خیابان گردی

شهر گلبهار؛ شهر آرامش و هوای پاک

فهرست مطالب

حتما تا به حال اسم شهرهای جدید به گوشتان خورده‌ است. شهرهایی که با هدف تمرکززدایی و کنترل جمعیت کلان‌شهرها در فواصل نزدیک به آن‌ها شکل می‌گیرند‌. در ایران بیش از سه دهه است که کار ساخت شهرهای جدید شروع شده و در چند سال اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته‌اند‌. البته در ایران فقط تعداد کمی از آن‌ها به هدفی که داشتند، رسیده‌اند و توانسته‌اند در نقش یک شهر ظاهر شوند. یکی از آن‌ها شهر گلبهار نزدیک کلان‌شهر مشهد است، که من قصد دارم به معرفی آن بپردازم. پس اگر قصد مهاجرت به شهرهای جدید را دارید، یا دوست دارید درمورد این مکان بیشتر بدانید، با من در نابرو همراه شوید‌.

سوالات پرتکرار درباره گلبهار

فاصله شهر گلبهار تا مشهد چقدر است؟

این شهر 35 کیلومتر تا مشهد فاصله دارد.

بهترین منطقه گلبهار مشهد کجاست؟

منطقه پرند گلبهار از بهترین مناطق این شهر است.

امکانات شهر گلبهار مشهد چیست؟

انواع شغل‌های مختلف از جمله مواد غذایی‌، مواد پروتیینی‌، گل‌فروشی‌، طلافروشی‌، پوشاک‌، داروخانه‌، میوه و سبزیجات و بسیاری دیگر از اصناف در این شهر وجود دارند؛ اما درعین‌حال با توجه به افزایش روزافزون جمعیت، هنوز هم شهر نیازمند ایجاد مشاغل گوناگون در بسیاری از زمینه‌ها است‌.

شهر گلبهار خراسان کجاست؟

شهر جدید گلبهار نزدیک کلان‌شهر مشهد واقع شده‌ است. اگر از جاده‌ آسیایی (جاده قوچان) 35 کیلومتر به سمت شمال‌غربی حرکت کنید، به این شهر می‌رسید‌. آرامش‌‌، هوای خوب و خلوت بودن آن چند ویژگی اساسی است که بسیاری از مردم در شهر‌های بزرگ به دنبال آن‌ها می‌گردند‌. نزدیک‌ترین شهر به گلبهار، چناران با فاصله‌ 10 کیلومتر از آن است.

شهر گلبهار

آب و هوای شهر گلبهار

این شهر در دشتی هموار، منتهی به سلسله کوه‌های بینالود قرار گرفته و از این جهت آب و هوای مناسبی دارد‌. البته بهتر است بگویم که از مشهد سرد و مرطوب‌تر و از قوچان گرم و خشک‌تر است‌. در مجموع می‌شود گفت که در اکثر اوقات این شهر، هوای معتدلی دارد.

مسیر دسترسی

مسیر اصلی رسیدن به این شهر از دیدنی های مشهد، بزرگراه آسیایی (جاده قوچان‌‌) است که در چند سال اخیر به‌دلیل وجود شهرک صنعتی‌، روستاهای متعدد و شهرک‌های ویلایی در مسیرش بار ترافیکی سنگینی دارد. در صورتی که با اتومبیل شخصی در ترافیکی معمولی قصد سفر به این شهر را داشته باشید، حدود 30 دقیقه زمان می‌برد و درصورتی‌که با اتوبوس سفر کنید، حدود 45 دقیقه در راه خواهید بود‌. از آنجایی که اکثر مردم گلبهار برای کار یا تحصیل به مشهد مراجعه می‌کنند، بحث حمل و نقل و جابجایی مسافر خیلی پررنگ‌تر می‌شود‌.

شهر گلبهار

چندین سال پیش پروژه‌ متروی مشهد گلبهار شروع شد؛ اما هنوز به سرانجام نرسیده است. در حال حاضر مردم برای جابجایی ابتدا با اتوبوس‌های درون شهری خودشان را به پایانه‌ اتوبوس‌های برون شهری گلبهار می‌رسانند و از آنجا توسط اتوبوس‌های برون شهری به سمت مشهد حرکت می‌کنند‌. هزینه‌ سفر با اتوبوس‌های درون شهری 300 تومان و اتوبوس‌های برون شهری 1500 تومان است‌. اتوبوس‌های برون شهری هر 15 دقیقه یک‌بار از گلبهار به سمت مشهد و از مشهد به سمت گلبهار حرکت می‌کنند‌.

شهر گلبهار

امکانات شهر جدید گلبهار

با افزایش جمعیت شهر، روزبه‌روز امکانات تکمیل‌تر شد و در حال حاضر مردم می‌توانند در این شهر همه‌ نیازهای اساسی خود را برطرف کنند‌. انواع شغل‌های مختلف از جمله مواد غذایی‌، مواد پروتئینی‌، گل‌فروشی‌، طلافروشی‌، پوشاک‌، داروخانه‌، میوه و سبزیجات و بسیاری دیگر از اصناف در این شهر وجود دارند؛ اما درعین‌حال با توجه به افزایش روزافزون جمعیت، هنوز هم شهر نیازمند ایجاد مشاغل گوناگون در بسیاری از زمینه‌ها است.

شهر گلبهار

مرکز درمانی

شهر جدید گلبهار در حال حاضر دارای 14 داروخانه‌، 1 مرکز بهداشت‌، 3 درمانگاه و 1 کلینیک تخصصی است. یک بیمارستان تخصصی هم در حال ساخت است که در سال‌های آتی به بهره‌برداری خواهد رسید‌. در ضمن با توجه به جمعیت شهر و همچنین مراجعه‌ مردم از روستاهای نزدیک به این شهر برای دریافت خدمات پزشکی، نیاز فوری به توسعه‌ زیرساخت‌های درمانی احساس می‌شود‌.

شهر گلبهار

مراکز تفریحی در شهر گلبهار

شهر جدید گلبهار یک دریاچه‌ مصنوعی بزرگ دارد که درون خود یک شهربازی را هم جا داده. همین فضا در مناسبت‌های مختلف مکانی است، برای برگزاری جشن‌های مختلف‌. قایق‌رانی و دوچرخه‌سواری هم یکی دیگر از جاذبه‌های این دریاچه‌ زیبا است. این شهر دارای یک فرودگاه برای آموزش خلبانی و پرواز هواپیماهای فوق سبک بوده که جذابیت‌های ویژه خودش را دارد. این مجموعه حتی توانسته از شهر بزرگی مانند مشهد هم بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان به خلبانی را به سمت خود جذب کند‌. یکی دیگر از مراکز دیدنی شهر، یادمان شهداست که در یک پارک و در جوار مزار 2 شهید گمنام ساخته شده‌. پارک بزرگ شهر هم یکی دیگر از مراکزی است که مردم اوقات فراغت خود را در آنجا می‌گذرانند.

شهر گلبهار

مراکز ورزشی شهر گلبهار خراسان

دارای 3 سالن ورزشی است که کلاس‌های ورزشی در رشته‌های مختلف در آن‌ها برگزار می‌شود‌. همچنین هر محله دارای یک زمین ورزشی روباز بوده که مکان مناسبی برای ورزش جوانان و نوجوانان محلات به حساب می‌آید.

مراکز آموزشی

شهر گلبهار یک موسسه‌ آموزش عالی و همچنین یک شعبه دانشگاه آزاد دارد. این مراکز دانشجویان را از شهرهای مختلفی مثل مشهد‌، چناران و قوچان به خود جذب کرده‌اند. همچنین حدود 30 مدرسه در مقاطع مختلف وجود دارد که وظیفه‌ آموزش را بر عهده دارند‌. علاوه‌بر آن تعدادی موسسه به صورت آزاد در زمینه‌ هنری و صنایع‌دستی در این شهر فعالیت می‌کنند.

شهر گلبهار

موقعیت شهری و جمعیت

در سرشماری سال 95، جمعیت گلبهار حدود 45 هزار نفر گزارش شد. در حال حاضر با توجه به آمارهایی که ادارات آب و برق شهر اعلام کردند، جمعیت به حدود 75 هزار نفر رسیده که حکایت از رشد بسیار سریع جمعیت در این شهر دارد‌. شهر گلبهار درکل به چهار بخش و 35 محله تقسیم شده‌. بافت و معماری شهر، شامل شهرک‌های ویلایی‌، خانه‌های شخصی‌ساز‌، آپارتمان‌های شخصی‌ساز و آپارتمان‌های مسکن مهر است که در محله‌های مختلف پراکنده‌اند‌.

شما در بین مجتمع‌های آپارتمانی می‌توانید تنوع زیادی از لحاظ کیفیت و قیمت پیدا کنید‌. خیابان‌های شهر کاملا به سبک جدید وسیع و استاندارد هستند. در محل‌های قدیمی‌تر، فضای سبز خوبی توسط شهرداری ایجاد شده؛ اما در محل‌های جدید‌تر هنوز نیاز به فضای سبز احساس می‌شود‌.

شهر گلبهار

فرصت‌ها و چالش‌های شهر جدید گلبهار خراسان

با توجه به افزایش روبه‌رشد جمعیت گلبهار، سرمایه‌گذاری در املاک این شهر می‌تواند گزینه‌ مناسب و مطمئنی باشد‌. همچنین ایجاد کسب و کارهای جدید و خدماتی، می‌تواند بازدهی خوبی به همراه داشته باشد‌. با توجه به همه‌ خدماتی که در شهر وجود دارد؛ اما این شهر هنوز از بعضی کاستی‌ها رنج می‌برد. به‌طور مثال سیستم حمل و نقل به خوبی پاسخگوی جمعیت شهر نیست و نیاز به راه‌اندازی سریع مترو احساس می‌شود‌. نداشتن سینما‌، گالری و سالن‌های همایش هم مواردی دیگر از کمبود‌های شهر جدید گلبهار به حساب می‌آید.

نوشته های مشابه

‫27 نظرها

 1. سلام خیلی زمین و ملک در گلبهار بالاست . و بالاتر میره چطور باید ملک بخریم….

  1. قیمت ها متغیر هست ولی با توجه به رشد روز افزون این شهر و نیز با راه اندازی مترو در آینده ای نزدیک، پیشنهاد میشود برای خرید و سرمایه گذاری اقدام کنید!

  2. سلام از متری 500 هزار هست تا بالا
   البته اگه جای خوبش رو بخواید
   وگرنه ازین مسخره هاشو ماهواره هم تبلیغ میکنه 250 متر 5 میلیون
   من خودم ساکن تهران هستم و چون نمیرسم بیام سر بزنم میخوام بفروشم حدود 1200 متر زمین دارم و متری 400 هزار هم حاضرم بفروشم

    1. سلام. اون زمینا تو حومه گلباره و زمان بیشتری میخواد تا پیشرفت کنه الان هم مجاز به ساخت و ساز تو اونجا نیستید. ولی در آینده کمی پیشرفت کنه اجازه ساخت هم میدن

 2. سلام من مدتیه میخوام توی شهر گلبهار یک یا دو قواره زمین خوب با موقعیت خوب خریداری کنم اگه بشه خیلی خوبه اگه کسی فروشنده باشه و به قیمت هم باشه حاضرم خریداری کنم . شماره تماسم 09912080064

  1. آیا جای مناسب هنوز زمین جهت فروش هست و اینکه خانه ساختهشده با فضای مناسب فرضا 100 متر تا 150 متر را با چه قیمتی میشه خرید؟

 3. آیا جای مناسب هنوز زمین جهت فروش هست و اینکه خانه ساختهشده با فضای مناسب فرضا 100 متر تا 150 متر را با چه قیمتی میشه خرید؟

  1. بله سند داره ولی سند تنها ملاک نیست بلکه زمین و موقعیتش ومشخص بودن قطعه و تفکیک بودنش مهمه

 4. در اگهی قیمت زمین 250متری بین 5الی 7میلیون اعلام میشد در کانال ماهواره ولی در مراجعه این قیمت در بهترین حالت تا 5برابر است ظاهرا اینگونه اگهها برای جذب مشتری وافزایش قیمت صورت مگیرد چند سال قبل همین روش را در باره چمستان در شمال اجرا کردند در اگهی چمستان قیمت ویلا 45میلیون در روزنامه اعلام میشد در مراجعه قیمت حداقل تا سه برابر بود مدیر عامل گلبهار اعلام قیمت 5ال7 میلیونی کلاه برداری کانال ماهواره اعلام کرده است اگر شما با کانال مهواره قرار دادنبستید وژول ندادید کانال اگهی فروش را مجانی که ژخش نمیکند

 5. سلام، منطقه نزدیک به ایستگاه مترو کدوم منطقه و بلوار هست؟ حدود ٣٠٠میلیون میخوام همچین منطقه ای آپارتمان بخرم.ممنون

 6. با سلام
  بانک جامع اطلاعات املاک آسمان
  هرگونه سوالی در زمینه زمین های گلبهار
  در خدمت شما بزرگواران هستم
  هرگونه خرید یا فروشی داشتید یا اطلاع از زمینهای مزروعی گلبهار درخدمت شما هستم وباعث افتخار بنده هست که خدمت رسانی کنم 09353266349 سپاهی
  ادرس دفتر بانک جامع اطلاعات مشهد قاسم اباد بلوار شهید فلاحی بین فلاحی 62 وچهارراه دکتر حسابی بان جامع اطلاعات املاک آسمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن