شکم گردی

شکم‌گردی در بهترین آش فروشی های تهران

فهرست مطالب

شکم‌گردی یکی از اصلی‌ترین تفریح‌های ما ایرانی‌ها به‌حساب می‌آید. حتی اگر تفریح و سرگرمی دیگری را انتخاب کنیم، معمولا با صرف غذا آن را لذت‌بخش‌تر خواهیم کرد. هرچند این روزها رستوران‌ها و کافه‌ها موردتوجه بسیاری از افراد قرار می‌گیرند؛ اما نمی‌توان لذت خوردن آش را به‌ویژه در هوای سرد پاییز و زمستان انکار کرد. در این مطلب از نابرو با من همراه باشید تا بهترین آش فروشی های تهران را به شما معرفی کنیم.

1- آش نیکو صفت

یکی از قدیمی‌ترین آش فروشی های تهران آش نیکو صفت است. کم‌تر کسی در تهران پیدا می‌شود که این آش‌فروشی را نشناسد. آش نیکو صفت پیش‌ از این دور میدان انقلاب قرار داشت؛ اما چند سال پیش آدرسش را کمی تغییر داده است. شما می‌توانید آش نیکو صفت را در میدان انقلاب، ابتدای خیابان جمالزاده جنوبی، پلاک 170 پیدا کنید. آش نیکو صفت فروشگاهی دو طبقه است که تعداد زیادی میز در آن چیده‌اند.

همیشه از صبح اول وقت تا اواخر ساعت کاری جمعیت زیادی در آن به‌چشم می‌خورند. باتوجه به نزدیکی نیکو صفت به چند دانشگاه آزاد و سراسری، همیشه می‌توانید جمع‌های دوستانه دانشجویی را در آن ببینید. با استفاده از ایستگاه متروی میدان انقلاب اسلامی و اتوبوس‌های پایانه استاد معین_میدان انقلاب به‌راحتی آش نیکو صفت را پیدا کنید.

نیکوصفت

آش نیکو صفت هرروز هفته از ساعت هفت صبح تا 10:30 شب فعالیت می‌کند. در نیکو صفت می‌توانید آش شله‌قلمکار، آش دوغ، آش رشته، عدسی و حلیم خوشمزه‌ای نوش جان کنید. آنچه باعث محبوبیت آش نیکو صفت می‌شود، حجم بالای هر سفارش نسبت به هزینه آن است.

با استفاده از دستگاهی که کنار درب اصلی قرار داده‌اند، سفارش خود را انتخاب و هزینه آن را بپردازید. سپس فیش را به مسئول مربوطه تحویل داده و سفارشتان را بگیرید. قیمت هر وعده آش در نیکو صفت بین هفت تا هشت هزار تومان است.


نشان دادن مکان روی نقشه

2- آش دارچین

در محله ستارخان تهران افراد زیادی آشکده دارچین که یکی از بهترین آش فروشی های تهران است را می‌شناسند. این فروشگاه آش شله‌قلمکار، آش دوغ، آش رشته، حلیم بادمجان، سمنو، عدسی و حلیم را با قیمتی مناسب به مشتریان عرضه می‌کند. هر کیلو آش در دارچین با قیمت 22000 تومان به‌فروش می‌رسد. آشکده دارچین فروشگاهی دو طبقه است که چندین میز و صندلی در آن چیده‌اند. نیمکت‌ها اسکلتی فلزی و رویه‌ای چوبی دارند. روی اسکلت فلزی میز هم یک قطعه سنگی قرار داده‌اند.

ویژگی محصولات دارچین، غلظت بالای آش‌های آن است. صبح‌ها و عصرها به‌ویژه در ایام خاصی مانند ماه مبارک رمضان صفی طویل مقابل درب آشکده دارچین به‌چشم می‌خورد. هرچند برخی افراد قیمت آش‌های این فروشگاه را بالا می‌دانند، اما کیفیت این محصولات ارزش صرف این هزینه را دارد. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به آشکده دارچین، ایستگاه توحید در خط هفت است.

آش فروشی های تهران

اگر قصد دارید طعم آش‌های دارچین را امتحان کنید سری به ستارخان، نرسیده به باقرخان، نبش کوچه آفرند، پلاک 155 بزنید.


نشان دادن مکان روی نقشه

3- آش سید مهدی و پسران

یکی از قدیمی‌ترین آش فروشی های تهران آش سید مهدی و پسران است. وقتی مردم برای زیارت به تجریش و امامزاده صالح می‌رفتند، با خوردن کاسه‌ای آش لذت بیشتری از سفرشان می‌بردند. آش و حلیم سید مهدی و پسران دو شعبه در تجریش و مجیدیه دارد. هر دو شعبه این فروشگاه یک طبقه هستند و فضایی قدیمی و سنتی در آن به‌چشم می‌خورد.

در فروشگاه سید مهدی و پسران آش رشته، آش شله‌قلمکار، آش دوغ، سمنو، شله‌زرد، حلیم و حلیم بادمجان به‌فروش می‌رسد.

آش فروشی های تهران

شما می‌توانید با استفاده از مترو یا پایانه اتوبوس‌های تندرو خودتان را به ایستگاه تجریش برسانید و طعم لذیذ آش را در شعبه اول آش سید مهدی و پسران بچشید. برای مراجعه به شعبه دوم این آش‌فروشی نیز می‌توانید در ایستگاه خواجه عبدالله انصاری در خط سه مترو پیاده شوید.

آش سید مهدی و پسران هرروز از ساعت شش صبح تا ساعت 12 شب مشغول فعالیت است. البته باید این نکته را درنظر گرفت که طبق نظرات مشتریان در سال‌های اخیر این مجموعه کیفیت سابق را ندارد.

شعبه اول: میدان تجریش، ابتدای ورودی امامزاده صالح، جنب پاساژ رضوی، پلاک 37


نشان دادن مکان روی نقشه

شعبه دوم: مجیدیه شمالی، 16 متری دوم شمالی


نشان دادن مکان روی نقشه

4- آش معنوی

حاج علی معنوی این آش‌فروشی را در سال 1350 تاسیس کرد و در سال‌های اخیر آن را با کمک پسرانش اداره می‌کند. طرفداران پروپاقرص شکم‌گردی، آش معنوی را با نام آش‌فروشی حاج علی و پسران نیز می‌شناسند. شعبه اصلی آش معنوی حوالی محله چهارصد دستگاه قرار دارد. برای چشیدن طعم لذیذ آش می‌توانید به شعبات زیر که از بهترین آش فروشی های تهران هستند سری بزنید:

شعبه اول: خیابان پیروزی، بین اتوبان امام علی و خیابان شکوفه، روبروی تسلیحات، پلاک 1000

شعبه دوم: خیابان پیروزی، چهارصد دستگاه، بین خیابان کلینی و پیچک

شعبه سوم: بلوار اندرزگو، شرق به غرب بلوار اندرزگو، بعد از بلوار کاوه، پلاک سه

شعبه چهارم: تهرانپارس، بالاتر از فلکه اول، پلاک 76

آش معنوی

فروشگاه معنوی محصولات مختلفی مانند انواع کباب، آش شله‌قلمکار، آش رشته، آش دوغ، انواع سوپ، انواع حلیم، انواع غذاهای سنتی و… را به مشتریان عرضه می‌کند. سازمان‌ها و نهادهای مختلفی مانند دانشگاه علامه طباطبایی، انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای، همایش‌های برند برتر در دانشگاه‌های استرالیا و… باتوجه به کیفیت بالای غذا در این مجموعه، تندیس افتخار و جوایز مختلفی را به آن اهدا کرده‌اند. به‌این‌ترتیب با خیالی آسوده به آش معنوی بروید.

خانواده معنوی آش‌فروشی معنوی را به‌شکل موروثی اداره می‌کنند. طعم خوشمزه و کیفیت بالای غذاها در آش معنوی دلیل اصلی محبوبیت آن میان مردم به‌ویژه قدیمی‌ها شده است. بنابراین صف طویل مشتریان جلوی آش‌فروشی معنوی نباید باعث شگفتی شما شود.

5- آش حاج یدالله و پسران

اگر شما هم از افراد سحرخیز به‌حساب می‌آیید، حتما آش‌فروشی حاج یدالله و پسران را برای شکم‌گردی درنظر بگیرید. این آش‌فروشی از بهترین آش فروشی های تهران است که از ساعت چهار صبح شروع به کار می‌کند و تا پاسی از شب نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهد. از امتحان انواع حلیم با روغن درجه یک کرمانشاهی، شله‌زرد، آش رشته، عدسی و آش شله‌قلمکار در آش حاج یدالله و پسران غافل نشوید.

آش حاج یدالله از سال 1342 در بزرگراه نواب، نرسیده به میدان جمهوری، نبش خیابان آذربایجان، روبروی ایستگاه متروی نواب، پلاک 545 به پاتوقی برای جوانان به‌ویژه در ماه‌های سرد سال تبدیل شده است. هرچند در این فروشگاه با محیط کوچکی روبرو می‌شوید و فضای لوکسی در آن نمی‌بینید؛ اما آش حاج یدالله و پسران محبوبیت زیادی میان تهرانی‌های قدیمی برای خود به‌هم زده است.

حاج یدالله

هر کیلو آش با قیمت 22 هزار تومان و هر پرس آش با قیمتی بین هفت تا هشت هزار تومان به‌فروش می‌رسد. کنار حلیم و آش تکه‌هایی از نان بربری متناسب با نیازتان درون سینی به شما می‌دهند تا تجربه‌ای لذت‌بخش داشته باشید.


نشان دادن مکان روی نقشه

6- غذای خانگی بورانی

بیشتر اهالی محله سهروردی غذای خانگی بورانی را می‌شناسند. عطر و بوی غذاهای این رستوران هر عابری را وسوسه می‌کند تا دست‌کم یک‌بار این غذاها را بچشد. از محصولات غذای خانگی بورانی می‌توان آش دوغ، آش رشته، آش شله‌قلمکار، حلیم بادمجان، حلیم، شله‌زرد، عدسی، آش آبادان، سوپ سبزیجات، کوکوسبزی، ته‌چین مرغ، انواع دلمه، کوفته تبریزی، میرزاقاسمی، خوراک مرغ، ماکارونی، لوبیاپلو، کلم‌پلو، کتلت، شامی و انواع کباب را نام برد. البته غذاهایی مانند قرمه‌سبزی، قیمه بادمجان، قیمه سیب‌زمینی، سبزی‌پلو با ماهی و… نیز در غذای خانگی بورانی طبخ می‌شود.

فروشگاه غذای خانگی بورانی از بهترین آش فروشی های تهران است که در سهروردی جنوبی، خیابان اورامان، پلاک 20 قرار دارد. با استفاده از ایستگاه متروی شهید مفتح می‌توانید خود را به این فروشگاه برسانید. پرسنل غذای خانگی بورانی از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:30 صبح تا چهار بعدازظهر و هفت تا 10:30 شب مشغول فعالیت هستند. قیمت بیشتر غذاها در این فروشگاه بین 15 تا 21 هزار تومان است.

آش فروشی های تهران

فضای داخلی غذای خانگی بورانی را مانند خانه‌های دوران قاجار دکور کرده‌اند. پنجره‌ها شیشه‌هایی رنگی دارند و دیوارها با نمایی از آجرهای سه سانتی پوشیده شده‌اند. پرسنل غذای خانگی بورانی غذاها را در ظروفی از جنس روی و مس سرو می‌کنند. غذای خانگی بورانی نیز مانند آش معنوی به‌شکل خانوادگی اداره می‌شود.


نشان دادن مکان روی نقشه

شما تجربه طعم آش را در کدام یک از آش فروشی های تهران داشته‌اید؟ بهترین آش فروشی تهران از نظر شما کدام است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن