ماجراجویی

دکترلند تهران؛ سرزمین دکترهای کوچک

فهرست مطالب

از بچگی هرکسی که درباره‌ شغل آینده از ما سوال می‌کرد یا میخواستیم مهندس شویم یا دکتر. با اینکه زمانه عوض شده و آرزوها و توقع‌ها تغییر کرده؛ اما رویاهای خیلی از کودکان همچنان دکتر یا مهندس شدن است یا حداقل تجربه‌ بخشی از این کار. از خیالات خود کودکان که بگذریم خیلی از والدین هم آرزوی دیدن بچه‌هایشان را در لباس پزشکی دارند. دکترلند مجموعه‌ای است که تمامی این خیالات را به واقعیت تبدیل می‌کند.

امروزه پدر و مادرها دنبال تفریحاتی هستند که علاوه‌بر خوش‌گذرانی برای فرزندشان آموزشی هم داشته باشد. دکترلند یکی از همین جاهاست که همه نیازتان در این رابطه را برطرف می‌کند. این مکان هم اوقات فراغت کودکتان را پر می‌کند و هم آموزش و آشنایی با محیط بیمارستان را به دنبال دارد. با ما همراه باشید تا کمی بیشتر با مکان های دیدنی تهران آشنا شویم.

جاذبه های دکترلند تهران

دکترلند چگونه مجموعه‌ای است؟

این مجموعه کنار هیومن پارک قرار دارد. پس می‌توانید پس از بازدید از پارک بدن انسان و آشنایی با آناتومی بدن، با آسانسور به دکترلند رفته و تجربه‌ای دیگر به کودکتان هدیه دهید. این مکان از 11 بخش بیمارستانی تشکیل شده است. در ادامه همه‌ این 11 بخش را بررسی خواهیم کرد. دکترلند اولین بیمارستان کودک در ایران است که امکانات آن بسیار کامل بوده و با استانداردها و با ایمنی بالا ساخته شده است. حضور در این مجموعه برای کودکان کاملا ایمن و بی خطر است.

دکترلند تهران

بخش‌های مختلف دکترلند

بعد گذر از پذیرش وارد اورژانس مجموعه می‌شوید. جایی که کودکتان باید در حالی که لباس سفید پزشکی پوشیده، بیمار روی تخت را احیای قلبی کند. بیماران همگی عروسک هستند و به همین دلیل خطری ندارند.


قیمت ورودی این مجموعه 40000 تومان است البته توجه داشته باشید که فقط برای کودک باید بلیط تهیه کرد تا بدون حضور والدین وارد این مجموعه شود.

بخش بعدی آزمایشگاه است. بعد از آن رادیولوژی و بعد به اتاق عمل می‌رسید. جایی که کودکان در نقش یک جراح ماهر می‌توانند ظاهر شوند. جراحی خاصی را روی بیمار عروسکی پیاده کنند و با موفقیت اتاق عمل را ترک کنند.  بعد به بخش مراقبت‌های ویژه می‌روید. بعد از ترک این بخش به قسمت سونوگرافی خواهید رسید.

بعد گذر از بخش نوزاد با عروسک‌ها و تجهیزات بامزه‌اش به چشم پزشکی و دندان پزشکی می‌رسید که آخرین بخش از این شهر کوچک است.دکترلند تهران

حین گذر از همه این بخش‌ها، کودک شما در قالب یک چشم‌پزشک چشم بیمار را معاینه کرده، در مقام یک دندانپزشک با روپوش سفید دندان‌های یک نفر را بررسی کرده، یا با روپوش سبز اتاق عمل تمام سعی خود را می‌کند با وارد کردن شوک الکتریکی بیماری را به زندگی برگرداند.

مجموعه دکترلند تهران

در بخش دیگری از دکترلند کودکتان یک بیماری را تشخیص می‌دهد و حتی سونوگرافی جنینی را برای مادرش شرح می‌دهد. همه این تجربه‌ها فقط و فقط در دکترلند اتفاق می‌افتد و کودکتان اطلاعات دقیق پزشکی را به اندوخته‌هایش اضافه می‌کند.

دکترلند تهران

دانستنی‌های جالب دکترلند

دکترلند به طور اختصاصی با اورژانس تهران همکاری می‌کند و نتیجه این همکاری این است که کودکان پس از بازدید از مجموعه دکتر لند بدون پرداخت هزینه اضافی می‌توانند از اورژانس تهران مدرک معتبر دریافت کنند. پس دکترلند می‌تواند استعدادهای فرزند شما را شکوفا کند.

یکی دیگر از مزیت‌های این مجموعه این است که دقیقا فضایی مانند بیمارستان در آن شبیه‌سازی شده و کودکان مانند پزشکان با روپوش سفید و بدون والدین وارد این فضا می‌شوند و تجربه‌ای واقعی از حضور در یک بیمارستان شبیه‌سازی شده را همراه با دوستانشان تجربه می‌کنند.

مجموعه دکترلند تهران

نکته‌ جالب توجه دیگر در این مجموعه این است که بیشتر تجهیزات واقعی هستند و برای همین آشنایی با این وسایل بسیار آسان‌تر و دقیق‌تر انجام خواهد شد. غرفه عکاسی، کافی‌شاپ و گیفت‌شاپ هم در همین مجموعه قرار داده شده که می‌توانید استفاده کنید.

در کل این مکان علاوه‌بر اینکه آموزش لازم و آشنایی و آگاهی برای کودک شما دارد، می‌تواند جایی برای استعدادیابی باشد. میزان علاقه‌ فرزندتان به مسائل پزشکی با حضور در این مجموعه مشخص می‌شود و همین نکته می‌تواند جلوی برخی اشتباهات در آینده اعم از انتخاب رشته‌ نامناسب و مسیر اشتباه را بگیرد.

امکانات دکترلند تهران

ساعت کاری مجموعه

شنبه تا چهارشنبه 10 الی 21

پنجشنبه، جمعه و تعطیلات 10 الی 22

پذیرش مجموعه تا ساعت 19 است.

به دلیل ازدحام بازدید گروهی و همچنین اردوهای مختلف در روزهای شنبه تا چهارشنبه بهتر است از ساعت 14 به بعد به این مجموعه مراجعه کنید.

محدودیت سنی دکترلند هم از 3 تا 14 سال است.دکترلند تهران

قیمت بلیط

قیمت ورودی این مجموعه 40000 تومان است البته توجه داشته باشید که فقط برای کودک باید بلیط تهیه کرد تا بدون حضور والدین وارد این مجموعه شود. قبل از خرید بلیط به سایت‌های تخفیف‌دار سری بزنید تا شاید بتوانید بلیط را با تخفیف تهیه کنید.

آدرس

خیابان نیاوران، ابتدای خیابان دارآباد، بعد از آجودانیه، انتهای خیابان موزه

دکترلند تهران

راه‌های دسترسی

با خودرو خودتان را به میدان تجریش برسانید و از این مسیر وارد خیابان باهنر شوید. بعد از آن به خیابان دارآباد رسیده و بعد به خیابان موزه بروید.

اگر هم بخواهید که با مترو به این مجموعه برسید، تنها کافیست به ایستگاه تجریش در خط 1 رفته و با استفاده از تاکسی‌های دارآباد یا اتوبوس‌های شهرک قائم خود را به این مجموعه برسانید.

تلفن گویا: 24557

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن