کافه نگارالسلطنه قزوین

کافه نگارالسلطنه قزوین؛ عروس کافه‌های شهر

اگر ساکن قزوین هستی یا آنکه مسافر این شهری، عاشق کافه‌گردی باشی یا نباشی، صبح باشد یا عصر، فرقی ندارد کافه نگارالسلطنه قزوین در گوشه‌ای دنج و زیبا از کاروانسرای سعدالسلطنه انتظارت را می‌کشد. این گوشه‌ از معماریِ دل‌فریب کاروانسرا که حالا به صورت بازاری مسقف به حیاتش ادامه می‌دهد نگارالسلطنه نام دارد. کافه‌ای که نوروز که بیاید ۱۰ ساله خواهد شد.

نگارالسلطنه

 

منوی کافه نگارالسلطنه قزوین

کافه نگارالسلطنه قزوین عروس کافه‌های شهر است. عروسی که گذر سالیان دراز نه تنها از زیبائیش کم نکرده که دلبری‌هایش صد چندان شده است. در این مکان بهشتی خود را در فضا و حال‌و هوای عصر قجر می‌بینید و از قدمت فضا و اشیا لذت خواهید برد. کارکنان و مدیر مجموعه با رویی گشاده به شما خوشامد خواهند گفت. منوی کافه  بسی دل‌فریب و متنوع است.

به جرات می‌توان گفت که فهرست نوشیدنی‌ها و شیرینی‌ها و کیک‌های کافه کامل، خوشمزه و به لحاظ بصری بسیار چشم‌نواز هستند. حتی نام‌های زیبا هم دارند: شربت شونی، شورانگیز، مه کامه، کرشمه و ترمه.

شیرینی خاصی که خوردنش را به همه‌ بازدید کنندگان کافه توصیه می‌شود باقلوای منحصربه ‌فرد و اعلای شهر قزوین است که بهترین نوعش بر روی میز مشتریان سرو می‌شود.

کافه نگارالسلطنه

 

نوشیدنی‌های خنک کافه نگارالسلطنه قزوین هم دل‌چسب و بسیار پر طرفدار هستند. از جمله‌ این نوشیدنی‌ها می‌توان به نعناع وریحان اشاره کرد که دل ‌و روح را جلا می‌دهد.غیر از شربت‌های دست‌ساز کافه، دم‌نوش‌های سنتی و جدید هم جزو لاینفک منو هستند.

دل آرا، زرین‌نگار، چای رییس الوزرا و پرنیان دمنوش‌ها و اشربه گرمی هستند که می‌توانید در این کافه نوش جان کنید.

انواع قهوه که توسط باریست‌های ماهر و هنرمند تهیه می‌شود می‌تواند خاطره‌ خوش یک طعم ‌به یاد‌ماندنی را ایجاد کند. در فصل بهار نیز می‌توانید از کاهو و سکنجبین فرداعلای این مکان میل کنید.

کاروانسرای سعدالسلطنه

 

از معماری غافل نشوید

به سبب نوع معماری کافه نگارالسلطنه قزوین که در بافت قدیمی سعدالسلطنه واقع شده، فضای اطراف و گذرها که هر دوست‌دار هنری از تماشای آن سیر نمی‌شود. فضا و معماری داخل کافه هم مطابق با فضای بیرون بوده واز رنگ‌ها و المان‌های سنتی گوناگون در آن استفاده شده است.

میزو صندلی‌ها از جنس چوب و با طرح معروف به لهستانی هستند و میزها با داشتن یک پلاک دارای هویت شده اند که از جمله‌ آن می‌توان به میزقمرالملوک خواننده زن قزوینی اشاره کرد. درسمت دیگری از کافه یک کتابخانه پرو پیمان از کتاب‌ها و خاطرات همه‌ نسل‌ها خودنمایی می‌کند که دوستدران کتاب ومطالعه را به آن‌سو دعوت می‌کند.

کتابخانه نگارالسلطنه

 

اگر فصل بهار است و می‌خواهید با یار و نگاری خلوتی دنج داشته باشید یا آنکه تابستان است و از هیاهو و گرمایش جان به لب شده‌اید و خلوتی خنک با شربتی گوارا می‌طلبید یا آنکه پاییز است ودلبری‌ها و عاشقانه‌هایش، سوز سرد زمستان است وگرمای جانبخش یک قهوه یا چای را هوس کردید همیشه نگاری هست که پذیرای وجودتان باشد از حوالی نه صبح تا حوالی آخرشب به وقت ساعت و زمان یازده. مملکت فخیمه ایران. دارالخلافه قزوین. کاروانسرای سعدالسلطنه. راسته وزیر. سنگ سی وچهار.

عکس‌ها: دلارام حیدری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *