شکم گردی

کافه سکوی نه و سه چهارم تهران، پاتیل درزدار شهر

فهرست مطالب

کدام جوان و نوجوانی در این عصر پیدا می‌شود که تعریف هری ‌پاتر را حداقل یک ‌بار در عمرش نشنیده باشد؟ خیلی از ما دوران نوجوانی خود را با این سری رمان‌ها و فیلم‌های جادویی گذراندیم و آرزو داشتیم به مدرسه جادوگری هاگوارتز برویم؛ اما به مرور که بزرگ‌تر شدیم، جادو از زندگی‌مان محو شد. برای ما بزرگسالانی که حالا در زندگی روزمره‌مان غرق شده‌ایم و دیگر چیز سحرآمیزی در دنیا برایمان وجود ندارد، کافه سکوی نه و سه‌ چهارم می‌تواند یادآور دورانی باشد که به همه چیز باور داشتیم و دنیا برایمان پیچیده نبود. در این مطلب نابرو همراه من باشید تا به کافه‌ای با حال‌وهوای ری پاتر و دیدنی تهران سر بزنیم.

سکوی نه و سه‌ چهارم و قطار سریع‌السیر به هاگوارتز

کافه سکوی نه و سه‌ چهارم نام خود را با الهام از سکوی نه و سه‌ چهارم که سکویی در ایستگاه کینگز کراس (King’s Cross) لندن و در واقع یکی از دروازه‌های ورود به دنیای جادوگران بود، انتخاب کرده ‌است. این کافه در خیابان فلسطین جنوبی، خیابان شهدای ژاندارمری قرار دارد. سکوی نه و سه‌ چهارم در محدوده طرح ترافیک قرار دارد و به‌علت ترافیک دائم در محدوده انقلاب و همچنین کمیاب بودن جای پارک، استفاده از خودروی شخصی برای رفتن به این کافه پیشنهاد نمی‌شود.

از راه‌های آسان برای دسترسی به کافه سکوی نه و سه چهارم تهران، استفاده از خطوط تاکسی که از خیابان انقلاب عبور می‌کنند، استفاده از خط یک بی آر تی و پیاده شدن در ایستگاه دانشگاه تهران یا چهارراه ولیعصر و یا استفاده از مترو خط چهار و خروج در ایستگاه تئاتر شهر است.

کافه سکوی نه و سه چهارم تهران

مسحور در دنیای جادو

فضای کافه سرشار از المان‌های فانتزی و مربوط به دنیای شگفت‌انگیز هری‌پاتر است. به محض ورود به کافه، باید از دو سری پله قرمز رنگ بالا بروید. در همین حین می‌توانید حس کنید، فضای بیرون برایتان محو می‌شود و وارد دنیایی دیگر می‌شوید، دنیایی که در آن نامه‌های پرنده بالای سرتان شناورند.

روی دیوار راه پله‌اش مقاله‌هایی از روزنامه دیلی پرافت (Daily Prophet) که معروف‌ترین روزنامه‌ دنیای جادوگری است چسبیده‌ شده است. بعد از صعود از پله‌ها، وارد فضای اصلی کافه می‌شوید که فضایی نورگیر با دو پنجره‌ بزرگ و سرتاسری است که شاید باعث شود توهم خروج از واقعیت کمی رنگ ببازد.

کافه سکوی نه و سه چهارم تهران

روی یکی از دیوا‌رهای کافه، بخشی از نقشه غارتگر (Marauder’s Map) به عنوان کاغذ ‌دیواری استفاده شده و روی دیوار دیگری، قطار سریع‌السیر هاگوارتز نشان داده می‌شود. روی چند دیوار هم شخصیت‌هایی مثل ولدمورت (Voldemort) و اسنیپ (Snape) هستند که مشتریان را زیر نظر دارند.

کافه سکوی نه و سه چهارم تهران

از سقف کافه، پرچم‌های چهار گروه جنجالی مدرسه هاگوارتز آویزان شده است. قاب‌هایی از تصاویر شخصیت‌ها و عناصر مجموعه هری‌پاتر، در حالی‌که سر دو تک‌شاخ مقوایی و برجسته را روی دیوار محاصره کرده‌اند، به چشم می‌خورد. کفپوش چوبی کافه شاید زیاد متناسب با قلعه‌ سنگی هاگوارتز یا ایستگاه کینگزکراس نباشد، اما باعث ایجاد فضایی گرم در کافه می‌شود.


کافه سکوی نه و سه چهارم تهران، منوی متنوع و قیمتی کمی بالاتر از متوسط دارد. برای مثال، اسپرسو سینگل 14 تومان، چای سیاه 12 تومان، سالاد سزار 35 و چیپس و پنیر آن 40 تومان است.

کافه سکوی نه و سه چهارم تهران، حیاط یا فضای باز ندارد اما استعمال دخانیات در تمام فضای کافه ممکن است و این برای افراد سیگاری، نقطه قوت محسوب می‌شود البته وجود تهویه‌ مناسب، باعث می‌شود برای افراد غیرسیگاری مشکلی ایجاد نشود. این کافه چندین میز دو نفره، سه نفره، چهار نفره، یک میز بزرگ برای جمعیت بالای شش نفر و همچنین یک ست مبل مشکی برای جمعیتی هفت نفر دارد.

با این اوصاف مشتری می‌تواند با رزرو تلفنی، مراسماتی مثل تولد را با پرداخت حق سرویسی اندک، در این محل برگزار کند و اوقات خوشی را رقم بزند. با توجه به فضای فانتزی کافه، این محل می‌تواند برای قرارهای دوستانه و غیررسمی مناسب باشد، اما برای قرارهای اداری، کاری و رسمی مورد مناسبی نیست.

کافه سکوی نه و سه چهارم، امکان سفارش بیرون‌بر یا ارسال به محل را ندارد ولی برای جبران آن، با حضور در سکوی نه و سه چهارم می‌توانید از غرفه‌ کوچک محصولات فانتزی و هری ‌پاتری دیدن کنید. در این غرفه شال‌گردن و چوب‌دستی و سایر محصولات فانتزی به فروش می‌رسد. از خصوصیات بامزه‌ کافه سکوی نه و سه چهارم تهران، امکان عکس‌برداری با کلاه گروه‌بندی، اعلامیه‌ زندانی فراری آزکابان و چوب‌های جادو است که سرگرمی خوبی برای طرفداران پروپاقرص هری‌ پاتر محسوب می‌شود.

کافه سکوی نه و سه چهارم تهران

پاتیل درزدار و انواع خوردنی‌های جادویی

دیاگون الی (Diagon Alley)، محله پر ‌رفت‌وآمد ساحران، میخانه‌ پاتیل درزدار (Leaky Cauldron) را در خود جای داده که از نقاط مور علاقه شخصیت‌های مجموعه است. منوی خلاقانه و فانتزی کافه سکوی نه و سه چهارم، کاغذی روغنی به شکل نقشه غارتگر است که می‌توان مثل نقشه واقعی آن را باز ‌کرد و از منو متنوع کافه، غذا یا نوشیدنی منتخب را سفارش داد.

کافه سکوی نه و سه چهارم تهران، منوی متنوع و قیمتی کمی بالاتر از متوسط دارد. برای مثال، اسپرسو سینگل 14 تومان، چای سیاه 12 تومان، سالاد سزار 35 و چیپس و پنیر آن 40 تومان است. منو کافه از آیتم‌های زیر تشکیل شده است:

 • قهوه (شامل انواع قهوه های سرد و گرم و آیتم‌هایی مثل کوک اسپرسو و هایپ اسپرسو)
 • نوشیدنی گرم (شامل انواع چای و هات چاکلت)
 • دمنوش (با اسم‌هایی جالب و عجیب مثل لاو پوشن و اکسیر جوانی)
 • ماکتیل (موهیتو، لیموناد و…)
 • شیک (با بیش از 10 طعم)
 • کیک
 • اسموتی (مثل پرتقال و سیب)
 • صبحانه (شامل صبحانه ایرانی، آیتم‌هایی مثل بلاتریکس و فلور دلاکور)
 • پاستا (مثل آلفردو، پستو، بیکن و لانگ باتم)
 • ساندویچ‌ (انواع پنینی شامل مرغ و بیکن، لوپین و مارگاریتا)
 • سالاد (سزار، یونانی و…)
 • عصرانه (چیپس و پنیر، سوپ، فرانکفورتر و پیتزای خانم ویزلی)
 • پاتیل درزدار (جادوی سیاه، نوشیدنی کره‌ای، دابی، خون اژدها و چندین نوشیدنی عجیب دیگر)

کافه سکوی نه و سه چهارم تهران

چیزی که باید درباره منو بدانید، اسم های عجیب غریب استفاده شده در آن است که سالن‌کاران با حوصله تمام آن‌ها را برایتان توضیح می‌دهند. برخی از این آیتم‌ها از شخصیت افراد الهام گرفته‌شده‌اند، مثل لانگ باتم (Longbottom) که پاستای آلفردو است و در آن با توجه به شخصیت نویل لانگ باتم (Neville Longbottom) که علاقه‌مند به گیاهان بود، در ترکیبات آن، اسفناج هم استفاده شده است.

یا فلور دلاکور که دانش‌آموزی از مدرسه فرانسوی جادوگری بود، الهام بخش آیتم فلور دلاکور که فرنچ تست است شده. ساعت کاری کافه از ساعت هشت تا 11 شب است و آیتم‌های صبحانه فقط تا ساعت 12 سرو می‌شوند. این کافه برای مشتریان خود این امکان را فراهم کرده که نوشیدنی‌های کنار غذای خود را با نصف قیمت سفارش دهند.

به صورت اجمالی، سکوی نه و سه چهارم با تم خاص و منحصر‌ به‌فردش، توانسته مخاطبین زیادی را به خود جلب کند. البته به خاطر دسترسی راحت،کیفیت خوب غذاها و نوشیدنی‌هایش قشر عظیمی از مشتریان را به سمت خود جذب کرده و بین کافه‌های محبوب خیابان انقلاب، خود را جای داده ‌است. اگر پیش ‌از این تجربه حضور در کافه سکوی نه و سه چهارم تهران را داشته‌اید، نظراتتان را با نابرو به‌ اشتراک بگذارید.

آدرس دقیق کافه: خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، ابتدای خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک 1
شماره تلفن: 66415365-021

نوشته های مشابه

‫4 نظرها

 1. خیلی عجیب و باحال بود اصلا انگار تو یه دنیا دیگه هستی حتما برید و با جمع دوستانه برید چون خیلی حال میده 😍😉

 2. سلام دوستانی که رفتید میشه لطفا آدرس کامل بدید؟ توی تهران دیگه؟
  ادرسش رو لطفا سریع تر بدید.ممنون🦋

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن