شکم گردی

کافه رادیو گذر سعدی؛ یکی از کافه‌ رادیوهای زنجیره‌ای اصفهان

اگر در حال قدم زدن در کوچه پس کوچه‌های دور میدان امام یا همان میدان نقش جهان باشید و به دنبال کافه‎ای دنج بگردید که نوشیدنی بخورید و ساعتی خلوت کنید، کافه رادیو گذر سعدی انتخاب خوبیست. کافه رادیو در گذر سعدی کافه‌ کوچکی‌ست که توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‎کند. کافه رادیو گذر سعدی کوچک است اما همیشه دختران و پسرانی را در حال گفتگو در آن می‌بینید.

اهالی هنر به این کافه زیاد سر می‎زند و بحث‎های هنری و تئاتری از میان جملات‎شان زیاد شنیده می‏‌شود. در داخل نیز یک میز کوچک و دو صندلی و یک میز بزرگ و چهار صندلی قرار دارد. برای ساعت‎های دنج و تنهایی کافه رادیو گذر سعدی انتخاب فوق‎العاده‎ای است.

تنها پرسنل داخل کافه خوش برخورد است. می‌توانید از دو میز داخل کافه یکی را انتخاب کنید. به عادت تمام کافه‌هایی که رفته بودم منتظر شدم که برایم منو بیاورد اما نیاورد. از  کافه‌دار پرسیدم منو نمیاری؟ با انگشت منو روی دیوار را نشانم داد.

کافه رادیو گذر سعدی اصفهان

منو رادیو گذر سعدی اصفهان

منوی روی دیوار کافه رادیو گذر سعدی شامل دو دسته نوشیدنی گرم و سرد می‌شود که خیلی خلاقانه روی دیوار کافه قرار گرفته است.

اینجا همه چیز مینیمال است. مینیمال بودن اجزای کافه حس خوبی به ببینده می‌دهد. پیشخوان کافه که در اصفهان بودن این کافه را نمایان می‌کند. کاشی‌های رنگارنگ که بدون هیچ گونه نظم و ترتیبی در کنار هم چیده‌ شده‌اند و همین بی‌نظم بودن آنها زیبایی آن را چندین برابر کرده است.

متصدی کافه، از همه کسانی که کافه را ترک می‌کنند می‌پرسند طعم سفارشی که داده‌اند را دوست داشته‌اند؟ راضی بوده‌اند؟ جالب است که در مدتی که من آنجا نشسته بودم تمام مشتریان کافه از طعم‌ خوردنی‌ها بسیار راضی بودند.

سفارش‎ها زودتر از آنچه که فکر کنید برای‎تان آورده می‎شود. از متصدی کافه درباره قدمت کافه و تابلوی دم در کافه رادیو می‌پرسم که نوشته: «از سال 2010». گفت که اولین شعبه کافه رادیو، کافه رادیو سینما سپاهان است که 4 سال است که در چهارباغ عباسی روبروی سینما سپاهان قرار دارد، پیش از این در خیابان آمادگاه قرار داشته است. کافه رادیو گذر سعدی به قول پسر کافه، درست سه ماه 20 روز (در زمان نوشتن مطلب) است که مشغول به کار شده و کافه رادیو خیابان استانداری کار خود را از اوایل شهریور ماه 1397 آغاز کرده است.

همچنین از تفاوت بین کافه و کافی‌شاپ می‌گوید. می‌گوید کافه، جایی است که در آن تنها نوشیدنی‌های گرم و سرد به همراه کیک و چند خوردنی سبک که کنار نوشیدنی‌ها سرو می‌شود و معمولا افراد به تنهایی به کافه‌ها می‌روند که مطالعه کنند و بنویسند و اصلا ساعاتی را به دور از همهمه شهر و دیگران باشند. اما کافی‌شاپ معمولا جایی است که افراد با دوستان خود به آنجا می‌روند که بنشیندند، بخورند و گپی نیز بزنند.

به همین خاطر معمولا خوراکی‌های کافی‌شاپ‌ها متنوع‌تر هستند و طیف گسترده‌تری را شامل می‌شود. باز برایم می‌گوید که در دو شعبه استانداری و سپاهان سعی شده‌ است که کافی‌شاپ باشند اما کافه رادیو گذر سعدی بیشتر کافه است. فاصله کافه رادیو شعبه استانداری از شعبه کافه رادیو گذر سعدی تنها 4 دقیقه است و فاصله آن با شعبه سینما سپاهان یک ربع ساعت.

کافه رادیو گذر سعدی کجاست

فعالیت های جانبی کافه رادیو گذر سعدی

برایم بیشتر می‌گوید که کافه رادیو تنها یک کافه نیست. بلکه کارهای تخصصی از قبیل رست کردن قهوه‌ها و غیره نیز انجام می‌دهد و قهوه خیلی از کافه‌های شهر اصفهان نیز به وسیله کافه رادیو رست و توزیع می‌شود.

قیمت نوشیدنی‎های کافه رادیو گذر سعدی اقتصادی است. با کمتر از 10 هزار تومان می‏‌توانید قهوه‎ای در این کافه نوش جان کنید.

شعبه‌های دیگر کافه رادیو نیز از نظر دکوراسیون به زیبایی همین کافه رادیو گذر سعدی هستند. اگر نزدیکی‌های گذر سعدی بودید و دلتان می‌خواست نوشیدنی‌ بخورید و استراحت کوتاهی داشته باشید، حتما به کافه رادیو گذر سعدی سر بزنید.

عکس‌ها: نرگس گلستانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن