خیابان گردی

خیابان اکبر مشهدی تهران؛ قدیمی و پر رفت‌وآمد

فهرست مطالب

خیابان اکبر مشهدی خیابانی‌ فرعی واقع در محله نازی‌آباد در جنوب تهران است که محلی معروف برای خرید و بازارگردی هم به حسای می‌آید. به گفته برخی افراد پس از بازار بزرگ دومین بازار شلوغ و بزرگ تهران است. با من در این مطلب از نابرو همراه شوید تا قدم در این خیابان محبوب و دیدنی مشهد بگذاریم.

شهر فرنگ در خیابان اکبر مشهدی

خیابان اکبر مشهدی که قبل‌تر به خیابان پارس معروف بوده‌ است، دارای تعداد زیادی مغازه و پاساژ برای خرید انواع لباس، کفش و کیف، تلفن‌همراه، لباس‌عقد وعروسی و لوازم آرایشی و بهداشتی است. همچنین سالن‌های آرایشی، عینک‌سازی، مغازه صنایع‌دستی، عطر و بدل‌فروشی، سوپرمارکت، گل‌فروشی، فروشگاه لوازم‌التحریر، شعبه بانک‌های ملی و نوین وصادرات، داروخانه، کافه، رستوران و فست‌فود، ویتامینه، عطاری، قهوه‌خانه و لژهای خانوادگی را می‌توانید در آن ببینید.

خیابان اکبر مشهدی تهران

حدودا از ساعت شش عصر به بعد در پیاده‌روها اجناس مختلفی مانند کیف، کفش، شلوار و… توسط دست‌فروشان با قیمت مناسب به فروش می‌رسند و باعث شلوغ‌تر شدن خیابان و پیاده‌روها نیز می‌شود. کار این خیابان از حدودا ساعت 10 صبح شروع می‌شود و حدود 11 به پایان می‌رسد که البته این زمان در ایام عید تغییر می‌کند و بیشتر می‌شود.

خیابان اکبر مشهدی همچنین کنار خیابان‌ مدائن قرار‌ دارد که مرکز‌ خرید کفش و لباس‌ مردانه، لباس‌ مجلسی و غیر‌مجلسی زنانه و لباس کودک است و پاساژهای معروفی مانند زرافشان،کویتی‌ها و… در آن قرار دارند. انتهای خیابان‌ اکبر‌ مشهدی (پارس) و در نزدیکی میدان نازی‌آباد از طریق کوچه ‌نیکومرام می‌توانید وارد تره‌بار نازی‌آباد شوید و ماهی، مرغ، میوه و سبزیجات تازه تهیه کنید.

خیابان اکبر مشهدی تهران

با وجود تنوع اجناسی که در این‌خیابان به فروش می‌رسد، من این‌ مکان را به افرادی که می‌خواهند مانتو، شال‌وروسری یا شلوار تهیه‌کنند بیشتر پیشنهاد‌ می‌کنم. البته این خیابان و خیابان مدائن برای افرادی که به بازارگردی علاقه‌مندند و شلوغی برایشان آزاردهنده نیست هم بسیار مناسب است. پیاده‌روی در این خیابان بدون احتساب زمان برای نگاه کردن مغازه‌ها حدودا یک ربع الی 20 دقیقه طول می‌کشد.

قیمت اجناس در این‌خیابان متنوع است اما به‌طور میانگین می‌توان آن را متوسط و خوب برآورد کرد.

خیابان اکبر مشهدی تهران

دیگر امکانات خیابان

در نزدیکی خیابان اکبر مشهدی شهربازی، پارک بهمن و پارک مرغوبکار قرار دارند. افرادی که به همراه کودکانشان به خرید می‌روند می‌توانند برای جلوگیری از خستگی کودکانشان آن‌ها را در خانه‌بازی که در ابتدای خیابان‌ قراردارد بگذارند. هزینه آن برای هر ساعت نگهداری از کودکان 15 هزارتومان است. البته در اواسط خیابان نیز خانه‌ بازی دیگری وجود دارد که از کودکان نگهداری نمی‌کنند؛ اما کودکان با بازی در آنجا می‌توانند با روحیه بهتری به ادامه خرید بپردازند.


دلایل متنوعی برای انتخاب این‌نام برای این‌محله گفته‌ می‌شود. یکی از آن‌ها مربوط به حضور آلمان‌نازی که در دوران جنگ‌جهانی‌دوم است که مشغول به ساخت بخشی از این‌ محله بودند و یا به عبارتی دیگر در این مکان زندگی‌می‌کردند.

میدان نازی‌ آباد که در انتهای این خیابان قرار دارد، دارای سرویس‌بهداشتی زنانه و مردانه و محلی برای بازی کودکان است و همچنین در مجاورت یک مسجد قرار دارد. از فست‌فود‌های معروف این‌خیابان می‌توان به فست‌فود سیب، پاییز، زیتون و رستوران ایتالیایی کارد استیل اشاره کرد که طبق تجربه شخصی غذاهای همه این‌فست‌فود‌ها از کیفیت و طعم خوبی برخوردار است؛ اما رستوران کارد‌استیل از قیمت بهتر و منو متنوع‌تری نیز برخوردار است.

خیابان اکبر مشهدی تهران

محله قدیمی نازی‌آباد

نازی‌آباد یکی از محله‌های بسیار قدیمی جنوب تهران که در منطقه 16 قرار دارد و ترکیبی از خانه‌ها و بافت قدیمی و جدید است. این‌ محله به‌دلیل وجود بیش از 70 میدان ظاهری به‌روزتر وزیباتر از دیگر محلات جنوب تهران دارد و این باعث شده به مرفه‌ترین محله جنوب‌ تهران معروف شود.

دلایل متنوعی برای انتخاب این‌نام برای این‌محله گفته‌ می‌شود. یکی از آن‌ها مربوط به حضور آلمان‌نازی که در دوران جنگ‌جهانی‌دوم است که مشغول به ساخت بخشی از این‌ محله بودند و یا به عبارتی دیگر در این مکان زندگی‌می‌کردند.

دسترسی

آدرس: تهران، نازی‌آباد، خیابان شهیدرجایی،خیابان اکبر مشهدی (پارس)

امکان دسترسی به خیابان ‌اکبر مشهدی از طریق وسیله‌ نقلی شخصیتان وجود‌ دارد؛ اما به‌دلیل ترافیک زیاد و کمبود جای پارک ماشین و همچنین کمک به محیط زیست و کمترشدن آلودگی‌هوا پیشنهاد من استفاده از وسایل‌نقلیه‌عمومی‌ است. خوشبختانه راه‌های زیادی برای دسترسی به این‌منطقه از طریق وسایل‌ نقلیه‌عمومی وجود دارد.

خیابان اکبر مشهدی تهران

نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو به نازی‌آباد مترو‌خزانه و متروعلی‌آباد است و هردو این‌ ایستگاه‌ها در خط ‌‌یک مترو تهران یعنی خط قرمز قراردارند. پس از خارج شدن از مترو‌ خزانه می‌توانید طی یک پیاده‌روی ده دقیقه‌ای به خیابان اکبرمشهدی برسید؛ اما به‌دلیل مناسب نبودن مسیر پیشنهاد من مترو علی‌آباد است، پس از خارج شدن از این‌ایستگاه می‌توانید با استفاده از تاکسی‌های درون پایانه‌تاکسی‌رانی به نازی‌آباد بروید.

همچنین می‌توانید سوار اتوبوس‌های خانی‌آبادنو، شکوفه و یا وصال شوید و در یکی از ایستگاه‌های خیابان اکبر مشهدی پیاده شوید که این‌مسیر درحدود 20 دقیقه طول‌ می‌کشد.در پایانه اتوبوس‌رانی فیاض‌بخش یا میدان‌انقلاب هم می‌توانید سوار اتوبوس‌های خانی‌آبادنو و وصال شوید. این مسیرها در حدود 45 دقیقه به طول می‌انجامند. البته در میدان‌راه‌آهن و میدان‌انقلاب و همچنین نواب تاکسی‌هایی به سمت نازی‌آباد وجود دارد که به‌دلیل تغییر میزان ترافیک در ساعات مختلف روز زمان‌های متفاوتی طول‌ می‌کشد. راه آسان دیگر برای دسترسی پیدا‌کردن به این‌منطقه استفاده از آژانس و تاکسی‌های اینترنتی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن