شکم گردی

کافه ت تهران؛ پاتوق اهالی فرهنگ و هنر

فهرست مطالب

امروزه در هر کوچه و خیابانی از شهر را که نگاه کنید کافه‌ای هست. آدم‌هایی که اهل کافه‌گردی، جمع‌های دوستانه، یا خلوت‌کردن با خودشان هستند کافه‌ای را به‌عنوان پاتوق انتخاب می‌کنند که فضای آن با روحیاتشان سازگارتر است و احساس راحتی بهتری در آنجا دارند. اگر به‌دنبال کافه‌ای صمیمی، خوش‌رنگ، شاد، شاعرانه و رمانتیک با رنگ‌وبوی هنر و آرامش در مرکز شهر می‌گردید، کافه ت از مکان های تفریحی تهران انتخاب بی‌نظیری برای شماست.

فضای کلی

اگر در پیاده‌روهای روزانه‌تان زیر پل کریم خان تهران قدم بزنید، تخته‌سیاهی با نوشته: «تو یک آمدن به لحظه‌های من بدهکاری!» نظرتان را به خودش جلب می‌کند. و دری چوبی با شیشه‌های رنگی زیبا و طراحی سنتی را می‌بینید که روی آن نام کوتاه و جذاب «کافه ت»، با نوشتار نامتعارفش، شما را ترغیب می‌کند که سری به داخل آن بزنید.

کافه ت تهران

ورود

به‌محض ورود، در جلوی در حوض کوچکی می‌بینید که فواره آب دارد و از آن جویی در وسط سالن کشیده شده و تا انتهای آن ادامه دارد. دورتادور آن با گلدان‌هایی از گل‌های طبیعی تزیین شده است و شما اولین حس آرامش را با صدای آب‌ورنگ آبی حوض و فواره و طراوت گل‌ها با همه وجودتان احساس می‌کنید.


روزهای پنج‍شنبه و جمعه که طرح ترافیک نیست و خیابان‌ها خلوت‌تر است می‌توانید با خودروی شخصی خود نیز مهمان کافه ت باشید و از فضای آرامش‌بخش آن استفاده کنید؛ هرچند شاید مجبور شوید خودروی‌تان در کوچه و خیابان‌های اطراف آن پارک کنید

فضای داخلی آجری و دارای دو بخش است که با یک طاق از هم جدا شده‌اند. قفسه‌های چوبی را که کوزه‌های خوش‌رنگ سفالی با گل‌های طبیعی زیبا یا کتاب در آن قرار دارند روی دیوارهای کافه می‌توانید ببینید. همچنین میز و صندلی‌های چوبی که دو، سه، یا چهار نفره‌اند و روی هرکدام یک گلدان کوزه‌ای سفالی زیبا با گل‌های طبیعی یا خوشه‌های طلایی گندم قرار دارد. دیوارهایی با تابلوهای خطاطی زیبا و «ت نوشت»های خواندنی و موسیقی‌ ایرانی و آرام پخش‌شده در سالن کافه از جذابیت‌های دیگر کافه ت است.

کافه ت تهران

در ابتدای ورود، وسایل بازی، سرگرمی، رنگ‌آمیزی، و نقاشی روی میزهای کوچکی چیده شده است که تفریح و سرگرمی مناسبی برای جمع‌های دوستانه، خانوادگی یا بازی با کودکانتان است. قفسه‌هایی برای فروش کتاب و لوازم دکوری کوچک، با تنوع نه‌چندان زیاد، یکی از بخش‌های فرهنگی‌هنری کافه محسوب می‌شود.

کافه ت تهران

یکی دیگر از جذابیت‌های کافه ت نوشته‌هایی است که مشتریان کافه از حس‌وحالشان برای یادگاری می‌نویسند و کافه‌داران ت با ذوق بسیاری کاغذنوشته‌ها را روی دیوارها و طاقی که دو بخش از سالن کافه را از هم جدا می‌کند یا دورتادور آینه‌ای که روی دیوار گوشه‌ای از کافه قرار دارد چسبانده‌اند؛ نوشته‌هایی که گاهی طنزآمیز و گاهی غمگین و عاشقانه و شاعرانه است و اگر شما هم مثل من گذر زمان و خاطرات و احساسات آدم‌هایی در یک مکان حضور داشته‌اند برایتان جذاب است، خواندن این نوشته‌ها یکی از جالب‌ترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید.

کافه ت تهران

محیط کافه

کافه ت در سوم خرداد سال 1396 و با هدف ایجاد محیط سالم و خانوادگی و فرهنگی افتتاح شد. طراحی داخلی فضا، منوی متنوع، معماری ایرانی ساده و زیبا و برخورد گرم، صمیمی و محترمانه کارکنان، ذوق و علاقه و میزان اهمیت دست‌اندرکاران کافه را به این کار نشان می‌دهد.

کافه ت تهران

اینجا یکی از اولین کافه‌هایی است که میان‌وعده، عصرانه و نوشیدنی کنار وعده‌های اصلی خانگی ایرانی سرو می‌شوند. گاهی هم رویدادهای فرهنگی مانند شب شعر، جشن امضای کتاب، یا وعده‌های اینستاگرامی در آن برگزار می‌شود. کافه ت خیلی زود به پاتوقی برای فعالان فرهنگی و هنرمندان و همچنین محل دنج و آرامی برای خلوت افراد و انجام‌دادن کارهای روزمره‌شان تبدیل شد.

برگزاری تولد و جشن‌های شگفتانه‌ کوچک نیز در اینجا مرسوم است. گاهی هم برای تماشای مسابقات ورزشی مهم مثل فوتبال جمع‌های پر شور و نشاطی در آن شکل می‌گیرد. به مناسبت‌های مختلف مثل تعطیلات نوروز نیز گاهی روزانه برنامه‌های مختلفی در کافه برگزار می‌شود و هدایا و تخفیف‌های هیجان‌انگیزی را هم برای افراد به‌همراه دارد.

سیگارکشیدن در کافه ت ممنوع است. کافه همچنین برای کارکنان شرکت‌ها و ادارات تا 20درصد و برای حجاب تا ۱۰ درصد تخفیف قرار داده‌ است. گاهی نیز متناسب با فصل، تخفیف دانشجویی دارد. اگر عجله دارید و قهوه اول صبح یا عصرانه‌تان را در راه پیاده‌روی یا در ماشین صرف می‌کنید و مسیرتان از زیر پل کریم خان می‌گذرد، خوشحال باشید. کافه ت قهوه و عصرانه و غذاها را به‌صورت بیرون‌بر نیز برایتان آماده خواهد کرد.

کافه ت تهران

تنوع منو و قیمت‌ها

منوی آن از بخش‌های زیر تشکیل شده است:

 • نوشیدنی عرقیجات که قیمت آن بین شانزده تا هجده هزار تومان است و حجم لیوان نوشیدنی آن نیز کمی بزرگ‌تر از متوسط است:
 • اسموتی‌های میوه‌ای که از هجده تا بیست‌و‌دو ‌هزار تومان است و تقریبا هم‌حجم با سایر نوشیدنی‌ها است:
 • و شیک‌ها که همگی بیست‌و‌دو هزار تومان هستند:
 • میان‌وعده‌های خنک آن از هفده تا بیست‌وپنج هزار تومان هستند:
 • بخش شیرینی‌سرا از هجده تا بیست‌وپنج هزار تومان:
 • انواع قهوه در قیمت‌های ده تا بیست‌ودو‌ هزار تومان:
 • انواع چای در قیمت‌های ده تا بیست‌ودو‌ هزار تومان:
 • دمنوش‌ها که از شانزده تا هجده‌هزار تومان هستند:
 • ته‌بندی ایرانی در قیمت‌های دوازده تا بیست‌و‌پنج‌هزار تومان:
 • وعده ایرانی همان غذاهای خانگی ایرانی، که سرو آن در ظروف زیبای سفالی و چینی ایرانی سفره‌های ناهار خانه و دست‌پخت مادرتان را یادآوری می‌کند، بین سی‌وشش تا سی‌ونه ‌هزار تومان:
 • وعده فرنگی نیز که با کیفیت و طعم خوبی در ظروف خوش‌رنگ سفالی ارائه می‌شوند از 26 تا 37 هزار تومان.

کافه ت تهران

مسیر دسترسی

برای رسیدن به کافه‌ کافی است خود را به ایستگاه مترو شهدای هفتم تیر یا میدان ولیعصر برسانید و چند قدمی را در بلوار و خیابان کریم خان پیاده‌روی کنید یا سوار تاکسی شوید و زیر پل کریم خان، نرسیده به سنایی، پلاک 101 کافه ت را پیدا کنید.

روزهای پنج‍شنبه و جمعه که طرح ترافیک نیست و خیابان‌ها خلوت‌تر است می‌توانید با خودروی شخصی خود نیز مهمان کافه ت باشید و از فضای آرامش‌بخش آن استفاده کنید؛ هرچند شاید مجبور شوید خودروی‌تان در کوچه و خیابان‌های اطراف آن پارک کنید.

کافه ت تهران

صفحات اجتماعی

کافه ت هر روزه از ساعت 12 تا 22 باز و آماده پذیرایی است. صفحه اینستاگرام کافه به‌نشانی @cafe.to بسیار شاد، پویا و فعال است؛ به‌طوری‌که بسیاری از مشتریان کافه آن را از صفحه اینستاگرامش پیدا کرده‌اند. تمامی اطلاع‌رسانی‌ها درمورد تغییرات منو یا ساعت کاری کافه آنجا انجام می‌شود. برای دیدن عکس تمامی غذاها و نوشیدنی‌های آن می‌توانید صفحه اینستاگرام جذاب آن را دنبال کنید.

کافه ت تهران

شما نیز اگر به عکاسی علاقه‌مند هستید، کافه ت محل زیبایی برای عکاسی‌ است و کافه‌داران آن نیز به‌شدت از به‌اشتراک‌گذاشتن عکس‌ها و خاطرات شما در کافه استقبال می‌کنند. اگر جلسه یا دورهمی ویژه‌ای دارید، می‌توانید با شماره ۰۲۱8886741 تماس بگیرید و از قبل کافه را رزرو کنید.

سخن آخر

کافه ت جایی است که می‌توانید با «تو» و بدون «تو»ی زندگی‌تان، در یک روز بارانی پاییزی، غروب و شب‌های بلند و سرد زمستانی، روزهای گرم و نفس‌گیر تابستانی یا در لطافت هوای روزهای بهار، چند دقیقه و ساعت خاطره‌انگیز را در آن بگذرانید و از فضای آرامش‌بخش و غذاها، نوشیدنی‌ها و عصرانه‌های آن لذت ببرید. اگر شما هم قبلا به کافه ت رفته‌اید، تجربه حضورتان را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن