شکم گردی

کافه رادیو اصفهان؛ یک کافه همه چیز تمام

تقریبا تمام کافه‌گردان اصفهانی، با کافه رادیو اصفهان در کوچه سپاهان آشنایی دارند و حداقل یک بار به این کافه رفتند، اگر کافه‌گردی را از اصلا با رادیو آغاز نکرده باشند.

آدرس کافه رادیو اصفهان این است: خیابان چهارباغ عباسی کوچه سپاهان نبش کوچه ارفعی روبروی سینما سپاهان. هر چند، چند کافه رادیو در اصفهان وجود دارد اما در این گزارش از این کافه سخن خواهیم گفت.

کافه رادیو اصفهان

کافه‌ای دلچسب همچون شنیدن نوای گوینده رادیو، صبح همراه با چایی، نون گرم با پنیر و گردو…. محلی دنج با مارک تخصصی قهوه و باریستاهای تخصصی رادیویی در کافه رادیو.

کافه رادیو اصفهان

کافه رادیوی دیگری هم در خیابان استانداری اصفهان، در محیطی که رفت و آمد کمتر و به تبع آن با آرامش، دلپذیرتر و دنجتر با طراحی متفاوت، وجود دارد.

کافه رادیو استانداری

کافه رادیو اصفهان

درِ تمام شیشه این کافه، درون گرم کافه را در سرمای پاییز و زمستان پرجاذبه نمایش می‌دهد و بعد از ورود هم چیزی از این جاذبه با وجود دیوارهای آجری و جالب کافه کم نمی‌شود.

سنگفرش مشکی جلوی پا، سلام بی صدایی است برای کافه گردانی که رادیو، پاتوق همیشگی آنهاست و خوش آمد به اعضای جدید.

کافه رادیو اصفهان

قاب اول نگاه را بعد از ورود، طبقه دوم، بار کافه، قفسه‌های کتاب سمت چپ و جذابتر از همه، نقشینه دیواری متفاوت، که در اولین مراجعه، ناظر را میخکوب می‌کند تشکیل می‌دهد.

نقشینه‌ای از یک زن و یک مرد. مسئله جالب توجه در این طرح پر از عشق این است که با این که مواد تشکیل دهنده آن ابزار فلزی و سرد است اما با توجه به محتوای طرح انگاری که از خود گرما می‌بخشند.

تنوع میز در کافه رادیو

کافه رادیو اصفهان

بعد از گذر از نقشینه، انتخاب میز برای نشستن از جهت اینکه هرکدام از آن‌ها ویژگی و جذابیتی متفاوت با دیگری دارد، دشوار به نظر می‌رسد. اما به واقع هرکدام از آنها حس و حال گرم و خوب و منحصر به خودشان را دارند.

کافه رادیو اصفهان

میزهایی با پایه‌های فلزی و صفحه چوبی که در میانه آن کاشی‌های رنگی خودنمایی می‌کنند و تصویری زیبا برای قرارگیری دو فنجان قهوه و دو جفت دست و یک دنیا مهر را فراهم آورده است.

قهوه و دیگر هیچ

کافه رادیو اصفهان

موضوع مهم در کافه رادیو، قهوه است. یک اسپرسوی تخصصی و بی‌نظیر که در کنار کتاب، می‌تواند عصری پر از آرامش را به همراه داشته باشد. انواع مختلف قهوه که با برند تخصصی و ویژه‌ همین کافه درست می‌شوند، از ویژگی هایی است که رادیو را از بقیه کافه‌های شهر متمایز و مشتری را مطمئن میکند که قهوه درست و تخصصی رو امتحان می‌کند.

منو کافه رادیو اصفهان

کافه رادیو اصفهان

منوی قهوه این کافه کامل است و انواع قهوه‌های دمی و اسپرسو، ترک و فرانسه رو شامل می‌شود.

منوی کافه رادیو دل انگیز است. پنکیک و کرواسان‌های گرم و تازه که صبح را آماده شب شدن پر از انرژی می‌کند. شربت‌های اصیل و خوش عطر و طعم ایرانی که خستگی بعد از ظهر را از بین می‌برد. دلچسب‌تر از همه، چایی گرم و مطبوع دارچینی که کوکی‌های خونگی خوش‌عطر کافه در کنار یک فنجانش، دلبری می‌کنند.

کافه رادیو اصفهان

عصرانه‌های سبک کافه مثل کراپ و پینینی‌های متنوع آن حتی سلیقه افراد گیاه‌خوار رو هم می‌تواند راضی کند.  همینطور میان‌ وعده‌های دیگر کافه مثل سالاد میوه، سالاد یونانی، سالاد سزار می‌تواند به کمک این مشتریان گیاهخوار و دیگران بیاید.

نشریه قهوه‌دان را فراموش نکنید

کافه رادیو اصفهان

جذابیت ویژه رادیو برای همراهان همیشگی‌اش، “قهوه‌دان” است. مجله تخصصی کافه که فقط همین جا می‌توانید پیدایش کنید و در محیط دلچسب کافه با یک قهوه دمی همراهش شوید.

کافه رادیو هر ساعتی از روز، توانایی راضی کردن مشتریانش را دارد و البته به همین دلیل معمولا شلوغ و پر مشتری است. اما این حسن هم وجود دارد که اغلب مشتری‌های کافه رادیو، در جریان سکوت و آرامش رادیو هستند و تا جای امکان با کادر در تامین آرامش محیط همراهی می‌کنند.

رادیو کافه رادیو

کافه رادیو اصفهان

اگر از دنبال کنندگان کافه رادیو باشید، رادیو کافه رادیو را هم می‌شناسید. برنامه‌ای که یک روز در هفته اختصاص به ادب و فرهنگ جوانی و رادیویی دارد، با قصه خوانی و انتقال حس خوب.

محیط کافه رادیو، اغلب با موسیقی خوب و آرامش‌بخش همراه است و بعضی اوقات به وقت اخبار، صدای رادیو در محیط طنین اندازه و حس جالب نوستالژی و کهنی برای مشتری‌ها به وجود می‌آورد.

قاعدتا نمی‌شود انتظار دریافت درست اخبار را داشت، چون برای حفظ آرامش محیط زیاد کردن صدا چندان مقدور نیست.

رویدادهای فرهنگی در کافه رادیو اصفهان

کافه رادیو اصفهان

اجتماعات کوچک فرهنگی در داخل این کافه، از دیگر اتفاقاتی است که جذابیت زمستانی کافه را افزون می‌کند. همچنین کتاب‌خوانی و بحث و تبادل نظر در محیط گرم و فرهنگی و البته دوستانه کافه. اتصال میزهای کوچک وسط کافه و فراهم شدن میز بزرگ برای جمع شدن جمعیت فرهنگی دور آن، ویژگی است که این کافه رادیو را از کافه رادیوهای دیگر در سطح شهر متمایز می‌کند.

پس اگر می‌خواهید با چند تا از دوستانتان در فضای آرام و تخصصی فرهنگی کافه رادیو، کتاب بخوانید و از نوشیدن قهوه لذت ببرید، کافه رادیوی خیابان استانداری از جهت فضای بیشتر کافه مناسب‌تر است.

آموزش کافه داری در کافه رادیو

کافه رادیو اصفهان

اگر پیشتر از برنامه‌های رادیو باخبر نبودید، از این به بعد با کافه رادیو در ارتباط باشید. چرا که کلاس‌های آموزشی آنها می‌تواند کمک بزرگی برای ورورد به دنیای تخصصی قهوه باشد. کلاس‌هایی که با شرکت در آنها می‌توانید قهوه را به صورت تخصصی و تاریخی بشناسید و کارهای کافه‌داری و باریستا بودن را یاد بگیرید.

راستی میز مطالعه کنار قفسه کتاب کافه رادیو استانداری، با چراغ مطالعه بالای سر میز، به نظر می‌رسد از لوکیشن‌های جذاب عکاسی باشد، برای همین پیشنهاد می‌کنم تجربه حس خوبش رو از دست ندهید.

 

دوست دارید در مورد “سوغات اصفهان” بدانید؟

عکس‌ها: مرتضی زنگنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
00:00:18