فرهنگ و هنر

سینماهای جشنواره فجر 98

فهرست مطالب

یک بهمن ماه دیگر و یک جشنواره فیلم فجر دیگر از راه رسید؛ مهم‌ترین جشنواره سینمایی ایران که از سال 1361 از اواسط بهمن، توسط بنیاد سینمایی فارابی و تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود. امسال نیز نوبت برگزاری سی و هشتمین دوره این جشنواره است و در این مطلب می‌خواهیم به یک سفر گردشگری سینمایی برویم و سینماهای جشنواره فجر را به شما معرفی کنیم.

1- سینمای ایران مال

سال گذشته، همزمان با شروع دوره 37 جشنواره فیلم فجر، پردیس سینمایی ایران مال با پخش فیلم «مسخره‌باز»، رسما فعالیت خود را شروع کرد. اگر در منطقه 22 تهران زندگی می‌کنید، حتما به ایران مال سر زده‌اید. پردیس سینمایی ایران مال با داشتن 12 سالن که همگی آن‌ها، فیلم‌های با کیفیت 4K پخش می‌کنند، لذت دیدن فیلم را چندین برابر می‌کند و یکی از سینماهای جشنواره فجز 98 است. این سینما، امسال هم میزبان پخش فیلم‌های جشنواره فجر است.

سینماهای جشنواره فجر


نشان دادن مکان روی نقشه

2- پردیس سینما آزادی

بدون شک، یکی دیگر از سینماهای جشنواره فجر امسال، پردیس سینمایی آزادی است که یکی از قدیمی‌ترین سینماهای تهران محسوب می‌شود. اگر در حوالی خیابان شهید بهشتی زندگی می‌کنید بهتر است، امسال جشنواره فجر را در سینما شهرفرنگ سابق تجربه کنید. اگر به یاد داشته باشید این مجموعه در دو دوره قبل جشنواره نیز میزبان پخش فیلم‌های نامزد بود.

سینما آزادی


نشان دادن مکان روی نقشه

3- پردیس سینمایی باغ کتاب

پردیس باغ کتاب یکی دیگر از سینماهای جشنواره فجر است. رفتن به پردیس سینمایی باغ کتاب چون در نزدیکی سایر بخش‌های باغ کتاب قرار دارد، می‌تواند یک سفر گردشگری سینمایی عالی باشد. این سینما که تازه 2 سال از تاسیس آن می‌گذارد برای یک تجربه لذت‌بخش سینمایی، 10 سالن مجهز به آخرین سیستم‌های صوتی و تصویری دارد. مدیران این مجموعه در اولین سال پخش فیلم‌های فجر، تدارکات لازم را برای حجم بالای مخاطبان انجام داده‌اند.

باغ کتاب


نشان دادن مکان روی نقشه

4- پردیس سینمایی چهارسو

هیچ تفریحی بهتر از ترکیب سرگرمی و خرید نیست. پردیس سینمایی چهارسو که در طبقه هفتم بازار چارسو قرار دارد به راحتی چنین امکانی را فراهم می‌کند. کافی است قبل از رفتن به سینما گشتی در طبقات دیگر چهارسو بزنید و سپس با دیدن فیلم‌های جشنواره فجر، لذت تفریح خود را کامل کنید. ویژگی خوب این سینما، داشتن یک پارکینگ 6 طبقه است. علاوه بر این، پردیس سینمایی چهارسو برای اولین بار یکی از سینماهای جشنواره فجر است.

سینماهای جشنواره فجر


نشان دادن مکان روی نقشه

5- پردیس سینمایی زندگی

پردیس سینمایی زندگی در غرب تهران است. سینمایی که در سال 91 به دلیل پخش فوتبال برای زنان پلمب شد ولی به عنوان اولین پردیس سینمایی که در اختیار بخش خصوصی قرار دارد تا به امروز، میزبان اکران فیلم‌های زیادی از جمله نامزدهای دوره سی و هفتم جشنواره فجر بوده است و امسال نیز قصد دارد، فیلم‌های این جشنواره را روی پرده‌های نقره‌ای خود به نمایش بگذارد.

سینماهای جشنواره فجر


نشان دادن مکان روی نقشه

6- پردیس سینمایی کوروش

اکنون سری به بزرگ‌ترین پردیس سینمایی کشور می‌زنیم که از سال افتتاح خود در سال 93 میزبان فیلم‌های زیادی بوده و امسال نیز فیلم‌های جشنواره فجر را پخش می‌کند. با توجه به این که سینمای مورد نظر 14 سال سینمایی مجهز دارد به راحتی می‌توانید 10 روز زمان جشنواره را در سالن‌های متفاوت آن تجربه کنید.

کورش


نشان دادن مکان روی نقشه

7- پردیس سینمایی ملت

پردیس سینمایی ملت در منطقه 3 تهران قرار دارد و در سال‌های 94 و 95 به عنوان کاخ مردمی جشنواره فیلم فجر معرفی شد. نکته قابل توجه سینماهای جشنواره فجر این پردیس، مجهز بودن به سیستم‌های ضد حریق است. دیدن مجموعه پردیس سینمایی ملت به عنوان یکی از شاهکارهای معماری بسیار جالب است.

سینماهای جشنواره فجر


نشان دادن مکان روی نقشه

8- پردیس کیان

پردیس سینمایی کیان در سال 90 افتتاح شد. طبقه دوم این پردیس به سال‌های سینمایی اختصاص داده شده و بعد از دیدن فیلم، می‌توانید از سرگرمی‌های مجموعه لذت ببرید.

کیان


نشان دادن مکان روی نقشه

9- پردیس مگامال

افرادی که نزدیک به شهرک اکتابان هستند، حتما پردیس مگامال را مانند دو سال گذشته به عنوان پاتوق سینمایی خود در روزهای جشنواره فیلم فجر انتخاب می‌کنند. این مکان یک پارکینگ بزرگ دارد و تعداد زیاد سالن‌های سینمای آن باعث می‌شود اگر تماشای یک فیلم از جشنواره را در یک ساعت خاص از دست دادید برای دیدن آن در همان روز، زیاد منتظر نمانید. برای رفتن به این سینما، می‌تواند از ایستگاه مترو اکتابان که نزدیک به مجموعه مگامال است، استفاده کنید.

سینماهای جشنواره فجر


نشان دادن مکان روی نقشه

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن