شکم گردی

کافه‌ رستوران باپوک تهران؛ کافه‌ای هیجان‌انگیز در دل نارمک

فهرست مطالب

کمتر پیش می‌آید کسی پایتخت‌نشین باشد و گذرش به میدان «هفت‌ حوض» نیفتاده یا اسمی از آن‌ نشنیده باشد. در نابرو همراه من باشید تا سری به نارمک بزنیم و با یک کافه ‌رستوران زیبا و هیجان‌انگیز در دل هفت‌حوض یعنی کافه رستوران باپوک از دیدنی های تهران آشنا شویم.

بیوگرافی رستوران باپوک

اسم کافه رستوران باپوک به‌معنای «کولاک» یک اسم ایرانی با ریشه‌ کردی است. قبل‌از شروع به‌کار این کافه، در محل قرارگیری آن یک رستوران فست‌فود قرار داشت که از ابتدای سال 1398 پس‌از بازسازی کامل و تغییرات اساسی در دکوراسیون ساختمان باپوک جایگزین آن شد و کار خود را با بیشترین میزان رضایت آغاز کرد.

کافه‌ رستوران باپوک تهران

رستوران باپوک کجاست و چگونه برویم؟

«هفت ‌حوض» یکی از مناطق شناخته‌شده شرق تهران و از قطب‌های مراکز خرید است که به‌دلیل تنوع و گوناگونی زیاد از نقاط همیشه شلوغ و پر رفت‌وآمد است. یک خرید هرچند دلچسب قطعا خستگی یا گرسنگی به‌همراه دارد؛ اما استراحت در یک جای دنج و صرف یک میان‌وعده یا وعده‌ غذایی نه‌تنها نیروی ازدست‌رفته را برمی‌گرداند، بلکه باعث تکمیل این پروسه‌ شیرین می‌شود.


همان‌طور که اشاره کردم این کافه ‌رستوران زیبا دوطبقه است. طبقه پایین برای بخش رستوران و طبقه بالا برای کافی‌شاپ طراحی شده است، اما مشتریان کاملاً مختار هستند چه از منوی‌کافه و چه از منوی‌ رستوران در هر قسمت از باپوک که مایل هستند، استفاده کنند.

کافه رستوران باپوک در ضلع شمالی میدان هفت ‌حوض (نبوت) واقع شده است. برای رفتن به این کافه بهترین گزینه استفاده از وسایل ‌نقلیه عمومی است؛ چراکه در این خیابان به‌شدت محدودیت جای‌پارک وجود دارد. باتوجه‌به نزدیکی مترو و بی‌آر‌تی به این منطقه، اجازه‌ انتخاب گزینه‌ دیگری را نمی‌دهد.

برای کسانی‌که طرفدار مترو هستند، کافی است در ایستگاه «سرسبز» و مخاطبان بی‌آر‌تی در ایستگاه‌های «دکتر آیت» یا «سرسبز» پیاده شوند. پس آن کافی است مسافت کوتاهی را به‌سمت پایین (میدان‌ هفت‌ حوض) طی‌کنند یا در ایستگاه میدان ‌هفت ‌حوض پیاده شوند و به‌طرف ضلع شمال میدان حرکت‌کنند تا «باپوک» را مقابل خود ببینند.

کافه‌ رستوران باپوک تهران

محیط‌ کافه رستوران باپوک

این‌روزها کافه‌ها آن‌قدر با یکدیگر در رقابت‌اند که علاوه‌بر کیفیت و تنوع منو و خوراکی‌ باید از فضای جذابی هم برخوردار باشند. «کافه ‌باپوک» یکی از خاص‌ترین و جذاب‌ترین فضاها را به خود اختصاص داده است.

کافه ‌‌رستوران باپوک با دوطبقه بالای یک ساختمان نه‌چندان جدید و نوساز واقع شده است. ممکن است تصور کنید به‌دلیل قرارگیری کافه رستوران باپوک در طبقات بالا، پیدا کردن آن کار دشواری است؛ اما خوشبختانه طراحان این کافه جذاب طراحی و دیزاین خود را از دمِ در شروع کرده‌اند و به‌محض عبور از جلوی کافه به‌شدت جذب آن خواهید شد.

کافه‌ رستوران باپوک تهران

فضای داخلی کافه رستوران باپوک

حتماً تا این‌جا کنجکاو شده‌اید تا از فضای کافه بیشتر بدانید.

دمِ در ورودی با یک راهرو مواجه خواهید شد که ابتدای آن یک تابلوی نوری روشن و زیبا قرار دارد. دیوار‌ راهرو تلفیقی از آجر، نقاشی و نوشته با اسپری‌های رنگی به‌سبک اروپایی است و روی دیوار رو‌به‌رو یک موتور قرمزرنگ نه‌چندان کوچک وصل شده که به‌شدت آنتیک و زیباست.

کافه‌ رستوران باپوک تهران

به‌محض ورود چیدمان و سبک خاص میز و صندلی‌ها، نورپردازی منحصر‌به‌فرد و رنگ‌آمیزی دیوارهای سالن شما را غافلگیر و در یک نگاه شیفته‌ خود می‌کند. وسط سالن میز و صندلی‌های بزرگ مناسب خانواده یا تعداد نفرات نسبتاً زیاد و دور‌تا‌دور سالن صندلی‌های دونفره در کنار پنجره قرار گرفته که همراه است با چشم‌اندازی زیبا و دل‌نشین که برای قرار‌های عاشقانه و دونفره مناسب است.

قبل‌از این‌که از چشم‌انداز کافه‌ فاصله بگیریم، باید اضافه کنم پنجره‌های باپوک روبه ضلع شمالی میدان هفت‌ حوض قرار دارد و منظره زیبایی پیش چشم شما درست شده است.

نمای ‌داخلی کافه چوب و آجر بوده و در آن از رنگ‌های پررنگ استفاده شده است. سقف و دیوار‌های کافه هم با انواع لوازم آنتیک مانند موتور، لوستر‌های عجیب و کتاب‌هایی‌ که صفحاتش به‌شکل اسم باپوک تا خورده‌ دیزاین شده است.

همان‌طور که اشاره کردم این کافه ‌رستوران زیبا دوطبقه است. طبقه پایین برای بخش رستوران و طبقه بالا برای کافی‌شاپ طراحی شده است، اما مشتریان کاملاً مختار هستند چه از منوی‌کافه و چه از منوی‌ رستوران در هر قسمت از باپوک که مایل هستند، استفاده کنند.

برای رفتن به طبقه‌ بالا ابتدا باید وارد اولین طبقه شوید. پس‌از ورود، با پله‌ها به طبقه بالا بروید. فضای باپوک بسیار مناسب سورپرایز و غافلگیری در مناسبت‌های مختلف است. چراکه کافه طبقه بالا قرار دارد و فرصت کافی برای فراهم کردن شرایط مهیاست.

امکانات کافه‌ رستوران باپوک تهران

منوی باپوک

کافه ‌رستوران باپوک منوی پربار و متنوعی دارد. قسمت خوردنی و نوشیدنی‌های کافه‌ای شامل اسپرسو (انواع مختلف اسپرسو و مشتقات آن)، نوشیدنی‌های دمی، شکلات گرم، اسموتی، نوشیدنی‌ها (آبمیوه‌ها و آیس‌کافی)، بستنی و شیک‌ها و کیک‌هاست و قسمت غذا و پیش‌غذا شامل پیش‌غذا، بشقاب‌ها (مانند بشقاب سوخاری یا کباب)، پاستا، همبرگر، پیتزاها (کراست و ایتالیایی)، سالاد و ساندویچ است.

غذاها و نوشیدنی‌ها در سطح بالای کیفیت و با دیزاین یا گارنیش بسیار زیبا و کم‌ترین زمان ممکن سرو می‌شود. قیمت‌ها در رنج متوسط قرار دارد و نسبت به کیفیت عرضه‌شده بسیار منصفانه است.

کارکنان کافه

یکی از مهم‌ترین رکن‌های جلب رضایت مشتری نحوه‌ برخورد کارکنان کافه یا رستوران است که بعداز کیفیت غذا، نوشیدنی و خوراکی‌ها در درجه‌ دوم قرار دارد. خوشبختانه کافه‌ رستوران باپوک این رکن را هم داراست. به‌محض ورود شما به کافه رستوران یک نفر برای خوش‌آمدگویی جلو می‌آید. این فرد به همه مشتریان یک منو داده و آن‌ها را برای نشست در جای مناسب همراهی و راهنمایی می‌کند.

پس‌از سرو غذا یا نوشیدنی نیز از بابت کیفیت‌ خوراکی سروشده، خدمت‌رسانی کارکنان و… از شما پرس‌وجو کرده و اطمینان حاصل خواهند کرد.

کافه‌ رستوران باپوک تهران

 حرف آخر

حوالی کافه ‌باپوک علاوه‌بر مراکز، تعداد زیادی از مراکز آموزشی اعم از آموزشگاه‌های هنری و زبان، بانک‌ها و حتی فضاهای سبز و پارک قرار دارد که هرکدام می‌توان یکی از علت‌های رفت‌وآمد شما به این محل و منطقه باشد.

بعد از انجام کار‌های روزمره، تفریح و… شاید نیازی به یک قرار کاری پیدا کردید یا هوس دورهمی دوستانه‌ای به سراغتان آمد که آشنایی با یک گوشه‌ دنج در همان نزدیکی‌ خالی از لطف نیست. کافه ‌باپوک را به کافه‌گردها و کسانی‌که در جست‌و‌جوی مکانی جدید و پرآرامش هستند، پیشنهاد می‌کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن