متفرقه

واکسن کرونا یا درمان کرونا چه زمانی آماده می‌شود؟

فهرست مطالب

اولین نشانه‌های ویروس جدید کرونا از ماه دسامبر 2019 در شهر «ووهان چین» ظاهر شد و در مدت زمان کوتاهی این ویروس همه‌گیر شد و تعداد بی‌شماری از مردم ساکن در شهر ووهان را مبتلا کرد. هم‌زمان با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا محققین و مسئولان وزارت بهداشت جهانی، تحقیقات خود را در زمینه ساخت واکسن و درمان این بیماری شروع کردند.

درمان کرونا

از شروع ویروس کرونای جدید تا به امروز داروها و روش‌های درمانی مختلفی برای درمان کرونا مورد تحقیق و آزمایش‌های بالینی قرار گرفته‌اند؛ در حال حاضر، طبق آخرین خبرها معاون وزیر علوم و فناوری چین خبر از تحقیقاتی مؤثر در زمینه آزمایش‌های اولیه ساخت واکسن ویروس کرونا داده است اما باید توجه داشت که مراحل ساخت واکسن ممکن است یک یا دو سال طول بکشد.

درمان کرونا

واکسن و درمان کرونا

کشف واکسن برای درمان ویروس کرونا به معنای ریشه‌کن کردن این بیماری نیست، در واقع روش‌ها و آزمایش‌های بالینی هر موسسه تحقیقاتی با دیگری متفاوت است و تا درمانی قطعی برای این ویروس کشف شود، زمان زیادی مانده است.

ادعای ساخت واکسن و درمان کرونا توسط معاون وزیر علوم و فناوری چین به این معناست که در ابتدا باید تحقیقات انجام شده بر روی گونه‌های خاصی از حیوانات انجام شود، بعد از به دست آوردن نتایج مثبت از آزمایش بر روی گونه‌های جانوری، محققین بررسی‌ها و آزمایش‌های خود را بر روی انسان شروع می‌کنند.

واکسن کرونا

ادعاهایی مبنی بر کشف واکسن کرونا

بعد از شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای دنیا، محققین و دانشمندان شروع به مطالعه و بررسی راه‌های درمان این بیماری کردند. برخی از محققین بریتانیایی و آمریکایی اظهار داشته‌اند که تحقیقاتی مبنی بر کشف واکسن کرونا انجام داده‌اند که نتایج مثبتی داشته است. برخی از محققین نیز ادعا کرده‌اند؛ از آنجا که در مراحل ساخت واکسن از ویروس زنده کرونا استفاده نمی‌شود این مسئله ممکن است با مشکلاتی روبه‌رو شود و فرایند ساخت این واکسن را طولانی‌تر کند.

تلاش برای ساخت واکسن و درمان کرونا

سازمان بهداشت جهانی با در نظر گرفتن بودجه قابل توجهی برای تحقیق و تولید واکسن در راستای درمان کرونا حمایت خود را از موسسات بهداشتی، دانشمندان و محققان اعلام کرده، بر همین اساس برخی از دانشمندان استرالیایی و آمریکایی تحقیقات وسیعی را در این زمینه آغاز کرده‌اند.

واکسن کرونا

یکی از مواردی که در زمینه تلاش برای مهار و درمان ویروس کرونا انجام شده، آزمایش بر روی دارویی برای جلوگیری از ابتلا به ایدز است. محققان چینی امید دارند از این دارو بتوانند در درمان ویروس کرونا نیز استفاده کنند. یکی دیگر از تحقیقات جالب در این زمینه استفاده از خون افرادی است که توانسته‌اند از این بیماری نجات پیدا کنند، چند تن از بیماران مبتلا به کرونا نسبت به این روش علائم مثبتی نشان داده‌اند.

همچنین «کلروکین فسفات» دارویی که برای بیماران مبتلا به مالاریا کاربرد دارد بر روی برخی از افراد، آزمایش شده و نتیجه استفاده از این دارو در حال بررسی است.

شرکت‌های دارویی بسیاری در جهان بر روی تولید واکسنی برای ریشه‌کن کردن ویروس کرونا کار می‌کنند، دولت‌ها و سازمان بهداشت جهانی نیز از هیچ حمایت و کمک مالی در این خصوص دریغ نخواهند کرد. یکی از شرکت‌های دارویی بزرگ که در حال تحقیق و بررسی است؛ شرکت «نوواکس» است که در زمینه تولید واکسن ابولا فعالیت داشته است.

واکسن کرونا

شرکت دارویی سانوفی

شرکت فرانسوی «سانوفی» یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های دارویی در جهان است که به محض شیوع ویروس کرونا در ووهان چین آزمایش‌ها و تحقیقات علمی خود را در این زمینه آغاز کرد. شرکت سانوفی در گذشته نیز روی بیماری‌های سارس و آنفولانزا نیز تحقیقاتی انجام داده است، در حال حاضر نیز تلاش‌های محققین این شرکت ادامه دارد، سانوفی اظهار امیدواری کرده است که تا حدود یک سال و نیم دیگر بتواند، آزمایش‌های لازم را روی افراد انجام دهد.

اگر تمام موارد علمی و پزشکی در مسیری موفقیت‌آمیز ادامه داشته باشند آزمایش‌های اولیه برای ایجاد ایمنی در بدن و توانایی واکسن در برابر تحریک ناشی از پاسخ ایمنی انجام می‌شود و بعد از آن آزمایش‌ها وارد فاز دوم می‌شود و به مرحله اثبات عملکرد واکسن می‌رسد که در واقع می‌تواند، عفونت‌های ایجاد شده توسط ویروس را از بین ببرد.

درمان کرونا

تست روی گونه‌های جانوری

برخی از دانشمندان بریتانیایی در کالج لندن، آزمایش‌های اولیه خود را بر روی موش‌ها آغاز کرده‌اند، در حال حاضر آن‌ها واکسن‌هایی که از باکتری‌ها تولید کرده‌اند را بر روی موش‌ها آزمایش کرده‌اند و امیدوار هستند که در مدت زمان کوتاهی در خون این موش‌ها پاسخ آنتی بادی بدنشان نسبت به ویروس کرونا را مشاهده کنند.

محققین تلاش می‌کنند تا از بی‌خطر بودن واکسن، اطمینان حاصل کنند تا در آینده برای تولید انبوه مؤثر واقع شود. برخی از دانشمندان اذعان داشته‌اند که نکته مهم در تولید واکسن کرونا، اطمینان از صحت تست‌های انجام شده است که می‌توان با استناد به آن‌ها شروع به ساخت و تولید واکسن کرد.

رقابت بر سر ساخت واکسن و درمان کرونا

محققان و شرکت‌های دارویی بزرگ در جهان، تلاش می‌کنند تا اقدامات مفیدی در راه ساخت واکسن ویروس کرونا انجام دهند و رقابت گسترده‌ای در این زمینه در حال شکل‌گیری است. همان‌طور که اشاره شد، ساخت واکسن مسئله اصلی برای درمان این بیماری نیست، بلکه این شرکت‌ها و محققین آن‌ها تلاش می‌کنند راهی مطمئن پیدا بیابند تا بعد از ساخت واکسن از عملکرد آن اطمینان حاصل کنند.

درمان کرونا

برخی از اعضای تیم‌های تحقیقاتی تلاش می‌کنند تا نمونه ثابتی از نوعی پروتئین مهم تولید کنند. این نمونه سبب می‌شود، آنتی بادی لازم برای جلوگیری از ورود این ویروس به بدن تقویت شود.

روشهای ضدعفونی کردن در برابر ویروس کرونا

 

پیشگیری از بیماری کرونا

شستن دست و صورت

یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای محافظت از خود در برابر ویروس کرونا؛ شست و شوی دست است تا خطر عفونت به حداقل میزان ممکن برسد. ابتدا دست‌های خود را با آب گرم مرطوب کنید و بعد به مدت 20 تا 30 ثانیه با مایع دستشویی شست‌وشو دهید، اگر در موقعیتی هستید که دسترسی به آب و مایع دستشویی ندارید از محلول‌ها و ژل‌های ضدعفونی استفاده کنید؛ توجه داشته باشید که این محصولات باید حداقل حاوی 60 درصد الکل باشند.

عدم لمس صورت

تا زمانی که از پاک بودن دست‌های خود اطمینان حاصل نکرده‌اید از تماس مستقیم با چشم، بینی و دهان خود خودداری کنید. متأسفانه ویروس کرونا تا مدت زمان مشخصی بر روی سطوح مختلف باقی می‌ماند، به همین دلیل توصیه می‌شود از محصولات ضدعفونی کننده و دستمال مرطوب برای پاک کردن سطوح استفاده کنید.

درمان کرونا

ضد عفونی کردن سطوح

پیشخوان آشپزخانه، شیرهای آب، میز و هر سطحی که در طول روز دست‌های شما آن‌ها را بیشتر از حد معمول لمس می‌کنند، از مواردی هستند که باید ضدعفونی شوند. بعد از ضدعفونی کردن اطمینان حاصل کنید که سطح مورد نظر حدود 10 دقیقه مرطوب باقی بماند تا ویروس از بین برود.

نظافت وسایل پر کاربرد

تلفن همراه نیز یکی از وسایلی است که در معرض آلودگی‌های مختلفی قرار دارد، برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا و همچنین انواع آلودگی تلفن همراه خود را با مواد و محصولاتی مخصوص ضدعفونی کنید.

استفاده از وسایل ایمنی

استفاده از دستکش‌های یک‌بار مصرف و ماسک نیز برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا توصیه می‌شود؛ در حال حاضر، پزشکان استفاده از ماسک‌های N95 را برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس مؤثر دانسته‌اند. البته باید به این نکته توجه کرد یک ماسک نباید برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار بگیرد و مرتب باید تعویض شود.

نظافت لباس و پوشاک

شستن لباس با آب گرم نیز روش مناسبی برای ضدعفونی است؛ بعد از شسته شدن لباس‌ها، خشک کردن آن‌ها نیز اهمیت قابل توجهی دارد. لباس‌ها باید با درجه حرارت بالایی خشک شوند و اگر این امکان وجود ندارد؛ قرار دادن لباس در معرض نور مستقیم خورشید، بهترین روش برای خشک کردن لباس است.

ضدعفونی صحیح میوه‌ها

شست‌وشوی صحیح میوه‌ها و سبزیجات نیز یکی از موارد مهم در این زمینه است. برای این کار باید از محصولات ضدعفونی کننده مخصوص مواد خوراکی استفاده شود.

در حال حاضر تمام دانشمندان تلاش می‌کنند کاری را به سرانجام برسانند که در گذشته کاملا غیرقابل ‌تصور بود؛ به طور کلی ساخت واکسن برای ویروسی جدید مانند درمان کرونا کاری مشکل است و احتیاج به زمان بیشتری دارد اما فناوری‌های جدید ژنتیکی و روش‌های موجود این امکان را به محققین می‌دهد تا نسبت به نتیجه مثبت، خوش‌بین باشند.

واکسن‌ها یکی از بهترین ابزار علمی برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های عفونی هستند. امید است تا در آینده نزدیک با ساخت و تولید واکسن ویروس کرونا، آرامش و امنیت خاطر در سراسر جهان برقرار شود.

نوشته های مشابه

‫858 نظرها

 1. تا یک سال دیگه این واکسن تولید بشه.مرد باید چکار کنند.با ترس و لرز که نمیشه زندگی کرد

    1. از اقصاد گرفتن تا جنگ ودعوا باامریکا بالارفتن قیمتا وبنزین والانم میدونن که ویروس خطرناکه رفتن به چین کمک کردن وباخودشون این ویروس رو اوردن هرچی به سرایران میاد از دست اون بزرگا که میگن ماداریم ایران رومدیرت میکنم

     1. بیخیال بابا ایران رفت ب چین کمک کرد بقیه چرا گرفتن شما یک کشور بگو الان کرونا نباشه باز خوبه ایران چین رو مدیون خودش کرده چون کل دنیا ما رو تحریم دارو کردن فقط چین داره میده همین الان سی هزار کیت داده ک کل دنیا ایرانو تحریم کردن همه چیزو سیاسی نکنیم ویروس همه جا رفته

  1. شایدهههههههه
   قطعاهمه میمیرن ایران که این همه میگه مانابغه داریم بابا ی نابغه تونونشون بدین یه چی درست کنه واسه کرونا
   باقی نابغه هاتونگه دارواسه خودت مانخاستیم
   بیچاره ماها چقدربدبخت شدیم

   1. س مگر یک فرد مبتلا خبر داره که مبتلا شده تا ماسک بزنه خیر پس باید همه ماسک بزنند تا در امان بمانند

    1. مردمه ایران بدبختی کم داشتن این کرونا هم ازافه شد اینم زندگیه ما داریم بدبختی رویه بدبختی

    2. این چینیه نمیدونم دیگ مونده چی کوفت بکنن اخه کثافتای گوه کی موش کنار وخفاش میخوره عوضیا ب اینام رحم نکردین.اینااصلا خوردن دارن خاک توسرتون کاش همتون بمیرید حالا ک پای این ویروس ب ایرانم رسید

    3. اصلاااا ماسک اثر نداره.یعتی چی در امان بمونیم قرتطینه شدیم تو خونه . عید هم دیگه نداریم با ماسک که درست نمیشه

     1. به درک که عید نداریم. ریدم تو دهن عید و هر کی دنبال عیده. اخیش خوب شد عید نداریم . دست و روبوسی و ماچ وموچ لجن آب دهن و تف و کثیف و کثافت و تهوع اور مسخره دلقکی و دید و بازدید مصنوعی و مسخره و گرونی الکی که به گور سیاه پیوست الحمد الله

    1. وقتی ادم و حوا بعد خوردن میوه بدیهایشان ظاهر شد انسانها هم با خوردن نهی شده ها چ خزنده باشه چ غیره اثار و تبعات ان ظاهر خواهد شد !!دفترچه و راهنمای خود ک قران هست بخوانید ببینید چ گوهایی خوردید !!درضمن خدایی ک به ابلیس فرصت داده شما غلط میکنید با او مبارزه کنید!شما فقط از دفترچه یتان اطاعت کنید !!!

     1. خدا فقط به مردم بدبخت کمک کنه آخه مردم ایران واقعا سختی کشیدن از هر لحاظ خدایا خودت به همه کمک کن من خودم به تک تک مردم دلم میسوزه قربون خدا برم،آخه اینا گناه دارن تا چند وقت پیش نداشتن بخورن، الانم که این شد

    2. امروزتوتلویریون کارخانه نشون میدادکه میلیونهاماسک درست میکنه بعدچندروزه هی داروخانه میریم که بخریم میگه نیست نداریم مسئولین چرابه مردم کشورشون ماسک نمیدن رایگان

     1. دادن به مردم کشورشون رایگان ( مردم کشورهای مسئولین ما مردم چین عراق پاکستان فلسطین سوریه لبنان کشورهای عربی خلیج فارس و کشورهای آفریقا و روسیه و ترکیه و … اینها هستن. ما مردم کشور دشمنشونیم.)

    3. من دارم سکته میکنم خیلی میترسم خدا خودش همه جهان رو کمک کنه هر چه زودتر از شر این ویروس راحت بشیم

     1. تو رشت یه داروخونه پیدا نمیشه ماسک والکل داشته باشه…مردم هم ماشالله رعایت نمیکنن مدرسه ها تعطیل شده هجوم میارن به گیلان به خودشون هم رحم نمیکنن..یعنی این واکسن ساخته نشه بزودی همه میمیرن با این وضعی که ماداریم

    1. من از بچه ها میترسم این چه مریضیه؟
     اینها همش تقصیر مسیولین به موقع مردم اگاه نکردن

     1. مردم قبل از امدن این ویروس از دست تحریم به زور زندگی میکردن چه برسه به حالا که ۱. ماسک. پیدا نمیشه. هر داروخانه که می روم. میگه ماسک ننندداااره. وقتی فیلم. شویودیدم دیگه ترسی از. کرونا ندارم. فیلم ترس ناکی است. 🔞 نبینن

  2. نصف بیشترمون میمیریم اگر معجزه بشه و نمیریم ولی از غصه عزیزامون دارم دق میکنم دیگه خیلی سخته زندگی

 2. سلام درمان کرونا باشربت اوبتیوم ولی نمی‌دونم به کی یاکجا باید بگم امتحانش کنم شاید همین باشه چون افراد زیادی را میبینم که در حالت خوماری بدتراز کرونا میشن وبا مصرف شربت اوبتیوم صدوهشتاددرجه حالشون خوب می شن تمام سرگلولب دهن سینه هات وهمه چیزشون کامران خشک میشه فقط کاش کسی اینوبه اونایی که آزمایش داروی کرونا رومیکنن بگه شایدواقعن همین داریوش باشه و اولین بارما ایرانیا درستش کنیم یاعلی

  1. هرکی یه چیزی میگه .الان این شربتی که میگی رو باید رو یه حیوون که کرونا داره بدن .اگه خوب شد .اره .البته فرقی نداره ادم امتحان کنه بد نیست چون کلا اونی که بگیره میمیره 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

   1. فقط داروی این یارو اخونده تبریزیان. عصاره گل نرگس نمی دونم چی رو بمالید به سوراخ ماتحتتون. ببین قرن بیست و یک دست کیا افتادیم. ای خدا.

  2. دوستان تنها راهی ک میشه کمتر بمیریم خودمون و عزیزانمون در خانه قرنطینه کنیم. ن داروی هس ن امکانتی

 3. سلام هرچه زودتردرمان ویروس کروناراپیداکنید همه مردم دارن جونشون ازدست میدن کی جوابگو اینهمه ادم میشه مردم چقدربدبختی پشت بدبختی بکشن لطفاهرچه زودترتلاش کنیددرمانش پیداکنید تااین یک یادوسالی که بخواین واکسنش پیداکنیین همه مردم جونشون ازدست میدن بعددیگه واکستش ارزانی خودتون

 4. ببینین شاید ویروس کرونا کشنده باشه ولی ما باید به خدا ایمان داشته باشیم و دعاکنیم که به ما ضرر نرسه.

  1. دیروز در تلویزیون گفت اگ احساس میکنید بیمارید به اورژانس زنگ بزنید خودشون میان و از شما تست میگیرن…

   1. اگه تحقیق کنید می بینید ویروس ایدز و ویروس کرونا از نظر شکل خیلی به هم شبیه هند شاید داروهاشونم شبیه باشه که این داروی ایدز زیدووین هست ، طبق اطلاعی که از دوره ی تحصیلیم تو دانشگاه مامایی داشتم داروی زیدوودین از ابتلای جنینی که مادرش ایدز داره جلوگیری می کنه ولی امید همه به خدا باشه خدا کمک کنه

  2. درود بر شما،انرژی مثبت و توکل به الله شما رو در برابر هر چه مریضی معصون میداره،امیدوارم و به خدای یکتا توکل میکنم که هیچکی مریض نشه و اونایی هم که مریض شدن شفا پیدا کنند به حق قوه الهی،یارب نظرت بر نگردد،آمین….

 5. سلام دوستان اول از همه وحشت را ازخودتون دورکنید بعد روزی یه قاشق شربت شیره تریاک بخورید درضمن کوندور هم باسمغ عربی سیا وزرد خیلیخوبه اسپند وپوست لیمو وسماق هم دود کنید برای ضد عفونی کردن

 6. سلام،کارشناس مهندسی پزشکی هستم،بیاید همه باهم توی ریشه کن کردن این ویروس نقش داشته باشیم،هر فرد هر کاری که میتونه انجام بده اگه ۸۰میلیون ادم دست به دست هم بدیم با سرعت بیشتری موفق خواهیم شد.اگه پزشک،شهر دار.کارگر شهردار.مهندسان.مردم عادی وظیفه خود را به خوبی انجام دهند،مثل زمان جنگ دست به دست هم دهیم با سرعت بیشتری موفق خواهیم شد.به امید پیروزی

  1. سلام الان تنها راه سخت گیری در پیشگیری هست فقط،و قرنطینه ،و نرفتن به مسافرت ،باید سخت گیری تو قرنطینه بشه تا پخش نشه و ….

  2. سلام مجید اقا گفتید پزشک هستید دوست داشتم یه تشکری کنم بابت تلاش های شما پزشکان پرستاران .بقول خودتون باید متحد شدو با این بیماری مقابله کرد ولی نمیدونم چرا بعضی از مردم توصیه شما پزشکارو دست کم میگیره مثلا یه همسایه داریم پدرشون رفت داروخانه یه بطری الکل خرید با چند تا ماست دخترش اعصابش خراب شد گفت پدر جان چرا به دروغای تلویزیون گوش میدی گرفت الکل رو ریخت تو کوچه!!!!!!!!!!!!!!انشاالله مردم توصیه هارو گوش بدن و عمل کنن ولی شما دکتر ها هم یه کاری کنید تا به عشایر اطلاع رسانی شه اونا شبانه روز با گوشفند و خاک و کثیفی دست میزنن ما یه فامیل داریم عشایره هیچ کدومشون نمیدونستن چنین بیماری اومده

 7. و جاهای عمومی کلا تعطیل بشه این یه ماه اگه سخت گیری بشه ،ویروس ریشه کن میشه ،قرنطینه باید جدی گرفته بشه تا به شهرهای ودیگه پخش نشه واقعا….چون معلوم نیست واکسنش کی بیاد و تولید بشه هیچ راهی نیست جز سخت گیری در قرنطینه و تعطیلی جاهای عمومی ، شاید شخصی اصلا هنوز علاعم کرونا نداشته باشه ولی حامل باشه و راحت پخش میشه …. به نظرم فقط پیشگیری ….

  1. سلام خدمت برادران و خواهران مومن انشالله واکسن کرونا در مملکت اسلامی خودمان کشف میشود و ان را برای جهانیان به رایگان ارسال خواهیم کرد
   #کرونارا شکست خواهیم داد.

 8. من و دختر دو ساله ام 20روزی هست که بیرون نرفتیم از خونه احساس میکنم داریم افسردگی میگیریم…به قدری از وایتکس و ضد عفونی کننده استفاده کردیم که به بو حساس شدم…وسواسی شدم…حتی وقتی میرم بالکن و برمیگردم تمام لباسهامو میسوزم…به نظرم بعد رد شدن این موج کرونا باید مردمی که مثل من خودشونو قرنطینه کردن برای درمان افسردگی و وسواسی حتما به یک متخصص مراجعه کنن.

  1. هموطن ترس باعث میشه خود به خود بدن میکروبهای اطراف رو جذب کنه تازه مگه نمیبینید تلویزیون میگه استرس سیستم ایمنی بدن رو ضعیف میکنه وایتکس زیاد هم استفاده نکنید یه وقت میبینی تو جنگ با کرونا جانباز شیمیایی میشید معلومم نیست حقوق جانبازی بهتون بدن یا نه!!!
   بنده نیتم از شوخی که با شما کردم فقط این بود شاید خنده ای داشته باشید و از استرس شما کاسته بشه مادرم از ترس و شنیدن اخبار دروغ فراوان از اطرافیان دیشب یه سکته خفیف زد شماهم بیخیال بشید اصلا تلویزیون رو از برق بکشید

   1. تسلام عزیزان من افسردگی بعد زایمدن گرفتم الانم که این کرونا اومده دیگه شدید شدم همینکه عطسه میکنم به شوهرم میگم ببر دکتر توروخدا کمکم کنید هم خودم هم بچه ام داره هلاک میشه

    1. خانوم زیاد ناراحت نباش برا بچت خوب نیستش تازه شما تو خونه ای مشکلی پیش نمیاد فقط شوهرت باید مراقب باشه که بیرون میره مریض نشه

  2. من‌روش‌مبتلا‌نشدن‌به‌ویروس‌کرنارو‌پیدا‌کرم‌فقط‌اتش‌روشن‌مکنیدتمام‌ویروس‌‌کشته‌میشه

  3. وقتی مسئولین اجازه میدن پرواز ماهان براحتی به کشور مهد ویروس رفت وبرگشت داشته باشه چه انتظاری داشت خودشون دارن مردمسونو قتل عام میکنن

 9. سلام دوستان تنها چیزی که باعث شده این مریضی ترسناک بشه جدید بودنشه مثلا تو زمان های خییلی دور همین ابله مرغون خدا میدونه چند نفر رو کشته ولی الان مردم خجالت میکشن ابله مرغون رو به مریضی حساب کنن شک نکنید این مریضی هم بعدا تبدیل میشه به یه مریضی ساده البته اینرو هم در نظر بگیرید که کرونا یه مریضی جهانی فقط ایران و چین نیست شک نکنید کل کره زمین دنبال کشف پادزهره وقتی کل پزشکای کره زمین هدفشون یکیه شک نکن درمانش پیدا میشه بعدشم اگر ما توصیه پزشکارو جدی بگیریم که مریض نمیشیم

 10. کار ازکارگذشته خیلی فوتی داشتیم ویروس داره به شدت منتشرمیشه آمار مرگ و میر خیلی بالاست و اطلاع رسانی درستی نمیشه در این مورد ….ویروس کرونا خیلی پیشتر از اینا تو ایران بوده و فقط مسئولین برای اینکه انتخابات صورت بگیره صداشو درنیاوردن و بعد انتخابات اعلام کردند …اصلا جون آدما واسشون مهم نیست …

  1. هیچکی خبر نداشته اون وقت شما این اطلاعات دقیقو از کجا اوردید ؟حتما کادر پزشکی بودید ؟اخه چرا تخیلات خودتونو بیان میکنین که باعث عذاب مردم بشید؟

 11. سلام به همه هموطنان عزیز همونجور که در زمان زلزله میگن اولین کار خونسردیه ، تو این بیماری هم همینطور ، اصلا تو هر بحرانی اولین قدم خونسردی هست . به خدای متعال پناه ببریم و از او طلب کمک کنیم .

 12. من امروز رفتم بیمارستان امام رضا کرمانشاه 3 ساعت منتظر بودیم تا ی ردیزنت اومده افتضاح بود نه تستی نه آزمایشی نه هیچی حتا نیرو برای گرفتن دمای بدن نداشتن همه بیمارا با حال بد برگشتن اونا هم به بقیه سرایت میدن آخه چرا انقد همه جا بی مسئولیت و بیخیال هستن

 13. لطفا ی مسئول کمک کنه اینجا خیلی اوضاع بده من خودم از تب و سردرد و نفس تنگی یک هفتس زجر میکشم اما هیچ مرکزی نیست آزمایش بگیره متوجه بشم مثبتم یا نه. تو رو خدا کمک کنید

 14. با سلام شماها را نمیدونم ولی خودم هم بچه دارم وهم نوه ولی شما هاخالق هستی را فراموش کردید چطور خودمان را شعیه علی می نامید ولی در روز سخت فراموش می کنید جای شکوه وناله دستهایتان رابلند کنید سمت خدا وند واز قدرت برتر طلب کمک کنید همان که درد دهد درمان نیز می دهد در ضمن بدانید که این جهان فانی است وآخرت حقیقت پس فقط از خدا کمک بخواهید که دیگران وپزشکان همه وسیله ای هستند از جانب خدا بدانید که امید وصبر داشته باشید انشاالله گر خداوند زحکمت ببند دری زرحمت کشاید دردیگریالتماس دعا برای هم دعا کنیدوسلام زاهدی

  1. اره از خدا وامام کمک بخواین انشالله توکل بر خدا وامام کرونا نابود میشود فقط بهداشت رعایت کنیم

 15. هنوز که هنوزه داریم چوب بستنی وارد میکنیم بعد از ناااااابغه هامون انتظار داریم واکسن بسازن .هر کی نابغه هست از ایران رفته

 16. بهتره نگرانی هاتون رو کنار بزارید کسی که عمرش تموم شده باشه
  کروناهم نباشه با یه بهونه دیگه ای میره

 17. بخاطر انسان ها و انسانیت لطفاً پخش کنید نظرمو
  من کرونا دارم و میترسم برم آزمایش بدم چون قرنطینه میشم و کسی حمایتم نمیکنه تو ایران، تمام علائم از قبیل عطسه تب ضعف اسهال رو دارم

  1. من واقعن از استرس شدید دارم دیوانه میشم بچه هام خیلی ضعیفن برای اونا ناراحتم ولی به خدا توکل دارم امیدوارم مارو نجات بده خیلی سخته الان دارم قرص ضد استرس میخورم

 18. دوستان اصلا گیرم کرونا گرفتیم وقتی بریم بیمارستان بخوان قرنطینه بکنند به این دوستان معتاد موادشونم میدن یا این بدبختا باید از خماری بمیرند یا از ترس خماری نرن بیمارستان دویست نفر دیگه رو هم مبتلا کنند بعد اون دوستمونم اسم شربتو اشتباه نوشته اپیوم هستش همون شربت تریاکه که توی سرما خوردگی خیلی تاثیر داره حالا معلوم نیست توی کرونا هم تاثیر میذاره یا نه

  1. وای خسته شدیم بسه توروخدا یه داروی برای این بیماری پیدا کنید مردم خسته شدن چرا کسی به فکر نیس پوسیدیم ازبس خونه موندیم تا کی اینجوریه چرا کسی پاسخگو نیس خدایا خودت کمکم کن

 19. یه مسعله دیگه دوستان دیدید قبض اب برق وتلفن گاز رو اول صبح از لای در میندازن تو حیاط یا توی انتخابات اینهمه پوستر وتبلیغات ریختن تو خونه مردم الان یکی از این مسولین یا نماینده های منتخب نمیتونند بیان یه پک ماسک به هرخونه بدن؟یا یه سوال دیگه یادتونه توی اعتراضات چند وقت پیش خیلیا برای شناسایی نشدن افراد ماسک رایگان بین جوونا پخش میکردن ادعاشونم میشد دنبال ازادی هستن الان همین افراد نمیتونند برای نجات جون هموطنشون یه چندتا ماسک بخرن پخش کنند بس دوستان قبول کنید ما ادمهای الکی جوگیریم

  1. عززیزان از کشوری که بخاطر منافع مالیه خودش پروازچینو بازکرده توقع کمک نداشته باشید….اینا اگه میخواستن به فکر ماها باشن ازدوماه پیش خیلی فرصتا داشتن بتونن مهارش کنن .اینا خودشون تیشه زدن به ریشه هامون …فقط توکلتون به خدا باشه وبس

 20. قبل از اینکه اوضاع وخیم تر از اینی که هست بشه،همراه با خانواده تو خونه بمونید و بیرون نرید،فقط خودتون می تونید کمک حال خودتون باشید،اقلام مورد نیاز رو تهیه کنید و در حالت قرنطینه بمونید.هیچ چیز مهم تر از جونتون نیست،بحث فراموشی معنویات نیست که یه سری مطرح می کنن،هیچ کس والا مقام تر از اون پرستاری نبوده که جونشو بخاطر سلامت هموطن هاش از دست داده.الان مسئله مشخصه اونم قرنطینه تو خونه اس

 21. فقط انتی بادی ازخون ادمهایی که کرونا گرفته وزنده مانده اندمیتواندبه افرادتزریق شودتابدن امادگی ویروس راداشته باشد.

 22. سلام بچه ها من پدرم مریض شدش ازمایش داد ببینه کرونا گرفت یا نه برا سلامتیش دعا کنین
  این چه نوعشه دیگه من هنوز خیلی کارا می خوام انجام بدم میخواستم فوتبالمو ادامه بدم اینهمه تلاش کردم تا حالا

 23. سلام برین ازمایش بدین بهترک قرنطینه بشین تااینکه بقیه ی اطرافیانتون هم بگیره اوناهم مریض میشن وب بقیه منتقل میشن گناه دارن

 24. حق ایران است چون خیمال است این کرونا امد بود هیچی نگفتن مردم برن رای بدن خوب صنندوق رای را جمع کردن بعد گففتن کرونا امد حقشون است چون خیلی وقته امده راضی مردم به کشتن بدند لاشی به فکر خودش

 25. آن شاالله این هم می گذرد گرچه همه عصبی وخسته ایم با این همه پیشرفت علم این دیگه چه بلایی بود خدایا توبه رحم کن دیگه خسته شدیم چقدر همه چی درهمه

 26. 😅😅😅
  هر وقت شورت جلوی بوی گوز و گرفت
  ماسک هم جلو کرونا رو میگیره،..

  (ستاد روحیه دهی به افراد بی ماسک)😆
  😅😅

 27. یا علی ابن موسی الرضا. به امام رضا متوسل بشین که دعا کنه در حق مردم.واسطه بشه پیش خداوند

 28. عزیزان ، ویروس کرونا یا هر ویروس جدید ،خواه و ناخواه با پیشرفت تکنواوژی ها چه مخرب، چه هدفمند و بدرد بخور ،همیشه وارد ملت ها میشه ، اینجا بایست قوی باشیم و معقولانه زندگی کنیم ،همه چی رو شوخی نگیریم و درهر موردی مطالعه کنیم ،فکر کنید در زمان جنگ جهانی دوم ،ملتها چی کشیدند ،این که فقط یه ویروسه که یا زنده می مونیم یا می میریم ،سرنوشت ما رقم خورده است .هر چقدر زمان بگذره ازین داستانها و جنگ بیولوژیکی و سرد در کل دنیا پیش میاد ، لذا توقع میره با خونسردی و ارامش ، به جزئیات زندگیتون ،سلامتیتون توجه کنید .الهی به امید تو

 29. یعنی تو این دنیا که همه ادعا دارن این همه دانشمند پرفسور.دکتر.و…. نمیتونن جلوی یه ویروسی که میلیون ها برابر از انسان کوچیکتره بگیرن!!! یه کلام کل دنیا و جهان در برابر خالق هستی هیچ و هیچ هستیم.

 30. *👈🏻بشتابید از کرونا به سوی رَبّ کرونا*

  *👈🏻این روزها وِلوِله ای عجیب درمورد کرونا جهان را فراگرفته !!*
  *هیچ کوچه و خانه، گروه وکانالی نیست*
  *که ازکرونا حرفی نباشد …*
  *این وسط به سازنده ی کرونا هیچ گونه توجهی نمیشود ..*
  *آسایش فردی و اجتماعی را ربوده و مردم در بهت و حیرتی بزرگ افتاده اند*
  *اما ناگهان به ذهنم*
  *آمد*
  *اگر رابطه ای صمیمانه با سازنده ی کرونا داشته باشیم نیازی به این همه ترس،وحشت و واهمه نیست …*
  *ما دردنیا به چه چالشهای بزرگی که ربرو نشده ایم و چه بسا قرار بوده مصیبت های کلانی که وارد چرخ زندگی ما بشود و چرخش زندگی مان را با اختلال روبرو کند …*
  *همه آنهارا الله به لطف و بزرگی اش مهار کرده و از مسیر زندگی ما انحراف به کج داده است ..*

  *پس چه چیزی مانع قبول شدن دعای ما میشود*
  *وقتی دست بسوی الله ببریم تا ما را ازاین ویروس مهلِک نیز نجات دهد ؟!!*
  *بله عزیزان باوربفرمایید بجای ترس از*
  *ویروس از خالق ویروس بترسیم*
  *استغفارکنیم …*
  *دعا کنیم 🤲🏻که دامن گیرمان نشود ..*
  *صفر تاصد این ویروس در قدرت الله هست*
  *با دعا و نیایش و رعایت وصایای بهداشتی*
  *خودمان را بیمه اللَّـــــه کنیم*

  *هروقت اسمی از کرونا رو شنیدیم*
  *با جمله ی زیبای حَسبُناالله بگوییم*
  *ازپسِ تهدید کرونا درآییم*

  *براستی الله کافی ست*
  *اگر به الله اعتماد کنیم*
  *اگر الله را ذات کفایت کننده بدانیم*
  *اگر دامن پشیمانی از گناه در بارگاه الله پهن کنیم*
  *و اشک توبه به بارگاهش بچکانیم*

  *بدون تردید ویروس کرونا آزمایشی است*
  *بسیار خطر ناک اما خداوند از کرونا بزرگتره …*

  *کرونا درسته جان* *دوهزارُ خردی نفر را ربوده*
  *ولی ٭مطمئــــــن باشید* *ضمن رعایت وصایای کادر پزشکی و البته با نیایش و دعا دربارگاه الله و با خواست الله کنترل شده*
  *و خنثی میگردد٭*

  *برگردیم از کرونا به ربِّ کرونا*
  *کرونا هرچقدر هلاک کننده باشد*
  *فراموش نکنید خداوند بیش از آن شفاو نجات دهنده هست*
  *از کرونا غفلت نکنید اما نه صرفاً با ترس و واهمه بلکه با بازگشت به خدا از کرونا خود را نجات دهیم خدا مهم هست نه کرونا .*

  *در نیمه شب اللــــــــــه رو صدا بزنیم*
  *گریه و زاری کنیم*

  *الله را برای نجات ازگناهانی که به واللّه خطرناک تر ازکرونا هستند خدا راصدا بزنیم و طلب عفو کنیم*

  *کرونا میتواند روی زندگی دنیای ما خط قرمز بکشد ولی گناهان ما در دنیا واخرت ما را غرق خاک سیاهی میکنند*

  *👈🏻بترسید از کرونای حقیقی :*
  *🎗بی نمازی*
  *🎗بی حجابی*
  *🎗چشم چرانی*
  *🎗موسیقی،تصاویر و کلیپ های مستهجن*
  *🎗سخن چینی و غیبت*
  *🎗دزدی و کلاه برداری*
  *🎗مال حرام و رشوه گیری*
  *🎗نافرمانی والدین*
  *🎗شراب خوری*
  *🎗و تَجَسَّس در امور دیگران*
  *و…..و….*

  *همه ی اینها باور بفرمایید خطرناک تر از یروس کرونا هستن*

  *اینها دنیا وآخرتمان را تاریک وسیاه میکنند*
  *ذلت وخاری،در به دری و رسوایی را برای ما به بار می اورند*

  *👈🏻پناه ببریم از کرونا به ربِّ کرونا یاالله🤲🏻

 31. من امیدم به خدای بزرگ تر از ویروس است امیدتون به خدای زیبا و بزرگ باشه هر سه ثانیه در کل دنیا یکی مینیره مس اگه بخاین بخاطر هر اتفاق استرس بگیرین که نمیشه زتدگی کرد دوستان لطفا از خدای بزرگ بخاین زیارت عاشورا و حدیث کسا رو بخونین که ان شا الله بلا به دور باشه وگرنه یه مشت عوضی دزد کاری از دستشون برنمیاد خودشون میرن تو سوراخ قایم میشن ملتم میندازن جلو

  1. انشاالله که پیدا میشه اینا همه روب ووحشته که یه سری کشورها میخوان به جون ایران بندازن وایران هم پیچی نیست که با این باد ها بلرزه …

 32. سلام,به رحمت و فضل خداوندیکتاامیدداشته باشیدمتوسل به حضرت فاطمه زهراسلام ااااعلیهاوفرزندش حضرت آقا اباعبداالحسین ع وبرادرش حضرت عباس ابن علی ع شوید,,کرم وسخاوت آقاابالفضل ع بی نهایته..آسمان و زمین به نام مطهرزهرای اطهرع افتخارمیکنه متوسل شویدبه صاحت مقدسش بخداوند عزوجل سوگندبه خون سرخ آقای کرم تمام جهانهاحضرت عباس ابن علی, سوگند,,خواستن شفای بیماران ازصاحت مقدسش وسقاخانه های نورانیش,..درمان هردردی است,,شک نکنیدکرم حضرت باب الحواج حضرت آقاابالفضل ع نصیبتان میشود..باصلوات برمحمدو آل محمد و صلوات بر روح منورحضرت زهرای اطهرع و سومین صلوات بر روح منورحضرت آقای شهیدان دنیاحسین ابن علی ع وبرادرش عباس انشالله شفای خودرا و بیمارانتان راطلب کنید.انشالله..التماس دعا.

 33. بابا چرا انقد از کرونا میترسید .اینا همه الکیه تا خدا نخواد نمیمیریم وسلام

 34. ای مردم خدا وند سرنوشت هر قومی رو به دست خودشون رقم میزنه ماها باید خودمونو اصلاح کنیم بدحجابی قمار دزدی خیلی وغیره به خودمون بیایم

  1. خداوند به داد ما برسد که غیر از او دادرسی نیست .بهداشت رو رعایت کنیم ولی وقتی ن الکلی پیدا میشه و ن ماده ضد عفونی کننده .دولت باید تدبیری بیاندیشد دیروز رفتم نانوایی آقایی با علائم سرما خوردگی و عطسه پولی که در دست داشت داد به نانوایی . اون هم با همون دستی که پول و گرفت به نو نا هم دست میزد و به دست مردم میداد .بهداشتمون کجاست پول من با آلودگی هست آخه ی فکری کنید

 35. سلام خدا خودش از همه بنده هاش مواظبت کنه والا من که از ترس خواب خوراک ندارم خدایا جز تو امیدی نداری ای خدای مهربان یه نظری کن که هر چه زودتر دارویی یا واکسنی درست بشه مردم داره از بین میره نوروزی از زنجان

   1. آخه چقدر بی سوادی تو این مملکت هست اگه اماما میتونستن کمک کنن چرا پس جاهای زیارتی رو دارن می بندن هرچی می کشیم ازین اسلامه کاش تو آمریکا زندگی میکردیم اینجا از اول سال ۹۸ سیل اومد بعد دلارو بنزین گرون شد بعد مردم ریختن بیرون همرو کشتن بعد سردارو کشتن یه ماه راه پیمایی بود بده تو کرمان ۱۰۰ نفر زیره دستو پا مردن بعد هواپیما موشک خورد بعدش سیله سیستان بعدم کرونا بابا به خدا سگ جونیم ماها

     1. خدایا تورو قسم میدم به پهلوی شکسته ی فاطمه زهرا و یا حضرت عباس تورو هم قسم میدم به پهلوی شکسته ی مادرت فاطمه زهرا و به خون حسینت همه دنیارو از بیماری و هر بلاست در امان سازی و ظهور مولایمان مهدی را یرسانی،امین ،اگر همه برای ظهور اقایمان دعا کنیم دیگر هیچ بلایی نمیتواند به ما انسان ها اسیب برسان،برای ظهور مولایمان صلوات دسته جمعی.

    1. شما همه چیزو را باهم قاطی میکنی؟فکر کردی چون خودت دین و ایمان نداری همه مثل خودتن.این آمریکایی که حسرتشو میکشی عامل تولیدوانتشار ویروس کروناست.مقامات چینی گفتن دو هفته بعداز رفتن نیروهای آمریکایی از ووهان این بیماری دیده شد .

    2. آره 50 کشور دیگه هم رفته که اکثرا منشا اونا یه ایرانی بوده ، متاسفانه میشد جلوی ورودش به کشورو گرفت ولی با بی تدبیری جون همه رو به خطر انداختن ، والا تعداد کشته ای که تو ایران داره میده از همه جا درصدش بیشتره ، اسلام مشکلی نداره اسلامی که اینا ازش دم میزنن مشکل داره ، متاسفم متاسف واسه اینهمه مسئول بی کفایت و طرفداراشون

    3. چقد تو احمق و بی‌سوادی.مشکل از مسلموناس نه اسلام.همین چینیها اگر مثل دستورات اسلام میخوردن الان اصلا ویروسی نبود.

    4. اسلام برخلاف نظر چینی ها با همه چیز خواری و خوردن خفاش و مورچه خوار و..مخالف هست برخلاف امریکایها و غربی هی مسیحی هم با خوردن گوشت خوک که عامل آنفلانزای خوکی در غرب بوده مخالف هست شما مشخصه از کجا داری کامنت می زاری…اتفاقا خوک و حیوانات حرام و مکروه از نظر اسلام بهترین میزبان هستن برای جهش خیلی از ارگانیسم های زنده ویروسی و میکروبی…اون احمق های متحجر هم که یاد گرفتن در و دیوار مکان های مقدس رو می بوسن یا می لیسن! …..خود شما هم جرات داری برو گوش خوک و خفاش و موش و..بخور

    5. اخه ادم احمق چه ربطی به اسلام داره .به جای اینکه مردم رو انیدوار کنی .دم از نا امیدی میزنی.مردم چین دارن به همدیگر امیدواری میدن وکافرن ولی تو از اونا کافر تری چون دارلی دم از نا امیدی میزنی.

    6. آخه گوسفند 70 کشور دنیا رو گرفته حتما مقصر امام زمانه آخه شما چقدر خود فروخته هستی اسلام در 1400 سال پیش حلال و حرام تایین کرده درست اگر اسلام بود که یک الاغ گیر نمی‌آمد بره خفاش بخوره یه دنیا رو آلوده کنه یه دنیا رو از اضطراب بکشه یه جو فکر کن بعد حرف بزن

   2. همش به خاطر گناهان ما انسانهاست خدارو به فراموشی سپردیم و غرق در لذات دنیوی شدیم خداهم قهرش گرفته و ضعف ما انسانها در برابر خدا به اندازه ویروسیه که حتی با میکروسکوب هم قابل مشاهده نیست خدایا توبه

    1. گوسفند چی میگی؟یه بچه یه ماه گناهش کجابود که داره جون میده بخاطراین مریضی.این ویروس دست سازبشر

    2. دمت گرم واقعا بهترین نظر رو دادی و تعبیر قشنگی بود از قدرت خدا که این فقط یه ویروس ریزه مارو اینجوری گرفتار کرده، اگه اندازه مورچه بود کارمون زار بود،دوستا سعی کنین به خدا توکل کنین و به اطرافیان و در فضای مجازی حرفایذخوب بزنین و به هم امید بدین ،شایعه پراکنی کار دشمنان ماست، یامن اسمه دوا و ذکره شفا

     التماس دعا

   3. اولا چرا نمیشه پستها رو لایک کرد
    دوما بعضی ها چرا اینقدر احمق تشریف دارند

    بنظرم خدا خواست که حرکتی که با اون مگس روی نمرود انجام داد رو یاد آوری کنه

    میخاست بگه ای انسان پر ادعا
    تو هیچی نیستی

    من همیشه از مسلمون بودنم خجالت میکشم
    از مسلمون بودنی که خودم و دینم رو از بقیه بهتر بدونم متنفرم

    و ای عزیزی که الان میخای بگی مشکل از اسلام نیست و از مسلمونهاست
    لطفا خودتو فهمیده تر و بقیه رو خر حساب نکن

    آدمها فقط در درجه انسانیت به هم برتری دارند

    ضمنا با اون دوستی که گفت اسلام باعث این مشکلاته یمقدار موافقم
    دینی که دروغ گفتن رو در بعضی موارد مجاز میدونه، مردمش بهتر از این زندگی نمیکنند

    جالب نیست که فردای روز انتخابات کرونا یهو رسانه ای میشه

    1. حالا یکی میگه که از چهارشنبه رسانه ای ده بود

     من که یاد ندارم که هیچ اخباری از رسانه معتبر ملی ، قبل از انتخابات چیزی گفته باشند

     فقط چندتا رسانه غیر معتبر
     اونم فقط محض اینکه الان بگند که ما قبل از انتخابات گفتیم

   4. من یه دوست دختر داشتم اسمش کرونا بود ،خوشگل وخیلی دانا بود،اسم جدش هم سردار سورنا بود ،ورزشی وطرفدار تیم ورونا بود ،اسم بازیکن محبوبشم مارادونا بود،اسم دوستش هم مونا بود ،نه اینکه عاشق سونا بود ،بلکه عاشق پسر جوونا بود،اسم ماشینشم رانا بود ،الکلی بود ولی عاشق ماری جووانابود ،دست خطش هم خوانا بود ،ولی عینکی ووکم بینابود، عاشق ماکارانی مانا بود، دراخرهم منو ول کرد و با پرزیدنت اوباما بود، حقشه کرونای کثافت از من دل کند ولی عاشق و شیفته مردم دنیا بود اخر هم به ارزوش رسید نکبت.

  1. سلام . به نظر من در حال حاضر مهمترین وسیله انتقال ویروس “””” کارت بانکیه “””” حتما موقع استفاده رعایت کنید ((( همه میدونیم و منهم تاکید و خواهش میکنم ، تمرین کنید که به هیچعنوان به صورت تون دست نزنید ، من برای هر بار دست زدن به صورتم تنبیه در نظر گرفتم که خوشبختانه موثر بوده ) لباسهامو همون ابتدای ورود به منزل داخل پلاستیک میذارم تا برسونم به محل لباسشویی دستهامو کامل میشورم و دوش میگیرم .
   ضمنا توکل به خدا رو از یاد نبرید – اونهاییکه مسائل دینی رو در نظر نمیگیریند علمشون محدود به عوامل طبیعیه و متاسفانه از عوامل ماوارءالطبیعیه اطلاعی ندارند – در کل رعایت نکات مذهبی نظم خودش رو میخواد و ماهم که ذاتا تنبلیم و از نظم فراری هستیم پس ناچاریم بی عرضگیمون رو با انکار مسائل دینی مخفی کنیم . با آرزوی سلامتی برای همه انسانها

  2. خداوند مهربان کلید حل بیماری رو تو دستهای پاک حضرت عیسی گذاشته ، ای مومنان حقیقی این حکمت خداست ، پسر مریم پاک تنهاست همانکه بیماران ناعلاج رو به اذن خدا شفا میداد ایا ایه 61 زخرف وقوعش نزدیک است ، ایا انسانها به ایات 82 سوره نمل و11 تغابن اندیشیده اند ، ای تمام بشر قران حق است ، عیسی پاک را بخانید از ته قلب تا خدا عجابت کند دعای شمارا ، لبیک یا عیسی روح الله

  3. از مرگ نترسید یه فرشته ای با موهای بلند و بسیار زیبا میاد سراغتون که کاملا سفید پوشه با موهای مشکی ونورانی ، میبرتتون اتاق پشتی ریکاوری وامادتون میکنه وبعدش میبرتتون چندتا از این حوری های ناز وزیبا میارن کنارتون که از دیدن اونها دهنتون کف میکنه و از این فرشته های خوشگل موشگل براتون باجام های زیبای طلا ونقره شراب های خوشمزه و گوارا میارن وهمه اینها کنار قصر و رودخونه وچشمه ها ودر اخر که میخاین از در اخری بیاید بیرون دو فرشته بنام روحانی وجهانگیری وایسادن و یقه تو میگیرن کجا داداش کو مالیات کو عوارض کو پول اب و برق وگاز وتلفن کو ارزش افزوده بابا همه رو رد کن بیاد فیکر کردی بیهیشت الکیه بدون مجوز من بیهیشت ممنوع حتی شما دوست عزیز

 36. کاش کرونا میدانست مردم شهر خیلی وقت است آلوده اند به هوس ها ب مال یتیم خوردن ب …. کاش کرونا میدانست تنها ویروس بی درمان نیست..

  1. ای بابا ساخت واکسن تا دو سال دیگه؟!!!! این یعنی که باید یه کشتار چند میلیونی داشته باشه این ویروس؟!!!! لعنت به چینی‌ها که هر کوفتی هست میخورن

 37. خدای بزرگ من از وحشت زبونم خشک شده همش حس میکنم علاعمشو دارم…دارم از ترس میمیرم…خدایا به جوونیمون رحم کن…خدایا ما جز تو کسیو نداریم…خدایا به شیعه ها رحم کن…خدایا همچون مرگیو برامون نخواه…خدایا تورو به امام زمان قسمت میدم نجاتمون بده…یا امام زماااااان…یا فاطمه ی زهرا..

  1. اوووووو . تو فک کنم اگه کرونا نگیری ، حتما با استرس حتما یه چیزیت میشه.شک نکن
   بیخیال کسی که به دادمون نمیرسه خودمون پیشگیری کنیم تمامه…..

  2. ترس عامل مرگ در این بیماری است. منم گلو درد و سینه درد داشتم سرما هم خورده بودم ولی هیچ وقت به روی خودم نیاوردم.الانم خوب شدم ولی اگر میترسیدم منو زمین میزد

    1. توکل برخدا انشالله ختم به خیربشه هرچه زودتر ریشه کن بشه این ویروس…خدایاهمه اهالی زمین روبه تومیسپرم پناهمون باش…

     1. اینقدر فساد زیاد شده اینقدر زورگویی زیاد شده اینارو ولکردین چسبیدین به کرونا بابا اگه ککرونا نگیریم خودمون ازای گرونی میمیریم توکلتون به خدا باشه کسی داروشو پیدا نمیکنع عمر دست خداس کسی بحرف منو شما گوش نمی کنه

     2. فقط می خواهم بگم هر وقت سختی پیش می یاد خدارو یاد می کنیم، چون ما انسانهای نا شکری هستیم، باز هم خدا همه ماروبه راه راست هدایت کنه و نجات ت بده

    2. سلام وقت بخیر دوستان ، من در مورد این ویروس خیلی تحقیق کردم ، یکی میگه چین درستش کرده و واکسنش رو هم داره و هدفش این بوده که مردم به درد نخور از نظر اقتصادی که به لحاظ جسمی مشکل دارن و همچنین افراد کهنسال رو که فقط برای کشور هزینه هستن و هیچ کار مفیدی انجام نمیدهند رو حذف کنه و بقیه زنده بمونن مثلا بچه ها که آینده ی هر مملکتی هستن زنده بمونن ، و اینکه میگن چینی ها قبل انتشار این ویروس واکسنش رو آماده کردن و افراد بالا رتبه ی سیاسی از این واکسن به خودشون و خانواده هاشون تزریق کردن تا خودشون سالم بمونن ، نظر دوم اینه میگن آمریکا همچین کاری کرده ، نظر سوم هم اینه که یه جهش ژنتیکی هست که انسان ها را مبتلا کرده ، بنده خودم با نظر سوم موافقم ، چون اگر واکسنش قبل انتشار بیماری آماده بود با جایزه ای که در قبال تولید واکسن کرونا گذاشته اند زودتر اعلام میکردن که واکسنش رو ما تهیه کردیم ، فقط گذر زمان همه چی رو روشن تر خواهد کرد ، فعلا چاره ای جز پیشگیری نداریم ، من خودم هر روز از دارچین و آویشن که هر دو ضد ویروس هستند استفاده میکنم و نکات بهداشتی رو رعایت میکنم ! ترس و اظطراب چون سیستم ایمنی بدن رو ضعیف می‌کنه باید جدن پرهیز کنید و در حالت آرامش قرار بگیرین ، در پناه حق دوستان 😊😊😊🌷🌷🌷 خدا رو فراموش نکنین

  3. دعای که کردی اشباه بود نکو فقط شعیها بگو تمام انسان ها چن خدا مال همه است نه مال یه نژاد پس دعای تو مستجاب نمیشه

   1. خداانشاالله همه مون رانجات بده همه موجودات زنده را بجز انهایی که ب انسانهازیان عمیرسونن

  4. محیا عزیز شما بقول اون دست مون اگر کرونا نگیری اینجور که شما ترسیدی کار میدی دستد خدا بزرگه

  5. دنیا فقط شیعه نیس عزیزم هممون مسلمونیم … انشالله با عنایت خداوند مشکلات رفع خواهند شد

   1. فقط یه راه حل داره
    نظر امام زمان (ع) جایی که عقل و هوش انسان به جایی قد نمیده پس قدرتی ماورایی نیازه یا مهدی فاطمه مددی.

     1. امثال شما خیلی بیشعورن که خدا وامام زمان رو (استغفرالله) به تمسخر میگیرین اگه امام زمان نبود و واسته ما خدا نمیشد خیلی وقت پیش…؟ انشاالله اولین نفرای که بگیرن شما ها باشین که اسلام به تمسخر میگیرین

   2. جای این همه بحث غیر علمی و توهمات مردم اگر پیشگیری کنن حل میشه و این اپیدمی کنترل میشه

  6. محیای عزیز اینو بدون اگه خدا نخواد نمیتونی 1 ثانیه هم نفس بکشی توکلت به خدا باشه خدا رو شاکر باش و به گفته هاش عمل بکن “نترس و غمگین مباش ما نجاتت میدهیم”

  7. به شیعه ها رحم کن ، انشاا… که نسل شیعه رو منقرض کنه که هرچی دنیا میکشه از مسلمان و شیعه س و ب امید خدا توهم بگیره

  8. شما ک از امامان کمک می خواهی و تنها به فکر خودت و شیعه ها هستی به نظرت اگر حضرت فاطمه زهرا هم مثل تو دعا می کردند آنوقت دعای ایشان هم مثل دعای تو بی ارزش بود. این نوع دعا کردن مخصوص اقشاری از مردم است که خود بین هستند و بس

  9. اگه چند پرواز به چین صورت نمی گرفت کشور به این حد مبتلا نمیشد.آیا منافع حاصل از این پرواز ها قابل مقایسه با ضررهای آن هست؟

  10. چه شیعه چه سنی
   چه مسلمان چه مسیحی یا یهودی
   چه پیر چه جوون
   امیدوارم همه در امان باشن…

  11. بابا یه ویروس کوچک انقدترس نداره که همه می ترسن ازش خودتونو به بی خیالی بزنین وبه اخباراصلانگاه هم نکنین و بهداشت فردی رو رعایت کنین ان شاالله کرونایی هم نمیشد

 38. خیلی ماها غیرکارشناسی حرف میزنیم این یک جنگ ویروسی هست که آمریکا برا کشوری مثل چین راه انداخته که قدرت اقتصادی برتر نباشه و تو‌ایران هم که کشوریه که هر روز مرگ بر آمریکا میگه راستی چرا اسرائیل نگرفته

  به نظر شما آمریکا درگیر این بیماری شده؟؟؟ به نظرتون خودشون آمار دروغ نمیدن که از اذهان گناهاشون پاک بشه و صد البته دارن صورت معادله رو پاک میکنن

  کاش یکم عمیق تر به قضیا نگاه کنیم

  بفهمیم که تو دنیا چی میگذره

  ویروس ایدز، ابولا، سارس و‌حالا کرونا تو آزمایشگاه های ویرپس شناسی اسرائیل و‌آمریکا پر هستش از این ویروس ها که دیگه نیازی ندارن جنگ کنن و هزینه کنن برا نابودی کشورهایی که باهاشون سرجنگ دارن

  تا الان تو ایران و چین چندتا کشته جا گذاشته و‌صد البته بدون هزیه جنگی

  آمریکا بعد این ویروس که نیاز بهش داشت چقدر ضربه زده بع بازارهای جهانی

  اسرائیل هم که داره جولان میده برا خودش راحت

  کمی فکر کنیم کرونا از کجا آمد؟

  1. من خودم هم مریض هستم الان تب روی بیست وپنح ابریزش بینی وسرفه عطسه دارم به دکتر نمیرم بزار تودرد خودم بمیرم شرمنده زن وبچه شدن جلوی عید فک کنم این بیماری به دادمون رسیده تو بیکاری وبی پولی خدا یا شکرت

   1. برادران وقت وقت تنهای نجات از این ویروس دعا کردن نزد خداست چون اون عالم را با یه چشم بهم زدن زیر ورو میکنه.التماس دعا

  2. ریدی برادر
   کسانی که ایدز دارک مستقیم میرن زیر نظر آمریکه،اونجا هم رایگان براشون دارو میفرسته

  3. اخه این حرف های غیر کارشناسی چیه میزنید؟!!! از طریق ردیابی ژنتکیویروس دقیقا منشا ویروس و زمان جهش ژنیتیکیش که از یه حیوان وحشی بوده مشخص شده ، بازار های مالیامریکا بیشترین ضرر و از شیوع این ویروس داشتند (۳۰۰۰میلیارد دلار) آمریکا بد اما بیاییم قبل از حرف زدن یکم مطالعه کنیم دلیل کمتر درگیر شدن اونا هم اینه که به مجری اعلام خبر شیوع ویروس در وووهان چین پروازشان را بروی چین بستند و نه مثل ما تا،،،

  4. امریکایی ها ترسیدن.امریکا اعلام کرد که احتمالا حدود 200 نفر به این بیماری مبتلا شده اند.چینی ها بلا خوردن خفاش کرونا رو ساختنو هر ده سال ییییییکبار این ویروس قوی تر می شه و اگه از این بیماری زنده در بیایم ده سال بعد می میریم

  5. نظر شما قابل احترامه ولی انقدر ساده نمیشه چنین طرز فکرو به دیگران قبولوند دوست عزیز خیلی از محصولات امریکا هم در چین تولید میشه پس بگو خواستن به خودشون هم اسیب بزنن چرا از این حرف نمیزنی که ایران پرواز هاشو به چین حتی درزمانیکه بر اثر کرونا تلفات داد قطع نکردو بخاطر راه پیمایی بیستو دو بهمن به مردم اطلاع رسانی نکرد چرا وقتی پروازی از چین مینشست افراد رو با وجود اطلاع از این بیماری قرنطینه نکردن بس کنید این حرفارو دولت ما خودش مقصره و همین الانم امار دروغ به سازمان بهداشت جهانی میده خیلی از بیمارستان ها پر از افراد مبتلاست و خیلی ها اصلا ازشون ازمایش و کست گرفته نمیشه صبر کنید خودتون متوجه میشید چه فاجعه ای رخ داده امیدواریم که زودتر هوا گرم شه و شرایط به حالت قبل برگرده

  6. با خودم داشتم فک می کردم، اینکه میگن مرگ به آدم نزدیکه یعنی چی…
   تازه دارم حسش می کنم، هر شب که می خوام بخوام تا صبح مدام به این فک می کنم که شاید فردایی نباشه برام…
   آیا ما برای رفتن آماده ایم…
   خدا خودش به خاطر بچه های کوچک جهان به همه رحم کنه…آخه اونا بی گناهان و…

  7. عزیزم ایه 82 سوره نمل وایه 11 تغابن وایه 61 زخرف رو بخون بعد میفهمی از کجا اومده ، درضمن وارد قیامت شدیم با یکمی اندیشه.

  8. آره همه چی کلا کار آمریکا و اسرائیله…هواپیمایی ماهان هم که تا همین چندروز پیش به چین پرواز داشت هم واسه آمریکاس…اصلا هم اینا بخاطر منافع خودشون تو سیرک ۲۲ بهمن بیماری کرونا رو مخفی نکردن…اصلا هم اینا آمار دروغ نمیگن…هرچی که هس زیر سر آمریکا و اسرائیه…واقعا بعد از ۴۰ سال نمیخواید به این خریتتون خاتمه بدید؟بسه دیگه چقدر میخواید بی مسئولیتی این رژیم رو بندازید گردن بقیه کشور ها؟

 39. خیلیم خوببببب خدایا شکرت..بالاخره زمان تقاص رسید…جامعه بشریت واقعا به اوج وقاحت رسیده بود دیگه…ما ادما مگه به گرسنگی بچه همسایمون اهمیت دادیم ک خدا بهمون رحم کنه؟ مگه من همون ادمی نبودم که بااینکه میدونستم اون مال حق من نیست و مال یکی دیگست تصاحبش کردم…مگه من همون ادم همیشه قصاوت کنی نبودم ک صبح تا شب وقتمو صرف بدگویی و تهمت و دوروغگویی میکردم…خدایا شکرت ما مردم نااهل حقمونه اینطوری بمیریم….

  1. اخوی تو که خودت همین الان داری تمام مردم جهان رو قضاوت می کنی!!
   تو از کجا می دونی همه یکسانند . این یعنی قضاوت.
   در قرون وسطی طاعون آمد واتیکان دلیل شیوع طاعون را گناهکاری یهودیان تشخیص داد و در چند روز دوازده هزار یهودی از کودک و پیر و جوان را با بدترین و فجیع ترین حالت کشتند و در آخر هم بعد از این کشتار مابفی مردم مسیحی باز از طاعون مردند. حکایت حکایت قضاوت توست که همه رو گناه کار می دانی و بعد از کشتن گناه کاران نوبت( به اصطلاح) پاکان و منجمله خودت می رسه.البته الان گفته میشه حمایت از یهود و هلوکاست دیگر است اما حقیقت دارد

   نکن خداوکیلی. این ذهن بدبینانه همان ذهنی است که مستوجب درمان و اصلاح است پس درمانش کن که خدا از این ذهن بیزار است

  2. #پاورقی

   🔴این متن عالیه با اوضاع الانمون کاملا همخوانی داره!!

   در روزگاران قدیم دو همسایه بودند که همیشه با هم نزاع و دعوا داشتند.
   یک روز با هم قرار گذاشتند که هر کدام دارویی بسازد و به دیگری بدهد تا یکی بمیرد و دیگری که میماند لااقل در آسایش زندگی کند! برای همین سکه ای به هوا انداختند و شیر و خط کردند که کدام یکی اول سم را بخورد. قرعه به نام همسایه دوم افتاد.
   پس همسایه اول به بازار رفت و از عطاری قوی ترین سمی که داشت را خرید و به همسایه اش داد تا بخورد.
   همسایه دوم سم را سرکشید و به خانه اش رفت.
   قبلا به خدمتکارانش گفته بود حوض را برایش از آب گرم پر کنند و یک ظرف دوغ پر نمک هم آماده بگذارند کنار حوض. او همینکه به خانه رسید، ظرف بزرگ دوغ را سر کشید و وارد حوض شد. کمی دست و پا زد و شنا کرد و هر چه خورده بود را برگرداند و پس از آنکه معده اش تخلیه و تمیز شد، به اتاق رفت و تخت خوابید.
   صبح روز بعد سالم بیدار شد و به سراغ همسایه اش رفت و گفت: من جان سالم به در بردم، حالا نوبت من است که سمی بسازم و طبق قرار تو آن را بخوری.
   او به بازار رفت و نمد بزرگی خرید و به خانه برد.
   خدمتکارانش را هم صدا کرد و به آنها گفت که از حالا فقط کارتان این است که از صبح تا غروب این نمد را با چوب بکوبید!
   همسایه اول هرروز میشنید که مرد همسایه که در تدارک تهیه سم است!!!
   از صبح تا شب مواد سم را میکوبد. با هر ضربه و هر صدا که میشنید نگرانی و ترسش بیشتر میشد و پیش خودش به سم مهلکی که داشتند برایش تهیه میکردند فکر میکرد.
   کم کم نگرانی و ترس همه ی وجودش را گرفت و آسایشی برایش نماند. شبها ترس، خواب از چشمانش ربوده بود و روزها با هر صدایی که از خانه ی همسایه میشنید دلهره اش بیشتر میشد و تشویش سراسر وجودش را میگرفت.
   هر چوبی که بر نمد کوبیده میشد برای او ضربه ای بود که در نظرش سم را مهلک تر میکرد.
   روز سوم خبر رسید که مرده است. او قبل از اینکه سمی بخورد، از ترس مرده بود!!
   🔻این داستان حکایت این روزهای بعضی از ماست. کرونا یا هر بیماری دیگری مادامیکه روحیه ی ما شاداب و سرزنده باشد قوی نیست.
   خیلی ها مغلوب استرس و نگرانی میشوند تا خود بیماری.

   #لطفا خبرهای بد را نشر ندهیم و تلاشمان فقط آگاهی دادن در مورد #پیشگیری و #درمان باشد.
   یک عزم همگانی برای عبور از این بحران لازم است. بیایید خودمان به فکر باشیم و فقط اخبار و اطلاعات درست را نشر دهیم.
   در ضمن مواظب قلب کوچیک #بچه ها باشیم… اخه گنجایش این همه استرس رو ندارن…
   اگ محکم باشیم و زیاد بهش فکر نکنیم و بخودمون ایمان استقامت داشتن داشته باشیم اگرم گرفتمون خیلی راحت خوب میشیم .اصن چرا خودتون رو هی دوستدارین جزوه افراد مبتلا قلمداد کنید..چرا خودتون رو جزو افراد سالم تصور نمیکنید .هرکسی ک ب خودش فاز منفی بده بطور ناخداگاه پالس های ارسالیش برا بیماری کارت دعوت میفرسته.پس دست بردارین از این ترس و خرافات.موفق و پیروز باشین.

   1. خدایا خودت رحم کن فقط تویی که میتونی مارونجات بدی آهای مسلمونا فقط خدا اینقدبزرگه که حدنداره

   2. یک واقعیت رو میگم همه بدونید : خداوند براین بنا خواسته که اخرین فرصت رو به بنده هاش بده که در اندک زمان توبه کنند و به مسیر حق برگردن چون قطعا وحتما داریم از این دنیا سفر می کنیم ، خودتون رو اماده کنید برای قیامت این یک نشانه ازجانب خداونده و سندش هم ایه 82 سوره نمل ، اگه میخاید منجی رو بشناسید ومارو هدایت کنه از این مرض ها وبلایا نجاتمون بده به اذن خدا این عزیز حضرت عیسی مسیح است که سندش هم ایه 61 سوره زخرف ، ای خدای مهربان ما را از اصحاب حقیقی وقلبی حضرت عیسی مسیح قرار بده تا از پیروان حقیقی این پاک صالح قرار بگیریم ، ای خدای مهربان ما به تو انبیای تو و قران عظیمت که کلام توست ایمان قلبی داریم باشد مارا مورد رحمت بی انتهای خود قرار دهی ،وما به کلام تو که موجب عزت وهدایت ماست وحافظ ما تبعیت میکنیم وجز به قران عظیمت به کلام ونوشته ای دیگر ایمانی نداریم ،وننگ ولعنت بر تمام کسانی که به ایات پاک تو ایمان ندارند وایات تو را تکذیب میکنند ،ای بشر دیگر مجالی نیست واز مرگ فرار نکن و به خدا ایمان اورید از ته قلب و به هیچ روایتی کتابی جز قران که حق است ایمان نیاورید ، بشتابید بسوی خداوند پاک که جایگاهی امن است.

   3. سلام ان شاءالله کہ بہ حق آبروی حضرت علی (ع) کہ بہ تولدش نزدیکہ این بیماری ھر چہ زودتر از ھمہ جای دنیا ریشہ کن بشہ واز فردا آمار مبتلایان کم وکمتر بشہ من خودم سورہ یاسین رو چلہ گرفتم ھمچنین دعای توسل رو کہ ان شاءالله بہت واسطہ قرآن این بیماری حرف چہ زودتر وبرای ھمیشہ از بین برہ خواھشا بہ خدا و پیغمبر توهین نکنید چون تا خواست خدا نباشہ برگی از درخت نمی افتہ احتمالا این بلاھایی کہ سرمون میاد بہ خاطر فساد مملکتہ چون ھمہ چیز برعکس شدہ مردان زن شدن زنا مرد تو فضای مجازی پر شدہ از کثافت کاری ماھایی کہ اسم شیعہ یا مسلمان رو داریم

  3. دقیقا با این حرفها متوجه شدم داعش از بین خودمون شکل گرفت با همین نگرش ها عوض این چرندیات پبشگیری کنید تا ریشه کن بشه

  4. هیچکس بجز فرمان خدا نمیمیرد. که خدا مرگ را مقرر شده معین کرده است سوره آل عمران آیه۱۲۴نه یک ثانیه زود نه دیر همه به وقت خودش رفتنیه

  5. آها الان همتون دارین اعتراف میکنید….حتما یه حکمتی هست ولی هرچی هست خدا بخیر کنه و خوبی و خوشی واسه همه مردم جهان باشه

 40. هیچ کس خدا را شکر نمی کرد حالا تواین شرایط یاد خدا افتادید تازه اینم ازترس جانتون خدارا دارید یاد می کنید تمام مردم سر هم دیگر راقول میزنند

 41. میگن این ویروس…رو امریکا ساخته ..ایا راسته… بعد تو خبراشونم اعلام میکنن ما این بیماری رو گرفتیم..که کسی شک نکنه..که اقتصاد ایران و چین رو خراب کنه

 42. منم دارم از ترس میمیرم والا ولی ی چیزیو بگم عزیزان وقتی از چیزی مطمعن نیستید چرا دارید به امریکا افترا میزنید طرفدار امریکا نیستما ولی از در قران کریم امده از شک پیروی نکنید یکی تو بالا گفته چرا اسراییل این بیماریو نگرفته برادر هم امریکا هم اسراییل الان این بیماریو گرفته امیدوارم خدا به دادمون برسه البته خدا عقل هم داده دیگه از خودمون مواظبت کنیم خدا به محققین هوش بده داروشو کشف کنن به چینی های احمق عقل بده هر جک و جونوریو نخورن اخه حیوان هم از اونا باشعورتره هر چیزیو نمیخوره

 43. خدا و محمد رحم کنه مردم جان عزیزانتون نیایین بیرون فیلم ببینین سرگرمشین تو خونه به هر سبکی ،بلکه این بلا فرو کش کنه این مسئله خیلی بزرگه وکوچیک نپندارینش چون اگه شما ناقل باشین و خوب شین اون کسایی که از شما میگیرن اگه بمیرن شما عذاب وجدان خواهین داشت این یه وظیفه آریای ه خواهشا بیرون نیایین

  1. پشتت پره ما اگه ی روز کارنکنیم از گرسنگی میمیریم خدا لعنت کنه بانی وباعث اونیکه اوردش تو ایران خدا لعنتش کند

  2. منم موافقم ۱۴روز بیرون نیایم این ویروس میزبان پیدا نکنه میره البته منم اینو شنیدم نمدونم درسته یت نه

 44. سلام خدمت دوستان
  خدایا راضیم به رضای تو
  هرچه که صلاح بدونی همونه.ولاغیر
  خودتونواذیت نکنیددلوبسپاریدبه دریا
  اگه خداوندصلاحش اینه که باکروناهمه مخلوقاتشوازبین ببره هیچ کسوهیچ چیزجلودارش نیست.

 45. ولی من مطمینم که خداوندارحم الراحمین است
  دلش نمیادبنده هاشواذیت کنه
  حرف زیاده ولی نمیشه گفت
  …………………

 46. حالا همه ما فهمیدیم خدایی هم داره وقتی به ناموس مردم نگاه میکنیم ،وقتی دزدی میکنیم،و…. او موقع هم خدایی هست که نگامون میکنه

 47. کسخل تا دو سال دیگه لاکپشت ها و کلاغ ها هم زنده نمی مونن
  واکسنش رو پیدا کردن تایید مقامات چین هم رسیده

  1. من ایمان دارم که دانشمندان که خداوند بهشون خرد و دانایی داده داروی این ویروس رو کشف میکنند

  2. و در آغاز هیچ نبود کلمه بود و آن کلمه خدا بود و خدا جبران تمام نداشته های من است همیشه شاد وشاکر باشیم

 48. دوستان خودتونو نبازید یا خدا هست یا نیست ما یه ذره خدا وجود داشته باشه که نداریم این یه ویروس تازه دیده شده است همیشه تو تاریخ اینجوری بوده که تا شناخته شدن راههای درمان تلفات بوده دیگه خدایا همه کسانی که بعنوان انسان سعی میکنند نفس بکشند رو با برکت نفس بده

  1. اینم جای شکرش باقیه از ترس جون بیاد خدا بیوفتیم بگو کسایی که نمیترسند به کنار ماسک قایم میکنند

   1. همه چیز با لطف وعنایت خدای متعال حل میشه به خدا توکل کنید عمر دست خدا ست خداوند اگر بخواهد شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد

    1. لایک تا خدا نخواد برگی از درخت نمیفته صبور باشید ب قدرت خدا اعتماد کنید من اصلا از کرونا نمیترسم و ب تنها چیزی ک فکر نمیکنم کرونا هست قوی باشید بهداشت رعات کنید تا خدا نخواد وپیمانه پر نشه هیچ اتفاقی نمیفته😄

  2. سلام دوستان
   من ۳تا بچه دارم که دو تاشون کوچیکن تو خونه دوهفته اس قرنطینه ایم هیچ کجا نمیدیم فقط همسرم میره که اونم تو راهرو لباساشو عوض میکنه دستاشو ضدعفونی میکنه بعد میاد تو خودم هم مرتب سطوح رو ضدعفونی میکنم. من فکر میکنم همه اینا از علائم آخر الزمان هستش که یکی از نشونه هاش فزونی بلاهای آسمونی و شیوع بیماریهاست،همینطور جابجایی فصل ها، عوض شدن جای زن و مرد،افزایش ربا، کاهش صله رحم،کاهش ایمان و هزاران مورد دیگه…
   بیاین هممون با آرامش در کنار رعایت دستورات بهداشتی ظهور حضرت حق رو از خدا بخوایم. ان شاالله کرونا هم تا یکی دوماه دیگه با فصل گرما فروکش میکنه چون به نظر بعضی از پزشکان هر ویروس ناشناخته ای به سطحی از اپیدمی میرسه بعد ثابت میشه و سپس فروکش میکنه. من دیگه نمی ترسم و واقعآ به این مسئله خوش بینم ان شاءالله تا عید خبر شکست کرونا تو دنیا میپیچه

 49. نمیدونم استفاده از عقل و خرد ربطی به زمان و تکنولوژی نداره
  حداقل وقتی مثل من کسی اهل سیاست نیست و چیزی نمیدونه بهتره به عقلش مراجعه کنه اخه امریکا چرا باید ویروس بندازه به جون دنیا مگر خودشم اسیب نمیبینه چرا انقدر بی خردانه حرف میزنید کاش قضاوت نکنیم حداقل یک طرفه ما نمیدونیم چرا امریکا با ایران اینکارو میکنه چون تو بی خبری و نفهمی داریم زندگی میکنیم بپذیریم که قدرت و همه چی دارن چون مثل ما نیستن
  ان شااله خدای که همیشه چشمش رو روی نادانی بشریت بسته و هیچوقت رحمتش رو از همه نگرفته به همه رحم کنه و بیماران رو شفا بده به دست بندگان خوبش و مادران از نگرانی نجات پیدا کنن و کودکان ازادانه بدون ترس شیطنت کنن و ارامش به زندگی همه انسانها از هر دین و هر کشوری بیاید

 50. چرا میگید الان خدا ??
  همینشم جای شکر داره ک خداروصدا کنن
  ما خدارو صدا میکنیم تا بهمون رحم کنه
  منم مثه شما ،از خیابونای بی روح و خلوت حالم داره بهم میخوره ولی فقط تو بغض هام خدارو صدا میکنم
  امام زمان رو صدا میکنم ک خیلیا از یاد بردنش خدایا ب حق امام علی ک تولدش نزدیکه بشریت رو نجات بده
  خدا بخواد نجات بده کاری براش نداره
  یا صاحب الزمان خودت عالمو نجات بده ..
  حدیث کسا و زیارت عاشورا بخونید.

  1. امام زمان کجا بود بشین تا بیاد کمکت کنه از اول سال گرونی بنزین داستان سردار و کشته شدن ۱۰۰ نفر زیره دستو پا ،کشتن ۲۵۰۰ نفر مردم بی گناه بعدش موشک که هواپیما رو زدو ۳۰۰ نفر مردن بعدش سیل سیستان الانم کرونا اول سالم که یه سیله دیگه بود آره بشین امام زمانم با استراماچونی میاد این مملکت تمام شدس

   1. هروقت میخوای اسم امام زمانوبیاری اول دهنتوبا آب وگلاب بشوربعداسم امام عزیزمون روبیارمثل شما هستن دیگه که امام زمان بی کس وغریبه والله من فدای امام زمان

  2. آخه چرا اینقد امام زمان و امام علی و فاطمه زهرا میکنید شماا اگه اونا نجات دهنده میبودن خودشونو از مرگ نجات میدادن … اینقد ب خدا شرک نیارین گناه میکنین … تنها راه نجات هر مشکلی فقط و فقط خدای بزرگ و ارحم و راحمین هست فقط از او کمک بخاهیم ن کس دیگری .. امیدوارم خدا همتونو هدایت کنه .. خدایا خودت کمکمون کن.

   1. حرفت تکمیل نیس اول خدا درست اول خدای عزیزمون بعد ائمه ها خدا هیچوقت مستقیم کمکمون نمیکنه به واسطه ائمه هاست که ماتاحالا زنده ایم اگه استغفرااله جای خدابودم تمام دنیاروباخاک یکسان میکردم چون واقعا یه دونه مسلمونوخالص نیس اگه بودامام زمان عزیزمون ظهورمیکرد واقعا امام عزیزم غریبه بی کسه ولی من جونم فدای امام زمان

    1. عزیزم شما الان از ترس کرونا خا…فنگ کردی اونوقت میخایی کنار امام زمان وایسی و با دشمنان دین خدا که بزرگترینهاش تو مملکت خودمونه بجنگی . زرشک

  3. بشینید داستان انبیا رو تو قران بخونید وبعد میفهمید ، این بیماری دلیلش وکلید حلش تو ایه های 82 نمل و11 تغابن و 61 زخرف است، حضرت عیسی مسیح پاک ترین مخلوق خداوند از خلقت ادم تا اکنون کسی با قلبی پاک به این توجه نکرده ، عیسی شفا دهنده به اذن خداست اورا با قلبی پاک صدا بزنید تا این مصیبت و مرض از سر انسانها رفع شود ، این حکمت خداست وکلید حل مشکلات کنونی در دست های پاک نورانی حضرت عیسی مسیح است ، لبیک یا عیسی ای روح خدا

 51. اقایون و خانومای عزیز بیاید بجای خالی کردن دل هم یکم بهم روحیه بدیم ،خدارو صدا کنیم
  از خدا بخوایم ب دلمون ارامش بده ،دنیارو نجات بده
  همه ی ما از موجود زنده گرفته تا غیر زنده رو خدا افریده
  اونوقت اگه اون بخواد بنطرتون ی ویروس از بین نمیره?
  ما باید بفکر توبه باشیم ما مردم جهان ،باید ب گذشته مون نگاه کنیم. باید صداش کنیم خداااااااااجونم ب داد برس تورو ب حق فاطمه زهرا ،مردم جهان رو نجات بده ،اممممین
  حدیث کسا بخونید ک برای پنج تن ال عباس و خدارو ب پنج تن قسم بدید ک گفته ایت الله بهجت برای زمان بیماری واگیر دار
  زیارت عاشورا بخونید
  خدا با ماست ،ما میتوانیممممممممم

 52. امسال تو کشور ۳۳۰میلیونی آمریکا ۱۶۰۰۰ نفر بخاطر آنفلوانزا مردن چرا مگه آمپولش نیست؟هست اما چون اونجا هزینه های درمان خیلی سنگینه این همه تلفات داشت آیا صداش دراومد پروازی لغوشد؟نمونش دوست همسرم از کالیفرنیا اومد ایران کل دندوناشو با ۷۰میلیون مرتب کرد میگفت تو آمریکا ۱میلیارد هزینش میشده.حالا کرونا که ۲درصد کشندگی داره این همه ترس واسه چیه بالاخره اینم فروکش میکنه به لطف امام زمان عج

  1. خدا بزرگه تو اینم شکی نیست ولی وقتی آمریکا مرزاشو میبنده ولی هواپیمایی ماهان فقط تو دنیا چینیارو جابجا میکنه وقتی ماسک میدیم مجانی به چین ولی خودمون ماسک کم داریم و اگرم باشه ۳۰ هزار تومنه وقتی جونه ما واسه دولت مهم نیست خدا چی کار کنه به بزرگی خدا فقط به لطف خودش زنده ایم تو این کشور هر روز باید منتظره مرگ بود خدا کاش جای از بین بردن این ویروس این مملکتو از دسته این نامردا نجات بده

 53. خدایا چقدر از ناشکری هایم از گناهانم در پیشگاه تو از ضعفهایم از کوتاهی هایم در مقابل دیگران پشیمانم وار تو برای خودم و تمام مردم دنیا فرصتی دوباره میخواهم

 54. بجای این نظرا و ترسوندن همدیگه نفری یک تا هرچندتایی که میتونه سوره حمد بخونه و صلوات نذر حضرت ابوالفضل کنید

 55. دوستان بیاد داشته باشید..که این هم خواهد گذشت…ویروس..باکتری..و انواع مریضی.ووووو از عزل بوده..قدیما که نه واکسنی بود و نه دم و دستگاهی…بله متاسفانه گذشتن از این دوران هم با تلفاتدخواهد بود..نه مثل صدها سال پیش که مرگ و میر مشابه چنین بیماری به میلیونها میرسید..اما نکته مهمی که من به شخصه در 2 هفته گذشته دیدم و شنیدم…اگر زنده ماندم درد آن شنیده ها وبه خصوص دیدها فکر نکنم به این زودیها خوب بشه..اونم اینکه چطور عده متاسفانه زیادی در این بحرهه انواع و اقسام ..نامردی..و رذلی رو نشون دادن..از احتکار..گران فروشی بگیر.. تا کم فروشی..و تقلب…داروخانه به راحتی سهمیه ماسک و دستکش رو در بازار آزاد می فروشه..و الکل یک لیتری رو نیز با قاطی کردن آب به دولیتر تبدیل میکنه..در کجای دنیا سراغ دارید که مامور داخل داروخانه بگذارند تا تخلف نکنه..هر شغلی که به نحوی ربطی در تسکین این بیماری و یا باعث آرامشش بشه….همه در درجه اول بدنبال منفعت..و سود مالی آن هستند..بعدشم میام از خدا کمک می طلبیم..از طرف دیگه این ویروس رو ساخت این کشور و آن کشور کردن…خیر اگر دو الی سه کشور درگیر بودن شاید تازه اونم شاید شکی بود..ولی تا کنون 60 کشور جهان و تا دو هفته آینده بیش 100 کشور جهان حتب به تعداد یک و یا دو نفر هم که باشد آلوده خواهند شد..و ضرر خاص یک کشور و یا یک قاره نخواهد بود..در خاتمه پر حرفبم..تنها راه مبارزه با این ویروس..همان چیزی تست که بهداشت جهانی گفته …و مسلما دور از هر ترس و اضطرابی..به امید سلامتی همه شما عزیزان…

 56. ببین هم وطن اگرخدا امر بفرمایدشیطان هم اطاعت میکند…هروقت نماز بخون ایت الکرسی را بد از نماز بخوان دعا.کن..هیچ بلایی به شما نزدیک نمشود.این.کار خداست.از زیر پرچم خدا راه فرار نداره فقط دعا کنید..

 57. من همش دارم دعا می کنم کشورهای پیشرفته واکسن کشف کنن چون از این حرفها گذشته فقط خدا بعد هم کشورهای پیشرفته

 58. با توکل به خدا کرونا را شکست میدهیم خدایا ما جز تو کسی را نداریم به همه مردم جهان و به همه مردم کشور عزیزم ایران رحم کن خدایا درسته همه ما به درگاهت کنه کاریم به بزرگواری خودت و به بخشندگی و مهربانی هر چی از تو بگم بازم کمه کمگمون کن الهی به امید تو

 59. والا خودشون نشستن تو خونه هاشون براشون مهم نیست سرمردم مظلوم و بی گناه چ میا میگن ما در امانیم مردم ب ما ربطی نداره این از دست بالا سری ها کاری ب نمیا چون فکر خودشونن فقط باید ائمه رو قسم بدیم پیش خدا ضامنمون بشن بهمون رحم کنه خدا چون فقط خدا ک ما براش مهمیم البته کاش ما بنده ها هم خدا همین قدر برامون مهم بود فقط تو سختی ها میگیم خدایا چرا تو خوشی ها نگفتیم خدایا شکرت اینم قهر خداست این بلا خدایا رحم کن رحم

  1. تا‌حالا‌به‌عذاب‌وقدرت‌خدافکر‌کردید‌این‌عذاب‌مردمان‌مال‌یتیمخور‌است‌که‌جرات‌دفاع‌کردنش‌رو‌هم‌نداریم‌اینها‌عذاب‌گناهکاران‌است‌ولی‌باز‌هم‌از‌بدرت‌خدا‌غافل‌نشوید

 60. سلام . به نظر من در حال حاضر مهمترین وسیله انتقال ویروس “””” کارت بانکیه “””” حتما موقع استفاده رعایت کنید ((( همه میدونیم و منهم تاکید و خواهش میکنم ، تمرین کنید که به هیچعنوان به صورت تون دست نزنید ، من برای هر بار دست زدن به صورتم تنبیه در نظر گرفتم که خوشبختانه موثر بوده ) لباسهامو همون ابتدای ورود به منزل داخل پلاستیک میذارم تا برسونم به محل لباسشویی دستهامو کامل میشورم و دوش میگیرم .
  ضمنا توکل به خدا رو از یاد نبرید – اونهاییکه مسائل دینی رو در نظر نمیگیریند علمشون محدود به عوامل طبیعیه و متاسفانه از عوامل ماوارءالطبیعیه اطلاعی ندارند – در کل رعایت نکات مذهبی نظم خودش رو میخواد و ماهم که ذاتا تنبلیم و از نظم فراری هستیم پس ناچاریم بی عرضگیمون رو با انکار مسائل دینی مخفی کنیم . با آرزوی سلامتی برای همه انسانها

  1. خدا نکته درمانش کشف شه واگر نه باید بریم مدرسه

   اگه همه مراقب باشن و بمونن تو خونه هیچ اتفاقی نمی یوفته

 61. در برهه ی سختی هستیم!
  یاد حادثه ای افتادم در قران کریم که اتفاقا حافظ شیرازی هم با استنباط از اون شعر زیبایی گفته!
  سوره و آیه رو دقیق یادم نیست اما داستان چنین است:
  افرادی در کشتی در حال دریانوردی بودند و ناگهان طوفان سهمگینی درگرفت. سرنشینان همه ترسیدند در این زمان بود که از ته دل خدا را فریاد زدند! گفتند مارا یاری کن باشد که شکرگزار تو باشیم!

  کشتی شکستگانیم ای باد شرطه برخیز
  باشد که باز بینیم دیدار آشنا را

  عزیزان در این ایپیدمی بزرگ خدا را تا ابد پیدا کنید
  امتحان بزرگی است قبول دارم
  شرایط سختی است میدانم
  اما در شرایطی حتی بدتر از این هم کور سویی ز چراغی رنجور میتوان پیدا کرد
  پیدایش کنید!

 62. از خدا پوزش بخواهید توبه کنید و کسی رو شریک خدا نکنید تا از عذابش در امان باشید هنوز بر سر خرافات مقاومت نکنید وقت ان رسیده ک توبه کنید

 63. عزیزان دونوع ویروس کورنا داریم اولیش مختص به مسئولین که خیلی زود خوب میشن و لایو میزارن شاد شنگول شدن
  دوم مختص به مردم بدبخته که زجر میکشن تنگی نفس تب سرفه اسهال و…… و اخرش به مرگ خطم میشه
  درضمن هنوز هم به ثبت نرسیده که با گرما از بین بره این فقط یک نظریه هستش چون انسان تو گرما کمتر سرماخوردگی میگره این نظرو دادن
  په زیاد دلتون خوش نکنید
  اشهد خودتون به جا بیارید منتظر مرگتون بشید
  تو این زمونه مرگ شده ارزوی ماها

 64. با اینهمه نابرابری ظلم ،ستم، خیانت ،جنایت،و…..باید منتظر چنین فاجعه ای انسانی باشیم پس تعجب نکنید تا چرخ گردون بچرخد تا قرعه فال بنام چه کسی بیفتد دعا نکنید کرونا نگیریم دعا کنید کره خاکی از این بلاهای انسانی پاک شود که قربانیانش بیشتر از کشتار کروناس

 65. سلام
  واکسن کرونا قبلا کشف شده است.
  امام کاظم علیه السلام کاشف واکسن کروناست.
  نام این معجزه طب اسلامی ایرانی سید الادویه داروی امام کاظم علیه السلام است.
  برای اطلاعات بیشتر به ساتی منجی من مراجعه کنید

  1. بی زحمت ادرستونو بفرستین یه چند نفر ناقل کرونا مزاحمتون بشن برا گرفتن نسخه فقط لطف کن اومدن در خونتون دیده بوسی و احوالپرسی گرم فراموش نشه

 66. با سلام این روزها هم میگذره ،فقط کاش قبل از اومدن این ویروس یا بعدش که تموم شد قدر داشته هامونا بدونیم و حتی در خوشیهامونم بعضی وقتا بالای سرمونا نگاه کنیم ، آدمی زادم بعضی وقتا چوب کارای خودشا میخوره ، مثل حالا

 67. من ایقد استرس برا خانواده دارم واسه خودم ندارم فقط میترسم خانوادم طوریشون بشه .از خدا میخوام هرچی زودتر این ویروس از بین ببره ای خدای بزرگ به همه مردم رحم کن ازت خواهش میکنم کمک کن این زمان تموم بشه بره

 68. تعجب می کنم بعضی دوستان به اسلام حمله می کنن!! اگر مردم شرق و غرب عالم فقط خوردن غذای حلال رو رعایت می کردن و گوشت حیوانات حرام و مکروه مثل خفاش موش عقرب و…یا خوک و خر و سگ و..رو نمی خوردن خیلی از بیماریها اصلا شیوع پیدا نمی کرد!!….همین خوک میزبان بیش از 50 جهش مرگبار ویروس ها و میکروب ها بوده در دهه های اخیر…

 69. همیشه تو هر لحظه از زندگیتون فقط و فقط به خدا توکل کنین انشالله این ویروس هم به کمک خدا از بین میره

 70. بهتره بجای اینکه بهمدیگه توهین کنیم یا همدیگرو نا امید کنیم بجای این حرفا همش بهمدیگه امید بدیم چون مرگ فقط و فقط دست خداس اگه خدا نخواد مطمئن باشین هیچ اتفاقی نمیفته

 71. ما مردم باید همیشه تو هر لحظه خدارو یاد کنیم نه اینکه هروقت تو دردسری افتادیم بگیم خدایا خودت به داد ما برس پس بهتره تو هر لحظه خدارو توکل کنیم و به یادش باشیم

 72. خدواند: تو را بحق بزرگی ات تو را ب عظمت حضرت امیرالمومنین علی (ع) خودت تمام بندگانت را این ویروس حفظ فرما و حکمت و دانشی در ذهن بندگانت بزار ک دارو و واکس کرونا را بزودی پیدا کن
  ،،،آمین یا رب العالمین،، محرم نوروزی فولادوند لرستان

  1. سلام به همگی ….همه انسانها قابل احترامن،کسی از کسی بالاتر نیست لاکن دینامون ،رنگ پوستمون ،زبانمون و… متفاوته……خلاصه نگران ویروس کرونا نباشین ،بچها انسان فوقالعاده قوی ،ما نیروهامون کشف نکردیم ،میگنانسان اینقددددر قوی که میتون با شماش یه لامپو روشن خاموش کنه،تازه یه ویروسه مثل سرماخوردگی ،اینجابحث دین نیست بحث کرونا ویروسه که اوکی میشه فقط وفقط درحال حاظر باید بهداشت فردی وعمومی رعایت بشه همین کفایت میکنه و تلقیییییین ….تلللللللقین ،درسته وقتی تو،هر بار تلقین پذوتیو بدی پذوتیو جذب میکنی و بلعکس …امیدوارم ک همه مریض ها شفا پیدا کنن جوونا به راه راست هدایت بشن و سایه پدرو مادرامون بالاس سرمون باشه ان شاالله…همه؟نظرامون پیش خداست ،تا نخاد برگ از درخت نمیوفته ،با وجودخدایی ک همچی این جهان هستیو،نیستی ازان خودشه چراتودلمون ترسو دلهره بدیم …یاحق.

  2. جواب تو قران قطعا اول ایمان به خدا ورسولان حقش وقران عظیمش وبعد کدو حلوایی که حضرت یونس رو نجات داد تو اون مصیبت ،، ایه 146 صافات

  3. هروز و هر روز داره بدتر میشه نمیدونیم میخواد اخرش چی بشه ولی انشالله این بلا ازتمام جوامع بشری بیرون بره و مسلمان و غیر مسلمان هم نداره همه انسانن هر هرکس به طریقی خدای خودشو ستایش میکنه ولی انشالله فقط خداوند بمون رحم کنه توی یه کتابی خوندم که این اتفاقات بلای اخرزمانه که مریضیهای لاعلاج زیاد میشه مرگ جوان و زنها جای خودشون و به مردها میدن و مردها جای خودشونو به زنها و زنان لباس مردان برتن میکنند و مردان لباس زان الان اگر دقت کنیم دقیقا جامعه همین شده و توی تمون کتاب نوشته بود اصل ادمهای ظهور که با امام زمان میشن ۵تن و همراه ایشون ظهور میکنن تک تک در اسمان متولد میشوند که الان این همون لحظه است که مردم فکر میکنند شهاب سنگی در اسمانه اما اون نقطه نورانی تمون تولد یکی از اون ۵عزیزه

 73. دوستان به خدا توکل کنید….در حق هم دعا کنید دعا کردن که مسلمون وغیر مسلمونی نداره …اسم اسلام را خیلیها نابود کردن…به حق انسان دوستی وانسانیت به هم احترام بزارید…امیدوارم که تمام مردمان جهان از شر این ویروس واز این کابوس نجات پیدا کنن…خدا دختر منم محافظت کنه نمیدونم چرا انقدر نگران دختر کوچولومم…لگه من مردم شوهرم میره زن میگیره…بچم میمونه شوهرم بمونه بلاخره منم مجبورم برای ادامه حیاط با یکی…دوباره این وسط بچم..اگه بچم طوریش بشه…..خدایا نجاتمون بده الان چندوقته خود بخود معدم اسیدش میزنه بالا کرونام نگیرم از استرس میمیرم

 74. من یه پسر دارم هفت سالشه تمام نگرانیم و ترسم پسرمنه بچس تحمل نمیکنم چیزیش بشه والا ما یروز رفتنی هستیم چه الان چه چندسال دیگه هروقت نگاش میکنم به این فکر میکنم خدایی نکرده پدرش چیزیش بشه من چیزیم بشه دلش میشکنه تنها میمونه یا خدایی نکرده زبونم لال خودش چیزیش بشه من میمیرم نمیخوام بچم چیزیش بشه تحمل اینو ندارم بخاطر همین از خدا میخوام منو ببخشه و بهمون رحم کنه میخوام تمام ملت عزیزم و تمام مردمی که دچار این مریضی شدن و نجات بده و بهمون یه فرصت دیگه بده تا خودمونو اصلاح کنیم چندبار ویروس و هزار کوفتی منتشر شد ولی با کمترین تلفات از بین رفت همش اخطار بوداز طرف خدا الان چرا نمیتونیم جلوی کرونا رو بگیریم و هی مردم دارن میمیرن و تو کشورها منتشر شده اخه واضحتراز اینم هست که خدا از دسمون عاصی شده چرا ربطش میدیم به سیاست و شیعه و اسلام این یه هشدار الاهیه به تمام دنیاس همین

  1. خدایا نگید این حرفهارو توکل به خدا داشته باشید بالاخره زندگی همینه خود ماها یه روزی پدر و مادرامونو از دست دادیم خودمون زندگی تشکیل دادیم بچه داریم اونام بزرگ میشن ما پیر میشیم و به همین منوال زندگی مثل قطار ادامه داره مهم اینه چطور ازش استفاده کنیم ……..

 75. همه ماباید آمادگی این وداشته باشیم که این ویروس سراغمون میاد به هرطریقی .ولی کاش مرگ وجون دادن عزیزامون ونبینیم.خداکنه من زودتربمیرم مرگشون ونبینم

  1. سلام دوست عزیزواقعاچرااینهمه ناامیدهستین درهمه حال امیدوارباشیدخداوندقادروالرحمان

    1. من کرونا داشتم و خوب شدم خیلی سختی کشیدم و بلاخره خوب شدم چند بار 10 ها بار کم آوردم گریه کردم مادرم همینطور میخواستم برم بیمارستان قرنطینه ام کنن2بار از در بیمارستان برگشتم و مادر نذاشت خودمم نمیخواستم برم ولی اگه میرفتم و مرحله سرفه خشک که 5یا 6 روز نخوابیدم و نصف شب نزدیک بود خفه بشم از تنفس مصنوعی میتونستن استفاده کنن خطر رفع بشه به هر حال با کمک خدا و میخوام بگم کرونا اونقدرم که وحشتناک میگن واگیرش زیاده و دستاتونو به دستگیره و اینجا اونجا نزنید و قرنطینه کنید نیست و همین که با خود مریض دست ندی و نزدیکش نشی و از سرفه هاش مراقب باشی و تند تند هوای خونه تهویه انجام بشه کس دیگه ای نمیگیره من از برادرم گرفتم اونم سربازه و از پادگام آورده بود اون بدنش از من قوی تر هست و تونست خوب مبارزه کنه با بیماری و به اندازه من زجر نکشید😔

     1. آقا من هم دو ماه پیش شدیدا سرما خوردم و شبا از سرفه خفه میشدم یک هفته شبا سرفه کردم در حالی که در منطقه سردسیر هستیم و همیشه سرما میخورم و اینوری اثر نمیکنه . بچه کوچیکمم تب خیلی بالایی داشت بردیم دکتر گفت مریضی جدیدی هست یک هفته باید صبر کنید تا تبش تموم بشه بچه بزرگترمم فقط بالا میاورد .فکر کنم از پسر عموم گرفتیم چون بار میبره اینور اونور و زن عمومم شدیدا سرفه داشت دو هفته خونه موند تا سرفه هاش تموم شد به نظرم ما هم گرفته بودیم حالا خدا داند.

     2. اولش علائم چی داشتی تب خفیف، احساس کوفتگی و آبریزش بینی و اسهال میتونه از علائمش باشه ؟تنگی نفس ندارم سرفه خیلی خیلی خفیف

     3. از کجا فهمیدی کرونا داری؟یعنی تست دادی ؟؟؟ بعد ولت کردن گفتن برو خونه؟؟؟

     4. ببخشید دوست عزیز داروی خاصی مصرف کردید مراقبت هایی که داشتی میگی لطفا

     5. ببخشید مدت زمان بیماری کرونا چقدر است منظورم اینه که چند روز طول کشید شما خوب بشید

   1. والله خیلی سخته تادوسال آینده چه معلوم مازنده هستیم یانه!واقعاسخته زلزله ازاین بهتره تابه چشم ببینی هرروزکه ازخواب بیدارمیشی تعدادمرگ ومیرومبتلایان بیشترشده😔😔😔

    1. آفرین بر آقا نیما ،بله همه ما باید دست به دست هم بدهیم البته بافاصله لازم پشت هم وبا کمک به همنوع خودمون و همچنین خودمون وبا یاری خدای رحیم وقدرتمند این ویروس رو شکست بدیم

   2. راست میگه اگه بنده توی خود چین هم زندگی میکردم خیلی امیدوارتر بودم و اصلا برام اهمیتی نداشت چون میدونستم جایی دارم زندگی میکنم ک برای من ارزش قاعلن و اگه بتونن برای درمانم کاری میکنند اما من در کشوری زندگی میکنم ک اگه مسعولین دارن کاری میکنند اولا دیر اقدام کردن بخاطر انتخابات و ۲۲ بهمن و اینک اگه هم کسی درمان شده و ب خونه برگشته اونا کسایی بودن ک در بهترین و مجهزترین بیمارستان بستری شدن و ازشون مراقب های ویژه شده الان تو کشور ما اگه بری بیمارستان تا از ابتلای خودت نسبت ب این بیماری چیزی بفهمی ن تنها نتیجه نمیگیری بلکه تازه بخاطر مراجعه صدرصد این ویروس رو میگیری وقتی هنوز ک هنوزه بین ایران و چین داره پرواز انجام میشه دیگه این کارا چ معنی میده و وقتی بجای فکر کردن و راهکار پیدادکردن میان میگن بشینین زیارت عاشورا بخونین خب پس از این ملت عقب افتاده چی میخوای بدست بیاد پس شما هم اینو بدون این ویروس تا نهایتن چند ماه دیگه همه ی ایران رو میگیره و ما هم هیچ کاری نمیتونیم بکنیم وسلام

    1. سلام
     جونی که می خوای زندگی کنی ، گوش کن .‌
     این قدر جوون به خاطر منو تو رفتند و استخون هاشون هم بر نگشت و می خواستند زندگی کنند اما زندگی تو و من و عزت و شرف ابران براشون مهم بود که حد نداشت.
     اگه صد تا نه هزار تا مسئول خطا کرد نباید جمع بست .
     من یه جوون ۲۹ ساله ام مثل هودت . فقط اینو میدونم زنبور عسل از محیط کسافت هم رد بشه ، براش مهم نیست و هدفش رسیدن به گل خوش بو و زیباست.
     کاری نداره محیط کثیفه یا حیونی کفتاره یا پروانه .اون دنبال گل میگرده . پس تو و من یاد بگیریم این قدر به کسافت و تاریکی چشم ندوزیم. در ثانی : الا بذکر الله تطمئن القلوب .یاد خالقت بیوفت و به یاد بیار که جهان از آن خداییست که رحمان و رحیمه. اول از خدای خودمون اگر غضب کنه بترسیم و بعد از کرونا،ولی رحمت و پخشندگیش هم یادمون نره‌. توی اون سالها بمب رو سر مرد غیوری که برای ناموسش وطنش و ایرانش و اسلامش به جبهه رفته بود میریخت عراق . بمب های شیمیایی که نه واکسن داشت و نه علاج. پیشگیری منو تو همون ماسکی میشه که میزدند. ولی اون نمی ترسید چون خدا رو داشت. هشت سال با خردل و انواع و اقسام بمب ها طی کرد ولی کم نیاورد . تو چی کار کردی برای این مملکت که مدعی هستی ؟ آجر به آجر این مملکت اضافه نکردی پس دست یا علی بده و خودت و من هستیم که این مملکت پا برجا میکنیم. نترس و آروم باش.تو خدایی داری که قادره و توان مند . توکل کن و پیش برو . هم برای عزت و شرف خودت هم برای ایرانی سرفراز و غیور.

     1. 👌👏👏آفرین باتوکل به خدابه همه چیز می‌رسیم یاد خداست که آرامش میده وترس ازمرگ مارا می کشه پس امیدتون به خداباشه همه چی درست میشه

     2. اخه مرد حسابی اگ خارجیا هم ب فکر لطف خدابودنو فقط دعا میکردن ک تو الان زنده نبودی .اونا دارن تلاش میکنن راه درمان پیدا کنن توام بشین دعاتو بکن اخرش از دستاوردای همون کافرا استفاده میکنی

    2. چرا چرند میگی اگه خود شما به عنوان یه ایرانی به کشور چین مسافرت می کردی و دچار مریضی میشدی ایا دوست نداشتی که به ایران برگردی یا دلت می خواست تو غربت بمیری اگه قرار به فرق گذاشتن بین شهروند عادی و مسئولین باشه پس باید نماینده تهران تو مجلس ( خانم فاطمه رهبر ) زنده می موند اینم بدون تا خدا نخواد و پیمونه عمرت تموم نشده باشه هیچ اتفاقی برات نمیوفته تو مملکتی که تصادفات جاده ای کشته های خیلی زیادی داره و نقش ویروس پراید و سایر خودرو های داخلی در صد خطرشون حتی از ویروس کرونا هم بیشتره پس بجای ترسیدن اصول ساده بهداشتی را رعایت کن و به خدا امید داشته باش تا اتفاقی برات نیوفته و اینم بدون تا خود خدا نخواد هیچ برگی از درخت نمیوفته جون انسان که جای خود داره

     نکته مهم همیشه یادتون باشه هر موقع دچار بیماری شدین تحت هیچ شرایطی از فراوردهای حاوی کورتون ( قطره های چشمی – امپول و قرص ) مثل دگزامتازون و بتامتازون و غیره استفاده نکنید مگر در شرایط خیلی خاص اولا بعد از مصرف زیاد دچار پوکی استخوان میشید دوما جزو داروی های ممنوعه و از نظر ورزش دوپینگ به حساب میاد سوما سیستم طبیعی ایمنی بدن را سرکوب می کنه و در هنگام ورود عوامل بیماری زا بدن نمی تونه جلوی عفونت مقاومت کنه

     ادمین خواهشا تائید کن

   3. چرا نا امید نباشه خیلی ها تو ایران مردن تو ایران اصلا درمان نداره الکی میگن اینقد امار بهبود یافتن همه ام جوون بودن ک مردن

    1. سلام من و همسرم الان ۱۵روز گلو درد خفیف داریم تو گلوم حالت خلط است میترسم بریم دکتر به نظرتان چیه

    2. اصلا توش شکی نیست هااااا فقط راحت جون میدیم اصلا خودتون رو نگران نکنید ، یکی میاد مارو نوازش میکنه میبره اون دنیا همین

   4. سلام
    فقط از خدا میخوام که دوباره مردم کشورمون به آرامش برسن و درپناه خدای مهربون همه مون در امان باشیم .دلم میخواد دوتا پسرام و همسرم وپدرومادرم وهمه ی خونوادم و خودم این روزا رو با صحت و سلامت بگذرونیم .

   5. به الله قسم. تاوقتی خود خدا نخواد نه تنها ویروس کرونا هیچ ویروس و موجود و بلایی نمیتونه سمتتون بیاد. فقط باید ایمانتون قوی باشه همین.

  2. شرمنده ،دیشب تا صبح نخابیدم از ترس داشتم به خودم میلرزیدم ،اسهال شدید گرفته بودم جالب اینکه از اب تصفیه هم زلال تر بود وهر چی فکر میکردم با عقل جور در نمیومد ، بدو بدو رفتم دکتر با استرس و دکتر به من گفت تو کووید بیست داری و بیماری تو از نادر هم گذشته رسیده به اصلا موجود نمیباشد بانگرانی فراوان اومدم نشستم در یه کارخونه ای نگو کارخونه اب معدنیه ،چند لحظه گذشت نگو صاحاب کارخونه داره میاد پیشم به من گفت چی شده منم جریان رو بهش تعریف کردم، بعدشم گفت چه خوب بیا با ما قرارداد ببند چی بهتر از تو ،تو گنج مایی بیا از فردا شروع کن ،منم با عجله با خوشحالی اومدم خونه وخانومم برگشت گفت خیلی خوشحالی گفتم با کارخونه اب معدنی قرارداد بستم در عین ناباوری یهو خوب شدم نمیدونم چرا؟؟؟

  3. سلام به تمام انسانها ، ای عزیزان کمکتون میکنم از ترس رهایی یابید به اذن خدا و داروی این بیماری هم تو قرانه ، اول ایمان به خدا ورسولان به حقش وقران عظیمش وبعد دوای این بیماری کدو حلوایی ، بروید این خوراک شفا راتهیه کنید وبه تمام بیماران دهید قطعا به اذن خدای رحمان ورحیم شفا پیدا خواهند کرد ، ایا حضرت یونس با این خوراک شفا پیدا نکرد به اذن خدا، بروید ودرنگ نکنید وبعد از رهایی از خدایتان بترسید وکارهای نیک انجام دهید باشد که خدا یارو یاورتان باشد ، از طرف نواده حضرت زکریا

   1. کاشکی به چین و کره و دیگر کشورها بگید پیداش کردید که دیگه دنبالش نگردن،واقعا جالبه کدو

    1. کدو حلوایی واقعا یک معجزه است و واسه ریه وقفسه سینه و قدرتمندترین واکسن ضد انفوانزا وبیماریهای عفونیه ،به طوری که ویروس کش قویه وباکتری و عفونت های کل بدن رو شست وشو میده واز راه ادرار ومدفوع خارج میکنه و مقوی و خیلی مفید برای معده و روده ها ، کدو حلوایی پر خاصیت ترین ومفیدترین خوراک ها تو جهانه ،این معجزه الهیه و یک نشانه بزرگ.

     1. واقعا راست میگه حضرت یونس تو اوج بیماری ومصیبت در حال مرگ وجون دادن خدای مهربان را چنان صدا میزد از روی ترس وخوف که گویی راه نجاتی نداشت وانگاه خداوند مهربان لطف ورحمت خود را بر او نازل کرد واز زمین خشک که گیاهی نمیروید درختچه ای رشد کرد که حاصل ان کدو حلوایی بود خدا ی رحیم به یونس فرمود از ان تناول کن که من دراو شفا گنجانده ام و نشانه ای برای ایندگان که باشد مردم نیکوکار و شکر گذارم باشند ، کدو حکمت بزرگ خداوند است .

    1. سللللاااااام ففففرزززااااانه خوبی ؟ بنده خدا چه دروغی میگه راست میگه تو ایه 146 صافات اومده که کدو حلوایی حضرت یونس رو شفا میده اون هم تو اوج مصیبت و بیماری ، قدرت ایمان قلبی به خدا خیلی مهمه ،همین مسخره کردن ایاته که مارو به این روزها دچار کرده ، کدو حلوایی معجزه و هدیه خدای مهربون به انسانهاست اگر یه کم فهیم باشیم.

    2. خواهشن کسیکه اسم انبیارو میاره بهش توهین نکنید ،شاید او نشانه خداست ، واقعا ما انسانها به فرموده خدا طغیانگریم حرفهای حق رو نمیفهمیم واز بس فکرمون به مال وحب دنیاست که ازش نمیتونیم دل بکنیم و خاک برسرما که از ایات خدای مهربون غافل موندیم که این مرض ها وبلاها بیاد سراغمون وواقعا حقمونه که هممون کرونا بگیریم وبمیریم و واقعا کلمه حق تو این دنیا سنگینه ، به خدا قسم شیفته مال دنیاییم و غافل از خدا قرانش ، خدایا…….

     1. دردی ک جامعه پزشکی از درمان او عاجزه بعد کدو خوبش میکنه چرا چرت میگین برین ضریح لیس بزنین اسکلا

   1. وقتی کرونا به گلوت چسبید بعد میفهمی اسکل کیه ، تقصیری هم ندارید چون کامل غرق گناهید ، به کسی هم تهمت بیجا نزن ، عوض اینکه توبه کنید بدتر تکذیب میکنید ، به خدا قسم امثال شماها مرده حقیقی اند

    1. تنها جایی که کرونا تو دنیا نمیتونه بیاد قلعه حسن خانه ، تا وقتی که امثال نادر و ممد. 2000 و وحید وحامد کرده واکبر سیاه و ممد دوریالی وممد تیراهن و مهرداد فرانکی و بهنام جعفری و سعید شاه غلام و نوری و مهدی ماهی تابه و مصطفی سگ باز و بهزاد جنسیسی و محمود یوسفی و محمود تیموری و ممد کاشی و بهمن اورخته و سید جواد و خلاصه بچه های با معرفت ترک و کردو لک ولر و تبعیدی های گل قلعه ، ویاد عزیزان سفرکرده با معرفت علی جرین. حمید رویطوند غیاثوند ،علی مری ، مجتبی ومهدی، وبقیه بچه ها که انشالله روحشون شاد باشه ،نه داداش کرونا الان پیام داد گفت قلعه همه داداشیامن ، مارو شرمنده کردید ما اونجا نمیایم دمه همتونم گرم شاد باشید داداشیا یاعلی.

     1. سلام به همگی..دوستان من اصلا ادم مذهبی و معتقد نیستم و بلعکس دنیارو جز تجربه و ماده نمیدیدم اما…سه هفته پیش دقیقا 2روز قبل اعلام همگانی کرونا توی اتوبان ستاری با پسر 10ساله ام دوتا ماشین از روی هر دومون رد شد..کمر و پای من و پای پسرم شکست…مثل معجزه بود زنده موندنمون حتی رانندهایی که زد باور نمیکرد من زنده بمونم…اما خواست الهی..خیلی درد کشیدیم ..من مادرم
      قسمت بدترش بستری توی بیمارستان رسول که اولین بیماران مبتلا رو همزمان با بودن من و پسرم اوردن اونجا..ولی خدا..خودشو به من نشون داد معجزه کرد هر دوتامون هستیم
      به خودش قسم که الان بزرگترین نگرانیم کادر درمانی اونجاست دکتر و پرستار و خدمات..از همگی خواهش میکنم با هر دین و نیت و ایینی اول برای این فرشتگان زمینی دعا کنید..خدا گاهی معجزاتش رو به بی لیاقتی مثل من نشون میده

   2. انقد دستام و شستم‌ که دستام مثل لبو قرمز شده‌ منی که ۲دیقه تو خونه وانمیستادم الان یه هفتس تا سر کوچه هم نرفتم مردم بخدا 😭

    1. اره خیلی هاشون خالی بندن ، اما قران که دروغ نیست ، دقیقا دنیای ما طبق حکمت وقران خداوند مهربونه که داره پیش میره این همه نشانه ، به خدا قسم انسان موجود پستیه که حقیقت هارو باور نداره، والا خدا به ما عقل داده ولی ای کاش عقل نمیداد بهتر بود ، ما حیوان هم نیستیم چه برسه به موجودات دیگه ، همون بهتره که انسانها نابود بشن با این روزگار ی که ما ساختیم واقعا متاسفم .والا حقمونه

  4. همه ما باید امادگی مرگ رو داشته باشیم ، من از این دنیا که چیزی ندارم که بخام حرص شو بخورم من از هفت دولت ازادم خدا منو افریده و چه بهتر که میبره خودش میدونه تکلیف منو وخدارو شکر گناهی هم که نکردم که بخام از مرگ بترسم ، خدا به داد گناه کارها وثروتمندان و سردمداران و مسولان دنیا برسه که چه جوری میخان جون بدن وبعد از مرگ چه جوابی به خدا ،همه باید اماده قیامت باشن ، وای بر مال یتیم خورها وصد وای بر حق کارگر خورها و هزار وای بر تهمت زنان و زنا کاران و ادم کش ها و دزدهای کله گنده ، و میلیون ها وای بر کافران و مشرکان و منافقان وعامل کشت و کشتارهای جمعی و بی نهایت وای بر هرزه زبان و سخن چینان وتکذیب کنندگان ایات الهی ، از مرگ هیچ کسی نتواند فرار کند ، بشتابید بسوی خدا وتوبه کنید و کارهای نیک ، با شما هستم ای دنیا پرست ها ، خدا رو شکر ای خدای مهربون روز عدالت تو نزدیکه خسته شدیم از کثافت کاری های دنیا ، عدالت انسان جز شر چیزه دیگری نیست ، عشق منی خدا و حامی بی گناهان و مظلومان ، خدا یااااااااااشکرت داری خاتمه میدی به این دنیای بی همه چیز

    1. عزیزم خداوندی که بعد از 6میلیارد سال از ساخت جهان و هستی اونرو زنده نگه داشته . ایا عقلانی با کامل کردن دین اونم در مدت1400سال با اندکترین تعداد مسلمان به پایان برسونه…از ابتدای خلقت خدا بندگانش رو ازمایش میکرد و این هم ازمونی دیگه ایی شاید قدر با هم بودنامون رو بدونیم…الان مادر و بچه هم از یکدیگر فرار میکنن از ترس کرونا…با دست خودمون به اینجا رسیدیم

  5. انشالله که اون شهاب سنگی بزرگی که به اذن خدا مسیرش به سمت زمینه ههممونو نابود میکنه که تو اردبهشت ماه اتفاق میفته ، میدونید چرا؟ به خاطر اینکه زمین پرشده از شیاطین ، تو قران هم اومده ، کرونا هم حکمتش توبه کردنه وزمانش خیلی کمه ، کرونا رو بی خیال اگه قدرت دارید جلوی شهاب سنگ غول پیکر رو بگیرید که برخورد کنه به زمین همه موجودات ازبین میرن ، وای بر تکذیب کنندگان قیامت وقران.

   1. موافقم ، لایک بر شما ، روز قیامت نزدیکه وای بر از خدا بی خبرها ! جهان به این عظمت و بزرگی و کهکشان و ستاره ها و سیاره های غول پیکر رو میبینه و از روی جهل و نادانی میگه اینا خود به خود به وجود اومدن ! اره انسان ها و حیوانات و گیاهان و چشمه ها و کوه ها خود به خود روی زمین پدید اومدن ! لابد هر کسی هم هرکاری دلش خواست بکنه چون کسی چیزی نمیفهمه و مجازاتی نداره ! خوب و بد هیچ تفاوتی ندارن اره ؟ همه برن دنبال امیال نفسانی شون اره ؟ آخه چقدر بعضی از انسان ها نادان که چه عرض کنم ، خودشون رو زدن به نادانی !

     1. هرکی هرچی میگه بگه فقط خدا جای حقه وشفای این مریضیها قرآن وتوبه کردن ازگناهایی که انسانهاانجام میده هرانسانی میدونه که چه گناهایی انجام میده

  6. دقیقا باهات موافقم…
   میترسم بابا مامان یا خواهر بردار عزیزانم بگیرن
   یا خودم بگیرم غصه های بابام مامانم ببینم
   وگرنه بگیرم بمیرم نمیترسم

   1. باغصه خوردن برای خود یا دیگران چیزی عوض نمیشه فقط رجوع کنید به قران وعمل کنید ازگناهان تون توبه کنیدونمازهاتون راکامل بخونید

  7. گندترین سالی که گذروندیم سال ۹۸ بود با سیل شروع شد با کرونا تموم میشه😑 اونقدری ک من استرس دارم حتی اگه کرونام منو نگیره من کرونا رو میگیرم خود به خود میمیرم فاجعه اینجاس واگیر داره آخه چرا انقد به شدت سرایت میکنه به کجا چنین شتابان؟ من تحمل ندارم عیدو تو خونه بمونم دیوونه میشم خدایا به کدامین گناه اینجوری ما بدبختا داریم مجازات میشیم؟؟؟😭😭😭

   1. ایناهمش ازجانب خداست ازبس که زمین الوده زنا حرام خواری مشروب خواری بی حیایی و……فقط توبه کنید وبه قران یه سری بزنید به امید حق

  8. ناامیدی خوب نیست.خدا تا الان بوده و نجاتمون داده و باز هم نجاتمون میده.چون این ویروس جدید هست همه گیج شدن شکه شدن،درسته زمان میبره ولی خب هیچ مشکلی نیست که راهی نداشته باشه.خواهش میکنم زیارا عاشورا رو تلاوت کنید تا میتونید و سحیفه سجادیه رو بخونید.به گفته ی امامان مرض لاعلاج درمان و ریشه کن میشه

 76. کاش ویروس کرونا هوشمند بود ، فقط آدم بدها رو میکشت ، اونوقت بقیه ی مردم دنیا در صلح و آرامش زندگی میکردن

  1. اگر اینجور بود عالی میشد اما متاسفانه این تعدادی که در کشور خودمون مبتلا شدن با سواد و مهم هستن برای جامعه،و برخی هم ادمهای مظلوم و بینوا.زیارت عاشورا تلاوت کنیم و منتظر بشینیم تاخدا باز نگاهمون کنه‌انشاالله

 77. ی سوال دارم چراهرجااسلام رفته مردمش توفلاکتوبدبختی هرجورظلم وکشتاروتبعیض به هرعنوانی هست توش؟

    1. باسلام من دوست داشتم یه نویسنده بشم اما با وجود این بیماری میترسم هیچوقت به آرزو نرسم خدا فدات بشم همه ما ملت ایران روازاین ویروس در پناه خودت حفظ کن آمین یارب العالمین

   1. به نظر من فقط باید استغفار کرد توبه از گناه اینا همش تلنگر از طرف خداست خشم خدا …دوره اخر زمانه ک این همه مرگ زیاد شده ظلم …

  1. سلام
   تاوقتی که دینمونو ازماهواره بگیریم وراهنماییهای دروغ انسانهای عیاش ولاابالی رو راه نجات خودمون بدونیم این اسلام عامل بدبختی ماهاست ولی اگه دیدگاهمونو درست کنیم واسلام روازاسلام شناسان ودینداران واقعی یادبگیریم میفهمیم که اسلام دین رحمت وآشتی است شمایی که این حرفو میزنین چقدردرمورد دینت مطالعه داشتی؟؟
   میشه شما خدای نکرده مریض شدی بری پیش بقال؟؟؟
   داداش جان هرچیزی جای خودش ویادگرفتن اعتقادات بایدازمسیرش باشه نه ازماهواره
   یکسری عیاش وغارتگربلندمیشن ازاونورعالم میان توخاورمیانه جنگ افروزی میکنن برای منافع خودشون تقصیرمسلموناچیه؟؟
   میفرمایین مسلمونادربرابر متجاوزازخودشون دفاع نکنن؟
   غیرازون اسلام باعث بدبختی وتبعیض مردم نیست جاه طلبی وزیاده خواهی یکسری بی دین که تواین بحران ازاحتکارماسک گرفته تاتولید موادضدعفونی کننده ی تقلبی رونباید به نام دین زدواینهارومسلمان نامید اینها برادران شیطانند
   داداش جان یه ورق ازقرآن روبخونیم وبفهمیم بعدا درمورد اسلام نظربدیم
   جسارت بنده رو میبخشین

   1. مامسلمونا به نوعی نژادپرستیم ادعا داریم که اسلام کاملترین هستش بقیه ناقصن و فقط ماخوبیم مگه میشه چیزی که خدا افریده فرستاده ناقص باشه همه ادیان اومدن خدا رو بهتر بشناسونن و انسان رو ادمتر کنن نه اینکه مثلا شخصی مسلمان نیست یا حالا هر دینی اون کافر هستش ما فقط کاملیم اسلام مسیح ….. کلیه ادیان میرسن به خدا وخداشناسی اول خدا رو فراموش نکنیم هستن اشخاصی که دینی ندارن اما از من و امثال ماها خدا پرست تر هستن از خدا میترسن مایاد گرفتیم هرکاری بکنیم بعد بیاییم فلان ایه روبخونیم خدا ببخشه یانذری بدیم فلان بشه حتی بت پرست هم خدا رو میشناسه وجود خدا رو تو سنگ میدونه ماچطور کعبه رو خونه خدا میدونیم اینا همشون نمادی هستش که یادمون نره افریننده ای هستش همون شخص که احتکار میکنه مطمئن باش یه داغ مهر تو پیشونیش هست کسی که واقعا مومن هستش پیشونیش داغ نمیکنه به اسم دین خون مردم رو توشیشه نمیکنه مومن کسی هستش که از خداش بترسه حالا مسلمون بی دین مسیحی یاغیره

  2. همیشه خداوند مسلمین رو تحت فشار قرار داده از حضرت محمد تا به الان..همیشه انسان های باتقوا و دانا و واقف به حق و حقیقت تحت فشار بودن و هستن.اتفاق همیشه بوده و خواهد بود ماباید دست به دست هم بدیم تا حلش کنیم.مثبت نگاه کنیم تااتفاقی که منتظرشیم رخ بده

 78. باسلام،من خودم الان چند وقته،هم تب دارم،وهم تنگی نفس،
  ولی هر چی که دکتر هم میرم میگه چیزی نیست
  تا امروز هم که سرفه‌هام طولانی شدن،
  این هست کشور جمهوری اسلامی

  1. آخه این چه منطقیه شماها دارین؟؟
   الان کشور پادشاهی بود مشکل شما حل میشد؟؟؟؟؟
   رفتی پیش دکتر ، یا دکترت درست گفته یا اشتباه
   چه ربطی به جمهوری اسلامی داره آخه!!!

   1. والا آخه، ای درد جمهوری اسلامی بخوره به جون دشمناش که بااین همه شهید باز خجالت نمیکشین

  2. دقیقا من هم 3ماه تو پاییز سرفه گرفته بودم تا حدی که شب در خواب با سرفه بلند میشدم و نفس یه لحظه بند میومد خیلی بد بود …دکتر هم نرفتم فقط مایعات و چیز گرم استفاده میکردم تا خوب شدم

  3. شما دکتر نرو باید با ۱۱۵ تماس بگیری. شاید سرما خوردگی هست و چون ترس دارید و مدام به این ویروس فکر میکنید ترسیده شدید.انشاالله که چیزی نیست نگران نباشید

 79. چون اسلام خوبه و دنیا این را دوست نداره . به هر شکلی باید خرابش کنن. مثلا طبیب ایزانی زمانیکه رفت مدینه به مدت یک سال کسی برایدرمان پیشش نرفت. سراغ پیامبر رفت و جریان را پرسید . پیامبر بهش گفت امت من راه و روش من اختیار کردن . کسی که روش من اختار کنه مریض نمیشه

 80. چرا اون واکسن خوراکی ای که توی چین ساخته شد چند روز پیش و همه ی اخبارا توی چین اینو اعلام کردن رو به کشورای دیگه صادر نمیکنن
  رو چند نفر هم اینو گفتن امتحان کردن و تا الان که علائمی نشون ندادن

 81. سلام عزیزا من امروز زنگ زدم میگم تب دارم بدنم درد میکنه میگن چیزی نیست ویروس وارد جونت شده استراحت کن گوشی قط کرد انگار نه انگار که من زنگ زدم کمک بگیرم یا اطلاعاتی بهم بدن بعد همش توتلوزیون میگن مادرخدمت مردم هستیم

 82. سلام من احساس میکردم که کرونا گرفتم چون علایم ابریزش تنگی. نفس احساس سردرد داشتم دو شب پشت سر هم سرکه سفید خوردم کاملاً خوب شدم اینم از تجربه من
  شاید در درمان کرونا مفید باشه شما هم امتحان کنید ضرر نداره

  1. اره همین بوی که داره می‌زنن تو ریه ویروس از بین می‌برد دهننشون سرویس می‌کنه یکم هم ته دلت داغ می‌کنه میگی اب شنگولی خوردی

 83. دل با یاد خداوند ارام میشود به هیچ وجه استرس نگیرید احساس ترس نکنید نهایتا می‌میری بالاتر از این مگه هست دوست من به خودت بگو ویروس رو من اثر نمیزاره توکلت به خدا باشه از رحمت خدا غافل نشو

 84. با یاد و نام خداوند متعال
  هموطنان عزیزم سلام، متاسفانه شرایطی که به هر علت ایجاد شده ما را ملزم میکنه تلاش کنیم در برابر این ویروس مقاوم بمانیم که کمترین احتمال ابتلا برای خود، خانواده و در نهایتن جامعه ایجاد شود. برای این منظور:
  1- سعی کنیم در محل های شلوغ تردد نکنیم، باکسی دست ندیم و فاصله 1.5 متر را با همه افراد رعایت کنیم و در هر شرایط به صورت خود دست نزنیم و مرتب در هر زمان که امکان دسترسی به آب و صابون داریم دستان خود را حداقل به مدت 30 ثانیه بشوییم.
  2- خونسردی خود را حفظ کنیم و دچار ترس و اضطراب نشیم که این باعث میشه سیستم ایمنی خود را تقویت کنیم و اگر به احتمال ناچیز هم مبتلا شدیم بتوانیم با آن مقابله و دچار شدت بیماری نشویم.
  براساس آمار (WHO) سازمان بهداشت جهانی 80 درصد از مبتلایان اصلا متوجه بیماری خود هم نمیشوند و اگر هم شوند یک تب چند ساعته ملایم را رد میکنند و بیماری وارد مراحل بعد شامل سرفه و … نمیشود میشود گفت که قطعا اینها افرادی هستند که ضمن برخورداری از یک سیستم ایمنی مطلوب، ملاحظات بهداشتی را رعایت میکنند و از اضطراب و دلهره دوری میکنند و بنابراین توانایی بالایی در برخورد با بیماری خواهند داشت.
  با نظافت – شاد و در نهایت سالم بمانیم.

   1. روز قیامت نزدیکه وای بر از خدا بی خبرها ! جهان به این عظمت و بزرگی و کهکشان و ستاره ها و سیاره های غول پیکر رو میبینه و از روی جهل و نادانی میگه اینا خود به خود به وجود اومدن ! اره انسان ها و حیوانات و گیاهان و چشمه ها و کوه ها خود به خود روی زمین پدید اومدن ! لابد هر کسی هم هرکاری دلش خواست بکنه چون کسی چیزی نمیفهمه و مجازاتی نداره ! خوب و بد هیچ تفاوتی ندارن اره ؟ همه برن دنبال امیال نفسانی شون اره ؟ آخه چقدر بعضی از انسان ها نادان که چه عرض کنم ، خودشون رو زدن به نادانی ! هر کس به هر آنچه که در دنیا کرده در روز قیامت آگاه میشود! اگر خوبی کرده جز این نیست که به خودش نیکی کرده و اگر بدی کرده جز این نیست که به خودش ظلم کرده و نتیجه کارهایش رو خواهد دید ! هر کسی میگه خدا نیست قیامت نیست تو اون روز از وحشت هراسان هراسان فرار میکند اما راه فراری نیست و باید تسلیم خدا بشه !

 85. سلام من پرستار هستم سه تا بچه دارم الان مشکوک به کرونا هستم خدا به بچه هام رحم کنه

  1. سلام خانم پرستارانشالاخدابهت وبچه هات کمک کنه وهمیشه ماخداراداریم وناراحتی هم نمی خواهد

   1. انشالله خدا کمک میکنه مگه جز خدا چیزه حقی داریم.دلت با خدا باشه.و این روزا خیلی روزای خوبی هستن خدا رو به بزرگیش قسم بده بعدش ببین خدا چی میکنه

  2. سلام خانوم پرستار ..ما دعا میکنیم برای همه و ایرانیها و مخصوصا شمایی که از جونتون برای همه مایه میزارید.ان شاالله که هرچی زودتر این ویروس ریشه کن بشه و به خیر بگذره.و مشکل شما هم کرونا نباشه.توکلتون به خدا باشه.تا خدانخواد هیچ اتفاقی نمیفته.
   این قضیه خواست ملت رو بیدار کنه چرا که خدا رو داشتن فراموش میکردن

 86. بگو ای بندگانم که بر خود اسراف روا داشتید، از رحمت خدا مأیوس نشوید که خدا همه گناهان را می بخشد و او بسیار آمرزنده و مهربان است.
  قرآن کریم

 87. باسلام
  متاسفانه خواه نخواه احتمال آلوده شدن همه است چون هرجورکه بخواهی رعایت کنی باز احتمال هست آلوده بشیم وازانجای که هنوز واکسنی براش پیدا نشده وتا دوسال آینده هم پیدانخواهدشدیعنی اگه توشیشه خودت قرنطینه کنی باز احتمال آلوده شدن هست پس بیاییدهمه باهم دست بسویی آسمان ببریم وازخدابخواهیم به حال مارحمی کندواین ویروس رونابودکنددرغیراینصورت الفاتحه اجمعین

  1. دوستان برای حالم دعا کنین به زورنفس میکشم خداوند متعال میخوام د این ویروسو ازایران ریشه کن کنه چون خیلی سخته به زور نفس میکشم الان حال اونایی ک گرفتن رومیفهمم

   1. غصه نخور دوتااز این جیگرهارو ببینی نفست باز میشه بستگی به نوع نگاه کردن هم داره ها. سعی کن زیاد گردن تو نپیچونی چون تو بعضی موارد فوتی هم داشته ها

   2. هر چی سرمون میاد به خدا از بی کفایتی مسولاست ترکیه گفت به تهران قم را قرنطینه کن گوش نداد الان داره به ترکیه التماس کمک میکنه

 88. سلام دوستان الان توی این اوضاع که همه استری دارند لطفا مرهم هم باشیم,انشاله همتون در پناه حق سالم باشید

 89. این امتحانی است از جانب الله بیایید ایت الکرسی بخانیم تا الله متعال به ما انسانها کمک کند

  1. سلام . فقط به خدا توکل کنید . ولی الان که همه میگن تکنولوژی غربی ها . بیاید ببینید از یک دارو ساده عاجزند . این هم ۲۰۲۰ که دم از تکنولوژی میزنن و عرضه ساخت دارو ندارن . حالا برین از غرب حمایت کنید . ما به همه شون کمک کردیم ولی اونا چی . این آمریکا که دم از حمایت مردم میزنه الان کدوم قبرستونیه . همه فقط رد امریکا هستند تحویل بگیرید . مردم ما را ببینید چه مردم خوبی داریم مثل زمان جنگ پشت هم هستند و کمک به هم میکنند ببینید . به اونایی بگید که دنبال غرب هستند .

 90. این امتحانی است از جانب الله بیایید ایت الکرسی بخانیم تا الله متعال به ما انسانها کمک کند

  1. درمانش اینه عزیزم، میری سرکوچه وامیستی تا چندتا از این فنجا بیان بعد لباتو غنچه میکنی به طرفشون ونفس تو میکشی تو دهنت ،روزی چندبار این حرکتو انجام بدی هم حال اونارو خوب میکنی هم حال خودتو ، افتاد، درنگ نکن الان برو تاسریع خوب بشی.

  2. دداشم نترس به خدا توکل کن فقط دلت با خدا باشه دیدی زیاد داری ناراحتی میکشی یه قران باز کن ببین اگه ارومت نکردت.بابا خدایی هست که داره میبینه

 91. نگران این بیماری نباشید اصل نگرانی ما بایستی برای بعد از مرگ باشد مردن یک آن اتفاق میافتد و ما از آن بیخبریم چرا که در دست خداوند متعال است این را من نوعی میگویم که معجزه وار دومرتبه از مرگ نجات داده شده ام خداوند پشت و پناه مردم ایران باشد و خطر از این کشور دور باشد به امید روزی که همه جهانیان از این بیمار برهند با امید به خدای متعال الهی آمین

  1. سلام خدا خدش بخیر بگذرونه میگن تا خدا نخاد برگی از درخت کنده نمیشه پس جای نگرانی نیست ایشاالله هرچه زودتر تابستون بیاد شاید یه درصد این ویروس از بین بره ایشاالله

  2. قربونش بشم حضرت آدم یه سیب خوردو همه اومدن به دنیا
   چینیا یه سوپ خفاش خوردن همه رو دارن برمیگردونن اون دنیا.
   گر نگهدار من آنست که من میدانم
   شبشه را در بغل سنگ نگه میدارد

 92. انشالاخ متخص ایرانی هر چه زوتر واکسن کرونا را پیدا کنند تا جهانیان بدادند متخصص ایرانی یعنی چه

  1. ‌توکل بر خدایت کن کفایت می کند حتما/اگر خالص شوی با او صدایت می کند حتما/ اگر بیهوده رنجیدی از این دنیای بی رحمی / به در گاهش قناعت کن عنایت می کند حتما/ برای آرامش روحی در این دوران باید به خدا پناه برد و از آموزه های دینی مدد جست ان شا الله از این آزمایش الاهی با سر بلندی عبور خواهیم کرد به خدا توکل کنید و برای هم دیگر دعا کنیم

  1. درود بر کرونا که زمان حقیقت رو نزدیک کرده درود بر شرف کرونا که یک تنه همه رو حریفه ، درود بر کرونا که یارو یاور مظلوم ها وستم دیده ها و اواره ها و نیازمندها وضعیف هاست ، ای بشر تونستی با یک چیز بسیار ریز مقابله کنی دیدی نتونستی ، حالا ای انسان احمق میخای در برابر خدا قد علم کنی !!؟؟ ایه 82 سوره نمل ، کرونا یکی از فرستاده های خداست و ناجی مومنان حقیقی ، کرونا میگه اگه مسخره کنید یقه تونو از داخل میگیرم ، اگه ایمان قلبی به خدای مهربون و قرانش بیارید وبعد یک قاچ کدو حلوایی بخورید یقه تونو ول میکنم ، تصمیم باخودتونه .

 93. کسی یا کشوری که ویروس کرونا رادرست کرده واکسن ان راهم دارد لزااگه خود ان شخص یاکشور مذکور دشمن دنیاوبشریت نیست قبل از اینکه ادمهای بی گناه زیادی از بین برود واکسن خنثی کردن ویروس را دراختیاربهداشت جهانی دهد

 94. سلام به دوستان یکی از راههای مبارزه با ویروس اینکه ترس از خودت دور کنی چون خودش باعث کمک کردن به بیماری میشه دوم اینکه اگر گرفتیم قوی باشیم فکر کنیم سرماخورده شدیم اگر در خانه ماندیم ورزش و یا حداقل تحرک داشته باشیم روزی یک مرتبه حمام کنیم تقریبا با آب نه زیاد گرم نزاریم بیماری بر ما غلبه کنه ریه ها باید تقویت بشه آب دهن نباید خشک بشه آدامس بجویید تا باعث عفونت ریه نشه آب بنوشیم مایعات زیاد مصرف کنیم و بهداشت فردی رعایت کنیم امیدوارم سلامت باشید به همراه خانواده

 95. خداوند به داد بچه ها و اونهایی که مشکل دارن و سیستم‌ ایمنی بودنشون ضعیفه برسه

 96. من از مبتلا شدن خودم کمی ترسیدم اما بعدش عادی شد ترس و وحشت من از عزیزانمه مخصوصا همسرم و پسرم خودم مهم نیست

 97. فاتحه همه خوندس آخرالزمان است دل از دنیا بکنید فقط رفتنه
  همگی آملده رفتن به دیار باقی و رها کردن جسم و دنیا کوله بار را ببنید که باید رفت و ترسی ندارد دیدار به آخرت و قیامت .رحم اله من یقرا الفاتحه

  1. انالله واناالیه راجعون، منو حلال کنید جمیعا ، دارم از دنیا ناکام میرم قسمت نشد یکبارهم شده باکام بمیرم ، جوون مرگ شدم رفت هنوزم تو کفم متوجه میشید تو کف.

 98. بنظر من باید واکسن کرونا تا قبل از پاییز سال 99 ساخته شود و هرچه زودتر در داروخانه ها در دسترس مردم قرار گیرد.البته به کمک کشورهای آمریکا و چین و دیگر کشورها که درگیر این ویروس هستند تا ان شاالله این ویروس نه تنها از ایران بلکه از کل جهان ریشه کن شود.بحق امام زمان و بحق حضرت علی ان شاالله

  1. از ما دیوانه ترها امریکا وچینند که خودشون هم گیر کردن ، ترامپ هم از مادرزادی کرونا داشت نمیدونم چرا اثر نکرد بهش تاالان

 99. سلام.میدونیدچیه ایمانمون کم شده خداوندم عذاب الهی خودشو سربندهاش فرستاده مسلمونوکافرم نداره .ی ویروسی فرستاده ک همه تاب این موقع ازدرمانش عاجزن.کسی ک ایمانش قویه موقع نماز همیشه باوضو تازه نماز میخونه درامانه.ب جای اینکه ازکرونا بترسیم ازخدابترسیم.کاش بجای ماسک تقوا میزدیم

 100. س،اگر قراره کسی کورنا بگیره اول مسولین وقضات نامردبعدهرچی مامورکه تواگاهی هستندودارندخون مارومیمکندهرباربه بهانه ای میریزند وهرچی داریم روغارت میکننداگربفهمم چطوری میشه کورناگرفت باورکنیدخودم رومبتلا میکنم تابرم این نامردهارومبتلا شون کنم اول ناحق میگیرندبعدبزورادم رووادارمیکنندکه ببری بهشون کلی پول بدی اخه این کجاش قانون اسلامه وقتی خودمسولین دارنددزدی میکنند دیگه ازمن بیکار چه نوقعیه

  1. داداش گرگ نایاب میدونم چی میگی، از اون بدتر پلیس راهنمایی رانندگیه و دوربین های نامردشون که الکی جریمه میکنند واز اون بدتر عوارض شهرداری میگیرن و تو جاده ها چاله چوله به ماها تحویل میدن و کلی تصادف و اصطحلاک ماشینها ، خدایی گناه مردم چیه ؟ پس مرگ بهتر از زندگیه ،الانم کسبه بنده خدا برشکست شدن ، درودبر اون صاحاب خونه هایی که تو این وضعیت از مستاجران عزیز کرایه خونه نمیگیرن رحمت بر اجدادشون وسلامتی برا خودشون، اینم ازوضعیت جامعه کارگری ،به خداسخته ، حقمونه که شهاب سنگه بخوره به زمین راحت بشیم از دنیا.

    1. پس عزیز دلم اون ادم مرام نداشت ، چند وقت دیگه ملک واملاک وماشین و سرمایشون هم به خاست خدا میخوره تو سزشون ، تمام سرمایه دارها مثل سگ دارن سکده میزنن ، برید خداتون رو شکر کنید که این موجود عزیز فرستاده خداست خیلی محترمه بعد میفهمید چی میگم ،حکمت بزرگی توش پنهانه ، سندش هم ایه 82 سوره نمل

 101. مقصر اصلی در انتشار کرونا اول حکومته بعد مردم! اینها قبل از انتخابات پنهان کاری کردند و فقط دنبال استفاده سیاسی و … بودند. اگه همون ابتدا انتخابات رو به تعویق می انداختند، شهر قم رو قرنطینه میکردند، حرمین رو می بستند، نماز جمعه رو کنسل میکردند این همه ویروس پخش نمیشد و این همه کشته نمیدادیم. حالا 4 تا پیامک الکی برای مردم میفرستند که خودمون همه رو میدونیم. نه ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی پیدا میشه و نه بیمارستانها امکانات کافی دارند! عامل اصلی این همه بدبختی حکومته، بعدش مردمی که رعایت نمیکنند.

  1. مژده مژده ، عامل اصلی ویروس کرونا لوازم ارایشی زنهاست ، اهای دخترو زنی که یه خروار میمالی به صورتت به تبعاتش هم فکر کردی ؟ کرونا راحت میچسبه به صورتت مخصوصا دور لبات ، خدایی گناه خانواده و همسراتون چیه ؟

 102. به نظر بنده اگر روایات اخرالزمان رو مطالعه کنیم میبینیم که انشالله دقیقا نزدیک ظهور امام زمان (ع) هستیم…

  1. سلام بر انسانها،ایا شما ادمیان ایات الهی رو قبول دارید یا دست نوشته ی انسانهارو؟ ایا کلمه حق سنگین است برای انسانها ؟ ایا قران سند نیست؟ ایا انسان میپندارد که دایم با خدایش در جدل است؟ ایا ادمی اندیشه نمیکند مرگی هم هست؟ ایا به افرینش خود وتمام هستی پی برده است؟ قران چیست ایا دست نوشته بشر است ؟ ایا قران مارا تهدید به زور کرده است ؟ ایا تکلیف و خواسته های قران سنگینه ومارا اجبار کرده است ؟قران پس برای چه نازل شده؟ جواب : بنام خداوند بخشنده مهربان ، حقیقتی است که برای شما بیان میکنم ، خداوند هر پیامبری را فرستاد برای اصلاح امور خلق تا مایه هدایت ورحمت باشد انها راتکذیب کردن وگفتند ما به کتاب ایمان میاوریم وکتابی هم که نازل شد گفتند ما منتظر پیامبریم وباز پیامبری هم ازجانب خدا امد وباز گفتند ما به کتاب ایمان میاوریم، اکنون هم قران را ول کرده ومنتظر منجی ، خیالتان را راحت میکنم برای همیشه ، ای عزیزان مهدی همان قران کریمه فهمیدید باز هم میگم مهدی همان قران کریمه ، ایه 9 سوره اسرا ، ایه 52 سوره قلم،ایات 48 الی 51 سوره حاقه، ایه 49 و 50 سوره مرسلات ، باز اندیشه نمیکنید ؟ اون عزیزی هم که میخادبیاد حضرت عیسی هستش ایه 61 سوره زخرف ، باز هم اندیشه کنید ، دیگر مجال وفرصتی باقی نمانده ، توبه کنید ودر مسیر حق قرار گیرید تا مورد لطف و رحمت و کرم و نعمت خدای مهربون باشید ، وسلام

   1. خداتون خیلی کریمه ،باز هم راهنمایی تون میکنم ،ای اهل ایمان عقلتون رو بکار بندازید و یکم فکرو اندیشه کنید ایه 82 سوره نمل داره چی بهتون میفهمونه ،دقیقا حال کنونی این زمانه را میگه ،باز هم میگم مهدی همان قران کریمه و باز هم میگم مهدی همان قران کریمه

    1. اره این کلمه یهدی تو ایه 9 اسرا ادم رو دگرگون میکنه یعنی ما ناکجا اباد بودیم گنج تو خونه مونه ازش بی خبریم و ایه 82 سوره نمل خیلی واضح داره راهنمایی مون میکنه و ایه 49 و 50 سوره مرسلات هم داره حجتش رو با انسانها تموم میکنه ، وای خدای من قربونت برم چقدر حکیمانه ودقیقه ایاتت بدون اینکه ذره ای اشکالی توش باشه، خدایااااااااا توبه

     1. پس بااین حساب ایه 82 سوره نمل یکی از نشانه های خداست اکنون ، پس این ویروس منحوس که میگن عده ای بس اشتباه میکنن ،خدا این عزیز بسیار ریز رو فرستاده تا ماها رو. اهل وهدایت کنه ،پس ما انسانها هم مثل انبیای پیشین هم داریم با این چیزی که به چشم دیده نمیشه امتحان میشیم ، خدایا فدای حکمت و علمت ،واقعا قران کریم همون مهدیه ، خدایا از گناهانمان درگذر ، واقعا بزرگترین هدیه تو رو فراموش کرده بودیم

    2. خدایا ما به تو و ایات قران کریمت که همان ناجی ونجات دهنده ماست از ته قلب ایمان میاوریم خدایا مارا از هر مرض وبلایی حفظ بفرما ، ای انسانها به خدا قسم مهدی همون قرانه ، این قران ذره ای خطا ننوشته و همه ایاتش نشانه ای از قدرت خداست ، عجب حکمتهایی داره ایه 82 سوره نمل و 11 سوره تغابن، ای انسانها به قران تکیه کنید که در سلامتی وامنیتید ، خداوندا توبه مارو قبول کن، وای خدایا حتما نشانه های مرگ رو باید بفهمیم تا برگردیم چقدرما خطاکاریم.

 103. هرچه زود تر درست شود داروی ویروس کرونا بهتر است وبه کشور بزرگ مان ایران زنده سربلند می‌ماند ما همه باهم کرونا را شکست میدهیم🙂

 104. سلام.بنظرم این ویروس ساخته دست بشری است . واکسن آن هم در زمان و مکان مناسب رو خواهد شد.حالا شما حساب کنید هشت میلیارد واکسن لازمه.به اندازه کهکشان راه شیری پول به این کشور سرازیر میشه.بچه ها پول خیلی کثیفه .تجارت کثیف به این میگن.بازی دادن جان مردم برای دروکردن پول!!!؟؟؟

 105. چرا اینقدر شرو ور می گید.ما باید خودمون با جدی گرفتن قضیه رنجیره پیوستگی و انتقال به همو پاره کنیم.چطوری الان میگم.1.همیشه یک اسمری الکل داخل جیب و داخل ماشین و داخل خونه داشته باشیم.2.به عابر بانک محافظت شده دست برنیم سریع هم بعد دور انداختن دستکش سادهی نایلونی دستمونو اسپری کنیم و 15 ثانیه به هم مالش بدیم.3 کارت برای خرید می کشیم.کارتو خودمون بکشیم اجازه بدیم مبلغ و قیمتو خود فروشتده برنه ازش کاغذم نگیرید فقط ازش بخوابن کاغذ نشون بوه که اشتباه نزنه.4 اگه از دستشویی عمومی استفاده کردین به محضی که میایین بیرون دستاتونو می شورین دیگه دست به چیزی نزنین اسپری از جیب بردارین قسمت ریپ سگگ دگمه و زیپ و هر جایی که بعد از اتمام دستشویی دست خرده بشورید.5 مد الکلی همیشه همراتون باشه دونه ای 200 تومان وارد ماشین میشد کارت عابر بانکتونو کامل بکشین رو دنده رو فرمون.اگرم ماشین ندارین با ماسک n95 وارد وسایل نقلیه بشین.ترجیحا استفاده نکنید اگرم می کنید وارد خونه شدید دست به هیچ جا نزنید یک راست برید دستشویی دستاتونو با آب و صابون به مدت 15 ثانیه با آب تقریبا داغ بشورید.بعد لباساتونو در بیارید تمام چیزایی که باهاش وارد شدید با اسپری الکلی که توی خونه دارید اسپری کنید و برارین بمونه.مثل کلید ماشین کیف دستی دستگیره ورودی منزل.ترجیحا کفشاتونو داخل خونه نیارین و پاهاتونو روی سرامیک بیرون خونه نزارید اگه گذاشیین به محض ورود کف پا و جوراب ها اسپری الکل شود.6.تمام مواد بسته بندی که از بیرون میگیرید اومدین خونه یک کنار بزارید بعد همه اونهارو ریر شیر آب تقریبا داغ به مدت 15 ثانیه آب کشی کنید .اوناییم که نمی تونید بشورید اسپری الکل کنید برارید 3 دقیقه بمونه بعد با پارچه و دستمال یک بار مصرف روشون بکشید.7ترجیحا از خرید ماست و میزای فله ای دوری کنید چون ضد عفونی اونا یا امکان پذیر نیست با هم که سخته.8.نان که گرفتید سریع فریز کرده و بعدشم در بیارید داخل تستر یا روی آتش حرارت بدید که کاملا داغ بشه در حدی که وقتی در میارید دستتون بسوزه.9نایلونایی که از بیرون داخل مواد و چیزی گرفتین بریزین دور چون دست خرده.فعلا نایلون زباله بسته بندی بگیرید استفاده کنید.10 دورهمی کنسل.فاصله هنگام صحبت 2 متر بدون خجالت از دوستتون فاصله بگیرید و صحبت کنید.خانمو این 2 3 ماه بیرون گردی پاساژ گردی کنسل فقط داخل خونه بشینن.و بک خبر خوش اگه بتونین اینا رو رعایت کنید تا خرداد برسه و دمای هوا بره بالای 28 درجه ویروس خود به خود تعطیل میشه
  پس همین 3 ماه تکون نخورید تعیلات به شما نرین به تفریح نرید مخصوصا شما افرادی که داخل تهران رندگی میکنید.خواهشا شوخی نگیرید.راستی یادم رفت غذا از بیرون نگیرید
  آب میوه بیرون نخورید.و هر جیزه دیگه……
  کلید آساسنیور در مجتمع ها هر روز یک دونه سطل زباله و یک دستمال برارید از جیبتون اسپری در بیارید و کلید هارو ضد عفونی کنید.هر کدوم از شما ساکنین اون ساختمون این کارو بکنید.
  میوه جاتی که از بیرون می خرید مثل موز اوردین خونه دقیق به مدت 2 دقیقه با آب داغ بشورید
  و نکته مهم از نوشیدنی داغ و سالم داخل خونه استفاده کنید و لزفا داغ داع نوشیده شود.ریه هاتونو نزارید خشک بشه تا می تونید هر 20 دقیقه آب ولرم یا چای یا… بخورید
  تین ویروس عاشق ریه هستش با خوردن جیزای داغ و فراوان به معده انتقالش دادین اسید معده از بین میبرش
  هر شب قبل خواب داخل بینی با آب گرم ضد عفونی و خالی شود
  خواهشن دستمالی که استفاده کردین داخل یطل رباله در بیرون بریزید
  خواهشن هطسه می کنید دستمال نداشتین جلوی دهانتونو با کتفتون بگیرید که به هوا بزاق پخش نشه.خواعشا خلط ته گلوتونو بیرون داخل خیابون نریزید.
  خواهشن 3 ماه سیگار و قلیون نکشید چون ریه ضعیف می کنه.
  خوهشن فراوان زرد چوبه.فلفل تند.عسل.دارچین و مرتقال و شیر گرم و سوم بخرید.نمس خواد دنبال سیر یا لیمو ترش گرون باشین خیلی چیزا هست بهتر و قوی تر و ارزون تر.
  کلم بروکلی یادتون نره.خوردن قهوه کاکائو و ماست هر شب یادتون نره.چیزای سرد خوردن کنسل.
  راستی چای دارچین همیشه بخورید.و اینکه کلام آخر با این کارا رنجیره ویروس پاره میکنید و انتقال فرد به فرد از بین میره و کاهشی میشه قضیه.این کهرارو جدی گرفتین ویروس از بین رفته شوخی گرفتینو به جیزای دیگه ربطش دادین مرگ بیخ گوشتونه.بدرود (سعید کوچیک شما از مشهد)

 106. سلام
  تا خدا نخواد برگ از درخت نمیفته پس ب مقدسات توهین نکنید انسان ب امید زندست نامید بودن هیچ دردی رو دعوا نمیکنه ب قول دوستمون کدو حلوایی شاید کلمه مسخره ای باشه ولی خواص دارویی که داره کاملا اثابت شدست اگه ب مفاهیم قرآن توجه کنید هر اتفاق خوب یا بد تو دنیا میوفته قبلش تو قرآن اومده همین دارو کرونا تو قران اومده منتها ما انسانها درک و قدرت پیدا کردنشو نداریم چون خودمونو بالاتر از خدا میدانیم توکل ب خدایی کنید که از ی قطره بد بو.. انسان و بعد طی عمری که خودش میده تبدیل ب خاک میکنه

 107. ی روز اومدیم ی رو میریم مهم رفتن نیست توکل ب خدااا امیدوارم ک خدا خودش حافظ خانواده های ما وخودمون باشه.. این نیز میگذرد غم برای چی… فقط مواظب باشید دعاااا یادتون نره یا حق

 108. با عرض سلام من فقط این میدونم که اگه همون اول داخل شهر قم قرنطینه می شد الان به این مصیبت دچار نمیشدیم عزیزان من مسئولین به فکر ما نیستن ماباید تودمون کاری کنیم نگذاریم هیچ مسافری بیاد داخل شهر تودمون

  1. خب،اقای،محترم،مردم،ب،چشم،خیره،ای،مردم،ایران،ندیدم،شمالوببیین،بایدراهاروحتماببندن،یعنی،بچه،ازاینابیشترمیفهمه،کافیه،فقط،تعطیل،کنن،سرازیربه،سمت،شمالن،ببخشیدولیمردم،بیشعوری،داریم،فرهنگشون،مثل،پشت،کوهیاست،

 109. تا وقتی هممون در صلح و آرامش زندگیمون و میکردیم هیچکدومتون به فکر خدا و صاحب الزمان نبودید حالا که این مرض کوفتی اومده همتون با خدا و با ایمان شدید؟ واقعا که…

  1. تو که مسلمونی از قران سند بیار اگه راست میگی کدوم صاحب الزمان؟؟؟ قران سند ماست اون عزیز فقط حضرت عیسی است سند ما ایه 61 سوره زخرف ، انسان انقدر احمقه که به دست نوشته کدوم ادم که اینارو نوشته اعتقاد داره ولی کلام خدا که وحی است تو قران رو قبول نداره ، به خدا قسم امام زمان نداریم و فقط حضرت عیسی که اخرین منجیه ، کار به یه. جایی رسیده که خدا دروغ میگه ما انسانها راست ، بابا مهدی همون قران کریمه ، به خداقسم ما انسانها. کم عقل ترین ادمهای کره زمینیم ، کور و کر ولالیم نسبت به حقایق ، خاک عالم برسرما کتابی بااین عظمت اومده بااین همه نشانه و باز منتظریم که یک نفر بیاد مارو ادم کنه والا خجالت داره ، خدا مارو افریده وقرانم کتاب هدایتش ، چیزی بنام صاحب زمان نداریم ، مهدی همون قران کریمه سندش هم ایه 9 اسرا

   1. ای شماهایی که این فرستاده ریز خدا که قدرتمند هست رو منحوس میدونید ومیخاید شکستش بدید هرگز نتوانید ای تمام ادمهایی که ادعای مسلمونیتون میشه اینو بدونید این جنبنده فرستاده خداست به این موجود توهین نکنید این موجود عزیز مارو هدایت میکنه بسوی خدا چرا نمیفهمید ؟ سندش هم ایه 82 سوره نمل ، از خواب غفلت بیدارشید تا کی نادانی وجهل ؟ جهنم و بهشت دست خود انسانه ، ایمان قلبی بیارید به خدا وقرانش تا این موجود یقه تونو نگیره.

  1. ای احمق اون داره از ایه میگه ن میوه فروشی ، کدو خودش تو ایه 146 صافات اومده ، الانم کدو پیدا نمیشه که باشه هم خرابه ، یعنی الفاتحه همه

   1. خدا خیرتون بده تمام کارکنان سایت نابرو ، کرونا ازشما دورباد ، خدایی ازادی بیان یعنی این بدون هیچ سانسوری ،عدالت یعنی این. حالم به هم میخوره از هر چی لاپوشونی ، درود بر نابرو

 110. فقط،میتونم،بگم،قانون،جذب،هرچیزیوجذب،میکنه،ب،زندگی،عادیتونادامه،بدین،ایناجزاسترس،دادن،ب،مردم،چیزی،یادندارن،خداوکیلی،همه،مریضیاازاستر،استرط،بدنوضعیف،میکنه،شایدخیلیاازاسترس،،کارشون،ب،جاهای،بدکشیده،ااا

 111. سلام.
  اول باتوکل به خدای بزرگ وبخشنده
  منم مبتلا شده بودم چند روز ازسر تا پامو با آب گرم ولیف وصابون به مدت 20دقیقه شستم شکر خدا خوب شدم

  1. الهی شکرت وبی نهایت شکر ، واقعا خسته شدیم ازاین دنیا ، انشالله که این موجود که فرستاده خداست هیچ انسانی رو تو کره زمین زنده نزاره اول خودم ، چیه میخایم زنده بمونیم این همه نا عدالتی ها رو تحمل کنیم ، قربونت برم خدا دیگه این دنیارو تمومش کن واسه همیشه والا خسته شدیم دیگه، به خودت قسم انسان از عدالت بویی نبرده همش دروغ ونیرنگه ، خدایا خودت عدالتتو برقرار کن

    1. ارزو تو ببر تو گورت تا الان خوش بودی ها دروغ نمیگه راست میگه ببین چقدر گناه کردید که مثل سگ از مرگ میترسید مرگ ارزوی ماست

     1. بر گزو خودت ریدی از ترس بروت نمیاری اگه راس میگی کم برو دستاتو بشور یاماسک نزن خانم خسته از زندگی هه

    2. میترسی بمیری پس اخر میمیری فرار نکن ها ملک الموت دروغ نیست سایه مرگ همه شمارو فرا خواهد گرفت

     1. علی (ع) در مورد این بیماری گفتن عثل اصلی زنجبیل سیر چهارتخمه سیاه دانه ومدفوع خر ماده بسوزانید ودودان را بو بکشید

     2. شرایط ک پیش اومده جهانی اگه فقط مردم تلاش کنند بمونن خونه هاشون نصف مشکلات برطرف میشه اینها که برامون ارزش قائل نشدن اطلاع رسانی کنن یا جلوی این همه قاچاق ماسک دستکش الکل بگیرن حداقل خودمون بهم کمک کنیم جون مردم براشون ارزش نداره اگ واقعا احتکاران ماسک گرفتن چرا باید ماسک ساده و ۴۰۰۰هزار تومن. ی لنگه دستکش لاتکس۲۰۰۰هزاز تومن خریداری شه فقط حرف میزنیدپس کو حس انسان دوستانه تون معصوم ترین ذلال ترین قشر کشور پرستاران کمک پرستاران پزشکان عفونی وریه خدمات بیمارستان جونشون تو خطره به این فرشته ها رحم کنید مردم نیایید بیرون ازخونه هاتون خواهش میکنیم

    3. ابجی من من زنم مرده پدر مادرش برای این که منو اذیت کنن ازم مهریه میگیرن الان سکه شش من از کجا بیارم 114 سکه بود سهم الارث میرسه سی هشتا انصافه پس هم سال من زیاده پس این ویروس اومده عدالت اجرا کنه باور کن من راضی این ویروس جان همه رو بگیره خدایا شکرت

   1. امثال توعه گوساله باید بمیرن که فکر میکنن این ویروسو خدا فرستاده عقب افتاده اوسکل

    1. وقتی خود ت با خانوادت دچار شدن بعد میفهمید خدا چه عظمتی داره ، با پدید امدن نشانه های مرگ توبه دیگه ارزشی نداره ،قران کریم ،. اگه خدا و قرآن رو قبول ندارید خواهشن مسخره نکنید.

     1. شما ازکجا میدونید که اخونده؟ ندیده دارید نظر میدید ؟ وقتی که جنازه هاتون منتشر شد رو زمین بعد میفهمید کیه ؟ اون بالایی صبر کرده…….

    2. ویروس رو چه خدا فرستاده باشه چه غیر از خدا در نهایت مرگ به هر بهانه ای یقه انسان رو خواهد گرفت چه به بهانه کرونا، سکته، سرطان و یا هر چیز دیگه … حداقل انسان باشیم و همیشه بعنوان انسان به هم احترام بذاریم …

     1. گل گفتی برادر من اون شیری خوردی حلالت باشه ما خلق خداوندیم پس ترس چرا…همه ی روزی میرن پس در لحظه زندگی کن و ب خدا توکل کن خدارو فراموش نکن و ب بندگان خدا احترام بذار چون ب بندی خدا بی احترامی کنی ب خدا بی احترامی کردی…معذرت میخام .مثلا اگه کسی ب ی نفر از یک خانواده توهین کنه ب کل خانواده توهین کرده خدا مارو خلق کرده و هیچ وقت قبول نخاهد کرد که ب بندش توهین بشه فک کن ب بچه خودت توهین کنن ببخشید من باید بگم تا حدی که میدونم به هرکس مستونم بگم ممنون

     2. ینی برای ادمای مثله شما واقعا باید تاسف خورد .تو الان واقعا میدونی کل دنیا با دروغه و مردمش دروغگویند.‌ بجای اینکه به پایان دنیا فکر کنی بهتر بود به خوب شدنش فکر میکردی و میگفتی کاش یه ویروس بیاد که ادمارو زنده نگه داره و خوبیو مهربونیرو بیاره تو دنیا تا دنیا تا ابَد زیبا و پا برجا باقی بمونه ..افرین درستش اینهه طوری که بشه همون بهشت خدایی که ازش حرف میزنه

    3. این کار خداست از گناه ها و ظلم هایی ک انسان ها انجام دادن پس به غیر از توبه هیچ کاری نمیشه کرد فقط از خداوند طلب بخشش بکنیم.ماها توی خونه هامون هستیم چه گناه هایی توی این دنیا میشه که آدم به گوشش میرسه میگه واقعا آخروزمانه.

    1. داداشا ابجی ها مسخره نکنید یقه هممون رو میگیره ، خاهشن توهین نکنید ، وقتی مبتلا شدیم کارمون تمومه

    2. ببخشید طاهره خانم ،این دنیا با این حال و احوالش ازبین بره بهتره تا موندنش چرا ؟ انقدر بی عدالتی و نابرابریه و کثیفیه ، درضمن قیامت حقه

    1. الان دارید راحت نفس میکشید همه چی بار قران میکنید یه کم بگذره چهچه میزنید و دست و. پاتون له له میزنه خدا هم صبری داره

     1. خدایا توبه بنظرت حرفت خوبه ن خودت الان داری ب کلام خدا بی احترامی میکنی

   2. تو از انسانیت بویی نبردی جوان اگه انسان بودی زندگیتو میکردی و توکل میکردی ب خدا…..چه حتما هیچی نداری که اینطوری میگی ….اگه معنی انسانیت تو پولوماشینو خونس و عشقو حال پس تو بویی از انسانیت نبردی انسان واقعی….اولین فکرو توکلش باید به خدا باشه بعدش خانواده و دوستان وقتی تو ن صبر داری ن وجدان ن اعتقاد ب خدا پس لطف کن نظرتو بزاربرای خودتو…وقتی خودتو گم کردی برواول خودتو درست کن انسان شو بعدش دم از انسانیت بزن …ی انسان واقعی هیچوقت از خدا گله نمیکنه یا مرگ کسیو نمیخاد…و توکارخداوندم دخالت نمیکنه پس لطفا…همیشه چیزی خاستی بگی اول ببین واجدشرایطش هستی بعدش ببین خودت بویی از انسانیت بردی بعدش برو ۴نفر بکش سمت خدا وهدایتشون کن تو خودت گمراهی وضعیف هیچکاری نمیتونی بکنی از ضعفت همینه که مرگو ترجیح میدی …….ارزو دارم هرچی زودتر همه چی مثل اولش بشه با توکل ب خداوندمهربان….و همه مریضاسلامتیشونو ب دست بیارن و به خوشی درکنارخانوادشون زندگی کنن

    1. ای عزیزان کسایی که از مرگ میترسن میرن خونه هاشون پنهون میشن ، خداوند کسایی رو دوست داره که همیشه مرگ و قیامت همیشه تو ذهنشونه ، فرق ادم گناه کارو بابی گناه رو الان میشه راحت تشخیص داد ، الانه بوی مرگ سایه زمین رو کاملا گرفته فکر چنین روزی رو میکردید ،ای انسان احمق کجا راه فرار ها کجا راه فرار ؟؟؟

    2. الهی آمین. خدا بزرگه به امید خودش همه چی بر میگرده به روز اول. اما همتون به خودتون قول بدین بعد از گذشت از این بیماری مثل انسان زندگی کنیم. و قدر محبت رو بیشتر بدونیم. دعای توسل و معراج آرام کنند و امید بخش

  2. سعی کن بیش از حد دزدی کنی واز وابسته ها بزنی جلوتر تو میتونی تو قهرمانی تو از نوه های قارونی !!!

 112. آره بدش عذاب قبر وبعدش سوال نکیر منکر و بعدش میری جهنم اونم آتشش 70 برابر اتش دنیا کلا ما هچ خوشی ندیدیم

  1. خداوند عادل چرا بری جهنم چرا چون ب خودت شک داری چون دنبال کار گنا بودی چون اعتقاد ب خدا نداشتی و فراموشش کردی توبه کن و ب خدا توکل کن اقای ناشناس

 113. مردشور این چینیا رو ببره که هر آت آشغالی رسید کوفت میکنن ملخ و زنده زنده سرخ میکنن روش نمک میپاشن زهرمار میکنن اونا حقشونه کرونا بگیرن ولی ما چه گناهی کردیم؟ تر و خشک یاید باهم میسوزن ؟

  1. اگر کشور خودمون واقعا رعایت میکردن کلا مرزهای زمینی و هوایی و همه جارو میبستن اینجوری نمیشد ماکه همه چی اومده به سرمون اینم روش

   1. دورود
    اونی که نشسته اون بالا راجب هر چیزی نظر میده بعد گندش درمیاد لال میشه باید میگفت ببندن که برای خودشیرینی پیش چینی ها که این چهارتا جنس اشغال باقی مونده روهم تحریمشون نکنن سلامت مردم رو به خطر انداخت.

  2. من موافقم هرچى برسرمون اومدازچین اوناحقشونه هرچیزى روکوفت میکنن ولى واقعاگناه ماچیه

   1. گناهت اینه افتادی تو یه کشور خراب شده که از بیرون تحریمه و از داخل فیلتر، کشوری که ادعای مسئولانش تا مریخ میره ولی یه کارت ملی نمیتونن تولید کنن و چهاتا ماسک به عدالت بین مردم پخش کنن و ادعای شکست کورنا میدن. و برای خودشیرینی به چینی ها که تحریمون نکنه سلامت مردمشون رو به سادگی به خطر میندازند.

  1. درود بر کرونا ، اسم دیگر کرونا حقیقته ، اای اهل ایمان به این موجود فرستاده خدا توهین نکنید وگرنه تو باتلاق جهنم گرفتار خواهید شد ، ایمان قلبی به خدا بیارید وقرانش تا این موجود عزیز به سمت شماها نیاد ، ایه 82 سوره نمل

   1. توی چین کرونا داره دور و برش کرونا داره
    قزوین کرونا داره حتی تو قم کرونا داره😁😁

   2. داداش :سوره شغال هم بخونی میاد .مگه مکه و حرم را نبستند؟ تا دیروز که شفا میداد، چی شد پس؟ خوبه این ویروس از قم هم شروع شد تا تو یکی بفهمی از همون جایی که تا دیروز میگفتن سیل و زلزله بخاطره گناهان مردمه از خود قم شروع شد. بخاطر یه مصلحت ، مردم کشورتو و دنیارو به ف.. دادی ایا ارزشش را داشت؟ چندتا پلاک قم به قول خودت ادم حسابی میخوای بهت نشون بدم که همشون فرار کردن از قم رفتن کیش یا شمال؟ الانم به جای اینکه کشور را تعطیل کنند میگن برید سرکار، جون مردم تخمشونه . میدونی چرا؟ چون اگه تعطیل کنن باید حقوق همشونو بدن با اب و غذا . دولت میگه به تخمم .درضمن نه خود اتکایی داریم نه تولید داریم نه نخبه داریم، سیستم موشکیمونم که خودمونو نزنه صلوات ، با یه یروس ببین چجوری مشورت به بدبختی رسید ، اونوقت اینا فکر میکنند جنگ فقط مبارزه با اسلحه و بمبه. داداش یه ویروس هم فلج میکنه . مگه نمیگی مرگ بر امریکا و اینکه هیچ غلطی نمبتونه بکنه. بیچاره با یه دستور ترامپ اقتصاد کشورت فلج شد که ، گرونی داره بیداد میکنه که. توی امریکا اینقدر فاحشه نداره که توی ایران داره . به چیه کشورت مینازی؟ جی داری که بنازی؟ فقط ادعا داریم همموم. هیچ گهی هم نیستیم. لعنتی دسته بیل را از تایلند وارد میکردیم ، فکرشو بکن دسته بیل . دیگه بماند بقیش. و من ا.. التوفیق

    1. شاید این ععزیز ادم عادیه نه اخوند ،ازکجا میدونی که مال قمه؟ مگه هر کی از قران حرف میزنه مال مکه و قم و مشهده ، علم غیب داری؟

 114. سلام عرض ادب دوستان اگر واکسن کورونا رو یک نفر مثل من پیدا کنند باید به کی خودشو معرفی کند لطفاً جواب

  1. کرونا عجب جهان گردیه هاااااااا ! مارکوپولو. و سنباد باید لونگ بندازن زیر پاش ، کرونا تاجره اونم تاجر معنویت ، خاک تو سرمون کنن که باید یه موجودی که به چشم دیده نمیشه بیاد مارو به درک وفهم قران عاقل کنه ، خدای مهربون میخاد به انسانها بفهمونه هیچی نیستیم جز غرور فقط غرور ، این ویروس نیست بلکه نشانه خداست اگر عقل مونو به کار ببندیم متوجه میشیم این شخص راست میگه ، واقعا ایه 82 سوره نمل یه چیزی به ما میفهمونه ، اخه تو کل دنیا رفته وکل کشورهارو تو سکوت وترس فرو برده ، واقعا قران شگفت انگیزه ، حالا کسی جرات داره به قران تهمت دروغ بزنه ، واقعا این ویروس نیست بلکه موجود عزیز وفرستاده خدای مهربونه .یاالله یا الله یا رحمان ویا رحیم

   1. تشریف ببرید بیرون از خونه تا این موجود عزیز و فرستاده ی خدای مهربون ، وارد بدن تون بشه .

    1. به خداقسم بشتر ساعتها بیرونم حتی جاهای حساس هم هستم ، از هیچ چیز هم هراسی ندارم اگه خدای مهربون منو برد شکرش اگه هم نبرد شکرش خودش میدونه من دربرابرش هیچی نیستم فقط راضییم به رضاش همین

     1. اقای محترم مثل اینکه خودتو از پرتگاه پرت کنی بعد بگی اگر خدا دوستداره ببره اگرم نه که بمیری خدا به ادم عقل داده برای فکر کن ما هم خوبه همه چیو میچسبونیم بخدا بعد اون یکی نوشته احسنت به ایمانت ایمان به این چیزهاست من وایسم وسط اتوبان بگم خدا بخواد منو میبره نخوادم که هیچ نمیدانم واقعا چه فکری میکنید پس هدا عقل نمیداد بجاش بجای شما فکر میکرد

     2. آقا یا خانم محترم راه های شکر گذاری مختلف هست. شاید خدا تورو دوست داره این ویروس باتو کاری نداری ولی میبری خونه تو خونه شما خدا با پدر مادر بچه ویا همسرت خوب نیست به اونا سخت بگیره.بابا نظافت رو رعایت کن چه اصراری بر این هست که در نقش یه ناقل باشی. تو یک ظالمی که با رعایت نکردن بهداشت عمومی باعث مرگ افرادی میشی که شاید در آینده قصد توبه داشتن.

  2. به سپاه، میبرنت لباس پاسداری میکنن تنت، چهارتا عکس ازت میگیرن، ماهی 5 تومن هم حقوق برای میبرن، بعد با افتخار(مخصوصا اگه تو درمانت از عنبر نسا استفاده کرده باشی) اعلام میکنن دانشمندان بسیج و سپاه درمان کورنارو پیدا کردن.

   1. ای هانای محترم ایمان به خدا دژ محکمیه ، ولی عزیزم این به چشم دیده نمیشه ،این نشونه بزرگیه از خدا ، این موجود از امر خدای مهربونه که عمل میکنه .

   1. قهرمان نیستی که بی پروا میری بیرون از خانه،میری وا میگیری میای چهار تا دیگه را مریض میکنی،پیغمبر هم رعایت بهداشت را می کرد

  1. باطن تون رو پاک کنید از هر شری وبدی وزشتی چون دقیقا باطن انسانها رو هدف قرار داده ، به خاست و امر خدای مهربون انسانها رو داره از هم جدا میکنه یعنی خوب و از بد ، تا دیرنشده خودتون رو اصلاح کنین ، ایمان قلبی به خدا وقرانش بیارین تادر امان باشید .

   1. توام توهم زدی دادا..ویروس آزمایشگاهی چه ربطی به خدا داره؟بعدش قرآن این وسط چیکاره س؟اصلا چراهمه روبه هم ربط میدی؟تومعتقدی ولی من نیستم..پ اعتقاداتتو براخودت نگهداروسعی نکن تخمیل کنی به کسی.چون هرچی داره سرمون میادازبغل همون قرآنه که سرکار داری ازش دم میزنی.گوزبه شقیقه ربط داره..اگه تونستی ربطشو پیداکنی میتونی ربط ویروس وقران وخدارو هم پیداکنی.

    1. مثل اینکه انسانها به سر عقل نیومدند ؟ ریییس سازمان بهداشت جهانی گفت این کرونا نه دارو داره نه دوا و به سرعت داره تو دنیا منتشر میشه و مغز دانشمندها هم به اونجا قد نمیده چرا متوجه نمیشید؟ درضمن به فرستاده خدا توهین نکنید به خدا قسم قطعا همتون میگیرید حواستون باشه جلوی افکارتون رو بگیرید این هشداره ازطرف خدا ، قران شفاست هدایته رحمته. نعمته عدالته علمه الهیه. هر کی طاغت نمیاره ببره به درک

    2. به قرآن چرا توهین میکنی.ما به فران اعتقاد داریم و میدونیم خدا هر چی بخواد اتفاق میوفته حتی افتادن برگی از درخت.همونجور که یه ویروس کوچک جوری ترسناکه که عقل انسانهای بزرگ وکشورهایی که ادعای بزرگی میکنن هنوز نتونستن براش دارو پیدا کنند‌پس شک نکن همه چی دست خداست مگر اون بخواد

   2. باطن ما ایرانی های بدبخت که همیشه از دبستان و…..مرگ به این کشور به اون کشور به خوردمون دادند بریم با آب زمزم هم خودمونو پاک کنیم انقدر که ما مسلمانها دروغ گفتیم قسم های الکی خوردیم خرافاتو داخل دین کردیم از خدا غافل شدیم انقدر که برای امام حسین میزنیم سرکلمون کدومشو واقعی برای خود خدا کردیم کی منصف بودیم کی راست گفتم تا اتفاقی نیافته چه تویی که از سجاده غافل نمیشی چه بقیه نگفتیم خداروشکر
    بله راست میگن زندگی نکردیم تا چشمان روی این باز شد تحریم بود از همه چی؟ما الانم با مرده فرقی نداریم بنظر من ما گناهی نکردیم
    که بخوایم از خدا بترسیم مگه خدا جلاده که اینجوری راجبش حرف میزنید همون اندازه که ما پدر مادرمون دوستداریم خدای بزرگه هزاران برابر مارو دوست داره اره اما این مشمول اینها میشه
    دروغ نگی
    مال مردم نخوردی
    زندگی خراب کن نباشی
    هی اه نفرین نکنی
    قسم الکی نخوریم
    پشت سر کسی حرف نزنی
    حالا مشروب اینها به من ربطی نداره که بخوام نظر بدم
    چشمت رو ناموس مردم پاک باشه
    خدارو هزاران بار بابت تک تک نفس هامون شکر کنیم

    همیشه قدردان چیزهای که خدا بهمون داده باشیم
    اینجوری که نه تنها خدا بلکه همه دوستمون دارند اما ایا هستیم
    مای که ادعای مسلمانی داریم همه پیامبران خدارو قبول داریم از عیسی موسی داوود و پیامبرو بقیه امام هارو اما راحت پامونو میزاریم رو ستاره حضرت داوود

    1. خدا زنده میکند ومیمیراند ودر برابر او همه عاجزند ، پس به قول شما خداوند جلاده ؟ ایا عهدالناسی هست که خاست و اراده خدا رو جلوش رو بگیره؟ هرکی هست بسم الله بره جلو

 115. کرونا ساختگی است تا بعدا واکسن را بفروشند . کرونا را عمدی پخش کردند تا بعدا سودش را ببرند . برای حقه بازها جان مردم مهم نیست .

  1. توروخدا یه فکری بکنید من دیروز خالم و به خاطر کرونا از دست دادم زن داداشم تو آی سی یو خوابیده کرونا گرفته پارسال تو همچین روزایی تو پاساژا و بازارا قیامت بود همه باسه عیدشون با چه ذوق و شوقی خرید میکردن الان کو اون شوق و ذوق لب عید؟امسال تو کوچه خیابون حتی یه پشه هم پر نمیزنه آخه این چه وضعه مملکته؟

 116. فقط امیدمان به خدا باشد خداوند بزرگتر از کروناست انشالا به زودی از کل دنیا بیرون میرود

 117. همش تقصیر این مردم بی فکر این موضوع براشون اینقدر بی اهمیت بود که از ۶۹ رسید به هفت هزارتا پا میشن میرن شمال باید مثل چینی عمل کرد که مهار سه اه خسته شدم از این ویروس مسخره ما ایرانی چقدر بی فرهنگیم معنی تعطیلات اجباری نمی فهمیم

 118. من هفته گذشته الکل خریدم۴۰۰۰هزارامروزخریدم۲۰۰۰۰هزار چراهیچ نظارتی روبازارنیست نکنه مسعولین بادلالان هم دستن اگه هم دست نیستین چراجلوی این دلال بازی رونمیگیرین من کارگرم درتوانم نیست اینجوری خریدکنم

  1. اصلا ربطی به شست وشو و ضدعفونی کردن نداره بی خود وقتتون رو هدر ندید ،یه کم عقل رو به کار بندازید دنیا رو داره فرا میگیره چه تو دریا ،هوا،زیرزمین ، به قول دوستمون راست میگه این موجود فرستاده خداست فقط باطن رو نشونه گرفته بدون اینکه بفهمید ، کار اصلی اینه که باطن مون رو شست وشو بدیم بعد ظاهرمون رو ،به خدا ایمان مون کثیفه فکری به حالش کنیم ، قران هم بزرگترین هدایته و ایه 82 سوره نمل هم واضح داره توضیح میده ، حالا تصمیم با خودمونه ؟هرجاباشیم میاد سراغمون راه فراری نیست ، سندش هم وسعت جغرافیایی کره زمینه ،ایمان قلبی به خدا وقرانش بیاورید تا رستگار شوید

   1. واسه انسان خیلی زشته که موجودی از طرف خدا بیاد و سریعا کره زمین رو داره فتح میکنه ، نقشه فتح ابن موجود عزیز رو ببینید ؟ خدا داره به ما میفهمونه ای انسان احمق جز غرور و تکبر چیزی نیستی ، عقل دادم بهت که اونم نداری ، فقط به فکر مادیات و عیش ونوشی و به قرانی که برای تو فرستادم پشت کردی ، موجودی از طرف من میاد بهش میگید منحوس وهر جورشده بهش توهین میکنید بدون انکه علم به ان داشته باشید ، ایا شما انسانها گمراه نیستید؟

     1. اره توکل بخدا هست اما دانشمندان پزشکان پرستاران پشم هستند یکم فکر کن توروخدا

  1. کرونا عشقه ، ببخشید ما با این کارامون به جنگ با خدا رفتیم ،عوض اینکه با باطل بجنگیم با حق و صالح میجنگیم ، وای برما که ازمسیر حق خیلی دوریم ، حضرت عیسی مریض هارو که بدون علاج بودن رو به اذن خدا شفا میداد چون دایم فکرو ذهنش واعمالش خدای مهربان بود ، قدرتمندترین پیشگیری ایمان قلبی به خدا وقرانش ، این موجود عزیز که ازطرف خدا اومده پیامش اینه که به ایات مبارک خدا درقرانش بگروید وبه خاست خدای کریم صالحان ومومنان حقیقی همیشه درامان وسلامتی کامل هستند .ایه 82 سوره نمل.

   1. نمیدونم تو کی هستی چند سالته طرز فکرتو واسه خودت نگه دار گوساله هر مزخرفی که به ذهن ناقصت میرسه دلیل نمیشه درست باشه و دلیل نمیشه تایپش کنی اگه این ویروس عزیزه و از طرف خدا اومده پس خوبه که اول عزیزاتو بگیره مادرت پدرت خاهرت برادرت مرگ خوبه ولی واسه همسایه مگه نه؟

    1. نمیدونی با چه شخصی داری صحبت میکنی ؟اگه میدونستی این توهین رو به من نمیکردی، برو منتظر باش برای تمام اقوامت وخودت و میبینی چه اشتباهی کردی ، در محضر ما توهین روا نیست .

    2. من بچه قلعه حسن خانم فهمیدی ، اگه این بنده خدا گوساله است تو پشکل شی ، اگه کسی به قران جرات توهین داره بیاد رودررو تو میدون ساعت قلعه حسنخان گردنش رو از بدنش جدا میکنم ، حالا جرات دارید به قران که ناموس ما است توهین کنید ، اشغالهای کثیف

    3. کسیکه به قران توهین کنه قطعا به وجودش توهین کرده درسته که ماتیپ مون سر تا پا حرفای خارجی داره و لباسهای بزک میپوشیم ولی قران قلب ماست ، دربرابر کلام خدا همه خفه، هر کی میخاد باشه. از طرف بچه های نازی اباد

  1. واکسن ودرمان نداره و عقل بشر دیگه به اونجا قد نمیده، به قول دوستمون از شست وشو و ضد عفونی کردن وخودمون رو حبس کردن مشکلی حل نمیشه ، باید ایمانمون وباطن مون رو شست وشو بدیم فکری کنیم به حال خودمون تا خدای رحیم به ما رحم کنه ، بااین همه شست وشو وضدعفونی کردن و حبس شدن این بیشتر داره گسترش پیدا میکنه ، تنها راه درمانش خداست که خودمون باید بفهمیم.

   1. تااخربخونید واندیشه کنید اگر حقیقتا اهل ایمانید:ایه 98 و107 بقره ، ایه 5 و85 ال عمران، ایه 22انفال، ایه 19و20 ابراهیم، ایه 18 نحل،ایه36 اسرا،ایه 27 ص، ایه 81غافر،ایه 4و16و17و18و19 ق، ایه 49و50 قمر،ایه26و27 رحمان ،ایه 61و62 واقعه، ایه 36و37و38و39و40 قیامت ، راه کجاست ؟

     1. من نه شیعه ام نه سنی ونه مسیحی ونه کلیمی و به هیچ ایینی که میگید نیستم ، ایین من اسلام و پیرو خدای عزوجل وقران کریمش وانبیای صالح ، ایا ایات حق انقدر سنگینه برای انسانها؟

 119. اگه دنیا دست من به جای این که کرونا رو ریشه کن کنم میرفتم ریشه ی اون چینیای مردشور برده رو میکندم
  ای الهی که خدا ذلیلشون کنه آخه مرض دارن هر آت آشغالی که دم دستشون رسید میلمبونن؟ زورشون به خفاشا رسیده؟ اینا آه و نفرین اون حیوونای زبون بسته ایه که میگرفتن کوفت میکردن ….
  آخه گناه ما بدبختا چیه؟؟؟

  1. ازخفاش نیست از مورچه خوره ،کمی دقت کن میفهمی ، این اتفاق ممکن بود ازجای دیگه رخ بده ولی حکمتش این بود که همه گیربشه وما انسانها همیشه یکی رو متهم میکنیم بدون اینکه از علمش اگاهی داشته باشیم ، فکر کن زلزله اومده دنیارو نابود کرده اون وقت میتونی یقه کسی رو بگیری ؟خدای ما انقدر الرحمن الراحمینه که مارو دوست داره به ما فرصت میده تا از خطاها وگناهان گذشته مون جبران وتوبه کنیم ،این نشانه بزرگیه از جانب خدای مهربون که تو ایه 82 سوره نمل اومده ، نمل هم معنیش مورچه است واون جنبنده هم مورچه خوره ، مورچه خورهم نمیتونه داد بزنه تو کل دنیا که بگه چرا به قران ایمان نمیارید پس خدا هم از ژن این موجود به طریق شگفتی که انسان هم خودش متوجه نمیشه که چه جوری وارد بدن میشه داره به ماها میفهمونه که زمان کمه توبه کنید وایمان قلبی بیارید حتما ایمنید چرا ؟ چون شهاب سنگه هم صیحه اسمانیه واونجور هم که براورد شده اردیبهشت وقوعشه به خاست خدای عزوجل ، اینها همه نشانه های قیامت هستند چرا متوجه نمیشید ،قران داره همرو توضیح میده ، به امید دیدار

 120. سلام برادران عزیز برای ملت ارزوی خوش بختی میکنم کسی که این ویروس گرفته یاکسی که این ویروس را نگرفته کسی که گرفته ساعتی یک عدد بخورد کسی که نگرفته روزی یک عدد بخورد دارویه این درد این است بادام درختی تلخ

   1. سریع برید کفن بگیرید دارن کفن هارو احتکار میکنن ، فردا اگه کفن هم نباشه مینازنمون تو گونی تیپ مون برا اخرت خراب میشه .

 121. سلام دوستان ، یه پیشنهاد دارم. برید اهنگ امام رضا جواد نکایی .رو از نت دانلود کنید ادم رو اروم میکنه ، امام رضا گنجه به خدا ، امتحان کنید ضررنداره یا علی

  1. خدا نابود کنه اونکه از انسانیت دوره ، هر کی بخاد خیانت کنه اول خودش رو انداخته توچاه ،خودتون هم با بهترین ابزار های دنیا بخاید محافظت کنید اگه بخاد وارد بشه میشه نمیتونید جلوش رو بگیرید ،درضمن فارق از نژاد ومذهب هممون انسانیم نژاد پرست که نیستیم که اون بده ماخوب ، از کارخدا هیچ کی سر در نمیاره

 122. اگه این ویروس ژنش نزدیک به مورچه خواره.پس حتمن نشانه ای ازوجوددرمان کرونارودربدن مورچه هابه ما انسانها میگوید

  1. بله عزیز قطعا هست چرا نباشه ، مهم اینه ما باید از فرمایشات خداوند رحمان در قران کریم اطاعت کنیم ، تو نوشته های اون عزیز نوشته شده بگرد دنبالش تا پیداش کنی ، البته بعد از ایمان قلبی به خدا و قرآن ش ، بگرد دنبال این همه نوشته پیداش میکنی تو قران هم اومده. خیرپیش

 123. سلام دوستان.
  من تو بخش درمانی کار میکنم. هرروز با بیماران مختلفی سرو کار دارم. بیماری خیلی خیلی بده حالا چه کرونا باشه چه هر بیماری دیگه ای. اما ابدتر از هر ویروس و میکروب و … اون آدم نماهایی هستن که دارن به جای کمک مایحتاج ضروری بهداشتی و دارویی و غذایی و … رو یا احتکار میکنن یا ده برابر قیمت میفروشن.
  پیدا کردن درمان بیماریهای جسمی شاید سخت بو زمان بر باشه ولی امکان پذیره فکری به حال درمان روح پلید و روان نابود خودمون بکنیم که اگر انسان بودیم شرایطمون دراین زمان بحران خیلی بهتر بود.

 124. مرگ بر دشمن مردم فارسی زبان یعنی بیبی سی و اخوندها و الان یکی بهشون اظافه شده که کوره شون هست و اسمشم کورنا ست
  در ظمن من پرستارم. و افتخوار میکنم برای مردمم بمیرم حرفایی که از طرف ما پرستار ها به دروغ زدید را پس بگیرید ما تو این شرایط به فکر امنیت شقلی و جانی نیستیم مسل شما که هرچی که بر علیه مردم شما باشه بدن دست تون بخاطر امنیت شقلی تون بلقور میکنید برای مردم

  1. هر کسی که قسم میخوره تو هرکاری پای کار وایسه نباید عهدشو بشکونه ، تمام کارها سختی خودشو داره ،در ضمن کسی شما پزشک ها و پرستارارو زور نکرده که پزشک بشید از اون اول خودتون خاستید پس پاشم وایسید تااخرش ، هرشخصی ازمونه خودش رو پس میده ، کار سخت ماله یه قشر از جامعه نیست بلکه مال همه است

 125. من فکر میکنم با خودم،میبینم واقعا کار خداست
  چون اگه چند ماه قبل بهمون میگفتن قراره همچین اتفاقی بیفته میخندیدیم و میگفتیم بااینهمه پیشرفت علم مگه ممکنه؟زود براش درمانی پیدا میکنن
  اما واقعا کل دانشمندای جهان وایستادن و تماشا میکنن،نمیتونن کار بخصوصی انجام بدن.
  یه بلای اسمانیه😔😔😔😔😔😔

  1. اگه به این انسانهای احمق باشه میرن حتی دنباله خواب گذاران معبد آمون که شیشون گرو هشت شونه ، الانم دقیق دانشمندهای دنیا تو کفند که درمانش چیه ؟ به قول دوستمون هر چی که از طرف خدا میاد حکمته وعزیز بدونیمش نه اینکه بهش منحوس وتوهین کنیم بهش ، اونایی که سراز قران درنمیارید خواهشن یه طرفه قاضی نرید

 126. اقا ویا خانم محترم بیشتر فکر کنید و بعد نظر بدهید فقط مردن خودت نیست وقتی کرونا گرفتی خانواده ات وفامیل ودوستانت خواهند گرفت مثل امروز که به تعداد افراد مبتلا شده به کرونا اضافه میشوند وبا دیدگاه شما جلو برویم مانند صدوچند سال پیش که وبا به ایران امد جمعیت زیادی از بین رفتن پس در زندگی اجتماعی باید بروی بشینی واز خودت وخانواده ات مراقبت کنی تا جامعه را الوده نکنی وبکار شما شجاعت نمی گویند بلکه مخل امنیت گفته میشود

  1. اگه تو راست میگی چرا تو کشتی ژاپنی پیداش شد اون که چند وقت تو دریابود؟ چرا تو زیرزمین های برزیل وارژانتین سردر اورده ؟ چرا تو هواپیما خودش رو نشون میده ؟ تو قاره استرالیا تو ساحل ها داره گشت میزنه ؟ از افریقا هم به سرعت داره منتشر میشه؟ اروپا چرا لرزیده به خودش ؟ قاره امریکا دیگه چرا؟ چرا دانشمندان از کشفش عاجزند؟ خدا تو قران میگه ادمها ازشنیدن حرف حق کرولال و کورند .

   1. الان ارزوهای دارا وندار خیلی معنی میده !!! ندارها کیف میکنن ولی پولدارها دارن سکته میزنن ،. پولدارها شعر میخونن میگن. اموالم رو بدید برم میخام که قربونش بشم، ندارها با شعر جواب میدن ،. اموالتون تو گورتون گوه برینه تو روحتون .

  2. ما که میخایم بمیریم خوب زودتر بمیریم دیگه ، من که بگیرم اول به زن و بچه هام وپدرومادرم وتمام کسایی که دوستشون دارم منتقل میکنم چون طاقت دوریشون رو اصلا ندارم ،من ادم بی معرفتی نیستم اگه هم سفر برم دسته جمعی میرم که حال بده ، اخه اگه تنها برم زنم میره شوهر میکنه فهمیدی ؟

 127. اونایی که زحمت میکشن ظاهرشون رو میشورن محبت کنن باطن شون روهم کامل شست وشو بدن ، انقدر ظاهر و شست وشو میدیم که داره بیشتر منتشر میشه والا بیاید باطن کثیف مون رروهم یکبارهم شده پاکسازی کنیم ، به خدا این بنده خداهم داره راست میگه والا خودمون زورمون میاد، والا به ماها هم بگن الان تنها درمانش شاش خره میلیونها نفر میرن صف میکشن براش له له میزنن ، خدایی مشکل از خودمونه ، اونیکه خیر مارو میخاد هر چی دلمون خاست بهش میگیم بدون اینکه بهش فکر کنیم ، هر پیامبر یا انسان صالحی هم که میومد هر کاری که میخاستن باهاش میکردن میزدنش دشنام بهش میگفتن ، یکبارهم شده ذات کثیف مون رو بزاریم کنار ، شاید خدا به وسیله این بنده ها مار و نجات بده کسی چه بدونه، از کار خدا کسی اگاه نیست ، ولی امتحان بزرگی میتونه باشه که ما ازش بی خبریم ……..

 128. سلام نترسید به حول و قوه الهی نسل انسان به زودی منقرض میشه واثری از انسان نمی مونه به امید خدا درضمن اگه کسی میخواد بیادپیشم اعتراف گناه کنه تا بخشیده بشه
  خداوند به حکمت ببندد دری
  به رحمت ببندد در دیگری
  دیدار به قیامت
  همه میمیریمممممممممممممممممممم
  اون روز نزدیکه

  1. به خدای انبیا جات بهشته تو از ترس ووحشت روز قیامت در امانی ، گناهات به خاست خدا بخشیده است چون روز قیامت رو باورداری

 129. یارانه واریز شد
  درخانه بمانید
  بخورید و بخوابید پول تموم نمیشه قول میدم پولش برکت داره
  اضافه اومد ولخرجی نکنین ومسافرت نروید

 130. واقعا روز حق و حقیقت داره نزدیک میشه ، ای خدا روز قیامتت شکرت ، سوره نبا رو بخونید حتما متوجه میشید ، همه داریم با این بهونه داریم بار سفررو میبندیم چه خوبه اعمالمون رو پاک کنیم تو این اندک زمان ، حالا هر کی هر چی از دستش برمیاد به اشنایان واقوام اینو برسونه که شامل لطف خدا ورحمتش میشه ، قبل از اینکه شهاب سنگه بخوره که همون صیحه اسمونیه همه موجودات دستخوش مرگ میشن و اونوقت شهاب سنگه که صیحه اسمانیه برخرد کنه به زمین همه موجودات به اذن خدا از بدو خلقت تاالان زنده میشن وبه صحرای محشر وارد میشن ، به خدا قسم خدا دوستمون داره به ما فرصت داده توبه کنیم بعدش دیگه فرصتی نیست ، بیاید تکلیف انبیای گذشته رو که رسالت بود الان به دوش بگیریم شاید خداازگناهامون درگذره ،باید تبلیغ بشه تا قبل از وقوع، ای اهل ایمان بسم الله ………

 131. دقیقا موافقم ، داریم به سمتی میریم که جنازه ها تو کل زمین اعم از خیابونا ،بیابونا،روستاها شهرها ،خونه ها به طور طبیعی پخش میشن ، این نه بلاست نه بیماری بلکه یک نشونه است از خدا ، باید باورکنیم داریم ازدنیا سفر میکنیم ، خدایا به جلال وعظمتت شکر ، خدایا از گناهان بی شمار ما درگذر

 132. سلام من کوچولوتونم حرف همه درست ولی این سوال ذهن منو درگیر کرد اینه که مردم ازخونه بیرون نیان باید چی بخورن از کجا بیارن ؟به بهترین پاسخ جایزه نقدی تقدیم میکنم
  فقط بهم فهش ندین نگین یارانه ومعیشتی شماروبه تمام مقدسات

  1. داداش کوچکتم حرفت کاملا منطقیه ، باید بیایم بیرون دنباله روزی حلال باشیم باید برگردیم روال طبیعی ، اگه قرار بمیریم میمیرم چه خونه چه بیرون از خونه ، پس چه بهتره تو حال تلاش بمیریم مگه گناه کردیم که از مرگ بترسیم خوب دیر یا زود میخایم بمیریم دیگه حالا به هر شکلی شده ،پولدارها دارن همه چی فراهمه تو خونشون راحتن ولی منو شما زیر سایه خدا باید تلاش کنیم اونم رزق حلال توهر سختی وبلا.

 133. من یه سوال داشتم هرکی کرونا بگیره بستری بشه ولی بعدش خوب بشه و مرخص بشه امکانش هست که دوباره کرونا بگیره؟

 134. دنیا گوشش ازچرت وپرت های شما موجودات خرافاتی و ترسوپراست.زنده باد عالمان دلیری که فقط آنها بودن جهان رانجات دادن.طاعون.وبا.ایدز.آنفولانزا…..خدا به شما آدم های احمق کاری نداره.او عاشق انسانهای عالم ودانا ودانشمند است..از طرف یک پرستار شجاع وخستگی ناپذیر

  1. تو احمق تری چرا؟ اولا کوروش همون ذوالقرنین است که تو قران اومده ، دوما به گفته شما تمام انبیای الهی احمق هستند،سوما تمام دانشمندا هم از قران الگو میگیرن ،چهارما همین امریکایی هایی که شما میپرستیشون نود درصد فیلم هاشون از قران گرفته شده ، در اخرهم همین اسراییل وامریکا تمام طب پزشکی وداروشون هم از قران میگیرن ، در ضمن هشتاددرصد داروهای جهان از عصاره هروییین و حشیش و تریاکه ومابقی از سم عقرب ومار ورتیله خواهشن برید تحقیق کنید،داروهای بسیار نایابم از کدو حلوایی وعدس ولیمو ترش و زنجبیل و کافورو سیر و خیار وخرما وپیازو انگور وانار وزیتون که از این میوه جات هم بخان دارو درست کنند واقعا سخته به ذهن ما اسونه وراحت تر از موادمخدر وحیوانهای سمیه ، دقیقا کدو حلوایی واسه این جور بیماری های سخته که مهم عصاره این کدو هست که باید تهیه بشه ،فقط بگم کدو حلوایی شگفت اوره

  1. فکر کنم شهاب سنگ رو میگه ؟ اره اگه اون باشه حتما اماده هست ! نیازی نیست ما مراجعه کنیم به پزشک اون خودش مراجعه میکنه به ما!!!

 135. ایناهمشون دروغه درمانش به زود پیدا مبشه خاک بر سرتون لاشخورها ترسو خاهشن لیمو زنجلیل وفلفل روزانه با چای یا سوپه فلفل بخورید من امتحان کردم راهش اینه خاهشن سیر جعفری و لیمو راهه درمانه کورونا هس شستو شو گلو کثیف هس در لیمارستان نرید اونها بدتر میکنن این مدیضی رو