ماجراجویی

کافه بردگیم فکر خوب مشهد؛ تجربه بازی و فراموشی گذر زمان

فهرست مطالب

مساله‌های زندگی امروزی همچون پرمشغلگی، فشار زیاد کاری و خستگی ناشی از آن، رفت‌وآمد در خیابان‌های شلوغ و پرسروصدا و…، نیاز به گذراندن چند ساعت دور از همه این دغدغه‎‌ها را به وجود می‌آورد. رستوران فکری یا کافه بردگیم فکر خوب به همین خاطر ایجاد شده است. اگر شما هم یکی از طرفداران بازی‌های فکری و رومیزی یا دوست‌دار هیجان و تفریحات سالمید، در این مطلب از نابرو همراه من باشید تا با اولین و یکی از بهترین کافه‌های بردگیم‌ مشهد یعنی «فکر خوب» آشنا شوید.

کافه بردگیم کجاست

کافه بردگیم از مکان های تفریحی تهران و جایی برای تغذیه‌ روح و فکر است؛ جایی که می‌توان در آن ساعت‌ها، فارغ از فکر برای خرید بازی‌های فکری و رومیزی نسبتا گران و متنوع، به بازی مشغول شد و گذر زمان را حس نکرد. در سال‎‌های اخیر، کافه‌های بردگیم‌ از محبوبیت چشمگیری در همه کشورهای دنیا برخوردار شده و به‌عنوان پاتوق نوجوانان، جوانان و گروه‌های خانوادگی از هر طیف سنی مطرح شده‌اند. باعث خوشحالی است که کافه‌های بردگیم‌ جای خود را در اکثر شهرهای خوب کشورمان نیز پیدا کرده‌اند و جزو مراکز تفریحی خوب و سالم به شمار می‌آیند.

بردگیم سنتر فکر خوب

کافه بردگیم فکر خوب

سال 1395، درست زمانی که کم‌تر کسی از بازی‌های رومیزی در مشهد مطلع بود، یا در خوش‌بینانه‌ترین حالت تنها اسم بازی‌های «راز جنگل» و «راز دایناسور‌ها» به گوششان خورده بود، «فکر خوب» با دکوری جذاب و چشم‌گیر به‌عنوان فروشگاه بازی‌های فکری و رومیزی شروع به کار کرد. طولی نکشید که توانست جایگاه خودش را میان مشتری‌ها پیدا کند و به بهترین و تنها‌ مرکز فروش بازی‌های فکری تبدیل شود.

مکانی که کارکنانش اطلاعات خوب و درستی از هر بازی را در اختیار مشتری قرار می‌دادند و سعی در معرفی محصولی مطابق با علاقه و سلیقه مشتری داشتند. نکته‌ خوبی که فکر خوب را از سایر فروشگاه‌ها متمایز می‌کرد، نمونه بازی‌های موجود در فروشگاه بود؛ نمونه‌ای از بازی‌های معروف و پرتکرار پیشنهادی، روی میزهای کوچک داخل فروشگاه قرار داشت و این امکان را به مشتری می‌داد تا دقایقی را صرف آشنایی با بازی و کسب اطمینان از خرید آن کند.

بردگیم سنتر فکر خوب

شاید همین امکان باعث شد ایده کافه بردگیم فکر خوب به‌عنوان اولین کافه بردگیم مشهد به ذهن مدیر فروشگاه برسد. حالا بعد از گذشت سه سال توانسته‌اند دومین شعبه کافه بردگیم فکر خوب را نیز در بلوار احمدآباد افتتاح کنند. این روزها فکر خوب را با دو شعبه در مشهد با نام‌های فکر خوب شعبه‌ مرکزی و شعبه‌ احمدآباد می‌شناسند.

فکر خوب شعبه‌ احمدآباد

فکر خوب شعبه‌ احمدآباد، واقع در بلوار احمدآباد، خیابان ابوذر، مجهز به بزرگ‌ترین و به‌روزترین بازی‌های دنیا است. در آن علاوه‌بر بردگیم‌ها، مکانی جدا و مخصوص رویدادها و بازی‌های گروهی در طبقه‌ منفی یک وجود دارد.

چیدمان و فضا

ورودی مجموعه حیاط و تراس نسبتا بزرگی شامل چهار میز با ظرفیت 20 نفر دارد. آب‌نما، گلدان‌های سبز و درخت‌های بلوار ابوذر این مکان را برای دوستداران فضای باز و عاشقان هوای آزاد، به یکی از بهترین فضاها برای گذراندن اوقات فراغت یا چند ساعت بازی‌کردن تبدیل کرده است. پنجره‌های بزرگ سالن در طبقه‌ اول و نور و طراحی جذاب فضا، شما را ترغیب می‌کنند تا دست‌کم برای یک بار نگاه‌کردن به آن، چندین پله را بالا بروید و بعد، محو این فضای شلوغ و پرانرژی بشوید.

بردگیم سنتر فکر خوب

سالنی شامل 14 میز با ظرفیت حدود 80 نفر که افراد دور میزهای گرد یا چهارگوش جمع می‌شوند و می‌توانند هر چند ساعت بخواهند انواع بازی‌های رومیزی را امتحان و گذر زمان را فراموش کنند. این در حالی است که برخی میزها پرسروصدا هستند و برخی دیگر در سکوت به فکر فرورفته‌اند. چشم‌گیرترین قسمت سالن اصلی کافه بردگیم فکر خوب قفسه‌های بزرگ سمت چپ ورودی مجموعه‌ هستند. قفسه‌هایی که انواع و اقسام بازی‌های فکری و رومیزی را با تنوع و کیفیتی مثال‌زدنی در خود جا داده‌اند.

تصاویر روی بسته‌های بازی، اسم‌های هیجان‌انگیز و ناشناخته، بسته‌بندی‌های متفاوت و جالب، همگی توجه مخاطبان فکر خوب از هر گروه سنی را جلب می‌کنند. شاید به همین دلیل است که این قسمت از سالن از دید کم‌تر کسی پنهان مانده است و همیشه عده‌ای درست مقابل این قفسه‌ها، مشغول جابه‌جاکردن بازی‌ها یا بحث دررابطه‌با آن‌ها هستند. گوشه سمت راست انتهایی، مخصوص کافی‌شاپ کافه بردگیم فکر خوب است.

مقابل آن، اتاق بازی کودکان قرار دارد؛ اتاقی شیشه‌ای مجهز به میزوصندلی و بازی‌های مخصوص کودکان یک تا چهار سال که به پدرومادرهای جوان این امکان را می‌دهد که نزدیک‌ترین میز به اتاق بازی را انتخاب کنند و با خیالی آسوده ساعتی را به خودشان اختصاص بدهند. البته بد نیست بدانید مجموعه‌ فکر خوب هیچ مسئولیتی را در قبال سلامت کودکان شما در حین بازی‌کردن برعهده نمی‎گیرد. طبقه‌ منفی یک، شامل سرویس بهداشتی و اتاقی با ظرفیت 30 نفر برای برگزاری رویدادهای هفته است.

بردگیم سنتر فکر خوب

بازی‌ها و رویدادها

اگر تابه‌حال اسم هیچ‌کدام از بازی‎‌های فکری و رومیزی معروف دنیا به گوشتان نخورده است و تجربه‌ این دست از بازی‌ها را نداشته‌اید، جای هیچ نگرانی‌ نیست. گیم‌مسترها یا همان کارشناسان بازی‌های بردگیم کافه می‌توانند بهترین بازی، متناسب با علاقه و سلیقه‌ شما را در اختیارتان قرار دهند. گیم‌مسترهای مجموعه به‌دلیل تسلط بر زبان‌های خارجی، با مطالعه بروشور و راهنمای بازی، از پیش اطلاعات کافی دررابطه‌با بازی و قوانینش دارند و به‌خوبی شما را راهنمایی می‌کنند.

هنگامی که به کافه بردگیم فکر خوب رسیدید، پس از زدن گشتی در کافه و انتخاب میز مناسب که البته به تعداد بازیکنان بستگی دارد، یکی از گیم‌مسترها سراغ شما می‌آید و با پرسیدن سوال‌هایی دررابطه‌با سابقه‌ بازی، زمینه‌ علاقه و…، از بازی‌های موجود در کافه برای شما می‌گوید. در حقیقت او کمک می‌کند بازی محبوب‌تان را انتخاب کنید. این انتخاب کاملا به‌اختیار خودتان است؛ اگر طرف‌دار بازی‌های تعادلی، فکری و استراتژیک هستید، یا اگر نقش شانس را در بازی مهم می‌دانید و از ریختن تاس و بازی با مهره‌ها لذت می‌برید‌، گیم‌مستر طیفی از بازی‌های موجود در هریک از دسته‌های گفته‌شده را به شما معرفی و هدف بازی را برایتان به‌وضوح مشخص می‌کند.

بردگیم سنتر فکر خوب

پس از انتخاب بازی مطلوب، قوانین، چگونگی و نحوه‌ شروع و خاتمه‎‌ بازی به شما آموزش داده می‌شود. بعد از آن آزادید تا هر زمانی که بخواهید به بازی ادامه دهید. اگر قوانین را فراموش کردید، سوالی برایتان پیش آمد یا حتی از بازی لذت نبردید، بدون هیچ نگرانی یکی از گیم‌مسترها را صدا و درخواست کمک، راهنمایی یا عوض‌کردن بازی را کنید؛ چراکه آن‌ها همیشه ایستاده آماده برای توضیح‌اند و ظرف مدت چند دقیقه مشکل‌تان را رفع می‌کنند.

بازی‌ها، تک‌نفره، دونفره و حتی برای گروه‌های پنج تا 12 نفره طراحی شده‌اند. تنوع باز‌ی‌ها به‌گونه‌ای ا‌ست که همه افراد بین 9 تا 99 ساله می‌توانند از آن‌ها لذت ببرند. بااین‌حال اگر کسی را برای همراهی و بازی‌کردن نداشتید و از بازی‌های تک‌نفره نیز لذتی نمی‌برید، شرکت در رویدادهای هفته‌ای فکر خوب می‌تواند انتخاب مناسبی برای‌تان باشد. رویدادهای هیجان‌انگیز شب مافیا، پانتومیم یا حتی بازی‌های محبوب کودکی مثل اسم‌فامیل، در روزهای مشخصی از هفته برگزار و ازطریق صفحه‌ی مجازی این مجموعه در اینستاگرام اعلام و تکمیل ظرفیت می‌شوند.

هزینه‌ بازی در فکر خوب

همان‌طور که قبلا گفته شد، زمان در کافه بردگیم فکر خوب از دستتان در می‌رود و ساعت‌ها مثل برق و باد می‌گذرند. هزینه یک ساعت بازی در کافه بردگیم فکر خوب هشت هزار تومان است که از لحظه شروع بازی محاسبه می‌شود. بهترین بخش نحوه‌ محاسبه‌ هزینه‌ بازی این است که کافه از شما هیچ مبلغی بابت زمانی که صرف یادگرفتن بازی و شنیدن قوانین آن از گیم‌مسترها کرده‌اید، دریافت نمی‌کند؛ حتی اگر این مرحله ساعت‌ها زمان برده باشد. اگر گوش‌به‌زنگ اتفاق‌های کافه ازطریق صفحه‌های مجازی باشید، می‌توانید از تخفیف‌های خوب جشنواره‌های تابستانه‎ و اعیاد مختلف برای بازی یا خرید محصولات در هر دو شعبه نیز استفاده کنید.

بردگیم سنتر فکر خوب

کافی‌شاپ فکر خوب

هیجان بازی، سروصدا و گاهی جیغ‌کشیدن در حین بازی برای به‌دست‌آوردن کارت مطلوب، شکست رقیب یا هر تکنیک دیگر، بازیکنان را تشنه می‌کند. خوشبختانه در مجموعه‌ فکر خوب شعبه‌ احمدآباد می‌توانید علاوه‌بر بازی‌کردن، نوشیدنی یا خوردنی نیز سفارش بدهید. منوی کافه شامل انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد کافه‌ا‌ی خوب است و قیمت هرکدام در منو قید شده است. البته به‌جز نوشیدنی، کیک و بستنی هم موجود است. بد نیست این نکته را به خاطر بسپارید که کافه‌ فکر خوب غذا ارائه نمی‌کند. کیفیت خدمات خوب، اما شوربختانه سرعت خدمت‌رسانی تا حدودی پایین است. پس بهتر است برای دریافت سفارشتان صبور باشید.

چگونه به فکر خوب شعبه‌ احمدآباد بروید؟

یکی از بهترین روش‌ها برای رفتن به کافه بردگیم فکر خوب شعبه‌ احمدآباد، استفاده از قطار شهری است. کافی است در ایستگاه فلسطین از قطار پیاده شوید و به‌سمت میدان احمدآباد بروید. در کم‌تر از 10 دقیقه پیاده‌روی، به خیابان ابوذر می‌رسید. وارد این خیابان شوید و پس از گذشت حدود 40 متر، به ورودی مجموعه‌ فکر خوب، قبل از ابوذر یک که در حاشیه‌ خیابان است، خواهید رسید. در صورت استفاده از ماشین شخصی، بهتر است این نکته را به خاطر داشته باشید که بلوار احمدآباد، بلواری نسبتا شلوغ است و ممکن است برای پارک ماشین‌تان تا حدی دچار مشکل شوید.

بردگیم سنتر فکر خوب

آدرس شعب فکر خوب

اگر شعبه‌ احمدآباد فکر خوب چندان به شما نزدیک نیست، می‌توانید به شعبه‌ مرکزی واقع در بلوار معلم مراجعه کنید.

آدرس شعبه‎‌ احمدآباد: بلوار احمدآباد، نرسیده به ابوذر یک.

آدرس شعبه‎‌ مرکزی: بلوار معلم، بین معلم ۶ و ۸.

اگر به فکر خوب رفته‌اید، از تجربه‌ حضورتان در این مجموعه برای ما بنویسید.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن