ماجراجویی

پارک جنگلی النگدره گرگان؛ هیجان دوچرخه سواری در طبیعت

گرگان شهری است که تا همین چند سال پیش دوچرخه‌‌سواران زیادی در آن وجود نداشت و این فعالیت از تفریح‌های رایج این شهر نبود. با وجود کوتاه بودن مسیرها و داشتن فضاهایی دلچسب و جذاب برای دوچرخه سواری در این شهر، افراد کمی به پیاده‌‌روی یا دوچرخه‌‌سواری برای رسیدن به محل کار یا تحصیل خود تمایل داشتند. اما در یکی دو سال گذشته و با آغاز به کار کمپین «سه‌شنبه‌های بدون خودرو» در سراسر کشور، گرگان نیز مانند بسیاری دیگر از شهرها شاهد افزایش تعداد دوچرخه‌‌سوارانی شد که به جای استفاده از ماشین‌های شخصی یا وسایل نقلیه عمومی ترجیح می‌دادند از دوچرخه برای رفتن به محل کار یا هر مقصد دیگر استفاده کنند.

البته که روند استفاده از دوچرخه با ایجاد تسهیلاتی مانند لاین‌های ویژه دوچرخه‌ سواری در خیابان‌ها و راه‌‌اندازی جایگاه‌های بیشتر در سطح شهر به منظور کرایه دوچرخه می‌تواند سرعت بیشتری پیدا کند؛ اما یکی از نخستین گام‌هایی که در این زمینه برداشته شده راه ‌اندازه نخستین ایستگاه کرایه دوچرخه در گرگان و در محدوده پارک جنگلی النگدره برای دوچرخه سواری در پارک النگدره گرگان بود. اگر از اهالی گرگان هستید و به دوچرخه‌سواری در شهر علاقه دارید، در این مطلب از سارا خانی برای نابرو همراه باشید.

داستان آغاز به کار ایستگاه دوچرخه سواران گردشگر

از جمله اقدامات شهرداری گرگان در سال‌های اخیر تغییر در برنامه تردد خودروها در محوطه پارک جنگلی النگدره به منظور کمک به حفظ محیط زیست و همچنین ارتقا سطح سلامت شهروندان بود. به‌این‌ترتیب‌ که خودروهای شخصی تنها در روزهای فرد اجازه ورود به محوطه پارک جنگلی را دارند و در روزهای زوج شهروندان گرگانی و گردشگران این شهر می‌توانند به دور از شلوغی و آلودگی ناشی از وجود خودروها با خیالی آسوده و آرامش‌خاطر در محوطه جنگل پیاده‌روی کنند. این اقدام با ایجاد یک ایستگاه کرایه دوچرخه در روزهای زوج و اخیرا روزهای پنجشنبه و جمعه به وضعیتی مطلوب‌تر درآمده است. درنتیجه کلیه شهروندان گرگانی و گردشگرانی که به این شهر می‌آیند، برای نخستین بار می‌توانند با کرایه دوچرخه در محوطه پارک جنگلی النگدره به دوچرخه سواری بپردازند.

نخستین ایستگاه دوچرخه سواری گرگان

این ایستگاه در سال ۹۷ توسط آژانس گردشگری گشت قابوس با مدیریت آقای جلال سیدین، که از فعالان تاثیرگذار در بخش گردشگری استان گلستان هستند، تاسیس شد و هم اکنون نیز در حال گسترش است.

مکان و زمان کار ایستگاه دوچرخه سواری گرگان

این سایت در ابتدای جاده پارک جنگلی النگدره ایجاد شده و در روزهای زوج، از ساعت ۶ صبح تا ۸ شب و در روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب شهروندان و گردشگران می‌توانند با ارائه کارت شناسایی و پرداخت هزینه از این دوچرخه‌ها استفاده کنند و در مسیر زیبای جنگل النگدره به تفریح و ورزش بپردازند. هزینه کرایه دوچرخه به نوع دوچرخه انتخابی شما بستگی دارد که از طریق کارت‌های اعتباری قابل پرداخت خواهد بود. دوچرخه‌های این ایستگاه اندازه و مدل‌های مختلفی دارد. بنابراین افراد در سنین مختلف، از کودک تا میانسال، می‌توانند دوچرخه مناسب خود را انتخاب کرده و به دوچرخه سواری در پارک النگدره بپردازند.

مسیر دوچرخه سواری در پارک جنگلی النگدره

تاسیس ایستگاه دوچرخه‌سواری در یکی از زیباترین و دلنشین‌ترین مکان‌های شهر گرگان سبب شده لذت دوچرخه سواری برای شهروندان و گردشگران دوچندان شود. این مسیر میان پارک جنگلی النگدره واقع شده است. بنابراین شما می‌توانید هنگام دوچرخه‌سواری از دیدن مناظر دلنشین دو سوی جاده و همچنین تنفس در هوای پاک جنگل لذت ببرید. در همه طول این مسیر لاین ویژه برای دوچرخه‌سواران ایجاد شده و به این ترتیب حتی در روزهای پنجشنبه و جمعه که تردد خودرو در محدوده پارک جنگلی آزاد است، خطری شما را تهدید نخواهد کرد. این مسیر در بخش‌های مختلف شیب و پیچ دارد. بنابراین با حفظ ایمنی می‌توانید از یک دوچرخه‌سواری هیجان‌انگیز در این جاده جنگلی لذت ببرید. در طول راه هم سرویس بهداشتی، شیر آب و سوپر مارکت دایر شده است.

 برنامه‌های ایستگاه دوچرخه سواری گرگان

این ایستگاه، علاوه بر کرایه دوچرخه به شهروندان و گردشگران، اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزش دوچرخه‌سواری به کودکان نیز کرده است. بنابراین ساکنان گرگان می‌توانند از همان سنین کودکی فرزندانشان را با دوچرخه‌سواری و احترام به طبیعت آشنا کنند. درصورتی که شما هم در این مسیر سرسبز به دوچرخه‌سواری پرداخته‌اید، نظرتان را درباره این اقدام ارزنده شهرداری گرگان بگویید و تجربه دوچرخه سواری در پارک النگدره را با ما درمبان بگذارید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن