شکم گردی

مجموعه غذایی فودلند اصفهان؛ پاتوقی شکم گردی و بازی

فهرست مطالب

فودلند اصفهان، یک محیط با چهار رستوران‌ در سبک‌های مختلف غذاهای ایتالیایی، ایرانی، ترکیه‌ای و عربی است. در این مجموعه غذاهای مختلف گریل یا کبابی، کافی‌شاپ مدرن و… وجود دارد. همچنین یک شهربازی الکترونیکی و بالاخره بستنی ارگانیک و سبک لابریت این مجموعه را کامل کرده است. اگر دنبال جایی برای شکم گردی و تفریح هستید، این مجموعه می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

موقعیت مکانی و پارکینگ مجموعه فودلند

مجموعه فودلند اصفهان به‌لطف لوکیشن خوب در خیابان دانشگاه، حدفاصل حکیم نظامی و سه راه توحید، می‌تواند بهترین گزینه برای دانشجویان دانشگاه اصفهان باشد. دسترسی راحت به وسیله حمل‌ونقل عمومی، اتوبوس و BRT یکی دیگر از امتیازهای فودلند است؛ چراکه اغلب دانشجویان می‌توانند به‌راحتی به این مجموعه دست پیدا کنند.

علاوه‌براین درصورتی‌که با خودروی شخصی به فودلند بروید، نگرانی برای پارک خودرو نخواهید داشت. این مجموعه پارکینگی رایگان با ظرفیت 150 خودرو دارد. نگهبانان فودلند شما را برای پارک خودرو به پارکینگ یا سایر فضاهای مناسب برای پارک خودرو راهنمایی خواهند کرد. پارکینگ فودلند در انتهای مجموعه قرار گرفته و ورودی باریکی به اندازه عبور یک ماشین دارد. در پارکینگ فودلند یک کارواش هم دایر است. مراجعین می‌توانند حین استفاده از امکانات این مجموعه، ماشین خود را به دستان حرفه‌ای تیم کارواش بسپارند.

مجموعه فودلند اصفهان

کافه‌ها و رستوران‌های فودلند

بعد خروج از پارکینگ به محوطه اصلی رستوران‌ها خواهید رسید. دو رستوران اپتیموس با غذاهای ایتالیایی و فست‌فودی سمت راست و کنزا با غذاهای گریل و کبابی سمت چپ قرار گرفته‌اند.

کافه سبز

کنار کنزا، کافه سبز فعال است. در بدو ورود به کافه به تراس چوبی آن می‌رسید. سیگار کشیدن در این بالکن آزاد است. پس از ورود از در سکوریتی کافه، محیط تمام چوب تاریکی پیش‌روی شما قرار خواهد گرفت. کافه سبز با میزهای ساده چوبی فضای گرم و دوست‌داشتنی دارد. مقابل صندوق و آشپزخانه، بار کافی‌شاپ ظاهر جالبی به این کافه داده است. قیمت‌های این کافی‌شاپ مشابه سایر کافه‌ها در سطح شهر است.

رستوران کنزا

رستورانی که کنار کافه سبز قرار دارد، غذاهای کبابی سرو می‌کند. کنزا شمایل خارجی چوبی و جالبی دارد. طرح یک ماشین فولکس سواری قرمز روی دیوار ورودی این رستوران، فضای نوستالوژیکی ایجاد کرده است. تراس چوبی دوبلکس رستوران کنزا هم گزینه رمانتیکی برای یک شام به‌یاد ماندنی در هوای تابستانی است. این رستوران برای ناهار و شام آمادگی پذیرایی دارد. قیمت‌های منو باتوجه به کبابی بودن غذاها نرمال و خوب است؛ اما شاید در رستوران‌های دیگر این مجموعه بتوان غذای مقرون‌به‌صرفه‌تری پیدا کرد.

مجموعه فودلند اصفهان

رستوران ایتالیایی اپتیموس

اپتیموس با غذاهای ایتالیایی و فست‌ فودهای خود، شاید گزینه ارزان‌تری در فودلند اصفهان باشد. پیتزای متری با قطرهای 40، 60 و 80 سانتی‌متری این رستوران ایتالیایی از جمله پیتزاهای پرطرفدار در کل شهر است. پیتزاهای بزرگ رستوران اپتیموس چند نفره است. بنابراین می‌توانید هریک را 4 یا 5 نفره میل کنید. ویژگی جالب این پیتزاها، وجود انواع مختلف پیتزا در قالب یک پیتزای بزرگ است. نوشابه لیوانی و سرد و سوخاری‌های پر ادویه اپتیموس هم ارزش امتحان را دارند.

فضای روشن، میزهای بزرگ و سفید وسط سالن و میزهای 6 نفره حاشیه این رستوران بزرگ، محیط آن را برای خانواده و اجتماعات بزرگ دوستانه مناسب کرده است.

مجموعه فودلند اصفهان

رستوران شاندیز

شاندیز، رستوران دیگری است که بعد از اپتیموس قرار دارد. در رستوران شاندیز غذاهای سنتی ایرانی سرو می‌شوند. اغلب غذاها هم با پلو همراه هستند. البته غذاهای ایرانی تنها آیتم موجود در منوی این رستوران نیست. شما می‌توانید غذاهای فرنگی، سالاد و پیش‌غذا هم در این منو پیدا کنید. قیمت‌های این رستوران قدری بالا به نظر می‌رسد؛ اما حجم و کیفیت غذا انکارناپذیر است.

یک درب شیشه‌ای داخل این رستوران به طرف حیاط پشتی باز می‌شود. پشت این در، چند اتاق VIP با میزهای 6 تا 12 نفره در اتاقک‌های شیشه‌ای قرار دارند. همچنین در صحن باز و حیاط‌گونه، میزهای سفید با بالش و پشتی‌های نرم هم وجود دارد. این بخش فضای خوبی برای قرارهای دوستانه و صمیمی به‌نظر می‌رسد.

مجموعه فودلند اصفهان

این رستوران با توجه به آرامش محیط، نوع غذا و قیمت آن‌ها برخلاف اپتیموس، انتخاب دانشجویی خوبی نیست؛ اما برای گردهمایی‌های خانوادگی یا کاری گزینه شیک و آبرومندانه‌ای خواهد بود.

مجموعه فودلند اصفهان

رستوران فندی

رستوران چهارم و آخر فودلند، رستوران تازه تاسیس فندی (fendi) است. این رستوران با شاندیز حیاط مشترکی دارد و غذاهای ترکی و عربی سرو می‌کند. تنوع غذایی منوی این رستوران زیاد است و قیمت‌های خوبی هم دارد.

تست غذاهای جدید همیشه از جاذبه‌های رستوران گردی هستند. پس این رستوران می‌تواند گزینه خوبی برای امتحان مزه‌های جدید باشد. دسر مخصوص این رستوران، باقلوای ترکیه‌ای آن است که با چایی، مزه دلچسبی دارد.

محیط این رستوران دنج، شیک و زیبا است. فضای رستوران فندی در دو بخش خصوصی‌تر، امکان برگزاری دوره‌های خانوادگی با تعداد افراد زیاد را هم دارد. در بخش روباز این مجموعه، حیاطی با چترهای آفتابگیر خواهید دید. البته این بخش بسیار گرم است و استفاده از آن را در تابستان پیشنهاد نمی‌کنم. البته این موضوع شاید به دلیل نوپایی رستوران باشد. احتمال دارد خنک‌سازی و سیستم‌های سرمایشی رستوران در ماه‌ها و روزهای آینده شرایط بهتری داشته باشد. رستوران‌های مجموعه غذایی فودلند علاوه‌بر ساعت ناهار، از ساعت ۸ شب تا ۱ نیمه‌شب هم آماده سرو غذا است.

مجموعه فودلند اصفهان

سرویس بهداشتی

بعد خروج از فندی، سمت راست و پشت این رستوران سرویس بهداشتی کل مجموعه قرار دارد. یکی از نواقص رستوران‌ها، دور بودن سرویس بهداشتی از آن‌ها است. باوجوداین دوری سرویس‌های بهداشتی می‌تواند یک مزیت هم حساب شود؛ چراکه بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند سرویس بهداشتی به محیط‌های سرو غذا نزدیک نباشد.

امکانات تفریحی

کنار همه مواردی که گفته شد شهربازی فونیکس هم دنیای متفاوتی در مجموعه فودلند ایجاد کرده است. این شهربازی به بولینگ، بیلیارد، فوتبال دستی و پلی‌استیشن مجهز است. البته چنین بازی‌هایی معمولا در هر خانه بازی یافت می‌شود؛ اما تفاوت عمده این شهربازی با سایر شهربازی‌ها در وسایل بازی مجازی آن است. شهربازی فونیکس وسایل بازی ویدئویی و مجازی دارد. ازجمله بازی‌های ویدئویی این مجموعه شبیه‌ساز ترن هوایی، جنگنده هوایی و ماشین‌سواری هستند. در این بازی افراد با یک عینک، تصویر سه بعدی را مقابل خود می‌بینند و در وسیله شبیه‌ساز مانند موتور، جنگنده یا ترن تکان می‌خورند.

مجموعه فودلند اصفهان

بازی ویدئویی دیگر شهربازی فونیکس VR است. در این بازی، بازیکنان می‌توانند با یکدیگر شبکه شده و بااستفاده از عینک سه بعدی بدون وسیله شبیه ساز با نقش‌آفرینی خودشان، در محیط بازی عملیات‌های مختلف انجام دهند. این بازی در مجموعه تفریحی فونیکس آدرنالین نام دارد. افراد می‌توانند به‌صورت گروهی یک یا نیم ساعت بازی کنند.

مجموعه فودلند اصفهان

بستنی لابریت

در انتها بستنی‌های سالم و سبک لابریت در خروجی مجموعه منتظر شما هستند. لابریت یک دکه مربعی شکل است. این برند بستنی در جاهای دیگر شهر هم شعبه دارد. بستنی‌های لابریت، بستنی‌هایی هستند که خود افراد می‌توانند آن‌ها را از دستگاه‌های بستنی‌ساز در قیف یا لیوان بریزند.

ادعای این برند، سبک و سالم بودن بستنی‌های آن است. البته این ادعا درست بوده و بستنی‌های لابریت واقعا بستنی‌های خوش‌طعم و لطیفی هستند. لابریت بستنی‌ها را در سه طعم نوتلا، شیر و شکلات تلخ عرضه کرده است. بستنی‌های دیگر آن معمولا طعم میوه‌های فصل هستند که تست آن‌ها می‌تواند جالب باشد. در انتها بعد از ریختن بستنی و تزئین آن، فروشنده بستنی‌ را وزن می‌کند.

مجموعه فودلند یک محیط بسیار جذاب و سرگرم‌کننده برای تجربه شکم گردی و بازی است. درصورتی‌که شما هم تجربه‌ای از حضور در فودلند دارید، آن را با نابرو به اشتراک بگذارید.

 

دوست دارید در مورد “بهترین سوغات اصفهان” بدانید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن