شکم گردی

شکم‌گردی در باغ رستوران براسان چابهار

فهرست مطالب

با ورود به باغ رستوران براسان و عبور از راهرویی کوتاه به فضایی میدان‌شکل می‌رسید که محل طبخ کرایی‌های خوشمزه و متفاوتشان است. شما پس‌از ورود می‌توانید اطراف این فضای میدان‌شکل بایستید و از دیدن روش طبخ جذاب کرایی‌های مختلف براسان لذت ببرید و حتی با چشیدن طعم آن‌ها انتخاب بهتری داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با باغ براسان یکی از دیدنی های چابهار در این مطلب از نابرو همراه من باشید.باغ رستوران براسان چابهار

معرفی باغ رستوران براسان

باغ رستوران براسان یکی از رستوران‌های سنتی در سطح شهر چابهار که در سطح استان و ایران نام شناخته‌شده‌ای است. براسان یک رستوران زنجیره‌ای محسوب می‌شود که شعبه اصلی آن در زاهدان و شعبه‌های دیگرش در شهرهای ایرانشهر و چابهار قرار دارد.

باغ رستوران براسان چابهار

در این باغ رستوران فضاهای مدرن و کلاسیک با هم تلفیق شده و می‌تواند سلیقه‌های متفاوت را پوشش دهد. فضای باغ دارای 10 تخت سنگی بزرگ است که ظرفیت هر یک 10 نفر است. فضای هر تخت به‌خوبی با درخت‌ها از تخت‌های مجاور جدا شده و حریم خصوصی مناسبی را در اختیار مهمان‌ها قرار می‌دهد.

امکانات باغ رستوران براسان چابهار

با نشستن در فضای بیرونی علاوه‌بر راحتی دلنشین نشستن بر تخت‌های فرش‌شده، می‌توانید از صدا و نسیم دلنشین دریای زیبای مکران که در مجاورت رستوران لذت ببرید.


براسان تنها رستوران چابهار است که به طبخ و ارائه تنورچه، از محبوب‌ترین غذاهای این استان می‌پردازد. درکنار غذاهای برنجی و خورشتی اشاره‌شده، انواع کباب محلی نیز ارائه می‌شود که از آن جمله می‌توان به کباب چامپ و کباب بوتی سفید اشاره کرد.

در باغ رستوران براسان علاوه‌بر تخت‌ها، اتاقک‌هایی طراحی و ساخته شده‌ که به دو دسته معمولی و وی‌آی‌پی تقسیم می‌شوند و هرکدام خدمات ویژه‌ای را در اختیار مهمان‌ها قرار می‌دهند، ولی درمقابل این ارزش‌افزوده‌ای که ایجاد شده است، هیچ هزینه اضافه‌ای دریافت نمی‌شود.

باغ رستوران براسان چابهار

تعداد اتاق‌های معمولی شش و تعداد وی‌آی‌پی نیز شش اتاق است. تفاوت میان اتاق‌های معمولی و وی‌آی‌پی در این است که اتاق‌های معمولی مساحت کمتری دارند و درحقیقت امکانات یک تخت سرپوشیده را به مهمان ارائه می‌کند، ولی اتاق‌های وی‌آی‌پی که مساحت بزرگ‌تری دارند و می‌توانند پذیرای تعداد بیشتری مهمان باشند، دارای فرش، پشتی، کنارهای زیبا و مجهز به کولر گازی اسپلیت هستند.

باغ رستوران براسان چابهار

سالن‌های سرپوشیده

همچنین باغ رستوران براسان شامل دو سالن بزرگ است که یکی از آن‌ها به‌طور کامل سنتی است و مهمان‌ها روی زمین فرش‌شده می‌نشینند و غذای خود را نوش‌جان می‌کنند.

جاذبه های باغ رستوران براسان چابهار

این سالن زیبا مانند نمایشگاهی از صنایع‌دستی بلوچستان است؛ دورتادور این سالن کناره و پشتی‌هایی برای مهمان‌ها قرار داده شده و تمام فضای دیوارها با پارچه‌های سوزن‌دوزی بلوچی، پرده‌های سوزن‌دوزی و آینه‌دوزی تزیین شده است.

دیوار مشرف به باغ سراسر شیشه است و شما می‌توانید از نمای باغ رستوران نیز لذت ببرید. اما برای کسانی که نمی‌توانند روی زمین غذای خود را میل کنند، سالن بزرگ و کلاسیکی در سمت دیگر باغ تعبیه شده است که ظرفیت بالایی برای برگزاری مراسم نیز دارد.

باغ رستوران براسان چابهار

در این سالن میز و صندلی‌ها به سبک سالن‌های رستورانی چیده شده و در سمتی از این فضا سن بزرگی برای برگزاری جشن‌ها و مراسم مختلف ساخته شده است.

دیدنی های باغ رستوران براسان چابهار

منوی غذایی باغ رستوران براسان

در طبخ غذاها تلاش شده تا بیشتر از مواد ارگانیک استفاده شود. در این رستوران گلچینی از بهترین غذاهای بلوچستان ارائه می‌شود که ازجمله آن می‌توان به شش نوع کرایی مرغ، پنج نمونه کرایی گوشت اشاره کرد که هریک با ادویه‌های مختلفی برای سلیقه‌ها و ذائقه‌های مختلف تهیه می‌شوند. کرایی غذایی است خورشتی که به همراه نان سرو می‌شود.

براسان تنها رستوران چابهار است که به طبخ و ارائه تنورچه، از محبوب‌ترین غذاهای این استان می‌پردازد. درکنار غذاهای برنجی و خورشتی اشاره‌شده، انواع کباب محلی نیز ارائه می‌شود که از آن جمله می‌توان به کباب چامپ و کباب بوتی سفید اشاره کرد.

منوی رستوران براسان چابهار

همچنین ماهی ویژه و متفاوتی در بخش غذاهای دریایی این رستوران خودنمایی می‌کند که به آن در زبان محلی «تیمپچ» گفته می‌شود.

دیدنی های باغ رستوران براسان چابهار

برای طبخ تیمپچ ماهی را روی تابه محلی با روغن اندک و با روشی میان سرخ کردن و کباب کردن درست می‌کنند که درحقیقت می‌توان آن را نزدیک به ماهی گریل‌شده معرفی کرد.

باغ رستوران براسان چابهار

در انتخاب منوی غذایی علاوه‌بر در نظر گرفتن تنوع سلیقه و ذائقه، پوشش دادن انواع سطوح توان مالی نیز برای مسئولان این باغ رستوران حائز اهمیت بوده است.

باغ رستوران براسان چابهار

ساعت کاری رستوران از 18:30 تا 1 شب است.

برای سفارش تنورچه به‌دلیل محدودیت تعداد پرس، نیاز به هماهنگی از چند ساعت قبل دارد.

شماره هماهنگی و رزرو: 09155452330

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن