شکم گردی

رستوران ارکیده اقدسیه و تجربه ناب شکم‌گردی در پایتخت

فهرست مطالب

مجموعه رستوران‌های زنجیره‌ای ارکیده یکی از چند ده مکان مناسب برای شکم‌گردی در پایتخت و همچنین استان‌های البرز و مازندران است که با سر زدن به آن‌ها می‌توانید تجربه‌ای ناب از یک شکم‌گردی ویژه را تجربه کنید. بدون شک یکی از اولویت‌های شکم‌گردان چشیدن طعم و مزه غذاهای مختلف، سابقه کاری کنار کیفیت غذایی، فضای داخلی محیط غذاخوری است. رستوران‌های زنجیره‌ای ارکیده نیز کنار چندین و چند مجموعه رستوران زنجیره‌ای پایتخت یکی از باسابقه‌ترین‌ها و بهترین‌های آن‌ها برای شکم‌گردی است. ارکیده برخلاف دیگر رستوران‌های هم‌سبک خود، طراحی داخلی و کاربری متفاوتی برای هر شعبه تعریف کرده است. در این مطلب از نابرو قصد دارم یکی از شش شعبه مجموعه رستوران زنجیره‌ای ارکیده را که از جمله جاهای دیدنی تهران است، به شما معرفی کنم. در این مقاله، رستوران ارکیده اقدسیه همان رستوران لوکس و لاکچری مجتمع شمیران سنتر معرفی می‌شود.

رستوران‌های زنجیره‌ای ارکیده

بنیان‌گذار مجموعه رستوران‌های زنجیره‌ای ارکیده، فعالیت خود را از حدود 60 سال قبل با راه‌اندازی یک چلوکبابی شروع کرد و رفته‌رفته با راه‌اندازی شعبه‌های جدید، امروزه کمابیش برای عاشقان هر سبک از شکم‌گردی مکانی عالی فراهم کرده است.

رستوران ارکیده

تفاوتی ندارد به صرف غذا در محیط بسته علاقه‌مند باشید یا محیط روباز، در فهرست شعبه‌های رستوران ارکیده گزینه مناسب شما وجود دارد. حتی رستورانی گردان نیز از مجموعه ارکیده مشغول به خدمات‌دهی به مشتریان خود است. رستوران‌های زنجیره‌ای ارکیده، جایی دنج و بسیار عالی از لحاظ کیفیت غذایی و معماری داخلی برای برگزاری جمع‌های دوستانه، خانوادگی، کاری‌اداری و جشن‌ها و دورهمی‌های شلوغ است.


اگر وسیله شخصی دارید، مسیر بسیار سرراست است و دقیق جلوی درِ اصلی آن می‌توانید پیاده شوید. چراکه هر یک از اتوبان‌های اصلی تهران را دنبال کنید، می‌توانید خود را به ارتش برسانید.

مجموعه رستوران‌های زنجیره‌ای ارکیده بیشتر به‌سبب سابقه تاریخی خود، درزمینه پخت و سرو انواع کباب‌ها شهرت دارد. بااین‌حال غذاهای ایرانی و محلی این مجموعه نیز در بالاترین کیفیت به مشتریان عرضه می‌شود. قدیمی‌ترین شعبه ارکیده، رستوران جاده چالوس آن است که درواقع دستور پخت هر غذای تأییدشده در این شعبه به شعب دیگر ارسال می‌شود و به‌عنوان یک غذای اصلی در منوی ارکیده قرار می‌گیرد.

جاذبه های رستوران ارکیده

رستوران ارکیده اقدسیه تازه‌تأسیس‌ترین شعبه این مجموعه است. از این رستوران شیک به‌عنوان یکی از بهترین رستوران‌های شرق تهران یاد می‌شود و اگر سریال هیولا را دیده باشید، سکانسی را که در این رستوران فیلم‌برداری شده است دیده‌اید.

رستوران ارکیده اقدسیه کجاست؟

اگر از اتوبان ارتش تهران عبور کرده باشید، در قسمت شمالی این اتوبان میان ایستگاه آتش‌نشانی و دانشگاه پیام نور، مجتمع تفریحی، تجاری و اداری بزرگ و چندین طبقه شمیران سنتر را دیده‌اید. شمیران سنتر خود یکی از جاهای دیدنی تهران است که می‌توانید برای ساعات زیادی در این مجموعه خوش بگذرانید و خرید کنید.

رستوران ارکیده

هر طبقه این مجتمع به فعالیتی خاص اختصاص داده ‌شده و رستوران ارکیده اقدسیه نیز در بالاترین طبقه آن قرار دارد. شعبه اقدسیه رستوران‌های زنجیره‌ای ارکیده، در حدود 1400 متر زیربنا دارد و معماری آن در رده رستوران‌های لوکس تقسیم‌بندی می‌شود. واقع‌شدن در بالاترین نقطه شمیران سنتر و چیدمان شیشه‌ای دورتادور این مجموعه سبب شده مهمانان رستوران از آن بالا به بخش بزرگی از تهران دید داشته باشند.

شماره تماس رستوران اقدسیه ارکیده 72146 است و ساعات خدمات‌دهی آن نیز از 12 ظهر شروع می‌شود و تا 12 شب ادامه دارد. اگر علاقه‌مند هستید بیشتر درباره میزبان این رستوران بدانید، می‌توانید مقاله «شمیران سنتر تهران؛ همه‌چیز در یک جا!» در نابرو را مطالعه کنید.

جاذبه های رستوران ارکیده

فضای رستوران ارکیده اقدسیه

همان‌طور که گفتم، فضای بسیار بزرگی به شعبه اقدسیه مجموعه رستوران‌های زنجیره‌ای ارکیده اختصاص داده‌ شده است. چند قسمت خدمات‌دهی وی‌آی‌پی، کافی‌شاپ، بار، فضای روباز، بخش اختصاصی اجرای موسیقی زنده، قسمت معمول رستوران و چند قسمت دیگر ازجمله اجزای اصلی این رستوران هستند.

بااین‌حال از درِ اصلی مجموعه که به آن وارد می‌شوید، همه‌چیز رنگ و بوی لاکچری دارد، از میز و صندلی‌ها تا هر چیزی که برای پر کردن فضای رستوران از آن استفاده شده است. سقف کمابیش بلند این رستوران با لوسترهای زیبا و گچ‌بری ناب تزیین شده و فضای روبه‌روی درِ اصلی آن با استفاده از تیغه‌هایی که خود گچ‌بری زیبایی دارند به چندین بخش مجزا تقسیم‌بندی شده است.

رستوران ارکیده

میان هر تیغه چندین میز و صندلی قرار دارد و هر بخش با استفاده از فضای دروازه‌مانندی به بخش دیگر متصل است. چیدمان داخلی زیبا و چشم‌نواز این مجموعه در گوشه آن فضای بسیار زیبا و دل‌نشین ایجاد کرده است.

اگر از قبل میز خود را رزرو کرده باشید، می‌توانید کنار دیوار شیشه‌ای رستوران ارکیده اقدسیه بنشینید و هنگام غذا، تهران را تماشا کنید. اگر میز را از قبل رزرو نکرده باشید، به‌ناچار باید از میزهای میانی سالن‌های مختلف مجموعه یکی را انتخاب کنید. جایی که زیر سقف مزین به تصویر آسمان آبی با ابرهای سفید است، یکی از پرطرفدارترین جاهای رستوران ارکیده اقدسیه است.

رستوران ارکیده

کمی آن‌طرف‌تر از قسمت متداول پذیرایی از مهمانان، سالن بزرگ برگزاری مراسم مجموعه با آن میز و صندلی‌های خاصش قرار دارد. همچنین دو میز مخصوص بار در دو طرف قسمت مرکزی مجموعه قرار دارد و به‌تناسب المان‌های زیبایی از آبشار  تا گل و گلدان، نشان ارکیده و تابلوهای زیبا روی دیوارهای این مجموعه خودنمایی می‌کند. اگر سیگار می‌کشید، در این رستوران اتاق مخصوص برای شما تدارک دیده شده است.

رستوران ارکیده

منوی رستوران ارکیده اقدسیه

تاحدودی منوی غذایی تمامی شعب رستوران‌های زنجیره‌ای ارکیده فهرست ثابت دارند. در این فهرست می‌توانید انواع استارترها یا همان پیش‌غذاها، نوشیدنی‌ها، غذاهای اصلی و… را بیابید. منوی رستوران و منوی کافی‌شاپ رستوران ارکیده اقدسیه شامل موارد زیر است:

منوی رستوران ارکیده

منوی کافی‌شاپ

انواع کیک از شکلاتی و رولت گرفته تا کیک‌های پخته‌شده همراه با مغزهای مختلف، قهوه‌های کلاسیک (اسپرسو سولو و دوپیو، ماسالا، ترک، آفوگاتو و…)، انواع آبمیوه‌های طبیعی، انواع عرقیات گیاهی، بستنی‌ها و گلاسه‌ها، قهوه‌های دمی همانند کمکس، V60 و…، چای‌ها و دم‌نوش‌ها، ماکتیل (موهیتو، لیموناد، اسکای و…) کنار انواع شیک و اسموتی‌ها. ازلحاظ قیمت، چای و دم‌نوش‌های این کافی‌شاپ با نرخ حدود 13000 تومان کمترین قیمت را دارند و شیک، ماکتیل و اسموتی‌ها با 26000 تومان گران‌ترین‌ها هستند.

منوی رستوران ارکیده

منوی رستوران ارکیده اقدسیه

پیش‌غذاها: کشک‌بادمجان، سالادهای فصل، سزار و سبزیجات، زیتون‌پرورده، ماست بورانی و اسفناج کنار ماست چکیده کوره‌ای و سوپ.

غذای اصلی: کباب شاندیز مخصوص ارکیده، کباب بره، باقالی‌پلو با گوشت گردن و ماهیچه گوسفندی، انواع جوجه‌کباب‌ها، ماهی قزل‌آلا کبابی و سرخ‌شده، کباب سلطانی، برگ، کوبیده و بختیاری، چلو کره و چلو کته و… . ازلحاظ قیمت، باقالی‌پلو با ماهیچه گوسفندی در زمان نگارش این مقاله با 148000 تومان قیمت گران‌ترین غذای رستوران ارکیده اقدسیه بود و چلو کره آن با 12000 تومان کمترین قیمت را دارا بود. بقیه غذاها نیز بین 60 تا 70 هزار تومان قیمت داشتند.

رستوران ارکیده

چگونه به رستوران ارکیده اقدسیه بروید؟

قسمتی از بزرگراه ارتش که شمیران سنتر کنار آن واقع است، در محله اقدسیه تهران قرار دارد. یعنی هر جای تهران هستید، باید به این محله بروید. اگر وسیله شخصی دارید، مسیر بسیار سرراست است و دقیق جلوی درِ اصلی آن می‌توانید پیاده شوید. چراکه هر یک از اتوبان‌های اصلی تهران را دنبال کنید، می‌توانید خود را به ارتش برسانید. بااین‌حال اگر قصد دارید با مترو یا بی‌آر‌تی به این مجموعه بروید، ایستگاه محلاتی مترو و ایستگاه خط 9 اتوبوس‌های تندرو با همین نام در نزدیکی این مجموعه قرار دارد.

اگر شما هم از حضور در این رستوران تجربه‌ای دارید، آن را با ما در نابرو به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. با سلام به نظر من در رستوران ارکیده شعبه اقدسیه همه چیز خوب و نظم داشت و لی غذا ها کیفیت و کمیت غذاهای ارکیده چالوس رو نداشت ما بختیاری و سلطانی سفارش دادیم بختیاری جوجه اش اصلا مزه دار نشده بود و چنجه اش بقدری ریز بود که من فکر کردم جیگره و سلطانی هم همینطور مثل قبل خیلی خوشمزه نبود و کباب برگش یه مقدار سفت بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن