شکم گردی

رستوران عمارت گرگان؛ تجربه کیفیت، زیبایی و آرامش در یک مکان

فهرست مطالب

در دورانی که هر روز شاهد افتتاح کافه‌ها و رستوران‌های جدیدی در شهر هستیم، کیفیت می‌تواند عامل اصلی پیشتازی باشد. نه‌تنها پیشتازی، بلکه برای رستوران‌هایی که سابقه بیشتری دارند، کیفیت می‌تواند عامل اصلی ماندگاری نیز باشد. در روزهایی که بسیاری از کافه‌ها و رستوران‌ها تلاش می‌کنند شرایطی را فراهم کنند که در آن مشتری‌ها را خوشحال و راضی نگه دارند، یک رستوران بزرگ و نسبتا قدیمی در شهر گرگان توانسته طی سال‌های تقریبا طولانی کیفیت خود را در حدی استاندارد نگه دارد و علاوه بر آن با داشتن محیطی بسیار زیبا و منحصربه‌فرد باعث جذب مشتریان زیادی شود. در این مطلب نابرو به رستوران عمارت از جاهای دیدنی گرگان می‌رویم تا با آن بیشتر آشنا می‌شویم.

پشت در چوبی بزرگ عمارت چه خبر است؟

اگر اهل گرگان باشید و از حوالی میدان گرگانپارس عبور کرده باشید، حتما جایی در میانه‌های خیابان اردیبهشت، لابه‌لای درختان سربه‌فلک‌کشیده و تنومند چنار، یک در چوبی بزرگ و قدیمی توجه شما را به خود جلب کرده است، دری چوبی و قدیمی که کنار آن باغچه‌های گل کوچکی وجود دارند و فضا را با محیط اطراف آن کاملا متمایز کرده است.

حیاط زیبا و سرسبز

شاید هم از لابه‌لای نرده‌های اطراف در نگاهی به داخل انداخته باشید و حیاط بزرگ و سرسبز آن توجه شما را جلب کرده باشد. اینجا رستوران عمارت است. یکی از رستوران‌هایی که در سال‌های نه‌چندان دور تاسیس و ویژگی‌های خاص آن به خودی‌خود سبب تمایز آن با سایر رستوران‌های شهر شده است، شاید بی‌هیچ تقلا و دست و پازدنی. عمارت آن‌قدر خاص است که طی حدود ۱۰ سالی که از افتتاح آن می‌گذرد، همچنان با اقتدار در لیست بهترین رستوران‌های شهر گرگان جایگاه خود را حفظ کرده است.

چیدمان زیبا

اگر روزی این فرصت را به خود دادید که از این در چوبی بزرگ و قدیمی عبور کنید و به آنسوی آن بروید قطعا تجربه‌ای به یادماندنی برای خود خواهید ساخت، تجربه‌ای به یادماندنی از صرف غذا در محیطی کلاسیک، آرام، دلباز، زیبا و سرمست شدن از عطر و طعم بی‌نظیر غذاهای ایرانی و غیر ایرانی.

رستوران عمارت

حیاط مصفا با الهام از باغ ایرانی

وارد محوطه رستوران عمارت که می‌شوید نخست قدم در حیاطی بزرگ و سرسبز می‌گذارید. با یک نگاه می‌توان دریافت با الهام از باغ‌های ایرانی طراحی شده است. در میانه حیاط سنگفرش شده، حوضی مستطیلی با کاشی‌هایی به رنگ سبز فیروزه‌ای قرار دارد. روی حوض نیز تعدادی گلدان سفالی با گل‌های رنگارنگ دیده می‌شود. دو سوی حیاط و به موازات حوض، دو باغچه بسیار سرسبز و زیبا قرار دارند، باغچه‌هایی مرتب و قشنگ با درختان شاداب و گل‌هایی رنگارنگ که میان چمن‌ها روییده‌اند.

با نگاهی به ساختمان اصلی عمارت می‌توان حدس زد بنای اصلی ساختمان متعلق به سال‌ها پیش بوده و در طراحی و ساخت رستوران سعی شده برخی از بخش‌ها و نمای کلی بنای اصلی حفظ شود.

رستوران عمارت

عمارتی دو طبقه و نسبتا کوتاه، با چوب و خشت که تلاش می‌کنند خود را از پس تصویر جدید ساختمان به رخ بکشند. در بخش ورودی حیاط و سمت راست نیز اتاقی با دیوارهای خشتی وجود دارد که به نظر می‌رسد بنای اصلی ساختمان نیز تقریبا به همین شکل بوده و حالا تنها بازسازی شده است.

در دولنگه چوبی و قدیمی، با شیشه‌های رنگین در قسمت بالا و گلدان‌هایی روی دیوار نشان می‌دهد این اتاق خود حکایتی جداگانه دارد. شاید این اتاق در سال‌های دور محلی برای زندگی باغبان عمارت بوده، شاید تنورخانه‌ای بوده که هر صبح صدای آتش، هیزم و عطر نان در آن می‌پیچیده، شاید هم پناهگاهی گرم‌ونرم برای حیوانات بوده است. بدون شک پشت این دیوار خشتی و این درهای دولنگه چوبی قصه‌های بسیاری گذشته است.

حیاط زیبا و سرسبز

اما اینجا دیدنی‌ها آنقدر زیاد است که مجال بیشتری برای غرق شدن در داستان این اتاق خشتی گوشه حیاط نمی‌دهد. از کنار حوض فیروزه و باغچه‌های مصفا که عبور کنید، خود را مقابل در چوبی و بزرگ بخش اصلی رستوران می‌بینید، در سنگین با فشاری باز می‌شود و وارد رستوران عمارت خواهید شد.

رستوران عمارت

فضای داخلی رستوران عمارت؛ خنک، آرام و خاص

فضای داخلی رستوران دارای چند بخش است، اما تمام این بخش‌ها به هم مرتبط هستند و به یکدیگر راه دارند، شاید در نگاه اول فضا قدری گیج‌کننده به نظر برسد، اما با راهنمایی مسئولین رستوران جایی مناسب برای نشستن خواهید یافت. به طور کلی بنا اصلی ساختمان رستوران عمارت از چوب و سنگ ساخته شده است. در بخش‌هایی از کف رستوران و دیوارها از قلوه‌سنگ‌های بزرگ برای تزیین استفاده شده است. بخشی از دیوارها به رنگ خردلی و اینجا و آنجا زینت داده شده‌اند به اشیایی تزیینی سفالین و چوبی و چراغ‌ها و لامپ‌ها.

حیاط زیبا و سرسبز

در بخش ورودی و سمت راست روی بخشی از دیوار تعداد زیادی قاب عکس جلب توجه می‌کند، با نگاهی دقیق‌تر به عکس‌ها، چهره آشنای هنرمندان و ورزشکارانی را می‌بینید که در گذشته به این رستوران آمده‌اند و حالا عکس یادگاری آن‌ها مقابل درب ورودی رستوران عمارت یا دست‌نوشته آن‌ها روی دیوار به یادگار گذاشته شده تا برای چند دقیقه‌ای مشتریان را سرگرم کند.


نحوه سرو غذاها، طعم غذا و کیفیت مواداولیه به کار برده شده در غذاها از شرایط مطلوبی برخوردار هستند. در رستوران عمارت غذای شما به شکلی زیبا و آراسته، با حجمی مناسب، نه آنچنان زیاد که موجب دورریز شود و نه آنقدر کم، سرو می‌شود.

یکی از ویژگی‌های مثبت رستوران عمارت این است که از میز دو نفره تا میزهای ده و دوازده نفره به صورت آماده و با فضایی مناسب وجود دارند، بنابراین شما با هر تعداد از دوستان یا اعضای خانواده که به رستوران عمارت بیایید، جای مناسب برای نشستن و لذت از دورهمی در اختیار خواهید داشت.

رستوران عمارت

بخش‌های مختلف رستوران عمارت

در رستوران عمارت بخش‌های مختلفی برای نشستن وجود دارد که با توجه به علاقه خود می‌توانید یکی از آن‌ها را برای صرف غذا انتخاب کنید. اگر به شنیدن صدای موسیقی زنده علاقمند هستید و دوست دارید هنرمندان مختلف شهر گرگان که هر هفته برای اجرای زنده به رستوران عمارت می‌آیند را تماشا کنید، می‌توانید یکی از میزهای نزدیک محل اجرای زنده را انتخاب کنید.

اگر ترجیح می‌دهید در فضایی آرام‌تر و به دور از سروصدا و رفت و آمد بنشینید، می‌توانید از زیر طاق‌های گنبدی شکل عمارت بگذرید و جایی دنج و آرام‌تر برای نشستن پیدا کنید.

غذای باکیفیت

اما اگر دوست دارید غذای خود را با منظره‌ای از فضای بیرونی و درختان سرسبز صرف کنید باز هم چند انتخاب خواهید داشت. میزهایی که کنار پنجره‌های بزرگ رستوران چیده شده‌اند به شما فرصت لذت از صرف غذا با منظره حیاط سرسبز عمارت را می‌دهند.

حیاط خلوت دنج و محبوب

اما جذاب‌ترین بخش رستوران عمارت حیاط خلوت آن و میزهای چیده شده کنار آن است. در بخشی از رستوران عمارت یک حیاط خلوت بسیار زیبا، با فضایی آرامش‌بخش و دلنشین وجود دارد، حوضی نسبتا بزرگ میان انبوه گل و گیاهان با ده‌ها ماهی سرخ کوچک و بزرگ که زیر نور آفتاب با شور و شعف مشغول بازیگوشی هستند.

رستوران عمارت

نور آفتاب از سقف شیشه‌ای حیاط خلوت به آب حوض و فواره میان آن می‌تابد و در ترکیب با تصویر منعکس شده گیاهان انبوه اطراف حوض تصویری افسون‌کننده خلق می‌کند، تصویری دور شبیه به روزهای آرام کودکی، روزهای بازیگوشی و کشف ناشناخته‌ها در گوشه‌ای از حیاط یا حیاط خلوت خانه پدری.

زیبایی، آرامش و طراوت این قسمت، از طریق پنجره‌های چوبی بزرگی که برای این فضا طراحی شده‌اند به داخل سرایت می‌کند و آنوقت جریانی از آرامش در فضای داخلی جاری می‌شود. برای غرق شدن در این جریان آرامش می‌توانید غذای خود را روی یکی از میزهایی که در همین حوالی قرار دارد، میل کنید.

چیدمان زیبا

منوی رستوران عمارت

کارکنان رستوران عمارت یک منوی چوبی در مقابل شما قرار می‌دهند و حالا شما در صفحات مختلف منو می‌توانید غذا و نوشیدنی موردعلاقه خود را انتخاب کنید. منو رستوران عمارت به طور کلی شامل غذاهای ایرانی و فرنگی است.

حیاط زیبا و سرسبز

غذاهای ایرانی خود شامل انواع کباب و سایر غذاهای سنتی ایرانی مثل دیزی، ته‌چین، انواع خوراک‌های تهیه شده با مرغ و ماهی و میگو می‌شوند. غذاهای فرنگی نیز تنوع مناسبی از پیتزاها، انواع پاستا، انواع خوراک‌های سوخاری، برگر و لازانیا را دارد. همچنین میز اردو نیز شامل انواع کوکو و کتلت، سوپ و آش، سالاد، خوراک‌های تهیه شده از سوسیس و ژامبون، کوفته، دلمه و انواع دسر می‌شود.

به طور کلی می‌توان گفت منو رستوران عمارت از تنوع مناسبی برخوردار است و شما چه طرفدار غذاهای سنتی ایرانی باشید چه طرفدار غذاهای فرنگی، با تنوع بی‌نظیری از غذاها روبه‌رو هستید.

غذای باکیفیت

نحوه سرو غذاها، طعم غذا و کیفیت مواداولیه به کار برده شده در غذاها از شرایط مطلوبی برخوردار هستند. در رستوران عمارت غذای شما به شکلی زیبا و آراسته، با حجمی مناسب، نه آنچنان زیاد که موجب دورریز شود و نه آنقدر کم، سرو می‌شود، با ترکیباتی که به طور کلی مورد علاقه مردم هستند و درنهایت چیزی که به دست می‌آید، رضایت مشتری و احتمالا تصمیم به بازگشت به این رستوران است.

غذاهای رستوران عمارت، به نسبت سایر رستوران‌ها، از قیمت متوسط یا حتی پایینی برخوردار هستند، فراموش نکنید که کیفیت مواد اولیه و همچنین فضای زیبا و دلنشین عمارت، این رستوران را به یکی از بهترین رستوران‌های شهر گرگان تبدیل کرده و در نتیجه قیمت‌های درج شده در منو کاملا مناسب محسوب می‌شوند.

رستوران عمارت

سخن آخر

اگر به دنبال تجربه طعم‌هایی ناب و با کیفیت هستید و علاقه‌مندید غذای خود را در محیطی آرام و زیبا و منحصربه‌فرد میل کنید رستوران عمارت را در خاطر داشته باشید. صرف یک وعده غذا زیر سقف چوبی، در کنار دیوارهای سنگی و بر روی صندلی‌های حصیری عمارت بدون شک به یکی از خاطرات خوش زندگی شما تبدیل خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن