شکم گردی

شکم‌گردی در رستوران بازار در دل بازار گرگان

فهرست مطالب

رستوران بازار گرگان تنها یک رستوران نیست. اینجا یک تاریخ است. رستوران بازار برخلاف اکثر رستوران‌های مدرن، در بالای شهر نیست. بلکه برعکس، در کوچه‌های باریک و تنگ، و درست وسط محلات تاریخی گرگان قرار گرفته است. این رستوران در بافت قدیمی گرگان واقع شده و از‌این‌رو سرزدن به این رستوران نه فقط ازنظر شکم‌گردی که از منظر یک ماجراجویی تاریخی هم، گردشی مهیج به حساب می‌آید. با من در نابرو همراه شوید تا شما را از این کوچه‌های باریک قدیمی عبور دهم و به داخل این رستوران از جاهای دیدنی گرگان ببرم.

رستوران بازار و هیجان دیدن شهری زنده

اگر مسافری هستید که به گرگان آمده‌ و دنبال یک غذاخوری مناسب می‌گردید، پیشنهاد من رستوران بازار است. این رستوران و هیجانی که برای پیداکردن آن در لابه‌لای کوچه‌های قدیمی شهر خواهید داشت، حتما جزو خاطرات خوب سفرتان خواهد شد.

رستوران بازار گرگان

برای رسیدن به رستوران بازار باید به خیابان گلشن بروید و بعد سراغ کوچه گلشن 5 را بگیرید. داخل این کوچه‌ی قدیمی کوچه‌پس‌کوچه‌های باریک و پیچ‌درپیچ زیادی با نام خاندوزی مشاهده می‌کنید. برای رسیدن به این رستوران، داخل کوچه‌ی خاندوزی 1 شوید و کوچه را تا انتها ادامه دهید. فضای کوچه با خانه‌های قدیمی‌اش شما را یاد «خونه‌ی مادربزرگه» می‌اندازد، با آن دیوارهای آجری قدیمی که درختان انگور و گل‌های یاس از آن‌ها سرریز شده‌اند. محال است دیدن این صحنه‌ها حال شما را خوب نکند.


دیزی رستوران بازار از غذاهای معروف و بسیار محبوب است که محال است گرگانی‌ها دست‌کم یک بار آن را امتحان نکرده باشند. مشتریان رستوران می‌توانند به‌همراه دیزی، از تمام ترشی‌های موجود در سلف‌سرویس استفاده کنند.

در انتهای کوچه، بازار شروع می‌شود و افراد در اینجاست که متوجه علت نام‌گذاری رستوران می‌شوند. اینجا از آن بازارهای سنتی‌ای است که به‌اصطلاح هر خنزرپنزری در آن یافت می‌شود. تابلوی رستوران از همین‌جا کاملا پیداست.

دیزی رستوران بازار گرگان

رستوران بازار یک پارکینگ اختصاصی بزرگ دارد و نیازی نیست برای پارک‌کردن ماشین در آن کوچه‌های تنگ، نگران کمبود جا باشید. ماشین را داخل پارکینگ که درست پشت رستوران واقع شده بگذارید و با خیال راحت چند ساعتی را در آسودگی در این رستوران بگذرانید.

رستوران بازار گرگان

داخل رستوران بازار چه می‌گذرد؟

چیزی که در لحظه‌ی ورود به رستوران بازار توجه شما را جلب می‌کند شکل و لباس فرم یکسان پرسنل آن است که نشان‌دهنده‌ی اهمیت‌دادن به نظم است.

رستوران بازار گرگان

تعداد زیاد پرسنل که در بخش سفارش‌گیری نشسته‌اند و سرعتی که در انجام‌دادن کارشان دارند، به‌تنهایی ثابت می‌کند که این رستوران در گرگان چقدر طرف‌دار دارد.

پرسنل رستوران بازار بسیار مهربان و مودب هستند. اگر با بچه‌ای وارد دستوران شده‌اید که آن روز حال‌واحوال خوبی ندارد نگران نباشید، آن‌ها حتما بادکنک یا وسیله‌ی سرگرم‌کننده‌ی دیگری دارند که به کودک شما بدهند و به شما کمک کنند که با خیال راحت غذایتان را صرف کنید.

رستوران بازار گرگان

هم سنتی، هم مدرن

رستوران دو بخش بزرگ دارد. بخش سنتی و مدرن. در بخش مدرن میز و صندلی‌هایی با نظم چیده شده‌اند و موسیقی زنده هر شب در آن اجرا می‌شود. در بخش سنتی تخت و قالی و پشتی هست.

از این نظر رستوران بازار به هر سلیقه‌ای پاسخ می‌دهد. شما می‌توانید در بخش مدرن که بالای پله ها قرار دارد بنشینید یا به قسمت سنتی بروید، روی تخت‌ها لم بدهید و دیزی مخصوص بازار را سفارش دهید.

دیزی رستوران بازار گرگان

دیزی رستوران بازار، تازه و پرطرف‌دار

دیزی رستوران از غذاهای معروف و بسیار محبوب است که محال است گرگانی‌ها دست‌کم یک بار آن را امتحان نکرده باشند. مشتریان رستوران می‌توانند به‌همراه دیزی، از تمام ترشی‌های موجود در سلف‌سرویس استفاده کنند. دیزی رستوران بازار با گوشت تازه‌ی گوسفندی طبخ می‌شود و بسیار خوشمزه است. به‌همراه دیزی، نان تازه‌ی بربری یا سنگک با سبزیجات تازه در سینی قرار می‌دهند. کارمندان رستوران سرویس دیزی خود را در ظروف سفالی زیبایی سر میز مشتریان می‌برند. این رستوران روی دیزی‌های خود حساب دیگری باز کرده و حتی در سایت آن‌ها، یک سربرگ فقط به دیزی اختصاص دارد.

سلف سرویس رستوران بازار با انواع و اقسام ترشی‌ها و سالادها بسیار وسوسه‌انگیز است. در اینجا همه نوع ترشی ازجمله ترشی قارچ، ترشی بادمجان و ترشی لبو یافت می‌شود. تنوع در سلف‌سرویس آن‌قدر بالاست که حتما برای انتخاب ترشی‌ها و سالادها مجبورید چند بار با دقت همه‌ی آنها را نگاه کنید.

دیزی رستوران بازار گرگان

منویی خوش‌آب‌ورنگ، همراه دوغ مخصوص

منوی رستوران بازار نشان می‌دهد که در اینجا غذاهای سنتی طبخ می‌شود. این غذاهای سنتی علاوه‌بر دیزی که خودش یک پای رستوران است شامل دو دسته غذاها می شود: دسته‌ی اول غذاهای روزانه که همان غذاهایی هستند که معمولا مامان‌ها هر روز در خانه می پزند، غذاهایی مثل عدس‌پلو، ماکارونی، لوبیاپلو و استامبولی؛ دسته‌ی دوم غذاهای رستورانی هستند که کمتر در خانه طبخ می شوند، مثل انواع کباب‌ها و انواع ته‌چین و شیشلیک و ماهیچه و ماهی کبابی و پاچین. تزیین غذاها و مخلفاتی که در ظرف می‌گذارند شما را ذوق‌زده می‌کند.

منوی رستوران بازار گرگان

اگر به رستوران بازار می‌روید، مهم نیست چه غذایی انتخاب کنید. چون همه‌ی غذاهای آن‌ها خوشمزه‌اند و امتحان خودشان را پس داده‌اند. این کاملا به سلیقه‌ی شما برمی‌گردد. اما نوشیدن دوغ دیگر سلیقه‌ای نیست! حتما باید دوغ سنتی غلیظ و خوشمزه‌ رستوران بازار را امتحان کنید تا متوجه شوید که صرف‌نظر از نوع غذا سفارش دوغ ضروری است.

در ضمن سرویس چای زغالی رستوران بازار حتما حس‌وحال دورهم‌نشینی های قدیم را در شما زنده خواهد کرد.

منوی رستوران بازار گرگان

رستوران بازار منوی بیرون‌بر نیز دارد. آن‌ها با پیک رایگان هرروزه و به‌سرعت غذاها را برای شما ارسال می‌کنند. منوی بیرون‌بر همه‌ی غذاها را شامل می‌شود ازجمله کباب کوبیده، جوجه‌کباب و جوجه‌ی مخصوص، زرشک‌پلو با مرغ، چلومرغ ناردونی و اکبرجوجه که غذای معروف استان گلستان است.

رستوران بازار گرگان

اگر آخر هفته ها به رستوران بازار بروید ممکن است با شلوغی و ازدحامی مواجه شوید که شما را مجبور کند تا برای خالی‌شدن یک میز مدتی منتظر بمانید. اما حتما ارزش انتظار را دارد. زیرا موسیقی زنده در این رستوران آخر هفته‌ها بسیار پرشورتر برگزار می شود و شما در فضایی آرام‌بخش می توانید ساعتی همراه با عزیزان خود در آنجا به صرف غذا بپردازید و به خودتان استراحت بدهید.

رستوران بازار گرگان

غذاخوری قدیمی و پرافتخار

رستوران بازار در سال 1370 با نام سالار در محله‌ی میدان عباسعلی افتتاح شد. بعد به اعیانی و بعد هم به بازار تغییر نام پیدا کرد و اکنون چیزی حدود سه دهه است که مشغول به فعالیت است. هدف این مجموعه ارائه‌ی غذاهای سنتی با کیفیت بالا و طعمی عالی و در محیطی زیبا و دل‌نشین است. دست‌اندرکاران این مجموعه می‌خواهند تجربه‌ای کاملا متفاوت از آنچه قبلا داشته‌اید برایتان رقم بزنند.

رستوران بازار افتخار دریافت جایزه‌ی جذاب‌ترین غذاهای سنتی، کسب مقام طعم برتر کشوری، دریافت مدرک افتخاری طعم و مزه از سامان گلریز و کسب مقام برند محبوب سال 1395 را در کارنامه‌ی خود دارد.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن