شکم گردی

صمیمیتی گرم و شیرین در کافه آی لقمه مشهد

فهرست مطالب

همه ما در ازدحام و شلوغی و گره‌خوردگی افکارمان نیازمند مکانی با انرژی مثبت هستیم که حالمان را بهتر کند، محلی که گاهی هنگام خستگی‌های روزمره به‌جای گذر از مسیر همیشگی، راهمان را به سمت فضا‌ی آرام و دنجش کج کنیم به این امید که حالمان کمی بهتر شود. از طرفی چنین محلی هم باید محصولی عرضه کند که متفاوت و خاص باشد و هم محیطش به ما آرامش ببخشد. در این مطلب از نابرو قصد دارم شما را با محلی آشنا کنم که تجربه حضور در آن، شما را به سفری کوتاه در ترکیه‌ می‌برد. با من همراه باشید تا کافه آی لقمه یکی از دیدنی های مشهد را بیشتر به شما معرفی کنم. کافه‌ای دنج با لقمه‌های شیرین و فراموش‌نشدنی.

یک شیرینی و یک دنیا قدمت!

آن‌طور که درباره این شیرینی گفته‌اند، ازحدود ۴۰۰ سال پیش در آناتولیا (یونان امروزی) طبخ می‌شده و بسیار پرطرف‌دار بوده است. در ترکیه هم از مدت‌ها قبل نقش شیرینی سنتی را داشته و هنوز هم جزو شیرینی‌های محبوب و پرطرف‌دار است.

رستوران آی لقمه مشهد

در شیوه سنتی، شیرینی را در شربت شیرین قرار می‌دهند یا رویش عسل و دارچین می‌ریزند و بعد می‌خورند اما امروزه با اندکی تغییرات و به سبکی نوین داخل شیرینی کمی خامه تزریق می‌کنند و رویش را با شکلات سفید شیری یا شکلات تلخ آب‌شده و انواع مغزها مثل مغز پسته، بادام، گردو و فندوق می‌پوشانند. این تلفیق سنت و مدرنیته در لقمه‌های شیرین باعث جذب بیشتر مشتری شده، زیرا امروزه مردم ترکیب طعم‌های جدید و قدیمی را بسیار می‌پسندند و همین موضوع باعث پرطرف‌دارشدن این شیرینی شده است.

برای اولین بار در ایران

این شیرینی برای اولین بار در ایران به ثبت رسمی رسیده است. شاید در نقاطی مثل تهران نیز این نوع شیرینی طبخ شود، ولی در مشهد این شانس را خواهید داشت تا از خوردن آی‌لقمه در محلی لذت ببرید که این شیرینی را ثبت کرده و صاحب برندش شده است.

لقمه داغ، چای داغ

آی لقمه محلی است که با لقمه‌های داغ از شما پذیرایی می‌کند. این لقمه‌های خوشمزه در واقع شیرینی‌های گرد توپی‌شکلی هستند که داخلشان طعمی خامه‌ای و خاص دارد که فقط با امتحان‌کردن متوجه طعمش می‌شوید. روی شیرینی‌ها را با انبوهی از شکلات آب‌شده شیری، سفید، تلخ یا مخلوطی از آن‌ها می‌پوشانند.

رستوران آی لقمه مشهد

این لقمه‌‌ها گرم، تقریبا داغ، سرو می‌شوند و در روزهای سرد پاییزی و زمستانی از خوردن این لقمه‌های داغ، وجودتان گرم می‌شود. اندازه این شیرینی‌های توپی و خوشمزه به قدر یک لقمه است ولی در طعمشان به‌اندازه یک دنیا مزه گنجانده شده است.


در کافه آی لقمه هر چه بیشتر سفارش بدهید برایتان به‌صرفه‌تر است، زیرا آی‌لقمه‌ها در بسته‌های دو، چهار و شش‌تایی عرضه می‌شوند و هر چه بسته‌هایی بزرگ‌تر سفارش بدهید، از نظر قیمت برایتان به‌صرفه‌تر خواهد بود.

لقمه‌ها شیرین هستند و بهترین حالت مصرفشان، خوردن آن‌ها همراه نوشیدنی‌هایی مثل چای و قهوه است. می‌توانید آی‌لقمه خود را سفارش بدهید و اولین استکان زیبای کمر باریک چای را رایگان دریافت کنید؛ بله درست متوجه شدید، در آی‌لقمه اولین استکان چای برای شما رایگان است.

لقمه‌های شیرین همراه چای خیلی دلچسب و خوشمزه هستند. البته تعداد زیادی از مشتری‌ها هم علاقه دارند که همراه قهوه آی‌لقمه را میل کنند. ‌می‌توانید قهوه خود را مزه‌مزه کنید و با طعم شیرین آی‌لقمه کمی از تلخی قهوه کم کنید. در این محل چه چای و چه قهوه، فقط بهانه‌ای هستند که از آی‌لقمه‌های خوشمزه لذت ببرید.

همچنین همراه آی‌لقمه به شما قاشقی کوچک داده می‌شود تا بتوانید باقی‌مانده‌ی شکلات آب‌شده روی آی‌لقمه‌تان را با آن میل کنید.

رستوران آی لقمه مشهد
smart

لقمه‌های گیاهی

این مجموعه به مشتری‌های خود احترام زیادی می‌گذارد. وجود لقمه‌های گیاهی (امروزه این سبک تغذیه، سلیقه بخش زیادی از مشتری‌ها را در هر مجموعه‌ای در برمی‌گیرد.) نشانه اهمیت‌دادن مجموعه آی‌لقمه به مشتریانش است.

افرادی که گیاه‌خوار هستند، در این محل می‌توانند لقمه‌های گیاهی مخصوص خودشان را سفارش دهند که طعمشان به‌خوبی طعم بقیه لقمه‌هاست و بسیار خوشمزه و عالی هستند. این لقمه‌ها با مزه خوبشان حتی نظر غیرگیاه‌خوار‌ها را نیز به خود جلب می‌کنند.

رستوران آی لقمه مشهد
smart

حس زیبای خاص‌بودن

به محض ورود به کافه آی لقمه با برخورد بسیار صمیمی و گرم میزبان روبه‌رو می‌شوید و احساس می‌کنید سال‌هاست که شما را می‌شناسند. حس دلچسب استقبال از شما، لبخند رضایت را بر لبتان خواهد آورد. نه‌تنها صمیمیت خالصانه را در برخورد کارکنان مجموعه حس می‌کنید، بلکه حس دلنشینش را در طعم آی‌لقمه‌ها هم می‌چشید.

این امر موجب جذب تعداد زیادی مشتری به این محل شده است. شما با برخوردی بسیار گرم مواجه می‌شوید که بر گرمای چای و لقمه‌ها خواهد افزود. می‌توانید یک دورهمی کوچک دوستانه در این مکان داشته باشید و از فضای دلنشینش لذت ببرید. وقتی به این محل می‌روید ممکن است با مشتری‌‎هایی روبه‌رو شوید که به زبان ترکی صحبت می‌کنند؛ یکی از میزبانان محترم این مجموعه هم به زبان ترکی صحبت می‌کند و به‌نظر می‌رسد از اهالی ایران نیست. در این محل عصرهای سرد پاییزی و زمستانی را تبدیل به بهاری گرم و شیرین کنید.

همه این‌ها باعث می‌شود به محض خروج از این مجموعه، به فکر فرو بروید که دوباره چه روزی به اینجا مراجعه کنید، چراکه هم طعم شیرین پذیرایی و هم طعم دلچسب آی‌لقمه‌ها را فراموش نخواهید کرد.

رستوران آی لقمه مشهد
smart

فضای دلنشین کافه آی لقمه

فضای کافه آی لقمه برای دورهمی‌های شلوغ چندان جا ندارد. فضای داخلی آی‌لقمه تقریبا برای ۹ نفر جا دارد. دم در هم پیشخوانی هست که می‌توانید روی صندلی‌هایش بنشینید و پنج نفر ظرفیت دارد. علی‌رغم فضای کوچک این مجموعه، گرمای شیرینی و پذیرایی پرمهر، گرمابخش جمع‌های دوستانه و خانوادگی شماست. کافه آی لقمه مثل ایستگاهی خوش‌طعم و به‌یادماندنی، لحظاتی ناب را پذیرای شماست که هرگز از ذهنتان خارج نخواهند شد.

رستوران آی لقمه مشهد
smart

بیشتر ببرید، کم‌تر هزینه کنید!

در کافه آی لقمه هر چه بیشتر سفارش بدهید برایتان به‌صرفه‌تر است، زیرا آی‌لقمه‌ها در بسته‌های دو، چهار و شش‌تایی عرضه می‌شوند و هر چه بسته‌هایی بزرگ‌تر سفارش بدهید، از نظر قیمت برایتان به‌صرفه‌تر خواهد بود.

قیمت لقمه‌ها با توجه به حجم و شکلات زیاد رویشان، بسیار مناسب است و همان طور که پیش‌تر اشاره کردم اولین استکان چای رایگان است. علاوه بر این، قیمت چای و قهوه در این مکان از خیلی کافه‌ها کمتر و مناسب‌تر است. روی‌هم‌رفته قیمت‌ها خیلی خوب هستند و می‌توانید با هزینه‌ای اندک بعدازظهری داغ و شیرین را در این مجموعه به خود و دوستان و خانواده‌تان هدیه کنید!

دسترسی به کافه آی لقمه

مجموعه کافه آی لقمه در محلی عالی قرار دارد و می‌توانید با خط شماره یک مترو به ایستگاه هاشمیه یا کوثر بروید و با اندکی پیاده‌روی در حاشیه‌ی بلوار وکیل‌آباد به این مکان دنج و زیبا برسید. خطوط اتوبوسرانی زیادی نیز در بلوار وکیل‌آباد ایستگاه دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و به این مجموعه برسید؛ خط‌های ۱۶.۱، ۱۸.۱، ۱۰، ۱۱، ۱۱۳ و ۱۱۴ خطوط اتوبوسی هستند که با آن‌ها می‌توانید به آ‌ی‌لقمه بروید.

اطراف این محل برای پیدا‌کردن جای پارک فضایی مناسب دارد و روبه‌روی مجموعه هم محوطه‌ای برای پارک خودرو قرار دارد و به همین علت اگر با خودروی شخصی آمده باشید به مشکلی بر نخواهید خورد.

آدرس: بلوار وکیل‌آباد، بین هاشمیه و کوثر، پشت ایستگاه اتوبوس، پلاک ۱۵۴

اینستاگرام: Lokma.iran

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن