شکم گردی

مجموعه اسپیناس نیشابور؛ مجموعه‌ای زیبا و خوش‌ساخت

فهرست مطالب

در ۱۲کیلومتری شهر نیشابور، جاده‌ای قرار دارد که به اردوگاهی بسیار زیبا به‌نام جاده باغرود منتهی می‌شود. در راستای این جاده تعداد زیادی توقفگاه‌ تفریحی قرار گرفته است. همچنین رستوران‌های بسیار زیبا و تالارهای جشن، کنار این جاده خودنمایی می‌کنند که مسافران می‌توانند هریک را برای تفریح و استراحت انتخاب کنند؛ اما یکی از زیباترین، مجلل‌ترین و خاص‌ترین اماکن تفریحی حاشیه این جاده، مجموعه اسپیناس است. در نابرو همراهمان باشید تا بیشتر با این مجموعه از دیدنی های مشهد آشنا شویم.

مجموعه اسپیناس نیشابور

محل مجموعه اسپیناس نیشابور

این مجموعه در کیلومتر شش جاده باغرود واقع ‌شده ‌است و تابلویش در حاشیه جاده جلب‌توجه می‌کند.

این مجموعه به‌خاطر سبک معماری و طراحی داخلی خاصش، هنوز در نیشابور تراز اول و بی‌رقیب است و مانند آن در شهر نیشابور پیدا نمی‌شود.

آدرس مجموعه اسپیناس نیشابور

فضای داخلی و محیط مجموعه اسپیناس

پس از ورود به مجموعه نکاتی جالب، توجه شما را جلب خواهند کرد.

مساحت بسیار زیاد این مجموعه برای پذیرایی از مشتریان خود نکته اول است؛ مساحتی تقریبا برابر مساحت سالن سربسته فوتبال!

مجموعه اسپیناس نیشابور

نکته جالب دیگر، فضا و جو منحصر‌به‌فرد مجموعه است؛ چون علاوه‌بر مناسب‌بودن دما و گرمای کافی داخل فضای مجموعه، وجود گیاهان و درختچه‌های طبیعی، بوی نم خاک، چمن‌کاری و گل‌کاری در کنار چمن‌ها و همین‌طور آبشار مصنوعی کوچک و مسیر خروج آب تا انتهای سالن، کاملا تداعی‌کننده حال‌و‌هوای استوایی و گرم و دل‌چسب هستند.


مجموعه از شنبه تا جمعه فعال است، منتها از شنبه تا چهارشنبه بعد‌از‌ظهر‌ها از ساعت ۱۹ فعالیتش را آغاز می‌کند و تا بامداد ادامه می‌دهد و در روزهای پنجشنبه و جمعه ظهرها نیز فعال است و از ساعت ۱۲ تا ۱۶ و سپس از ساعت ۱۹ تا ۱۲ نیمه‌شب پذیرای مهمانان است.

درختچه‌ها علاوه بر شکل و شمایل طراحی‌شده‌، ، به‌سبکی‌ هنرمندانه پرورش یافته‌اند. مثلا درختچه ابتدای ورودی سالن مجموعه اسپیناس شبیه انسانی است که قلب خود را به روی مشتریان باز‌کرده‌ است. همچنین یکی دیگر از بخش‌هایی که این پروش هنرمندانه را نشان داده، بخش سفارش‌ها در گوشه سالن با چیدمان و طراحی زیباست که در عین خاص بودن، چینشی مرتب دارد. در این بخش تنه درختان با ارتفاع کم کنار هم قرار گرفته و ساقه‌هایشان به‌سمت چپ، راست و وسط ادامه یافته‌اند.

مجموعه اسپیناس نیشابور

در ادامه سمت دیگر مجموعه دریاچه مصنوعی کوچکی توجهتان را جلب خواهد‌ کرد که مسیر ادامه آبشار مصنوعی است. این دریاچه کوچک انواع ماهی‌های کوچک و بزرگ را در خود جای داده که جذابیت زیادی برای کودکانی دارد که همراه والدین خود به مجموعه اسپیناس مراجعه می‌کنند.

همچنین در ادامه مسیر این دریاچه کوچک پلی چوبی و زیبا می‌بینید که کناره‌های دریاچه را به هم وصل می‌کند و با ساقه‌های ریز چوبی طبیعی تزیین شده است. همچنین به‌وضوح صدای آبشار مجاور را می‌شنوید.

در سرتاسر مجموعه اسپیناس گیاهانی را می‌بینید که شما را یاد درختان نارگیل می‌اندازند، درختچه‌هایی با برگ‌های سوزنی و کشیده و درختچه‌هایی با برگ‌های پهن و خمیده.

جاذبه های مجموعه اسپیناس نیشابور

خدمات و کیفیت غذای مجموعه اسپیناس

پس از عبور از فضا به خوراکی‌ها و منوی مجموعه می‌رسید.

نکته اول محاسبه هزینه سرویس به‌ازای هر میز است که به قیمت روز محاسبه می‌شود.

مجموعه اسپیناس نیشابور

نکته بعدی این است که غذاهای مجموعه فقط غذاهای رستورانی شامل برنج و پلو هستند. به نظر من قیمت‌ها از حد معمول گران‌تر هستند، مثلا در زمستان ۹۸ قیمت یک پرس چلو‌جوجه بدون استخوان ۵۰هزار تومان است. نکته بعدی سرویس مجموعه اسپیناس است. شامل سرویس چای و مخلفات برای غذاست مانند ماست، زیتون و شکلات همراه چای.

در مجموع برخورد کارکنان مجموعه اسپیناس بسیار عالی و دوستانه است و به شما احساس راحتی و آرامش می‌دهد؛ علاوه‌براین، پنجره‌ای دایره‌ای‌شکل و بسیار بزرگ، کاملا واضح فعالیت‌های بخش آشپزخانه را به شما نشان می‌دهد و می‌توانید اشراف کامل به فضای آشپزخانه و نحوه فعالیت کارکنانش داشته باشید که از ویژگی‌های برجسته طراحی داخلی مجموعه محسوب می‌شود.

کیفیت غذاها نسبتا خوب است و کاملا گرم و تازه به‌دست مشتریان می‌رسند.

امکانات مجموعه اسپیناس نیشابور

ساعت کار و راه‌های دسترسی

مجموعه از شنبه تا جمعه فعال است، منتها از شنبه تا چهارشنبه بعد‌از‌ظهر‌ها از ساعت ۱۹ فعالیتش را آغاز می‌کند و تا بامداد ادامه می‌دهد و در روزهای پنجشنبه و جمعه ظهرها نیز فعال است و از ساعت ۱۲ تا ۱۶ و سپس از ساعت ۱۹ تا ۱۲ نیمه‌شب پذیرای مهمانان است.

مجموعه اسپیناس نیشابور

رفتن به مجموعه با وسایل نقلیه شخصی ممکن است و امکان دسترسی از طریق سامانه حمل‌و‌نقل عمومی وجود ندارد و کسانی که قصد رفتن به مجموعه با استفاده از تاکسی‌های اینترنتی را دارند، باید دقت داشته‌ باشند که هنگام رفت تاکسی به‌راحتی پیدا می‌شود ولی در مسیر برگشت به داخل شهر چنین نیست.

شماره تماس مجموعه اسپیناس با مدیریت آقای محبی: ۰۹۳۵۴۵۴۹۳۹۹

اگر تجربه یا نظری داشتید، در صورت تمایل با من در‌ میان ‌بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن