بازارگردی

پاساژ گلدیس؛ قلب تپنده پاساژ های غرب تهران

محله صادقیه یا آریاشهر معروف‎ترین محله غرب تهران محسوب می‌شود. شاید بتوان گفت کمتر فردی در تهران این محله را نمی‌شناسد. میدان صادقیه یا همان آریاشهر مجتمع‎های تجاری زیادی را در خود جای داده؛ اما معروف‎ترین و قدیمی‎ترین آن‌ها مجتمع گلدیس است. در ضلع جنوب‌شرقی این میدان، جایی که بزرگراه محمدعلی جناح و خیابان ستارخان بایکدیگر تقاطع دارند، مجتمعی بلند با شیشه‎های سبزرنگ را به نام مجتمع گلدیس خواهید دید. اگر به بازارگردی در پاساژهای تهران علاقه دارید، با من در نابرو همراه باشید تا پاساژ گلدیس را بیشتر بشناسید.

مجتمع اداری تجاری گلدیس

مجتمع گلدیس توسط شهرداری منطقه پنج ساخته شده و در سال 1380 مورد بهره‏‌برداری قرار گرفته است. این ساختمان سه طبقه تجاری دارد. در هر طبقه حدود 100 واحد تجاری فعالیت می‌کند. درمجموع 330 مغازه‎ و فروشگاه‎ در این مجتمع فعال هستند. همچنین این ساختمان دارای 11 طبقه اداری است که در هرطبقه 21 واحد وجود دارد. هنگام ساخت گلدیس یک طبقه هم برای رستوران درنظر گرفته‌اند. این طبقه درحال‌حاضر رونقی نداشته و مورداستفاده قرار نمی‌‏گیرد. در پاساژ گلدیس چهار طبقه پارکینگ می‌بینید که هم مالکان و هم مراجعین می‌‏توانند از آن استفاده کنند. مساحت زمین مجتمع 18 طبقه گلدیس را، 3325 مترمربع و زیربنای آن 33406 مترمربع تخمین می‌زنند.

پاساژ گلدیس

طبقات مجتمع تجاری گلدیس

بخش تجاری مجتمع گلدیس سه طبقه بوده و با نام‏‌های طبقه اول، همکف و منفی یک نام‌گذاری شده‎اند. با ورود از در اصلی مجتمع گلدیس به طبقه همکف راه می‎یابید. هر سه طبقه این پاساژ معماری و طراحی مشابهی دارند. در ساخت این طبقات دو مربع داخل هم قرار گرفته‌اند. فاصله بین دو مربع راهرویی است که افراد برای بازدید از فروشگاه‌ها در آن تردد می‌کنند. به‌گونه‎ای که مغازه‎هایی با دو در وسط قرار می‌گیرند. یک در از داخل راهرو وسط و در دیگر از راهرو کناری باز می‌شود.

اغلب فروشگاه‎های مجتمع گلدیس پوشاک زنانه و مردانه می‏‌فروشند. بعضی از آنها هم لوازم آرایش، کیف و کفش، ساعت و بدلیجات عرضه می‌کنند. درضمن گوشه چپ طبقه همکف، یک فروشگاه ظروف چینی وجود دارد. اندازه مغازه‎های مجتمع گلدیس متفاوت است. بعضی از مغازه‎ها به‌قدری کوچک هستند که به دکه‏‌ای برای فروش تبدیل شده‎اند.

طبقه اول و طبقه منفی یک هر دو بیرون از ساختمان هم راهرو دارند. راهرو طبقه منفی یک به سمت بزرگراه جناح در جنوب و خیابان ستارخان در شرق کشیده شده است. محوریت اصلی فروشگاه‎های این راهرو کیف و کفش هستند. راهروی بیرونی طبقه همکف به جنوب بزرگراه جناح نزدیک بوده و از در اصلی می‏‌توان به آن دست یافت. اغلب مغازه‏‌های فروش و تعمیرات موبایل در این بخش قرار گرفته‌اند. پیش‎ترها نمایندگی شماره 16108 سامسونگ هم در این بخش شعبه داشت که به‌تازگی این شعبه خود را تعطیل کرده است. سمت خیابان ستارخان، شعبه گلدیس شهر کتاب وجود دارد. شهرکتاب شعبه گلدیس مانند همه شهر کتاب‎ها وسایلی مانند کتاب، لوازم التحریر و انواع بازی‎ها را می‎فروشد.

راه‎های دسترسی به طبقات پاساژ گلدیس

ورودی پاساژ گلدیس در طبقه همکف آن قرار دارد. برای ورود به طبقه اول می‌توانید از دو پله در دو سمت در ورودی استفاده کنید. همچنین می‌توانید از پله‏‌های طویل و بزرگ روبروی در اصلی هم مسیر خود را بیابید. این پله‎های طویل و بزرگ می‏‌توانند شما را به طبقه منفی یک و اول برسانند.

پاساژ گلدیس

به‌جز در اصلی گلدیس که در میدان صادقیه (آریاشهر) قرار گرفته، از انتهای راهروهای طبقات همکف و منفی یک هم می‏توان وارد این مجتمع شد. دو ردیف ‎پله‎ انتهای راهروهای این طبقات در خیابان ستارخان و بزرگراه جناح در نظر گرفته شده است. این پله‌ها ‎ شما را به در اصلی طبقه همکف و در ورودی طبقه منفی یک می‌رسانند.

خوردنی‎های مجتمع گلدیس

مجتمع گلدیس مانند هر مجتمع و پاساژ دیگر دارای اسنک‎فروشی‎های متعددی است. پس از ورود از در اصلی، سمت راست یک دکه کورن‌داگ‌فروشی خواهید دید. سمت چپ هم یک دکه شیرینی فروشی که باقلواهای هوس‌انگیز آن شما را وسوسه می‌کنند. کمی جلوتر یک دکه لواشک‎فروشی هم وجود دارد. در این دکه لواشک‎های زیبای رول شده و خوشمزه‌ای پیدا خواهید کرد. سمت چپ راهروی بیرونی طبقه همکف هم یک آبمیوه‎فروشی به‌چشم می‌خورد که سال‌های زیادی از آغاز فعالیت آن می‌گذرد. در طبقه اول هم کافه دودو نوشیدنی‌ها و خوردنی‌های جذابی به مشتریان عرضه کرده است.

ورودی طبقه زیرزمین پاساژ گلدیس یک دکه لواشک‎فروشی دارد. برای مدت‎ها وسط طبقه منفی یک، کافه‎ای وجود داشت که نوشیدنی‎های سبک سرو می‎کرد. متاسفانه این کافه بسته شده است. تعطیلی کافه این طبقه از رونق طبقه منفی یک پاساژ گلدیس هم می‌کاهد. به‌طوریکه مغازه‎های دو طرف، بخش وسط مغازه خود را بسته‎اند.

مجتمع اداری گلدیس

راه‎های رسیدن به مجتمع گلدیس

به‌لطف موقعیت مکانی پاساژ گلدیس در میدان صادقیه دسترسی به آن بسیار راحت است. اگر قصد دارید سری به پاساژ گلدیس بزنید، سوار اتوبوس‎ها یا تاکسی‎های میدان صادقیه شوید، درست در ایستگاه میدان صادقیه با مجتمع سبزرنگ گلدیس روبرو خواهید شد.

اگر از طرفداران مترو هستید، می‎توانید با استفاده از ایستگاه مترو صادقیه و 15 دقیقه پیاده‎روی به میدان صادقیه برسید. همچنین می‌توانید در خروجی مترو از اتوبوس و تاکسی برای رفتن به میدان صادقیه استفاده کنید.

پاساژ گلدیس

درصورتی‌که بخواهید این مسیر را با خودروی شخصی طی کنید، به‌احتمال زیاد دردسرهای زیادی خواهید داشت. چراکه تردد بالا حوالی این پاساژ باعث شده پیدا‌کردن جای پارک دشوار شود. بنابراین بهتر است از پارکینگ این پاساژ استفاده کنید. ورودی پاساژ گلدیس در خیابان ستارخان و خیابان شهدای صادقیه قرار دارد. پس از ورود به خیابان شهدای صادقیه اولین کوچه شما را به پارکینگ مجتمع گلدیس خواهد رساند. همچنین اگر خوش‌شانس باشید، شاید در خیابان شهدای صادقیه هم جای پارک مناسبی بیابید.

ساعات کار مجتمع گلدیس

بخش تجاری مجتمع گلدیس از ساعت 9:30 تا 10 شب باز است. بخش اداری آن هم از ساعت هشت صبح تا هشت شب دایر فعالیت می‌کند. همچنین پارکینگ این پاساژ در ساعات 7:30 صبح تا 11 شب فعال می‌شود.

مجتمع گلدیس

خرید خوب در مجتمع گلدیس

مجتمع گلدیس به‌دلیل همسایگی با مراکز خرید دیگری مانند مرکز خرید افق و مرکز خرید تهرانی و مراکز خرید خیابان ستارخان، می‎تواند اوقات خوش خرید را برای شما رقم بزند. قیمت‎ اجناس پاساژ گلدیس اقتصادی بوده و در گلدیس نمی‌‏توان برندهای معتبر یا لوکس پیدا کرد. اگر در کافه‌ها یا فروشگاه‌های این پاساژ خرید خوبی را تجربه‌ کرده‌اید، آن را با ما در نابرو به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن