شکم گردی

کافه دودکش سنندج؛ تجربه بستنی‌هایی به‌شکل دودکش

فهرست مطالب

همیشه بعد خستگی گشت‌وگذار و خرید، کافه‌ها و رستوران‌ها بهترین گزینه‌ برای استراحت و سرحال‌آمدن هستند. حالا اگر این انتخاب تجربه‌ای جدید و لذت‌بخش باشد، نه‌تنها خستگی از یاد می‌رود بلکه خاطره‌ای دل‌انگیز خواهد شد. کافه مجارستانی دودکش یکی از آن کافه‌های خاص است که می‌تواند برای استراحت و قرارهای دوستانه نظر شما را به‌خوبی جلب کند. اگر شما هم دوست دارید تجربه‌ای جذاب در کافه دودکش یکی از دیدنی‌های سنندج داشته باشید، با این مطلب در نابرو همراه من باشید.

فضای بیرونی کافه

کافه بستنی مجارستانی دودکش

از همان لحظه‌ای که چشمتان به سردر ورودی کافه دودکش می‌خورد، خود نام کافه دلیلی برای کنجکاوی و واردشدن به کافه می‌شود. روی این سردر علاوه بر نام کامل کافه، عبارت «کورتوش کالاچ» یا کیک دودکشی به چشم می‌خورد که نام نوعی کیک سنتی مجارستانی اصیل با قدمتی ۶۰۰ ساله است که در اروپای شرقی طرف‌داران زیادی دارد.


منوی کافه از تنوع قابل‌قبولی برخوردار است و قیمت‌ها هم با توجه به کیفیت، مناسب و متوسط هستند. البته این بستنی‌ها به‌سبب مقدار زیاد و موادی که برای تهیه آن‌ها استفاده شده سنگین هستند و حتی می‌توانند میان‌وعده‌ای کامل باشند!

این نوع کیک مجارستانی یا شیرینی از پخت خمیر شیرین و طعم‌دارشده با موادی مانند عسل، نارگیل، گردو، فندق، دارچین و سپس درآوردن آن به‌شکل استوانه درست می‌شود. بعد از استوانه‌ای‌شدن کیک به انواع مختلف تزیین و آماده می‌شود. این کیک‌های خوش‌طعم از پرطرفدارهای کافه دودکش است.

کافه دودکش سنندج

کافه دودکش با دودکشی از بستنی‌

دودکش بستنی‌ها به این صورت درست می‌شود که لایه استوانه‌ای کیک مجارستانی طعم‌دار به‌شکل دودکش درون لیوانی قرار می‌گیرد و سپس درون آن را با بستنی ایتالیایی پر می‌کنند و رویش را با همان مواد پایه کیک مجارستانی مانند انواع میوه‌های فصل، گردو، فندوق و بادام تزیین می‌کنند. این بستنی در کافه دودکش بسیار محبوب است.

چیدمان ساده داخل کافه

کورتوش کالاچ کافه

این نوع کیک مجارستانی طعم‌دار به‌شکل پیچ‌پیچی درمی‌آید و در کنارش میوه‌های فصل قرار می‌گیرد. همچنین با سفارش هر طعم کورتوش کالاچ در کافه یک قهوه مجارستانی هم برای شما سرو می‌شود که قیمتش جدا حساب نمی‌شود و روی خود سفارش است.

منوی کافه دودکش سنندج

بستنی تایلندی (بستنی رولی)

خاستگاه این بستنی کشور تایلند است. بعد از اینکه مایه بستنی آماده می‌شود، کمی بعد از خنک‌شدن روی سینی ریخته می‌شود و با میوه‌ها مخلوط می‌شود. پس از آن با انواع تنقلات و میوه‌ها در طعم‌های مختلف برای مشتری سرو می‌شود. این بستنی در کافه دودکش با کیفیت بسیار خوبی تهیه و عرضه می‌شود و بین مشتریان کافه طرفدار زیادی دارد.

ظروف غیر پلاستیکی در کافه

منوی کافه

دوددکش بستنی‌ها: مخصوص، دارچینی، گردویی، فندقی، نارگیلی، آلموند، کاراملی، میوه‌ای مخصوص، شکلاتی

کورتوش کالاچ‌ها: سینامون، والنات، کوکونات، اسپشیال، کوکونات، شکلات، هازلنات، آلموند

هرکدام از این‌ کورتوش کالاچ‌ها همراه یک قهوه مجارستانی سرو می‌شوند.

بستنی تایلندی: مینی رول، کیزی مانکی، چوکولاوا، دت بای چاکلت

منوی کافه دودکش سنندج

انواع شیک‌ها و اسموتی‌ها: نوتلا، کارامل، موز، انبه و…

انواع قهوه‌ها: کاپوچینو، لاته، مخصوص دودکش، ترک و…

نوشیدن این قهوه‌ها در کنار بستنی تجربه‌ای ناب و دل‌نشین را رقم می‌زند.

منوی کافه دودکش از تنوع قابل‌قبولی برخوردار است و قیمت‌ها هم با توجه به کیفیت، مناسب و متوسط هستند. البته این بستنی‌ها به‌سبب مقدار زیاد و موادی که برای تهیه آن‌ها استفاده شده سنگین هستند و حتی می‌توانند میان‌وعده‌ای کامل باشند!

پیشنهاد می‌کنم اگر چندان اهل این نوع تنقلات نیستید، به‌طور دو نفره این بستنی‌ها را سفارش دهید.

فضای دنج و آرام

فضای کافه

بعد از ورود به کافه دودکش تابلو‌ها و گل‌کاری و چیدمان کافه به‌خوبی خودش را نشان می‌دهد. چند میز دو و سه و چهارنفره در کافه قرار گرفته که برخی از آن‌ها در طبقه بالا قرار دارند. روی دیوارها تصاویری از محصولات خود کافه نمایش داده شده است.

سلیقه موسیقیایی، مشتری‌مداری، خلاقیت در ارائه خدمات و تنوع باعث شده کافه دودکش به محیطی دنج تبدیل شود.

درنهایت اگر اهل بستنی، میان‌وعده‌های هیجان‌انگیز و خوراکی‌های شیرین هستید، پیشنهاد می‌کنم در هر فصلی به کافه دودکش بروید و بستنی‌های خوش‌طعم آن را امتحان کنید.

کافه دودکش سنندج

دسترسی به کافه دودکش

دسترسی به کافه دودکش به‌سبب موقعیت مکانی آن بسیار راحت است. اگر از خرید و گشت‌وگذار برمی‌گردید و مسیر شما خیابان‌ پاسداران است، می‌توانید به این کافه سر بزنید.

منوی متنوع و خوشمزه

آدرس کافه دودکش در سه‌راه ادب، جنب بانک سرمایه است.

شماره‌های تماس:۳۳۶۶۶۶۰۰-۳۳۶۶۶۶۱۱

صفحه اینستاگرام:

Cafe_kurtoshkalach

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن