خیابان گردی

هتل عماد نظام و تجربه اقامتی دلنشین در فردوس

فهرست مطالب

در سفر به شهرهای کم‌گردشگر یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مسافران پیدا کردن محلی برای اقامت است. اگر اهل تجربه بومگردی‌ها و هاستل‌ها نباشید، کارتان کمی دشوارتر هم می‌شود. در این صورت باید برای پیدا کردن یک هتل خوب با امکانات دلخواهتان جست‌وجوی زیادی بکنید. فردوس باوجود داشتن قنات «بلده» که ثبت جهانی یونسکو شده است، هنوز هم شهری پرگردشگر نیست. اما برای مسافران این شهر هتل عماد نظام می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های اقامتی باشد.

این هتل مانند هر هتل دیگری فضاهای خصوصی و امکانات کمابیش لوکسی به مسافران ارائه می‌کند اما درعین‌حال فضایی سنتی دارد و برای کسانی که فضاهای سرد هتل‌ها باعث ملالشان می‌شود مناسب است.

دکور زیبای هتل سنتی

این هتل سه‌ستاره تنها هتل سنتی در خراسان جنوبی و حتی میان شهرهای گردشگرپذیری مانند طبس محسوب می‌شود. در این مقاله از نابرو با ما همراه باشید تا شما را با هتل سنتی عماد نظام آشنا کنم.

اتاق‌ها و امکانات اقامتی

هتل عماد نظام سه نوع اتاق دارد. این اتاق‌ها هر کدام به شیوه‌ای الهام‌گرفته از معماری سنتی بخشی از ایران ساخته شده‌اند.

تخت خواب های اتاق های کپری

بخش اول اتاق‌های هتل عماد نظام کپری هستند. این مجموعه اتاق‌ها در محوطه‌ای کنار هتل ساخته شده‌اند. البته شیوه معماری کپری مختص خراسان جنوبی نیست و بیشتر در استان‌های همجوار رواج دارد. درواقع هتل سنتی عماد نظام نه نوعی هتل بر پایه هویت بومی فردوس، بلکه برپایه هویت بخش‌هایی دیگر از ایران است.


این طیف قیمتی از 200هزار تومان برای اتاق‌های معمولی شروع می‌شوند و درخصوص اتاق‌های کپری با استخر و سونا به 500هزار تومان می‌رسند. این قیمت‌ها شامل صبحانه و متعلق به سال 13۹۸ هستند.

اتاق‌های کپری یک‌نفره، دونفره و چهارنفره هستند. باوجود اینکه در ذهن همه ما کپر نمادی از ساده‌زیستی است و وجود امکانات رفاهی در کپر نامعمول به نظرمان می‌آید، در اتاق‌های کپری عماد نظام هر آنچه به‌عنوان امکانات رفاهی بخواهید به شما ارائه می‌کند.

این اتاق‌ها استاندارهایی بالاتر از هتل سه‌ستاره دارند. در همه اتاق‌ها تلویزیون، تلفن، سرویس‌بهداشتی، سرویس تخت‌خواب، سرویس کف‌خواب و یخچال وجود دارد.

اتاق های خوش ساخت هتل سنتی

برخی از اتاق‌های هتل عماد نظام کپری استخر و سونا هم داخلشان دارند. این اتاق‌ها برای افرادی که به یک تعطیلات برای استراحت کردن نیاز دارند، می‌تواند گزینه خوبی باشند.

استخر و سونا

مجموعه دوم اتاق‌های هتل عماد نظام، کلبه‌های چوبی‌اند که درکنار محوطه اتاق‌های کپری ساخته شده‌اند. این کلبه‌های چوبی بیشتر از معماری شمال ایران الهام گرفته‌اند.

اتاق های دوبلکس و تمیز

داخل کلبه‌های هتل عماد نظام اتاق‌های دوبلکس و دوطبقه قرار دارند. این اتاق‌ها برای خانواده‌ها گزینه بسیار خوبی هستند و فضاهای مجزایی برای داشتن حریم خصوصی بین ساکنان یک اتاق فراهم می‌کنند.

مجموعه سوم اتاق‌های هتل عماد نظام، اتاق‌های عادی هستند. این اتاق‌ها در محوطه اصلی هتل واقع شده‌اند و مانند تمام هتل‌ها شامل یک اتاق ساده با معماری معمول هتل‌ها هستند.

سرویس خواب کف خواب هتل عماد نظام

رستوران هتل عماد نظام

هتل سنتی عماد نظام روی تمام اتاق‌هایش صبحانه رایگان دارد. این صبحانه هر روز در رستوران هتل سرو می‌شود. هرچند هیچ عنصر بومی و محلی‌ای در نوع صبحانه وجود ندارد، درمجموع خدمات صبحانه قابل قبول است.

در زمان نهار و شام رستوران هتل هم برای مسافران هتل و هم برای افرادی خارج از هتل دایر است. منوی رستوران غذاهای ایرانی از انواع کباب‌ها و خورشت‌های ایرانی را پوشش می‌دهد.

اتاق های کوچک و زیبای هتل

تنها غذای بومی موجود در منو کشک بادمجان است که در فردوس به نوعی دیگر و متفاوت با شهرهای دیگر طبخ می‌شود.

زیبایی های سالن اصلی هتل عماد نظام

حدود قیمتی هتل عماد نظام

اتاق‌های این هتل قیمت‌های مختلفی دارند. این قیمت‌ها درمجموع باتوجه‌به امکانات رفاهی اتاق‌ها معقول و تاحدودی اقصادی هستند.

این طیف قیمتی از 200هزار تومان برای اتاق‌های معمولی شروع می‌شوند و درخصوص اتاق‌های کپری با استخر و سونا به 500هزار تومان می‌رسند. این قیمت‌ها شامل صبحانه و متعلق به سال 13۹۸ هستند.

کلبه های چوبی هتل عماد نظام

جاذبه‌های گردشگری اطراف

نزدیک‌ترین جاذبه گردشگری به هتل سنتی عماد نظام شهر تاریخی تون است. این شهر تاریخی شامل چهار محله قدیمی است که مساجد، حمام‌ها و مدارس علمیه آن بسیار دیدنی هستند.

خانه های کپری هتل عماد نظام

بعداز زلزله مهیب فردوس این محله‌ها تخریب و خالی از سکنه شدند. به‌مرور شهر فعلی فردوس درکنار شهر سابق ساخته شد.

اتاق های دوبلکس هتل عماد نظام

بعداز تون، آب‌گرم فردوس و مجتمع تفریحی درمانی کنار آن یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری نزدیک به هتل هستند.

سرویس بهداشتی هتل عماد نظام

قنات بلده به‌عنوان میراث جهانی یونسکو در باغستان علیا و در نزدیکی هتل سنتی عماد نظام قرار دارد و بی‌شک یکی از جاذبه‌های گردشگری موردعلاقه مسافرانی است که در این هتل اقامت دارند.

دکور زیبای اتاق ها و سالن

آدرس و شماره تماس

خراسان جنوبی، فردوس، بلوار امام رضا (ع)، ۳۲۷۳۱۲۰۰ ۰۵۶- ۳۲۷۳۱۲۰۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن