فرهنگ و هنر

کافه کافی تهران؛ کافه‌ای در دل تماشاخانه مهرگان

فهرست مطالب

این روزها آنقدر تعداد کافه‌های شهر تهران زیاد شده است که اگر تصمیم بگیرید بعد از ظهری را همراه دوستان و آشنایانتان کنار هم بگذرانید برای انتخاب کافه مناسب حسابی گیج خواهید شد؛ علی الخصوص اگر بخواهید از بین کافه‌های مرکز شهر یکی را انتخاب کنید. شاید اسم خیلی از آنها را اصلا نشنیده باشید. شناخت بیشتر این کافه‌ها، دست شما را برای انتخاب بهترین کافه مطابق با سلیقه‌تان باز می‌گذارد .

فضای کافه کافی

کافه کافی داخل تماشاخانه مهرگان قرار دارد و به همین خاطر کمی از نظر دور مانده است.

درطراحی فضای کافه کافی به نکات مهم و ارزشمندی توجه شده است که علاوه بر بوجود آوردن زیبایی بصری تامل برانگیز هم است. فضای داخلی کافه را می‌توان به دو بخش تقسیم کرد. یک فضا با اتمسفر گرم، رنگ دیوارها و نوع صندلی‌ها فضای گرمی را القا می‌کند و یک فضای سرد که رنگ سرد دیوارها و صندلی‌های فلزی کافه القا کننده اتمسفر سرد است.

تماشاخانه مهرگان

برای طراحی فضای کافه سعی شده است از چهارعنصر طبیعی آب و باد و خاک و آتش ایده گرفته شود تا شاهد خلق فضای متفاوتی در کافه باشیم. یکی از دغدغه‌های ارزشمند گردانندگان این کافه توجه به (دخالت انسان در طبیعت و متوجه ساختن اهمیت اثرات برجای گذاشته توسط انسان در طبیعت می‌باشد ) بدین منظور از چوب و آجر به نشانه طبیعت در تکمیل فضا و از فلز ساخت دست انسان به منظور تهویه‌های مورد نیاز کافه استفاده شده است. با کنار هم قرار دادن این‌ها و تناقض به وجود آمده در فضای کافه ما را متوجه اهمیت دخالت انسان در برهم زننده زیبایی‌های طبیعت می‌سازد. تنوع در نوع چیدمان صندلی‌ها و میزهای کافه در نوع خود زیبا و جالب است.

اتفاقات متفاوت در کافه کافی

کافه کافی تفاوت‌های زیادی با خیلی از کافه‌های دیگر دارد که باعث می‌شود انتخاب مناسبی برای یک کافه گردی خاص باشد.

کافه کافی

نمایشنامه ‌خوانی

در این کافه گاها برنامه نمایشنامه‌خوانی برگزار می‌شود ، نمایشنامه‌خوانی گونه‌ای ازهنرهای نمایشی است که گروهی به خوانش یک نمایشنامه می‌پردازند یعنی بدون اینکه اکت و حرکتی داشته باشند متن نمایشی را با همه حس‌ها و فراز و فرودهای آن می‌خوانند.

تئاتر محیطی

تئاتر محیطی هم گونه‌ای از هنر‌های نمایشی است که اجرای تئاتر در آن به فراخور متن و موضوع نمایش از حالت صحنه‌ای خارج شده و قابلیت اجرا در یکسری از محیط‌ها از جمله کافه را دارد. لذت بخش خواهد بود که علاوه بر نشستن و گپ و گفت در کافه بتوان اجرای تئاتری را دید. از برنامه‌هایی که در آینده به طور جدی کافه کافی به آن خواهد پرداخت اجرای تئاترهای محیطی است.

اطلاع رسانی برنامه‌های تئاتری از طریق پیج این کافه در اینستاگرام انجام می‌گیرد. همینطور می‌توانید با کافه تماس بگیرید و اطلاعات مربوطه را ازآن‌ها بخواهید.

کافه کافی

نمایشگاه نقاشی

فضای داخلی کافه طوری طراحی شده است که نقاشی مانند یه تکه مهم، تکمیل کننده پازل زیبایی فضای داخلی کافه باشد. بنابراین همیشه نمایشگاه نقاشی در کافه کافی برگزار است و شما همانطور که در حال صرف چای و قهوه هستید می‌توانید ازنگاه کردن به نقاشی‌های به نمایش گذاشته شده لذت ببرید.

بازی

از آنجایی که کافه‌ها مکان مناسبی برای دورهمی‌های دوستانه هستند برای اینکه لحظات خوبی را کنار هم در این کافه داشته باشید کافه کافی برایتان کلی تدارک دیده است. تعداد زیادی بازی‌های متفاوت تهیه کرده تا زمان‌هایی را که در اینجا هستید حوصان سر نرود و حسابی کنار هم خوش بگذرانید.

از بازی‌های نوستالژیکی که برای همه خاطره‌انگیز است بگیر تا بازی‌های جدیدی که تا به حال تجربه بازی آن را نداشته اید، برای همین است که وقتی داخل کافه می‌روید گروه‌های مختلفی را می‌بینید که حسابی سرشان گرم بازی است و صدای آن‌ها فضای کافه را پر کرده‌ است.

کافه کافی

منو کافه کافی

منو کافه کافی شامل انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد، کیک‌ها، شیک‌ها، میان وعده‌ها و غذاهای مرسوم در کافه‌هاست. کافه تقریبا منو کامل و جامعی را داراست. همینطور برای ماه مبارک رمضان منو متفاوتی را در نظر دارند.

آدرس کافه کافی

آدرس کافه کافی: خیابان انقلاب، خیابان خارک، بن بست اول، پلاک 5 داخل تماشاخانه مهرگان

تلفن کافه کافی:  66730858

مسیرهای دسترسی به کافه کافی

دسترسی به این کافه به دلیل قرار گرفتن در مرکز شهر تهران کاملا راحت است، اگر از مترو و بی آرتی استفاده می‌کنید می‌توانید در ایستگاه تئاترشهر پیاده شوید و با کمتر از پنج دقیقه پیاده روی خود را به این کافه برسانید.

اما اگر می‌خواهید با وسیله شخصی بروید به دلیل قرار گرفتن در محدوده طرح ترافیک بهتر است بعد از پایان ساعت طرح ترافیک خود را به کافه برسانید، در این صورت از خیابان انقلاب به راحتی می‌توانید به کافه کافی بروید و ساعات خوبی را در آنجا بگذرانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن