خیابان گردی

هتل ابیانه؛ جایی پر از آرامش و صفا

فهرست مطالب

حتما برای شما هم پیش آمده است که چند روزی را در مکانی به‌دور از شهر و سروصدا سپری کنید. احتمالا جالب است که با رسم‌و‌رسوم مردمان روستایی آشنا شوید. مکانی که بشود در آن، هم تاریخ را حس کرد و هم با مردمان محلی آشنا شد کجاست؟ قطعا روستای تاریخی ابیانه و اقامت در هتل ابیانه، یکی از بی‌نظیرترین مکان‌های گردشگری است که روزانه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی جذب این مجموعه بسیار زیبا می‌شوند. در این مطلب سری به هتل ابیانه از جاهای دیدنی روستای ابیانه می‌زنیم. با من در نابرو همراه باشید.

گذری در روستای ابیانه

روستای ابیانه یکی از روستاهای معروف و تاریخی در نزدیکی اصفهان است. این روستا از توابع شهرستان نطنز است که در 30کیلومتری بزرگراه کاشان، اصفهان، یزد قرار دارد. ابیانه یکی از قدیمی‌ترین روستاهای تاریخی است که قدمتی 2500ساله دارد. این روستای تاریخی، سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. گردشگران به‌علت زیبایی‌ها و آب‌وهوای کوهستانی لذت‌بخش، می‌توانند ساعاتی خوش را در روستای ابیانه بگذرانند.

در این روستا، آثار تاریخی و ملی زیادی به ثبت رسیده است که می‌توان به مسجد حاجتگاه، آتشکده هارپاک، امامزاده یحیی، مسجد پرزله و… اشاره کرد. این روستای سرخ‌رنگ دارای مکان‌هایی برای اقامت گردشگران است که یکی از مکان‌های اقامتی جذاب آن، هتل ابیانه است. در ادامه به معرفی این هتل خاص می‌پردازیم.

هتل ابیانه

هتل ابیانه

هتل ابیانه مکانی دنج و آرام برای گردشگران است. هتلی سه‌ستاره و تاریخی در روستای ابیانه است. برای ساخت این هتل، اقدامات مختلفی انجام شده تا بنای آن شبیه بنای خانه‌های روستایی باشد. همچنین در ساخت آن از مواد و مصالح بومی استفاده شده است. هتل ابیانه در سال 1386 در زیربنای 2500 متر در چهار طبقه افتتاح شد. این هتل دارای 35 اتاق با مدیریت خانم کاشانی است.

هتل ابیانه

معرفی بخش‌های مختلف هتل ابیانه

این هتل دارای بخش‌های مختلفی ازجمله لابی، پارکینگ، اتاق‌های مختلف، فضای سنتی چایخانه، رستوران، فضاهای تفریحی، فروشگاه و فضایی تابستانه است. همچنین مکانی هم برای پیاده‌روی دارد. پارکینگ و اینترنت در این هتل نیز از خدمات رایگان به حساب می‌آیند.

هتل ابیانه

فضای سنتی چایخانه

بعد از این که از حیاط هتل ابیانه عبور کردید، اول‌ازهمه وارد فضای سنتی چایخانه هتل می‌شوید که فقط این فضا را می‌توان با چشم دید و زیبایی‌های آن را درک نمود. فضای چایخانه، فضایی نسبتا بزرگ و مستطیل‌شکل، دارای نشیمنگاه‌های سنتی و‌ خاصی است که هر گردشگری را به خود جذب می‌کند.


در فروشگاه هتل ابیانه، گردشگران می‌توانند انواع لوازم محلی، روسری‌های محلی مردمان روستایی، عروسک‌های محلی، لواشک‌های محلی با مزه‌های متنوع را خریداری کنند و برای دوستان و آشنایان خود هم به سوغات ببرند.

سمت چپ فضای سنتی پر از تخت‌های سنتی است. روبه‌روی در دوچرخه‌ای تزیینی پر از انارهای مصنوعی و تزیین‌شده است که گویی فکر می‌کنید انار واقعی است. روی میزهای سنتی عروسک‌های محلی با لباس‌های محلی روستاییان قرار داده شده است. همان‌طورکه می‌دانید در روستا، زنان روستایی روسری‌های چارقد و گل‌گلی می‌پوشند و مردان روستایی شلوارهای گشاد می‌پوشند که همین لباس‌ها رنگ و لعاب روستا و جذابیت آن را بیشتر می‌کند.

در فضای چایخانه می‌توانید انواع مختلف چای و دسر و نوشیدنی را سفارش دهید. از چای‌های مخصوص این فضای سنتی چای دارچین است که اگر با قوری سفارش دهید، برای شما شیرینی محلی هم در کنارش می‌آورند که به‌نوبه خود خیلی شیرین و دل‌چسب است.

هتل ابیانه

رستوران هتل ابیانه

این هتل چند نوع رستوران دارد که دربرگیرنده رستوران سنتی، رستوران اصلی هتل، و رستوران فضای باز مخصوص فصل تابستان است. همچنین مسافرانی که نمی‌خواهند در هتل اقامت کنند می‌توانند از فضای رستوران و چایخانه استفاده کنند.

بعد از فضای سنتی چایخانه، به رستوران بزرگ هتل می‌رسید که در ورودی رستوران نوشته‌های انگلیسی روی دیوار شما را به خود جذب می‌کند. این نوشته‌ها را گردشگران خارجی که به این هتل آمده‌اند نوشته‌اند که نمایی جذاب را به هتل داده است.

هتل ابیانه

رستوران هتل ابیانه فضایی بزرگ و شیک است و میزهای چوبی دارد. فضای رستوران با ریسمان‌های سنتی و محلی تزیین شده است. کنار میز و صندلی‌ها تخت‌های نشیمن سنتی قرار داده شده که روی آن بالشت‌های بزرگ و رنگی محلی گذاشته شده است.

منوی رستوران

رستوران دارای غذاهای مختلف و محلی است که شما می‌توانید هر چیزی را که دوست داشتید سفارش دهید. همچنین یک فضایی سلف‌سرویس هم دارد که شما می‌توانید در آنجا انواع سوپ، دسر، سالاد، ماست، و انواع مختلف نوشیدنی را برای خود انتخاب کنید و نوش جان فرمایید.

هتل ابیانه

غذاهای رستوران شامل خورشت فسنجان (که با روغن محلی و مرغ لذیذ پخته شده است)، خورشت قرمه‌سبزی، زرشک‌پلو با مرغ، جوجه‌کباب نگینی، جوجه‌کباب، کباب و دیگر غذاهای محلی است که گردشگران با توجه به میل و سلیقه خود می‌توانند غذای موردنظر را سفارش دهند. طعم غذاها بسیار دل‌چسب و خوشمزه است که آن‌ها را کدبانوی ایرانی خانم کاشانی پخت است.

قیمت غذاها در مقایسه با جاهای دیگر مناسب است. همچنین اگر با تور و گروهی به آنجا تشریف ببرید به شما تخفیف نیز داده می‌شود. طعم غذاها بسیار لذیذ است و دوست دارید چند پرس غذا در آنجا میل فرمایید. در رستوران، سرویس‌بهداشتی قرار داده نشده که باعث آزار و اذیت مسافران شود. شما می‌توانید در سالنی که روشویی قرار داده شده است دستان خود را بشویید. برای استفاده از سرویس‌بهداشتی می‌توانید به بیرون از هتل در حیاط مراجعه کنید.

هتل ابیانه

اتاق‌های هتل

اتاق‌های هتل، شامل دوتخته تا شش‌تخته است که اگر تعداد نفراتتان زیاد باشد، می‌توانید سوییت شش‌تخته را اجاره کنید تا از کنارهم‌بودن لذت کامل را ببرید. تخت‌های هتل تشک‌های نرم دارد. حتی برای مسافرانی که کمردرد دارند نیز راحت است. اتاق‌ها مجهز به تلویزیون، آینه، میز، سیستم سرمایشی و گرمایشی، پتوهای گرم و مناسب هستند. در پشت پنجره‌های هتل، روستای تاریخی و زیبای ابیانه مشخص است. پیشنهاد می‌شود حتما اتاق‌هایی را رزرو کنید که رو به روستا هستند.

فضای تفریحی هتل ابیانه

این هتل فضاهای تفریحی ازجمله سالن تنیس برای گردشگران را دارا است که مسافران می‌توانند چندساعتی را در شادی و خنده با بازی‌کردن تنیس بگذرانند. همین موضوع باعث می‌شود که اوقات خوشی را سپری کنند و برای آن‌ها به یادگار بماند.

فروشگاه هتل ابیانه

در فروشگاه هتل ابیانه، گردشگران می‌توانند انواع لوازم محلی، روسری‌های محلی مردمان روستایی، عروسک‌های محلی، لواشک‌های محلی با مزه‌های متنوع را خریداری کنند و برای دوستان و آشنایان خود هم به سوغات ببرند.

هتل ابیانه

پارکینگ هتل

پارکینگ هتل در فضایی بیرون از هتل قرار داده شده است که نسبتا بزرگ است و ماشین‌های زیادی را در خود جای می‌دهد.

هتل ابیانه کجاست؟

هتل ابیانه در ابتدای روستای ابیانه، در 30کیلومتری بزرگراه کاشان، اصفهان، یزد قرار دارد. در اولین خروجی ابیانه و ابتدای روستای ابیانه، هتل ابیانه را مشاهده می‌کنید.

هتل ابیانه

رزرو در هتل ابیانه به چه صورت است؟

بهتر است از چند شب قبل که می‌خواهید به آنجا بروید اتاق موردنظر خود را به‌صورت تلفنی یا از وبگاه رزرو کنید. همچنین اگر به‌صورت آنلاین در وبگاه این کار را انجام‌ دهید، می‌توانید از تخفیفات هتل بهره‌مند شوید. ساعت تحویل اتاق‌ها 14 و ساعت تخلیه آن‌ها 12 است. این هتل تا مرکز شهر دو دقیقه و تا فرودگاه حدود دو ساعت فاصله دارد.

چه زمانی برای رفتن به روستای ابیانه و اقامت در هتل ابیانه مناسب است؟

برای رفتن به روستای ابیانه بهتر است در فصل‌های گرم سال مثل تابستان مراجعه نمایید تا از آب‌وهوای خنک و کوهستانی روستا لذت ببرید. همچنین در هتل می‌توانید با بسیاری از گردشگران ملاقات کنید و با فرهنگ آن‌ها نیز آشنا شوید.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن