شکم گردی

کافه های مناسب کار در گرگان؛ کار در خلوت دنج کافه‌ها

فهرست مطالب

برای بسیاری از افراد کافه نشینی مختص زمانی است که بخواهند با دوستان خود دور هم جمع شوند و گپ‌های دوستانه بزنند؛ اما در این بین برخی افراد هم هستند که برای انجام کارهای شخصی یا مطالعه در فضایی آرام ترجیح می‌دهند به کافه‌ها بروند. در سال‌های اخیر بخصوص با رشد کارهای فریلنس که در آن افراد برای کار کردن تنها به لپ‌تاپ خود احتیاج دارند کافه‌ها تبدیل به یک محیط کار مقطعی و آرام شده‌اند. این افراد در گوشه دنج کافه‌هایی که معمولا کم رفت و آمدتر و آرام‌تر هستند می‌نشینند و شروع به نوشتن و یا خواندن می‌کنند؛ اما کار و مطالعه با فضای هر کافه‌ای جور درنمی‌آید. برای انجام چنین فعالیت‌هایی بهتر است ابتدا درمورد فضای کافه‌ها بیشتر بدانیم. در این مطلب نابرو قصد دارم کافه های مناسب کار در گرگان را معرفی کنم، کافه‌هایی که می‌توانند محیط کار موقت شما باشند.

1- کافه دلمار

کافه دلمار یکی از کافه های مناسب کار در گرگان است که فضایی بسیار بزرگ و متناسب برای کار و مطالعه دارد. دلمار با فضای مناسبی که برای کافه خود در نظر گرفته باعث شده بین میزها و در حقیقت بین آدم‌ها فاصله مناسبی وجود داشته باشد و به این ترتیب افراد به راحتی بتوانند با آرامش و تمرکز به کارهای خود بپردازند. وارد کافه دلمار که می‌شوید یک فضای بزرگ دو طبقه‌ای را پیش روی خود مشاهده می‌کنید. طبقه اول شامل یک سالن بزرگ با طراحی ساده اما دلنشین است. دیوارها با طرح‌هایی جذاب تزیین شده‌اند که می‌توانند برای شما بسیار جالب باشند. در جای جای این کافه می‌توانید گلدان‌های گل طبیعی را ببینید که به زنده و انرژی بخش کردن فضا کمک زیادی کرده‌اند و به این ترتیب به شما کمک می‌کنند تا کار و مطالعه خود را در فضای آرامی انجام دهید.

بخش بزرگی از سالن طبقه پایین با نور طبیعی روشن می‌شود که این مورد نیز یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این کافه است؛ به‌خصوص برای کسانی که جهت مطالعه یا نوشتن به این کافه می‌روند. یکی دیگر از ویژگی‌های جالبی که در کافه دلمار به چشم می‌آید وجود میزها و صندلی‌هایی با شکل‌های متنوع است. در این کافه می‌توانید میزهایی با صندلی‌های ساده و کلاسیک را برای نشستن انتخاب کنید یا می‌توانید از مبل‌هایی با رنگ‌های شاد و جذاب که دور تا دور کافه قرار دارند استفاده کنید.

کافه های مناسب کار در گرگان

به این ترتیب با هر سلیقه‌ای که باشید و هر سبک کاری که بخواهید انجام دهید، احتمالا میز و صندلی و فضای مناسب برای شما در دلمار وجود خواهد داشت. طبقه دوم این کافه نسبت به طبقه اول آرام‌تر و کم و رفت و آمدتر است؛ اما بهتر است توجه داشته باشید که Smoking Room کافه در این طبقه قرار دارد و از این جهت برای برخی از افرادی که سیگار نمی‌کشند ممکن است این فضا جهت کار کردن چندان مناسب نباشد.


نشان دادن مکان روی نقشه

2- کافه ماژ

کافه ماژ، که بخشی از مجموعه هتل و رستوران‌های جهانگردی است، درست در یک فضای جنگلی ساخته شده است و به این ترتیب می‌تواند یکی از کافه های مناسب کار در گرگان باشد. این کافه دارای دو بخش اصلی است، قسمت داخلی شامل بخش اصلی لابی هتل می‌شود. بخش نسبتا وسیعی که در آن مبل‌های راحتی و تعدادی میز قرار دارد و فضایی نسبتا آرام و راحت را برای شما فراهم می‌کند. بنابراین اگر ترجیح می‌دهید در یک فضای آرام بنشینید و از پشت پنجره، درحالیکه به کار یا مطالعه مشغول هستید از منظره جنگلی بیرون کافه لذت ببرید می‌توانید این بخش از کافه را انتخاب کنید. البته، این بخش، با وجود داشتن فضای مشترک با لابی هتل، در هیچ زمان شلوغ و پر رفت و آمد نیست. بنابراین با خیال راحت می‌توانید در سکوت و آرامش بر روی کار خود تمرکز کنید.

اگر تمایل دارید در حین انجام کار و نوشیدن قهوه گرم خود هوای خنک جنگلی را بر روی پوست خود احساس کنید و از شنیدن صدای پرندگان جنگلی لذت ببرید، بهتر است به ایوان کافه بیاید. در این بخش تعدادی میز و صندلی چوبی چیده شده که می‌توانید در آنجا بنشینید و در هنگام کار یا مطالعه از منظره فوق‌العاده‌ای که پیش چشم‌تان قرار گرفته نیز لذت ببرید. خوشبختانه این منطقه در بیشتر روزهای سال آب و هوایی خنک و دلچسب دارد، حتی در روزهای میانی فصل تابستان نیز می‌توانید از آن انتظار آب و هوای خنک و حتی باران داشته باشید.

تازگی هوا، استشمام بوی جنگل، منظره سرسبزی که درست در پیش چشم شما قرار دارد، صدای رودخانه خروشان درست در نزدیکی شما، فضای آرام کافه، همه و همه می‌تواند محیطی مناسب جهت کار را برای شما فراهم آورند. دور بودن کافه از مرکز شهر و در نتیجه خلوت بودن کافه در بیشتر وقت‌ها این فرصت ارزشمند را به شما می‌دهد که بتوانید روی کار خود تمرکز کافی داشته باشید.

کافه های مناسب کار در گرگان

در کافه ماژ مطمئن باشید جز صدای پرندگان و صدای پیچیدن باد در بین شاخ و برگ درختان صدای دیگری به گوش شما نمی‌رسد. بنابراین می‌توانید با خیال راحت از کار و مطالعه خود لذت ببرید.


نشان دادن مکان روی نقشه

3- کافه روزمزه

کافه روزمزه شاید یکی از بهترین فضاهای شهری و کافه های مناسب کار در گرگان باشد. وجود حیاطی بسیار زیبا و آرام با صندلی‌ها و میزهایی مناسب، آن را به مکانی جذاب برای کار و مطالعه تبدیل کرده است. شاید جالب‌ترین ویژگی این کافه تناقضی باشد که در معماری آن به کار گرفته شده است. کافه در مفهوم امروزی خود محلی برای دورهمی‌های صمیمی، به صرف نوشیدنی‌های و شیرینی‌های فرنگی است، با فضایی تیره که مناسب با حال و هوای بسیاری از افرادی است که برای رفع روزمرگی‌های خود به کافه پناه می‌برند.

روزمزه معماری متفاوتی دارد، کافه‌ای با معماری الهام گرفته شده از فرهنگ شرق… و شرقی بودن فضا را نه فقط در دیوارهای آجری و نقاشی‌های جذاب کشیده شده بر دیوارها، که در حال و هوای کافه نیز می‌توان یافت. حس شرقی بودن فضا از آجرها و فواره‌های فیروزه‌ای و نقش‌های نشسته بر دیوار در میان گل و گیاهان کافه می‌پیچد و در جان می‌رود. آن وقت است که احساس می‌کنید نه در حیاط کافه‌ای در وسط شهر، بلکه در حیاط خانه کودکی خود نشسته‌اید.

کافه های مناسب کار در گرگان

این ویژگی‌ها و حس‌های نابی که در این کافه می‌توان به آن‌ها دچار شد باعث می‌شوند این کافه به مکانی آرام و الهام بخش برای کار کردن تبدیل شود. البته دمنوش‌ها و کیک‌های فوق‌العاده و کارکنان مهربان و دوست‌داشتنی آن نیز دلیل دیگری برای انتخاب این کافه برای انجام امور شخصی هستند.

4- خانه تقوی‌ها، پاتوقی جان و دل

خانه تقوی‌ها که در بافت تاریخی شهر گرگان واقع شده یکی از ده‌ها خانه تاریخی این شهر است و مربوط به زمان قاجار است. این خانه، با ۲۰۰۰ متر زیربنا، ۱۰ حیاط و ساختمانی با دو طبقه اکنون پس از سال‌ها همچنان سرپا مانده است. هریک از حیاط‌های این خانه و هر بخش از این عمارت داستان‌هایی در دل خود دارند؛ اما یکی از آن‌ها با هدف ما برای پیدا کردن کافه های مناسب کار در گرگان همخوانی بیشتری دارد. یکی از حیاط‌های خانه تقوی که چندی است تبدیل به محلی آرام و دلنشین برای نشستن و کار و مطالعه و در کنار آن گوش سپردن به صدای موسیقی آب در حوض کوچک و شاید نوشیدن یک لیوان دمنوش شده است.

فروشگاه «سوغات جان و دل» که چند سالی می‌شود در شهر گرگان فعالیت خود را آغاز کرده و به فروش شیرینی‌های مخصوص این شهر مشغول است علاوه‌بر محل فروشگاه اصلی خود در بلوار ناهارخوران، به تازگی اقدام به خرید یکی از حیاط‌های خانه تقوی‌ها کرده و آن را به پاتوق مردم اهل دل تبدیل کرده است، مردمی که در بین شلوغی‌های شهر به دنبال فضایی آرام و زیبا هستند تا بتوانند در آن به کارهای خود بپردازند و یا کتابی بخوانند.

«پاتوقی جان و دل» این فرصت را برای این افراد ایجاد کرده است تا در آن افراد بتوانند در حیاطی کوچک و با صفا در کنار حوض فیروزه‌ای در حالیکه صدای دلنشین آب از فواره آن به گوش می‌رسد دمی بیاسایند و به انجام کارهای شخصی خود بپردازند. این حیاط دارای یک ساختمان دو طبقه جمع و جور است. در طبقه بالای عمارت نیز می‌توانید در اتاق‌هایی که با زیرانداز و بالشت به شکلی سنتی آماده شده‌اند بنشینید و کارهای خود را انجام دهید.

در هر صورت، پاتوقی جان و دل هم در فضای داخلی خود با بالشت‌ها و تشک‌های سنتی و هم در فضای خارجی با میز و صندلی‌های چوبی و صدای موسیقی آب فضایی آرام و فرح‌بخش برای انجام کار فراهم کرده است و علاوه‌بر ایجاد آرامش، فضای آن می‌تواند بسیار الهام بخش نیز باشد.

کافه های مناسب کار در گرگان

5- اقامتگاه بومگردی خانه دوست

اقامتگاه بومگردی خانه دوست که در میانه جاده روستای زیارت، در جنوب شهر گرگان ساخته شده است می‌تواند یکی از کافه های مناسب کار در گرگان باشد. این اقامتگاه بومگردی در بین کوه‌ها و مناظر جنگلی بسیار زیبا و سحرانگیزی ساخته شده است. هوای پاک این روستا و آب و هوای خنک آن به خودی خود می‌تواند افراد زیادی را به آنجا بکشاند. حال تصور کنید یک اقامتگاه بومگردی کوچک و دنج و دلنشین در میانه راه آن ساخته شده باشد و میزبانان مهربان و گرم آن، فضایی بسیار مناسب برای کار کردن را فراهم کرده باشند.

این اقامتگاه تنها دو اتاق دارد و بنابراین می‌توان انتظار داشت که با ورود به این فضا سکوت و آرامش نخستین چیزی است که احساس خواهید کرد. اگر اتاق‌های اقامتگاه خالی باشند این فرصت بی‌نظیر را خواهید داشت که در یکی از دو اتاق خانه دوست، بر روی تشک‌های زیبای آن و یا حتی زیر کرسی بنشینید و آنگاه خواهید دید که از قلم‌تان ناب‌ترین و زیباترین کلمات جاری خواهد شد و یا در پس کتابی که در دست دارید و مشغول مطالعه آن هستید آرامشی ژرف احساس خواهید کرد. در هر حال، اینجا فقط شما هستید و آرامشی از جنس گرما و سکوت!

حیاط اقامتگاه با تعدادی میز و صندلی چوبی و یکی دو تخت و البته حیوانات مهربان و دوست‌داشتنی و آرام می‌تواند فضای مناسب دیگری برای نشستن و کار کردن باشد. سگ و گربه دوست‌داشتنی اقامتگاه بومگردی خانه دوست دوستان بسیار خوبی برای یکدیگر هستند و اغلب اوقات بی صدا و آرام مشغول بازی با یکدیگر هستند، صحنه‌ای که شاید تنها بتوان در اقامتگاهی آن را دید که صاحبانش مهربانی و احترام را خوب بلد هستند و آن را حتی به حیوانات خود نیز آموزش داده‌اند.

کافه های مناسب کار در گرگان

در این حیاط کوچک و با صفا با دیوارهای آجری کوتاه می‌توانید رو به منظره کوه‌های روستای زیارت بنشینید و همانطور که در هوای خنک روستا دمنوش یا قهوه‌ای گرم میل می کنید به کار خود بپردازید. آرامشی که در گوشه گوشه این اقامتگاه موج می‌زند می‌تواند هر ذهنی را به پرواز درآورد و هر دستی را به نوشتن وادارد.


نشان دادن مکان روی نقشه

6- حس کافه

یکی دیگر از فضاهای دنج و کافه های مناسب کار در گرگان حس کافه؛ کافه‌ای در یکی از خیابان‌های فرعی شهر گرگان و با فضایی نسبتا باز برای داشتن تمرکز و آرامش است. فضای داخلی این کافه که در دو طبقه ساخته شده در بیشتر مواقع دارای سکوت و آرامش کافی برای کار کردن است. البته طبقه اول ممکن است به دلیل رفت و آمد مشتریان و صاحبان کافه قدری شلوغ‌تر از آن باشد که در آن بتوان با تمرکز کار کرد، اما طبقه دوم آرامش و سکوت بیشتری دارد.

می‌توانید گوشه دنجی از آن را انتخاب و کار یا مطالعه خود را آغاز کنید. اما فضای جلوی کافه نیز می‌تواند فضای مناسب دیگری برای کار کردن باشد. فضایی نسبتا باز به دور از رفت و آمد زیاد ماشین‌ها و آدم‌ها و با میزها و صندلی‌هایی که فاصله مناسبی نسبت به هم دارند.

کافه های مناسب کار در گرگان

صاحبان کافه نیز تمام تلاش خود را برای رضایت شما انجام خواهند داد، در این کافه می‌توانید در حین کار کردن از سالادها و نوشیدنی‌های خوشمزه نیز لذت ببرید، حس کافه از آن دست کافه‌هایی است که قیمت‌هایی مناسب دارد و بنابراین حتی اگر ساعات طولانی بخواهید در آن بمانید و کار کنید بدون صرف هزینه زیاد می‌توانید خوراکی‌ها دلخواه خود را سفارش دهید و میل کنید.


نشان دادن مکان روی نقشه

اگر از آن دسته افرادی هستید که برای انجام کار یا مطالعه نیازمند محیطی آرام و جدید هستید، حتما کافه‌های دنج انتخاب مناسبی برای شما هستند. اگر ساکن شهر گرگان هستید به نظر شما کافه های مناسب کار در گرگان کدام هستند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن