متفرقه

کرونا در تهران؛ از مشکوک بودن کرونا شهردار منطقه 13 تهران تا تعطیلی مدارس

فهرست مطالب

ابتلای مردم و شیوع کرونا در تهران، ابتدا به دلیل نزدیکی با قم و عبور و مرور مردم تهران و قم آغاز شد. در آغاز اعلام شد که دو نفر در قم به دلیل ابتدا به این ویروس فوت شدند، فردای آن روز، تعداد قربانیان قم به نه نفر رسید، سپس خبر ابتلای مردم تهران هم منتشر شد.

تعطیلی دو روزه مدارس در پی انتشار کرونا در تهران

آموزش و پرورش خبر از تعطیلی مدارس شهر تهران در پی شیوع و انتشار کرونا و برای جلوگیری از انتشار هر چه بیشتر این ویروس و در سلامت ماندن دانش‌آموزان و کادر مدارس در روزهای یکشنبه و دوشنبه مورخ چهارم و پنجم اسفند ماه داد. مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران این تعطیلی را به دلیل ضدعفونی کردن مدارس و مراکز آموزشی و رعایت تمهیدات بهداشتی، بسیار مهم دانست و علت تعطیلی مدارس را در سلامت نگاه داشتن جان دانش‌آموزان و کادر مدارس عنوان کرد.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران، همچنین متذکر شد؛ یکی از دلایلی که مدارس را به طور بلند مدت تعطیل نمی‌کنند این است که بیم آن می‌رود مردم با شروع تعطیلات به مسافرت بروند اما این دلیلی اصلی نیست.

کرونا در تهران

وی در ادامه افزود، تصمیم‌گیری برای تعطیلی مدارس وابسته به یک ارگان یعنی آموزش و پرورش نیست. مسعود ثقفی همین راستا عنوان کرد: «ما هم عمیقا نگرانیم که شاید شرایط مدارس ما برای مقابله با این ویروس مهیا نباشد و از این رو موافق تعطیلی دو هفته‌ای مدارس بودیمY اما سایر اعضای تصمیم‌گیر موافق تعطیلی دو هفته به این شکل نبودند.» ثقفی در راستای تصمیم‌گیری برای تعطیلی مدارس به این نکته مهم اشاره کرد که تصمیم‌های وزارت بهداشت نسبت به تصمیم‌های هر ارگان ارجحیت دارد و ما متناسب با نظر این وزارت‌‌خانه  تصمیم به تعطیل کردن یا نکردن مدارس می‌گیریم.

یکی از نگرانی‌های والدین، عقب ماندن فرزندان از تحصیل به واسطه تعطیلی زیاد است که آقای ثقفی در این مورد گفتند: «اگر میزان تعطیلی بیش از اندازه فعلی اتفاق بیافتد باید به دنبال راهکارهای جبران باشیم، یکی از راهکارها استفاده از شبکه‌های تلویزیونی مانند شبکه آموزش برای آموزش دانش‌آموزان است که این مساله بررسی خواهد شد.»

درنهایت با توجه به انتشار اخبار کذب در خصوص شیوع کرونا در تهران و اخبار مربوط به مدارس و آموزش و پرورش، سخنگوی آموزش و پرورش اظهار داشت؛ اخبار مربوط به این ارگان از طریق هیچ کانال معمولی منتشر نخواهد شد بلکه اخبار مربوطه فقط و فقط از طریق خبرگزاری‌های رسمی و رسانه ملی باید پیگیری شود.

رعایت بهداشت و نکات سلامت

احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال وجود دارد، میرزاده سخنگوی کمیسیون تحقیقات مجلس گفته که پیشنهادی از سوی مجلس به سه وزارت‌خانه علوم، آموزش و پرورش و بهداشت داده شده مبنی بر تعطیلی مدارس تا آخر سال، البته شایان ذکر است این مساله قطعی نیست و در حد پیشنهاد است. آقای میرزاده اظهار داشت، تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال منجر به عقب ماندن دانش‌آموزان و دانشجویان از تحصیل نمی‌شود و می‌توان از فروردین به بعد این مساله را جبران کرد.

در خصوص تعطیلی‌ها به دلیل شیوع کرونا در تهران روابط عمومی وزارت بهداشت علام کرد: تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان‌های تهران، البرز، قزوین، مرکزی، قم، همدان، اصفهان، گیلان، مازندران، مرکزی تا آخر هفته جاری تعطیل است.

تعطیلی برنامه‌های فرهنگی

طبق اطلاعیه‌های وزارت بهداشت تمام برنامه‌های هنری و سینمایی نه فقط در تهران بلکه در تمام ایران از یکشنبه مورخ ۴ اسفند به مدت یک هفته تعطیل خواهد بود.

انتشار کرونا در شهرداری تهر ان

به گفته پیروز حناچی، شهردار تهران جواب آزمایش مرتضی رحمان‌زاده شهردار منطقه ۱۳ تهران مثبت اعلام شده آقای حناچی اظهار داشت: «از چهار آزمایشی که برای او انجام شده است، سه آزمایش مثبت بوده و ابتلای وی به ویروس کرونا تایید شده است. »

کرونا در تهران

خانم الهام فخاری از اعضای شورای شهر به دلیل این ‌که جلساتی با آقای رحمان‌زاده داشته‌اند و علائمی که در سیستم تنفسی او مشاهده شده در بیمارستان برای تست کرونا بستری شد. شهردار هم درباره وضعیت کرونا در تهران اعلام کرده یکی از معاونان شهردار منطقه ۱۵ نیز مشکوک به داشتن ویروس آنفولانزا است.

در پی این اتفاقات به گفته آقای ابراهیم امینی، نایب رییس شورای شهر تهران برخی از اعضای شورای شهر به دلیل نزدیک بودن، تماس و جلسه با شهردار منطقه ۱۳ خودشان ترجیح دادند در قرنطینه بمانند. همچنین رییس شورای شهر تهران، آقای محسن هاشمی به دلیل داشتن جلسه با شهردار منطقه ۱۳ خودش را قرنطینه کرد، هرچند بعد اعلام شد جواب تست کرونا او مثبت نبوده است.

طبق گفته آقای هاشمی، سه‌شنبه هفته پیش در جلسه‌ای که با حضور آقایان مسجد جامعی، میلانی و برخی از اعضای شورای شهر و روابط عمومی تشکیل شد، آقای رحمان‌زاده نیز حضور داشتند تا شرایط کرونا در تهران را بررسی کنند.

رعایت نکات ایمنی توسط مردم

خبرهایی هم وجود دارد مبنی بر این‌ که آقای ظریف و حسن خمینی نیز با آقای رحمان‌زاده دیدار داشته‌اند.

نظر پزشکان درباره جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا در تهران

در پایان با توجه به گسترش و شیوع کرونا در تهران پزشکان شهروندان را به رعایت بهداشت فردی، شست‌وشوی مداوم دست‌ها و ماندن در منزل ترغیب می‌کنند.

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. فقط از زحمات تمام دکترا وپرستاران تو این روزا باید تشکر کرد خدا خودش نگهدارتون باشه فقط خواهش میکنیم از تمام داروسازان که همه تلاش خودتون بکنید ویه دارویی واسه این بیماری پیدا کنید تو ایران بیشتر استرس داره مردم دچار میکنه نه خود بیماری

    1. این مرض هیچ دارویی جز واکسن نداره که اونم هر کشوری نمی تونه به اسونی پیدا کنه انشالاه که تو امریکا این مرض بره هزاران امریکایی بمیرند که وض اقتصاد ایران رو و کشور های مسلمانان جهان را خراب کرده ودر این مرض کرونا افزایش پیدا کرده هست به خصوص درایران ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن