ماجراجویی

چهارشنبه سوری کجا بریم؟ بهترین مکان‌های تهران برای چهارشنبه سوری

فهرست مطالب

به نزدیک آخر که سال که می‌شویم این سوال پیش می‌آید که: چهارشنبه سوری کجا بریم؟ بهترین مکان‌ های تهران برای چهارشنبه سوری کجاست؟ چهارشنبه سوری 98 برای ما ایرانیان بسیار مهم و خاطره‌انگیز است، از گذشته بسیار دور با غروب آخرین سه شنبه سال که شب چهارشنبه سوری است، دور هم جمع می‌شویم و با چوب خشک و هیزم آتشی روشن می‌‌کنیم و از روی آتش می‌پریم، این خلاصه‌ای از یکی از بزرگ‌ترین جشن‌های باستانی ما ایرانیان است.

ما از روی آتش می‌پریم و خطاب به آن می‌گوییم: «زردی تو از من، سرخی من از تو» به این معنی که بیماری و رنج من برای تو و سرخی و شادابی تو برای من ای آتش. قدمت این رسم به دوران اقتدار زرتشتیان برمی‌گردد. زرتشتیان چهار عنصر آب، هوا، خاک و آتش را مقدس می‌دانستند زیرا این عناصر سازنده طبیعت هستند. در میان این عناصر آتش به دلیل این‌که هرگز آلوده نمی‌شود از همه نزد زرتشتیان مقدس‌تر است.

برای چهارشنبه سوری در تهران کجا بریم؟

پیشنهاد اولیه من به شما اوشان-فشم و میگون است. رستوران‌ها و مراکز تفریحی در اوشان-فشم  و میگون، امکانات و جشن‌های خاصی را برای آتش بازی و پریدن از روی آتش فراهم می‌کنند که بسیار جالب توجه است.

با این کار و رفتن به اطراف تهران برای آتش بازی امنیت خود را هم در این شب که متاسفانه به تازگی پرمخاطره شده است، تضمین می‌کنید، از آب و هوای فوق‌العاده آرامش‌بخش اوشان-فشم و میگون استفاده می‌کنید، به رستوران‌ها و مراکز تفریحی می‌روید و مراسم زیبا و باستانی چهارشنبه سوری را به بهترین نحو و بدون هیچ آسیبی اجرا می‌کنید و لذت می‌برید.

چهارشنبه سوری در تهران کجا بریم

پارک‌های تهران؛ جایی برای لذت در چهارشنبه سوری

بسیاری از پارک‌های تهران هم می‌توانند بهترین مکان‌ های تهران برای چهارشنبه سوری باشند.

پارک آب و آتش

پارک آب و آتش برنامه‌های ویژه‌ و متنوعی برای این شب فوق‌العاده جذاب دارد. می‌توانید به پارک آب و آتش بروید و در نزدیکی آن از پل طبیعت هم لذت ببرید. از طرفی پارک طالقانی هم نزدیک شماست، می‌توانید اگر بیشتر اهل ارتباط با طبیعت و درختان هستید سری هم به پارک طالقانی بزنید و لذت ببرید.

پارک طالقانی و آب و آتش و پل طبیعت هر سه در نزدیکی یک‌دیگرند و شما می‌توانید با یک تیر سه نشان بزنید. نکته قابل ذکر این‌که این سه مکان تفریحی زیبا و جذاب در نزدیکی مترو حقانی قرار دارند و این به آن معناست که دسترسی مناسبی هم دارند و به راحتی و بدون داشتن وسیله نقلیه شخصی هم می‌توانید به این اماکن رفته و شبی هیجان‌انگیز برای خود و خانواده رقم بزنید.

پارک آب و آتش برای چهارشنبه سوری

بوستان جوان‌مردان ایران

این بوستان که رود کن نیز از میان آن می‌گذرد، بسیار وسیع و پهناور است و از بهترین مکان‌ های تهران برای چهارشنبه سوری است. این بوستان زیبا آلاچیق‌های زیادی دارد و برای این‌ که خانواده‌ها در شب چهارشنبه سوری گرد هم جمع شوند، بسیار مناسب است. از طرفی پیست دوچرخه‌سواری و کانکس‌های اجاره دوچرخه هم در آن‌جا وجود دارد که با این امکان، شما می‌توانید از دوچرخه‌سواری هم لذت ببرید.

پارک ارم

هنگامی که در حال تصمیم برای این موضوع هستیم که برای چهارشنبه سوری کجا برویم می‌توان پارک ارم را یکی از جاهای مناسب برای گشت و گذار و بجا آوردن مراسم چهارشنبه سوری دانست. پارک ارم واقع در کیلومتر 4 اتوبان تهران-کرج و دارای 72 هکتار مساحت است. این پارک و شهربازی زیبا در محیط پهناور خود باغ وحشی بزرگ نیز دارد. از طرفی امکان قایق‌سواری در دریاچه وسط پارک هم برای افراد در نظر گرفته شده است. شما می‌توانید در شب چهارشنبه سوری همراه خانواده خود به این پارک در تهران بروید و از همه امکانات لذت ببرید.

پارک آبشار

پارک آبشار واقع در غرب تهران در منطقه 22 است. این پارک وسعت بسیار زیادی دارد و دارای آلاچیق‌های فراوان است که مخصوص جمع شدن خانواده‌ها و دوستان برای بجا آورن مراسم چهارشنبه سوری بیاد ماندنی است.

پارک ملت

پارک ملت یکی از زیباترین  بهترین مکان‌ های تهران برای چهارشنبه سوری است. این پارک وسعت زیادی دارد. از لحاظ موقعیت هم به دلیل وجود اتوبوس در نزدیکی آن، امکان رفتن بدون وسیله نقلیه شخصی مهیاست.

پارک ملت برای چهارشنبه سوری

بام تهران

به عقیده ما یکی از بهترین مکان‌های تهران برای چهارشنبه سوری بام تهران است. بام تهران دارای وسعتی بی‌نظیر است. امکانات تفریحی گوناگون مثل سورتمه، بانجی جامپینگ، زیپ لاین، اتاق فرار، سینمای پنج بعدی، بگ جامپینگ، تله سیژ، زمین تنیس، صخره نوردی، انواع رستوران و کافه و … در بام تهران، علاوه بر هوای پاک و کوهستانی می‌تواند شب چهارشنبه سوری را برای شما از همیشه دل‌انگیزتر کند.

بام تهران منطقه‌ای واقع در حد فاصل انتهای خیابان ولنجک تا ابتدای تله کابین توچال گفته می‌شود.

دریاچه شهدای خلیج فارس

این دریاچه مصنوعی که در شمال غرب تهران و در منطقه 22 واقع شده از بهترین مکان‌ های تهران برای چهارشنبه سوری است. دارای منطقه تفریحی وسیعی در اطراف خود است. در اطراف دریاچه، رستوران‌ها و کافه‌های گوناگون و متنوعی وجود دارد. در این محوطه همیشه شاهد برنامه‌های شاد مثل جشن‌ها و مسابقه‌های مختلف هستیم، با این اوصاف قطعا برای شب چهارشنبه سوری نیز جشن و مراسم خاصی در نظر می‌گیرند تا همشهریان خود را شاد کنند.

دریاچه شهدا برای چهارشنبه سوری
SAMSUNG CSC

مکان‌های تفریحی برای شب چهارشنبه سوری بسیار زیاد است ولی آن‌چه اهمیت فراوانی دارد، امنیت و آسیب ندیدن در این شب همراه لذت بردن است. پس هنگامی که برای گذراندن یک شب چهارشنبه سوری بیاد ماندنی در حال تصمیم‌گیری هستید، بهتر است یکی از این مکان‌های عالی برای تفریح را انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن