شکم گردی

کافه دوچرخه همدان؛ دنج دوست‌داشتنی

فهرست مطالب

کافه‌ها امروزه محل معاشرت و قرارهای دوستانه و کاری و جایی برای داشتن ایامی خوش و لذت از قهوه و غذاهای لذیذ هستند. انتخاب کافه مناسب برای گذران وقت، این روزها کار سختی به‌نظر می‌رسد. هر کافه با داشتن اتمسفر و فضای خاص خود احساس خاصی را در مشتری ایجاد می‌کند. شاید همه ما خواهان جایی دنج، با فضایی صمیمی باشیم که به ما احساس راحتی و آرامش دهد. کافه دوچرخه از مکان های تفریحی همدان، جایی مناسب برای داشتن این حس است که در آآن احساس در خانه بودن می‌کنید. در این مطلب از نابرو با من همراه باشید تا سری به کافه دوچرخه بزنیم.

شاید از خودتان بپرسید چرا دوچرخه؟

در فیلم‌ها و فرهنگ‌های ملل مختلف، دوچرخه نماد و نشانه چیزهای مختلفی است. به‌جرات می‌توان گفت، احساس مشترک قوی و آشنای همه از دوچرخه، به همان حس صمیمیت و خاطرات دوران کودکی بازمی‌گردد. کم‌وبیش همه ما تجربه حضور در فضای دوچرخه‌بازی یا سواری‌ این وسیله را داشته‌ایم. شاید دلیل احساس صمیمیت در این کافه هم همان ایده نوستالژیک دوچرخه و شادی ناشی از راندن آن در کودکی باشد.

هنوز هم برای خیلی از ما، دوچرخه‌ها وسایلی کلاسیک محسوب می‌شوند. فیلم‌های گذشته نه‌چندان دور دهه 60، که در آن پسری سر تراشیده با ظاهر ساده و لباس‌هایی ساده‌تر سوار بر دوچرخه‌ می‌رفت یا فیلم مشهور دزد دوچرخه و… این وسیله را برای ما خاص و نوستالژیک کرده‌اند. با این حال گروهی هم هنوز پا بر رکاب هستند و جاده‌ها را طی می‌کنند. با هم به کافه‌ای سر می‌زنیم که امروزه نماینده همین گروه از طرفداران رکاب‌زنی است.

کافه دوچرخه همدان

توصیف کلی کافه

در فضای ورودی‌ کافه دوچرخه‌ نمایشگاه کوچکی می‌بینید برای نشان دادن آنچه داخل کافه انتظارمان را می‌‌کشد. بعد از ورود به کافه، پشت در، دوچرخه‌ای کلاسیک مزین به خورجینی زیبا دیده می‌شود. بالا رفتن از چند پله برای رسیدن به کافه دوچرخه کافی است.


هنگام آماده شدن غذا یا نوشیدنی موردعلاقه‌تان، می‌توانید از بازی‌های نوستالژیک یا جدید کافه استفاده کنید. بازی‌هایی که با آن‌ها غریبه نیستیم.

بعد از گذشتن از این چند پله، کمی کنجکاوی به‌خرج دهید و نگاهی به اطراف بیاندازید. روی دیوارها یک دوچرخه، یک نقاشی طرح گچ و گلدان‌های گلی که به کافه جلوه‌ای ویژه داده‌اند را پیدا خواهید کرد. با رسیدن به سالن کافه، میزهای کوچک و بزرگ برای پذیرایی از مشتریان به‌چشم می‌خورند. فضای کلی این مکان و هرچه در آن جای گرفته، حس خوب آشنایی را به شما منتقل می‌کند.

کافه دوچرخه همدان

وسایل و دکور کافه

از یخچال قرمز رنگ کافه تا تابلوی‌ نقشه‌ جهان دست‌ساز و از قاب‌های زیبا و خاص متصل به دیوار تا نوشته قرمز رنگ ساخته شده با ال‌ای‌دی ازجمله وسایل و دکور کافه دوچرخه هستند. ترجمه نوشته قرمز رنگ می‌گوید: «شادی، یک فنجان قهوه و داشتن یک دوچرخه خوب است».

نمادهای دیگری که در این کافه قرار دارند؛ نشانه‌هایی هستند که شاید هیچ‌گاه آن‌ها را فراموش نکنید. دوچرخه‌های متصل به دیوار، نمکدان‌ها، لوستر، میزهایی ساخته شده از چوب و قطعات دوچرخه‌های قدیمی خلاقیتی مثال زدنی از ترکیب هنر و صنعت به‌حساب می‌آید.

کافه دوچرخه همدان

منو و غذاهای محبوب کافه

این بخش مناسب افرادی‌ است که رسیک انتخاب‌های تازه را دوست دارند. سعی بر ترکیب تجربه شخصی و انتخاب‌ گروه اشپزخانه این کافه است. حتما این لیست را برای انتخاب‌هایتان درنظر بگیرید:

از لیست نوشیدنی شاه‌نوش (چای زعفران)، از لیست غذاها سیب‌زمینی کافه و پنینی‌ها (البته نمی‌شود از خیر پاستا آلفردوهای خوب این کافه گذشت)، از بار گرم اسپرسو لته (به فرانسوی) لاته (به انگلیسی)، از شیک‌ها شیک شکلات و نوتلا و از کیک‌های کافه شاه‌کیک شکلاتی. درصورتی‌که صبح، زمان انتخابی شما برای رفتن به کافه است، حتما در گزینه‌هایتان صبحانه  انگلیسی را درنظر داشته باشید.

کافه دوچرخه همدان

بازی‌های کافه

هنگام آماده شدن غذا یا نوشیدنی موردعلاقه‌تان، می‌توانید از بازی‌های نوستالژیک یا جدید کافه استفاده کنید. بازی‌هایی که با آن‌ها غریبه نیستیم. بازی‌هایی مانند ماروپله، آتاری و بازی‌های سبک جدید و سرگرم‌کننده برد‌گیم که می‌تواند شادی و رقابت را سر میز شما بیاورد و انتظار رسیدن سفارشتان را برایتان شیرین کند. پیشنهاد ما لذت بردن از بازی‌های کافه، زمان شلوغی کافه است.

بازسازی و تعمیرات

این کافه در سال 1396 آغاز به‌کار کرد. در همان سال ابتدایی افتتاح، باتوجه به نیاز مشتریان به فضای بیشتر، طی یک بازسازی کلی به‌مدت تقریبا یک ماه فضای قابل توجهی به فضای قبلی اضافه کرد.

اضافه شدن چندین میز و عقب رفتن محل قبلی سرو غذا، امکان سرویس‌دهی هر‌چه بهتر به مشتریان را فراهم می‌کند. این تغییرات موجب به‌‌وجود آمدن فضایی جدید برای مشتریان قبلی نشده؛ بلکه فقط نسخه بزرگ‌تری از همان فضا را پدید آورده است.

فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی

جدا از دم‌آوری قهوه و تهیه و طبخ غذاهای لذیذ، این کافه اهداف دیگری هم دارد. برگزاری فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی، هنری و حتی طبیعت‌دوستی در این مکان غریب یا دور از تصور نیست. از فعالیت‌های قابل ذکر ورزشی و حمایت از محیط‌زیست مربوط به این کافه، می‌توان به برنامه‌های دوچرخه‌سواری گروهی اشاره کرد که اخیرا همراه یک فعالیت جدید دیگر اجرا می‌شود. این فعالیت، جمع کردن زباله‌ها در مسیر به‌دست رکاب‌زنان است. این عمل علاوه‌بر داشتن بار فرهنگی و فرهنگ‌سازی، کمکی شایان به محیط‌زیست می‌کند.

کافه دوچرخه همدان

فعالیت‌های فرهنگی و هنری

جز فعالیت فرهنگی و ورزشی که ذکر شد، این کافه همیشه میزبان گروه‌های هنری بوده و در برپا کردن نمایشگاه‌های فروش محصولات دست‌ساز این گروه‌ها کمک می‌کند. اگر زمان انتخابی شما برای رفتن به کافه جمعه باشد، احتمالا بتوانید از این نمایشگاه‌های یک روزه دیدن کنید.

آدرس و پیدا کردن کافه

اگر تا این جای کار خواست و توجه شما به بودن در کافه دوچرخه جلب شده و قصد کشف راه از کوچه‌ها یا خیابان‌های فرعی را ندارید، بگذارید بگویم برای رسیدن به این کافه دو راه اصلی وجود دارد. در مسیر اول به چهارراه تختی بروید و با پیمودن مسیر کوتاهی که منتهی به خیابان 15 فروردین می‌شود، کافه دوچرخه را پیدا کنید.

در راه دوم، خودتان را به آرامگاه بوعلی برسانید و پس از طی‌ کردن بلوار مدنی سمت چهارراه تختی رفته و به خیابان فرعی 15 فروردین وارد شوید. امیدوارم که نماد فنجان قهوه یا نیم‌تنه دوچرخه متصل به دیوار کافه، راهنمای خوبی برای پایان جستجوی شما باشد. یادتان نرود که این کافه در طبقه دوم قرار دارد، پس برای پیدا کردن کافه سرتان را بالا نگه دارید.

کافه دوچرخه همدان

چند نکته برای تجربه‌ای بهتر در کافه‌نشینی

با وجود انواع میزها با ظرفیت‌های متفاوت، این کافه برای برگزاری انواع گردهمایی‌ها مناسب است؛ برنامه‌هایی مانند جشن تولد، جمع شدن گروه‌های کتاب‌خوانی و گروه‌هایی با جمعیت زیاد. شما همیشه می‌توانید به پلی‌لیست کافه چیزی اضافه کنید. اگر برای مناسبتی خاص آهنگ ویژه‌ای مدنظر دارید، کافی‌ است سمت پیشخوان بروید و با اولین شخصی که دیدید خواسته‌تان را مطرح کنید.

بهترین زمان برای رفتن به یک کافه، زمانی محسوب می‌شود که پرسنل کافه بتواند به بهترین شکل خدماتش را ارائه دهد. یعنی اوقاتی که مشتری‌های کم‌تری در کافه منتظر رسیدن سفارش‌هایشان هستند. درنهایت از ثبت‌نام در باشگاه مشتریان این کافه غافل نشوید!

سخن پایانی

اگر سری به همدان زدید یا ساکن این شهر هستید، تجربه چشیدن صمیمیت کافه دوچرخه را از دست ندهید. در کافه دوچرخه می‌توان از نوشیدن یک قهوه یا چای کنار پنجره و داشتن نمایی رو به خیابان لذت برد. اگر اهل غذاهای کافه‌ای هستید، یک خوردنی دلپذیر را به خودتان هدیه دهید و از سپری کردن وقت و روزتان در این کافه حسی ناب داشته باشید. اگر تاکنون از تجربه شکم‌گردی در کافه دوچرخه لذت برده‌اید، نظراتتان را با نابرو به‌اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن