شکم گردی

کافه خیابون تهران جایی برای طعم‌های تازه

فهرست مطالب

کافه «خیابون» یکی از کافه‌های متفاوت و جذاب خیابان «سهروردی» است. این کافه در وسط یک خیابان پر رفت‌وآمد قرار ‌دارد. اگر اهل کافه گردی هستید و نسبت به تازگی مواد غذایی حساس هستید، با من در این مطلب از نابرو همراه باشید تا طعم تازه‌ها را بچشید و کمی بیشتر با دیدنی های تهران آشنا شوید.

طراحی خلاقانه کافه

کافه خیابون همان‌طور که از اسمش پیداست، از خیابان برای طراحی و ساخت الهام گرفته‌ و کانسپت اصلی این کافه خیابان است. این کافه با استفاده از المان‌های شهری، چیدمان و نحوه انتخاب مبلمان و وسایل خود سعی داشته کافه را به یک خیابان تشبیه کند. این ایده شاید در خیلی از کافه‌های دیگر شهر دیده ‌شود، ولی این کافه دقت بیشتری در جزئیات داشته است.

کافه خیابون تهران

روی یکی از دیوار‌های کافه ماشینی قرار گرفته و روی دیوار دیگر موتوری قرار دارد. جالب این‌جاست که ماشین و موتور واقعی هستند و روی دیوار قرار گرفتن آن‌ها به صورت معلق، هیجان‌انگیز است.


برای رفتن به این‌ کافه از طریق مترو می‌توانید متروی «سهروردی» یا «مصلای امام خمینی» پیاده شوید. از آن‌جا با تاکسی به خیابان خرمشهر بروید و کمی پیاده‌روی کنید تا به کافه برسید.

بعد از وارد شدن به این کافه باید یک‌ونیم طبقه از پله بالا بروید. روی پله‌ها علائمی که شبیه به علائم کنار جاده هستند، شما را راهنمایی می‌کنند. پس از رسیدن به کافه، با یک فضای پر از رنگ و تنوع مواجه می‌شوید.

کافه خیابون تهران

یک پنجره سرتاسری بزرگ روبه‌روی شما قرار‌ دارد. در ردیف آن چند میز و صندلی قرار گرفته که هر کدام یک رنگ است. در وسط فضای کافه، مبل‌های راحتی دیگری قرار ‌دارند. برای روکش مبل‌های کافه از رنگ ماشین‌های بازی‌های کامپیوتری قدیمی استفاده شده است.

کافه خیابون تهران

کفپوش کافه طوسی رنگ است تا تداعی‌کننده آسفالت خیابان باشد و دیوار‌ها آجری هستند که می‌تواند تداعی‌گر خانه‌هایی که اطراف خیابان‌ها ساخته می‌شوند باشند. میز‌ها هم به رنگ مشکی هستند. روی انتهایی‌ترین دیوار کافه، یک گرافیتی از در پارکینگی کرکره‌ای نقاشی شده‌است. در بین میز‌ها، گیاهان زیبایی قرار دارد که درخت‌های کنار خیابان‌ها را تداعی می‌کند.

این کافه یک فضای داخلی نسبتا بزرگ و مناسب دارد. همچنین یک تراس هم دارد که پنج میز در آن قرار ‌دارد. روی تراس وسایل گرمایشی و سایبان تعبیه شده است.

منو و سرویس‌دهی کافه خیابون

منوی کافه خیابون شامل انواع نوشیدنی‌ها، کیک و دسر، صبحانه، فست فود، سالاد و قلیان می‌باشد.
قیمت‌ها متوسط رو به بالا است ولی غذاها کیفیت مطلوبی دارند. به طور مثال نوشیدنی‌های سرد از ۲۰ الی ۲۵ هزار تومان، کیک‌ها از ۱۶ الی ۲۵ هزار تومان، سالاد حدود ۳۰ هزار تومان و قلیان ۶۵ هزار تومان می‌باشد.

کافه خیابون تهران

روی منو نوشته شده‌: «برای آماده شدن سفارش خود صبور باشید؛ زیرا ما همه چیز را تازه درست میکنیم!»

و‌ واقعا هم آماده شدن سفارش‌ها اندکی بیشتر از حد معمول طول می‌کشد. این می‌تواند یک ایراد باشد و نمی‌توان گفت سرویس‌دهی خیلی عالی است.

کارکنان هم رفتاری معمولی دارند. به‌طوری که اگر روی تراس بنشینید، ممکن است سخت‌تر بتوانید آن‌ها را پیدا کنید.

کافه خیابون معمولا خیلی شلوغ نمی‌شود و نیازی به رزرو پیدا نمی‌کنید. اما اگر برای مراسمی خاص یا در روزهای شلوغ قصد رفتن به کافه را داشته‌ باشید، می‌توانید برای اطمینان رزرو انجام دهید.

کافه خیابون تهران

راه‌های رسیدن به کافه خیابون

آدرس: خیابان سهروردی شمالی، خیابان خرمشهر، خیابان نیلوفر(عشق‌یار)، نبش کوچه دوم، پلاک۱۲، کافه خیابون

برای رفتن به این‌ کافه از طریق مترو می‌توانید متروی «سهروردی» یا «مصلای امام خمینی» پیاده شوید. از آن‌جا با تاکسی به خیابان خرمشهر بروید و کمی پیاده‌روی کنید تا به کافه برسید.

کافه خیابون تهران

برای رفتن به این کافه از طریق اتوبوس یا بی‌آرتی ایستگاه «مصلی» نزدیک‌ترین ایستگاه است. با این حال، فاصله زیادی با کافه دارد. می‌توانید بعد از آن، تا کافه تاکسی بگیرید.

اگر قصد رفتن به این کافه با تاکسی‌های شهری را دارید، می‌توانید با تاکسی‌های خطی سید‌ خندان خودتان را به پل سید خندان برسانید و از آن‌جا برای خیابان سهروردی یا «آپادانا» دوباره سوار تاکسی شوید.

کافه خیابون تهران

کافه خیابون در منطقه ۷ تهران و‌ تقریبا در مرکز شهر قرار ‌دارد. از این رو دسترسی به آن آسان است و چون در خیابان اصلی واقع شده است، اگر در تایم شلوغی روز نباشید برای جای پارک به دردسر نخواهید‌ افتاد.

کافه خیابون هرروز از ساعت ۱۰ الی ۲۳ پذیرای شما می‌باشد.

شماره تلفن: ۸۸۱۷۱۳۵۸

پیج اینستاگرام:  @cofe_khiaboon

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن