متفرقه

آسان‌ترین کشور برای مهاجرت در سال 2020 کدام است؟

فهرست مطالب

گرفتن اقامت برای کشورهای اروپایی به ویژه در سال‌های اخیر، رونق زیادی پیدا کرده است. از سوی دیگر، شرایط مهاجرت به اکثر کشورهای اروپایی بسیار مشکل شده و همین موضوع باعث شده افرادی که قصد مهاجرت دارند، به دنبال راهی باشند که بتوانند راحت‌تر اقامت یک کشور اروپایی را بگیرند. طبیعتا هر کشوری برای خود قانون و مقررات خاصی دارد. همچنین ممکن است شرایط اقامت در یک کشور برای شهروندان کشورهای مختلف با هم متفاوت باشد. اگر دنبال یک کشور اروپایی با سطح رفاه بالا می‌گردید که در عین حال، آسان‌ ترین کشور برای مهاجرت باشد، می‌توانید در این مطلب بهترین آسان ترین کشور برای مهاجرت را پیدا کنید.

آسان‌ ترین کشور برای مهاجرت و گرفتن اقامت کجاست؟

هنگامی که بحث اقامت اروپا به میان می‌آید، کشورهای حوزه شینگن بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند؛ زیرا با داشتن اقامت یکی از این کشورها، می‌توانید بدون نیاز به ویزا به سایر کشورهای این حوزه سفر کنید.

درنظر داشته باشید که شرایط اقامت در کشورهای اروپایی ممکن است هر ساله تغییر کند. این احتمال وجود دارد که محدودیت‌هایی را برای اقامت ایجاد کنند یا برخی از محدودیت‌ها را حذف کنند. پس باید سعی کنید همیشه اطلاعات خود را درباره مهاجرت به روز نگه دارید.

با توجه به شرایطی که کشور اسلواکی در بین سایر کشورهای اروپایی دارد، امروزه آسان ترین کشور برای مهاجرت و گرفتن اقامت محسوب می‌شود. اسلواکی عضو حوزه شینگن است و با دریافت اقامت این کشور، به راحتی می‌توانید به بیشتر کشورهای اروپایی سفر کنید.

اسلواکی آسان ترین کشور برای مهاجرت

گرفتن اقامت اسلواکی، نیاز به سرمایه زیادی ندارد و می‌توان با ثبت شرکت در کمترین زمان ممکن، اقامت این کشور را دریافت کرد. همچنین شرایط اقامت در این کشور نسبت به دیگر کشورها آسان‌تر است و سخت‌‌گیری‌های زیادی ندارد. از این رو برای اخذ اقامت اسلواکی دغدغه‌های کمتری خواهید داشت.

آسان‌ترین کشور برای مهاجرت

اگر کمی در مورد روش‌های مهاجرت به سایر کشورهای اروپایی تحقیق کنید، با هزینه‌های هنگفتی برای سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت مواجه می‌شوید. در حالی که مهاجرت به اسلواکی، بدون نیاز به سرمایه‌گذاری، امکان ثبت شرکت را برای شما فراهم می‌کند. بنابراین می‌توانید اقامت این کشور را به راحتی و با سرمایه کمی دریافت کنید. این موضوع هم یکی دیگر از دلایلی است که اسلواکی را به آسان ترین کشور برای مهاجرت تبدیل کرده است.

از سوی دیگر شرایط کار در این کشور مطلوب است. هر چند ممکن است، دستمزدها در این کشور نسبت به دیگر کشورها کمی پایین باشد، ولی خوب است بدانید هزینه‌های زندگی در این کشور نیز به مراتب پایین‌تر از کشورهایی مانند آلمان، انگلیس و ایتالیا است. این عوامل در کنار هم سبب شده‌اند تا اسلواکی به عنوان کم‌هزینه‌ترین کشور برای مهاجرت به اروپا و آسان‌ ترین کشور برای مهاجرت در سطح دنیا در نظر گرفته شود.

اگر بخواهید اقامت سایر کشورها را بگیرید، ممکن است، نتوانید با هزینه‌های اجاره یا خرید خانه، هزینه‌های جاری زندگی، هزینه‌های شروع کار و … به راحتی کنار بیایید. از طرفی باید سرمایه زیادی برای شروع زندگی در این کشورها بعد از اخذ اقامت نیز داشته باشید.

اسلواکی آسان ترین کشور برای مهاجرت

ارزان‌ترین راه مهاجرت به اروپا چیست؟

برای مهاجرت به اروپا، فهرستی از راه‌های مختلف پیش رویتان است. ممکن است برخی از این روش‌ها بسیار پرهزینه باشند. بهترین راهی که من توانستم برای مهاجرت به اروپا پیدا کنم، ثبت شرکت در اسلواکی است.

برای این که در اسلواکی شرکت ثبت کنید، برخلاف سایر کشورها، نیازی به سرمایه‌گذاری خاصی ندارید. البته باید دقت کنید که شاید کارهایی مانند بیمه، اجاره‌نامه، امور ثبتی، حق‌الوکاله و مواردی از این قبیل، مبلغی حدود 15 تا 20 هزار یورو برایتان هزینه به دنبال داشته باشد.

ولی روی هم رفته نسبت به سرمایه‌ گذاری‌های کلانی که برای دریافت اقامت دیگر کشورهای اروپایی باید پرداخت کنید، هزینه‌ای ناچیز محسوب می‌شود. این مساله اسلواکی را به آسان‌ ترین کشور برای مهاجرت تبدیل کرده است.

البته شاید برخی افراد، روش‌های ارزان‌تری مانند تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی را انتخاب کنند؛ اما این روش در صورتی جزو ارزان‌ترین راه‌های مهاجرت به اروپا شناخته می‌شود که از یکی از دانشگاه‌های بین‌المللی، بورسیه دریافت کنید. در غیر این صورت باید بتوانید به سفارت آن کشور اطمینان دهید که از پس هزینه‌های تحصیل و اقامت خود در طول اقامت برمی‌آیید. برای این کار نیز باید سرمایه در گردش و پس‌انداز زیادی داشته باشید و مدارک آن را برای اخذ اقامت، ارائه دهید.

کشور اسلواکی

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان

در ایران، تب و تاب مهاجرت به کشورهای اروپایی روز به روز شدیدتر می‌شود. از طرفی کسانی که قصد دارند برای مهاجرت اقدام کنند، به دنبال اطلاعاتی هستند که به آن‌ها نشان دهد آسان ترین کشور برای مهاجرت کدام است؟

من در فرایند مهاجرتم، نمی‌توانستم اقامت در کشورهایی را انتخاب کنم که به هزینه بالایی نیاز داشتند و بنابراین بهترین کشور برای مهاجرت، از نظر من کشوری بود که امکانات خوبی داشت و در عین حال هزینه مهاجرت و زندگی در آن کشور، چندان زیاد نبود.

همان‌طور که قبلا هم گفتم، اسلواکی از این نظر می‌تواند در اولویت انتخاب‌های شما قرار گیرد؛ اما شاید برای شما هزینه‌ها چندان مهم نباشد و سطح رفاه و امید به زندگی در کشور مقصد، برایتان در اولویت باشد.

کشورهایی مانند نروژ و سوئیس به علت داشتن امکانات رفاهی عالی، شرایط تحصیل و بهداشت عمومی رایگان، جزو بهترین کشورهایی هستند که مهاجرت به آن‌ها توصیه می‌شود.

همچنین کشور یونان به علت داشتن آب‌وهوای عالی، امکانات رفاهی خوب و در عین حال هزینه زندگی مناسب‌، جزو کشورهای برگزیده برای مهاجرت ایرانیان، محسوب می‌شود.

در آخر آسان ترین کشور برای مهاجرت جایی است که با اولویت‌های شما سازگاری داشته باشد. یعنی اگر اقامت اولویت شماست یا هزینه‌ها دغدغه اصلیتان محسوب می‌شوند، در هر صورت بتوانید به خواسته خود برسید.

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. سلام و خسته نباشید.
    بنده یه سرمایه دارم و میخوام اقامت از طریق خرید ملک برای یک کشور خارجی اقدام کنم. شما کدوم کشور رو پیشنهاد می‌کنید؟؟
    توی جستجوهایی که داشتم موسسه مهاجرتی آتیس اقامت با خرید ملک اسپانیا را پیشنهاد کردن؛ کسی اطلاعاتی داره کمک کنه به بنده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن