شکم گردی

کوب برگر تهران؛ تجربه صرف لذیذترین برگر در تهران

فهرست مطالب

اولین بار جمله «با کوب برگر گوشت بیشتری بخورید» روی تابلو یک مغازه کوچک در خیابان میرزای شیرازی نظرم را جلب کرد. بعدها طعم برگر و سیب‌زمینی‌های تردی که با این شعار در همان مغازه سرو می‌شدند دلم را بردند. چند سالی می‌شود که کوب برگر در خیابان میرزای‌شیرازی، نبش کوچه بیست‌و‌یکم جا خوش کرده و حالا دیگر در لیست بلند بالای بهترین برگری‌های تهران برای خودش جایگاه خوبی کسب کرده. برگرهای دست‌ساز و خوش‌طعم که گذر زمان از کیفیت آن‌ها چیزی کم نکرده است. با من در نابرو همراه باشید تا با این رستوران آشنا شوید.

برگر با استیو مک‌کویین

دیواری زرد رنگ، پر از عکس‌های بازیگران  دهه ۶۰ و ۷۰ سینما از جمله مواردی است که نظرتان را جلب می کند. احتمالا این اتفاق، پیش از خواندن منو و دیدن کلمه کوبیسم کنار نام دیگر برگرها رخ می‌دهد.

این رستوران به تازگی تغییر دکوراسیون داده، تابلوی جدیدی نصب کرده و شعار قدیمی را هم از تابلو مغازه حذف کرده است. میز و صندلی‌ها جدید و چند مدل برگر به منو اضافه شده؛ اما دیوار زرد‌رنگ هنوز با همان تصاویر خودنمایی می‌کند و خاطره می‌سازد.

کوب برگر

برگر با نان‌های مربعی

اینجا برگرهای مربع در نان‌های مربع سرو می‌شوند. این‌که برگر مربع‌تان چه حجم گوشتی داشته باشد را خودتان می‌توانید انتخاب کنید. برگر شما می‌تواند ۱۱۵، ۱۷۵ یا ۲۳۰ گرمی باشد. می‌توانید برگرتان را با ریحان، قارچ، پنیر، بیکن، فلفل یا پیاز کارامالایز سفارش دهید.

کوبیسم یکی از برگرهای حجیم کوب است، اسموکی برگر را با ادویه اسموکی سرو می‌کنند، چیکن‌برگر برای کسانی که گوشت سفید را به گوشت قرمز ترجیح می‌دهند، بیکن برگر که همراه با بیکن و پنیر چدار سرو می‌شود. ریحان‌برگر که ریحان تازه را در کنار برگر سرو می‌کنند، چیزبرگر خوش آب‌ورنگ و دوبل‌برگر که اگر انتخاب‌تان باشد یک برگر ۲۳۰ گرمی و یک نان مربع را  به همراه مخلفات دیگر میل خواهید‌ نمود. به نسبت حجم و کیفیتی که در اینجا تجربه می‌کنید، قیمت‌ها کاملا منصفانه و منطقی به نظر می‌رسند.

سیب زمینی‌های کوب برگر را از دست ندهید

اگر گذرتان به کوب برگر افتاد، قبل از هرچیزی سفارش سیب‌زمینی فراموش‌تان نشود. سیب‌زمینی‌های ترد و خوشمزه با کمی سبزیجات معطر، ادویه سیب‌زمینی و پنیر پارمسان. روی میزتان سس کچاپ، سس خردل، سس مایونز و دو مدل سس چیلی دارید که می‌توانید همراه غذای‌تان میل کنید.

کوب برگر

برگر در هوای آزاد

کوچه بیست‌ویکم میرزای شیرازی، کوچه دنجی است که از سمت خیابان میرزای شیرازی دسترسی ماشین ندارد، به همین خاطر همیشه آرام و کم رفت و آمد است. برای نشستن داخل مغازه تنها دو صندلی هست و یک میز باریک چوبی، اما کنار پیاده‌رو چندین میز و صندلی چوبی کوچک برای نشستن در نظر گرفته شده.

سیستم گرمایشی برای فصل‌های سرد و سیستم خنک کننده و آب‌پاش مقطعی برای روزهای گرم هم در نظر گرفته‌اند و می‌توانید در هوای آزاد برگر و سیب‌زمینی‌تان را میل کنید. بعد هم اگر دوست داشتید، سیگاری بکشید. در فضای بیرون رستوران سیگار کشیدن آزاد است به شرطی که دود سیگار مزاحم مشتری‌های دیگر نشود. برگرتان را باید خودتان سفارش دهید و منو هم روی تابلویی شبیه تخته سیاه  بالای سر صندوق‌دار نوشته شده. زمانی که سفارش‌تان آماده شود، صدایتان می‌کنند تا غذا را تحویل بگیرید.

یک دسر طلایی بعد از برگر

یکی از قنادی‌های قدیمی و خوب تهران هم در خیابان میرزای شیرازی، چند قدم پایین‌تر از کوچه بیست‌و‌یکم قرار دارد. قنادی‌ که علاوه‌بر شیرینی‌های تازه پر طرفدارش، انواع شیرینی‌های ارمنی مثل گاتا و نازک و پیراشکی‌ها را هم در ویترین شیرینی‌های روزانه خودش دارد. قنادی طلایی بهترین انتخاب برای دسر، بعد از خوردن برگرهای کوب است.

شیرینی ناپلئونی، شیرینی زبان، تارت توت فرنگی، شیرینی کره‌ای یا حتی نان خامه‌ای می‌توانند، انتخاب‌های خوبی باشند.

کوب برگر

بعد از خوردن برگر، چند صفحه‌ای کتاب بخوانیم

نشر چشمه هم در همسایگی کوب برگر و در همان خیابان میرزای شیرازی است. با انتخاب این برگر و رفتن به خیابان میرزای‌شیرازی، می‌توانید یک تور تفریحی کامل داشته باشید. تور تفریحی، شکم گردی و فرهنگی. اگر زمستان باشد و روزهای نزدیک به کریسمس، تورتفریحی جذاب‌تری را تجربه خواهید‌ کرد.

اگر محل‌ کار یا زندگی‌تان حوالی خیابان بهشتی، مطهری یا کریم‌خان است، می‌توانید تلفنی غذای‌تان را به کوب برگر سفارش دهید. قطعا سفارش شما با همان کیفیت به دستتان خواهد‌رسید. با این تفاوت که حال‌و‌هوای خیابان میرزای‌شیرازی، میز و صندلی های چوبی و چهره مهربان و لبخند کارکنان را از دست خواهید داد.

پس اگر طرفدار برگر و غذاهای گوشتی هستید و گذرتان به خیابان میرزای شیرازی افتاد، خودتان را به یک برگر مربع و دیدن چهره‌های خندان، مهمان کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن