متفرقه

تعبیر خواب حاملگی؛ دیدن حاملگی در خواب چه تعبیری دارد؟

فهرست مطالب

اگر خواب‌ها در شرایط درستی دیده شوند، نشانه‌هایی را به دنبال دارند. خوابی که بعد از خوردن یک شام سنگین یا گذراندن یک روز پرمشغله دیده شود به دلیل بروز اضغاث احلام است و تعبیر درستی ندارد. برخی دیگر از خواب‌ها رویاهای صادقه‌ای هستند که نشانه‌هایی را به همراه دارند. اگر اخیرا خواب‌هایی پیرامون حاملگی دیده‌اید در این مقاله همراه من باشید چون می‌خواهم به تعبیر خواب حاملگی بپردازم.

تعبیر خواب حاملگی چه می‌تواند باشد؟

دیدن زن حامله در خواب به معنای روبه‌رو شدن با گناه و غم است. اگر در خواب دیدید که همسرتان باردار است، تکلیفی سنگین به شما محول می‌شود که انجام دادنش بسیار سخت و قبول کردنش نامطلوب است. اگر خانمی در خواب ببیند که باردار است، تعبیر خواب حاملگی او رسیدن غم و اندوه فراوان است که این غم به اندازه حمل جنین طول می‌کشد. اگر در خواب ببینید که زن بارداری از کوچه شما می‌گذرد، قرار است، خبر بدی به شما برسد.

تعبیر خواب حاملگی

تعبیر خواب دیدن حاملگی خود

اگر در خواب دیدید که حامله هستید، تعبیر خواب حاملگی شما این است که ایده یا پروژه‌ای جدید ایجاد شده. بیشتر خانم‌های باردار، خواب حاملگی خود را می‌بینند. در اکثر موارد این خواب نشانه اضطراب و ترس مربوط به حاملگی است. خانم‌های باردار در سه ماهه اول بارداری خواب گل، حیوانات کوچک یا میوه‌ها را می‌بینند. در سه ماهه دوم بارداری، خواب به دنیا آوردن نوزادی را می‌بینند که انسان نیست. در سه ماهه سوم بارداری، خواب حیوانات بزرگتری مانند فیل یا دایناسور را می‌بینند.

اگر قصد بارداری در زندگی عادی خود را دارید، طبیعی است که خواب حاملگی ببینید. در صورتی که باردار نیستید و خواب حاملگی می‌بینید، تعبیر خواب حاملگی این است که از داشتن برخی وظایف جدید در زندگی‌تان می‌ترسید.

اگر در خواب دیدید که دوقلو حامله هستید، چند نشانه دارد: اول رحمت و نعمت‌های الهی، دوم زیاد شدن رزق و روزی و برکت، سوم کمک خواستن از کسی و چهارم برطرف شدن گرفتاری یا رفع بیماری است.

تعبیر خواب حاملگی

اگر در خواب دیدید، دختری دارید و به او شیر می‌دهید به این معنی است که به میزان شیری که به دخترتان می‌دهید، نعمت بر شما افزون می‌شود. اگر کسی دختر بچه‌ای به شما داد و شما به آن شیر دادید، تعبیرش همان است.

تعبیر خواب دیدن حاملگی نزدیکان

تعبیر خواب حاملگی یکی از نزدیکان در خواب به این معنی است به این فرد نزدیک‌تر می‌شوید. اگر مردی در خواب ببیند که نامزدش حامله است، یعنی رابطه‌شان در وضعیت بحرانی قرار دارد و ممکن است در آینده نزدیک از هم جدا شوند.

تعبیر خواب حاملگی

تعبیر خواب حاملگی مادر خود

دیدن بارداری مادرتان در خواب، نشان‌دهنده رخداد یک وضعیت خطرناک یا بسیار بد است. ممکن است مادرتان به شدت مریض شود یا حتی بمیرد.

خواب دیدن آزمایش حاملگی

دیدن آزمایش حاملگی در خواب به این معنی است که وارد مرحله جدیدی از زندگی خود شده‌اید. این مرحله شاید یک رابطه جدید یا یک شغل جدید باشد. امتحانی پیش رویتان قرار می‌گیرد تا نشان ‌دهد، برای تغییراتی که قرار است در زندگی‌تان رخ دهد، آمادگی لازم را دارید یا خیر.

تعبیر خواب حاملگی

خواب حامله شدن در اثر مورد تجاوز قرار گرفتن

هرچند چنین خوابی معنا و مفهومی منفی می‌رساند اما منابع تعبیر خواب در مورد حامله شدن در اثر مورد تجاوز قرار گرفتن، نوشته‌اند که دوران سختی را پشت سر گذاشته‌اید و زندگی‌تان در حال بهتر شدن است. یکی دیگر از نشانه‌های تعبیر خواب حاملگی این است که دانش مهمی را کسب کرده‌اید یا مهارت جدیدی را آموخته‌اید که می‌تواند در رسیدن به وضعیتی رضایت‌بخش‌تر در زندگی به شما کمک کند.

تعبیر خواب حاملگی

تعبیر خواب حاملگی دختر مجرد

دیدن خواب حاملگی دختر مجرد و دیدن از بین رفتن پرده بکارت در خواب، به معنای به دست آوردن مال حرام است.

اگر دختر پاکی در خواب ببیند که حامله شده نشانه این است که به رسوایی و بدبختی کشیده خواهد شد.

اگر دختر باکره‌ای در خواب ببیند نوزادی به دنیا آورده، به این معنی است که کار خوبی انجام داده و از او به خوبی و نیکی یاد خواهد شد.

تعبیر خواب بارداری و در شرف زایمان قرار گرفتن

در کل، چنین می‌توان گفت که تعبیر خواب حاملگی نشان‌دهنده تغییرات عمده‌ای است که پیش رویتان قرار دارد. همچنین می‌تواند، نشان‌دهنده حذف چیزی از زندگی‌تان باشد، چیزی مانند شرارت، اعتیاد یا عادت‌های بد.

دیدن خواب بارداری

تعبیر خواب حاملگی به روایت امام جعفر صادق

«اگر زنی ببیند که پسر زایید و در همان لحظه پس از تولد با آن پسر حرف زد، یـعـنـی از دنیا می‌رود».

«تعبیرش این است که از نسل تو فرزندی به دنیا می‌آید که بزرگ‌تر خانواده خودش می‌شود».

تعبیر خواب حاملگی به روایت محمد بن سیرین

  • «اگر بیند که شکم او بزرگ شده بود، چون زن باردار، دلیل کند که او را مال و نعمت دنیا حاصل گردد و هر چند که شکم بزرگ‌تر بیند، مال دنیا بیشتر بود».
  • «اگر در خواب ببینی دختری زاییده و به دنیا آورده‌ای، تعبیرش این است که فرزند پسر به دنیا می‌آوری»
  • «اگر زنی در خواب ببیند که پسر زاییده است، یـعـنـی غمگین و نگران خواهد شد، ‌‌‌‌‌و اگر مردی در خواب ببیند که زنش پسر زاییده است، یـعـنـی در مدت خیلی طولانی با رنج و سختی چیزی به دست می‌آورد».

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن