، برنج را به همراه عدس و گشنیز در آب قلم می‌پزند و در نهایت آن را به همراه ماست سرو می‌کنند. همدانی‌ها آش برنج را معمولا در فصل‌های سرد سال می‌پزند و عقیده دارند این غذا باعث جلوگیری از سرماخوردگی می‌شود.

آش برنج

5- خورش غوره بادمجان

خورش غوره بادمجان یکی از غذاهای همدان است که در اواخر فصل بهار و اوایل تابستان با آمدن غوره به بازار توسط بسیاری از مردم این استان تهیه می‌شود. همدانی‌ها برای پخت این غذای خوشمزه، مرغ سرخ شده، بادمجان سرخ شده، و گوجه‌فرنگی را به همراه غوره می‌پزند و به این ترتیب یک غذای متناسب با فصل و خوش‌طعم آماده می‌کنند.

غوره بادمچان

6- اِیران شوربا کبودرآهنگ

کبودرآهنگ شهری تاریخی از استان همدان است که آن را با غار معروف علیصدر که در دل آن جای گرفته می‌شناسیم. علاوه بر پیشینه طولانی این شهر، که گفته می‌شود به پیش از ظهور اسلام بازمی‌گردد، شهرستان کبودرآهنگ با ثبت ملی دو غذا به عنوان آثار ناملموس کشور افتخاری دیگر برای خود رقم زده است.

یکی از غذاهای همدان اِیران شوربا است که در بسیاری از مراسم و جشن‌ها در شهرستان کبودرآهنگ پخته می‌شود و اغلب زنان فامیل یا همسایه همراه با هم آن را می‌پزند. برای تهیه اِیران شوربا، گوشت گوسفند، نخود، سیب‌زمینی، دوغ محلی و روغن حیوانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

غذاهای همدان

7- آش شله پتله

شله پتله یکی دیگر از آش‌های سنتی همدان است که برای تهیه آن گوشت گوسفند همراه با پیاز، ادویه، بلغور گندم، عدس، سیب‌زمینی و سبزی پخته می‌شود. این آش با نعنا و پیاز داغ تزئین می‌شود. گاهی نیز در مرحله آخر پخت، به این آش یک چاشنی ترش اضافه می‌شود که در این صورت به آن شله پتله ترشی می‌گویند.

غذاهای همدان

8- کله‌جوش همدانی

کله‌جوش یکی از غذاهای اصیل ایرانی و از محبوب‌ترین غذاهای همدان است که در بسیاری از استان‌ها آن را تهیه می‌کنند. ترکیبات اصلی این غذا کشک و گردو هستند، اما در برخی از مناطق کشور با اضافه کردن موادی دیگر به این غذا، شکلی متفاوت به آن می‌دهند.

همدانی‌ها نیز از طرفداران کله‌جوش هستند، اما آن‌ها این غذا را همراه با گوشت طبخ می‌کنند. بعد از سرخ کردن گردو به همراه پیاز، ادویه، نعنا و اضافه کردن کشک به این ترکیب، گوشت چرخ‌کرده‌ای که آن را به صورت قلقلی درآورده و سرخ کرده‌اند را به همراه مواد دیگر می‌پزند و به این ترتیب کاله‌جوش مخصوص همدانی آماده می‌شود.

کال جوش

9- آش سماق تویسرکان

تویسرکان از شهرهای جنوبی استان همدان است که معمولا آن را با گردوهای مرغوبش می‌شناسند. مردم تویسرکان با استفاده از همین گردوهای خوش‌طعم و البته سماق، که از دیگر محصولات شناخته شده شهرشان است، آشی مقوی و خوشمزه درست می‌کند. آش سماق در شهرهای دیگر نیز پخته می‌شود.

تویسرکانی‌ها برای پخت آش سماق خود، گوشت گوسفند را به همراه نخود، لوبیا سفید، بلغور گندم، چغندر، پیاز، سیر و ادویه می‌پزند و سپس به این ترکیب سماق خوشه‌ای نکوبیده و گردو اضافه می‌کنند. آش سماق خوشمزه و معروف تویسرکانی به این ترتیب آماده، با نعنا و پیاز داغ تزئین می‌شود و بر روی سفره هزار رنگ استان همدان قرار می‌گیرد.

آش سماق

10- آش بادمجان ملایر

یکی از معروف‌ترین غذاهای همدان آش بادمجان است که به دلیل مقوی بودن معمولا آن را در ماه رمضان و برای وعده افطار می‌پزند. مردم ملایر برای پخت آش بادمجان معروف خود، گوشت گوسفند را به همراه نخود، انواع لوبیا، عدس و بلغور گندم می‌پزند و سپس به آن بادمجانی که از قبل سرخ شده اضافه می‌کنند.

وقتی تمام این مواد همراه با ادویه، پیاز و سیر پخته شدند آش بادمجان ملایری آماده خواهد شد.

آش بادمجان

11- کوفته همدانی

کوفته نیز از جمله غذاهای محبوب ایرانی است که در بسیاری از استان‌های کشور به روش‌های مختلف پخته می‌شود. مردم استان همدان نیز از دوست‌داران این غذا هستند و کوفته‌های مخصوص خود را می‌پزند.

غذاهای همدان

12- آش غازیاقی کبودرآهنگ

آش غازیاقی یکی دیگر از غذاهای همدان است که آن نیز به عنوان آثار ناملموس این شهرستان ثبت ملی شده است. علت ثبت این غذا، وجود گیاهی خاص به نام غازیاقی در آن است که خاص منطقه کبودرآهنگ است. پنجه غازی یا غازیاقی گیاهی خودرو است که با داشتن خواص دارویی بی‌نظیر به آشپزخانه مردم این شهرستان نیز راه پیدا کرده است.

یکی از غذاهایی که با این سبزی خاص طبخ می‌شود آش غازیاقی است. پیشنهاد می‌شود اگر در ماه‌های فروردین و اردیبهشت به شهرستان کبودرآهنگ سفر کردید حتما این آش را امتحان کنید.

13- آش خیار چمبر اسدآباد

آش خیار چمبر در شهرهای مختلف استان همدان و با روش‌های مختلف تهیه می‌شود. مردم ملایر و اسدآباد با استفاده از لپه و عدس، پیاز، سیر، خیار چمبر و سیب‌زمینی که در روغن تفت داده شده‌اند آش خیار چمبر تهیه می‌کنند. برخی ترجیح می‌دهند این آش را با استفاده از گوشت طبخ کنند و همچنین کشک نیز گاهی در ترکیب این آش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

غذاهای سنتی همدان

14- آش کلم قمری تویسرکان

از دیگر غذاهای شهرستان تویسرکان آبگوشت یا آش کلم قمری است که در تهیه آن از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. این آش هم از غذاهای همدان است که با استفاده از کشک و هم بدون کشک تهیه می‌شود.

برای پخت آش کلم قمری تویسرکان، گوشت گوسفندی به همراه سیب‌زمینی، نخود، لوبیا سفید، ریحان، گاهی عدس و کلم قمری پخته می‌شود و در نهایت در صورت دلخواه به آن کشک اضافه می‌شود.

آش کلم قمری

15- آش آماج

ترکیب اصلی این آش ماده‌ای به نام آماج است که با استفاده از آرد، نمک و آب تهیه می‌شود. با استفاده از این مواد خمیری تهیه می‌شود که با دست یا رنده درشت توپ‌های کوچکی از آن درست می‌شود. این توپ‌های خمیری در فر پخته می‌شوند یا به شکل سنتی در مقابل آفتاب قرار می‌گیرند تا به این ترتیب برای پخت آش آماج آماده شوند.

برای تهیه آش آماج، لوبیا چشم‌بلبلی و عدس به همراه سبزی آش، آماج، تخم‌مرغ، پیاز و سیر همراه با هم پخته می‌شود.

غذاهای همدان

16- آبگوشت فلفل

فلفل سبز یا فلفل فرنگی از جمله محصولات باغی معروف استان همدان است. همدانی‌ها با استفاده از این فلفل‌های با کیفیت آبگوشتی تهیه می‌کنند که در مواد اولیه تفاوت چندانی با آبگوشت معروف ایرانی ندارد، گوشت، نخود، گوجه و سیب‌زمینی در طبخ این آبگوشت نیز استفاده می‌شوند، اما اضافه کردن فلفل سبز طعم و بویی خاص به این غذا می‌دهد و آن را تبدیل به یکی از محبوب‌ترین غذاهای همدان می‌کند. مردم استان همدان بیشتر ترجیح می‌دهند از فلفل‌های بسیار تند در تهیه این آبگوشت استفاده کنند.

17- آش هویج و جو

یکی دیگر از آش‌های پرطرفدار و غذاهای همدان آش هویج و جو است. همدانی‌ها برای تهیه این آش، نخود و بلغور جو را همراه با هم می‌پزند. گوشت چرخ‌کرده، هویج، پیاز و ادویه نیز همراه با هم سرخ می‌شوند. سپس تمام مواد با یکدیگر ترکیب خواهند شد. آش هویج و جو پس از آماده شدن همراه با کشک سرو می‌شوند.

غذاهای همدان

18- قوت همدان

قوت همدانی یکی از غذاهای بسیار ساده و در عین حال خوشمزه است که معمولا به عنوان عصرانه آن را تهیه می‌کنند. برای تهیه این غذا یا میان‌وعده ساده و سالم همدانی، نان خشک همراه با پنیر، پیاز، ریحان، نعنا، خیار و گاهی هم گردو ترکیب می‌شوند و سپس آن را با استفاده از دست یا قالب به شکل دلخواه و اغلب به اندازه لقمه‌های کوچک درمی‌آورند.

قوت

19- آش کاچی

یکی از ساده‌ترین انواع غذاهای همدان آش کاچی است. ترکیب اصلی این غذا بلغور گندم است. برای تهیه آش کاچی همدانی، بلغور گندم به همراه آب، سیر و ادویه پخته می‌شود و در نهایت در صورت دلخواه به آن کشک اضافه می‌شود.

آش کاچی

20- آش گوجه همدانی

در لیست طولانی آش‌های همدانی آش گوجه در بین محبوب‌ترین‌ها قرار دارد. برای تهیه آش گوجه همدانی لپه به همراه برنج پخته می‌شود و سپس به آن جعفری، نعنا، تره، پوره گوجه‌فرنگی، رب گوجه‌فرنگی و آبغوره اضافه می‌شود. به این ترتیب آش گوجه خوش‌رنگ، خوش‌بو و خوشمزه همدانی آماده خواهد شد.

آش گوجه

اگر اهل همدان هستید یا غذاهای این شهر را می‌شناسید بگویید کدام یک از غذاهای همدان لذیذتر است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن