شکم گردی

تجربه حال‌وهوای خانه‌‌های قدیمی در کافه ‌رستوران ارغوان اردبیل

فهرست مطالب

کافه‌رستوران‌ها می‌توانند یکی از مکان‌های دنج باشند و خاطره‌ای خوش را برای ما و همراهانمان باقی بگذارند. اگر اهل کافه‌گردی و جمع دوستانه هستید، حتما کافه ارغوان را که یکی از کافه‌رستوران‌ها جدید شهر اردبیل  است، امتحان کنید. با من در نابرو همراه باشید تا کمی بیشتر با کافه ‌رستوران ارغوان از مکان‌ های دیدنی اردبیل آشنا شویم.

چرا کافه ‌رستوران ارغوان

امروزه به‌خاطر تغییر سبک و شرایط زندگی‌مان، دیگر از نعمت خانه‌های قدیمی با آن حیاط‌های زیبا و پنجره‌های چوبی پوشیده با پرده‌های سفیدش محروم شده‌ایم؛ اما هنوز کسانی هستند که با کمی خلاقیت و ذوق ما را از این حس‌‌و‌حال بهره‌مند می‌کنند. کافه ‌رستوران ارغوان نیز حاصل همین خلاقیت و ذوق است و با رفتن به آن می‌توانید یک بار دیگر قدم در خانه‌ای قدیمی بگذارید که حیاط باغچه‌دارش یاد‌آور خاطرات کودکی بسیاری از ماست.

ورودی کافه

کافه رستوران ارغوان تلفیقی از سبک زندگی جدید و قدیم

وقتی وارد کافه ‌رستوران ارغوان می‌شوید، حیاطی را می‌بینید که باغچه‌ای بزرگ و پر از درخت دارد، درخت‌هایی که اکنون ظاهری زمستانی دارند. حیاط شما را به‌سمت پله‌هایی با کاشی‌های سرخابی هدایت خواهد کرد تا به ایوانی دلباز برسید که آن‌همه میز و صندلی‌های چوبی در کنار هم چیده شده‌اند تا میزبان شما در فضای آزاد و دل‌نشین کافه‌رستوران ارغوان اردبیل باشند.

 کافه ‌رستوران ارغوان اردبیل

البته در زمستان نگران سردی هوا نباشید، چراکه اجاق زغالی برای راحتی شما تعبیه شده است تا هم‌نشینی در فضای باز و سرد زمستانی را برایتان دل‌نشین کند و یادآور همان روزهای زمستانی در خانه‌های قدیمی یا به‌اصطلاح خانه مادربزرگ و پدربزرگ‌هایمان شود.


همچنین در منوی فرنگی کافه رستوران ارغوان ویژه دونفره و چهارنفره نیز وجود دارد، چرا‌که رستوران ارغوان به فکر مهمانانش است و گزینه‌ای جذاب را به شما پیشنهاد می‌دهد تا با انتخاب منوی دونفره یا چهارنفره  اقتصادی، از حضورتان در کافه لذت ببرید.

در ایوان در چوبی زیبایی را خواهید دید که همان در اصلی ورودی به فضای داخل کافه است و با بازکردنش وارد فضایی متفاوت خواهید شد.

دیوار کافه ‌رستوران ارغوان پر از عکس‌های هنری و سیاه‌سفید زیبا است که هنر عکاس را به رخ می‌کشد و کمی آن‌طرف‌تر در انتهایش پیشخوانی برای خوشامدگویی و صندوق و آشپزخانه قرار دارد. در سمت راست و چپ راهرو میز و صندلی‌های قدیمی و چوبی برای پذیرایی از شما وجود دارد.

چیدمان زیبا

دیوار‌های کافه ‌رستوران ارغوان با نقاشی‌های رنگ‌روغن و بوفه چوبی با وسایل تزیینی قدیمی همچون چراغ‌های قدیمی و بشقاب و کاسه‌های تزیینی آراسته شده‌اند و شما به‌هیچ‌وجه احساس نخواهید کرد که در کافه و محیطی بیرون از خانه هستید، بلکه انگار در خانه قدیمی خودتان نشسته‌اید و اوقاتی خوش را سپری می‌کنید.

 کافه ‌رستوران ارغوان اردبیل

تنوع در منو کافه‌ رستوران ارغوان

منوی کافه‌رستوران ارغوان از پنج بخش تشکیل شده است: منوی صبحانه، منوی سنتی، منوی فرنگی، منوی خوراکی و منوی نوشیدنی.

البته کافه‌ها و رستوران‌های زیادی در اردبیل وجود دارند، اما بارزترین تفاوتشان با کافه‌رستوران ارغوان همین محیط دنج و شیوه پذیرایی و طراحی و سرو متفاوت غذاهاست.

خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های منوی کافه‌ رستوران ارغوان در مقایسه با دیگر کافه‌ها کمی گران‌تر هستند و کیفیت نسبتا خوبی دارند، البته خود من دو تجربه متفاوت داشتم که می‌توان گفت بسته به سلیقه و ذایقه افراد دارد اما فضای دل‌نشین کافه ارزش یک بار امتحان‌کردن را دارد، به‌خصوص برای دورهمی‌های دوستانه.

کباب های مختلف و باکیفیت

منوی صبحانه

همیشه منوی صبحانه از بخش‌های لذیذ منوی کافه‌هاست و معمولا طرف‌داران پروپا‌قرصی دارد.

کافه رستوران ارغوان نیز منوی صبحانه بی‌نظیری را برای طرف‌دارانش در نظر گرفته است. از صبحانه ویژه تا قویماخ (همان کاچی) که دسر جذاب و مقوی اردبیلی‌ها برای صبحانه است و قیمت یک کاسه‌اش ۱۵هزار تومان است.

بازه قیمت منوی صبحانه کافه از شش‌هزار تومان تا ۲۸هزار تومان را در برمی‌گیرد که گران‌ترینش صبحانه مخصوص کافه رستوران ارغوان است و شامل زیتون، خیار، گوجه، پنیر و گردو، کره و عسل، نوتلا و تخم‌مرغ آب‌پز می‌شود.

منوی سنتی

انواع کباب، کته کره‌ای، آش دوغ و مخلفات در منوی رستوران هست. این تنوع دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارد.

نوشیدنی‌هایی جالب‌توجه کافه ‌رستوران ارغوان تخم شربتی، خاکشیر، خیار سکنجبین و دوغ محلی هستند.

البته من تجربه خوبی از نوشیدن دوغ محلی رستوران نداشتم، چراکه طعم دوغ کمی غیرطبیعی به‌نظر می‌آمد و بیش‌ازحد ترشیده بود.

قیمت غذاهای اصلی هم بین ۱۹ تا ۴۵ هزار تومان و مخلفات از پنج تا ۱۰هزار تومان است.

 کافه ‌رستوران ارغوان اردبیل

منوی فرنگی

منوی فرنگی کافه شامل انواع برگر، استیک، بال سوخاری، خوراک سبزیجات و انواع سالاد است.

همچنین در منوی فرنگی کافه رستوران ارغوان ویژه دونفره و چهارنفره نیز وجود دارد، چرا‌که ارغوان به فکر مهمانانش است و گزینه‌ای جذاب را به شما پیشنهاد می‌دهد تا با انتخاب منوی دونفره یا چهارنفره  اقتصادی، از حضورتان در کافه لذت ببرید.

خوراکی های مختلف کافه

منوی خوراکی

اگر عاشق کیک و بستنی یا چیپس و پنیر با ترکیب ژامبون و پاستا هستید، حتما این منو را امتحان کنید. مخصوصا کونفه داغ که دسری ترکیه‌ای است. قیمت‌های این منو از ۱۰هزار تومان شروع می‌شود و تا ۳۰هزار تومان ادامه دارد.

منوی نوشیدنی

منوی نوشیدنی‌ها بسیار متنوع است، از شیک‌ها گرفته تا آبمیوه‌های طبیعی، فراپه و حتی انواع دمنوش‌ها و نوشیدنی‌های گرم دیگر. بازه قیمت منوی نوشیدنی‌ها از هشت‌هزار تومان تا ۱۹هزار تومان است.

ساعت وعده‌ها در کافه ‌رستوران ارغوان

کافه ‌رستوران ارغوان منویش را در چهار نوبت صبح، ناهار، عصر و شب ارایه می‌کنید که به این ترتیب است:

وعده صبحانه از ۹ تا ۱۱:۳۰

وعده ناهار از ۱۲ تا ۱۶

وعده عصرانه (یا همان کافی) از ۱۲ تا ۲۳

وعده شام: از ۱۹:۳۰ تا ۲۳:۳۰

جشن‌ها در کافه‌ رستوران ارغوان

کافه رستوران ارغوان که به‌تازگی راه‌اندازی شده است، توانسته از همان ابتدا مکانی مناسب برای دورهمی‌های دوستانه باشد و توجه بسیاری از مردم اردبیل و مسافران را جلب کند.

شما می‌توانید جشن تولد، سالگرد ازدواج و جشن فارغ‌التحصیلی خود را در این کافه برگزار کنید. این کافه در روزهای مناسبتی همچون شب یلدا موسیقی رایگان زنده برای عموم اجرا می‌کند و میزبان روزهای خاطره‌انگیز شماست.

 کافه ‌رستوران ارغوان اردبیل

آدرس و مسیرهای دسترسی

برای رسیدن به این کافه کافی است به خیابان معلم بروید. البته اگر پیاده باشید، باید چند قدمی را از میدان پانزده خرداد به‌سمت میدان قدس حرکت کنید تا به کافه ‌رستوران ارغوان برسید، اما اگر قصد دارید با خودروی شخصی به آنجا بروید، فقط کافی است خود را به میدان پانزده خرداد ابتدای خیابان معلم برسانید و به‌سمت میدان قدس حرکت کنید. در چوبی و زیبایی که بر سردرش «الهی به امید تو» نوشته شده است، توجه شما را به خود جلب خواهد کرد.

کافه ‌رستوران ارغوان از ساعت ۹ صبح تا ۱۱:۳۰ شب باز است و می‌توانید بدون نگرانی مهمانی‌ها و جشن‌های خود را برگزار کنید.

آدرس صفحه اینستاگرام:

@ arghavan.foods

دکور زیبای کافه

یک توصیه

این کافه در نزدیکی رود «بالیقلو چای» است که رویش پل هفت‌چشمه اردبیل قرار دارد، بنابراین بعد یا قبل از کافه‌گردی می‌توانید سری به این پل تاریخی و فضای سبز و زیبای بالیقلو چای بزنید و پیاده‌روی  دل‌نشینی را تجربه کنید.

کلام اخر

اگر مهمان شهر سرسبز و زیبای اردبیل هستید، پس از همه خیابان‌گردی‌ها، بازارگردی و طبیعت‌گردی حتما سری هم به این کافه بزنید. چرا‌که کافه ‌رستوران ارغوان با آن حال‌و‌هوای سنتی می‌تواند ساعت ها شما را  سرگرم و به آرامش دعوت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن