شکم گردی

کافه ویش تهران؛ بهترین پاستا و سالاد سزار!

فهرست مطالب

حوالی میدان ولیعصر و میدان انقلاب تهران، بورس کتاب‌فروشی و کافه‌های مختلف با سبک‌های گوناگون محسوب می‌شود. اگر دنبال جایی دنج می‌گردید که تزییناتش دوست‌دار محیط‌زیست باشد، سری به کافه ویش نزدیک بلوار کشاورز بزنید. در این مطلب از نابرو با من همراه باشید تا با دیدنی تهران آشنا شویم و کمی در کافه ویش شکم‌گردی کنیم.

کافه ویش

خیابان قدس تهران یکی از خیابان‌های مناسب‌ برای گشت‌وگذار هنردوستان به‌ حساب می‌آید. حال‌وهوای این خیابان جان می‌دهد برای عاشقی‌کردن، آن‌هم در ماه‌های پاییزی. این خیابان با درخت‌های فراوان و پربرگ‌وبارش، همیشه عابران را از پرتوهای آفتاب حفظ می‌کند. در تقاطع این خیابان با خیابان بزرگمهر، خانه‌ای به‌نام شهرکتاب دانشگاه به‌ چشم می‌خورد. در این خانه علاوه‌بر شهرکتاب دانشگاه، می‌توانید کافه ویش را پیدا کنید. بعد از ساخت خانه، این کافه به بنای آن افزوده شده و دیوارهایی کاذب دارد.

کافه ویش تهران

پاتوقی دنج و دوستانه

این کافه معمولا پاتوقی برای دانشجویان دانشگاه‌های تهران، امیرکبیر، آزاد واحد غرب و آزاد واحد مرکز است. طرف‌داران پروپاقرص سینما و موسیقی هم در این کافه حضور دارند. محیط کافه ویش برای جمع‌های خانوادگی و دورهمی‌های دوستانه مناسب به‌ نظر می‌رسد. در این کافه می‌توانید جشن‌های مختلف و مراسم‌های بزرگداشت برگزار کنید.

البته در ماه‌های محرم و صفر و روزهای عزاداری، کافه ویش به شما اجازه برگزاری این جشن‌ها را نمی‌دهد. پرسنل کافه ویش لباس واحدی ندارند. آن‌ها همیشه گوش‌به‌زنگ‌اند تا سفارشتان را تحویل بگیرند یا خواسته‌هایتان را به قسمت آشپزخانه اطلاع دهند. صدای موسیقی‌ ملایمی که در فضای کافه می‌پیچد، حس‌وحالی شگفت‌انگیز به شما القا می‌کند. پس از ورود به کافه فقط یک ساعت و نیم اجازه استفاده از میزها را دارید.

کافه ویش تهران

چیدمان چشم‌نواز

تابلوی بزرگ شهرکتاب دانشگاه در تقاطع خیابان قدس و بزرگهر شما را به کافه ویش می‌رساند. هنگامی که وارد حیاط خانه بشوید، ساختمان بزرگ و سفید شهرکتاب را روبه‌رویتان خواهید دید. کمی جلوتر، بنای کوچک و آجری کافه ویش میان پوشش گیاهی انبوه خودنمایی می‌کند. در حیاطش میز و صندلی‌های متعددی چیده‌اند که انتخاب خوبی‌اند برای فصل‌های بهار و پاییز. حیاط خانه را با قطعات متوسطی از سنگ‌های خاکستری و نیز میان در ورودی حیاط تا کافه ویش و ساختمان شهرکتاب دانشگاه را با تخته‌چوب‌های باریکی پوشانده‌اند که کمی از زمین ارتفاع دارند. حدود 16 میز در حیاط دیده می‌شوند که هریک تعداد نفرات خاصی را پشتیبانی می‌کنند.

کافه ویش تهران

این میزها دست‌کم چهارنفره و حداکثر هشت‌نفره‌ هستند. میان آن‌ها چند تخت نیز دیده می‌شوند. بیشتر میزهای چیده‌شده در حیاط، سایه‌بان سفید دارند. برای تخت‌ها علاوه‌بر سایه‌بان‌ها، پرده‌هایی دورتادورشان در نظر گرفته‌اند که بیشتر اوقات، پرده‌ها با بندی سفید جمع شده‌اند.

کافه ویش تهران

فضای سبز و حال‌وهوای خاصش

حیاط باغچه‌های زیبایی دارد که نصف مساحتش را دربرمی‌گیرند. در این باغچه‌ها انواع درخت‌ها، درختچه‌ها و بوته‌های سبز مشاهده می‌شوند. دو گلدان سفید بزرگ نیز کنار در ورودی قرار گرفته‌اند که بسیار چشم‌نوازند. داخل کافه ویش و در گوشه‌وکنارش گلدان‌های کوچک و بزرگ زیادی در رنگ‌های سفید، قهوه‌ای و خاکستری چیده شده‌اند. دو ستون فلزی از سقف تا زمین کشیده شده‌اند که دورتادورشان را طبقه‌ای دایره‌ای و چوبی وصل کرده‌اند.


ناشتایی املت قهوه‌خانه‌ای با چای، نیمرو با چای، نیمرو قارچ با چای و سوسیس‌تخم‌مرغ با چای فقط تا ساعت 12 ظهر عرضه می‌شوند.

روی این طبقات گلدان‌های سفید و کوچکی خواهید دید که درونشان گیاه «بن‌سای» کاشته‌اند. ‌روی هریک از میزها بطری کوچک شیشه‌ای دیده می‌شوند که ساقه‌ای از گیاه داخلشان گذاشته‌اند تا ریشه بدهد. پس از ریشه‌دادن، آن‌ها را در حیاط یا گلدان می‌کارند و ساقه‌های جدیدی برای ریشه‌دادن درون بطری‌ها می‌گذارند. قفسه‌های شطرنجی فلزی به سقف کافه چسبانده‌اند که گیاهانی سبز میان قفسه‌ها تا سقف رشد کرده‌اند.

کافه ویش تهران

میز و نیمکت‌های چوبی

یک ضلع کافه ویش را با نیمکت طویل چوبی پوشانده‌اند و در فاصله‌های منظمی، میزهایی چوبی، جلوی نیمکت قرار داده‌اند. پشت هر میز، دو صندلی چوبی قرار دارد. همچنین داخل کافه ویش سه ترکیب دیگر از میز و صندلی خواهید دید که دورهمی‌های بیشتر از چهار نفر را پشتیبانی می‌کنند. روی نشیمنگاه این میز و صندلی‌ها، تشکچه‌های آبی و سفید و بنفش قرار داده‌اند. زمین کافه ویش را با سنگ‌های خاکستری سنگ‌فرش کرده‌اند.

کتابخانه دلربا

کنار یکی از میزهای چوبی که به صندوق کافه ویش نزدیک‌تر است، کتابخانه‌ای کوچک خواهید دید که با شعرهای شاملو، اشعار نیما یوشیج و دیگر آثار مهم ادبی کشورمان، دل علاقه‌مندان به ادبیات و هنر را می‌رباید. لامپ‌های زیادی در ابعاد مختلف و با فاصله‌های منظم از دیوار آویزان شده‌اند که تزیینات کافه ویش را جذاب‌تر می‌کنند. البته به‌علت قیمت زیاد مصرف برق، معمولا بیشترشان خاموش‌ هستند. روشنایی کافه ویش را این لامپ‌ها و چراغ‌های دیگر تامین می‌کنند.

کافه ویش تهران

از نمایش فوتبال و فیلم سینمایی تا صندوقی متفاوت

باتوجه‌به فضای کوچک آشپزخانه، بخشی از وسایل آن در محیط داخلی کافه ویش قرار گرفته‌اند. برای نگهداری نوشیدنی‌های آماده رومیزی، دو یخچال شیشه‌ای ‌وجود دارند. این وسایل شامل ظروف آلومینیومی، نمکدان‌ها و فلفلدان‌ها، انواع لیوان، نی‌های رنگارنگ، قاشق و چنگال و… می‌شوند. در یکی از اضلاع کافه، سیستم ویدیو پروژکتور را می‌بینید که از آن برای نمایش مسابقات مهم فوتبال یا فیلم‌های سینمایی استفاده می‌کنند.

قسمت صندوق کافه، سمت چپش قرار دارد که تزیین جالبش شما را حیرت‌زده می‌کند: به‌وسیله یکی از قفسه‌های فلزی شطرنجی که روی سقف مشابه‌اش وجود دارد، میزی برای قسمت صندوق ساخته‌اند. پشت این قفسه را با سنگ‌های کوچک و بزرگ و برش‌های عرضی تنه درخت پوشانده‌اند و روی آن‌ها تخته‌چوب بزرگ طبیعی گذاشته‌اند که نقش میز را ایفا می‌کند.

منوی غذایی کافه ویش

در منوی کافه ویش انواع غذاها و نوشیدنی‌ها پیدا می‌شود. در کافه ویش کنار نام هر غذا یا نوشیدنی ترکیباتش را نیز نوشته‌اند. حق سرویس تولد، جشن و مهمانی برای هر نفر 3000 تومان است. در کافه ویش نمی‌توانید مواد خوراکی همراهتان بیاورید تا در کافه میل کنید.

نوشیدنی‌های سرد و روزهای گرم

اگر از طرف‌داران نوشیدنی سردید، می‌توانید معجون ترش، چری بری، تروپیکال، مارگاریتا، کاپرینا، موهیتو، لیموناد، آب‌ میوه فصل و لیموناد سیب ترش را انتخاب کنید‌. پیشنهاد می‌کنم از شیک‌های وانیل، شکلات، موزشکلات، بادام‌زمینی، شکلات صبحانه، قهوه، ویش و بستنی سه‌اسکوپی نگذرید!

کافه ویش تهران

نوشیدنی‌های گرم و روزهای سرد

کیک‌های هویج، شکلاتی، چیزکیک نیویورکی و کیک خانگی را کنار نوشیدنی‌های گرم چای دمی با دارچین، چای ترش، چای سبز، چای عسل لیمو، چای ماسالا، چای انگلیسی، شیر گرم، شیرعسل‌دارچین، هات‌چاکلت و هات‌چاکلت فندق و کارامل نوش‌جان کنید. قهوه‌های خوش‌طعم دمی، ترک، یونانی، فرانسه، اسپرسو دبل یا سینگل، اسپرسو ماکیانو، لاته، موکا، کارامل ماکیانو، کاپوچینو، آمریکانو و ترکیب قهوه دمی با کیک، گزینه مناسبی برای روزهای سرد سال‌اند.

نوشیدنی‌های به‌صرفه

مشتریان کافه ویش، آیس کارامل، آمریکانو، لته، موکا، آفوکاتو و کوک اسپرسو و نوشیدنی سرد سنتی شربت خیارسکنجبین، خاکشیرآلوورا، خاکشیرکاسنی، خاکشیرتخم شربتی، بهارنارنج‌عسل، بیدمشک‌نسترن و لیموتخم‌شربتی را از نوشیدنی‌هایی می‌دانند که قیمتشان مناسب‌اند.

دم‌نوش‌ها ازجمله نوشیدنی‌هایی‌اند که هر کافه‌ای نمی‌تواند آن‌ها را با مزه‌ای خوب و دوست‌داشتنی ارایه کند. در کافه ویش دم‌نوش‌های عشاق، آرامش، مهر، خنکا، به‌لیمو، بهاری، بابونه، بهارنارنج، باغ سبز رویا، آویشن و سیب و دارچین را با بهترین کیفیت و طعم بچشید.

ساندویچ و برگر

طعم ساندویچ‌های رست‌بیف و چیکن با دورچین کاهو و سیب‌زمینی سرخ‌شده یا بشقاب غذایی مرغ گریل‌شده تجربه‌ای به‌یادماندنی خواهد بود. مزه پنینی مرغ باربیکیو، مرغ و ریحان، مرغ و بادمجان، مرغ و قارچ، بوقلمون، بیکن، ژامبون و سبزیجات از یادتان نخواهد رفت. برگر ذغالی کلاسیک، گیاهی، چیزبرگر، ماشروم‌برگر، گارلیک‌برگر، وایت‌برگر، اسپشیال‌برگر، گوددی‌برگر و چیزبرگر مخصوص ویش فوق‌العاده‌اند.

کافه ویش تهران

از املت تا پاستا

ناشتایی املت قهوه‌خانه‌ای با چای، نیمرو با چای، نیمرو قارچ با چای و سوسیس‌تخم‌مرغ با چای فقط تا ساعت 12 ظهر عرضه می‌شوند. سفارش میان‌وعده‌های نان سیر به‌سبک ویش، سیب‌زمینی مکزیکی تند، وایت‌فرایز، سیب‌زمینی ویژه تنوری، سیب‌زمینی‌سرخ‌شده معمولی و سیب‌زمینی‌سرخ‌شده با سس گودا در هر ساعتی مناسب‌ هستند. تست‌های ژامبون، بوقلمون، مارگاریتا و بادمجان و ریحان شما را به ‌وجد خواهند آورد. اگر از دوست‌داران پاستا هستید، پاستاهای آلفردو، بیکن یا سبزیجات را سفارش دهید. سالاد سزار و سالاد یونانی با مزه عالی و حجمی مناسب ارایه می‌شوند.

خوشمزه‌های محبوب کافه

طبق نظرسنجی‌ها در فضای مجازی، غذاهای محبوب این کافه، پاستا آلفردو، سالاد سزار و پنینی بیکن با سس قارچ شناخته شدند. برای دیدن تصاویر بیشتر غذاهای کافه ویش و تبادل‌‎نظر درباره آن‌ها، از صفحه اینستاگرام کافه ویش به آدرس Cafe.wish دیدن کنید.

راه‌های دسترسی به کافه ویش

اگر اهل خیابان‌گردی در خیابان انقلابید، خودتان را با مترو به ایستگاه میدان انقلاب یا تیاترشهر، واقع ‌در خط چهار برسانید. با چند دقیقه پیاده‌روی خیابان قدس را پیدا خواهید کرد. اگر در این خیابان به‌سمت بالا قدم بزنید، در تقاطعش با خیابان بزرگمهر، شهرکتاب دانشگاه یا کافه ویش را خواهید دید. می‌توانید برای رسیدن به میدان انقلاب یا تیاتر شهر از اتوبوس‌های بی‌آرتی میدان آزادی تا تهرانپارس نیز کمک بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن